Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

OO-zás iskola helyett

erikamama
Létrehozva: 2011. december 14. 13:31

Azért nyitom a  topikot, mert nagy a zavar a fejekben.  

Van három gyermekem, akiket nem viszek iskolába és ovodába, hanem itthon tanítom őket. Az eredményeik kiválóak, és ez az út teljesen legális Magyarországon.

Ha szeretnél az OO-sok táborába tartozni, kérdezz nyugodtan!

Sok szuper blog is van a témában, de minden kérdésedre válaszolok én is. 

 

  1. Torolt_felhasznalo_651848
    Torolt_felhasznalo_651848
    2011. december 14. 14:3176.

    A másságot drága? Nagyon jól kezelem homo embertársaimat, nem ítélek faj, sőt, kapaszkodj meg vallás alapján...de a szektáktól, vesszővel vert és sátánnal félemlített gyerekektől a gyomrom fordul ki...mert ez már nem másság, hanem brutalitás és elmebetegség...

     

    Boldogok a gyerekeid? Még most esetleg, mert csak azt látják a tükörben, amit te mutatsz nekik...meg mert demagógul belevered a fejükbe hogy ami a Biblián kívüli az gonosz és bűnös...aztán egyszer majd felnő a gyermeked és felnőttként lesz boldogtalan és kiégett, mire megtanulja, mi az hogy csapatmunka,munkahelyen alkalmazkodás, mikor majd látja, hogy mennyire varázslatos tud lenni egy-egy kollega gyerekénél a gyerekkor, amit nem sátánnal és kárhozattal, hanem igenis mesékkel, varázslatos dolgokkal töltenek meg...és akkor fogsz majd remélem nagyon pofára esni, hogy a gyereked csalódik benned...

     

    Az én gyerekem még hisz a mesékben és a csodákban...egyenlőre semmi dolga nincsen, mint a gyerektársaival a kapcsolatait építgetni, fejlődni egy közösségben, megtanulni mi az hogy közösség egyáltalán ( lásd a csoportjukban van egy hallássérült kisfiú...tavaly óta tanuljéák a siket jelbeszédet és egyre jobban megy neki, a siketeket már tutira jól fogja kezelni )van nálunk is jó és rossz és tanulja a határait...de nem rémítgetem vesszővel, veréssel, pokollal...mégsem lop pl, de nem is hazudik...

    előzmény:
    erikamama (56)
    2011-12-14  14:19
  2. 2011. december 14. 14:3075.

    igen, én is kiváncsian várom a válaszokat az egyszerű kérdésekre, mint pl csak ő van otthon egész nap velük??? sehova nem járnak a gyülin kivül??

    biztos sír Andika..........remélem hamar elalszik :)

    előzmény:
    pihe** (52)
    2011-12-14  14:16
  3. Torolt_felhasznalo_910978
    Torolt_felhasznalo_910978
    2011. december 14. 14:3074.

    Én kérdezni szeretnék:

    - pedagódus a végzettséged?

    - pontosan ki és hogyan kérik őket számon ami alapján kitünőek az erdményeik? 

    - szerinted milyen hátránnyal jár majd az életükben, hogy nem közösségben szocializálódtak? 

    előzmény:
    erikamama (1)
    2011-12-14  13:31
  4. 2011. december 14. 14:2973.
    De, te (is) kérelmezheted, hogy a gyereked magántanuló legyen, az "oo" csak egy rövidítés, amit az otthon oktatók használnak. Évente kétszer kell vizsgázniuk tudtommal, szintfelmérés keretében. Azt nem tudom, hogy az összes, iskolában tanult tantárgyból-e, de szerintem nem. Képzeld el, hogy egész félévben nem felelsz, nem írsz dolgozatot, nem nézik meg melyik részből mennyit tudsz, mi rögzült benned, csak félév végén "szintfelmérnek"... Előbbieket mind a szülő végzi, aki olyan szakember az összes tantárgyból, hogy hűűűűű...((((
    előzmény:
    Cactusflower (58)
    2011-12-14  14:20
  5. 2011. december 14. 14:2972.

    Önmagában nem tartom elvetendőnek a magántanulás intézményét.

     

    Nem tudom, én hogyan szocializálódtam volna iskola nélkül, de nem szerettem az általános iskolai közösséget (és nem a tanárokkal volt bajom). Így utólag végiggondolva, ha alsós koromban BÁRMIKOR (!!!) megkérdezték volna, szeretnék-e inkább egész nap otthon lenni és aputól, anyutól (vagy akár egy idegen házitanítótól) tanulni, örömmel igent mondtam volna.

     

    Továbbbá: ha gyerekem lenne, ált. isk. végéig biztos meg tudnám tanítani neki a közismereti tárgyakat. Csak ezeket nem vállalnám: idegen nyelv, rajz, testnevelés.

    Csak pont azt nem tudom, ami nem direkt elmondható tudás, tehát pl. nem tudom, mit csináljon, hogy a betűt úgy kanyarítsa a kis elsős, ahogyan kell. Nem értek hozzá.

    Úgyhogy nyilván az én gyerekem is iskolába fog kerülni, de ha nem ért valamit, biztos el tudnám neki magyarázni.

     

    Ha pedig abban a plébániai közösségben vannak hasonló korú gyerekek, meg nekik gyerekprogramok, akkor a közösséget sem nélkülözi.

     

    Nem akarom megvédeni a topicindító álláspontját, csupán árnyalni szeretném a képet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2011. december 14. 14:2971.

    Tanulnak.. 

    Tegnap írta oozó okosmama, hogy a nagyobbiknak tanulni kéne ebéd után- amikor a kicsik alszanak, de kiabál ha nem tud valamit.

     

    Senki sem magyarázza el neki az anyagot. hajnalban kiverték az ágyból. délelött nem tud tanulni, mert ott vannak a kisebb tesók. ebédre már fáradt a hajnali kelés miatt de tanuljon egyedül.. mert okosmama a kicsit próbálja visszaparancsolni az ágyba.

    Milyen otthon tanitás ez??  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_738772 (64)
    2011-12-14  14:22
  7. 2011. december 14. 14:2870.

    Szerintem nem is a kémia stb. ismeretével van a legnagyobb gond, bár ha a gyerek ezirányban menne tovább, akkor nyilván ez is komoly probléma. Valljuk be, legtöbbünknek gőze sincs már arról, amit a tényleg hozzáértő tanárok próbáltak belénk verni sok-sok éven át.

    Nekem egyszerűen az nem fér a fejembe, hogy egy anyukánk hogy van energiája 3 gyereket (de akár egyet is) oktatni, a nap nem tudom hány órájában kreatívan előadni az anyagot, a másnapira felkészülni, kicsikkel sétálni, főzni-mosni-takarítani, akkor még egy percet sem volt érdemben a férjével, mindezt persze mosolyogva, mert ahogy nézem, pont ez az értelme az egésznek...

    Valamit nagyon rosszul csinálhatok, mert nekem egy gyerek mellett, aki még csak 3 lesz, lopott órának tűnik, hogy ideülök kicsit hülyeségeket pötyögni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (25)
    2011-12-14  13:55
  8. 2011. december 14. 14:2769.
    Milyen hazugságra gondolsz?
    előzmény:
    erikamama (62)
    2011-12-14  14:22
  9. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2011. december 14. 14:2668.
    De ugye nekem nem magyarázod meg azt, hogy a szülő mindentantárgyból  profi? Mert az más, ha magántanárt fogad bizonyos tantárgyakból, mert pl. hacsak nem volt matematika szakos, akkor kizárt, hogy a felsős anyagot át tudja neki adni. Vagy nyelvet például.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_738772 (64)
    2011-12-14  14:22
  10. 2011. december 14. 14:2667.

    Örülök, hogy érdekel az OO-s alternatíva. Végre egy normális hozzáállás. 

    Kérdéseidre a következőt válaszolom.

    El kell végezni a 8 általánost, de ehhez nem kell iskolába járni a gyermeknek. A jegyző engedélyezi, hogy a gyermkedet otthon oktasd. Holnaptól akár ki is veheted gyermekedet az iskolából. Írj priviben, és elmondom, hogyan lehet egy lépésben elintézni!

    Senki nem ellenőrzi, csücsülgehthet egész nap a tévé előtt, de félévkor tudnia kell az anyagot. Ennyi az egész. 

    Az iskola tanárai adják a jegyet. Azért jóba kell lenni velük! 

    előzmény:
    Cactusflower (58)
    2011-12-14  14:20
  11. 2011. december 14. 14:2666.

    Te sem tudod, különben nem gondolkodnál azon, hogy megvesszőzd a gyerekeidet, hanem mosolyogva, örömmel fogadnád, hogy ők mások. Milyen jó, hogy nem kell példát venniük az oviban arról a gyerekről, aki csendesen szól az óvónéninek, hogy nem szeretem a főzeléket, így a tied lelkiismeret furdalás nélkül boríthatja rád a levest.

     

    A gyerekeid rohadtúl meg fogják szívni, ha dolgozniuk kell menni és kiderül, hogy a külvilág sz...rik a fejükre, nekik kell alkalmazkodniuk a többiekhez, és erre képtelenek lesznek. Mert nem tanulták meg otthon, hogy nem csak az a fontos, hogy én mit akarok, hanem az is, hogy más mit szeretne. Egyébként ezt azért nem értem, mert a nagycsalád  erre azért kiváló lehetőség. Ugyan édes kevés a sulihoz, ovihoz képest, de annál, amit a te gyerekeid "tanulnak" otthon, annál sokkal többet tanulhatnának. Pont azért, mert hárman vannak. 

    előzmény:
    erikamama (56)
    2011-12-14  14:19
  12. 2011. december 14. 14:2365.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-12-14  13:50
  13. Torolt_felhasznalo_738772
    Torolt_felhasznalo_738772
    2011. december 14. 14:2264.
    De el kell végezni. Ezek a gyerekek is vizsgáznak. Csak otthon tanulnak. A tanár értékeli a vizsgán. Lehet, hogy átsiklottál felette. Otthon tanulnak, vizsgázni elmennek.
    előzmény:
    Cactusflower (58)
    2011-12-14  14:20
  14. 2011. december 14. 14:2263.
    A másságot az otthon oktatók nem tudják kezelni. nem akarják elfogadni a külvilágot és elzárják töle a gyerekeiket.
    előzmény:
    erikamama (56)
    2011-12-14  14:19
  15. 2011. december 14. 14:2262.
    Az én gyerekem boldogok! Nem hiányzik nekik a hazugság, amivel te tömnéd tele  afejét, ha iskolában dolgoznál, és én elengedném az iskolába!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651848 (57)
    2011-12-14  14:19
  16. 2011. december 14. 14:2261.
    Miért nem adod őket egyházi oviba/iskolába?
    előzmény:
    erikamama (56)
    2011-12-14  14:19
  17. Torolt_felhasznalo_738772
    Torolt_felhasznalo_738772
    2011. december 14. 14:2160.
    Elhiszem, hogy vannak ilyenek, azt is, hogy ő is ilyen, de mi jogunk elítélni??
    előzmény:
    eda-1952 (51)
    2011-12-14  14:16
  18. 2011. december 14. 14:2159.
    "

    Egyébként ezek az otthon oktatók azért nem engedik suliba a gyerekeiket, nehogy a gyerek mást is lásson, a világból nehogy megismerjen másfajta gondolkodásmódót, életstilust, értékrendet, mint a sajátjuk.... ill minden ami más mint ők, az bünős-rossz- elitelélendő, istennek nem tetsző... stb.

     "

     

    Aztán ezek a gyerekek lépnek le villámgyorsan, illetve esetleg rosszfelé indulnak, mert nincs meg az az alapjuk, mint a többi gyereknek. A szülő meg jól kiátkozza őket és elégedetten megállapítja, hogy ő pedig megtett értük mindent.

    előzmény:
    Lillaréka (53)
    2011-12-14  14:16
  19. 2011. december 14. 14:2058.
    Na, jó, de én akkor is ledöbbentem, hogy ilyen egyáltalán létezik. Most akkor tényleg létezik az, hogy Magyarországon nem köll elvégezni a 8 általánost? És ki engedélyezi azt, hogy a gyerekem otthon maradjon? Gondolom, nem csak én úgy döntök, hogy akkor holnaptól nem megy suliba a gyerek. És ki ellenőrzi azt, hogy én tényleg tanítom, és nem a tévé előtt ül egész nap? És ki értékeli az elért eredményeket?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-12-14  14:12
  20. Torolt_felhasznalo_651848
    Torolt_felhasznalo_651848
    2011. december 14. 14:1957.
    Meg azért tényleg elveszi a gyerekkorukat...nincs mikulás...sem jézuska...húsvéti nyúl meg főleg nem létezik...elveszi tőlük a mesék és az álmok varázslatos birodalmát. Nem tudják a gyerekei milyen lesni a takaró alól a mikulást és a csizmában megtalált csomag öröme is ismeretlen számukra...nincs húsvéti tojásvadászat, nyuszifészekkeresés semmi...csak töményen a sátán van, a keresztrefeszítés, feltámadás...nincsenek tündérek és manók csak az az álvalóság amit tálal a gyerekeinek és amit a gyerek hall a hajnali misén félálomban...sivár egy gyerekkor...
    előzmény:
    erikamama (1)
    2011-12-14  13:31
  21. 2011. december 14. 14:1956.
    Kár rátok az időt pazarolni, mert úgysem értitek! Az a baj, hogy az iskolákba is közületek kerülnek ki a tanárok. ezért is nem adom be a gyermekeimet, mert nem tudjátok kezelni a másságot!
    előzmény:
    erikamama (1)
    2011-12-14  13:31
  22. Torolt_felhasznalo_162713
    Torolt_felhasznalo_162713
    2011. december 14. 14:1855.

    lassan nem győzöm követni a topicjaidat néha egész jókat somolygok, máskor ütni tudnék...

     

    szóval kedves OO-mama!

     

    alapvető, elemi dolgokra képtelen voltál eddig megtanítani a gyerekeidet (ld. dobálózás az étellel), akkor mégis mit és hogyan akarsz még tanítani nekik?

    tudod - mint ahogy írták már - egy pedagógus (legyen az óvodapedagógus vagy tanító/tanár) nem véletlenül tanulja a szakmát 

    aláírom, hogy írni-olvasni és számolni (egy bizonyos alapszinten) megtaníthatja a szülő is a gyereket, de mi lesz a többi ismerettel?

    te mindenhez értesz? univerzális vagy?

    tudod azt szokták mondani, aki mindenhez ért, az semmihez se ért (hogy megértsd: felületesen hozzá tud szólni kb. mindenhez, de ha mélyebben bele kell ássa magát egy témába, már elveszett)

    előzmény:
    erikamama (1)
    2011-12-14  13:31
  23. 2011. december 14. 14:1854.

    "Akkor vajon dolgozni sem fognak járni?"

    Sehogy. Majd elmennek hittérítő-segédnek, mert hitoktatók sem lehetnek, ahhoz is iskolába kell járni.

    előzmény:
    Ladybird (50)
    2011-12-14  14:15
  24. 2011. december 14. 14:1653.

    Kamu nem kamu, nem kapunk mást-... 

    Főleg ha még hozzá is szólunk...

     

     

    Egyébként ezek az otthon oktatók azért nem engedik suliba a gyerekeiket, nehogy a gyerek mást is lásson, a világból nehogy megismerjen másfajta gondolkodásmódót, életstilust, értékrendet, mint a sajátjuk.... ill minden ami más mint ők, az bünős-rossz- elitelélendő, istennek nem tetsző... stb.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-12-14  14:12
  25. 2011. december 14. 14:1652.
    :))))))))))) ja, kamu. mondjuk ettől függetlenül azért érdekes téma az otthontanulás mint olyan
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-12-14  14:11

Címlap

top