Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kérdezz a nőgyógyásztól!

adrijan
Létrehozva: 2011. december 11. 16:50

Kedves fórumozók!

 

December 12-én hétfőn, délután 1 órától a fórum vendége Dr. Bárdos Péter szülész nőgyógyász szakorvos.

 

 

Bármilyen szülészettel, ultrahang-vizsgálattal, terhességgel vagy éppen fogamzásgátlással kapcsolatos kérdésetek volna, tegyétek fel bátran, a doktor úr válaszolni fog.  

 

 

Dr. Bárdos Péter 1998-ban végzett a Semmelweis Orvostudományi Egyetemen "summa cum laude" minősítéssel.

 

2000-óta dolgozik a Péterfy Sándor Utcai Kórház Szülészeti és Nőgyógyászati Osztályán, és 2003-ban tette le a szakvizsgát szülészet-nőgyógyászatból.

 

 

2004-től magánorvosként, önkéntes segítőként tevékenykedik a Péterfy Kórházban. Ügyeleti tevékenységet lát el, az általa gondozott terhesek szüléseit vezeti le.

 

  1. 2011. december 12. 13:0151.

    Tisztelt Doktor Úr!

     

    1 éve már, hogy vezetem a ciklusomat. az utóbbi 4 hónapban rendre 45napra jön meg. Mikor a program már a következő ovulációt jelezné, akkor jön meg. Jeleztem már nőgyógyásznak közölte normális.... ez biztos?

     

    Az utóbbi időben igen sok stressz ért, aminek most már vége, elképzelhető, hogy hatással van ez is az elmúlt hónapok eseményeire?

     

    Válaszát előre is köszönöm.

     

    idézet:
    linda523 (3)
    2011-12-11 17:43:50

    Nos, a 45 nap azért a normálisnál kissé hosszabb. A ciklus hosszát 38-40 napig tekintjük normálisnak, ugyanakkor amennyiben rendszeresen jön meg ennyi időre, az mindenképpen jó jel. 

     

    Azzal kell számolnia, hogy az ovulációja valamikor a 30-33. nap táján történik meg.

     

    Amennyiben a nőgyógyászati vizsgálati lelet és az UH negatív, kivizsgálást ez az állapot csak akkor indokol, ha 8-10 hónapig sem esik teherbe. Ez esetben egy petefészek-stimulációs kezelés a legtöbbször rendezi az állapotot.

     

    A női nemi ciklus nagyon érzékenyen reagál a stresszes szituációkra, vizsgaidőszakban (vagy háborús helyzetben) a nemi ciklus teljesen el is maradhat. 

    előzmény:
    linda523 (3)
    2011-12-11  17:43
  2. 2011. december 12. 12:5850.

     

    Jonapot kivanok
    Sokat beszelnek ma orgazmikus szulesrol. Mi az On velemenye errol? Latott mar orgazmust szules alatt?
    Koszonom szepen

    idézet:
    Mozdonj (2)
    2011-12-11 17:18:03
    Én személy szerint szülés és vajúdás alatt orgazmust, vagy ahhoz hasonló tudatállapotot nem láttam, de halottam már ilyen jellegű irodalomról - sajnos még nem ástam bele magam a témába.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_380015 (2)
    2011-12-11  17:18
  3. 2011. december 12. 12:5749.

    Köszöntök minden érdeklődőt!

     

    Igyekszem használható válaszokat nyújtani az alábbiakban a feltett kérdésekre!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_302455
    Torolt_felhasznalo_302455
    2011. december 12. 12:4048.

    Meg egy kerdesem lenne,ha lehet (az elso a mehen kivuli terhesseggel volt kapcsolatos).

    Van tapasztalata gerinservmutet utani huvelyi szules levezeteseben?Egyaltalan lehetseges-e ez,vagy kerdes nelkul a csaszar az ajanlott?

    En szeretnek termeszetes uton szulni,ha lehetseges.Panaszom most nincs,kiszakadt gerincservel mutottek 12 eve.

     Valaszat elore is koszonom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. december 12. 12:2747.

    Tisztelt Doktor Ur!

     

    Utolso menzeszem Okt 8-an volt, csinaltam tesztet pozitiv lett, nov 20-an elmentem nogyogyaszhoz, csinalt uh-t hasit es vaginalist is, kimutatta a terhesseget, azt mondta 2 het mulva menjek vissza, dec 4-en visszamentem, azt mondta, hogy nincs sziv hang, 7 hetes terhe kellene legyek, es az embrio mellett van egy verrog, menjek vissza 1 het mulva, dec 11-en visszamentem, azt mondta szivhang nincs, verrog nincs, menjek vissza megint 1 het mulva, es ha akkor sincs szivhang megszakitja a terhesseget, minden alkalommal hasi es vaginalis uh-t vegzett,

    mivel nem tudtam nyugodt lenni dec 7-en elmentem egy masik nogyogyaszhoz is, aki hasi uh-gal megallapitotta hogy 5/6 hetes a terhessegem, menjek el laborvizsgalatokra, majd menjek vissza hozza, 

    on szerint kellene mar szivhangnak lennie vagy megallt a baba a fejlodesben, vagy varjak meg 

    elore is koszonom a valaszat

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_790287
    Torolt_felhasznalo_790287
    2011. december 12. 12:0146.

    Tisztelt Doktor Úr!

     

    38 éves vagyok, egy 12 éves gyerek édesanyja. 8 hónapja tetettem fel a Mirena hormonális spirált. Azóta folyamatosan vérzési zavarokkal küszködök, amelyek - tudtom szerint- normálisnak tekinthetőek az első periódusban. No de elég sok idő telt már el... Aggaszt az, hogy havonta kb. 5-10 napot vagyok "tiszta", ezen kívül majdnem állandó jelleggel barnás folyásom van: nem nagyon bőséges, 1-2 tisztasági betét elég egy napra. Csak sejteni tudom, hogy ebből mikor menstruálok (van 1-2 nap, amikor élénkebb piros a vérzés). Viszont legtöbbször ez a távozó váladék sűrű állagú, a barnától a feketéig terjedő színskálában. Tusolás közben észlelem, hogy plazmaszerű, darabos cafatok távoznak. Normális ez? Múlt hónapban voltam nőgyógyásznál, viszont éppen egy folyásmentes napom volt, az orvos ultrahangon megvizsgált, szerinte "semmi szervi probléma nem észlelhető". Klion hüvelykúpot írt fel 10 napra, amit 5 napig szedtem, akkor ugyanis újra vérezni kezdtem. Így 5 napos megszakítás után folytattam a hüvelykúpos kezelést. Sajnos semmi javulás, semmi változás nem történt.  Fájdalmam nincs, viszont néha kellemetlen húzódást érzek az alhasamban. Kérem, segítsen tanáccsal. Köszönöm szépen!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2011. december 12. 11:5745.

    Tisztelt Doktor Úr!

     

    Nemrég kiderült, hogy Candida fertőzésem van. Sajnos a nőgyógyászom nem sok mindent tudott ezzel kapcsolatban mondani, hogy hogyan javulhatna a helyzetem, és hogy esetleg milyen gyógyszert szedhetnék ez ellen. Így egy természetgyógyászhoz kezdtem el járni, aki az IBR System-es kezelést végzi rajtam. Ezen kívül felírt egy diétát, illetve sok vitamint. De ennek sem érzem a hatását, 2 év alatt 5x voltak panaszaim, a kezelés kezdete óta pedig 4 hónap alatt 2x voltak.

    Azt szeretném Öntől kérdezni, hogy mit javasol erre a problémára, hogyan tudnék javítani a helyzetemen? (Fogamzásgátlót szedek már 4 éve, a Lindynette 20-at)

     

    Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2011. december 12. 11:5044.

    33 éves vagyok, évekig szedtem fogamzásgátlót, amit 4 évvel ezelőtt abba kellett hagynom, amikor lett egy mélyvénás trombózisom a lábamban. Később kivizsgáltak és az eredmények alapján nincs genetikailag hajlamom a trombózisra. Azóta sincs semmi ilyen problémám. 
    Az a kérdésem, hogy az óvszeren kívül van-e valamilyen fogamzásgátló eszköz, amivel élhetnék? Van-e esetleg olyan alacsony hormontartalmú vagy más összetételű gyógyszer, amit szedhetnék? Olvastam a neten a különféle hüvelybe helyezhető krémekről/kúpokról stb., de valahogy nekem ezek nem szimpatikusak, nem tudom, mennyire megbízhatóak. Illetve alkalmasak-e olyan gyakori használatra, amennyire egy tartós párkapcsolatban erre szükség van. 

    Még nincs gyerekem, úgyhogy a spirál nem jöhet szóba.

     

    Illetve van még egy kérdésem: 3 hónapja van kapcsolatom, előtte évekig nem volt tartósan senkim. Az utóbbi időben a ciklusom megváltozott: az eddig megszokott 30-35 napról 28 napra csökkent. Sőt, a múlt hónapban 25-re. Tudom, hogy ez a ciklushossz normális, csak nekem furcsa, mert soha nem volt ilyen szabályos. Ez a kapcsolatnak tudható be vagy esetleg más oka lehet? 

     

    Válaszát előre is köszönöm! 

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-12-11  16:50
  9. 2011. december 12. 11:4243.

    Tisztelt doktor úr!

     

    13 napja szedek fogamzásgátló tabletát. Lehetséges hogy enyi idő alatt jelentkeznenek olyan tunetek mint túlérzékenyíség (gyakran sirok), depreszios tünetek, etvágytalanság . Vagyis lehetseges hogy ezeket a fogamzásgátló tableta okozza? Köszonom

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2011. december 12. 11:2542.

    Tisztelt Doktor úr!

     

    Az én kérdesem az lenne, hogy a helyileg alkalmazandó hormonmentes fogamzásgáltól módszerek (pl hüvelykú, krém, tabletta) mennyire megbízhatóak? Illetve, hogy befolyásolja-e a megbízhatóságukat illetve használatukat az, hogy már több mint 1 éve  hyperprolactninaemia miatt Bromocriptin-nel kezelnek, valamit nem régiben volt egy hüvelyi fertőzésem (baktérium és gomba), melyet Klion tablettával és hüvelytablettával továbbá FlucoHEXAL (150 mg) kapszulával kezeltek.

     

    Válaszát előre is köszönöm! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2011. december 12. 11:1441.

    Tisztelt Doktorúr!

     

      22 éves vagyok, Lindynette 30 fogamzásgátlót szedek kevéssel több, mint másfél éve, előtte néhány hónapig Lindynette 20-at szedtem. Azért váltottam, mert többször előfordult közti vérzés, illetőleg csak halványbarna pecsételés/folyás.

     

      Amikor az erősebbre váltottam, ez megszűnt, néhány ciklusom teljesen rendben volt. Aztán előfordult egyszer-kétszer, hogy később vettem be, mint a szokott időpont, és ez ugyanolyan pecsételést okozott, mint amit az előző tablettánál tapasztaltam.

     

      Aztán elmúlt, megint volt pár jó ciklusom, akkor is, ha volt tabletta, amit elfelejtettem bevenni (csak egy db).

     

      A legutóbbi ciklusom alkalmával egy pár napon át fél-háromnegyed órával a szokott időpont után vettem csak be a tablettát, így a megvonásos vérzésem elkezdődött (ezért aztán nem is szedtem tovább, kihagytam a 7 napot, csakhogy ez egy héttel előbb történt meg, mint kellett volna).

      Ez a vérzés véget ért 4 és fél nap alatt, az ötödiken pedig együtt voltam a párommal, majd másnap elkezdődött az a bizonyos halvány barna pecsételés. Akkor még nem tudtam, hogy ilyenkor meg kell várni a következő rendes menstruációt, és akkor folytatni a tabletta szedést, ezért a 8. napon bevettem a szokásos első tablettát. A pecsételés/folyás 3-4 napra rá el is állt.

     

      Kaptam olyan véleményt, miszerint nem biztos, hogy a gyógyszerváltáson kéne gondolkoznom, hanem azt kéne megvizsgálni, hogy egyáltalán szedhetek-e fogamzásgátlót. Mit takar ez? Nem elég a szervezetemnek ez a hormonmennyiség, avagy nem bírja ezt a mennyiséget? Mit deríthet ki egy alaphő mérés avagy egy ultrahangos vizsgálat? Mit jelent az, hogy nem biztos, hogy szedhetem?

     

       Hallottam olyat is, hogy a stressz is nagy hatással van a szervezetre, márpedig abból most jut bőven. 

     

      Jelenleg külföldön tartózkodom, még legalább egy hét, mire eljutok az orvosomhoz. Addig is nem tudom, folytassam-e a tabletta szedést. Nem okoz semmi egyéb panaszt, semmim nem fáj, nincs hányingerem, nem hízok, nem magas a vérnyomásom és trombózisom sincs, bár a családban már előfordult.

     

    Segítségét előre is nagyon köszönöm!

    Üvözlettel:

    Sevy

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2011. december 12. 11:1340.

    Tiszelt Doktor Úr!

     

    Érdeklődni szeretnék, hogy hány éves korig szedhetek fogamzásgátló tablettát, anélkül, hogy valamiféle káros következménye lenne, illetve a jelenlegi tablettát meddig lehet szedni? 41 éves vagyok, és  Marvelont szedek. 

    Köszönettel: w.

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-12-11  16:50
  13. 2011. december 12. 10:5039.

    Tisztelt Doktorúr!

    4 évig szedtem fogamzásgátló tablettákat, azonban egyikkel sem voltam kibékülve. Szinte félévenként másra kelllett váltanom, ugyanis vagy vérzés jött elő tőle szeretkezés közben, vagy hízás, vagy ami 3 félével is előjött, hogy a menstruáció eljövetelekor ugyanúgy görcsöltem,mintha nem is szedtem volna gyógyszert. Próbálkoztunk kisebb és nagyobb hormontartalmúakkal is,  egy-két -háromfázisúval..(miligest, yasminell, triregol+7, mercilon, yadine, ezeket szedtem)

    Miért nem vált be nálam a gyógyszer? Vagy van rá esély hogy van olyan hormonális fogamzásgátló tabletta amely nem okozna nálam gondot?

     

    A másik kérdésem ezzel összefügg: A jelenlegi párommal nem tudom hogy milyen védekezést válasszak. Én nem szeretem az óvszert, a krémeket és társait "illúziórombolónak" találom, a hormontartalmú módszerek a fentebb leirtak miatt kilőve... Mennyire használható biztonsággal, fogamzás gátlásra az ovulációs teszt? Elég ha mondjuk 3 hónapig tesztelek, és megtudom hogy melyik napokon van a peteérésem, vagy folyamatosan, mintha csak gyógyszert szednék, tesztelnem kell majd?

     

    Illetve még egy kérdésem lenne: Legutóbbi nőgyógyászat vizsgálatom alkalmával azt mondta az orvos hogy hátrahajló méhem van. Azonban előtte még egy orvos sem mondta nekem.. Ez jár valamilyen negativ dologgal? Mert ez az orvos semmilyen információt nem osztott meg velem sajnos. 

     

    Köszönöm!

    KArola

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_302455
    Torolt_felhasznalo_302455
    2011. december 12. 10:3738.

    Tisztelt Doktor Ur!

     

    A kerdesem az lenne,hogy egy esetleges mehen kivuli terhesseg hanyadik heten okoz panaszt?

    Probaltam errol inormaciot szerezni,de a legtobb weboldalon csak a tunetek vannak felsorolva.

    Kulfoldon elek,itt az elso Uh-t a 12. heten vegzik,most vagyok a 10.heten.Vannak szurkalasos-feszitos fajdalmaim,valtozo oldalon,neha kozepen.

    Az itteni vedono szerint majd eszreveszem,ha gond van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2011. december 12. 10:2937.

    Kedves Doktor Úr!

     

    Az lenne a kérdésem, hogy normál ciklusnál - 29-30 nap - ha a menstruáció tényleges jelentkezése előtt 2-3 nappal pecsételő vérzés, barnás folyás jelentkezik, illetve a menstruációt követően, egy teljes vérzésmentes nap után még van egy újabb nap, amikor pecsételő vérzés van, az kórosnak tekinthető? Vagy bele fér- e még a normálisba? Ezt kb. 1.5 éve tapasztalom, előtte nem volt ilyen jellegű tünetem. 

     

    Van két gyermekem, most szeretnénk harmadik babát, de egyelőre sajnos nem sikerül, pedig már próbálkozunk egy ideje. A hőgörbém normális, van peteérésem, jókor vagyunk együtt. Felmerült bennem, hogy lehet a fenti tünetek miatt nem sikerül a teherbe esés?

     

    Válaszát előre is nagyon köszönöm! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2011. december 12. 10:2236.

    Tisztelt Doktor Úr!

     

    19 hetes gravida vagyok, második baba, az első gyeremkem 17 hónapos. A problémám, hogy elég gyakran, naponta többször, de volt már, hogy szinte egész nap fáj, enyhén görcsöl az alhasam, Ön szerint ez normális ilyenkor, ill. mitől lehet? Érdemes 3*2 Magne B6-ot, vagy inkább Magnerotot kellene rá szednem, egyáltalán ezek a készítmények jók lehetnek a problémámra?

    Válaszát előre is köszönöm!

    Üdvözlettel Judit

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. kso
    kso
    2011. december 12. 10:2235.

    Tisztelt Doktor Ur!

     

    Van egy 11 honapos kislanyom, a terhesseg alatt vegig GBS+ voltam, nagyon izgultam, itt naluwdne532k11 Svedorszagban nem adnak atibiotikumot, csak a szules altt. minden jol ment, rendes sullyal, idore szuletett. most tervezzuk 2. babat es izgulok. mit lehet tenni, h ne legyek GBS+ megint? egyatalan veszelyes a babara?

     

    Koszonom

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2011. december 12. 10:1834.
    Érdekődnék, hogy ha valaki 54 éves, már több mint egy éve nincs menzesz, ez elég idő-e arra, hogy a fogamzóképesség kizárható legyen? Köszönöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2011. december 12. 10:1633.

    Tisztelt Doktor Úr!

     

    Kb. 5 hetes terhes vagyok, és állandó puffadással, alhasi szúrkálás szerű érzéssel küszködöm. Nem görcsöl és nem fáj az alhasam (tehát nem menstruációs görcshöz hasonló az érzés), de folyamatosan érzem, hogy van hasam.

    Keressem fel már most a nőgyógyászomat? Vagy ez a folyamatos puffadás és szúrkáló érzés normális egy korai terhességnél?

     

     

    Előre is köszönöm válaszát!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_836841
    Torolt_felhasznalo_836841
    2011. december 12. 10:0932.

    Tisztel Doktor Ur!

     

    IV. stadiumu Insulin Resistanciat es pajzsmirigy alulmukodest allapitott meg az endokrinologus nemreg.

    Lelet:

    Glukoz:4,9 mmol/L

    60 perces: 9,3 mmol/L

    120 perces:8,7 mmol/L

    Inzulin:33,4 mIU/L

    60 perces: 189,1mIU/L

    120 perces: 233,8 mIU/L

    FT4: 13,64 pmol/l

    TSH :0,912 uU/ml

    FT3: 4,81 pmol/L

    D vitamin: 20,3ng/mL

    Kezeleskent 130 gr-os CH dietat es 1*500 mg es 1*750 mg-os merkformin XR-t irt fel, a pajzsmirigyre pedig Euthyrox 50 mikrogrammot kaptam.

    Doktor Ur szerint milyen eselyeim vannak igy a teherbe esesre?

    Kell meg valamilyen vizsgalatot vegeztetnem(hormonok stb.)

     

    Valaszat elore is koszonom.

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-12-11  16:50
  21. 2011. december 12. 10:0531.

    Tisztelt Doktor Úr!

     

    Azzal a problémával fordulok Önhöz, hogy 26 éves vagyok, már lassan 1 éve próbálkozunk, hogy kisbabánk legyen, de még semmi.

    A ciklusom általában 30 napos, az előző hónapban 33 napra jött meg.

    Sajos már volt egy aborutszom, illetve kb. 1 éve volt egy loop conisatiom is, azóta tünetmentes vagyok (hpv, rossz rákszűrés eredmény)

    Egyébként állandóan gombás fertőzéssel küzdök, ami mindig visszatér, hiába kezelik ki- erre van -e valami végleges megoldás?

     

    A kérdésem az, hogy van- e valami praktika, hogy biztos terhes legyek (ovulációmhoz igazítottuk már az együttléteket, és 2 naponta), vagy már forduljunk szakemberhez?

     

     

    Köszönettel: M. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2011. december 12. 10:0530.

    Tisztelt Doktorur!

     

    28 eves egy gyermekes anya vagyok (fiam 2 eves). A szules utani rutin nogyogyaszati vizsgalaton mehszalag lazulast diagnosztizalt az orvosom, de reszletes valaszt arrol, hogy mi a teendo ilyen rendellenesseg eseteben nem kaptam. Kulfoldon elek, itt csak az akut, veszelyt jelento elvaltozasokat kezelik, peldaul a mehszajsebemet is csak hosszas rabeszeles utan fagyasztottak le, mondvan ez  a problema nincs hatassal az altalanos egeszsegi allapotomra. Viszont a mehszalag lazulas a kesobbiekben a meh eltavolitasahoz is vezethet (az interneten olastam hasonlo esetekrol), amit mindenkepp szeretnek elkerulni, hiszen meg szeretnek gyermeket a kesobbiekben. 

     

    Halas lennek ha valaszolna kerdesemre a kezelesi lehetosegekrol hasonlo esetben.

     

    Udvozlettel

    Danica 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2011. december 12. 09:4129.

    Tisztelt Dr Ur!

    48 evet toltom es fogamzasgatlot szedek meg . Akit ismerek es abba hagyta mind nagy menyisegu verzessel kuzdtek utanna ...ettol felek es nem tudom mikor veszem ra magam erre.

    Kerek szepen egy kezelfoghato tanacsot .

    Koszon elore megerteset.

    Dianna 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2011. december 12. 09:3928.

    Tisztelt Doktor Úr!

     

    A HPV oltásról szeretném megkérdezni a véleményét. 

    Ön szerint kinek érdemes beoltatnia magát?

    Az oltás milyen védettséget jelent és mennyi időre?

     

    34 éves vagyok, 2 gyermekem van és állandó párkapcsolatban élek, a családban a felmenőink között szerencsére senkinek nem volt rákos megbetegedése. 

    Nekem érdemes lenne beoltatnom magam?

    Szakmailag mennyire lenne javasolt?

    Az oltás előtt milyen előzetes vizsgálatok szükségesek?

     

    Sajnos az eddigi nőgyógyászom hosszabb ideje már betegszabadságon van, emiatt nem tudom ezt vele megbeszélni. 

     

    Köszönöm válaszát: veronie

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2011. december 12. 09:3827.

    Tisztelt doktor ur!

    November 5.-en sajnos a 20. hetben meg lett szakitva a terhessegem (szules beinditasaval) az Edwards-szindroma miatt, amit az amniocentezis mutatott ki. 33 eves vagyok, es ez volt az elso terhessegem. Az amniocentezist vegzo szakemberek megnyuttattak, hogy a veletlen muve volt, es nem irtak fel semmilyen genetikai vizsgalatot. En jan.tol ujra szeretnek probalkozni. Vagy talan meg korai? A menstruaciom megjott, 31 napra a terhessegmegszakitastol. Nagyon felek, hogy a kovetkezo is valamilyen genetikai rendellenesseggel fog szuletni. Mondjuk Down-korral. Remelem, erre kicsi az eselyem... Elofordul, hogy valami oknal fogva, tobb terhesseg is megszakad genetikai rendellenesseg miatt? Ha igen, mit lehet ez ellen tenni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top