Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem akarok szoptatni :-(

Torolt_felhasznalo_302972
Torolt_felhasznalo_302972
Létrehozva: 2012. Április 3. 10:46

Sziasztok!

 

Ha volt már valaki hasonló helyzetben, ossza meg velem, kérem!

A héten lesz 3 hónapos a bébirépaeddig csak anyatejet kapott, de már nagyon nyűgnek érzem a szoptatást.

- macerás

- 3-4 óránként az otthonhoz vagyok kötve

- ő is már elég nehéz, ráadásul egyfolytában ficánkol, nehéz tartani

- kényelmetlen és kellemetlen is

 

Próbáltam párszor tápszert adni, de nem nagyon ment. Tegnap délután sikerült, de a késő esti (10-11 órás) etetésnél, megint nem akarta. Pedig szeretném kipróbálni, hátha azzal végigaludná az éjszakát. Mert ott meg azt érzem visszafele fejlődik. Míg 1 hónapja már 5-6 órát is végigaludt, a napokban éjjel 2 körül ébreszt. Kicsit fárasztó.

 

Van valami módszer amivel rá tudom szoktatni, hogy legalább napi 1-2x megigya a tápot?

Ha valakinek elfogyott a teje, hogy fogadta a tápszert a gyerek?

Esetleg egy jó módszer, hogy tartsam, hátha csak a szeretné evés közben érezni a közelséget? 

  1. 2012. Április 3. 14:45251.

    hat en nem tudom ha ez polgarpukkasztas akkor meg mindig jobb mint az osanyak akik

    "ciciztetnek, meg szopiztatnak, meg pocaklakojuk van"

    ennel undoritobb kifejezest akarva se lehetne kitalalni.

     

    aztan megszuletik a gyerek es anyuka eloveszi a kiralyi tobbest es 

    kakilunk es pisilunk es bufizunk.

     

    Aztan eltelik egy ev es apuka elmegy egy epeszu novel akinek a gyerek a hormonjaival egyutt az eszet nem vitte magaval es nem tejcsardakent meg kakaelemzokent eli az eletet.

     

    En meg az ilyen anyaktol undorodom.

     

    Akkor inkabb legyen valaki mukormos antianya.

    Bar harang nem az ettol fuggetlenul se.

    előzmény:
    ardian (197)
    2012-04-03  13:07
  2. 2012. Április 3. 14:43250.

    Ha nem akarsz szoptatni, akkor ne szoptass! Mindenkinek a magánügye.:)

     

    Az otthonhoz kötöttsége nem értem igazán (nem olvastam el, lehet hogy később írtál róla), a nagyobbik lányomat bárhol, bármikor megszoptattam. Az egytemre is vittem magammal, ilyenkor az előadások, ill. vizsgák alatt anyukám, vagy vki más vigyázott rá vhol a közelben.

    A lényom is ficánkolt, de nem zavart.:) Éjszakánként viszont fekve szoptattam, ez tuti megoldás volt.:)

     

    Személy szerint én örülnék, ha a lányom élne, és a szoptatás körüli macera lenne a legnagyobb problémám.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (1)
    2012-04-03  10:46
  3. 2012. Április 3. 14:39249.

    Én azzal sem értek egyet, amit Vero79 ír, hogy az első pár hónapban mindennek a gyerekről kell szólnia. 

     

    Sok dolgot igazít az ember a gyerekéhez, és ez nem csak az első pár hónapban, hanem ezt követően legalább még 20 évig így lesz.

     

    De nem mindent.

     

    Főleg mondjuk második, harmadik gyereknél, ahol már ott vannak a nagyobbak, igenis a kicsinek kell alkalmazkodnia, beleszoknia a család életébe.

     

    Többnyire rugalmasabbak is, mint az elsők...  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2012. Április 3. 14:38248.
    Minden szavaddal egyetertek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (170)
    2012-04-03  12:28
  5. 2012. Április 3. 14:37247.

    Hű micsoda kommentgeneráló topik! :)

    Én is bimbóvédővel szoptatok/szoptattam, mondjuk én azért, mert nem emelkedik ki rendesen a bimbó, így máshogy nem tudok. Az első gyerkőccel rendkívül sokat küzdöttem, elég kis akaratgombóc, rúgott, csípett közben, egy idő után csak fekve tudtam szoptatni, és vagy 20-szor kellett visszatenni, mert mindig abbahagyta. Igen, nagyon kényelmetlen volt, nagyon fárasztó volt. De minden csecsemőnek joga van a legjobb minőségű táplálékhoz, és az az anyatej, így én 1 éves koráig szoptattam, szerencsére egyszerre untuk meg a kislányommal, úgyhogy elválasztani se kellett. Most a fiam 9 hós múlt, ő sokkal nyugodtabb, cserébe harap. :D Mázli, hogy amúgyis védővel szoptatok, de így is fáj, ha ráharap. Őt is egy éves koráig fogom szoptatni, de már csak reggel-este kap anyatejet. 

    Ha a szoptatás maga az, amit már nem akarsz, akkor lefejheted a tejet, ám számolnod kell azzal, hogy egyre kevesebb lesz a tej. Amit írsz, hogy több a tej, ha ritkábban szoptatsz, az átmeneti. Mindenkinél így van. Mikor elhagyod az egyik szoptatást, akkor kb egy hétig kemények lesznek a mellek és ömleni fog a tej a következő etetésnél, aztán lassan egyre kevesebb lesz és újra puhák lesznek a cicik. Mondok egy példát: egy etetésre 120-at megeszik, 4 óránként. Ha kihagyod az egyiket, 8 órára rá lesz benne 240, de abból csak 120-at fog megenni, az adagját, ehhez pedig a tested szépen alkalmazkodni fog. Bár most úgy érzed, kevés a tejed, valójában éppen elég. Van aki túltermel, na ne aggódj, az se jobb, ők meg mellgyulladással küzdenek. :(

    Összességében a helyedben várnék még egy hónapot, kezdheted a gyümölcsöket és 5 hós korára kiválthatsz egy szopit, amitől sokkal szabadabbnak fogod érezni magadat. (Feltéve, hogy könnyen megy az átállás az etetésre, ne legyenek illúzióid, a babák többségénél a hozzátáplálás jó nagy macera. Ráadásul nem fog hamarabb bekanalazni 120 mili gyümit, mint amennyi idő alatt megszoptatod.) Tégy belátásod szerint! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2012. Április 3. 14:36246.

    Nem értem, mi benne a nyűg?

    Szerintem épp szoptatni a legkényelmesebb....

    Lányom 18 hónapig szoptatott, s addig nem volt gond....

    Nem volt házhoz kötve....bárhol lehet diszkréten szoptatni.....

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (1)
    2012-04-03  10:46
  7. 2012. Április 3. 14:36245.

    Ez nem igaz! 

     

    Mikor megszültem az első gyerekem, akkor hiába nem volt tejem, mindenhonnan azt kaptam, hogy miértnemszoptatokmiértnemszoptatokmiértnemszoptatokmiértnem szoptatokmiértnemszoptatok?

     

    És persze, hogy szarul éreztem magam ettől, hiába álltak mellettem akik szeretnek, meg hiába bíztattak... és ettől frusztrált voltam. Pedig küzdöttem, küzdöttem, de nem ment. 

     

     

    előzmény:
    Nyár2006 (241)
    2012-04-03  14:28
  8. 2012. Április 3. 14:35244.

    Hat nem leszek udvarias, miutan elolvastam 15 hsz-t.  Jellemzo! Szegyellhetitek magatokat, akik lekaptatok a tiz kormerol.

    Nem azt kerdezte, mi a velemenyetek arrol, hogy tapszert is akar adni a gyerekenek, ezt a dontest mar meghozta, hanem hogy hogyan csinalja.

     

    Ha ti azt hiszitek, hogy annak ellenere, hogy valakinek macera a szoptatas, igenis tovabb kell csinalnia, mert "mas orulne, ha tudna",  "ne a maga kenyelmet nezze", akkor igencsak agymosottak vagytok.

    Mert ha azt mondana, hogy matol nem etetem a gyerekemet, az mas teszta, de a TAPSZER?

     

    En is valtottam szoptatasrol tapszerre, es elmondhatom, sok szempontbol oriasi megkonnyebbules volt, es sokkal kevesebb macera.  Mar pusztan az a teny, hogy uvegbol barki megetetheti, pl. ejszaka, nagy konnyebbseg. (Nekem muszaj volt es erzelmileg nagyon nehez volt, de ez mas kerdes.)

     

    Ha valaki akar szoptatni es nem terheli meg tulsagosan, a szoptasson. Ha meg ugy erzi, hogy (mar) nem akarja, akkor ne szoptasson.

     

    Ha mar odaig fajult ez a nokre nehezedo nyomas, hogy provokacionak hiszitek, ha valaki ilyet kerdez, akkor ideje elgondolkodni ezen a szent tehenen, amit a szoptatasbol csinaltok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2012. Április 3. 14:33243.

    Nem arról szól a "vita", hogy ha valaki nem tud szoptatni, az baj-e vagy sem, rossz-e a gyereknek. Nyilván nem kell emiatt lelkifurdalásnak lennie egy nőnek, és a gyereknek sem lesz semmi baja, ha tápszeren él. A kérdés inkább az, hogy ha valaki tud szoptatni, de a saját kényelme miatt nem akar, vagy nem annyit akar, arról,  hogy vélekednek a nők. Bár a topikindító nem is kérdezte a véleményünket, nem kérte, hogy minősítsük a döntését, hanem tapasztalatokat, használható ötleteket kért arra vonatkozóan, hogyan tudná rávenni a babáját arra, hogy tápszert is elfogadja. Nincs semmi baj a topikindítóval sem, nem valami szörnyűségre készül.

     

    Az önálló személyiség kérdése pedig szerintem teljesen független a szoptatástól, habár kétségtelen tény, hogy a kizárólagos szoptatás csökkenti egy nő életterét, mozgásterét stb. De csak pár hónapról van szó sajnos vagy szerencsére (nem is tudom).

    előzmény:
    g.o.m.b.a (198)
    2012-04-03  13:10
  10. 2012. Április 3. 14:29242.

    A legtöbb hozzászóló nagyon rosszindulatú és értetlen. El sem olvassák a topikindító válaszait, vagy csak nem akarják. Rejtély... Ha valaki ilyen  empatikus egy gyerekkel szemben, akkor egy felnőttel miért nem lehet? Csak a gyerek ember vagy mi?

    Sajnálom Harangocka, hogy így kiforgatják a szavaidat, remélem nem veszed magadra

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2012. Április 3. 14:28241.

    Szerintem nem arról szól a "vita", hogy ha valaki nem tud szoptatni, mert elfogy a teje, az érezze-e magát rosszul vagy sem, vagy rossz-e ez a gyereknek. Nyilván nem kell, hogy valakinek lelkiismeret furdalása legyen amiatt, mert nincs elég teje, sőt a tápszeres babáknak sem lesz semmi baja, hiszen szeretetteljes környezet a lényeg, és az egészsége sem fog kárt szenvedni. Ez nyilvánvaló. A kérdés inkább az, ha valakinek van teje, és a saját kényelme érdekében nem szoptat, arról kinek mi a véleménye.

    Bár a topikindító nem is ezt kérte, hogy minősítsük őt vagy ezt a helyzetet, hanem azt, hogy adjunk neki használható ötleteket, tapasztalatokat arra vonatkozóan, hogyan tudja rávenni a babáját, hogy fogadja el a tápszert is. A topikindítóval sincs semmi baj, nem valami szörnyűségre készül.

     

    előzmény:
    g.o.m.b.a (198)
    2012-04-03  13:10
  12. 2012. Április 3. 14:25240.

    Jajjistenem, nehogy már polgárpukkasztás legyen, az hogy elmegyek a műkörmöshöz vagy a kozmetikushoz. Anyám borogass!

     

    Nem polgárpukkasztás, hogy elmész. Én amikor hazajöttem a kórházból, az első utam a fodrászhoz vezetett. De! ezt nem fűztem bele egy olyan topikba, ahol azt taglaltam, hogy hogyan tudnám lepattintani a gyerekemet. Ez így együtt sok, kár, hogy nem érzed a mértéket.

     

    Én sokmindenkinek a hozzállását megértem és elfogadom. Évekig tagja voltam egy topiknak, ahol egy gyerekesek taglalták, miért jó az egy gyerek, pedig én mindig többet terveztem.... mégis tök jól elvoltunk, megértettük egymás szempontjait, mert azokban volt réció és nem provokáltuk egymást.

     

    Amaryndát is megértem, mert őt az egész életútja vitte oda, ahol most van, aki nem ismeri a hátterét, az néha megütközik rajta, aki megismeri, az megérti és elfogadja.

     

    De belőled, a stílusodból, a topikokból, amiket nyitsz, ahogy oda írsz süt, hogy provokálod az embereket.

     

    Hogy ez miért jó neked, azt (még) nem tudom, de kezdem ezt is elfogadni, csak ettől nem tűnik valóságosnak az egész a szememben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (201)
    2012-04-03  13:24
  13. 2012. Április 3. 14:22239.

    szerintem legközelebb nyiss zárt topikot, ha csak azok véleményét tartod tiszteletben, akik azt írták, amit vártál...

    Legközelebb azt is írd meg, hogy mit szeretnél "hallani"

     

     

    Tudod azért az érdekes, hogy ti "szuperanyuztok" itt ezerrel, aztán meg - igaz, nem te személy szerint - de a szószólóid megsértődnek helyetted is az eltérő hozzászólásokon.

     

    Én azt gondolom, hogy mindenki véleményét tiszteletben kell tartani.

    Ha meg nem vagy rájuk kíváncsi, ne fórumozz!

     

    További szép napot és sok sikert az elválasztáshoz!

    Őszintén azt kívánom, hogy sikerrel járj és a kicsi ne szenvedjen a "kényelmi szempontjaid" miatt!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (231)
    2012-04-03  14:05
  14. Torolt_felhasznalo_595470
    Torolt_felhasznalo_595470
    2012. Április 3. 14:21238.

    Szörnyen undorító dolgokat írnak egyesek.

     

    A kötődésről, meg tápszerről annyit, hogy a tesóm, és én is 4 hónapig éltünk anyatejen. Utána pépes normál kajákat kaptunk. Nem volt betegesebbek, mint a nagy átlag, és még az anyukánkat is szeretjük. Tápszert meg sosem kaptunk.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2012. Április 3. 14:17237.
    Hja....Ugy mär mäs. Akkor elöbb-utobb (inkäbb elöbb) igy is, ugy is täpszer lenne a vege... (nem?)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (235)
    2012-04-03  14:12
  16. 2012. Április 3. 14:13236.

    Szia!

     

     

    Nem olvasok vissza...,de szerintem bírd ki 6hónapos koráig....tudsz szoptatás közben filmet nézni pl....igen sajna most a szoptatáshoz kell igazodni/nekem 2évig szopott a lányom volt úgy ,hogy 20*20percet cicinként:-)/,de a tápszert is melengetni kell van vele macera...ha épp valamerre kimozdulsz...

     

    Nem akarlak elkeseríteni...,de még sok a szoptatáshoz hasonló dolog lesz..sajnos igazodnunk kell a gyerekhez...legalábbis ha azt akarod,hogy kiegyensúlyozott nyugis gyereked legyen.../ez csak egy vélemény...én így látom.

    Kitartást...kívánok az első pár hónap nagyon kemény....és lehet pont ezért vagy most egy "holtponton"

     Az anyatej tuti jó....Sok sikert!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (1)
    2012-04-03  10:46
  17. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2012. Április 3. 14:12235.
    Annyi nincs bennem, hogy kifejjem..
    előzmény:
    white.angel (234)
    2012-04-03  14:09
  18. 2012. Április 3. 14:09234.
    Na gondolom jol megkaptad a magadet ezert-"mijjjazhogynekednemkenyelmesszoptatni-szoptatnikelle skeszmertelhülyülagyerek!"-   (Csak halkan merem megkerdezni, es nagyon nem hozzäertökent-a fejessel nem probälkoztäl? )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (1)
    2012-04-03  10:46
  19. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2012. Április 3. 14:08233.
    ehehheeeee még az is lehet!
    előzmény:
    g.o.m.b.a (230)
    2012-04-03  14:00
  20. 2012. Április 3. 14:06232.

    Hát kedves nem olvastam végig a topikot, de gondolom már leszedték rólad a keresztvizet. ilyen fórumon ilyet, (meg olyat, hogy adsz-e pénzt a nőgyógyásznak) nem kérdezünk, hacsak nem a provokáció volt a célod.:))

     

    Azért a kérdésedre is válasz. az első gyerekemet 4 hónapig szoptattam, utána nem volt neki elég és a tápszert simán elfogadta, a másodikat szoptattam volna, de bármit csináltam nem tudott, így fejtem neki 4 hónapig, ő simán ivott üvegből. A legkisebb 5 hónapos, csak anyatejes. Sokkal egyszerűbb vele, mint a középsővel, mikor folyton tápszert cipeltünk mindenhova. igaz ő nagyon hamar átaludta az éjszakát, a kicsi meg újabban megint kel éjjel enni, de pár perc alatt végez. Ő sem fogadja el a cumisüveget, csak a cicit. Erősltetni nem lehet és nem is szabad. Igaz mi is mentünk volna néha valamerre este, de mivel nem eszik üvegből, így most ez a pár hónap így telik.Én mindenesetre nagyon örülök, hogy ő ilyen ügyesen szopizik.

     

    Ettől függetlenül mindenkinek a magánügye, hogy szoptatja vagy nem a gyerekét. de az anyatej nagy kincs és ha teheted inkább szoptasd azt a gyereket, mint tápizd, mégha szabadabbnak tűnik is.

     

    Csak egy személyes példát mondok erre: nagyobbik hazahozott egy hányás-hasmenős vírust, ami mindenkin végigment a családban csak az anyatejes kicsin nem. Pedig nagyon féltem, ha ő is elkapja, akkor kórház lesz a vége.

    előzmény:
    Heö2 (223)
    2012-04-03  13:54
  21. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2012. Április 3. 14:05231.

    Tudom, a te véleményedet ismerem, tiszteletben is tartom.

    Nekem nincsenek sebek, ugye a bimbóvédő! Milyen jó is az!!

    előzmény:
    Heö2 (223)
    2012-04-03  13:54
  22. 2012. Április 3. 14:00230.

    Miért akarod elválasztani a gyereked??? Megy iskolába??? 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (227)
    2012-04-03  13:58
  23. 2012. Április 3. 13:59229.

    Nem olvastam végig a topicot, csak leírom amit én gondolok.

    A kislányom 7 hónapos, fél éves koráig szoptattam. Az elején nekem sem volt kellemes, mert 3 hónapig minden egyes alkalommalannyira fájt a mellbimbóm az első fél percben, hogy ordítani tudtam volna.

    De mivel egy csecsemőnek a legjobb táplálék az anyatej, így összeszorítottam a fogam és kitartottam. Sőt mindent megtettem azért, hogy még több tejem legyen.  A tápszerrel sincs semmi gond,de szerintem amíg egy fikarcnyi esély is van rá, hogy legyen tej, addig küzdeni kell érte.

    Nem vagyokharcos szuper-ősanya, de szerintem egy anyának az a dolga, hogy mindenből a legjobbat adja a gyerekének. Persze ami tőle telik.

    Fél évet ki lehet bírni, akkor is, ha macerás, vagy fáj.

     

    Unaloműzés céljából lehet közben netezni, olvasni, tv-t nézni, enni-inni, aludni stb...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2012. Április 3. 13:58228.

    Sajnos az emberek már csak ilyenek. 

     

    Szeretnek arc nélkül, álnevek mögé bújva beszólogatni.

     

    Ha az utcán találkoznál vele, akkor meg az arcodba mosolyogna, és teljesen egyet értene Veled....

     

    Szerintem a sterilizálást is meg lehet oldani abszolút kultúráltan. Én tablettát használtam hozzá. 1 liter víz, 1 tabletta. 6 hónapos kor után meg egy percet sem sterilizáltam többet...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383969 (221)
    2012-04-03  13:51
  25. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2012. Április 3. 13:58227.

    Én is csak az etetést látom benne. Azt a marha nagy intimiást nem érzem benne, amit itt mások állítanak. Evvan. Éhes, megetetem, ennyi. Utána jól elvagyunk, jászunk, sétálunk, "beszélgetünk". És mivel nem csak a szoptatásból áll az egész nap, így nem látom miért kellett ennyire nekem esni.

     

    De ha nyitottam volna egy olyan topikot, hogy "hogy választotad el a gyereket?" mindenféle magyarázat nélkül, akkor biztos más lett volna. Bár biztos vagyok benne, akkor is jöttek volan a kérdések: "miért válaszod el, nincs elég tejed?"

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_679127 (214)
    2012-04-03  13:43

Címlap

top