Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

3 kajakérdés

pszichothriller
Létrehozva: 2012. január 23. 09:25

Sziasztok!

 

1. Ki tud egy jó paradicsomleves receptet? Lehetőleg ne húsleves alapja legyen.

 

2. Hogyan kell párolt zöldséget készíteni? Mindenhol azt olvasom, hogy mennyire egészséges és változatos a hús mellé köretnek, de ahol eddig ettem, ott olyan levesből kivett, szottyadt zöldség volt. 

Vagy húsok mellé még milyen köret való, ha elfelejtjük a rizs-tészta-krumpli variációit.

 

3. A fasírtba milyen fűszert raktok? Mert a fasírtfűszerként kapható egyvelegbe sajnos ízfokozót is tesznek.

 

+1: Nem tudok sütni, csupán linzert készítettem eddig, valakinek van kezdők számára sütireceptje? Lehet sós is.

 

Köszönöm.

 

  1. 2012. január 24. 11:3754.

    nem kell letakarni alufóliával, sőt nekem akkor ízlik a legjobban, ha egy kicsit meg is pirul

     

    Az a legjobb az egészben, hogy nagyon egyszerű, gyors, és finom.

    előzmény:
    pszichothriller (10)
    2012-01-23  10:04
  2. 2012. január 23. 20:3553.

    írtátok a hagymát

     

    Én meg a paradicsom levest direkt úgy csinálom (meg a savanyú tojás levest is), hogy kiskocára vágom a hagymát megdinsztelem, liszttel megszórom, lepirítom egy picit és arra öntöm a paradicsom levet.

    Nagyszemű kézi tarhonyát teszek bele, ami olyan mint a csipetke vagy gyúrok tésztát és bele reszelem az almareszelőn a levesbe.

    Főzők bele egy kis darab zellergumót és zeller zöldet is, jó ízt ad neki.

    Direkt szeretem, hogy úszik a levesben a hagyma. 

    Anyukám is így csinálta gyerekkorunkba és sose kifogásoltuk.

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    pszichothriller (1)
    2012-01-23  09:25
  3. 2012. január 23. 20:2952.

    fasírt

     

    én egy nagy csokor petrezselymet is teszek a fasírtba és szerintem a kiskanál pirosparikai is jó bele, ettől még nem lesz "magyaros" meg "kolbászhús" sem, de mégsem olyan hoka színű belülről.

     

    Két dolgon szoktunk a párommal vitatkozni ő megpárolja bele a vöröshagymát én meg nem én nyersen teszem bele, de nagyon apró kockára vágom.

     

    Anyukám meg maga darálja a húst és a hagymát és a kenyeret is beledarája a hússal együtt.

     

     

    A fasítot formázhatod különböző képpen és ezzel is adsz neki egy változatosságot.

    Pici golyók, lapos pogácsák, hosszúkás rudak.

    Vagy egy vagy két nagy rúd, amit sütőben tepsiben sütsz meg.

    A közepébe lehet tenni kolbászt vagy főtt tojást, ha szeretitek.

     

     

     

     

    előzmény:
    pszichothriller (1)
    2012-01-23  09:25

Címlap

top