Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sclerosis multiplex

juhasznero
Létrehozva: 2004. május 28. 12:53
Sziasztok!
En SM beteg vagyok mar 7 eve!
Ha szeretnel beszelgetni errol, akkor varom!
  1. Torolt_felhasznalo_508013
    Torolt_felhasznalo_508013
    2004. október 11. 10:1251.
    Sziasztok!

    24 éves leszek decemberben és 2004. április 23-án nálam is diagnosztizálták ezt az "Ezerarcú kórt". :(

    Tavaly szeptemberben volt egy baloldali zsibbadásérzet illetve inkább másképp éreztem kb. 1 hétig, ekkor nagy stressz ért, így erre fogtam/fogtuk az egészet, orvoshoz akkor még nem mentem. Az igazi zsibbadás idén február végén kezdődött (jobb kézfej) szintén egy nagyon nagy stressz helyzet és egy igen fárasztó vizsgaidőszak után és tartott egészen augusztus elejéig.

    Orvoshoz csak áprilisban mentem, mert akkor már nagyon idegesített a dolog. Ott küldtek fizikoterápiára, kaptam vitaminokat, aztán mivel ezek nem használtak jött az MRI vizsgálat. Előbb gerinc, majd koponya, ezután pedig a diagnózis. :(

    Ezután, augusztusig nem kaptam semmilyen kezelést, szal ha azt vesszük, magától múlt el a zsibbadás.
    Én nem kaptam szteroid-kúrát, lumbálás sem volt, mert az orvosom szerint ezek nem szükségesek. Amit viszont nagyon javasolt az az AVONEX-injekció volt.

    Ettől viszont rettegtem és meg még mindig nem akartam hinni, hogy SM-es vagyok, ezért a kérésemre volt még 1 MRI augusztus elején, ami javulást mutatott. (Volt egy 2cm-es góc, ami 0, 5 cm-es lett & voltak olyanok is, amik eltűntek. ) Erre azt a választ kaptam, hogy elő szokott fordulni. . .

    Engem -hiába, hogy az orvosismerős révén egyből megkaphattam volna-, győzködni kellett, hogy adassam be az AVONEX-et, mert elolvastam az ismertető lapját és csöppet össze-vissza csináltam magam az ott felsorolt mellékhatásoktól.

    Végül többszöri beadom-nem adom be után, a beadás mellett döntöttem és eddig már 9-et kaptam, ebből az utolsó 5-öt magamnak adtam be. /na ez, az öninjekciózás az, amiről soha nem gondoltam volna, hogy meg tudom csinálni, nade a muszáj nagy úr! :( /

    Én is pénteken adom, de eddig nagyon jól viseltem -még soha nem lázasodtam be tőle és az utolsó 4 alkalommal hőemelkedésem sem volt- ezért át akarok térni a csütörtökre. Nekem azt is mondtak, hogy az első pár szurit nagyon rosszul fogom viselni, de hála az égnek ez se jött be, mert ugyanúgy tudok tőle ténykedni, pihenni, stb. mint a beadás előtti pillanatokban.

    Jelenleg olyan kimondottan nagy tünetem nincs, néha bebizsergek itt-ott, illetve v. mi szúrkál, de ez pár perc/óra alatt elmúlik és hát másoknál is előfrodulgat, akik nem SM-esek.

    Mindezek mellett nagyon félek ettől a betegségtől, annyira kiszámíthatatlan, olyan sokféle, de hisz ezt -sajnos- Ti is nagyon jól tudjátok.

    Világmegváltó gondolataim már egyáltalán nincsenek.
    A diploma után babát szeretné(n)k /kb. 2 év múlva/ és nem tudom, képes leszek-e világra hozni egy egészséges gyermeket. :(

    Az orvosom javaslatára és saját döntésre is, csak a hozzám nagyon közel álló emberek tudják, hogy SM-es vagyok és úgy gondolom, -egyelőre- jobb is ez így. . .

    Elnézést, hogy ilyen hosszú voltam, de "kicsúszott".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. október 11. 08:0250.
    30 éves leszek. Fáradságot akkor tapsztalok, amikor nagyon meleg van, nyáron meg tavasszal, ilyenkor amikor hazamegyek már nincs erőm semmire, gyakorlatilag járni se. A tél mindig segit a dolgokon, akkor aktívabb életet élek, és gyakran járok sportolni is.
    A yahoo. com -on van az sm levelző lista, láttad már? Fel lehet rá írtakozni, és tanácsot kérni, nézd meg érdemes.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189037 (49)
     
  3. Torolt_felhasznalo_189037
    Torolt_felhasznalo_189037
    2004. október 9. 02:3249.
    Hány éves vagy?
    Én 32. Egy éve volt az első, teljes jobboldali zsibbadás (vagyis inkább érzéketlenség). Aztán a nyáron a második, ugyanilyen tünetekkel. Ezen kívül csak egy furcsa remegés, ami akkor fut rajtam végig, ha lehajtom a fejem, vagy ideges leszek valamiért. Most éppen"jól" vagyok, azt leszámítva, hogy a jobbkezem gyakorlatilag alkalmatlan a tapintásra, ez valszeg visszamarad.
    Te a fáradtságot már tapasztalod? Én néha úgy érzem, hogy egy lépést se tudok menni (mondjuk elég sokat sportolok), pedig azelőtt nem volt ilyen.
    előzmény:
    sjuli (47)
     
  4. 2004. október 8. 17:2448.
    Sajnos ismerek olyan kollégát, aki aloe-forgalmazó :-( Belőle egy is elég.

    Az aloera vonatkozó "tudományos" bizonyítékok nagy része zöldség. Engem nem zavar, ha nincs bizonyíték az ilyen szerre (végül is a fokhagymás kolbászt is szeretem, pedig nincs rá tudományos bizonyíték), de amikor tudományos csúsztatást csinálnak, azt nem szeretem
    előzmény:
    babó57 (45)
     
  5. 2004. október 8. 09:5547.
    szia
    Pontosan nem tudom, hogy miért Avonex, de az orvosom azt mondta, hogy mivel ezt izomba kell szurni, ezért nem marad meg a helye, és ráadásul csak hetente egyszer kell. Ezek egyébként igazak is. Szúrni a háziorvosom aszisztense szokta, de ha bemegyek a kórházba sz osztályba, ott is beadják a nővérek, persze ezek mind közel vannak hozzám , ez azért lehetséges. Magamnak is be tudom adni, ha nagyon kell, csak nem nagyon szeretem, mert izomba elég hosszú a tű.
    Mindig este szokatm, és lehetőleg hétvégén, azaz pénteken, mert belázasodom tőle. Az orvosom azt mondta, hogy ez normális. Eleinte nagyon lázas voltam, mostmár kevésbé, illetve gyógyszerrel tudom mostmár csillapÍtani, de másnap reggelre kialszom, és már nem is érzek semmit, úgyhogy nem nagy gáz.
    A szüleim orvosok, így elég hamar megkaptam a gyógyszert, másrészt pedig elég a kezdetén vették észre a betegséget, még csak 2-3 shub-om volt. Azt mondták, hogy ha nagyon a kezdetén megkapja valaki a gyógyszert akkor gyakorlatilag teljesen tűnetmentessé válhat. Volt egyébként szédülésem, reflexkiesésem (teljes bal oldal), bal oldali járásromlásom (ebből sajnos egy pici vissza is maradt, de szerencsére nem zavar a hétköznapokban), illetve egyensúlyi zavar (ez is megmaradt tartósan, de nem vészes).
    Te hogy vagy? mik a tűneteid?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189037 (46)
     
  6. Torolt_felhasznalo_189037
    Torolt_felhasznalo_189037
    2004. október 8. 08:2446.
    Még nem, de lassan felkerülök a lista tetejére.
    Egyelőre nem tudom mi lesz, azt gondoltam, Copaxone. Te miért Avonexet kapsz? Ki szúr? Milyen gyakran? Milyen mellékhatásai vannak? És egyáltalán, neked miért kezdték adni, mik voltak a tüneteid, hány shub után?
    előzmény:
    sjuli (43)
     
  7. 2004. október 7. 16:2445.
    Szia !

    Nekem sem az első MLM -es ismeretségem az FLP.
    Tagja voltam az Amway-nak, Sunrider-nek és most az FLP-nek. Valamennyire tudok különdséget tenni az "oktatások" között. Itt szerintem nincsenek csúsztatások-nem vagyok doki-. Az nem titok, hogy a halálozási okok között előkelő helyen van a gyógyszerek mellékhatásai miatt bekövetkezett elhalálozások . Elolvastátok, hogy milyen mellékhatásai vannak egy-egy gyógyszernek ?
    47 éves vagyok kb 11 éve tértem át a gyógynövények fogyasztására, azóta a kötelező alkalmassági vizsgálatokon kívűl nem voltam orvosnál, tehát táppénzen sem. Való igaz, hogy nem olcsó, de a gyógyszer azt? Szerintem ki kellene számolni, hogy mennyi "hasznot" hoz a gyógynövénykészítmények fogyasztása. Nincs betegség, munkából való kiesés.
    Itt is van úgymond olyan tilalom, hogy a másikat nem kritizáljuk. Tonk Emilt idézve -szabadon- gondolj bele, ha Te az egyik biztosító intézetnél dolgozol mint üzletkötő és a másik társaságot szidod mi van akkor, ha a szóban forgó két társaság egyesül? Hogy vágod ki magad?Én nem akarlak rábeszélni arra, hogy válts, de, ha érdekel megadom olyan orvosok számát akik érdembe tudnak segíteni az egészségügyi problémádon.
    előzmény:
    Pirx (44)
     
  8. 2004. október 7. 09:4044.
    Valamikor Amway termékforgalmazó voltam, beléptem a rendszerbe. Akkor kezdtem kiábrándulni, amikor egy orvoskolléga tartott előadást a vitaminokról. Az ijesztő az volt, hogy minden igaz volt, amit mondott, csak állandóan csúsztatott. A másik ijesztő dolog az volt, hogy egy másik tananyagban pedig megtanultuk, hogy tilos egymást kritizálni. Tehát nem lehetett neki még négyszemközt sem mondani, hogy "kedves kolléga, egy kicsit elvetetted a sulykot".
    előzmény:
    babó57 (38)
     
  9. 2004. október 7. 08:4343.
    szia

    én szúrom magam, jobban mondva inkább más szúrja nekem. Avonexet kb. 1 éve.
    Te is szurszod magad? mit?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_189037
    Torolt_felhasznalo_189037
    2004. október 7. 08:3142.
    Van itt valaki, aki injekciózza magát? Mivel? Mik a tapsztalatok?
    előzmény:
    bumika (41)
     
  11. 2004. augusztus 11. 09:5241.
    Doritis részben válaszolt is. Az én szemtünetem homályos látás(mintha romlott volna a szemem, egyébként is szemüveges vagyok), plusz egy furcsa jelenség, amit nehéz elmagyarázni: a bal szememről úgy éreztem, mintha nem mozdulna olyan gyorsan, mint kellene, olyan kancsal érzés volt. Persze elmondták, hogy nem a szememmel van a baj(ezerféle szemvizsgélatot elvégeztek), hanem a látott kép lassabban jut el az agyamhoz, emiatt volt ez a fura érzés.
    Én személy szerint azért vagyok szkeptikus bármilyen gyógyhatású készítménnyel, mert a betegség természetéből adódik, hogy vannak jobb időszakok, van aki évekig, évtizedekig tünetmentes kezelések nélkül, van aki meg sajnos ezerféle dolgot kipróbál, és csak romlik az állapota. Persze ezzel még elhiszem, hogy jó hatással lehet egy-egy ilyen készítmény a szervezetre.
    előzmény:
    Juczkó (37)
     
  12. 2004. augusztus 11. 08:0240.
    Sziasztok! Helyesbíteni szeretnék. Az előadó nem gyógyult fel SM-ből, ilyet nem szabad mondani, viszont 5-6 éve teljesen tünetmentes. Nem rosszabbodott az állapota, sőt javult. Vizsgálatok is jelentős javulást mutatnak, de ilyet ő nem mondott soha, hogy meggyógyult. A termékekkel szinten lehet tartani az állapotot, esetleg javulhat a dolog valamelyest, de mivel nem csodaszer, nem 100% a gyógyulás. Én azért javasolnám mindenkinek, hogy próbálja ki, mert sok a jó tapasztalat.
    előzmény:
    babó57 (38)
     
  13. Torolt_felhasznalo_189037
    Torolt_felhasznalo_189037
    2004. augusztus 11. 07:5939.
    Nem akartalak megbántani, ne a személyed elleni kirohanásnak vedd.
    Csak már a neve is: Forever Living Products -felidegesít. Méghogy örök élet!
    Ami az SM-et illeti, azt hiszem, ez egy kicsit bonyolultabb betegség, mint a lányod vérszegénysége, amit a szer meggyógyított. Bár ha hiszel, a cukros víz is csodákra képes. .
    Amit GYŰLÖLÖK, az az, amikor beteg, kétségbeesett emberek bizalmával élnek vissza, ígérnek nekik csodás gyógyulást, stb. , közben meg szépen legombolják őket (ez volna akisebbik baj) és még mélyebb reménytelenségbe taszítják őket, mint előtte.

    Egyébként azt vettem észre, hogy amint megjelenik egy betegségről szóló topik, szinte azonnal lecsapnak a héják az oda írogatókra és kezdik nyomni a sokszor mindeféle engedély nélkül forgalmazott, isten tudja-mi-van-benne varázsszereiket.
    Kíváncsi vagyok, mikor jön az első.

    Visszatérve az MR-re: ez egy olyan vizsgálat, amikor betolnak egy nagy csőbe és mindenféle frekvenciájú hanghullámot nyomnak rád, ami berezegteteti az egész tested (persze csak finoman, ne úgy képzled, mint egy rázógépet) és így kapnak szeletenként a testedről képet.
    Ez egy elég modern módszer, egyáltalán nem fáj, kicsit zajos, de ha nem vagy nagyon nagy darab, mert akkor lehet kicsit szűk a hely odabent, szinte élvezhető is. Én inkább 100 MR-re mennék, mint egy lumbálásra, mert attól nagyon félek (még nem volt, de ez is Sm diagnosztikai módszer)
    előzmény:
    babó57 (38)
     
  14. 2004. augusztus 10. 21:5738.
    Az FLP Aloe vera készítményekkel foglalkozik. Nekem nincs jogom kételkedni illetve megkérdőjelezni az ott előadók szavahihetőségét. Az FLP-ben kb. 5000 orvos dolgozik. Egy-egy továbbképzésen neves előadók, orvosok, professzorok tartanak előadást. Lehet, hogy hülyeséget mondanak?
    Saját FLPs tapasztalatom az, hogy az idősebb lányomnak krónikus vérszegénysége volt és ezek a termékek rendbeszedték a vérképét. A kissebbik lányom a terhessége alatt -mivel hetente kellet vérvételre, speciális ultrahangra stb járnia, úgy volt. hogy az 1 sz. nőgyógyászatri klinikán kell szülnie -Várpalotán laktunk- és a termékek hatására normál szülése volt Várpalotán. A kicsinek eddig orrfolyáson kívül nem volt baja, pedig majdnem 3 éves és 1 éve bölibe jár. Ő is fogyasztja a termékeket.
    Csak segíteni szerettem volna ! Ennyi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189037 (36)
     
  15. 2004. augusztus 10. 20:2737.
    Akkor hadd kérdezzem meg, hogy mi az az MR? Valmilyen röntgen?
    A szemtünet mivel járt? Azért érdekel, mert anno nekem látíideg gyuszim volt, amitől pár hétig egy szürke foltnak láttam a világot az éleslátásra hivatott területen, és prednisolon kúrával, meg egy rakás B vitaminnal egy hónap alatt egészen rendbe jött. Azt hiszem, most nincs ez a szer forgalomban már (ez is egy steroid fajta volt).
    előzmény:
    bumika (33)
     
  16. Torolt_felhasznalo_189037
    Torolt_felhasznalo_189037
    2004. augusztus 10. 17:1836.
    Hát, nem tudom, mi az az FLP, de hogy attól hogyan lehet "felgyógyulni" Sclerosis multiplexből? Az SM nem olyan, mint egy tumor, hogy elmúlik a kezeléstől, aztán ha mázlid van, élsz tovább boldogan. Lehet, hogy évekig semmi, aztán megint jön egy shub.
    Azt viszont látom, hogy rengeteg sarlatán vagy szélhámos cég ígéri, hogy majd az ő csodaszerétől felgyógyulsz, persze méregdrágán. Aztán kiderül, hogy kb C-vitamint szedettek be veled.
    előzmény:
    babó57 (34)
     
  17. 2004. augusztus 10. 10:4235.
    Zsazsa, mik a tünetei ennek a betegségnek? Nálad hogy derült ki, hogy SM-es vagy?
    előzmény:
    zsazsa40 (10)
     
  18. 2004. augusztus 10. 10:3834.
    Szevasztok !

    Most olvastam el ezt a tropikot és eszembe jutott egy FLP-s start nap amikopr a műsorvezető egy nagyon súlyos SM betegségből felgyógyunlt emberke volt. Neki az FLP-s termékek segítségével sikerűlt meggyógyulnia . Ti nem ismeritek? Vagy Próbáltátok és nem vállt be ?
    Ha tudok valamiben segíteni írjatok.
    előzmény:
    bumika (33)
     
  19. 2004. augusztus 10. 09:5533.
    Igen, első baba lesz. Én nem kapok kezelést, egyelőre szóba sem jött, egy szteroid-kúrát kaptam a diagnózis után, de nem éreztem változást tőle. Először nyaki gerinc MR(pozitív), majd koponya MR(negatív) volt. Majd lumbálással erősítették meg, mert az MR alapján gerincvelő daganat is lehetett volna. Kb. egy év múlva látászavarom lett, amit a VEP nem mutatott ki, viszont egy újabb koponya MR már mutatott elváltozást. Ezt pihenéssel és Milgammával sikerült elmúlasztani(mármint a szemtünetet).
    előzmény:
    Juczkó (30)
     
  20. 2004. augusztus 9. 21:4032.
    Sziasztok!
    Lehet, hogy sokan hülyeségnek tartjátok, de mostanság volt a TV-ben egy műsor, hogy sok esetben az is baj, hogy az ágyatok rossz helyen van. Itt a földben lévő vízerekre és a hartman zónákra vagy csomópontokra kell gondolni. Ajánlott kiméretni a lakást, hogy hol vannak ilyen zónák.
    Én megtettem (megelőzés gyanánt) és 10. 000 ft volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_189037
    Torolt_felhasznalo_189037
    2004. augusztus 9. 21:1131.
    Engem is érdekelne, milyen vizsgálatokat csináltak nálad, ami alapján meglett a diagnózis. Nekem kettőt, az egyik MR (ez pozitív lett), a VEP viszont negatív ( Juckónak: ez egy látóideg vizsgálat). És a tied milyen lefolyású? injekciózod magad?
    előzmény:
    bumika (29)
     
  22. 2004. augusztus 9. 20:1130.
    Nem, még CT-re is nehezen, de az nem mutatott semmit. Te milyen vizsgálatokon estél át, és melyikkel diagnosztizáltak?
    Egyébként erőt és sok örömet kívánok a születendő babádhoz. Első?
    előzmény:
    bumika (29)
     
  23. 2004. augusztus 9. 10:5829.
    MR vizsgálatra nem küldtek? Én tavaly óta tudom a betegségem, viszonylag hamar kiderült.
    Én is szegedi vagyok, mint juhasznero, de nem kapok kezelést, mert még nem volt elég sok rosszabbodásom. De most nem is szeretnék, mert babát várok. Egyébként nem mindenki kerül tolószékbe, sokféle a betegség, és a mostanában diagnosztizáltaknak talán már több az esélyük arra, hogy szinte teljes életet éljenek, ismerek évek óta stagnáló emberkéket. Van egy levelezőlista is a yahoo-n, aki gondolja, íratkozzon fel a listára, sok sorstársunk van már ott.
    előzmény:
    Juczkó (28)
     
  24. 2004. augusztus 7. 22:5428.
    Hát igen, én már húsz éve félek ettől a nyavalyától, mert húsz évvel ezelőtt volt egy megmagyarázhatatlan látóideg gyulladásom, amit ugyan a kórházban kikezeltek, de nem mondták meg, mitől lehet, csak azzal "bíztattak", hogy még kiújúlhat. A körzeti orvos javasolt egy lumbálást, de az ideggyógyász nem tartotta érdemesnek a dolgot, pedig egy évre rá eléggé szédülős lettem, ami hol jobb volt, hogy rosszabb. Több
    ideggyógyászt is megjártam ezzel a problémával, de inkább küldtek pszihiáterhez. . . a bogár még mindig a fülemben van, bár más tünetem nem alakult ki azóta.
    Azért lehet, hogy mégis sm-es lehetek?
    előzmény:
    zsazsa40 (24)
     
  25. Torolt_felhasznalo_189037
    Torolt_felhasznalo_189037
    2004. augusztus 7. 20:2327.
    Mindenféléket hallok arról, milyen jó a jóga a SM-eseknek. De vajon minden gyakorlat? Tud esetleg valaki olyan jógaoktatót, aki ért kicsit a témához? esetleg szakirodalmat? Nektek mik a tapasztalataitok?
    előzmény:
    zsazsa40 (26)
     

Címlap

top