Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ebadó

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2011. október 13. 12:39
Évi 3500 forint. Ennyi ebadót, pontosabban ebrendészeti hozzájárulást kell fizetniük 2012-től a gazdáknak. Az állam a kutyatartási morál javulására, az önkormányzatok plusz bevételekre, a menhelyek az ebek tömeges utcára kerülésére, az egyszerű kutyatulajdonos pedig a macskaadó megjelenésére számítanak az új rendelettől.

Tovább a cikkre...
  1. 2011. október 18. 17:40351.
    nyugi, lehet, hogy csak benyelt valamit, és ha csomó ami van, még nem kell a legrosszabbra gondolni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (332)
    2011-10-18  09:53
  2. 2011. október 18. 17:38350.
    Általánosítasz, és ezzel alázod azokat a kutyatartókat, akiktől a környezetük semmiben sem szenved, sőt! Tudod mi kutyások időnként kénytelenek vagyunk összeszedni a szemetet, amit a nem kutyások dobálnak szerte, legfőképpen a kutyafuttatón, mert oda lehet. Összeszedjük a törött üvegeket, hogy a kutyánk ne lépjen bele, meg esetleg a te gyereked se abba zuhanjon, ha netán elesne futás, kerékpározás közben. Szóval tégy különbséget, és ne ítélkezz mindenkiről egyformán, főleg, hogy nem ismersz mindenkit!
    előzmény:
    az örök Éva (342)
    2011-10-18  14:12
  3. 2011. október 18. 17:24349.
    Az ilyen kapubejáratokat a kanos fiúkutyáknak és a neveletlen gazdáknak lehet köszönni. Leginkább nem a házbéli kutyák 'alkotják', hanem a más házakból, akár kertesből is, arra járók, akik tartóit nem minősíteném.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (324)
    2011-10-18  07:45
  4. 2011. október 18. 17:18348.
    Már megint valaki, aki általánosít, és nincs elég tudás birtokában. Több tolerancia kellene - és nem kéne azt gondolnod, hogy mindenki egyforma, mert nem az (szerencsére!)
    előzmény:
    az örök Éva (311)
    2011-10-17  20:41
  5. 2011. október 18. 17:16347.
    Mert az oltási könyv a 'kutyáé', a tartási könyv meg a gazdáé. A kutya oltási könyve minden egyednél új. A gazdáéba meg belekerülhet, hogy milyen fajta kutya tartására alkalmas, és milyet tilos tartania. Milyen szinten képes bánni a kutyákkal, és végre megtanítanák az embereket arra, hogyan kell állatot tartani. Ezalatt a nem kevés év alatt sok olyan gazdával találkoztam, mint amilyen én is voltam az első kutyám első évében. Elhittem amit a másik kutyás mondott, pedig sokszor annak kevesebb hozzáértése volt mint nekem. Sok hibát elkövettem, de azóta igyekszem javítani. Minden kutya(egyed) más. Még fajtán belül is. Igenis fontos lenne, hogy egy tizenéves még egy törpe kutyával se menjen egyedül sétálni, ha az a törpe egy dinamitlabda, és az élő kőbe is beleköt. Persze nevelhető a kutya, de érteni is kell a neveléshez.
    előzmény:
    pamutto (314)
    2011-10-17  20:50
  6. 2011. október 18. 17:10346.
    Kivéve, ha kötelező, és be is tartatják (mint a III. kerületben)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (308)
    2011-10-17  20:34
  7. 2011. október 18. 15:35345.

    Nem nekem volt képtelenség 5 km-t sétálni, hanem a beteg, lázas kutyának!!!

     

    Persze, kell a szájkosár, kivéve a 'zsebtigrisekre'. Vagy nem tudom, van-e külön szabályozva. De a múltkor felszálltunk a buszra, és egy táskában vitt öleb kapásból nekiugrott az én 35 kg-s kutyámnak. Az enyémen volt szájkosár, még védekezni sem tudott volna, ha nem rántom félre.

    Érdekes, őrá nem szólt rá a buszsofőr. 

    Ahogyan a hugyszagú, részegen randalírozó hajléktalanokat sem szállítják le, és a nagyvagány piás-drogos tinédzsereket sem. Na mindegy. Ez már nem tartozik szorosan a tárgyhoz.

    előzmény:
    az örök Éva (341)
    2011-10-18  13:41
  8. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2011. október 18. 15:20344.

    Továbbra sem értem miért kell sajnálnod másokat, akiknek a te gondolkodásod szerint rossz!?

     

    Nyilván szüksége van az embernek más emberekkel való kapcsolatra, de ez nem azt jelenti, hogy az ember egy állattal ne érezné jól magát, ne lehetne egyenrangú társa.

     

    A szomszédom nemrég befogadta azt a kutyát, akit valami nagytudású ember kidobott és már hónapok óta itt a környéken éldegélt.

    Akkor ez azt jelenti, hogy baromi gazdag és fizettessünk vele minél többet, amiért segített egy állaton más ember felelőtlensége miatt?

     

    Vagy talán inkább nézzük úgy, hogy segítettek az állaton és az embereken is, mert bár nem agresszív kutya, de így nem kell félniük az embereknek, ha erre tévednek.

    előzmény:
    az örök Éva (342)
    2011-10-18  14:12
  9. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2011. október 18. 15:00343.

    Akinek szüksége lenne rá:

     

    kedvezményes ivartalanítás (kutya, macska) és chipezés:

     

    http://www.noeallatotthon.hu/macskamentes/index.php?pid=2&cid=68

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2011. október 18. 14:12342.

    Nem veném el, miből gondolod? Azt írtam, nagyon sajnálom azokat, akiknek emberi kapcsolatok helyett csak egy kutya jut.

     

    De ezzel együtt üdvözlöm az ebadót!

     

    Csak keveslem. Évi 3500 Ft  az semmi. Havonta kellene ennyit fizettetni, még az se lenne sok. Végül is a kutyák túlnyomó többségét kedvtelésből tartják.

    Csakhogy ami a kutyatulajdonosnak kedvtelés, az a környezetnek nehezen elviselhető teher - gondolok itt a kutyapiszokra, csendzavarásra stb.

    Ezt sok gazdi képtelen felfogni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567762 (322)
    2011-10-17  22:34
  11. 2011. október 18. 13:41341.

    Csoda, hogy még ilyen felelősségteljesen viselkedő, odafigyelő és energikus buszsofőrök vannak!

     

    A kutyára szájkosár kell!

     

    Az már e te egyéni peched, hogy fölöslegesen lyukasztottad ki a buszjegyet. Ha nem tudod közlekedési járművön  szállítani a kutyádat, oldd meg máshogy (taxi, szomszéd, stb. ha már képtelenség 5 km-t sétálni).

     

    Éljen a buszsofőr!

    előzmény:
    ÁgicaT (327)
    2011-10-18  08:54
  12. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2011. október 18. 12:32340.

    Szerencse, hogy vannak olyan közösségek, ahol, ha a tagok többsége nem is tart állatot, viszont szívesen veszi azt, ha mégis van állandó állattartó.

    OFF is lehetne, de talán mégsem, az alábbi történetecske. A veszprémi állatkertben voltunk, épp a hüllőházban nézelődtünk. Közvetlen előttünk egy ifjú anyuka állt a 3 éves forma kisfiával. Folyamatosan nyivákolt, öklendezett: Ugye kicsim, milyen undorítóak ezek az állatok? Jól vigyázz, soha ne érj egyetlen állathoz sem, mert mind komoly betegségeket terjeszt! Elképesztő, hogy még élnek állatok a Földön! Stb,stb,stb.

    Én ritkán veszítem el a türelmem, itt azon eset volt, amikor igen. Ha nincs velem a nagylányom, akinek szintén lilult a feje a visszafojtott méregtől, akkor csúnyán beszóltam volna. Szerencsére mégsem tettem. Így nekem nincs miért szégyellnem magam.

    előzmény:
    pompom1 (336)
    2011-10-18  11:04
  13. 2011. október 18. 12:10339.
    Van. Csak az ebadót nem a kutyára költik, abból a kutya nem fog jólakni:((. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_476346 (337)
    2011-10-18  12:01
  14. 2011. október 18. 12:03338.

    Kedves Örök Éva!

     

    Most olvastam végig a hozzászólásaid. Úristen. Pld honnan veszed, hogy Ausztriában nem tartanak ennyi kutyát?? Tartanak, csak tudod sokkal másabbak az osztrák körülmények, ott még az üzletekbe is be lehet vinni kutyát, szinte mindehol ki van rakva víz az állatoknak!!! És a kutyasétáltató, futattó helyek is jóval nagyobbak, tele van velük BÉCS. De szerintem te még csak nem is jártál arra, meg másfelé sem!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-10-18  09:49
  15. Torolt_felhasznalo_476346
    Torolt_felhasznalo_476346
    2011. október 18. 12:01337.
    szerintem évi 3500 ft-ja még egy minimálbéresnek is van...
    előzmény:
    pompom1 (336)
    2011-10-18  11:04
  16. 2011. október 18. 11:04336.
    Hujuj, csak az felejtették el belevenni: ez itten kérem Magyarország...
    vidéken még csak nem is oltatják a kutyákat!! Majd ebadót fognak fizetni a minimálbérből élő emberek?? Hát nem. És azáltal, nem tudom milyen jogon, de halálra ítélünk még egy kb 1 millió élőlényt! Sajna nem az állatokért hozzák meg ezt a törvényt, hanem ellenük. Persze lehet 40 év múlva azokat az embereket fogják kitelepíteni akik most ezeket a törvényeket hozzák és követőjüket. Csak ők olyan hangosan fognak siránkozni hogy hujuj, a kutyák meg erre nem képesek. Ettől függetlenül, a múltkori kiránduláson végigmentem egy településen ÉS csend volt, se macska se kutya.... olyan volt mint valami kísértet hely brrrrr. Nem hiszem, hogy ilyen helyen egészséges lelkületű gyerekek nőnek fel. Mint ahogy azt sem, hogy azok akik itt egy fórumon akarják kitiltani (és ezáltal kivégezni) az összes kutyát és lenézik a gazdájukat, teljesen egészséges lelkületűek volnának.
    Leszoktam vinni a kutyát a térre, mert hát kutyafuttató normális persze nincs a környéken, már ott várnak gyerekes anyukák csapatostul, alig várják, hogy vigyem le a kutyusomat és a gyerekek játszhassanak vele. Ők nem engedhetik meg maguknak a saját állatot és így megtanulják, hogyan bánjanak egy kutyával illetve az állatszeretet is beléjük ivódik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2011. október 18. 10:07335.

    Ez a te sztereotip gondolkodásodat mutatja!

     

    Honnan tudod, hogy ők nem boldogok? Honnan tudod, hogy ez nekik valamilyen pótcselekvés?

    Kérte bármelyik ember is, hogy sajnáld őt?

     

    Azért, mert én mondjuk nem akarok öt gyereket, akkor sajnáljam azokat, akiknek ennyi van? Mert szerintem nem lehet ilyen sok gyerekkel boldog valaki???

     

    Próbálj már egy kicsit elvonatkoztatni, és nem csak magadból kiindulni!

    előzmény:
    az örök Éva (318)
    2011-10-17  21:16
  18. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2011. október 18. 10:02334.

    Látom, te is azok közé tartozol, akik felsőbbrendűnek képzelik magukat a többi állattal szemben.

     

    Próbálj meg már egy kis empátiát, meg elfogadást gyakorolni!!

     

    Pótélőlény? Ki szerint? Nekem nem azért vannak macskáim, hogy pótoljam a férjemet, gyerekemet velük, hanem mert iszonyúan szeretem őket és sokkal jobban érzem magam, amikor velem vannak, rengeteg örömet, szeretetet, vidámságot kapok tőlük!

     

    Szerintem meg az emberekből van nagyon sok, sokkal kevesebb ember is elég, hogy tovább pusztítsa a földet.

     

    Tudod sokkal több ember vállal gyereket, mint ahány kellene, és ugyanúgy nem tudják normálisan felnevelni, mint ahányan a kutyájukkal nem megfelelően bánnak.

     

    Lehet, hogy nem csak a kutyatartást, hanem a gyereknevelést is valamilyen vizsgához kellene kötni!

    előzmény:
    az örök Éva (311)
    2011-10-17  20:41
  19. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. október 18. 10:02333.

    Mond te folyton csak a gyerekekben tudsz gondolkodni?

     

    Nem a gyereknek kell mindenhol a kutya leven hogy nem mindenkinek van gyereke. A kutyat nem a gyereknek veszi mindenki. 

     

    En magamnak vettem kutyakat meg a ferjemnek mert szeretjuk oket, es el sem tudnam az eletemet kepzelni allatok nelkul. 

    előzmény:
    az örök Éva (292)
    2011-10-17  15:36
  20. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. október 18. 09:53332.

    Hat igen. En nagyon regota tartok allatokat, de mindig meghallgatom mit mondanak masok, hol mi a gyakorlat es miert, foleg olyan orszagokbol ahol fejlett a kutyatartasi kultura.

     

    En ugy gondolom hogy ha valakinek kan kutyaja van akkor azert is felelos hogy a mas kutyajat ne ejtse teherbe. Mert ugye neki nem lesz attol baja de a nosteny gazdaja nem biztos hogy orulni fog a dolognak.

     

    Az en kutyam anno a ket meteres keritesen ejjel ugy maszott at mint egy macska. Ha nem a sajat szememmel latom el se hiszem.

     

    A kuvaszom eppen most beteg

    Tegnap reggel es ma nem evett, es nagyon el volt bagyadva. Mivel itt nyar kozeleg, elojonnek a kigyok, megijedtem hogy nem e marta meg valami, azonnal elvittem az allatorvoshoz. Ottfogtak es rontgent csinalt az orvos mert azt mondta hogy egy nagyobb csomot erez a gyomra tajekan.

    Holnap reggelig nem fogom tudni mi a baja, borzasztoan aggodom erte. Ha netan rakos, azt mondjak a kemoterapiat a kutyak sokkal jobban birjak mint mi emberek. De meg par honappal ezelott amikor utoljara latta az orvos makk egeszseges volt. Meg ket napja is itt hancurozott a masik kutyusunkkal.

    Nagyon hosszu lesz mire reggel lesz . Azt hittem felhiv az orvos meg ma este de nem tette. Szoval nagyon el vagyok kenodve

    Igen, van sok allatunk, o a baranyommal es a kis kecskemmel meg a ket ponival lakik. Vigyaz a baromfiakra es ha van kedve feljon a hazhoz amikor akar. Reggel jon enni, meg delutan fel szokott jonni akkor ker tejet, azt nagyon szereti. Ma is csak azt itta meg egy tojassal, de nem evett semmit. 

    előzmény:
    Robin62 (277)
    2011-10-17  14:33
  21. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2011. október 18. 09:43331.

    Na igen. A kimondottan szobacicák miatt az én szívem is vérzik. Az én Kormim 17 évet élt úgy, hogy szabadon jött-ment. És aljas módon ivartalaníttattam. A macska sokkal inkább szabad lélek, mint a kutya. 

     

    Lehet, hogy ha nem jön össze a ház, akkor előbb utóbb a lakásba is beszerzek egy cicát. 

     

    Na ez az a szög a fenékben, amiről beszéltem. Azaz, ha minden zsigeredből, és őszintén vágysz valamire, mindent megteszel, hogy az álmod valóra válhasson. A szög a fenekedben nem enged leülni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_517177 (330)
    2011-10-18  09:37
  22. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2011. október 18. 09:37330.

    Tudod, vannak értelmesebb emberek, akik nem csak a saját, hanem az állatok igényeit is nézik.

    MI is garzonban laktunk a férjemmel, mikor összeházasodtunk és oda - ahol mi ketten is alig fértünk el - nem akartam bezsúfolni macskát, különösen, hogy szerintem egy macska igazán a természetben - vagyis kertes házban - érzi jól magát.

     

    De, amint beköltöztünk a házunkba két héten belül már birtokba vette három cica a garázsunkat.

     

    Lehet, hogy ha nem jön össze a ház, akkor előbb utóbb a lakásba is beszerzek egy cicát.

    Ebben az egészben csak annyit sajnálok, hogy amíg a garzonban laktunk, addig nem tudtam cicát menteni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567762 (299)
    2011-10-17  16:35
  23. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2011. október 18. 09:27329.

    Ha a szigorúan vett biológiai besorolást vesszük, az ember is egy az emlősállatok között. Ráadásul még csak nem is a tápláléklánc csúcsa.

    Hogy a vallások miképpen vélekednek erről, az már egy másik topik témája lehetne, csak annyit fűznék hozzá, hogy az én hitem egyik ága még arra is inti hívőit, hogy nagyon figyeljenek, hova lépnek, és azt is tartsák szem előtt, hogy a levegőben is élnek apró jószágok.

    Igen, tudom, vannak itt az NLC-n szuperanyuk, szupernők, szuperférfiak, és természetesen szuper állattartók.

    Egy nick arctalansága mögé bújva mindenki azt ír, amit akar.

    De egyet nem szabad elfelejteni. Amikor valaki önnön vállát veregeti, hogy ő milyen szuperezaz, saját magáról szól a himnusz. Mi, akik az állatok érdekében tamtamozunk, nem az önös érdekeinket preferáljuk. 

    Tehát amikor én is azt vallom, hogy nem mindenkinek van arra képessége, hogy felelős állattartó legyen, azt így is gondolom. És igen, azzal is egyetértek, hogy nagyon sok a kutya, a macska. Ennek a szabályozására bizony nagyon komoly intézkedések kellenek, de ezeket nem azzal kell kezdeni, hogy a felesleget kilőjük, megmérgezzük, legyilkoljuk. 

    A kutyát az ember úgy domesztikálta, hogy szoros közelségben legyenek egymással.  A macskával ugyanezt nem sikerült megcsinálni, ott csak fél a siker. De addig, amíg pl az ivartalanítás ellen annyi ellenkezés van állítólag felelős állattartók részéről valamilyen rosszul értelmezett humánum nevében, addig nekünk nagyon sok munkánk van még az észheztérítés mezején.

    Igen, a kutya lehet veszélyes fegyver is egy olyan ember kezében, aki a saját önbizalmának növelése érdekében tart mondjuk egy pitbullt. Egy olyan állatot, akit úgy szelektáltak a tenyésztési folyamatokban, hogy könnyebben legyen motiválható a harcolásra. De erről nem ez a szerencsétlen tehet. Mint mindig, itt is tetten érhető a magát felsőbbrendűnek vélő humanoid felelőssége.

    De van ellenpélkda is, számos. Amikor a két pitbull bőrébe kapaszkodva tanul a csepp kislány járni. És a két marcona állat olyan végtelen gyöngédséggel segíti az aprócska  botladozót, hogy sok ember nem képes ilyesmire. Csakhogy ez a két kutya apró kölyökkorától egy nagyon is szerető emberközösségben szocializálódott.

    A kutya részéről a nyalogatás nem az alázat megnyilvánulása, hanem egy visszagesztus. Az ember megsimogatja az állatot. Az állat erre anatómiai jellemzői miatt nem képes. Tehát odanyalint. Ezzel a gondoskodását is kifejezi. Az anyaállat pl. így tisztogatja a kölykeit, sőt a felnőtt állatok még egymást is. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (324)
    2011-10-18  07:45
  24. 2011. október 18. 09:02328.

    Ezzel azért vitatkoznék.

    Kisgyerek koromban volt egy kutyusom, imádtam, bár vele sétálni nem jártunk, de nagyon jó kapcsolatban voltunk. 

    Aztán albérletbe költöztünk, először panelba, aztán kertesbe. Ide egyrészt a régi kutyusomat nem tudtam hozni, mivel 6-8 évesen már nem akartam kimozdítani a megszokott helyéről (nagyszüleimmel maradt u.ott, ahol felnőtt). Új kutyust pedig a tulajdonosok nem engedtek egyik helyen sem.

    Amikor kertes házba költöztünk, és nagyjából elrendeződtek a soraink, akkor vállaltam kutyust, amikor tudtam: lesz rá elég időm, energiám és pénzem. Pont azért, mert nem az udvarra kicsapott kerti dísznek szántam.

     

    Ha a szükség most úgy hozná,hogy hirtelen panelba kell költözni, akkor természetesen vinném magammal.

    De ha nem lenne kutyám, bármennyire szeretnék is, nem vennék magamhoz kert nélkül, mert tudom, hogy az életem elég rendszertelen ahhoz, hogy naponta meghatározott időben pisi-kaki sétára vigyem. Így a kertben elvégzi a dolgát, élvezi a játékot a cicákkal és a szomszéd kiskutyival. És így is járunk hosszú sétákra, nagy játékokra más kutyusokkal, de ez nincs úgy időhöz kötve, mint panelban, hogy 'jaj-be-ne-csináljon'.

    És azért sem vennék panelba kutyust magamhoz, mert a szívszerelmem a golden retriever, ami vadászkutya, nagy mozgási igénnyel. Persze, a gazdihoz bizonyos fokig jobban ragaszkodik, mint a vadászathoz, de pont azt a tulajdonságát nem tudná kifejleszteni és megélni, amiért golden a golden. Mert a szépség az csak egy dolog

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567762 (297)
    2011-10-17  16:04
  25. 2011. október 18. 08:54327.

    Én jártam úgy tavasszal, hogy a buszsorfőr bemondta a hangosba, hogy tegyem fel a kutyára a szájkosarat, addig nem indul. A 'poén' az volt, hogy fizikai képtelenség volt, mivel a kutya pofazacskóján egy teniszlabdányi tályog volt, azzal mentünk állatorvoshoz. Másrészt a felszállás első mozdulatával kilyukasztottam a 320Ft-os jegyet...

    És hiába magyaráztam a sofőrnek, hogy megtapsolom, ha rá tudja tenni a textil szájkosarat, másrészt nem gondolja, hogy a beteg kutyával 5 km-t fogok sétálni az állatorvoshoz? (tudom, felelőtlen gazdi vagyok, mert nincs autóm, se jogsim...) És mi lesz a kilyukasztott jegyemmel? Baromira nem érdekelte.

    Bezzeg a jegynélküli, bűzös, mocskos hajléktalanok ellen senki nem mer felszólalni, csak a törékeny huszonéves nőt lehet abajgatni a beteg kutyájával. Ehhez baromira nagyon bátor mindenki.

    előzmény:
    Robin62 (291)
    2011-10-17  15:29

Címlap

top