Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nehezen elalvó nyűgös baba

krisztinav.
Létrehozva: 2012. július 12. 11:18
Egy hónapos kisfiam csak cicin tud elaludni, semmi más módon nem. Ha felébred, egyből sír, nem lehet csak pillanatnyilag megnyugtatni. Nem fáj a hasa, az tuti. Nem tudok mit kezdeni vele sokszor, az esti altatás is problémás, nem akar aludni. Szoptatás is sokáig tart, mert közben kapálózik, egy idő után nem akar szopni, hisztizik. Így az is elhúzódik egy órán keresztül. Szinte semmi időm sincs másra... Hasonló cipőben járó anyukával beszélgetnék vagy tanácsot kérek!
  1. 2012. július 12. 16:2476.

    kamu a topikod ?

     

    "  nem bírok tartani egy öt kilós gyereket "    

    előzmény:
    krisztinav. (72)
    2012-07-12  15:54
  2. 2012. július 12. 16:2275.

    továbbra sem értem, hogy miért baj, ha cicin alszik be?

     

    megnyugtatja a közelséged és még tele is lesz a pocak... ráadásul még csak 1 hónapos... persze, hogy kellesz neki

    előzmény:
    krisztinav. (72)
    2012-07-12  15:54
  3. 2012. július 12. 16:2174.

    ha nagyobb lesz már nem kell hurcolászni, lehet nem is fogja akarni

    a párod rendes mikor kéznél van, de mikor nincs, a te dolgod.

    most ez a dolgod, nonstop, és semmi más

    a ház hadd szaladjon még.  

    előzmény:
    krisztinav. (66)
    2012-07-12  15:15
  4. 2012. július 12. 16:1873.

    hasfájós.  teljesen egyértelmű

     

    szopi előtt bicikliztesd meg a kis lábait, masszírozd át a hasát

     

     

    miket eszel, iszol  ????

     

     

     

    50g  kevés.

    ilyenkor már a dupláját kéne  

    előzmény:
    krisztinav. (54)
    2012-07-12  14:30
  5. 2012. július 12. 15:5472.

    az én babám csak a cicin tud elaludni, máshol nem igen. Hiába ringatom, az sem igazán válik be, meg aztán nem bírok tartani egy öt kilós gyereket karban... gyenge vagyok   

    Így marad a kényelmes fekve szoptatással való altatás. 

    Párom, ha otthon van, az ő vállán elalszik... neki van ereje hurcolászni egy öt kilós babát. 

    előzmény:
    duracellnyussz (70)
    2012-07-12  15:30
  6. 2012. július 12. 15:3371.
    Azóta elolvastam a hozzászólásokat is, és írtad, hogy sokat eszik a tied. Enyém nem evett sokat. De az biztos, hogy mérleget rendszeresen használni nem tesz jót a szoptatásnak és az sem igaz, hogy ha nem tud az ember lefejni, akkor nincs elég teje (elhangzottak ilyenek itt), mert nem mindenkinek indítja be a fejőgép a tejleadó reflexét. Nekem is csak minimális tejem jött a fejésre, az is csak az elektromosra. Ha nagyon muszáj volt valami miatt lefejni, akkor reggel, szoptatás ELŐTT fejtem, amikor ki akart durranni a mellem és utána szoptattam meg a gyereket, hiába tűnt "üres"-nek a mell, az ő hatására simán azonnal termelődött annyi, amennyi neki kellett.
    előzmény:
    krisztinav. (62)
    2012-07-12  15:01
  7. 2012. július 12. 15:3070.

    Nekem az 1 éves kislányom sem tud egyedül elaludni... Régen a babyhordozóban aludt el és úgy költöztettem, vagy az adamo-szerű hintánkban - abban igen jót aludt.  Aztán ölbenyuszi lett, még mindig úgy alszik napközben és éjjel is... 

    Jó, mostanság előfordul, hogy olyan álmos, hogy megissza a tápiját, ledobja maga mellé az üveget és elalszik... de ez elég ritka.  Egyébként meg vagy ringatás, vagy még ami működik (de nálunk szintén rossz szokás), hogy velem alszik el a nagyágyba és úgy hurcolom át. (Én persze nem fekszem le 8kor, hanem csak nézem a tvt...) 

    előzmény:
    krisztinav. (66)
    2012-07-12  15:15
  8. 2012. július 12. 15:3069.

    Szia!

     

    Ajánlok 1-2 linket, amit érdemes átolvasni.

     

    Elaltatásnál nekem a 6. hétig ez segített, hogy megértsem mi történik:

     http://www.lll.hu/node/187/

    Aztán a 6. héten egyik napról a másikra megtanult hason aludni (addig nem viselte el) és azóta nagyon jól alszik! Addig karban gyengéden lefogva altattam el, közel fél óra karban tartás kellett a mélyálomhoz, amikor már gond nélkül lerakható volt.

     

    Evéssel kapcsolatban, nálunk növekedési ugránál van hiszti és őrület:

     http://www.babanet.hu/cikkek/a-fejlodesi-vagy-n ovekedesi-ugras

     

    http://www.kismamablog.hu/szoptatas/novekedesi-ugras

    Nem lehet, hogy ezzel küszködik?

     

    A mérleggel kapcsolatban igaza van a többieknek, lehet kevés a kaja, próbáld ellenőrizni mennyit eszik. 

     

    Ha pedig mégis a hasa fájna próbálkozz meg a Gripe Waterrel, nagyon sokat segít!!! 

     

    Egyébként pedig vannak keveset alvó babák, az én kisfiam az első napoktól kezdve szinte semmit nem alszik napközben. Egy ideig altatgaattam, aztán rájöttem hogy ez mindkettőnket kikészít, hagyom nézelődni, beszélgetünk. Ezáltal nagyon hamar elkezdett gügyörészni, hangokat formálni, visszamosolyogni. Ettől még normális, egészséges a picúr, csak nem felel meg az eszik-alszik sztereotípiának.  

     

    előzmény:
    krisztinav. (1)
    2012-07-12  11:18
  9. 2012. július 12. 15:2468.
    de ez a cucc, nem kólikás babáknak van? Az én babám nem kólikás, az biztos. Nem produkálja azokat a tüneteket, amit egy kólikás baba. Ő szerintem egyszerűen csak emészt kajálás közben, amit kevésbé visel jól. 
    előzmény:
    trulla (67)
    2012-07-12  15:20
  10. 2012. július 12. 15:2067.
    Attól, hogy pukizott még fájhat a hasa továbbra is sajnos! Bocs, nem tudtam, hogy próbáltátok az Espumisant. Ha gondolod kérdezz utána a biogaia-nak!
    előzmény:
    krisztinav. (63)
    2012-07-12  15:05
  11. 2012. július 12. 15:1566.
    Egyébként a másik gondom, hogy nem tud magától elaludni, csak a cicin vagy a hintájában vagy párom vállán esetlegde egyik se jó hosszú távonelső nem, mert leköt engem is ezzelmásodik nem, mert nem jó ha sokat van benne, illetve előbb-utóbb kinöviharmadik sem, mert nem mindig van párom kéznél, illetve ha nagyobb lesz nem lehet majd ott hurcolászni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  12. 2012. július 12. 15:1265.

    szélcső az akkor kell, ha nem tud kakilni sem, nem? 

    ő tud kakilni, meg pukizni is tul.képpen, csak hát rosszkor jön rá. pont etetés közben...

    legjobb lenne megetetni, aztán mivel tele lett a pocakja - mert utána csak cumizik - hagyni aludni. Csak sajnos pont ez a problémám, hogy őt nem lehet csak úgy lerakni és hagyni, hogy elalszik. Mert nem alszik el magától. Sőt, semmitől sem, csakis a cicin alvástól. Vagy ha az apja vállán hurcolássza, akkor ott. De az apja nem mindig van kéznél, ugyebár 

    Nálam csak cicin alszik el.  

    előzmény:
    Gina424 (64)
    2012-07-12  15:05
  13. 2012. július 12. 15:0564.
    Nekünk infacol + bébiszélcső segített.
    előzmény:
    krisztinav. (1)
    2012-07-12  11:18
  14. 2012. július 12. 15:0563.

    Igen, saját magammal kerültem ellent mondásba. Mert van amikor tényleg a hasa fáj, azért kapálózik és szakítja meg a szopizást. Viszont mint írtam, van amikor nem fáj neki, mégis kapálózik. Mindig másképp  csinálja, ezért zavar össze vele engem is. 

    Próbáltuk már az espumisant, az infacolt, de csak rosszabb lett, mert attól folyton pukiznia kellett, és erőltette magát. Most hogy semmit se szed, ez a legjobb állapot eddig. Próbáltam a kapormagteát is, de nem láttam semmi hatást. Próbáltam azt, hogy az előtejből lefejek 20 grammot, de akkoris csinálta ezt a kapálózást.

    Úgyhogy szinte már mindent kipróbáltam vele kapcsolatban, csak mivel mindig másképp csinálja, nem következetesen, ezért nehéz rájönnöm, hogy mégis mi a baja, amikor már nem fájhat a hasa, mert kipukizta, kikakilta magát... 

    előzmény:
    trulla (61)
    2012-07-12  15:00
  15. 2012. július 12. 15:0162.
    nálam szopi után alszik rendesen, van hogy három órát és úgy kell felkelteni. De átlagban két óránként szopik. Nem hiszem, hogy rosszul szopizna, mert akkor felkelne hamarabb, hogy éhes, mert nem evett eleget. Hason fekve nem igen szeret lenni, ez való igaz. Bár ma a karomban hason fekve tartottam és fél percig elvolt, de aztán megunta és már kapálózott... :)  De a fejét felhúzza, ha a karjánál fogva megemelem... 
    előzmény:
    Milu (60)
    2012-07-12  14:55
  16. 2012. július 12. 15:0061.

    A kezdöben azt írtad, "nem a hasa fáj, az tuti", most meg, hogy  "Szerintem a hasával lehet a baj" - ebböl a hozzászólásból nekem is nagyon úgy tünik.

    Mivel írod, hogy a "döl a tej a szájába", valószínü sok levegöt nyel. Sok baba a büfizés, pukizás ellenére is hasfájással küzd, mert a tej a levegövel olyan habot képez, ami az emésztörendszerben órákon keresztül stabil marad és hasfájást okoz. Ha a hagyományos hasfájás elleni dolgok nem járnak sikerrel (szopizás közben gyakori szünet-büfiztetés, meleg zselépárna a hasára, masszírozás), akkor kérd(ezd) meg az orvosodat, hogy írjon fel vmilyen szimetikon hatóanyagú cseppet (Sab Simplex, Espumisan, stb) vagy a probiotikus Biogaia cseppek is jó hatásúak.

     

    Jobbulást!

    előzmény:
    krisztinav. (54)
    2012-07-12  14:30
  17. 2012. július 12. 14:5560.
    Én lányom ugyanilyen volt. Ha ébren volt, szinte mindig sírt, több órás altatás után aludt max. 40 percet már újszülött korában is. Szoptatás egy órán át tartott alkalmanként, így hízta meg az elvárt heti minimum 10 dekákat. Akkor mindenki azt mondta, hogy van ilyen, "többemberes" baba, de később kiderült (jóval később), hogy izomtónus zavarai voltak, azért nem tudott jó hatásfokkal szopni sem. Szóval én megmutatnám egy Dévényesnek inkább feleslegesen, mint túl későn. Vannak amúgy más jellegzetes tünetek is (amiket akkor én sem tudtam, hogy nem normális), például, ha hason fekve ordít vagy ha háton fekvésből próbálod felhúzni ülésbe és nem viszi magával a fejét. Később az is jellegzetes, ha karjait hátrafeszítve "repülőzik".
    előzmény:
    krisztinav. (1)
    2012-07-12  11:18
  18. 2012. július 12. 14:3859.
    nem löki ki a nyelvével, hanem kiveszi a szájából, beveszi, kiveszi-beveszi. Közben látom rajta, hogy egészen máshol jár, nyögdös, rúgdos, hadonászik. Aztán bevenné a cicit, de nem oda figyel és csak lóg a szájában. Végül gondol egyet és szopizik. De ezek már nem evések, hanem csak cicizések.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  19. 2012. július 12. 14:3858.

    A leírásodból nekem úgy tűnik, hogy a pocakja fájhat.

    Szerintem igazából semmit nem csinálsz rosszul, hanem ahogy erősödik a bélrendszere, meg egyre többet mocorog, a puki egyre könnyebben jön ki, és nem fog neki gondot okozni.

     

    Ezek szerint a szoptatás első negyed órájában simán jóllakik, a többi csak hobbi. :-)

    előzmény:
    krisztinav. (54)
    2012-07-12  14:30
  20. 2012. július 12. 14:3357.
    Csak akkor szoptasd, ha akarja. Ha löki ki a nyelvével a cicit, vedd le és ne szoptasd tovább. Ha 50 grammot evett, lehet, hogy elég neki. Nem minden gyerek eszik 120-at.
    előzmény:
    krisztinav. (54)
    2012-07-12  14:30
  21. 2012. július 12. 14:3356.

    Szoptatás időtartama: Első gyereknél még elég tanácstalan tud lenni az ember, hogy a gyerek mikor lakott jól.

     

    Első fiam eleinte kb. fél órákat szopizott. Aztán olyan 2-3 hónapos kora körül 10 perc után égtelen vergődésbe kezdett.

    Rutintalan anyuként, csak erőltettem, nehogy éhen haljon má' az a gyerek...

    Egyszer csak meguntam, és 10 perc után letettem, és slussz.

    Hát kiderült, hogy hirtelen ilyen rövidre csökkentette a szopit és tökéletesen jóllakott ennyi idő alatt, én pedig csak tuszkoltam a szájába a mellemet szerencsétlennek. :-)

     

    3. gyereknek esélye sincs órákat mellen lógni, mégsem fejlődik rosszabbul, mint a többi. :-)

    előzmény:
    csutak51 (50)
    2012-07-12  14:21
  22. 2012. július 12. 14:3155.
    De ha figyelmesen olvasod a nyitót, az ő babája nem csak este sír, hanem a napközbeni szoptatáskor is. Ezért gyanús, hogy nem csak az a probléma, hogy a gyerek vele akar lenni. Mert ez önmagában nem baj. De az, hogy a napközbeni szoptatás is elhúzódik több mint egy órát, az nem normális. Amit a tied csinál, az inkább játék és az esti rutinhoz tartozik. Ő nem éneklésre és jóéjt puszira vágyik, hanem cicizésre.
    előzmény:
    hoviraeg (53)
    2012-07-12  14:26
  23. 2012. július 12. 14:3054.

    Köszönöm a hozzászólásokat először is. 

    Az, hogy éhes marad, biztos nem igaz, mert szépen fejlődik, sokszor kakil. Egyik nap leméregettük mennyit eszik és egy alkalommal 10perc alatt 50grammot szopizott. Igazából van tejem, amikor szopni kezd, dől a tej a szájába. Az első 5-10perc alatt szopi folyik, utána jön rá a nyögdösés, vöröslő fejjel, kidugja a nyelvét, úgy erőlködik. Ezt kíséri az összegörnyedés és a lábával rúgás, kezével hadonászás. Van, hogy ez sírással párosul. Ki-be veszi a cicit ilyenkor. Szerintem a hasával lehet a baj, ugye ilyenkor beindul az emésztés és az a baj... Ilyenkor megtornáztatom picit, felveszem, leteszem, és az esetek döntő többségében jön is puki, kaki is. 

    DE van amikor visszatéve, azonnal megint rúg, hadonászik, nyöszörög. Cicit ki-be veszi. Felpörög, és a cici a szájában, mégis hadonászik, rúgkapál. Aztán mikor sikerül bevenni végre a szájába, akkor lenyugszik. De van, hogy rúgkapálás közben egyszercsak abbahagyja az egész "cirkuszt" és lenyugszik, elalszik. De van, hogy nem hagyja abba, csak ha megmozgatom picit, tornáztatom. És ez az ami eltart akár egy órán keresztül. Ma pl. két órán keresztül csináltam ezt vele. Elején szopizott rendesen, aztán elkezdődött a kapálózás, majd felvettem, torna, pici puki. Újra vissza cicire, újra kapálózás, újra torna. Míg végül nem lett kaki. De a negyedszeri, vagy nem is tudom hanyadszori újrapróbálkozásom után végül cicin elaludt. Csak sajnos rá 10percre felébredt, szintén nyögések közepette. Míg végül feladtam és beraktam a Fischer Price Óceán hintába (valaki kérdésére válaszolva, hogy mi az az óceán hinta), ahol most elvan. De nem alszik, csak ásítozik. Sokat nem akarom, hogy benne legyen, mert nem jó a gerincének, görnyedten van benne... 

    A cumis dolgot már próbáltuk, adtunk neki cumit, volt hogy nem fogadta el, akkor is visított, ha a szájába raktuk. Volt, hogy elfogadta. Változó volt. Meg ugye, ha kiesik a szájából a cumi, akkor megintcsak gond van...

    Az esti altatással mostanában nincs már gond. Cicin elalszik aztán berakom az ágyába és kész. Éjjel kétszer kel fel általában, akkor eszik, majd visszarakom aludni.

    Nappal vannak ezek a gondok csak. Egyébként fekve szoptatok, és egy szoptatás alkalmával egy mellből. Próbáltam már, hogy szopi után kifejem a benn maradt tejet, de nem jött ki, max. két csepp.  Fejtem kézi philips aventes fejővel, illetve saját kezemmel is, de semmi. Szóval szerintem nem marad éhes, és rendesen kiszopja a tejet.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  24. 2012. július 12. 14:2653.

    hát én azalatt a 1,5-2 óra alatt majdnem folyamatosan szoptatom olyan 2-5 perces szünetekkel...

    De ha mellette azt nézem, hogy reggel 8 körül kel először enni, majd nézelődik kicsit 9kor még bekap egy keveset, aztán felkötöm kendőbe, így alszik (mi sétálunk a nagyobbakkal), majd fél11-11 körül eszik megint, aztán úgy 1-2 körül (közben alszik), majd 4-5 körül eszik (közben alszik) 6 körül ismét "nasizik",aztán 6-7 körül elmegyünk sétálni, (alszik kendőben), majd fél9kor kezdődik neki az esti sírás... ami kitart úgy 10-ig (közben 9 körül a két nagy elmegy aludni és el tudnak aludni mellette). Éjjel 2-3 alkalommal kel szopizni... 

    emellett meg tudom csinálni az ebédet, sétálunk kétszer a fiúkkal (délelőtt bevásárlás, ügyintézés, délután játszótér), rend van a lakásban, bár a porszívót már rég nem vettem elő, inkább gyorsan összesöprök...

     

     

    a mérleg jó is lehet, meg rossz is. ezt neki kell eldöntenie, bár ha szépen hízik a baba és minden egyéb rendben van, akkor ez tényleg csak a nap feldolgozása miatt van és el fog múlni... 

    előzmény:
    kivi39 (44)
    2012-07-12  14:12
  25. 2012. július 12. 14:2552.

    Igen, mindkettőnek ismertek az előnyei/hátrányai.

     

    Épp ezért nem értem, ha az egyikfélét ördögtölvalónak vélik.

    előzmény:
    évi* (49)
    2012-07-12  14:21

Címlap

top