Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Spanyol tanulás önállóan

corinne
Létrehozva: 2011. szeptember 5. 14:42

Sziasztok,

Kérlek ajánljatok nekem olyan Spanyol nyelvtankönyvet, amely segítségével önállóan, autodidakta módon alapszintre meg lehet tanulni spanyolul. (olyat szeretnék, ami Budapesten megvásárolható)

Köszönöm a segítséget!:)
  1. 2011. szeptember 7. 11:2434.

    Lányok, miért a Colorest nyomják mindenhol, és nem a Pons-t ?

     

    Töltögettem le könyveket hanganyaggal, és kipróbáltam őket, ami most nekem kezdetnek bejött, az a Kreatív spanyol (Gaál Otto ). Sok szó, kifejezés és mondat szedet van benne, és hozzá a hanganyag, ahol egy pasi mondja a szavakat, kifejezéseket, lassan, és jól kihangsúlyozva minden szót, tudom vele mondani.

     

    Habár olvastam róla rossz kritikát. Ti ismeritek ?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2011. szeptember 7. 08:2333.

    Nekem német könyveim vannak tőlük. (http://www.pons.hu/)

    Jók, én is szeretem.

    előzmény:
    drvia (32)
    2011-09-07  00:38
  3. 2011. szeptember 7. 00:3832.

    Igen! Bocs már észrevettem én is, hogy rosszul írtam, mert az előttem hozzászóló is rosszul írta.

     

    Amikor visszaolvastam akkor láttam, hogy nem jó, de gondoltam, biztos lesz aki kijavít mert közben kiléptem.

     

     http://www.nyelvtudas.hu/konyvek2.php

     

    Ez az!  Nagyon kedvelem a PONS igetáblázatot, mert sokat segít a ragozásban és az összes idő benne van. Nekem NÉMET--OLASZ--SPANYOL nyelven meg van és a német--spanyol nyelvkönyv is.  

    előzmény:
    Werbunga (31)
    2011-09-06  22:20
  4. 2011. szeptember 6. 22:2031.

    PONS

     

    (Aki rákeresne e Klett kiadós termékekre, azoknak: "D" nélkül!)

    előzmény:
    drvia (4)
    2011-09-05  16:18
  5. 2011. szeptember 6. 22:1130.
    Én is egyedül tanulom egyenlőre.Azt is szoktam csinálni, hogy vmilyen filmet megveszek, amihez van spanyol felirat meg beszéd is.Most még úgy nézem, hogy a szöveg spanyol, a beszéd magyar, nekem segít, meg a spanyol csatornán is vannak olyan műsorok amelyiken be tudod állítani, hogy írja alá a szöveget, ami amúgy a siketeknek van.
    előzmény:
    corinne (1)
    2011-09-05  14:42
  6. 2011. szeptember 6. 21:0429.

    Nem mindig értem amit pl a TV-ben mondanak vagy ha beszélgettem valakivel, túl gyors volt akkor kértem lassabban mondja.

     

    Venezuelában pl. ha nem értettem, megkérdezték (szállodában) beszélek-e angolul?

     

    Mondtam, hogy nem beszélek angolul, hanem spanyolul, csak lassabban beszéljen mert nem értem.

     

    Attól kezdve leírták, szótagolták vagy betűzték. Nagyon aranyosak voltak. Inkább makogj velük spanyolul, mint angolul, mert az angolt nem szeretik. 

     

    gondolom a j-re gondolsz meg a ge/gi kiejtése. Meg kell szokni

     

    gente = hente

    juego = huego

     

    gimenez = himenez 

     

    Alejandro = alehandro  csak ejtsd H-nak 

     

    Nem kell túl nagy feneket keríteni neki. Vannak sokkal kacifántosabb szavak, amiket én is hetekig gyakoroltam

     

    A röhej az volt, hogy a 16-ot hetekig gyakoroltam otthon hangosan dieciséis és az 5 éves unokám egyből ki tudta mondani. 

     

    Ha tudok valamiben segíteni csak szólj szívesen segítek. 

    előzmény:
    bababetű (27)
    2011-09-06  20:31
  7. 2011. szeptember 6. 20:5028.

    Azért soha ne hagyd abba, mert nincs kivel beszélgetni.

     

    Olvasni sokat és keresni barátokat.

     

    Van barátom aki beszél olaszul és szívesen beszélgetne veled is.

     

    De vannak oldalak ahol lehet barátokat találni és gyakorolni a nyelvet. Én is egy olyan oldalról ismerem a sok Dél-Amerikai barátomat.

     

     http://www.mysofa.es/

     

     http://www .myspace.com/

     

     http://hi5.com/friend/displayHomePage .do

     

    Ezeken az oldalakon lehet találni barátokat. Igaz az első spanyol, de sok olasz van ott is és nekem is van barátom akit itt ismertem meg és olasz.

     

    Regisztrálni kell mindegyiken és megjelölhetsz bárkit és írhatsz, hogy szeretnél beszélgetni olaszul, nyelvgyakorlás céljából. 

    előzmény:
    regan (26)
    2011-09-06  20:25
  8. 2011. szeptember 6. 20:3127.

    Első ránézésre a spanyol nyelvtan nagyon hasolnít az oroszra.

     

    Az angolt is némi botladozás után magántanárral tanultam meg,saját tempómban. Szeretek intenzíven tanulni. 

     

    Egyik barátom feleségével beszélhetek majd spanyolul, ő magyarul szeretne tanulni, szóval...csak külföldön élnek most, igaz levelezni lehet. 

     

    Egyelőre a kiejtésnél tartok még, aztán jön a nyelvtan. Aztán a sok sok szótározás. Néha türelmetlen vagyok, mert teljesen ismeretlen a szó, semmit nem értek a mondatból, nem angol, na.

     

    Azért neked jól mehet, ha egyedül elboldogultál ! Értetted amit mondtak, olyan rettentően gyorsan beszélnek, néha 5 szót mond ki egyszerre. Na, meg az arabos H, az még nem megy. Na persze, kb. 2 hete vágtam bele.

    előzmény:
    drvia (25)
    2011-09-06  20:19

Címlap

top