Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nehezen elalvó nyűgös baba

krisztinav.
Létrehozva: 2012. július 12. 11:18
Egy hónapos kisfiam csak cicin tud elaludni, semmi más módon nem. Ha felébred, egyből sír, nem lehet csak pillanatnyilag megnyugtatni. Nem fáj a hasa, az tuti. Nem tudok mit kezdeni vele sokszor, az esti altatás is problémás, nem akar aludni. Szoptatás is sokáig tart, mert közben kapálózik, egy idő után nem akar szopni, hisztizik. Így az is elhúzódik egy órán keresztül. Szinte semmi időm sincs másra... Hasonló cipőben járó anyukával beszélgetnék vagy tanácsot kérek!
  1. Torolt_felhasznalo_349500
    Torolt_felhasznalo_349500
    2012. július 12. 14:2451.

    Szia Krisztina!

     

    Nem olvastam vissza, igy nem tudom masok emlitettek-e esetleg a merleget.

     

    En javasolnam, mert megnyugtato a tudat, hogy ha sir is esetleg, azt nem az ehesen maradt pocakja miatt teszi.

     

    Nekem nagyon bevalt mindkettojuknel, 3-4 honapos korukig mericskeltem oket :)

     

    Kitartast kivanok neked, hamar belejossz! (Ezek a legnehezebb, legpanikolosabb hetek. )

    előzmény:
    krisztinav. (1)
    2012-07-12  11:18
  2. 2012. július 12. 14:2150.

    Az első babánál minden anyuka gyakorlatlan, és a legtöbb kisbaba ilyen pici korában sírdogál is.

     

    Sírni hagyni szerintem nem szabad, a sírásnak mindig van oka, próbáld megtalálni, mi lehet az ok!?

     

    -Lehet éhes, -ellenőrized, ugye, mennyiket eszik?

    -Lehet szomjas ebben a nagy melegben- teáztasd, lehetőleg kiskanállal.

    -Fájhat a hasikája- oka lehet, ha nem büfizett elég ideig evés után, de fájhat neki mástól is. Simogasd a hasikáját, vagy próbáld büfiztetni ujból.

    -Lehet beteg

     

    Ha egyik sem: 

    -Néha azért sírdogál a baba, mert csak :)! Van ugyan biztosan oka, de azt csak ő tudja, lesz úgy, hogy Te nem fogod tudni kitalálni, ha próbálkozol sem.  Lehetséges, hogy épp dédelgetésre vágyik.

     

    Cicin szopizva elaltatni nem szabad!

     

    Ha sokáig a cicin hagyod, az a veszélye is van, hogy felázik a mellbimbód, kisebesedik, fájni fog, és nem fogsz tudni szoptatni sem!  

     

    Vedd fel, ha sír, ölelgesd, simogasd, de ne a cicin szopizzon közben!

     

    A szopizás idejét helytelen a végtelenségig nyújtani, olyan lenne ez, mintha megengednéd, hogy a gyereked a reggelit az ebédig eszegesse az asztalnál! Határozd meg kb, mennyi ideig eteted, és megszokja majd a babád.

     

    A kicsinek szoknia kell a napirendet, az evésben is! Nem kell szigorúan, percre pontosan tartani, de valamiféle időbeli korlát, meg rendszeresség már a kezdetektől szükséges!

     

    Kitartás, belejössz majd hamar, és könnyebb lesz minden! 

     

     

    előzmény:
    krisztinav. (1)
    2012-07-12  11:18
  3. 2012. július 12. 14:2149.

    Szerintem sem rossz az ujjacska a cumi helyett.

    Úgysem veszem el erőszakkal a cumit sem alváshoz, akkor meg nekem tökmindegy, mi van a szájában. A ujja legalább nem esik be az ágy alá... :-)

    Nekem van cumisom, és ujjszopósom. Egyik sem rosszabb a másiknál. :-)

    előzmény:
    csutak51 (41)
    2012-07-12  13:59
  4. 2012. július 12. 14:2048.
    Pedig igaz, mert a 3-ból 2 gyerekemnél ez volt-míg szoptattam:)
    előzmény:
    menyus81 (28)
    2012-07-12  12:56
  5. 2012. július 12. 14:1947.
    Te próbálod osztani, csak ippeg lila gőződ nincs a valóságról
    előzmény:
    emma33 (35)
    2012-07-12  13:30
  6. 2012. július 12. 14:1646.
    Nálunk a 3. is kapott cumit. Kivágta, bedugta az ujját, és azóta is azt szopizza, 2 évesen. Nem mi döntjük el, max. felajánljuk a lehetőséget. :-)
    előzmény:
    TiaMaria (33)
    2012-07-12  13:09
  7. 2012. július 12. 14:1445.

    Nekem a középső (3 és fél éves) simán cumival menne mindenhova.

     

    Elég egyszerű a képlet: Indulás előtt cumit letesz. Pont.

     

    Oviba sem viszi még aludni sem.

     

    Itthon viszont vergődik nélküle, kell neki az elalváshoz. Én pedig ilyenen nem fogok erőszakoskodni, és elronatni a jól alvó gyereket. Majd leteszi, ha úgy érzi.

    előzmény:
    duracellnyussz (29)
    2012-07-12  12:58
  8. 2012. július 12. 14:1244.
    Az én két gyerekem szoptatás közben két dolog miatt üvöltött: az egyik, hogy nem jött a tej, a másik, hogy jött, de nem kellett. Ezért kéne megnéznie, hogy mennyit is eszik a baba. Egy órán keresztül szoptat, mert a gyerek hisztizik közben. Az első gondolatom az volt, hogy amikor a hisztit elkezdi, tegye le, mert nem akar többet enni. De lehet, hogy enne még, csak nem jön.
    előzmény:
    hoviraeg (40)
    2012-07-12  13:47
  9. 2012. július 12. 14:0543.

    Kedves Krisztina!

     

    Ikreim vannak így tudom, hogy sok külömbség van a kisbabák között akkor is ha egykorúak, egy környezetben vannak, egy nevelési stílust próbál az ember tartani, egyforma szeretetet, törődést ad.

     

    Nos az egyik gyermekemmel semmi gond nem volt, nyugis baba, le lehetett tenni, nem sírt. A másik olyan "volt" mit ahogyan írod. Őneki nagyon nagy volt a szopási kényszere és a közelség iránti igénye. Ezzel azt akarom mondani, hogy szerintem mindkét forma normális. A szopizós cumis lett és ez a varázsszó. Attól megnyugodott, hogy cumizhatott. Alváshoz ma is fontos neki vagy ha sír attól megnyugszik ha odaadom és nem kell ölelgetnem, ringatni órákig meg csitítanom, elég kicsit megölelgetnem és hat. Ezeknél a gyerekeknél a szundikendő is fontos tárgy lehet mert nagy a ragaszkodásuk és kell az anyu pótlék alváshoz. Bár a szundikendőt 1 hónaposan nem biztos, hogy észre veszi. Nekem még az vált be nála, hogy az éjszaka közepén nem vettem fel ha meg volt etetve, tiszta volt a pelus hanem ráttem a kezemet az arcára, homlokára (állítólag itt van is valamilyen pszicho pont) és az igazán megnyugtatta. A mai napig ha nyűgös, fáradt, különböző tárgyakat épp ami a keze ügyébe kerül képes ilyen módon az arcához homlokához tennimint ahogyan nyugtattam. (Érdekes módon a másik babámnak ezekre nem volt szüksége, ő inkább eltolta a kezem, hogy ne birizgáljam). Kívánom, hogy találd meg a saját bejáratú kulcsot a kis manód lelkéhez!

    előzmény:
    krisztinav. (1)
    2012-07-12  11:18
  10. 2012. július 12. 14:0042.
    Szia.A másik oldalról vagyok 
    Az én fiam lassan 7hetes de ő is ezeket csinálja,még a görbülő száj is stimmel 
    Az enyém tuti nem éhes,nagyon szépen fejlődik.Cumit viszont én próbáltam de semmi,utálja.Jobban örülnék neki mint a kezének,de nem szereti(még most),remélem később változni fog,de ha nem csak a kezét hanyagolja 
    Az elején nekünk is rosszabb volt sokkal,most néha vannak jobb napjaink  
    Nálunk alvás sincs,vagy nagyon kevés.Ahogy kiveszem a szájából a cicit felébred.De van olyan is,h akkor is amikor bent marad.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  11. 2012. július 12. 13:5941.

    Az enyémeknek nem volt cumijuk, cumisüvegük is csak akkor már, amikor nem volt tejem. Viszont nem is ciciztek 2 óránként.

    Volt viszont ujjuk, ami mindig kéznél volt.

     

    Nem értem, miért kell ROSSZ következtetést levonni (azért cicizik 2 óránként, mert nincs cumija). A kettőnek semmi köze nincs egymáshoz.

     

    Így azt sem értem, mi a "kiakasztó" azon, ha a baba az ujját kapja be , és miért kellene cumit adni az ujja helyett???

    előzmény:
    bigigirl (31)
    2012-07-12  13:06
  12. 2012. július 12. 13:4740.

    akkor az enyém is éhes, aki 2 hét alatt fél kg-ot hízott és úgy "hisztizik" esténként, hogy közben folyik a tej a szájából????

     

    nem hiszem...

    előzmény:
    kivi39 (38)
    2012-07-12  13:39
  13. 2012. július 12. 13:4739.

    Tényleg, nekünk volt  (azaz van)  lejátszósmacink, magzatvíz-áramlást, óceánt, fehér zajt játszik. Érzékelős, 15 perc után kikapcsol, ha a baba mozdulatlan és visszakapcsol a mocorog - minket sokáig visszaaltatott. 

     

    Elég drágán vettük még kedvezményes kuponnal is, de szerintem megérte.   

     

    előzmény:
    emma33 (35)
    2012-07-12  13:30
  14. 2012. július 12. 13:3938.
    MEnnyi tejed van? Nekem nem tetszik ez, hogy szoptatás közben kapálózik és hisztizik. Van mit ennie? Próbáld meg lefejni a tejedet és úgy adni. Egyrészt látod, hogy mennyi jön le, másrészt látod, hogy mennyit eszik meg belőle. Az is lehet, hogy van elég, csak még nem tudja rendesen szívni. De gyanús, hogy Mosolykának igaza van és egyszerűen éhes a baba.
    előzmény:
    krisztinav. (1)
    2012-07-12  11:18
  15. 2012. július 12. 13:3837.

    2 hetes a harmadik fiam... és tudod a két nagyobbik még 1 éves kora után is este cicin aludt el... mert igénye volt rá.

    Mostmár nem. A legnagyobb már 8 éves, 17 hós koráig szopott, utána jött a cumisüveg 2-2,5 éves koráig, majd már enélkül elaludt...

    A kisebbik 2,5 most, a baba miatt hagytuk a cumisüveget, ő 15 hós koráig szopott...

     

    A 2 hetes babám is csinálja ezt az esti üvöltés dolgot... 1-2 órán keresztül tart. Nem akarja a cicit, nem akar semmit, addig hallgat, míg sétálunk vele, vagy elfogadja a cicit és félig bealszik...

    Én arra jutottam, hogy kicsit túlfárad addigra, nehezebben alszik el (2 pörgő nagytesó mellett nem is nehéz), így egyszerűen csak átesünk ezen az időszakon. Felváltva kínálom a cicit, büfiztetem, sétálok vele, férj sétáltatja, tornáztatja, hogy puki van e... aztán egyszer csak bealszik. Ma este azonban kipróbálom, hogy kendőbe rakom nappal úgyis akkorákat alszik sétákkor (általában kendőben sétálunk és alszik, a babakocsit nem szereti)

     

    Éjszakai alvás: soha nem hagytam egyiket sem sírni. Sem nappal, sem éjszaka. Együtt aludtam/alszom velük. Így az első nyösszre cici kerül a szájába és alszunk tovább. A nagyobbak is tudják, hogy az első nyösszre felébredek... viszont reggelre én kipihent vagyok, mert 1. nem sétálok feleslegesen másik szobába (nem is lenne), 2. szoptatva is lehet aludni a fekve szoptatáskor ugyanis nem szokott levegő beszorulni...

     

    előzmény:
    krisztinav. (1)
    2012-07-12  11:18
  16. 2012. július 12. 13:3336.

    Kedves krisztinav.!

     

    Az első hónapok nehézségei... sokan átéltünk hasonló helyzeteket:) 

    Az én kisfiam hasfájós volt, de megtaláltam a módját, hogy tudom hamar megvígasztalni... sokat ringattam, és legtöbbször nálunk is szoptatás közben elaludt. Próbálkoztunk a cumival is, sokat vittem levegőre, babakocsiban a kertben, ott tologattam, és órákat aludt a jó levegőn (persze nem a közel negyven fokban)

    A kislányommal már egyszerű volt a helyzet, mert tudtam az első hasfájós, hónapok hamar elszállnak, mondjuk Annácska kevesebbet evett, és ritkábban, míg Bence sokat, és többször.A kisfiamat sokat ringattam, a kislányom, ha a kiságyba tettem, hamar elaludt:)

    A gyerekek nem egyformák, majd Te is rájössz egy idő után, mi a legjobb a kisfiadnak

     

    A kisfiad még nagyon kicsi, ezért nem tud máshogy jelezni, csak sírással, ez nagyon távol áll a hisztitől:)

    Ha evés közben kapálózik, talán mégis a hasa fáj... az egy óra valóban hosszú idő, beszélj a védőnővel, vagy szoptatási tanácsadóval, látatlanban tanácsot adni, nehéz dolog.

     

     

    előzmény:
    krisztinav. (1)
    2012-07-12  11:18
  17. 2012. július 12. 13:3035.

    "Egy jólakott csecsemő előszőr is szopás után "elájul":DD és vagy 3-4 óráig csendben van:)"

     

    Te aztan nagyon osztod az eszt, hallod.

    Ezek szerint nem lattal meg IGAZI siros kisbabat.

     

    Topikinditonak irtam egy csomot es elszallt. Roviden:

     

    1. ehes - adj neki tapszert szoptatas utan nyugodtan, en is ezt csinaltam az elejen, ne maradjon ehes!

    2. nincs eleg sotet a szobaban, ragasszatok be a szobaja ablakat fekete kartonnal teljesen, hogy res se maradjon

    3. lehet, hogy te zavarod az elalvasban, menj ki a szobabol akkor is, ha meg sir, sirhat 20 percig, ha egyebkent jollakott, pelus tiszta stb. lehet, hogy a kialvatlansagtol sir annyit, es nem tud kikapcsolni, ha ott vagy

    erre utal az oceanringato (az mi?), tedd bele abba, ha ott jol alszik!

     

    4. ennyi idosen meg elvileg nem baj, ha cicin alszik el, ha utana nem riadna fel azonnal es kezdene sirni

    5. ha sikitva sir, lehet, hogy megis a hasa faj

    6. hiszti - egy kisbaba nem hisztizik ugy, mint egy 2 eves dackorszakos, de en ertem, mit akar a topikindito mondani. Van olyan, hogy igazabol nincs semmi baja, csak  beporgeti magat es duheben sir, egyre mergesebben, akkor pedig ld. 3. pont, nyugodtan hagyd sirni egy kicsit. 

     

     Kitartas! Egy eves korara biztosan elmulik, es o azert meg nagyon pici. Par het es lehet, hogy kialakul minden!

    előzmény:
    mosolyka (27)
    2012-07-12  12:53
  18. Torolt_felhasznalo_379840
    Torolt_felhasznalo_379840
    2012. július 12. 13:2034.

    Az enyémek is cicin aludtak el. 1 hónapos baba még nagyon pici, ne aggódj ezen. Ahogy nőnek, érnek szépen "kinövik".

    Gondolom. Mert nálunk így volt.

    A síráshoz nem tudok hozzászólni, de még nagyon az elején vagytok, ilyenkor még tökéletes a "szimbiózis" közöttetek és tényleg egyik szoptatás, szinte a másikba ér (de legalábbis úgy tűnik).

    Én erre fel voltam készülve, nem okozott gondot, persze nem mindig volt könnyű, de ez egy ilyen időszak.

    előzmény:
    krisztinav. (1)
    2012-07-12  11:18
  19. 2012. július 12. 13:0933.

     "Én is cumi ellenes voltam ..aztán megtalálta az ujját...na attól kiakadtam,hogy aztán azt hogyan fogom elvenni ...akkor inkább a cumi....kivettem az ujját bedugtam a cumit.."

     

     

    én is így voltam a másodikkal 

     

     

    előzmény:
    bigigirl (31)
    2012-07-12  13:06
  20. 2012. július 12. 13:0832.

    hát a zöldborsó amellett h. tejcukor még igen szeles is

     

    szegény kisbaba 

    előzmény:
    zöldkiwi (8)
    2012-07-12  11:50
  21. 2012. július 12. 13:0631.

    Én is cumi ellenes voltam ..aztán megtalálta az ujját...na attól kiakadtam,hogy aztán azt hogyan fogom elvenni ...akkor inkább a cumi....kivettem az ujját bedugtam a cumit...csak alváshoz kell neki a cumi semmi máskor nem kap...nem is kéri....vannak babák akik igénylik a cumit....miért bűn???A barátnőm 2 lánya cumi nélkül és cumisüveg nélkül nőtt fel...viszont 2 óránként ciciztek...mert ha bármi bajuk volt csak az volt a jó....a barátnőm lestrapált és kialvatlan volt 2x másfél évig....

    Na akkor inkább a cummi!!!!!

    előzmény:
    krisztinav. (1)
    2012-07-12  11:18
  22. 2012. július 12. 13:0330.

    mégis mit vársz egy 1hóstól?

     

     

    természetes h. szinte folyton cicin akar lenni

    amikor a hátsó zsírosabb tej jön, amiért dolgozni kell és nem is annyira éhes már sok baba lustább, nem akar dolgozni érte

    egy darabig még nem is lesz időd másra, ez ezzel jár, szokj hozzá, nézz be babás topikokba,  ott is ez van

    kitartás!  napról napra jobb lesz 

    előzmény:
    krisztinav. (1)
    2012-07-12  11:18
  23. 2012. július 12. 12:5829.

    Tegnap egy kétéves jött oda hozzánk  cumival a szájában. Szépen beszélt, értelmes szavakat mondott, de a cumival a szájában nehezen kivehető volt. 

    Ilyenkor nem biztos, hogy az anyuka a hibás, én még ezt nem éltem át, nem tudom. Mondjuk adja oda a Télapónak majd, vagy a Jézuskának...  

     

    Mondjuk én könnyen beszélek, a kislányom (most lesz 1) magától hagyta el a cumit, már csak néha ,,talál" rá, két slukk és megy tovább. (Ez minden bizonnyal még a reflex.) Van amikor napokig nem haszánáljuk.  

    előzmény:
    évi* (24)
    2012-07-12  12:52
  24. 2012. július 12. 12:5628.
    Én gyerekem mindig ébredés után kapott enni, így utána csak kb. 2 hetes koráig aludt el néha, egyébként mindig fennvolt min. egy órát, szóval ez így nem igaz, amit írsz... Ordítani is tudott, de nem azért, mert éhes volt, hanem, hogy cipeljem. Én meg cipeltem. Másodikat is cipelni fogom.
    előzmény:
    mosolyka (27)
    2012-07-12  12:53
  25. 2012. július 12. 12:5327.
    Itt nem kell a kisembernek a cumi-persze mert semmi nem jön belőle, és a kispocakja éhes marad:DD Egy jólakott csecsemő előszőr is szopás után "elájul":DD és vagy 3-4 óráig csendben van:)
    előzmény:
    évi* (22)
    2012-07-12  12:50

Címlap

top