Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nehezen elalvó nyűgös baba

krisztinav.
Létrehozva: 2012. július 12. 11:18
Egy hónapos kisfiam csak cicin tud elaludni, semmi más módon nem. Ha felébred, egyből sír, nem lehet csak pillanatnyilag megnyugtatni. Nem fáj a hasa, az tuti. Nem tudok mit kezdeni vele sokszor, az esti altatás is problémás, nem akar aludni. Szoptatás is sokáig tart, mert közben kapálózik, egy idő után nem akar szopni, hisztizik. Így az is elhúzódik egy órán keresztül. Szinte semmi időm sincs másra... Hasonló cipőben járó anyukával beszélgetnék vagy tanácsot kérek!
  1. 2012. július 12. 20:55126.

    50gr semmi egy ekkora gyereknél. 

     

     

    " de mikor a szájába van, akkor elkezd nyögni, kapálózni és sírni "

     

    Ez is azt mutatja, hogy nem jön a tejed neki. 

    előzmény:
    krisztinav. (54)
    2012-07-12  14:30
  2. 2012. július 12. 20:54125.

    Ja,van még valami,végszükségre,népi gyógymód. Ázsiában használják.

    A kicsi ágyékára tegyél kis oliva olajat,és óvatosan kezd el belesimogatni,finoman masszírozni.

    Anno a kislányommal csinálták amikor kiutaztunk,10 hónapos volt,és nem tudtuk megnyugtatni napokig.Anyós szólt hogy beolajozza,de nem engedtem,a végén már én kértem.Megmutatta hogy én is érezzem,a gyerek ágyéka össze volt húzódva,csomósan,görcsbe rándult.És a masszírozásra visított mint egy -már bocsánat-malac.A szívem fájt érte,de az anyós mondta hogy az új környezet miatt feszült a gyerek,és ez ott az ágyékban gyűlik fel.De valóban,le is nyugodott utána teljesen.

    előzmény:
    krisztinav. (1)
    2012-07-12  11:18
  3. 2012. július 12. 20:52124.
    nekem tök ijesztően hangzott amit a 112-ben leírt, pedig nem az én babám 
    előzmény:
    Alinee2 (122)
    2012-07-12  20:48
  4. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2012. július 12. 20:52123.

    Őket betekerik pokrócfélébe,de figyelnek rájuk nagyon.A pokróc ahogy körbeöleli a babát,megnyugszanak.De ezt ilyen melegben?Nehezen megoldható.

     

    Ezt én is alkalmaztam, már az eslőnél is, ő is nyári, géz fürdőlepedő vagy kisebb vászonlepedő megfelel a célnak.

     

    Tényleg jó, csodát művel. Sok gyerek a saját keze rángatózására ébred fel, ez a bugyolálás védelmet jelent nekik.

    előzmény:
    Alinee2 (121)
    2012-07-12  20:46
  5. 2012. július 12. 20:48122.
    A sírás végén a sivítás a furcsa,nem?Ez nem kólika.
    előzmény:
    TiaMaria (114)
    2012-07-12  20:24
  6. 2012. július 12. 20:46121.

    Nyugi,látod hogy szórjuk az ötleteket,csak találsz valamit,amire beugrik hogy ott a hiba.A babán tényleg gáz,szó szerint,ezt most ne.

    A kis körmét ugye vágod,elvileg nem karmolhat,ha a cicit karmolja,akkor már az arcát is.Vigyázz,ne félj levágni.Majd amikor jönnek a fogai,na az lesz sokkoló élmény.

    Na,másik ötlet.Erre viszont sokan mondják tényleg hogy baromság,de megpróbálható.Olyan nőktől(több nőtől) hallottam,akiknek sok gyerekük van.Van olyan baba,amelyik megijed ha nem érzi az anyját.Őket betekerik pokrócfélébe,de figyelnek rájuk nagyon.A pokróc ahogy körbeöleli a babát,megnyugszanak.De ezt ilyen melegben?Nehezen megoldható.

    Amúgy ha alátod hogy jól alszi,ne ébreszd fel,kicsit fejjél a ciciből,hogy ne fájjon.

    Ja igen,beugrott,az a helyzet,fél óra egy szoptatás.Ebből az első 10 perc ami alatt a babák kiszívják ami kell nekik.

    Azt nézted már hogy könnyen jön a tej?Ha nagyon teli vagy,akkor kemény a cici,és nehezebb a babának megszívni.Ha néha ez van,akkor is pár cseppet fejjél ki.

     

    előzmény:
    krisztinav. (113)
    2012-07-12  20:17
  7. 2012. július 12. 20:44120.

    csak nem szopi van épp? 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  8. 2012. július 12. 20:27119.
    kávét iszol?
    előzmény:
    krisztinav. (113)
    2012-07-12  20:17
  9. 2012. július 12. 20:27118.

    Nem olvastam a többi hozzászólást, de az én kisfiam is csak cicin aludt el, sőt, most 8 hónapos, és még mindig úgy alszik el.

    Mivel ő télen született, még kint a hidegben nap közben elaludt nekem babakocsiban is, úgyhogy ha 0 fok fölött volt, akkor kivittem az udvarra aludni, és ott 3 órákat aludt egyhuzamban délutánonként, amúgy ő is csak a cicin.

    Este 8-kor lefeküdtünk, és kisebb-nagyobb szünetekkel kb. 10-11-ig szopizott.

    Viszont ami miatt azóta is verem a fejem a falba:

    ő is volt, hogy kapálózni kezdett, kiköpte a cicit, és sírt. Én meg olvastam, hogy be kell őket bugyolálni, akkor nyugodtabbak lesznek és elalszanak, mire én is bebugyoláltam őt, de csak kapkodta a fejecskéjét szegény, majd nagy nehezen elaludt (akkor kb. 6-7 órát végig aludt egyhuzamban ébredés nélkül).

    Több nap után jöttem rá, hogy büfiznie kellett volna, én hülye állat, meg bebugyoláltam, és ez eszembe se jutott (mert előtte mindig úgy aludt el a cicin, hogy nem büfizett, és semmi gond nem volt, nem volt bukós sem, és azóta sem büfitetem ha elalszik, mert fölébred és kezdhetem előről).

    Azóta is úgy bánt a dolog, hogy hogy lehettem ilyen hülye liba, persze első baba, fogalmam sem volt róla miért csinálja, azt hittem kevés a tejem. Azután többször büfiztettem szopi közben is, és rendben is volt.

    Szóval lehet egészen egyszerű oka is a sírásnak. Az ilyen pici baba semmiképpen sem hisztizik. A védőnő is mondta, hogy még fejletlen az idegrendszerük, nagyon frontérzékenyek, és sokszor vígasztalhatatlanul sírnak. A miénk is minden délután 6-7-ig bömbölt az első hónapokban.

    De majd elmúlik ez az időszak, aztán jön más.

    Én már teljesen elfogadtam, hogy mindig van valami új "allűrje", és mostmár hamar elalszik este is a cicin, csak az elején volt ilyen hosszú. Mostmár nagyon szeretek vele esténként összebújni .

    Szóval csak vígasznak szántam .

    előzmény:
    krisztinav. (1)
    2012-07-12  11:18
  10. 2012. július 12. 20:26117.

    Milyen tünetei vannak egy kólikás babának, amit a tiéd nem produkál? Max. hogy nem délután-este erösödnek a tünetek, de ez nem törvényszerü.

     

    Lehet, hogy félreolvastam vmit a hozzászólások között, de azt írod, sír, felveszed, abbahagyja, majd újra kezdi. Tehát nem csak a közelség hiányzik, hanem van még valami. Szopizás közben is elkezd sírni egy idö után, tekereg - szerintem nagyonis hasfájósnak tünik. És minél többet sír, annál több levegöt kapkod be, tehát annál inkább fáj a hasa.

    előzmény:
    krisztinav. (68)
    2012-07-12  15:24
  11. 2012. július 12. 20:26116.
    szájpenész? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  12. 2012. július 12. 20:25115.
    a banán puffaszt, bakker 
    előzmény:
    krisztinav. (113)
    2012-07-12  20:17
  13. 2012. július 12. 20:24114.

    hát ez nekem nagyon komolyan hangzik

     

    sürgősen nézesd meg neonatológussal, különösen az idegi dolgokat

     

    az biztos h. nem hisztiből és nem ok nélkül sír.

     

     

    előzmény:
    krisztinav. (112)
    2012-07-12  20:12
  14. 2012. július 12. 20:17113.
    Nem fogom le a kezeit. Csak azt szoktam, hogy ha nagyon kapálózik - mikor rájön ez a hülyesége - akkor elveszem a kezét a cicimtől, nehogy megkarmolja a bimbót vagy az udvart, mert kiszaladok a világból. Eszek én naponta édességet, kekszet szoktam enni... amúgy minimális tejterméket szoktam: egy pohár tej max. és talán egy szelet sajt. Gyümölcsöt is csak alma és banán, nehogy gázosítson. Páromon kívül nincs más rokon, aki tudna segíteni. De hiába megyek el sétálni, attól még ugyanúgy foglalkoztat a dolog, és amíg nem találok megoldást, nem fogok tudni nyugodni és kikapcsolni. Én ilyen vagyok, ha valamire nem tudok választ találni, addig nem nyugszom. 
    előzmény:
    Alinee2 (108)
    2012-07-12  19:53
  15. 2012. július 12. 20:12112.

    Hát nem hiszem, hogy az zavarja. A kórházban is fújtam magam és nem zavarta. Illetve itthon is nem zavarja, mert van hogy nem csinálja ezt a kapálózást. Mikor, milyen napja van. Ma pl. kritikán aluli, mert minden szoptatáskor csinálta, és nem is akart elaludni. Nem is értem őt, mert akarja a cicit bevenni a szájába, de mikor a szájába van, akkor elkezd nyögni, kapálózni és sírni és ennyi... Az sem lehet, hogy kiszopja a mennyiséget, mert van amikor 10 perc után csinálja, van amikor öt perc után, van amikor 20 perc után. A szoptatás gyakoriságát meg abszolút ő határozza meg, kivéve, ha már több mint három órán keresztül nem szopizik, akkor fel szoktam kelteni, hogy szopjon, mert már szétdurrannak a melleim és nem akarok egy újabb tejlázat, mint kb. két hete.

    Napközben semmilyen hang nem zavarhatja, max. a csend, mert kertes házban lakunk, családi házas övezetben, ahol egész nap szinte semmi zaj nincsen odakint, max. kutyaugatás. De ez a visítás is olyan, hogy sír, sír, aztán a sírás végére tesz egy sivítást, ami új dolog, kb. pár napja vettem észre, hogy csinálja, mint ahogy a szájbiggyesztést is. Éjszaka nem szokott sírni, éjszakai etetéssel nincsen gond, sose kapálózik, ott rendesen szopik, aztán bealszik és kész.

    Hát ő mindig ugyanúgy tesz, ha sír. A kezeivel hadonászik, lábaival rugdal.  

    előzmény:
    Alinee2 (106)
    2012-07-12  19:48
  16. 2012. július 12. 20:04111.
    6 hónapos korától rohamosan javult a helyzet, ahogy nyílt az értelme. Egyébként engem annó azzal vígasztaltak, hogy az érdeklődőbb, értelmesebb gyerekek ilyenek picinek. Akkor baromságnak tartottam, de most már nem tartom kizártnak, hogy van benne valami:-)
    előzmény:
    krisztinav. (90)
    2012-07-12  17:58
  17. 2012. július 12. 20:03110.
    nem lehet h. friss elem kéne bele?
    előzmény:
    krisztinav. (103)
    2012-07-12  19:31
  18. 2012. július 12. 20:02109.

    jjjajjj csak ezt ne

    el fog apadni a tejed 

    előzmény:
    krisztinav. (105)
    2012-07-12  19:43
  19. 2012. július 12. 19:53108.

    De ugye nem fogod le a kezeit?Engedd,hadd fogja meg a cicit,tedd rá az egyik kezét,a másikat esetleg a hónod alá.

    Ha ideges vagy megérzi,nemhiába mondták régebben az idősek,a gyerek ideges tejet szopott.Ez nem vicc.Azt is próbáltad hogy édesebben étkezel?Megédesíti a tejet a csoki,megér egy próbát.

    És egy kérdésem lenne,át tudod adni a babát 1-2 órára egy rokonnak?Te pedig elmész valahová,kikapcsolódsz,vagy akár alszol egy kicsit?Ha így megy tovább,félő hogy ördögi körbe kerülsz,és "hülye" gondolataid lesznek.Jól sejtem?

    előzmény:
    krisztinav. (104)
    2012-07-12  19:41
  20. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2012. július 12. 19:50107.

    Na most értettem meg, hogy mindig sír, akár a karodban, akár szoptatás közben is.

     

    Húúú, erre nincs tippem, pedig már 3x végigcsináltam, a harmadik gyerekem élete első hat hónapját gyakorlatilag végigaludta, csak enni kelt föl, voszont az első kettő sokkal jobban igénybe vett, ők nem voltak ennyire nyugisak.

     

     

    Én is csak azt tudom tanácsolni, válts háziorvost, ez nem természetes, ez a sok sírás, mégiscsak fájhat a hasa vagy mi.

     

    Ha az enyémek nyűgösek voltak, ölben megnyugodtak, szó nélkül, nyugisan szoptak, habár a nagyobb lányom hasfájós volt, ez esti félóra-óra sírást jelentett vagy 2 hónapig. Ettől eltekintve ő is békés volt, ha foglalkoztunk vele.

    előzmény:
    krisztinav. (103)
    2012-07-12  19:31
  21. 2012. július 12. 19:48106.

    Akartam írni,de azt gondoltam te is tudod,ne mérjed!!!Nem kell!

    Az orvosok,védőnők szerint kell,ők onnan látják hogy jól fejlődik-e,de te pontosan látod majd hogy igen.A méricskélés még külön nyűg a babádnak,és neked is.

    Ha szoptatás közben is sír,akkor arra talán még van egy ötletem.Próbáld ki pár napig hogy ne dezodoráld magad,lehet hogy nem bírja.De az is lehet,mivel írtad hogy szépen gyarapodik,pár perc után kiszopja a kellő mennyiséget,és kész.Egyszerűen nem kell neki több.A babák a táplálék nagyrészét az első pár percben szopják.A 3 órás szoptatási időhöz se ragaszkodj mereven,ne a védőnő és az orvos mondja meg hogy mikor egyen a pici,hanem te alkalmazkodj hozzá.A sírását lassan fel fogod ismerni amikor éhesen sír.Most még tanuljátok egymást,persze hogy nehéz.

    A napközbeni visítás viszont egészen más.Lehet hogy valamilyen hang zavarja,bármi ami neked nem tűnik fel.Szomszéd,villamos,mosógép a szomszédban,távoli sziréna...

    Az éjszakai sírás talán ebből ered,nem tud pihenni eleget,és felriad.Figyeld meg milyen amikor nappal sír,ha a kezeit széttárja,vedd fel.Ha maga elé emeli hirtelen,vagy a füle mellé,akkor megijedt valamitől.Ha éhes,akkor inkább kereső mozdulatot végez.

    előzmény:
    krisztinav. (103)
    2012-07-12  19:31
  22. 2012. július 12. 19:43105.
    komolyan mondom lassan már ott tartok, hogy előre félek a szoptatástól, hogy na megint mikor jön rá ez a fajta viselkedés, "hiszti"...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  23. 2012. július 12. 19:41104.
    sajnos nem tudom kiélvezni, mert zavar,hogy nem tudom nyugodtan megszoptatni, mert közbe jön ez a hülye kapálózása, sírása... nincs egy nyugodt szoptatásom már, mióta a kórházból hazajöttünk... és ez így nincsen jól... 
    előzmény:
    Alinee2 (101)
    2012-07-12  18:56
  24. 2012. július 12. 19:31103.

    nekem nem a házi munkával van bajom, hogy nem csinálhatom meg, hanem azzal ,hogy nem tudom miért sír a gyerek. szoptatás közben is elkezdi ezt a kapálózást, sírást. fogalmam sincs miért csinálja, és rossz, hogy senki sem tudja megmondani, miközben a gyerek meg csak sír és szerintem így nem eszik eleget. a mérleg meg egy szar, lemérem, újra mérem, akkor meg már mást mutat. megbízhatatlanok ezek a babamérlegek. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (102)
    2012-07-12  19:23
  25. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2012. július 12. 19:23102.

    Miért? Mit kellett volna mondaniuk?

     

    Igazat mondtak, fiam nekem is ilyen volt, sírós, vagy kézben volt vagy babakocsiban tologattam vagy magamra kötöttem, mert sírni nem hagytam.

     

    Megnyugtatlak, kinőtte, elvan nélkülem is, évek óta táborozni is eljár :DD

     

    Még olyan kicsi, 9 hónapig benned volt, hadd szokja ezt a világot, ne légy türelmetlen.

     

    Nem hiszem, hogy a házimunka kellene prioritást élvezzen, azt bármikor megkapod, de ez az idő hipp-hopp elszáll.

    előzmény:
    krisztinav. (81)
    2012-07-12  17:17

Címlap

top