Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sclerosis multiplex

juhasznero
Létrehozva: 2004. május 28. 12:53
Sziasztok!
En SM beteg vagyok mar 7 eve!
Ha szeretnel beszelgetni errol, akkor varom!
  1. Torolt_felhasznalo_694525
    Torolt_felhasznalo_694525
    2004. december 29. 06:50101.
    Szia Zsazsa, reg hallottam feloled, csak le ne irj mas gyogymodot ami
    Neked bevalt, mert kikialtanak teged is ugynoknek, csalonak, stb.
    Lattam a kepeket, nagyon meghatottak. Koszonom a megemlekezesedet
    a honlapon.
    előzmény:
    zsazsa40 (100)
     
  2. 2004. december 29. 06:31100.
    Még meg van ez a topic???

    Lányok, fiuk! Ahogy nincs 2 egyforma SM beteg, sem egyforma tünetek, a mindenféle csodaszerek is másképpen hatnak mindenkinél. Nekem. pl a hagyományos orvoslás nem jött be, mert allergiás rohamaim voltak a gyógyszertől.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_694525
    Torolt_felhasznalo_694525
    2004. december 29. 06:1599.
    Szerintem leiw fordulj orvoshoz, neked komoly uldozesi maniad van,
    itt pedig nincsenek hitegetok sem csalok, sem ugynokok, a kepzeletetek
    egy kicsit tul szarnyalt a kelletenel ovics baratnoddel egyutt.
    A forum pedig MINDENKIE, s mocskolodas es ragalmazas helyett inkabb
    nyissatok magatoknak egy kulon topicot, akik hasonszoruek veletek, s
    akkor lehet egymast ragalmazni jo magyar szokas szerint.
    előzmény:
    leiw (96)
     
  4. Torolt_felhasznalo_465853
    Torolt_felhasznalo_465853
    2004. december 29. 03:1298.
    Tobb informacio:

    http://www. hazipatika. hu/services/denc/view/print?id=44;HPID=51E09BC0-4CBE7C0D-B3 E25603-80C40147

    Vagy ha tudtok mas helyeket, ott beirni a keresobe.
    A net valoszinu egesz aranybanya ebbol a szempontbol.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_465853
    Torolt_felhasznalo_465853
    2004. december 29. 02:4097.
    Sajnos ismerem ezt.
    Itt egy kis informacio, hatha erdekel valakit.

    http://www. hazipatika. hu/util/sitesearch?k=sclerosis+multiplex;HPID=0C4E6B8F-2EBB 6574-8D698A5B-D963C1E0

    Nem mind erdekes.
    Ha arulnak valamit, gondolom inkabb at kell lepni azon.
    Meg en se olvastam belole.

    Ezt a fo oldalom olvastam.

    http://www. hazipatika. hu/articles/print?aid=20041209152123;HPID=0C4E6B8F-2EBB6574 -8D698A5B-D963C1E0

    Az ures szokozoket tessek kivenni.

    Es az angolul ertoknek pedig:
    http://www. drweil. com/u/QA/QA348384/

    Sajnos a jelen pillanatban tenyleg nincs meg ra gyogyszer.
    Es vigyazni kell a hitegetokkel. Milyen ember lehet az, aki a remenykedot becsapja.
    Mindenkinek a leheto legjobbakat kivanom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. december 29. 00:1296.
    Pont en is igy jartam. . . beneztem ide mert en is ismertem egy ilyen beteget. . . . hat latom csak hogy az "ugynokunk" itt puhitja az embereket. . . . . persze hogy felkaptam a vizet hogy hogy van pofaja hozza. . . a tobbi betegsegtopikot meg sem neztem de fogadni mernek hogy itt boltot nyitott. . . . en csak azt remelem hogy a betegek kello gyanakvassal kezelik a csodaszereket. . . . . itt ezekbol a csodaszerekbol hetente van perles. . . . akkor eltunnek, visszajonnek mas nevvel. . . perles megint. . . es veg nelkul. . . . sajnalom hogy ez a szemlelet atment magyarorszagra is. . . . . fogadni mernek hogy felajanlja a termeket, aztan mas nevvel valaszol hogy milyen jo, utana jon a harmadik nev az is bizonygat amig a halacskak nem gyulekeznek a horog korul. . . .
    előzmény:
    ovics (95)
     
  7. 2004. december 28. 23:5595.
    Szia Leiw!

    Ha nem akarsz idegbajt, ne látogass meg minden topicot az éljünk egészségesen témában. Mindig felhúzhatod magad, mert mindegyikben megjelennek ezek az ügynökfélék, akik ajánlják a természetgyógyászati termékeket.
    Elhiszem, ha valaki segiteni akar, de hogy minden egészségügyi témában megjelenjen. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
    Ezek szerint olyan szuperek ezek a termékek, hogy mindenre jók.
    Egye-vegye, aki viszi. Mindenkinek magánügye. De miért kell beleavatkozniuk olyan emberek beszélgetésébe, akik egymással beszélik meg a tapasztalaikat?

    Véletlenül akadtam erre a topicra, mert az unokatesóm férje sm-s beteg lett és gondoltam, hogy ajánlom neki ezt a topicot. Ezzel együtt nem volt szándékomban hozzászólni, de felháboritott, hogy megint beleütköztem egy "álgyógyítóba".
    előzmény:
    leiw (78)
     
  8. 2004. december 28. 23:5494.
    Dorikam nem ugy ertettem hanem hogy ez a betegseg hosszu eveken at tart. . . . lesz ideje megvarni a gyogyulo pirulat. . . . . . meglesz hamarosan, hidd el. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189037 (93)
     
  9. Torolt_felhasznalo_189037
    Torolt_felhasznalo_189037
    2004. december 28. 23:0993.
    s. katacska most ne figyelj ide!
    leiw:
    kedves vagy, hogy próbálsz lelket önteni Katába, de azzal tisztában kell lenni, hogy a "te még olyan fiatal vagy" érvelés sajnos mellémegy: az SM leggyakrabban 25 körül jön ki, ezt mindenki tudja, aki közel-távolról érintve van a betegségben.
    előzmény:
    leiw (92)
     
  10. 2004. december 28. 16:0292.
    Te Kata. . . . el ne kepzeld hogy ez a legrosszabb betegseg. . . . van ennel sokkal cifrabb is. . . egy baratunk halt meg tavaly vegbel rakban, ne tudd meg hogy mit szenvedett. . . ellensegemnek sem kivanom. . . az is igaz hogy joforman semmi orvosi utasitast nem tartott be. . . . En is ugy gondolom hogy kizarolag idegi alapon jon be nalad a zsibbadas. . . . ertheto hogy felsz hogy te is az leszel, -ez okozhat bekepzelos tuneteket. . . de meg olyan fiatal vagy. . . gondolj arra hogyha megis lenne ilyesmi a jovoben akkor te mar bele fogsz esni a gyogyithatok soraba. . . . csak gondolj arra hogy az aids micsoda rettegett betegseg volt az elejen, a lepraval egyszinten emlegettek, aki azt megkapta annak nem sok eselye volt, aztan nezd meg most micsoda magas a tulelesi arany, pedig meg sem talaltak az ellenszeret meg. . . . szoval ne gondolj semmi rosszra, orulj az eletednek. . . . . a pozitiv gondolkodas mindig betegseguzo. . . . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243262 (91)
     
  11. Torolt_felhasznalo_243262
    Torolt_felhasznalo_243262
    2004. december 28. 11:3591.
    Sziasztok!
    Én - remélem, bizakodom - nem betegként kötődöm ehhez a betegséghez, hanem lelki szálon. 29 éves vagyok, anyukám gyak. mióta az eszemet tudom, ebben a betegségben szenvedett. Neki állandóan romló formája volt a betegségnek, két éve sajnos bele is halt. 67 évet élt, ebből több mint huszat ezzel a betegséggel. A halála óta, mindkétszer teljes lelki kimerültség állapotában (egyszer szakítás, egyszer munkahelyi problémák miatt) jelentkeztek nálam zsibbadásos, "furcsa" érzések. Persze megrémültem, "biztos" ilyen betegségem van nekem is. 2003 nyarán kerestem fel először neurológust, kivizsgált, nem talált semmit. Megnyugtatott, hogy ez nem örökletes betegség. Nyugtatót adott az egyébként nyilvánvaló idegi kiborultságomra. Egy év múlva, akkor munkahelyi gondok miatt megint jelentkezett mindez: zsibbadtam, furcsán érzetem a kezem-lábam. Újra eluralkodott rajtam a félelem: biztos beteg vagyok. Újra orvos, semmi neurológiai tünet, de a "megnyugtatásomra" elküldött MR vizsgálatra. Hála égnek, negatív lett. A megnyugvásom után a panaszok is elmúltak. Ebben az időben, többek között azért, mert anyukám halálát, és főleg a betegségét, hogy annyit láttam szenvedni, nem tudtam feldolgozni. A pszichológus "megértette" velem, hogy higyjem el, nem vagyok beteg, de az agyamban a negatív élethelyzet összekapcsolódik a betegségtudattal, és mivel én ezt láttam, az sm-re vetítem a bajaimat. Nagyon nehéz volt ezt a teóriát elfogadnom, de mivel a leletem is negatív lett, megnyugodtam. Most itthon vagyok, felmondtak a munkahelyemen. Az első egy hét jó volt itthon, a másodikon azonban észrevettem, hogy megint zsibbadok. Persze, mostmár ügyesen próbáltam "megbeszélni magammal" hogy fél éve vizsgáltak, abszolút egészségesnek találtak. De nem mindig sikerül a megnyugvás, mikor arra koncentrálok, hogy zsibbadok. Hogyan tudnék megszabadulni ettől a lelki kíntől, hogy attól rettegek, esetleg én is ilyen beteg leszek? Nagyon rossz volt anyu évekig tartó kínlódását végignézni, végig asszisztálni, így valóban rettegek ettől a betegségtől. Akkor is, ha kezemben a negatív lelet.
    Köszönöm hogy leolvastatok.
    Minden valóban betegnek kívánom, hogy betegsége a lehetőségekhez képest a legjobban alakuljon.
    Sziasztok, Kata
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_694525
    Torolt_felhasznalo_694525
    2004. december 27. 13:3590.
    Hogy honnan tudtam, hogy az Aloe Verarol van szo? msmgel nyitott egy Aloe topicot, ahol rogton lelett hurrogva, holott beszelgetni akart e termekrol, de rogton el is ment a kedve leiw ecet es citrom ugynok
    tamadasatol.
    Es ki beszel itt arrol, hogy ne forduljon valaki orvoshoz ha baj van?En
    ilyet soha nem irtam le, egyenlore semmi bajom halisten de szeretem
    az Aloe termekeit, s mindent organic termeket /bio/.
    Az Aloe ugynokok akik ezt aruljak /nem en/ mindig hozza fuzik ez csak
    kiegeszito kurakent alkalmas s nem pedig onmagaban, ahogy a Beres csepp is. S ha valaki kedvel egy termeket, akkor nem kell rogton a
    rablo ugynokot latni benne, /mint leiw is teszi/. Kulonbozoek vagyunk
    halisten, s csak azert mert nem ugyanazt szereti valaki mint o, ami csak
    akkor jo ha ingyen van, attol meg szerethetjuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_508013 (89)
     
  13. Torolt_felhasznalo_508013
    Torolt_felhasznalo_508013
    2004. december 27. 12:3789.
    bocsánat, hogy én is beleszólok ebbe a kis "vitába", de kérdem én, honnan tudtad, hogy az Aloe Veráról van szó?!
    És ahogy többen is írták, én is gusztustalannak tartom, hogy minket, beteg embereket totál idiótának néznek, akikre mindent rá lehet tukmálni. /Mi is voltunk valamikor egészségesek!!!/
    Az aloéról meg annyit, hogy én is szedtem/szedem kb. 2 hónapja, az SM-emre úgy érzem, nincs hatással, viszont tény, hogy az emésztőrendszeremet helyre tette.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_694525 (83)
     
  14. 2004. december 27. 12:2288.
    Mar mondtam nem targyalok veled. . . nem tudsz olvasni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_694525 (87)
     
  15. Torolt_felhasznalo_694525
    Torolt_felhasznalo_694525
    2004. december 27. 06:3087.
    No es az okoskodas, ami a hozzaszolasaidat jellemzi, te szereted az
    olcsot, ezert leszolod a Lancome termekeit, az Aloe Verat, es mindent
    ami penzbe kerul, neked a citrom jo a fogaidra, ecet mindenre, no es
    te ezektol olyan sima ranctalan boru vagy, hogy szepsegedet hajlando
    vagy megmutatni 55 evesen barkinek, aki keri meg fotot is kuldesz,
    ajanlom tedd fel a bem oldaladra, ha annyira reklamozod szepseged,
    igenytelenseg jelszoval.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_694525 (86)
     
  16. Torolt_felhasznalo_694525
    Torolt_felhasznalo_694525
    2004. december 27. 05:4886.
    Miket beszelsz te uldozesi maniaban szenvedo idiota!Eloszor is nem
    vagyok ugynok, csak Aloe Vera termeket vasarlo no, aki amerikaban
    el s hazhoz jon hozzam az ugynok, akit en hivok s hivunk tobben,
    ugyanis itt nem kell meghoditani a vevoket, mert ismerik es szeretik.
    Soha nem irtam a pajzsmirigy topicba, gondolhattam volna, hogy valami
    fo idiota lehetsz, sut a hozzaszolasaidbol meg a pesszimizmus is.
    előzmény:
    leiw (85)
     
  17. 2004. december 27. 05:2985.
    Aha ertem. . . sejtettem hogy te vagy mar megint. . . had ne mondjak semmit erre amit irtal. . . . egy biztos hogy kituno ugynok vagy. . . . makacs, kitarto, mindenen keresztulgazolo. . . . nem az a baj hogy a betegek szednek valamit amirol tud az orvos, -de rajukbeszelni csak a profitert, becsapni oket, osszehordani marhasagokat mint a pajzsmirigy topikban csakhogy az ugynok zsebe tele legyen, ez az ami aljassag. . . . priviben ajanlgatni dolgokat amit nyiltan mar nem tudsz, nyakonragadni szerencsetlen, a szalmmaszalba is belekapaszkodo betegeket ehhez pofa kell. . . . soha semmit nem szabad orvos tudta nelkul szedni, se orvossag helyett mint te probaltad rankbeszelni, -se gyogyszer mellett kepzeld csak el. . . . . a vitat beszuntettem, rajtad csak atnezni erdemes. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_694525 (83)
     
  18. Torolt_felhasznalo_694525
    Torolt_felhasznalo_694525
    2004. december 27. 05:0484.
    javitok; megkopasztani /utolso mondatban/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_694525 (83)
     
  19. Torolt_felhasznalo_694525
    Torolt_felhasznalo_694525
    2004. december 27. 03:1783.
    Mar megbocsass, de mitol jobb a te almaecet kurad, mint msmgel
    hasznalta Aloe Veraja, ami vilaghires termeszetes gel. Azt irod megakartak benneteket kopasztani, ugyan hogyan, ha te amerikaban elsz?Amit te ajanlasz az kivalo, mert ingyen van, de az Aloe Vera ami vilaghiru termeszetes termek de draga, az a te szemedben kuruzslas.
    Talan ezt bizd az emberekre, ki mit engedhet meg maganak anyagilag,
    aki hisz a termeszet gyogyitasaban, az meg fogja venni ha megenged-
    heti maganak, ahogy msmgel is tette. En is elek vele, es sokan akik
    szeretjuk az Aloe aldasos hatasat, s evvel o nem akart senkit sem meg-
    pasztani, hogy a te szavaiddal eljek.
    előzmény:
    leiw (77)
     
  20. 2004. december 26. 17:1982.
    Szevasztok! Én is SM beteg vagyok, 15 éve állapították meg a betegséget. 56 éves vagyok. Én már túl vagyok minden hülyeség kipróbálásán, nem használ semmi. Ha jobban akarok lenni, az nem függ semmi célzott gyógyszertől, csak attól, hogy milyen erős állapotban van a szervezetem. Vitaminokkal kell telerakni az embernek magát, én ebben hiszek. 3 évig szúrtam magam a Copaxonnal, de sokszor rosszul lettem tőlle, mert vagy eret kapott el a tű, akkor majd meghaltam, vagy allergiás kiütéseim lettek az injekció környékén. Igaz, az orvosok nem hitték el, hogy attól, de mitől lett volna ott, ahol az injekciót beadtam. Ráadásul mérgezési tüneteim is lettek akkor, egy párszor el is vitt a mentő. " évig szedtem egy táplálékkiegészítőt, amit 10. 000 ft-ért vettem havonta, de mostmár nem veszem, mert azzal is átvágtak, lejárt szavatosságut küldtek. Szóval most ennyit, ha eszembe jut valami, még majd írok. Nekem a jobb lábam nem működik rendesen, de ráadásul a térdem is ki van kopva, műteni kellene, de nem vállalják. Nem tudom mi lesz velem. Szevasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. december 24. 17:1081.
    Köszönöm a jókívánságokat, viszont kívánom! Egyébként március elejére várjuk a babát.
    előzmény:
    leiw (80)
     
  22. 2004. december 23. 18:2980.
    Szia Bumika! Had gratulaljak a babahoz. . . . mikorra varod? Minden rendben lesz veletek majd meglatod. . . Tudod itt az Usaban hatalmas osszegeket koltenek a kutatasokra, -igazi kutatasrol beszelek, -es fogadni mernek hogy 5 even belul megoldott lesz a betegseged. . . . . valami nagyon uj, nagyon hatasos kutato-gyogyito programrol beszelnek, -/majd meg kel kerdeznem a lanyomat hogy mi is az? /. . . amit viszont etikai okokbol az elnokunk ellenez, pedig rengeteg betegsegre, koztuk a tiedre is megoldast hozna. . . . persze nem szamit mit mond mert elobb utobb meglesz. . . . . boldog karacsonyt es egeszsegben bovelkedo ujevet kivanok neked es mindenkinek itt a topikon. . . . . . .
    előzmény:
    bumika (79)
     
  23. 2004. december 22. 19:3279.
    Én jelenleg nem kísérletezek semmilyen szerrel, mert babát várok, de azért köszi a figyelmeztetést, és a javaslatot az almaecetre.
    Jobbulást Neked!
    előzmény:
    leiw (78)
     
  24. 2004. december 22. 14:5778.
    Majdnem eskudni mernek ra hogy a beiro azonos azzal aki minket akart megkopasztani a pajzsmirigy rovatban. . . . . feltunoen ismeros a stilusa. . . . nekunk termeszetes gyumolcsleveket ajanlott, ugynoke valakinek. . . . itt az Usaban naprol napra vannak ilyenek, ugy tudjak magukat eladni hogy lepenzelnek orvosokat hogy mondja azt hogy az jo amit arulnak. . . . rengeteg per van beloluk, -nem egyszer halaleset is volt. . . . orvos tudta nelkul tilos barmivel helyettesiteni az eloirt gyogyszert, es melle szedni dolgokat is csak akkor szabad ha tud rola. . . . udv. Leiw.
    előzmény:
    bumika (75)
     
  25. 2004. december 22. 12:5477.
    Nem akartam senkit megbantani csak a sajat betegsegem topikjara, /pajzsmirigy alulmukodes// is bejott valaki arulni dolgokat es szinte lerazni se lehetett, - nem erdekelte a beteg csak az hogy barmi aron rasozza a holmijat. . . azert otlott ez a beiras a szemembe hogy nem irta nyiltan a segitseget, -azt hittem talan o az es priviben kivanja megkopasztani a szerencsetlen betegeket. . . . elnezest ha nem errol van szo en csak megvedeni akartam oket. . . Ismertem egyszer egy izomsorvadasos not, kar hogy elkoltoztek messze. . . azota erdekel hogy mi van korulottuk, ha megengeditek majd itt is utananezek rendszeresen /Usa-ban elek/ hatha hallok jo otleteket. . . . orvosit. . . vagy beteg felfedezeset. . . . de nem termeszetes gyumolcslevek es mas atejto dolgokat ami valami lelkiismeretlenember zsebet gazdagitja. . . . . majd idonkent benezek a topikotokra. . . . . Azt viszont tudom mondani hogyha az orvosotok szerint nem veszik ossze a gyogyszeretekkel akkor igyatok vizben vagy almaleben 2 kaveskanal almaecetet naponta 2x, - van rola egy regen kiadott konyvem /angol/ hogy szinte csodaszer, annyi mindenre hat. . . . ha valaki keri a konyv cimet azt is megtudom adni. . . . artani nem arthat / de mondom meg kell kerdezni az orvost nehogy osszeveszen mas gyogyszerekkel/. . . es az fontos hogy egesz almabol keszult ecetrol van szo, vagy almalebol. . . . az a doki azt irta hogy olyan a szervezetnek mint a gepnek az olaj. . . csak azert irtam ezt mert ki tudja ugye. . . . hatha hat. . . . szoval megegyszer elnezest az elozo beirasert, nem rosszbol volt. . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top