Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Friss terhesség :)

Zivatarfelhő
Létrehozva: 2012. május 14. 12:50

Sziasztok!

 

 

Van még, aki nemrég tudta meg, hogy babát vár?

 

Beszélgessünk!:)

 

Z.

  1. 2012. július 3. 15:311401.
    Gépen nincs listám, de bepötyögöm neked este priviben ha szeretnéd. 
    előzmény:
    honeybee (1400)
    2012-07-03  15:28
  2. 2012. július 3. 15:281400.
    Nincs egy listád véletlenül, hogy miket kell/kellett beszerezni? :)
    előzmény:
    Roxybaby (1399)
    2012-07-03  15:27
  3. 2012. július 3. 15:271399.
    Szerencsére már tapasztalatból tudom, mit érdemes megvenni, az elsőnél egy rakás felesleges dolgot megvettem, most csak olyat, amit biztos, hogy használni fogok. Pl. orrszívó porszívó, mert a kézi semmit nem ért, meg mellszívóból is csak az aventos kézi. Fürdetőszerek a nyakamon maradtak, mert fürdetőkenőcsöt kellett használnunk, sampon sem kellett. Pelenkából nem mindegyik válik be, nekünk a libero volt jó.
    előzmény:
    gloria0414 (1396)
    2012-07-03  14:56
  4. 2012. július 3. 15:231398.

    Mondjuk az nem baj, ha valaki foglalkozik a felmenőim esetleg öröklődő betegségeivel is! Úgy tűnt, hogy a nőgyógyász ilyemivel nem nagyon foglalkozik.

    Egyébként akihez megyek, telefonban elég szimpatikus volt.

     

    Ti mikor voltatok először védőnőnél? Mert az első doki azonnal küldött védőnőhöz. Aztán végül nem mellette döntöttem, hanem egy másik orvos mellett, aki viszont azt mondta, hogy fölösleges elmenni védőnőhöz, elég majd csak a 12. heti vizsgálat után.

    előzmény:
    Roxybaby (1394)
    2012-07-03  14:40
  5. 2012. július 3. 15:221397.

    Hogy mit vigyél a kórházba, az kórházfüggő... Én anno csak magamnak vittem cuccot, a gyereknek semmit nem kellett. Most itt mindent vinnem kell a gyereknek a ruháján meg a fürdetőszeren kívül. Legjobb, ha olyan anyukát kérdezel, aki ott szült a közelmúltban!

     

    Én már itthon összeírtam, hogy mi kell, apránként vásásolgatom össze. Azt is érdeklődd meg, hogy van-e klíma a kórházban (nálunk nincs) így minden napra kell hálóing, mert 26-28 fokok vannak bent.... 

    előzmény:
    gloria0414 (1396)
    2012-07-03  14:56
  6. 2012. július 3. 14:561396.

    Nekem kedves, meg aranyos a védőnő, de igazából tényleg nem sok értelme van. A doki is néz szívhangot, és szerintem neki ugyan annyi idő lenne a vérnyomás mérés, mint a védőnőnek.

    Nálunk megmondta, hogy fel ír 8receptet azt váltsam majd ki, vagy apa, szülés után, azon kívűl legyen kiskádunk, lázmérőnk, meg 10db textil pelenka- ő ennyit vár el. A többit magamtól. Rákérdeztem mit vigyek akórházba. Arra már nem tudott válaszolni. 

    Igazából én is anyukámtól kérdezek, meg a netről nézem, hogy mit hogyan kell. 

    előzmény:
    honeybee (1393)
    2012-07-03  14:31
  7. 2012. július 3. 14:541395.

    A második terhességem és az első babánk! Sajnos az első 2005-ben korán elvetéltem! Tul.képpen azóta várunk rá, de hivatalosan 4 éve! Tudom, hogy sokan ellenzik a mesterséges beavatkozást, de azért én nem bánom, hogy végigcsináltuk! Mi szerencsések vagyunk, mert elsőre sikerült és velem nem is tököltek sokáig! van ismerősöm, aki már a hatodik sikertelen lombikon van túl, az előzményeket nem is említve!

    Igen, nagyon vigyázok magamra, és a családom is sokat segít! a férjem egyenesen egy angyal!!Igyekszem ezt a terhességet kiegyensúlyozottan és nyugodtan megélni! 

    előzmény:
    Roxybaby (1392)
    2012-07-03  14:14
  8. 2012. július 3. 14:401394.

    ÓÓÓÓ hát el tudják ők húzni az időt! Első randin megszerkeszti a kiskönyvedet, beleveszi a nagyanyád laborleleteit is. :) Viccen kívül: ilyenkor feltérképez: családban előforduló betegségeket jegyzi be, ha van örökölhető akkor elküld majd plusz vizsgálatokra (ezzel semmi gond nincs, így helyes) elmond mindent ( már aki...) a terhesség lefolyásáról, hogy mikor hová kell majd menned, bejegyzi apukát, a foglalkozásodat, előző műtéteidet, terhességeidet (ha volt), megmér minden oldalról, labor beutalót és uh beutalót ad. (nem mindenhol a védőnő adja ki a beutalókat)

     

    Az első védőnős randi a leghosszabb, utána nem kell annyit ott ülnöd! 

    előzmény:
    honeybee (1393)
    2012-07-03  14:31
  9. 2012. július 3. 14:311393.
    Ezt a védőnős dolgot én se értem, hogy tulajdonképpen ő mit csinál a terhesség alatt. Én 16-án megyek először, azt mondta telefonba, hogy kb. 40-45 perc lesz. Hát kiváncsi vagyok, hogy mit fogunk csinálni háromnegyed órán keresztül...
    előzmény:
    Roxybaby (1391)
    2012-07-03  14:09
  10. 2012. július 3. 14:141392.
    Első babátok lesz? Mennyit vártatok rá? Az tök jó azért, hogy ha így is, de összejött!!!!!! Gondolom nagyon vigyázol magadra.
    előzmény:
    gyapiani (1385)
    2012-07-03  12:13
  11. 2012. július 3. 14:091391.

    A Kamilla nagyon szép! Nálunk is listás volt, de én már az elsőnél Annabelt akartam, így most nem engedem felülírni! :)

     

    A védőnőhöz mászkálást pedig iszonyat felesleges dolognak tartom, nekem sosem volt olyan védőnőm, aki bármire is tudott volna kézzelfogható választ adni, a mostani is csak időpocsékolás.... Mindent a netről vagy a tapasztaltabb anyukáktól tudok meg, ő semmire az égvilágon nem tud válaszolni, csak órákat várakoztatni azért, hogy megmérje a vérnyomásom és a súlyom. Na ezt én otthon is meg szoktam tenni, szóval értelmét nem látom! 

    előzmény:
    gyapiani (1385)
    2012-07-03  12:13
  12. 2012. július 3. 14:011390.
    Hú, bocsi, most látom, hogy az igazából szót, minimum 20x írtam le az előző hozzászólásomban. Kezdek egy kicsit szétesni, ma nem annyira bírok ma koncentrálni... Ezt ráfoghatom a terhességre, ugye?
    előzmény:
    honeybee (1389)
    2012-07-03  13:37
  13. 2012. július 3. 13:371389.

    Nekem az Ármin tetszik nagyon! De mondjuk mi inkább lányt szeretnénk, bár ha fiú lesz, akkor se fogunk sírni :)

    A párommal mi még nem beszéltünk nevekről, és igazából a kombinált tesztig nem is nagyon akarunk ilyenekről. Főleg a párom van vele úgy (már amennyire látom rajta), hogy addig nem akarja beleélni magát egyáltalán. Igazából én se, dehát ez lehetetlen!

     

    Strandolást megkérdeztem a dokitól, nekem is azt mondta, hogy igazából mivel nem vagyok rosszul és semmi nem utal arra, hogy bármi baj lenne, nyugodtan strandolhatok, sportolhatok stb. Azt mondta, hogy igazából viselkedhetek teljesen úgy, mintha nem is lennék terhes (persze azért a súlyemelést és ilyesmiket kerülni kell). Azt hiszem ezzel igazából azt akarta mondani, hogy nem kell mindent túlreagálni és túlizgulni. Attól, hogy terhes vagyok, élhetek rendes és felhőtlen életet (persze bizonyos kereteken belül).

    előzmény:
    Zsozsy (1388)
    2012-07-03  13:29
  14. 2012. július 3. 13:291388.

    Nevekkel mi már nagyon jól állunk, mióta tudjuk, hogy kisfiú lesz. Én pár éve nagyon beleszerettem az Ádám névbe és szerencsére férjecskémnek is tetszik, úgyhogy most úgy néz ki, január 2-án egy kis Ádám születik közénk.

    De megállapodtunk, hogy ha esetleg lesz egy név, amit közben hallunk és mindkettőnknek nagyon megtetszik, akkor még változtathatunk rajta. :) 

    előzmény:
    honeybee (1382)
    2012-07-03  11:41
  15. 2012. július 3. 13:191387.

    Én 2-3 hetes lehettem mikor ne mjött meg,és már kimutatta a teszt a terhességet,na én azon a héten 2x hánytam,iszonyúan émelyegtem...stb.

    Ja ésa doki azt mondta tegnap h nyugodtan menjek fürcsizni,semmi nem lesz, a melegvízben inkább ne,de ha muszáj akkor max 20 percet...

    hát nekem ilyen melegben eszem ágában sincs melegvízbe ülni,gyógyba meg pláne...

    már alig várom a pancsit.... 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  16. 2012. július 3. 12:151386.
    Furcsa, hogy ilyet mondott a védőnőd! Nekem azt mondta a doki, hogy a dagadás a 30-ik hét után bizonyos mértékig normális! Pihenjek sokat, esetleg borogassam. A sok folyadék szerintem nagyon fontos, különösen ebben a melegben.
    előzmény:
    gloria0414 (1383)
    2012-07-03  11:52
  17. 2012. július 3. 12:131385.
    Én 38 vagyok, és lombik babánk van. Kicsit féltem, hogy majd emiatt csak császár lehet, de a dokim azt mondta, csak indokolt esetben császároz, szülhetek spontán. Mivel régóta vágytunk a babára, már megvoltak a nevek, akár fiú akár lány! Kislányunk lesz és Kamillának fogják hívni!
    előzmény:
    Roxybaby (1381)
    2012-07-03  11:30
  18. 2012. július 3. 11:521384.

    Sziasztok!

    Nektek volt már valami tünetetek 2-3 hetes korban? Lehet, hogy hülyeséget kérdezek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  19. 2012. július 3. 11:521383.

    Sziasztok!

     

     

    Nekem is dagad a lábam, és a védőnő azt mondta, hogy en igyak sokat, és ne egyek gyümölcsöt, mert abban sok a lé. Csak arról  nem tájékoztatott, hogy akkor ebben a melegben még is mit lehetne csinálni.

    A vizet nem tudom meginni, mert felmegy a savam tőle, viszont csak azt kívánom. Az ördögi kör.

     

    Strandra nem megyek. Idén kimarad a vízpart. Anyéknál a kertben a locsó alatt ugrálhatok.

    Hétköznap meg   a házimunka mellett baba cuccokat vásrolgatok, ha meg pihenek, mert mozogni már nem nagyon tudok :)

    előzmény:
    Roxybaby (1379)
    2012-07-03  10:22
  20. 2012. július 3. 11:411382.

    Vagyunk egy páran, akik még csak a 9. hét környékén járunk, úgyhogy még nem tudjuk a baba nemét.

    Jó olvasni, hogy ti már itt tartotok, én még a 12. heti UH miatt izgulok.

     

    Neven én még konkrétan nem gondolkoztam, de a hét elején mindig végignézem az aktuális névnapokat. :)

    Nektek van már ötletetek?

     

    előzmény:
    Roxybaby (1381)
    2012-07-03  11:30
  21. 2012. július 3. 11:301381.

    A lányomat 6 és fél éve császárral szültem, mert 5 kilóra nőtt, szerintem emiatt programozzák ezt a szülésemet is. 36 éves vagyok, lehet, hogy ez is közrejátszik. A baba egyébként jól fekszik, már rég be van fordulva, nem volt semmi bajom ezzel a terhességgel, a meleget leszámítva tök jól viselem. A hízás valóban genetika (hacsak nem cukros a kismama) én egyébként is hajlamos vagyok rá :(

     

    A te 7 kilód semmi, sőt még ha 10-et is szedsz fel ezután, az mind le fog menni a szüléssel. A víz rengeteget nyom, a lányommal -17 kilóval lettem kevesebb a szülés után! Anno a Szabolcs utcában szültem az elsőt, nekem nagyon szimpatikus volt minden, meg voltam elégedve, de azóta elköltöztem, most vidéki kórházban fog Annabel megszületni . :)

     

    Hogy álltok a névválasztással????? Másnak is ilyen nagy gondot okoz mint nekünk?  Gondolom már tudjátok kisfiú vagy kislány lesz-e.

    előzmény:
    gyapiani (1380)
    2012-07-03  10:33
  22. 2012. július 3. 10:331380.

    Sziasztok!

     

    Roxy: én szept. 2-re vagyok kiírva. Hogy hogy programozott császárod lesz, nem jól fekszik a baba?

    Én 7kg-ot híztam idáig, de már ezt is sokallom ebben a melegben. Nekem is dagad a lábam, ráadásul gyökkettő a vérnyomásom, pedig folyamatosan iszok.

     

    Kívánósok: azt egyetek ami jól esik! Én állandóan rántottsajtot hasábkrumplival kívántam, meg a hozzá hasonló csupa egészségtelen  kaját, természetesen kólával vagy occsó málnaszörppel! Aztán egyszer csak elmúlt ez a fajta kívánósság! A csokit pl. a 20.ik hétig egyáltalán nem tudtam megenni, na ma már az is megy! Fontos, hogy sokszor egyetek keveset! A hízás szerintem genetika! Nekem csak émelygésem volt az elején, rendesen tudtam enni, étvágyam is elég jó, ráadásul elég nehezen is mozgok, most vagyok 31+2 és 7kg plusszom van! 

     

    Lányok: fog valaki a Péterfyben szülni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  23. 2012. július 3. 10:221379.

    Sziasztok Kismamik!!

     

    Még az elején itt voltam a topicban, aztán eltűntem egy időre, most visszanéztem és lám-lám, van hasonló "korú" anyuka is a csapatban! Én aug. 27-re vagyok írva, de 14-én megcsászároz.

     

    Hogy bírjátok a meleget??? Én már ma megszülnék legszivesebben!!!! Szeretem a nyarat, de most betiltanám! Dagad a lábam, szakad rólam a víz, itt a panelban csak szaunázni lehet, amint tudok futok anyukámékhoz a kertesbe... Már felragasztottam 15 kilót magamra,és most remélem stagnálok a súllyal, mert a lányommal 35-öt szedtem fel, és a legtöbbet a 30-ik hét után!

     

    Mit esztek? Mit isztok? A savmentes viztől hányni tudnék, most rászoktam a bolero italporra, azt behűtöm és napi 3 liter is lecsúszik, annyira jól esik! Próbáljátok ki! Enni szerencsére nem sokat eszek, a sárgadinnyét ájulásig görögdinnyével körítve, de a pörköltet és társait már hírből sem ismerem hááála Istennek.... 

     

    Strandra mertek járni? Mit csináltok egész nap? 

    előzmény:
    gloria0414 (1373)
    2012-07-02  19:24
  24. 2012. július 3. 09:551378.

    Van valaki aki egyidős velem? Nem rémlik!

    13+0

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  25. 2012. július 3. 09:211377.

    Vidám, szép jó reggelt mindenkinek! :)

    Most jöttem meg az ultrahangról, és minden rendben :) Integetett, bólogatott, szívhangja most is szép volt! Azt hiszem most úgy egy napig nem fogok aggódni :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  26. 2012. július 3. 09:071376.

    Szia Brigi!

     

    Gratula! Majd növekszik az a kis pete!

     

    Tüneteid még nincsenek ugye?

     

    Én sem bírom most már ezt a hőséget és még egy hétig tartani fog!

     

    Na marreggel érezetm a metró, hogy kezd állati meleg lenni.... Nem tudom mi lesz a hétvégére....  

    előzmény:
    Brigi03 (1374)
    2012-07-03  06:45
  27. 2012. július 3. 08:511375.

    Nekem a 10. héten csinálta a rákszűrést, és mondta is, hogy kicsit fogok vérezni, de ne aggódjak, mert az nem a baba miatt van.

    Fura volt, mert az eddigi rákszűrések alkalmával sosem véreztem, csak most, pedig volt már egy pár (évente járok).

    De szerencsére semmi gond nincs, P2-es vagyok, azt mondta rá, hogy megnézzük majd a baba születése után is valamikor. 

    előzmény:
    Brigi03 (1374)
    2012-07-03  06:45
  28. 2012. július 3. 06:451374.

    Jó reggelt csajok! 

     

    Na tegnap voltunk uh-n,hát mit mondjak szabályosan pánikrohamom volt előtte,de túléltem.

    Szóval mint azt sejteni lehetett jó az elején vagyok,5 hetesnek írt ki a papírra,de szóban 1 hónapot mondott,mivel még csak petezsák van....

    úgyhogy akkor tényleg jó ez a Clear blue terhességi teszt,mert 2 hete csináltam és akkor 2-3 hetesnek írt ki.

    Elküldtek laborba,fogászatra,EKG-ra,majd én is felhívom a körzetit megcsinálja-e...

    de gondolom nem.

    két hét múlva kell mennem terhes gondozásra.

    A rákszűrést nem engedtem levenni,mert tavalyi áprilisi az uccsó...

    de emlékszem 16 hetes voltam az elsővel ,mikor levették és egy hétig véreztem,de nagyon durván,úgyhogy...majd ha kicsit erősebb lesz a babó...

    Bár a doki is azt mondta h ehhez nincs köze a terhességnek,de nyílván jól kell levenni és akkor nincs vérzés...ennyit az akkori magándokiról és a 120 ezerről amibe került.

    25 fokot akarok!!!!!!!!

    nem bírom ezt a hőséget!  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  29. 2012. július 2. 19:241373.

    Elméletileg augusztus 11.-re vagyok kiírva. De ebben nem lehet tudni. MEg anyukám jön mindig a hold töltével, ami 2-án van. Nagyon benne van ebben az aztroógiában :)

     

    Aggódni én is aggódok. Pláne most, hogy már a nap 90%-át átalussza a baba, én meg nem érzem, hogy mozogna, és már egyből arra asszociálok, hogy lehet, hogy vmi baja van. Olyankor apa beszél a pocimnak. Szól a babának, hogy mutassa meg, hogy jól van, hogy ne aggódjak.

     

    Én jelenleg ebben 37fokban veletek cserélnék. A plusz15kg nagyon fűt. Fürdőruhában ülök a szobában, és még így se a leghűvösebb.

    előzmény:
    honeybee (1360)
    2012-07-02  12:20
  30. 2012. július 2. 18:201372.

    Sziasztok!

     

    Nálam ugyanez a kaja dolog meg van. Sokszor mire kész van amit kívántam, már nem kell. Húst nem nagyon kívánom, inkább főzelékek, leves, meg pár gyümölcs. Napi 4-5 ször kell ennem, akkor nincs baj.

    Nekem a cicim nagyon sokat nőtt, kellett nagyobb melltartót vennem és érzékeny is. Plusz néha szúrkálás van.

     

    9+1

     

    előzmény:
    Ketde (1365)
    2012-07-02  14:47
  31. 2012. július 2. 17:391371.

    Ja igen.... az ára elég ijesztő...

    Otthon én még bedobom a témát és ha nem találja hülyeségnek a férjem (meg a védőnő anyukám), akkor lehet, hogy elkezdek venni párat. Ha havonat vaeszek 1-2 db-ot, akkor nem olyan őrületes kiadás egyszerre és egy idő után összegyűlik annyi amennyi kell.

    De lehet, hogy megvárom majd míg meglesz a baba és csak utána veszek nagyon  adagot, mert mivan, ha mégsem szeretném használni, mert nem jön be...

     

    Mindenesetre utazáskor/orvoshoz menéskor/városi sétákhoz úgyis az eldobható kell majd, ez szerintem csak otthoni tartózkodás esetén jó megoldás, de ezzel spórolhatunk és tényleg környezetbarát megoldás azt nézve, hogy mennyi papír-műanyag cuccot dobunk ki az eldobható pelussal... 

    előzmény:
    szasszi85 (1370)
    2012-07-02  17:12
  32. 2012. július 2. 17:121370.

    Miért ne lehetne gumicukrot enni? Bár az tény, hogy egy nagy adag szemét, de tegnap én is ettem, mert jól esett

    Nekem meg a cicim már nem olyan feszes és kemény, mint az elején. Most egy hatalmas rothadó dinnyére emlékeztet. Valaki mondjon valami tippet a negatív gondolatok terelésére, mert jövő7 csütörtökig bekattanok. Mindig rettegek, hogy pici nincs jól.

     Zsozsy:

    Megnéztem a linket. Ha lenne rá lehetőségem, akkor biztos vennék. Tök jó dolog, környezetvédő. Külön tetszik, hogy van az a papír vagy mi, amit a popsi és a pelus közé teszünk és azzal könnyedén ki lehet dobni a kakit. Nem kell az anyagról vakargatni. De sajna hirtelenjében elég borsos, de hosszútávon biztos behozná az árát.  Bár nekünk tuti nem lesz rá pénzünk.

    előzmény:
    asagao85 (1367)
    2012-07-02  16:02
  33. 2012. július 2. 16:431369.

    Lányok, tudom, korai még ilyenekről gondolkozni, de eszembe jutott a mosható pelus, amiről hallottam régebben.

    Használt közületek valaki már ilyet? Elég borsos áron mérik az szent, de elvileg egy db több méretre is jó, azaz újszülöttől tipegő korig lehet használni.

    http://www.tiptopbaba.hu/index.php?stilus=lap&hiv=3

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  34. 2012. július 2. 16:231368.
    Asaga: szerintem neked majd később barnul be a bimbóudvarod, ne aggódj a végére úgy fogunk kinézni, mint a benszülött asszonyok... :):):)
    előzmény:
    asagao85 (1367)
    2012-07-02  16:02
  35. 2012. július 2. 16:021367.

    Csajok!

     

    Nekem nem változott a mellbimbóm környéke!

     

    Ti mertek gumicukrot enni? Nagyon rákattantam a dologra de eddig nem mertem venni!

     

    Az émelygésem kezd múlni,inkább gyomorfájdalom van helyette,de az is ritkán,az étvágyam is visszajött! A multkori hasfájásom is elmúlt! Ha nem lenne meleg egész jól lennék! Csak hamar elfáradok!

     

    12+6 asszem,holnap már 13+0 leszek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  36. 2012. július 2. 15:041366.
    Igen, ezt én is tapasztaltam, hogy nagyobb és sötétebb lett, de mintha ez is visszább ment volna... Ez aggaszt a legjobban.
    előzmény:
    Ketde (1365)
    2012-07-02  14:47
  37. 2012. július 2. 14:471365.

    Nekem ez a kaja mizéria az van, ez azt jelenti, hogy nem éhséget érzek, hanem ilyen rossz, émelygéshez hasonló érzést, mint amikor elrontottad a gyomrodat... és arra az  a megoldás, hogy ennem kell, persze ilyenkor nem kívánok semmit, de akkor is pár falatot eszem és akkor elmúlik.

    És ez nagyjából 3-4 óránként ismétlődik...... ))):))):): a gyerek már most dirigálja a kajabevitelt!

     

    Nekem a cicim, alig-alig volt érzékeny, egyszer csak azt vettem észre, h megnőtt, meg a bimbó udvarom sötétebb lett!

     

    Szagok egyáltalán nem zavarnak csak élesebben érzem őket! 

     

     

    előzmény:
    honeybee (1364)
    2012-07-02  14:23
  38. 2012. július 2. 14:231364.

    Megírom, persze! De tuti azt fogom írni, hogy minden rendben volt! ;)

     

    Nekem igazából  sose voltak erős tüneteim, csak kettő: mellfeszülés és vizelési inger. Igazából a vizelési inger szinte teljesen eltűnt, a mellfeszülés meg már alig van, pedig az elején nem bírtam még hasra fordulni se..

    Neked van még valami?

    előzmény:
    Ketde (1363)
    2012-07-02  14:03
  39. 2012. július 2. 14:031363.

    Holnapra szurkolok neked, de biztos minden tuti lesz, majd írd, hogy mi volt!

    Neked vannak tüneteid még?

    Nekem már alig...

    Én 12-én megyek a következőre.... én is izgulok... 

    előzmény:
    honeybee (1350)
    2012-07-02  10:01
  40. 2012. július 2. 12:281362.

    Hát ezt már én is nagyon várom! Nem fogok aggódni.

    A lányommal is szinte egyik napról a másikra múlt el. Olyan volt, mint aki visszakapta a régi életét

     

    és ma még én sem írtam 11+6

    előzmény:
    Zsozsy (1361)
    2012-07-02  12:22
  41. 2012. július 2. 12:221361.

    Nekem a 10. héten múlt el minden tünetem, kivéve az álmosságot, ez most is megvan, de az émelygés az már a múlté, hála istennek. :)

     

    Lányok, ne aggódjatok, hogy elmúlnak a tünetek, ez nem azt jelenti, hogy baj van a babával. Ha baj lenne, akkor valószínűleg lenne fájdalom vagy vér és ilyenek. Én majd kibújtam a bőrömből, amikor reggel felkeltem és nem émelyegtem, eszembe sem jutott, hogy baja lehet a babának, inkább megdícsértem, hogy milyen jól viselkedik. :):) 

    előzmény:
    szasszi85 (1351)
    2012-07-02  10:17
  42. 2012. július 2. 12:201360.

    Mikorra vagy kiírva gloria?

    Hogy én mennyire irigyellek, hogy már itt tartasz! Mindig úgy gondoltam, hogy rettenetesen fogom élvezni a terhességet, sose gondoltam, hogy ennyire aggódós leszek...

    előzmény:
    gloria0414 (1359)
    2012-07-02  12:10
  43. 2012. július 2. 12:101359.

    Sziasztok!

     

    Én ugyan úgy fürödtem az első meg a második trimeszterben is, mert igazán csak úgy tudtam ikapcsolni, ha relaxálós fürdőt vettem. 

    Most már nem tudok csak zuhanyozni, mert akkorára nőttem. :)

     

    A hétvégén megvettük a babaruhákat, és a babahordozót. Illetve  a párom ment el mindenért. Én kinéztem itthon, hogy milyet szeretnék, aztán itthonról navigátam, mert nem akarta, hogy a nagy melegben mászkáljak.

     

    Egész rendbe jött a lábdagadásom  vizesfáslis módszertől. Köszönöm a tanácsot.

    előzmény:
    Zsozsy (1348)
    2012-07-02  09:34
  44. 2012. július 2. 11:151358.

    Sziasztok!

     

    Klímáról - nálunk is van klíma és elég sokat használjuk ( 23 fokra van állítva) , mert a férjem sem bírja a meleget és én sem, mondjuk tőlem lehetni egy pöttyet magasabb a fok... na mindegy.

    Nálunk 80nm a lakás, csak a nappaliban van klíma ez elég is.

    Így a villanyszámlánk 12.800/ hó de minden hónapban, mert általányt fizetünk. De mondom nálunk egésznap megy, ha otthon vagyunk. A férjem egyszál alsógatyában én meg zokni, hosszú gatya pulcsi - vicces... 

     

    9+2 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  45. 2012. július 2. 11:011357.
    Na majd holnap megkérdezem én is a dokimat, ha el nem felejtem a nagy izgalomban... :)
    előzmény:
    Mazsola* (1356)
    2012-07-02  10:57
  46. 2012. július 2. 10:571356.

    Igen ez is egy megközelítés és jó elgondolás.

    Nem tudom, a doki most is elmondta ezt a módszert. Így legyen okos az ember...

    előzmény:
    honeybee (1355)
    2012-07-02  10:48
  47. 2012. július 2. 10:481355.

    A jacuzzi is általában meleg, nem? Valószínűleg az a gond azzal is.

    Ezt a tamponos dolgot viszont nem annyira értem. Nekem inkább az logikus, hogy az is felszívja a cuccokat, nem?

    előzmény:
    Mazsola* (1354)
    2012-07-02  10:44
  48. 2012. július 2. 10:441354.

    A strand bizony jól jönne, de nem merek kimenni. A kislányomnak is biztos jól esne. Jó lenne nekünk is elmenni wellnessre, legalább kuponos akcióban, tavaly is így voltunk, négycsillagosban, a hideg medence biztos jól esne. De a melegbe tényleg nem szabad most beülni. A jakuzzi nem jutott eszembe, hogy nem lehetne, de végiggondolva az csapdossa az ember hasát.

    Az orvos azt mondta, ha zárt a méhszáj lehet medencében úszkálni, előtte Canestenes tampont tegyek fel, utána ki kell venni. Mondjuk én a Canestent lehagytam róla három éve, semmi bajom nem lett.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  49. 2012. július 2. 10:401353.

    Nálunk mobilklíma van a hálóban. Nem olyan jó, mint a split, de azért egy 5-7 fokot hűt a levegőn. Viszont rettenetesen hangos :(

     

    Hétvégére hívtak minket a barátok strandolni. Nem tudom, hogy be merjem-e vállalni...

    előzmény:
    Mazsola* (1352)
    2012-07-02  10:35
  50. 2012. július 2. 10:351352.

    Sziasztok!

     

     

    Mi panelban lakunk, az első itt töltött nyár tapasztalata alapján a következő évben rögtön szereltettük a klímát, de csak a nappaliban van. Nagyon nem emeli meg a számlát, mert nem megy folyamatosan, és 26-27 fokra van állítva, amikor elviselhetetlennek érzem, akkor kapcsolom be, redőnyök is lehúzva délelőtt. Nekünk keleti fekvésű a lakás, a konyha néz északra.  Párom jön át ilyenkor ide aludni, két órát ha megy éjjel, hogy el tudjon aludni. Régebben én is átmentem, de most terhesen nem esik jól a légkondi, maradok a hálóban. Sajnos mi egyáltalán nem tudunk kereszthuzatot csinálni ebben az elrendezésű lakásban, mint például anyuék otthon.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     

Címlap

top