Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sclerosis multiplex

juhasznero
Létrehozva: 2004. május 28. 12:53
Sziasztok!
En SM beteg vagyok mar 7 eve!
Ha szeretnel beszelgetni errol, akkor varom!
  1. 2005. január 20. 14:06126.
    Reggel még láttam egy kis napsugarat, de most már randa szürke minden. Hó az nagyon picinyke, de ahhoz ép elég, hogy elcsússz rajta. Jó sokáig eltart a betegséged. Forralt borral nem próbálkoztál??? A fiuk szerint a leghatásosabb)))
    előzmény:
    leiw (125)
     
  2. 2005. január 20. 13:47125.
    Itt havas kinnt minden, baromi hideg van es meg csak azt sem mondhatom hogy meggyogyultam teljesen. . . meg kohogok. . . . . es hetvegere hovihart mondanak. . . remelem az utolso ebben az evben. . . . azert az hianyzik, a behavazott fenyok, a terdig ero "tejszinhab". . . . . . kene egy kis floridai vakacio, bar ott sincs most furdoido, de legalabb napfeny az van. . . .
    előzmény:
    zsazsa40 (124)
     
  3. 2005. január 20. 07:58124.
    Sziasztok! Hogy bírjátok ezt az időt??? Engem rendesen lenyomott.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. január 3. 13:54123.
    Reggel bevettem a pajzsmirigy gyogyszeremet mert az muszaj, -kuszkodve a hanyingerrel, -/ influenzanal mindig ezzel kezdodik nekem/. . . utana fel ora mulva 2 aszpirint, -az valahogy helyretett ugy hogy meg tudtam inni a kavemat es egy darab sutit. . . . csopog az orrom de fontos helyre el kell mennem igy le se fekhetek egyelore. . . . mama is nagyon enyhe ido lesz, napos es kb, 14 fok meleg. . . . januarban. . . . .
    előzmény:
    zsazsa40 (122)
     
  5. 2005. január 3. 13:04122.
    Na, ilyenkor?))) Gyorsan elfejteni a vírust. Van rá egy nagyon jó homeopátiás szer, recept nélkül kapható, legalábbis itt. Én szedtem tavaly is heti egyet, és simán átvészeltem, a többi meg prüszkölt, mert szerintük ezek a szerek semmire se jók)))
    előzmény:
    leiw (121)
     
  6. 2005. január 3. 13:02121.
    Egen. . . . . plusz meg egy influenzat is osszeszedtem ma reggelre. . . . .
    előzmény:
    zsazsa40 (120)
     
  7. 2005. január 3. 12:46120.
    na!!! Sehol senki??? Még mindig a szilveszter hatása alatt vagytok?))
    előzmény:
    leiw (119)
     
  8. 2004. december 31. 20:38119.
    Mindenkinek kivanok egeszseget, jo hangulatot es szerencset a kovetkezo evre. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. december 31. 18:21118.
    Erdő szálán ezüst fenyő, havas ággal büszkélkedő, őz és nyuszi körbejárta, tekintetük megcsodálja. Képzeld el, hogy ott állok és boldog új évet kívánok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_817109
    Torolt_felhasznalo_817109
    2004. december 31. 16:44117.
    EREDMÉNYEKBEN ÉS EGÉSZSÉGBEN GAZDAG BOLDOG ÚJÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK !!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_817109
    Torolt_felhasznalo_817109
    2004. december 31. 14:40116.
    Sziasztok! Tudom, hogy az lenne a legjobb, ha a növényeket, gyümölcsöket mi magunk szednénk le, és készítenénk el, de sajnos ez nem megy. Ezért annyit kell elfogadni, amennyit elvehetünk a természetből. Európai embernek európai növények, gyümölcsök. A mézről és az almaecetről hallottam én is nagyon jókat. Akkor lettem mérges, amikor a propoliszt akarták nekem eladni az Aloésok. Miért nem jó nekünk a magyar propolisz? Csak azért, hogy egyesek meggazdagodjanak, mert szép csomagolásban és nagy szöveggel ajálják.
    Sziasztok!
    előzmény:
    leiw (115)
     
  12. 2004. december 31. 13:44115.
    Tudod hogy en olvastam egy orvos altal irott konyvben aki a termeszetben elofordulo gyogynovenyeket ajanlotta elsosorban /kiadva a konyv 1957-ben, 7 kiadast ert el az elso evben, kepzelheted mekkora port vert fel cime: Folk Medicine, -irta D. C. Jarvis / minden betegsegre es nem olyan allapotban ahogy a gyogyszergyar kevergeti csak egyszeruen, hogy azok akik 4 evszakos helyen elnek azoknak a 4 evszakos gyumolcsok hasznosak igazan nem a tropusiak. . ugy van beallva a szervezet. . . arra. . . es azt is leirta hogy milyen betegsegre milyen gyumolcs a leghasznosabb. . . . szoval nagyon igazad lehet ebben. . . azt is irta amit itt mar tobbszor leirtam hogy 2 kaveskanal mez, 2 keveskanal almaecettel/ csak egesz almabol keszulttel/ elkeverve vizzel vagy almalevel szinte olajozza a szervezetet ha azzal kezdik a reggelt. . . . regteteg jo otletet kaptam a konyvbol, -csupa egyszeru termeszetes dolgok, nem osszekutyult betegfosztogato semmiresejo csodaszerek. . . a szedulest is megszunteti ha 3-4 het utan ha rendszeresen issza az ember. . . . nekem megszuntette pedig az orvos csak a vallat vonogatta amikor mondtam neki hogy reggel felkeles utan visszaesek es ugy erzem hogy porogve zuhanok egy kutba. . . meg napkozben is. . . . en hiszek a termeszetes gyogynovenyekbe de csak ugy ahogy ez a doki irta. . . . leszedve, megfozve es nem kutyulva ossze massal. . . . a gyogyito szerek itt vannak korulottunk a termeszetben csak nem tudunk roluk. . . . fuben, faban az orvossag. . . jol mondjak. . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_817109 (114)
     
  13. Torolt_felhasznalo_817109
    Torolt_felhasznalo_817109
    2004. december 31. 12:51114.
    Szevasztok! Én már elég öreg vagyok, hogy ne higgyek a mesékben. Én mindenkinek azt tudom ajánlani / én is beteg vagyok / hogy főleg vitaminokat szedjen, nyugodtan éljen / amennyire csak lehet / És csak azt szedje be, amiben hisz. Abban a pillanatban, amikor észreveszi, hogy kételkedik benne, rögtön hagyja abba, vegyen egy nagy tábla finom csokit, egye meg, többet ér vele.
    Az Aloéra visszatérve nekem úgy ajánlották, / a harmadik kanna megvétele után / Hogy majd a tizediknél dől el, hogy használ e. !! Hát az 100 ezer forint !!! Rögtön abbahagytam !!Mindenki maga dönti el, hogy hova dobja ki a pénzét! Abban pedig sok igazság van, hogy a Magyarországon élő betegeket a Magyarországon megtalálható természetes anyagok gyógyítják, mert itt lettünk betegek.
    Sziasztok !
    előzmény:
    leiw (96)
     
  14. Torolt_felhasznalo_243262
    Torolt_felhasznalo_243262
    2004. december 29. 22:34113.
    Kedves Zsazsa!
    Jó volt olvasni a soraidat, áradt belőlük az életkedv. Úgy tudom, akik igazán "komoly" betegséggel küzdenek, nem is szeretik igazán, ha betegnek nevezik őket. Talán igazuk is van, mert a legnagyobb beteg emberek között sokszor találni olyanokat, akikben több az erő, az akarat, mint az egészségesnek tartott társaikban.
    Az én anyukám is így élt. Amíg tudott, tolókocsiból is főzött, vezette a háztartást, persze segítséggel, de nagyon igyekezett hasznos maradni. Az utolsó éveit ő ágyhoz kötötten töltötte, de akkor sem töltötte haszontalanul az idejét, rejtvényt fejtett, művelődött.
    Nagyon becsülöm, hogy amellett hogy új munkát tudtál választani a megváltozott erőviszonyaidhoz igazodva, ráadásul még olyanokon segítesz, akik rászorulnak mások segítségére.
    Kívánom neked, hogy legyen sok erőd folytatni a munkád és aktívan élni az életed.
    Üdvözlettel
    Kata
    előzmény:
    zsazsa40 (110)
     
  15. Torolt_felhasznalo_243262
    Torolt_felhasznalo_243262
    2004. december 29. 22:29112.
    Kedves Juliette!
    Nagy igazságokat írtál. Ezeket nyugodt pillanataimban hidd el, én is ismerem. Tudod, nem volt könnyű életem. Az a bizonyos aggódás korán befészkelte magát a mindennapjaimba. Részben pont édesanyám betegsége miatt, részben mert egyébként is idős szülők gyermekeként születtem. Apukámat már 19 évesen elveszítettem, anyukámat 27 évesen. Nem akarok panaszkodni, úgy érzem büszkén, emelt fővel viselem a sorsom, ami szerintem nem könnyű, bár nyilvánvaló az is, hogy van az enyémnél rosszabb sors is. . . Nekem legalább megadatott, hogy önálló, talpraesett vagyok, nyilván ez sem véletlen, hanem a sorsomból fakad.
    Észreveszem egyébként magamon, hogy ha igazán ki tudok kapcsolódni, akkor nem gyötörnek a panaszaim, és egyébként is csak nehéz élethelyzetekben kínoznak.
    Igyekezni fogok és köszönöm a bátorítást.
    Üdvözlettel
    Kata
    előzmény:
    Juliette** (108)
     
  16. Torolt_felhasznalo_694525
    Torolt_felhasznalo_694525
    2004. december 29. 21:32111.
    Zsazsa az ilyen aldozatkesz embereket mint Te is vagy, aldja meg a
    jo isten s adjon erot egeszseget, akik a gyengebbeken segitenek, ma-
    guk bajan is tullepve. Megtanulni az alazatot a munkank irant, becsulendo
    es kovetendo pelda lehetne, sokak szamara. Pesti baratnomnek is be-
    valt a biotron lampa, s etrend valtoztatas, vegul is azza leszunk amit
    megeszunk, nagy igazsag rejlik ebben a mondasban.
    előzmény:
    zsazsa40 (110)
     
  17. 2004. december 29. 18:51110.
    Kata! Én 3 éve, amikor ismét állt a bal lábam, úgy gondoltam, valami olyat kéne csinálni, amit esetleg akkor is tudom majd dolgozni, ha még ettől is darabosabb lesz a mozgásom.

    Elmentem jelnyelvet tanulni. Most siketekkel dolgozom, tolmácsolok, segítem az életüket. Én beszélek helyettük, ők meg feltuszkolnak a lépcsőn, ha éppen lassabb vagyok))) És iszonyatos erőt adunk egymásnak. Lett életcélom, fontos munkám, amit meg kell csinálnom, mert nélkülem nem tudnak elintézni dolgokat. És ez arra sarkall, hogy muszáj menni))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243262 (107)
     
  18. 2004. december 29. 18:41109.
    Istenke beszel beloled. . . . .
    előzmény:
    Juliette** (108)
     
  19. 2004. december 29. 18:25108.
    Katácska, nincs esetleg valami nagyon jó hobbid? Olyasmi, amit szívvel-lélekkel tudsz üzni? Mondjuk gitározás, énekelés, sport, bármi, ami intenzíven leköt és örömet ad?
    Ez ugyanis nagyon fontos dolog szerintem.
    Ha képes vagy a figyelmedet neked fontos, sikerélményt és örömet adó tevékenységre fordítani, jóval kevesebb idöd marad a felesleges aggódásra.
    Még valami: azt hiszem, muszáj bátornak lennünk. . . Az élethez bátorság kell, mint ahogy a halálhoz is. Mi megszülettünk és élvezzük, hogy nekünk megadatott a földi lét minden öröme, bánata, fájdalma. Minden napnak örülnünk kell, amit egészségben megélünk.
    Ugyan komoly gondolkodású vagyok, szeretek elöre is nézni, de azt mondom, a jelenben kell elsösorban élni, a mában.
    Örülj annak, ami ma jó volt, amit ma meg tudtál csinálni. Ne fürkészd a jövöt, mit tartogat számodra. Próbáld a jelent maximális intenzitással és lelkesedéssel megélni. Így nem kell szoronganod attól, ami rád várhat.
    Egyikünk se tudja, mit tartogat neki a sors.
    De ha aktívan alakítjuk a jelenünket, nem kell annyira félnünk a jövötöl sem. . .
    Nem biztos, hogy az boldogabb ember, aki sok mindent elöre tud, vagy tudni vél. . .
    Rajta, élvezd az életet, szeresd a szeretteidet és tekintsd egy csodának az életet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243262 (106)
     
  20. Torolt_felhasznalo_243262
    Torolt_felhasznalo_243262
    2004. december 29. 10:49107.
    Kedves Leiw!
    Köszönöm biztató szavaid. Tudod, az eszem ilyenkor mindig felfogja, hogy igaza van annak aki biztat, nyugtat, mint most te is, de iszonyú nehéz józan ésszel felülkerekedni a félelmeimen, mikor eluralkodnak rajtam. Talán már jobban kezelem, mint korábban, de még van mit feljesztenem. . .
    Tisztában vagyok azzal, hogy ennél borzalmasabb betegségek is léteznek, sajnos. Csak hát az én számomra ez a legborzalmasabb, hiszen ez vette el az édesanyámat tőlem, sőt, egész kicsi koromra és az életemre rányomta a bélyegét, hogy nekem nem olyan volt az anyukám, mint másoknak. . . Később mikor meg apukám is meghalt, rám maradt anyu gondozása, úgyhogy volt idő hogy belém ivódjanak a szenvedései és ennek a betegségnek minden réme.
    Nehéz, de igyekszem.
    Kívánom mindenkinek hogy a betegsége lefolyása a lehetőségekhez képest a legjobban alakuljon.
    Üdvözlettel
    Kata
    előzmény:
    leiw (92)
     
  21. Torolt_felhasznalo_243262
    Torolt_felhasznalo_243262
    2004. december 29. 10:37106.
    Kedves Zsazsa!
    Köszönöm megnyugtatásnak írt soraidat. Valóban próbálom a fejemben rendezni ezt a betegségtől való félelmet. Hol így sikerül, hol úgy. Rájöttem pl. hogy ha vmivel nagyon sikerül magam elfoglalni, akkor "elfeledkezem" néhány percre, órára az aggodalmamról. Főleg ilyenkor próbálom magammal elhitetni, hogy na látod, Kata, most eszedbe sem jutott. Aki beteg, bizonyára nem tud a tünetekről "elfeledkezni". Van viszont olyan pillanat, egy-egy fél nap, amikor szó szerint a rettegésig belehajszolom magam a félelembe. Ilyenkor persze minden "tünet" nagyon fel is erősödik bennem. Nehéz dolog ez. Annak főleg, aki a beteg, de nehéz a családtagokank is. Amíg anyukám élt, szinte fel sem fogtam, milyen rettenetes neki. Az utolsó hat évet csak az ágyban töltötte már, annyira gyenge volt. Most hogy meghalt, két éve, nem is a hiányával a legrosszabb megküzdenem, hanem azzal, hogy rágódom azon, mennyi szenvedést kellett kiállnia. Ráadásul anyukám nagyon nemes lelkű ember volt, sosem panaszkodott, megadással és emelt fővel tűrte a betegségét.
    Olvasom a hozzászólásaitokat, és látom, mindenki talál valamilyen neki használó kisebb-nagyobb gyógyírt. Kívánom, hogy valóban mindenkinek legyen olyan szer, orvosság, terápia, ami segíti a boldogulásában.
    Üdvözlettel
    Kata
    előzmény:
    zsazsa40 (102)
     
  22. 2004. december 29. 07:12105.
    Nálam a torna, a masszír, és akár hiszitek akár nem a biotron lámpa. Narancssárga színnel lámpáztam az izmokat. Az elmúlt 5 év tapasztalata alapján azt tudom mondani, hogy használt. De ez nem jelenti azt, hogy mindenkinél használni is fog. Próbáltam az aloe termékeket is. Nekem nem jött be.

    Volt egy fél évem, amikor a homeopátiás szereket szedtem, és ezzel együtt egy más fajta étkezés is. Nem tudom, melyik volt hatásosabb. Az tény, hogy ajánlják, hogy sok gabonafélét kell fogyasztani, és lehetőleg kerülni a tartósítószerrel készült termékeket. Ezek a mű dolgok nem igazán tesznek jót.

    A mozgás fontos! Próbálja meg mindenki a masszírt is! Nálam mondjuk minden héten kell, de lehet, hogy elég 2-3 heti rendszerességgel is másoknál. És a fejek!!!! ez a legfontosabb!! Azért mert gyengébb vagyok, és húzom a lábam, attól még ugyanolyan értékes ember vagyok mint bárki más!!! Ezt véssétek a fejetekbe, és meglátjátok sokkal könnyebb lesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_694525 (104)
     
  23. Torolt_felhasznalo_694525
    Torolt_felhasznalo_694525
    2004. december 29. 07:06104.
    En is ezt irtam Katanak priviben amit Te Zsazsa, valoban ideg kimerult-
    segtol is fellep zsibbadas, annal is aki egeszseges. Persze, hogy erdekel
    nalad mi valt be, ird le.
    előzmény:
    zsazsa40 (102)
     
  24. 2004. december 29. 06:57103.
    Szijjjja! Ha valakit érdekel elmondom, nekem mi használt))) De leinkább a fejben kell rendet tenni. Ez a lényege. Lehet, hogy hülyeségnek hangzik, de az agyunknak csak nagyon minimális részét használjuk. miért ne használnánk a többit is? )) Nem tudom, hogyan csináltam, de nekem sikerült))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_694525 (101)
     
  25. 2004. december 29. 06:55102.
    Szia Katácska!

    Rettegsz, mert láttad anyukádon a betegséget, és állandóan benned van. Nem igazán tudok neked mást mondani, mint a fejedbe próbáld helyretenni a dolgokat. Tudom ez nagyon nehéz, mert én viszont a lányaimat lesem állandóan, ha botlanak, ha fáradékonyabbak vizslatom őket, mi okozhatja.

    Ha esetleg az segít, akkor az SM nem csak zsibbadásos tünetekkel jelentkezik. A zsibbadás valóban lehet a kimerültség, az idegesség jele. Kérdezz meg bárkit, aki "egészséges" és fogalma sincs az SM-ről, hogy szokott-e zsibbadni. Hidd el szoktak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243262 (91)
     

Címlap

top