Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sclerosis multiplex

juhasznero
Létrehozva: 2004. május 28. 12:53
Sziasztok!
En SM beteg vagyok mar 7 eve!
Ha szeretnel beszelgetni errol, akkor varom!
  1. Torolt_felhasznalo_981716
    Torolt_felhasznalo_981716
    2004. december 22. 10:3676.
    Egyetértek, talán én is az érzékenyebbek táborába tartozom a betegségem miatt, ahogy azt írod. Az a rossz, hogy egyesek egyből támadólag lépnek fel, amikor még azt sem tudják miről van szó. Privátban szívesen leírom a tapasztalataimat, csupán arról van szó, hogy hátha segít másnak is. Valóban csak tünetmentességről van szó, hisz a koponyám és a gerincvelőm is tele van gócokkal. De kit érdekel ez akkor, amikor ugyanúgy élek, mint bárki más? Én csak úgy gondolom, hogy nem hallgathatom el azt a sorstársaim elől, ami nekem segített.
    előzmény:
    bumika (75)
     
  2. 2004. december 22. 10:1575.
    Én is sm beteg vagyok, és nem véletlen leiw szkeptikussága, mert mindenki tudja, hogy a beteg ember(főleg, aki a hagyományos orvoslás szerint gyógyíthatatlan betegségben szenved) ki van szolgáltatva, belekapaszkodik mindenbe, és csalódik nem egyszer, nem kétszer. . . . , miközben kidob egy csomó pénzt az ablakon. Úgyhogy nem értem a reagálásodat, inkább az tűnik komolytalannak. Ettől függetlenül érdekel, hogy miről van szó, de az biztos, hogy aki sokat tud erről betegségről, az tudja, hogy sokan sokáig tünetmentesek. Gyakran spontán történik ilyen, tehát, hogy mitől lett, az nem bizonyítható, sajnos. . . Mindenesetre, ha igaz, amit írsz, akkor nem valami etikus dolog, hogy jössz ezzel az azértsemárulomel dumával. Ezzel hitelét vesztheti a hozzászólásod. Döntsd el, hogy akarsz segíteni másokon, hogy ők is kipróbálják a Nálad bevált módszert, vagy nem. Nagyon örülnék neki, ha az előzőt választanád, mert az nagyon tetszik, hogy tünetmentesnek, és nem gyógyultnak írtad a saját állapotodat. Ja, és a beteg emberek érzékenyebbek az egészségeseknél, ezért légyszi ne sértődj meg, remélem nem bántottalak meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_981716 (74)
     
  3. Torolt_felhasznalo_981716
    Torolt_felhasznalo_981716
    2004. december 22. 09:2474.
    Kár, hogy nem éjszakás vagy! Nem vagyok hajlandó ilyen komolytalan hozzászólással foglalkozni. Ez a dolog komolyabb attól, de ezt már sosem fogod megtudni. . . .
    előzmény:
    leiw (73)
     
  4. 2004. december 21. 23:1373.
    Halljuk mi az. . . . ugyanis a legeslegujabb kutatas sem tud tobbet mint amit a tobbiek tudnak. . . . csak nehogy holmi egeszseges dzsuzokkal es csodaszerekkel gyere. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_981716 (72)
     
  5. Torolt_felhasznalo_981716
    Torolt_felhasznalo_981716
    2004. december 21. 19:2972.
    Sziasztok!Én 12 éve vagyok sm beteg, de é 3 éve megtaláltal a természetes ellenszerét! Azóta tünetmentes vagyok! Akit érdekel írjon, szvesen tájékoztatom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. december 17. 19:5771.
    Szia!

    Čn Copaxont kapok már kb. 3 éve és nagyon meg vagyok vele elégedve. Nincsen semmi mellékhatása, mint pl. az interferonoknak (betaferon, avonex. . ). Csak ajánlani tudom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189037 (70)
     
  7. Torolt_felhasznalo_189037
    Torolt_felhasznalo_189037
    2004. december 17. 18:1070.
    Van itt valaki, aki Copaxone-kezelést kap? Mik a tapasztalatok? Mellékhatások? Tényleg enyhébbek a shub-ok tőle (tudom, már akinek)?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243388 (69)
     
  8. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. október 29. 07:1069.
    Imuran. Immunszupresszív gyógyszer. Önmagában vagy más gyógyszerekkel kombinálva alkalmazzák (pl. kortikoszteroidokkal vagy más immunszupresszív szerrel). A terápiás hatása olykor csak hetek, vagy hónapok múlva érvényesül beleértve a szteroid-igényt csökkentő hatást, ezáltal mérsékelve a kortikoszteroidok nagy adagjával és hosszú idejű alkalmazásával együtt járó toxicitást.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189037 (67)
     
  9. Torolt_felhasznalo_508013
    Torolt_felhasznalo_508013
    2004. október 28. 16:3468.
    ez nem valamiféle immunrendszer-gyengítő dolog? és nem akkor adják, mikor már a szteroid sem használ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189037 (67)
     
  10. Torolt_felhasznalo_189037
    Torolt_felhasznalo_189037
    2004. október 28. 07:5267.
    Vam esetleg valakinek tapasztalata az Imuran vagy Imurek nevű gyógyszerrel?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282009 (66)
     
  11. Torolt_felhasznalo_282009
    Torolt_felhasznalo_282009
    2004. október 21. 14:2666.
    Lányok! (Mert látom, csupa lány van itt):))))
    Nem részletezem a tünteteimet, mert akkor elkezditek óhatatlanul magatokon is nézni, hogy van-e "olyan" nektek is.
    Annak pedig nincs értelme, mert csak behergeli mindenki magát.
    Tudjátok, hogy ez egy olyan betegség, ami mindenkinél mást produkál, nagyon változó a lefolyása.

    A mellékhatásokról érdemes tudakozódni. persze nem szívesen vallják be az orvosok, hogy miket okoznak a szteroidok és egyebek. Én úgy tudom, hogy nagyon sok mellékhatás lehet.

    Jelenleg egy abszolút kísérleti stádiumban lévő gyógyszert szedet, a neve: Minocyclin (lehet, hogy valamelyik i, vagy y rossz helyen van).

    A Pharmafutárral hozatom be Németországból, egy havi adag kb. 10. 000. Ft.
    A gyógyszer egyébként acne ellen van, de fölfedezték, hogy SM-re is használ állatokon. Én saját szakállamra elkezdtem szedni.
    2 hónap után egyelőre nincs hatása. Még ugyanennyi időt adok neki, azután leállok vele.

    Apiterápia
    Gillich István 06 30 3161362
    Fölvettem vele a kapcsolatot, ő egy természetgyógyász.
    Meg is szúratott volna méhekkel (kupunktúrás pontokon), de időközbe hideg lett, nem jönnek ki a méhek. (Legalább a méhek megmaradtak:)))
    vanak méhmérges kenőcsök is pl. Melliora. De értelemszerűen jobb a szúrás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_508013
    Torolt_felhasznalo_508013
    2004. október 21. 10:5665.
    erre a járászavarra én is rá szerettem volna kérezni. . .

    nálam a zsibbadás, az zsibbadás. Mint mikor a betegségem előtt pl. törökülésben ültem sokáig és aztán elzsibbadt a lábam, mert azzal, hogy ráültem, rontottam átmenetileg a vérkeringést, persze ez 1-2 perc múlva, mikor megmozgattam a tagjaimat, elmúlt.

    A különbség pedig most az volt, hogy a kezem 6 hónapig egyfolytában, megállás nélkül zsibbadt. Éreztem vele ugyanúgy, mármint hideget/meleget, hogy valamit most megfogtam, csak mégse úgy. Az erő viszont ugyanúgy meg volt benne, tudtam szorítani rendesen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189037 (64)
     
  13. Torolt_felhasznalo_189037
    Torolt_felhasznalo_189037
    2004. október 21. 06:4764.
    Szerintem minden beteget azzal biztatnak, hogy hamarosan megvan a gyógyszer. . . De tényleg jobb erre gondolni, mint arra, h. lehet, én már nem érem meg. De aranyos vagy, Juli.

    Nipa: mit értesz "járászavaron", ami a zsibbadás után jött? És a zsibbadás nem inkább valami érzéketlenségféle?
    előzmény:
    sjuli (62)
     
  14. Torolt_felhasznalo_508013
    Torolt_felhasznalo_508013
    2004. október 20. 20:5963.
    a méhcsípésterápia miből áll? Hogy' hat?
    (lehet, hogy hülye a kérdés)
    előzmény:
    sjuli (62)
     
  15. 2004. október 20. 14:2162.
    sziasztok

    Doritis sajnálom, hogy nem kapod meg egyenlőre a gyógyszert, de Nipának szerintem is igaza van, hamarosan meg fogják találni a megoldást, addig meg fel a fejjel.
    Az akupunkturát szerintem érdemes kiprobálni, nem biztos, hogy mindenkinek használ, de van akinek igen, ártani meg nem árt. Olyat is hallottam. akinek a méhcsípéses terápia is használt. bár én ezt nem probálnám ki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_508013
    Torolt_felhasznalo_508013
    2004. október 20. 11:4861.
    mit értesz egész pontosan durva mellékhatások alatt?!?

    Engem semmi ilyenről nem tájékoztatott az orvosom!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282009 (59)
     
  17. 2004. október 20. 11:3460.
    lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de az akupunktúra ilyen esetekben nem segíthet? Vagy más nem európai kezelési mód?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282009 (58)
     
  18. Torolt_felhasznalo_282009
    Torolt_felhasznalo_282009
    2004. október 20. 10:5559.
    ne keseredj el. . . Én is "várólistán" vagyok kb. 3 éve.
    De azért nem izgat túlságosan a dolog, mert állítólag nem igazán használ az interferon mindenkinek, ill. túl sok durva mellékhatás várható.

    A bátyám orvos, igaz, belgyógyász és nem neurológus, de mióta nekem ez a dolog jött, éjjel nappal ő is azon kutakodik (magában is és külföldi interneteken), hogy mit lehetne tenni.
    Azt mondta, hogy kb. 1 éve rendkívüli módon meglódult külföldön e betegségnek a kutatása. Addig valahogy "állt" a dolog. de most ngyon beindultak a kutatók, tehát előbb-utóbb lesz eredmény, az biztos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189037 (57)
     
  19. Torolt_felhasznalo_282009
    Torolt_felhasznalo_282009
    2004. október 20. 10:5058.
    Köszi a bíztatást. . . :)))
    nekem 5-6 éve kezdődött, kb olyan tünetekkel, amit a többiek írtak: zsibbadás, utána járászavar. . .
    előzmény:
    Juliette** (56)
     
  20. Torolt_felhasznalo_189037
    Torolt_felhasznalo_189037
    2004. október 20. 07:5557.
    Tegnap azt a lesújtó hírt kaptam, hogy a Tb, hiába ígérte meg, az idén sem bővítette a keretet, így valószínűleg évekig kell várnom, amíg gyógyszerhez juthatok. (aki tavaly júliusban került fel a listára, egy évvel előttem, még az is a várólista alján toporog). Szerintetek mit lehet tenni? Pont az elején volna fontos elkezdeni, az évekre kitolhatja/lassíthatja a rosszabbodást. Teljesen el vagyok keseredve.
    előzmény:
    sjuli (50)
     
  21. 2004. október 19. 17:5456.
    Én nem vagyok érintett ebben a betegségben, de át tudom érezni a helyzeteteket, mindenkinek mielőbbi gyógyulást kívánok!!!

    Persze senki se tudhatja, mikor milyen betegség éri utol. . .
    Neked milyen tüneteid voltak és vannak? És mikor kezdődött a betegséged?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282009 (55)
     
  22. Torolt_felhasznalo_282009
    Torolt_felhasznalo_282009
    2004. október 18. 17:0155.
    Sziasztok
    Itt egy újabb sorstárs. . . :)
    Nekem az a fajta SM van (az esetek kb. 10 %a), amire nem hatásos a szteroid-kúra. Úgyhogy engem semmivel sem bíztatnak az orvosok.
    Sokáig (évekig) én is titkoltam ezt a dolgot, nem mintha szégyen lenne, de utáltam, ha néznek. Ma már nem tudom titkolni. . . Még tudok menni, de segítséggel.
    De! Egyet tudok mondani: nem szabad feladni.
    Olyan nincs, hogy nem lehet meggyógyulni. Én is ezt mondom és hiszem is.
    Ha nem így lenne, nem küzdenék meg minden nap a felkeléssel és hogy bejövök(behoznak) a munkahelyemre, hogy próbálok vidám lenni és egyébként normálisan élni.
    csak visszanézni, azt nem szabad! Hogy milyen voltam x évvel ezelőtt, hogy hová mentem és miket tudtam csinálni. . . Ezt nem szabad, mert akkor az ember megőrül.
    Kívánom, hogy mindannyian gyógyuljunk meg!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. október 13. 14:4454.
    Szia

    Bár a honlapot nem néztem meg, de a cikk amit írtál azt hiszem az Avonex és társairól szól (Copaxon stb. ), amint már írtam én azt kapom, mármint az Avonexet.
    előzmény:
    Juliette** (53)
     
  24. 2004. október 13. 13:5853.
    Erről hallottatok valamit? Ahogy keresgéltem az altavizslán, ez jött be:

    http://www. richter. hu/RichterWebSite/RichterWebSiteHU/Sajto/sajto_kozl/sajto03 0716. htm

    Részlet a cikkből:
    Terápiás lehetőségek
    A SM krónikus betegség. Oka és mechanizmusa ma még pontosan nem ismeretes. Jelenleg nincs olyan konkrét terápia, mely véglegesen meggyógyítaná a beteget. Többfajta kezelési mód létezik a betegek életfunkcióinak és életminőségének javítására. Hazánkban is elérhetővé váltak a világviszonylatban legkorszerűbb terápiás lehetőségek, a rekombináns DNS technikával előállított természetes eredetű béta-interferonok (IFNb-1a, IFNb-1b) és a szintetikus copolymer 1 (glatiramer acetate). Ezen hatóanyagokkal történt klinikai vizsgálatok során beigazolódott, hogy minimális eltérések mentén a két különböző típusú immunmoduláns hatóanyag (interferonok, és glatiramer acetate) kedvező hatású a relapszáló2 SM kezelésében.

    Magyarországon több, a betegség progresszióját közel azonos hatékonysággal elnyújtó készítmény áll az orvosok rendelkezésére. 2003. márciusától a Richter Gedeon Rt. palettáján is szerepel egy korszerű készítmény, melyre a társaság a Biogen International BV-vel kötött megállapodása értelmében öt évre megkapta a kizárólagos marketing, disztribúciós és forgalmazási jogokat az alábbi országokra vonatkozóan: Magyarország, Észtország, Lettország, Litvánia, Csehország, Lengyelország, Szlovákia és Oroszország.

    Ez az első biotechnológiai készítmény a Richter Gedeon Rt. palettáján. A Biogen-nel kötött licenc megállapodás azon stratégia megvalósításában egy újabb lépés, mely szerint a Richter Gedeon Rt. a közép-kelet európai régióban előnyös licenc partner kíván és tud lenni multinacionális cégek számára is egyedülálló piachálózatára és piacismeretére alapozva.

    Ezen immunmoduláns készítmények mindegyike az Országos Egészségbiztosítási Pénztár ún. külön keretből támogatott készítményei közé tartozik. A 2003. júniusi ártárgyalás eredményeképp, örömteli hír a betegek számára, hogy a nemzeti várólista fokozatosan megszűnik. Így Magyarországon kb. 1300 beteg, – mindenki akinek klinikai állapota alapján indokolt – kezelésben fog részesülni.

    További információ:

    Beke Zsuzsa
    PR vezető
    Richter Gedeon Rt.
    T: 431-4888
    F: 261-1221
    E-mail: zs. beke@richter. hu
    előzmény:
    sjuli (52)
     
  25. 2004. október 11. 11:3052.
    szia
    egyetértek az orvosoddal, hogy nem kell mindenkinek tudnia. Az előző munkahelyemen elmondtam, mert úgy gondoltam, hogy ez így tisztességes, de tévedtem, mert kihasználták. Azóta már máshol dolgozom, és itt nem tudja senki.
    Az sm-el együtt lehet élni, és kell is. Az elején én is le voltam törve, és azzal védekeztem, hogy bemagyaráztam magamnak, hogy nem is igaz a diagnozis. Nekem sincs még gyerekem, de lassan szeretnék. Az orvosom azt mondta, hogy nyugodtan lehet, és többekről hallottam, aki már betegen szült. Másrészt pedig az is lehet, hogy sokáig (akár 10-20 évig is) tűnetmentes a beteg. Én egyébként abban is bízom, hogy elég fiatal vagyok ahhoz, hogy legyen időm megvárni amíg nem találnak megfelelő gyógyszert a betegségre, bár lehet, hogy ez őnámítás, de jó benne hinni. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_508013 (51)
     

Címlap

top