Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsony 2011

-karácsony-
Létrehozva: 2011. szeptember 22. 17:52

Minden karácsonyrajongót várok ide szeretettel!!!

noha még visszavan 3 hónap,egy topikot megér a készülődés most isszerintem sokan vannak,akik szívesen készülődnének már most a karácsonyra! készülődjünk együtt!

 ki mit tervez idén karácsonyra? vannak már ötleteitek?

  1. 2011. szeptember 30. 11:40351.

    Egész évben iszonyat sokat iszunk, hogy karácsonyra legyen üres üveg :)

     

    Viccet félretéve: bárhol látok szép üveget, pofátlanul elkérem. 

    előzmény:
    fruzsy79 (324)
    2011-09-29  22:07
  2. 2011. szeptember 30. 11:36350.
    ja! és fém sütikiszúróval lehet belőle karácsonyi formákat szaggatni, és azt még díszítgetni
    előzmény:
    tomimami (349)
    2011-09-30  11:35
  3. 2011. szeptember 30. 11:35349.

    mindenképpen! de nagyon finom a mandulaaromás vagy a bodzaszörpös is.

     

    Tavaly a párom keresztanyjának egy díszített üvegbe ezt adtuk (többek között) és borzasztóan tetszett neki. Miután nincs benne semmi romlandó nagyon sokáig eláll, és ami még marha jó, hogy fel lehet fúzni madzagra és mehet a karácsonyfára is ehető girlandként

    előzmény:
    nonamona (348)
    2011-09-30  11:32
  4. 2011. szeptember 30. 11:32348.
    miért? Mi baja ennek???? Nagyon kívánatos :-))) Azt hiszem a hétvégén ki is fogom próbálni!!! Szerinted málnaszörppel jó ízesíteni és szinezni????
    előzmény:
    tomimami (346)
    2011-09-30  11:28
  5. 2011. szeptember 30. 11:30347.

    Köszi, de a zserbó golyót megcsináltam tavaly is,  ízlett, meg gesztenye golyót készítettem még, meggyel a közepén! Idén is fogok, csak szeretnék egy kicsit több fajtát ajándékba is. Tavaly apró sütiket sütöttem, azokat beletettem egy beföttes üvegbe. Az üveg közepére kb. 2-3 cm.-es karácsonyi szalagot tekertem körbe, majd a tetejére egy karácsonyi szalvátát kivágtam kör alakra és azt rágumiztam. A gumi, hogy ne látszódjon gyékényes ( lehet, hogy nem ez a neve)  "madzagot" kötöttem a két lelógó madzag végére pedig diszt ragasztottam ( szárított narancs karika, apró pici diszdtboz, csillag ánizs, fahéj rúd) Nagyon-nagyon mutatós volt. Sajnos fényképet nem készítettem, így nem tudom megmutatni.

     

    Az ajándékokat pedig úgy csomagoltam hogy dobozokba tettem,,  vettem ezt a gyúrt csomagoló papírt ( sötétkéket ) Fehér vékonyabb papírból pedig vágtam ki különböző téli figurákat  (filigránokat),  azokból egyet-egyet a tetejére ragasztottam, temperával pedig pettyket tettem a minta köré. ( mintha hó esne) Nagy sikert aratott, tényleg nagyon aranyos volt.!

    előzmény:
    gragi (336)
    2011-09-30  10:46
  6. 2011. szeptember 30. 11:28346.
    hát így néz ki, bár csináltam ennél sokkal szebbet is
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2011. szeptember 30. 11:26345.

    Bocs, Kriszta, nem felejtettelek ám el, csak a migrén lenyomott pár napra. Még mindig nem az igazi a fejem, de nemsokára jövök a receptekkel :)

     

    Amúgy is rájöttem, hogy nem csinálok két rizses töltelékű cuccot, úgyhogy valószínűleg a mandaronos-magos csirke helyett a korábbi években már bevált konyakos-májas pulykamell lesz :) Az hidegen is, melegen is finom. (Ugyanúgy, ahogy a karácsonyi mázas sonka. Az mindig készül, de nem a karácsonyi menü része, az csak úgy van ilyenkor :) Ahogy libamáj is van zsírjában sütve, reggelire, friss kenyérrel, jaj. Karácsonyi hagymalekvárral.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2011. szeptember 30. 11:22344.

    Megnéztem a bejglitortát, nagyon jó!

    Ha a töételéket előre elkészítjük, nem olyan melós, de hát ez a sima bejglinél is így van.

     

     

    előzmény:
    gragi (340)
    2011-09-30  11:06
  9. 2011. szeptember 30. 11:22343.

    és ha valaki szereti a pillecukrot/marshalmallow/mályvacukor, akkor itt egy tuti recept, nem rontható el! Tavaly decemberben elkapott a gépszíj és kilószámra gyártottam, mindenféle színben. Olcsóbb és 100x jobb, mint a bolti

     

    Mályvacukor hozzávalók

    •15 dkg cukor

    •0,5 dl víz

    •2 evőkanál méz

    •1 tasak étkezési zselatin (10 g)

    •aroma, vagy gyümölcslé

    •porcukor a forgatáshoz

    •csipet só

     

    Mályvacukor készítése
    A cukrot, a mézet, a vizet vizet és egy csipet sót egy lábasban
    összekeverjük és felforraljuk. Amikor fel forrt, kisebbre vesszük a
    lángot, és még 3 percig tovább forraljuk. Egy másik edényben a
    zselatint elkeverjük 3 evőkanál vízzel és állni hagyjuk pár percet.
    Ilyenkor bele lehet tenni az aromát, gyümölcs levét, ételszínezőt.

    A forró cukor szirupból egy keveset a zselatinhoz adunk, robotgéppel simára keverjük. Ezután hozzáadjuk a többi szirupot is, és alacsony fokozaton el keverjük. Amikor a mályvacukor már szép fehérré kezd vállni, és kezd ragacsos lenni, a robotgép legmagasabb fokozatán habosítsuk még 4-5 percig. Egészen addig, amíg egy ragacsos, nyúlós masszát nem kapunk.

    Egy lapos műanyagot vékonyan kikenünk olajjal és öntsük bele a
    mályvacukor masszát. Használhatunk szilikon formát is, ekkor nem kell olajjal kikenni. Én sima lapos, négyszögletű ételhordó dobozt használok. Hűtőbe téve a mályvacukor 3-4 óra alatt
    megkeményedik. Szórjunk meg egy tálcát porcukorral és erre borítsuk ki a mályvacukrot. Miután mindenütt be porcukroztuk ollóval vágjuk csíkokra, majd kockákra. A kész mályvacukor kockákat is forgassuk meg a porcukorban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2011. szeptember 30. 11:19342.
    Megfontolandó ötlet, mert így mondjuk, ha a zsákocskák "célterülete" egy karton fenyőfa lenne, akkor pont Karácsonyra megtelne zsákocskákkal a fa.
    előzmény:
    Eráta (338)
    2011-09-30  11:02
  11. 2011. szeptember 30. 11:15341.

    ez az oldal nekem még kedvencem, sógornőmnek küldtem el pár éve, mert náluk nem lehet szaloncukrot kapni

     

    http://www.kiskegyed.hu/kiskegyedkonyhaja/recep tek/szaloncukrok-hazilag-41915.html

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2011. szeptember 30. 11:06340.

    Akkor abból már majdnem Mozart golyó lett...

     

    Találtam még egy recit, amit idén ki szeretnék próbálni, így garantáltan nem reped szét a bejgli, mivel torta. 

     

    Leírás:

     

    http://www.nosalty.hu/bejglitorta_ recept_8529

     

    Vagy videó formájában:

     

    http://tv2.hu/stahl/video/dios-makos-bejgli torta/player/embed
    előzmény:
    LondonEye (339)
    2011-09-30  11:04
  13. 2011. szeptember 30. 11:04339.

    A zserbógolyó isteni:-), csak tavaly elkövettem azt a hibát, hogy a hűvös kamrába tettem, és belül megzöldült..

    úgyhogy mindenképp hűtőben kell tárolni átadásig.

    előzmény:
    gragi (336)
    2011-09-30  10:46
  14. 2011. szeptember 30. 11:02338.

    A nutella, meg a zserbógolyó engem is csábít, azt hiszem letesztelem!

     

    Ötleteim vannak, bár sajnos csak kevés a sajátom, általában a netről szedem le őket. Az alapanyagokat a Remo hobby pesti nagykereskedésből vásárolom, nagyon jó áraik vannak és nem csak kereskedőket szolgálnak ki: 

     

    http://www.remohobby.hu/

     

    Próbáljátok ki!

     

    A picúrnak meg mi lenne, ha minden nap adnál egy kis sk zsákocskát mondjuk filcből, egy kis meglepivel, valaki itt így csinálja (a sok hsz közül már nem emlékszem, hogy ki, bocsánat!!!), és így nem kéri az összeset.

    előzmény:
    gragi (336)
    2011-09-30  10:46
  15. 2011. szeptember 30. 10:49337.

    szia

    A feje papírgolyó.Hobbi boltban szoktam venni.

    előzmény:
    tomimami (332)
    2011-09-30  09:03
  16. 2011. szeptember 30. 10:46336.

    Sziasztok Karácsonyvárók!

     

    Már a topik indulása óta olvasgatlak Titeket, de most sikerült csak rászánnom magam, hogy csatlakozzak hozzátok. Nem vagyok egy nagy fórumozó, de a Karácsonyt már veletek együtt én is nagyon várom, ezért jönni fogok ide hozzátok írogatni, ajándékötleteket cserélni. 

     

    Fruzsy79, a csíkos cappucciono alatt azt értetted, hogy amit a topik elején valaki belinkelt mézeskalács cappuccino mixet rétegezve teszed egy üvegbe? Mert én ezt tervezem!!! Visszakerestem, a 49. hsz-ben van,

     http://eveandapple.blogspot.com/2010/02/mezeskalacs- capuccino-mix.html

    itt a link, ha valakit érdekelne.

     

    Esetleg, ha valaki ezzel szimpatizál, megosztanék veletek egy másik receptet is, én még ezt szándékozom ajándéknak elkészíteni. 

    http://zamatesillat.blogspot.com/2009/03/nu tella-igen-de-hazilag.html

    Nutella házilag, állítólag isteni finom!!!

     

    georgina112, én a zserbógolyót ajánlanám figyelmedbe, talán valaki már írta is,

    http://chilii.blogter.hu/385702/zserbogolyo

     

    Egy 3 éves kisfiam van, még nem tudom készítsek-e adventi naptárat, mert, ahogy ismerem, egy nap ki akarná bontani az összes napra való meglepit, de azért még meggondolom, mert másrészről meg biztosan örülne neki a kis drágám. 

     

    Ja, egy-két apróságot már vettem Karácsonyra, csatos üvegeket a cappuccinohoz és a Nutellához a Praktikerben kaptam! Van 0,5 literes, 0,75-ös, meg talán literes is. 

     

    Eráta, tök jó, hogy ennyi ötleted van, ez a karácsonyváró album nagyon ötletes! Nagyon tetszik! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2011. szeptember 30. 10:08335.

    Sziasztok!

     

    Ha valakinek van valami kipróbált fincsi bon-bon receptje, akkor írja le legyen szíves!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2011. szeptember 30. 10:03334.
    Eráta KÖSZÖNÖM
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2011. szeptember 30. 09:19333.

     

     

    Sziasztok!

     

     

    Egyáltalán semmi rutinom nem volt a mézeskalács sütésében. itt kaptam kedvet a Ti hogy diszítitek  c mézeskalácsos topikban.

     

    2008-ban a templomos, korcsolyázós városkát csináltam meg, a következő évben a farmot az állatokkal és a kastéllyal. Két kislány unokám van, ők kapták.

     

    Maga a sütés nem okozott gondot, én tepsikbe rakom az alkatrészeket és ott ülök felette a sütésnél, mert könnyen odakap.

     

    A máz az a klasszikus tojásfehérje, porcukor és pár csepp citrom vagy ecet. A szinesre festett alap is előbb fehér mázt kap, és csak aztán szinezem a mázt, cseppenként a kívánt árnyalatra.

     

    A legtöbb munkát a tervezés adta nekem, kivágtam papírból, összeállítottam, mert az arányok miatt látnom kellett, hogy fognak kinézni.

     

    Az állatkák rajzait itt kaptam  e-mailban, azok közül kellett nagyítanom és kicsinyítenem is.  

     

    Kézügyességem nincs, a fínom aprólékos munkához nincs türelmem, itt-ott csálé, de összeállítva, kivilágítva, havas alapon gyönyörű volt és senki nem nézte a hibákat.

     

    Bátran ajánlom mindenkinek, nagy élmény a végeredmény.

     

    Türelmes sem vagyok, előző este begyúrtam, reggel kisütöttem, délután diszítettem az elemeket, este összeragasztottam.

     

    Már nem csinálok- amit zokon is vettek tavaly a lányok - de az első sütésemet, a városkát légmentesen elcsomagolták, hogy jó lesz a következő évre, hát tele volt mollyal, mikor a farm és a kastély mellé akarták tenni, ezért ajánlom, senki ne tartogassa több hónapig.

     

    Már  csak kis jelképes dolgokat sütök, mint koszorú, kis templom ajándéknak és magunknak, a látvány és az illat miatt.

     

    Nekünk is műfenyőnk van, Triumph , holland márka.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2011. szeptember 30. 09:03332.
    tessék megmondani miből van a feje
    előzmény:
    zelma3 (330)
    2011-09-30  08:28
  21. 2011. szeptember 30. 08:33331.
    Jaj, én is nagyon bírom a mozilla témát, a főnökömék nem győznek kinevetni. Jó, elismerem, hogy júliusban még furcsának tűnhetett. :D Az angyalka egy tünemény!
    előzmény:
    zelma3 (330)
    2011-09-30  08:28
  22. 2011. szeptember 30. 08:28330.

    Szia

    Ez a mozilla-s háttér ez nagyon tuti!!!Gyorsan sebesen letöltöttem!!!!

    A halloween -s is klassz!!!Köszui hoigy hoztad.

    Hoztam képeket is az egyik a tavalyi asztalközép amit készítettem a másik pedig egy kicsike tészta angyalka. A harmadik a tavalyi "kis"fánk:)

    előzmény:
    Eráta (328)
    2011-09-30  07:32
  23. 2011. szeptember 30. 08:17329.

    Még azt elfelejtettem, hogy adventi programnak ajánlom még Mikulásfalvát, tavaly voltak a főnökömét és az egekig magasztalták, hogy mennyire jó volt. Idén talán én is elmegyek...

     

    http://www.mikulasfalva.com/

     

    A Szentendrei karácsonyi múzeumról is sok jót hallottam, azt is meg kéne látogatni:

     

    http://hubayhaz.com/

     

    A Hősök terén, aki pesti, ki ne hagyja a karácsonyfa kiállítást, tavaly voltam, esett a hó szólt a zene, forralt bort ittunk, szuper volt.

     

    http://www.angyalokerdeje.hu/

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2011. szeptember 30. 07:32328.

    Kedves Kis Karácsonymanók! (ezt a megszólítást itt olvastam valakinél, annyira jóóó!)

     

    Már 2 napja próbálok regelni az NLC-re, miután rátok találtam, de csak hosszadalmas levelezgetések árán sikerült végre idejutnom… J

    Én is olyan karácsonymániás vagyok, mint Ti és úúúgy megörültem, mikor rátaláltam a topicra, hogy csak na.

    Az ötletek nagyon jók, már loptam is egy párat! Nekem is vannak ám ötleteim, amiket jórészt szintén a netről szedtem. Pl. fogok csinálni a napokban egy karácsony albumot, amibe 24 lap fog belekerülni és karácsonyra már tartalmazni fogja az idei decemberi történéseket. Ez nyílván majd egy pár év elteltével lesz igazán érdekes. Megosztom veletek:

     

    http://www.scrapbook.hu/2008/12/01/karacsonyvaro-album/

     

    Nekem már július óta karácsonyi jelmezbe öltözött a Mozillám, tök szupi, van rajta karácsonyi visszaszámláló, karácsonyi rádió, karácsonyi oldalak, játékok és még a háttér is gyönyörű, itt az oldal, ahonnan leszedtem (a díszes nekem bevált):

     

    http://gallery.brandthunder.com/en-US/gallery/Holidays

     

    Mivel gravírozni nagyon szeretek, így azt biztosan mindenki kapni fog, illetve a nevem napjára (ha minden igaz ;) ) kapok egy pirogravír gépet és akkor az ajándékok csomagolására fogok tenni kis falapocskákat, amire az ajándékozott neve fog kerülni, kis pot pourri (ha így kell írni) díszekkel, mert az tavaly nagy sikert aratott.

     

    A narancslikőrt tuti kipróbálom és szeretnék még mézeskalácsot is, meg szaloncukrot is sütni. Már a legtöbb ajándékom megvan, csak kis apróságok vannak hátra.

     

    Amit pedig nagyon várok, idén először meglátogatom az egész kis családommal a bécsi adventi várást, méghozzá a polár expresszel! Juhéééj.

     

    Van azért valamim, amit a közösbe szeretnék dobni, ezek pedig az alábbi pdf-ek, doksik:

    Ha kell valakinek, küldjön mail címet és már küldöm is J

     

    Adventi díszcsodákKarácsonyi barkácskönyvKarácsonyi ablakdíszek hullámkartonból és dróthálóbólKarácsonyi díszekKarácsonyi papírhajtogatás (Ezt mintha kereste volna valaki itt a fórumban, csak már nem találom a hsz-t)Apró tárgyak karácsonyraVarázslatos díszek karácsonyraVan egy karácsonyi filmlistám is, amiben benne van a filmhez tartozó letöltő link is, vagy az on-line nézhető verzióké, nem is tudom, vagy 100 db.Sok-sok karácsonyi zeném van, ha meg tudjuk oldani valahogy, szívesen megosztom veletek.

     

    Ja és aki facebook tag, annak ajánlom figyelmébe a karácsony 2011 nevezetű oldalt, ott is összegyűlhetnénk!

     

    No, remélem segíthetek valakinek és megpróbálok minden nap részese lenni ennek a kis karácsonymanó csapatnak!

     

    Egy jó nagy karácsonyi puszi Mindenkinek! (jujj, de sokat írtam…)

    Eráta

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2011. szeptember 30. 07:10327.

    Szép reggelt kedves karácsonyvárók!

     

    A topik indításától kezdve zugolvasó vagyok szuper dolgokat készítetek.

    Az adventi kalendáriumhoz kapcsolódva szeretném megosztani veletek az én ötletemet.

     

    Vettem egy kisebb hungarocell koszorút és bevontam szép szalaggal (körbe-körbe).

    Varrtam zsákokat karácsonyi mintás anyagból kétféléből. Piros arany mintával és fehér arany mintával.

    Arany textilfestékkel megszámoztam őket és párosával (a számokat összekeverve) szalaggal összevarrtam őket.

    Ezután ajándékok zsupsz a zsákokba azokat bekötöttem és csak rádobáltam a koszorúra. A  zsákokkal díszített koszorú minden évben a gyerekszoba csillárján lóg.

    Reggelente jó játék megkeresgélni az adott nap zsákját, és ezekbe belefér akár egy ceruza is. Nálunk dec. 6-án mindig apró Mikulás van benne. 20-án szülinapi meglepetés a lányomnak.

    Jó ötletelést!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  26. 2011. szeptember 29. 22:34326.

    Én el szoktam tenni a mártásos üvegeket, leszedem a címkét róla és feldíszítem. De az ikea-ban is helyes kis csattos üvegeket lehet kapni.

    Kriszta: mit szólnál egy felfelé mászó mikuláshoz a létrán?

    előzmény:
    fruzsy79 (324)
    2011-09-29  22:07
  27. 2011. szeptember 29. 22:08325.
    nlc ellopta a képet:)
    előzmény:
    fruzsy79 (324)
    2011-09-29  22:07
  28. 2011. szeptember 29. 22:07324.

    Piccurka!

    Nekem az összes készülődés közül az üvegek okozzák a legnagyobb fejtörést! Ti honnan szereztek szép üvegeket???

     

    Csitar!

    Kedvet csináltl nekem is a házikó készítéshez:)

    Te sablon alapján készíted?  Hány éve csinálod  őket?

     

    Kriszta1983!

    Talán ezek a képeksegítenek valamicskét.

     

    előzmény:
    Piccurka (303)
    2011-09-29  09:13
  29. 2011. szeptember 29. 21:16323.
    Köszi, a pácolás is jól hangzik!
    előzmény:
    mircus21 (322)
    2011-09-29  20:50
  30. 2011. szeptember 29. 20:50322.

    Leginkabb csak borsot(inkabb tort borsot, mint oroltet), de szoktam neha pacolni is olivaolaj, szojaszosz, mez, mustar es citromle keverekeben. Jol illik hozza a kapor is.

     

    előzmény:
    Mágika (321)
    2011-09-29  20:38
  31. 2011. szeptember 29. 20:38321.

    Szia mircus21!

     

     

    Köszi a tippet, jól hangzik ez a levelestésztás megoldás, és végül is más hússal is meg lehet csinálni, annak aki nem szeretni a halat.  

     

    Ha simán olivaaolajon megpárolod milyen fűszert használsz hozzá?

     

     

    előzmény:
    mircus21 (318)
    2011-09-29  18:55
  32. 2011. szeptember 29. 20:33320.

    Szia Kriszta1983!

     

    Jó lehetett amit csináltatok, erre még nem is gondoltam, hogy 1 zacsiba mindenkinek jut meglepi. Lehet, hogy idén ilyet kéne csinálni? Még meggondolom, nekem ugyanis kb. 2-3 éve kapott egy nagy, vászonból készült falra akaszthatós adventi naptárt a fiam, amin elég picik a zsákocskák amiket meg lehet tölteni. Úgyhogy azóta azt veszem elő és megtöltöm mindenfélével, tavaly is küzdöttem vele, egy sport szelet, v. orbit rágó már nehezen fért bele, de tetszik az ötlet hogy mindenkinek legyen benne valami, ez nálunk azt jelenti, hogy 3 dolgot kellene beletenni.

     

    Nekem akkor azért lett ilyen egyszerű, mert későn jutott eszembe és nem volt idő ilyenekkel vacakolni és sitty-sutty kellett összedobnom valamit.

     

    Kiváncsi vagyok a létrás megoldásra, hogyan fog sikerülni, de nekem is megmozgatja a fantáziámat. A végén még lehet, hogy én is kitalálok valamit!?

    előzmény:
    Kriszta1983 (317)
    2011-09-29  14:42
  33. 2011. szeptember 29. 19:10319.

    Húúúúú, Csitar, ezek gyönyörűek!!!!!

     

    Miből van a máza?

     

    Bár csak fele ilyen szépen tudnék csinálni....  

    előzmény:
    csitar (306)
    2011-09-29  13:20
  34. 2011. szeptember 29. 18:55318.

    Szia!

    Van, hogy csak egy keves olivaolajon megparolom, nem szabad tulsutni, a kozepe meg szep rozsaszinu legyen(nem nyers :) ) es salataval talalom.

     

    Az egyik kedvenc receptem ez:

    Lazacos taska

     

    Kis kockakra vagom a lazacot es osszekeverem borsoval(vagy kukoricaval), kaporral es snidlinggel. 

    Kinyujtok egy csomag levelestesztat, kb 10cmx20cm-es darabokra vagom, megkenem felvert tojassal. Rapakolom a lazacos kevereket, a tetejere teszek nehany kanalnyi ricotta sajtot es osszecsomagolom :)  Megkenem tojassal es mehet a sutobe. Tzatzikival szoktuk enni.

     

    előzmény:
    Mágika (309)
    2011-09-29  13:26
  35. 2011. szeptember 29. 14:42317.

    Szia Mágika!

    Az adventi naptáras ötletedről eszembe jutott a saját 1. naptárunk, amit a párommal együtt készítettünk. Annak is zöld kartonfenyő volt az alapja, csak mi csomagocskákat raktunk rá. Mivel 4en voltunk, mindegyikbe került 4 apróság (tutti.frutti, falatnyi milka / bounty csoki, 3 az 1ben kávé...). A zsákok száját fonállal összekötöttük, és a szőnyegre lerakott fán elrendeztük, Mindegyik zsák száját megjelöltük kétoldalt, hegyes ollóval kijukasztottuk és belefűztük a vékony karácsonyi szalagokat. A fát aztán 2oldalú ragasztóval feltettük az ajtóra, és egyenként felkötöztük a csomagokat a szalagokkal.

    Az idén egy különleges naptárat szeretnék, aminek az alapja a bátyám létrája lesz. Mikor áltsuli 2. osztályában kéményseprők voltak a farsangi bálon, apám eszkábált egy tök jó kislétrát, igazi remekmunka lett, és anyukám megtartotta, én meg lenyúltam. Úgyhogy valami mikuláslétrát képzeltem, csak még nincs ötletem, hogy miként dobhatnám fel.

    Nyugodtan engedjétek szabadjára a fantáziátokat, és ha valakinek eszébe jut valami, az legyen szíves írni!!    

    előzmény:
    Mágika (311)
    2011-09-29  13:36
  36. 2011. szeptember 29. 14:39316.

    Szia csitar! 

    Nekem legjobban a templom tetszett! Nagyon aprólékos a mintázás.

    előzmény:
    csitar (306)
    2011-09-29  13:20
  37. 2011. szeptember 29. 14:32315.

    és a képek, most talán sikerül elküldeni

     

     

    Még egy ötlet: a narancs likörről jutott eszmbe múlt héten találtam a neten házi vegeta,  valami klassz üvegben, átadva  sz.tem tök jó ajándék lehet. 

    Ha valakit érdekel a recept szóljon és megkeresem, én még nem csináltam ilyet, de lehet hogy most kipróbálom.

     

    üdv. mindenkinek

    előzmény:
    Mágika (311)
    2011-09-29  13:36
  38. 2011. szeptember 29. 14:27314.

    Kedves TöriPiri!

    Szerintem is fincsi, de alufóliában süsd, mert odaragad. Megolajozott sütőpapírról minden szépen lejön.

    előzmény:
    TörPiri (295)
    2011-09-28  18:53
  39. 2011. szeptember 29. 14:23313.

    Szia Kriszta1983!   Sziasztok Lányok!

    Végre ide értem! Lóg a nyelvem(ja, pont az nem látszik!)

     

    Köszönöm a filmcímeket! (és a szép hat soros mondatot)  

    Van miből mazsolázni! Férj rá lesz ugratva a témára.

    Mi nem vagyunk TV előfizetők, pont azért, mert annyi marhaság megy a TV-ben, ezért meg nem fizetek!

    előzmény:
    Kriszta1983 (290)
    2011-09-28  16:19
  40. 2011. szeptember 29. 14:21312.
    Ez ugyanaz, mint a movies 24 csatorna? Mert olyanunk van és láttam a karis filmjeit (pl.: Ünnepi otthon, Szerelemhajó:K-i kaland, K. a Chestnut Streeten, Karácsony a fellegekben, Hozzámjössz) de ezek nem voltak olyan kedvesek számomra. A Mikulásné kerestetik + 2.része, vagy a K-i szerelem, K-i csínytevő viszont elég klasszak.
    előzmény:
    nonamona (302)
    2011-09-29  07:50
  41. 2011. szeptember 29. 13:36311.

    Sziasztok!

     

    Néhány ötlet röviden, mert az előbb nem küldte el a hsz-omat.

     

     

    Adventi naptár:  zöld kartonból kivágva, 24db parafatáblához használt kitűzővel, aminek nagy a feje és be lehet őket számozni 1-24-ig.  A 24 számozott kitűzővel felerősíteni a falra  és 1-1 szem szaloncukrot ráakasztani. A zöld fa közepén igény szerint ki lehet dekorálni.

     

    A kisfiam néhány éve a Mamával csináltak só-liszt gyurmából gyertyatartót, szalvétagyűrűt, fenyőfa díszeket.   Nem írom le mert ha megint elszáll,nem tudom mit csinálok)  

     

    Szalvéta technikával akár ajándéknak is jók:  fakanáltartó, pzs tartó, cd-tartó, fali óra.

     

    Megpóbálok képeket is feltenni!

     

    Szép napot mindenkinek!!!!

     

    a kép nem sikerült, megpróbálom a következőbe küldeni.

    előzmény:
    -karácsony- (1)
    2011-09-22  17:52
  42. 2011. szeptember 29. 13:29310.

     

     

    Végigolvastam a topikot, gratulálok a sok hozzászóló kreatív ötleteihez, a boldog, izgatott készülődéshez, a lelkesedéshez.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  43. 2011. szeptember 29. 13:26309.

    Szia!

     

     Hogyan készíted el a lazacot?

     

    Nálunk sem nagyon megy a hal, hátha ez jobban fogyna.

    előzmény:
    mircus21 (297)
    2011-09-28  19:16
  44. 2011. szeptember 29. 13:25308.

     

     

     

    ...még, a legmacerásabb a kastély volt.

    előzmény:
    csitar (306)
    2011-09-29  13:20
  45. 2011. szeptember 29. 13:24307.
    nem jelenik meg a hozzászólásom, nem küldi el, pedig képeket is töltöttem fel.!!!!!!!
    előzmény:
    csitar (306)
    2011-09-29  13:20
  46. 2011. szeptember 29. 13:20306.

    Sziasztok!

     

     

     

    Én is  karácsonyimádó vagyok.

     

    A házikókhoz én keményebbre gyúrom a tésztát, az összeállításnál használok gombostűt is, míg meg nem szárad rajta a máz, de sokszor bennt is hagyom- mi ezt nem esszük meg, kidobásra kerül az ünnepek után.

     

     

     

    előzmény:
    melcseee (304)
    2011-09-29  12:15
  47. 2011. szeptember 29. 12:45305.

    Sziasztok Karácsonyvárók,

     

    még nem tudtam mindent visszaolvasni, de este megpróbálom behozni a lemaradásom

    Addig is hoztam néhány képet a tavalyi alkotásokról, nincs túl nagy kézügyességem, ezért inkább az ételfestékkel színezős megoldást javasoltam, keresztlányom ennek is nagyon örült

    Csak az ő kedvéért készültek mézi figurák is, de arról sajnos nincs képem. Az ajándékozás előtt mindenki kapott egy mézeskalácsot, amire a saját nevét írtam szépen díszítve, ennek is sikere volt. A mézeseket én drága szomszédnénim tanácsára úgy puhítom, hogy a dobozba teszek melléjük egy egész almát, ennek pár nap alatt "kiszívják minden nedvességét", így talán még finomabb, mint vízzel 

    Idén megpróbálkozom én is a házikóval, remélem összejön.

    Mindenkinek szuper öteletei vannak és nagyon örülök a topiknak, már csak 87 nap

     

    előzmény:
    -karácsony- (1)
    2011-09-22  17:52
  48. 2011. szeptember 29. 12:15304.

    Sziasztok!

     

    Én is csatlakoznék "megkésett" Karácsony-rajongóként..

     

    Pont mostanában gondoltamrá, hogy nemsokára Karácsony, erre megláttam a fórumot! két napba telt, míg elolvastam a hszeket meg kigyűjtöttem magamnak a jó kis ötleteket!!!

    Pl. a kék, gyufásdobozokból csinált kis adventi naptárt tuti én is lekoppintom, csodálatos!

    Bár nekünk még csak két fős a családunk, a férjem úgy tud örülni az apróságoknak, mint egy gyerek. És ha azt mondom neki, hogy Karácsony, a házilag készített bonbonok és likőrök jutnak eszébe!

     Apósom is várja mindig előre a zserbógombócokat..

    Ezt a tepsis rafaellot is kipróbálom előre, hozzácsapom a többihez.

    Kitaláltam, hogy családi hagyománynak mézeskalács-házikót csinálunk. Tavaly először már állt a lábán..kb. fél óráig Egyszerűen nem tudom, mi miatt, de nagyon hamar összedőlt.. lehet, a fehér máz miatt. Valamelyik gyakorlottabb, ügyesebb háziasszony meg tudja velem osztani a titkát? Majd a Csirri-féle receptet veszem alapnak, az már tuti.

     

    Nekünk a fa mindig az asztalon áll, és alatta vannak az ajándékok. Sajnos idén várhatóan megint nem veszek díszeket, így marad a tavalyi ezüst-kék szerelés.. 

    Aztán lesek megint ötleteket.

    Addig is mindenkinek további szép napot!

    előzmény:
    -karácsony- (1)
    2011-09-22  17:52
  49. 2011. szeptember 29. 09:13303.

    Én a süllőt ajánlanám, a férjem nincs nagyon oda a halért, de azt bármikor hajlandó megenni.

    nona: nem mondod hogy ismétlik, tavaly én is azt néztem decemberbe, mikor az uram meglátta... hát mondanom sem kell csak egy hatalmasat bír nyögni. Aztán annyit mondott hogy ezt már nem hiszi el. Én meg csak vigyorogtam rá.

     

    fruzsy jó hogy mondtad a levárokat, üveget kell szereznem hozzá!

    előzmény:
    TörPiri (295)
    2011-09-28  18:53
  50. 2011. szeptember 29. 07:50302.

    ... akkor sajnos nincs mozi 24 csatornád :-(

    Tavaly adventre Christmas24-re keresztelték át, és minden nap egy karácsonyos, vagy karácsonykor játszódó filmet adtak le. Épp a napokban láttam, hogy ismétlik őket!!!

    előzmény:
    Kriszta1983 (290)
    2011-09-28  16:19

Címlap

top