Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sclerosis multiplex

juhasznero
Létrehozva: 2004. május 28. 12:53
Sziasztok!
En SM beteg vagyok mar 7 eve!
Ha szeretnel beszelgetni errol, akkor varom!
  1. 2005. február 9. 14:59176.
    Büszke is lehetsz Magadra! Tök jó, hogy nem vagytok elkeseredettek, lehet belőletek egy kis erőt meríteni! Köszönöm:-)))
    előzmény:
    zsazsa40 (175)
     
  2. 2005. február 9. 14:12175.
    Nem dicsőség ez tény, de részemről baromi büszke vagyok magamra, hogy újra járok, hogy tudok fogni, és beszélni. És ezt akkor is előhozom, amikor valaki nagyon siránkozik, hogy neki most milyen rossz, és nem sm beteg, csak más gondja van. Mindig mondom, nézzen rám, ha én megtettem, akkor neki is menni fog.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_516322 (174)
     
  3. Torolt_felhasznalo_516322
    Torolt_felhasznalo_516322
    2005. február 9. 13:26174.
    Sziasztok én is itt vagyok:D
    Én is csak akkor beszélek róla , ha muszály. Én nem tartom betegségnek, szerintem ez inkább egy állapot, aminek vannak szabályai
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. február 9. 12:58173.
    És nem ismerik azokat a jó kis praktikákat, amikkel átlépünk a nehézségeken.
    előzmény:
    bumika (172)
     
  5. 2005. február 9. 12:40172.
    Tudjátok mit vettem észre? Hogy az orvosok(nem a neurológusok) is olyan lesajnálóak tudnak lenni, amikor kiderül, hogy mi a bajom. Nekik muszáj elmondani, de sokszor olyan keveset tudnak a betegségről, hogy leesik az állam. Én is utálom, ha sajnálnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567949 (171)
     
  6. Torolt_felhasznalo_567949
    Torolt_felhasznalo_567949
    2005. február 9. 09:07171.
    Ha konkrétan nem téma, és nem kérdeznek rá, azért nem szoktam róla beszélni, mert nem akarom magamat sajnáltatni. Volt olyan, hogy a szánalom kiült az arcára, akivel éppen beszéltem. És én ezt nem szeretem, engem ne sajnáljanak, én megtanultam ezzel élni, tudom kezelni az esetleges problémákat.
    előzmény:
    zsazsa40 (170)
     
  7. 2005. február 9. 09:01170.
    Beszélni kell róla, főleg azért, hogy akik frissen szembesülnek ezzel a kórsággal ne essenek pánikba. Én is azt hittem eleinte, hogy vége a világnak, aztán találkoztam kedves aranyos emberkékkel, és rájöttem, hogy csak egy kicsit kell átformálni a dolgokat és minden úgyanúgy megy tovább)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567949 (169)
     
  8. Torolt_felhasznalo_567949
    Torolt_felhasznalo_567949
    2005. február 9. 08:57169.
    Bármikor, bárkinek, bármit elmondok a betegségemről, ha kérdezik. Nem szégyellem, bár dicsekedni nem szoktam vele.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243262 (168)
     
  9. Torolt_felhasznalo_243262
    Torolt_felhasznalo_243262
    2005. február 8. 22:00168.
    Szia nziti!
    Köszönöm, hogy ilyen őszintén írtál az állapotodról. Csak azt tudom neked kívánni, hogy a "bajodhoz képest" a legjobb egészségi állapotot tudd magadból kihozni, nagyon sokáig! Ugye én nem vagyok beteg, "csak" félek ettől (megjegyzem, az e miatti szorongás is egyfajta beteges állapot), de most hogy egy hete újra dolgozni kezdtem, szépen kezdenek lecsendesedni a tüneteim. Alig-alig zsibbadok, stb. Remélem, elülnek a lelkem viharai és újra tudom felszabadultan, félelem nélkül élvezni az életet. A kineziológuson elgondolkodom, a babán pedig dolgozunk! Biztosan megírom nektek, ha sikerrel járt a próbálkozásunk! Addig is neked is és a többieknek is jó egészséget kívánok és sok erőt, energiát, bátorságot! Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567949 (164)
     
  10. Torolt_felhasznalo_567949
    Torolt_felhasznalo_567949
    2005. február 7. 11:21167.
    Remélhetőleg nem lesz gond!
    És a nődoki nem dönthet császár mellett? Ismerve a jelenlegi fizikai állapotodat?
    Most megyek, délre kell fogorvoshoz mennem. Délután még benézek, üdv.
    előzmény:
    bumika (166)
     
  11. 2005. február 7. 11:06166.
    Köszi, pont ezzel vagyok bajban, hogy a nődoki végig császárt pedzegetett, és kért neurológiai szakvéleményt, ahol azt írták a papíromra, hogy semmilyen szülésnek nics ellenjavallata, így a nődokim a természetes szülés mellett van:-( Remélem nem lesz gond belőle.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567949 (165)
     
  12. Torolt_felhasznalo_567949
    Torolt_felhasznalo_567949
    2005. február 7. 11:02165.
    Igen altattak, az epidurálást nem mertem vállalni. Nem akartam megtapasztalni, hogy milyen, ha valaki lebénul, nem érzi az alsó részeit. Örülök, hogy eddig az SM ez az oldala nem mutatkozott be nekem. Az altatás után mondjuk rosszul voltam, mint az állat, de 24 óra alatt regenerálódtam. És a tejem is beindult.
    Szerintem az idegorvosodtól kellene valami szakmai véleményt kérned, melyben Ő javasolja a császárt, ill. a normál szülés hátrányait ecsetelné a Te esetedben. Nekem nem volt szükségem ilyenre, mert a nődoki is tisztában volt a dolgokkal, és az egész terhesség alatt is fokozott ellenőrzés alatt álltam.
    előzmény:
    bumika (163)
     
  13. Torolt_felhasznalo_567949
    Torolt_felhasznalo_567949
    2005. február 7. 10:52164.
    Szia Kata!
    Valami olyasmit mondtak a kineziológusról, hogy bizonyos pontokat felold, kiüríti a "szennyest". De igazából nem tudom, mert én még nem próbáltam.
    Köszi kérdésedet az állapotomról, jól elvagyok. Idegenek nem veszik rajtam észre az SM-t, csak a szakavatott szemek, ill. az ismerősök (mert ők tudják). Gyakori fáradtság, gyengék a lábaim, olykor nem tiszta a látásom (ez az első jel, mert a fáradtság itt üt ki leghamarabb), néha a hangok is zavarnak. Ez a mostani állapotom. De voltak sokkal durvábbak is, ami ugye szteroid, kórház, . . .
    Nekem 1993-ban diagnosztizálták az SM-t, de utólag már tudjuk, hogy 1989-ben is egy schubom volt. Ugyanolyan volt már azóta is. Csak akkor, 19 évesen még nem nagyon vizsgálgattak ilyen irányban. Meg tudom érteni, hogy mennyire aggódsz (habár ezt nem szabad, mert ez a legjobb táptalaj az SM-nek), ugyanis amikor én megtudtam, hogy mi a bajom, utána kb. két hónapra meghalt a barátnőm anyukája, aki már régóta SM-es volt. Igaz, ő a rosszabb fajta. A 2. schubom volt a legrosszabb, mert akkor tudatosodott bennem, hogy mi ez az egész. Nagyon-nagyon nagy lelkierő kellett ahhoz, hogy feldolgozzam. Azt hiszem sikerült, már amennyire sikerülhetett. A kórházból is úgy engedtek ki, hogy ennek már nyoma marad (sántítás), de NEM! Az agykontroll bevált. Persze azóta is voltak rosszabb napjaim (kórházban is voltam több alkalommal is), de ezt tudni kell kezelni. És sokat jelent nekem, hogy olyan család áll a hátam mögött, akik megértenek, ha kell, segítenek.
    Abban igazad van, ha szorongsz, a fogantatás késik, vagy elmarad. Tessék elutazni, kikapcsolódni, nyugalomban eltölteni néhány napot (hetet), és pozitív gondolkodás. Drukkolok, hogy örömöd valóra váljon! Üdv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243262 (144)
     
  14. 2005. február 7. 10:43163.
    Szia,
    A dokit hogy lehet rábeszélni a programozott császárra? Én próbáltam, de nem sikerült:-( Pedig erőm az nem sok van, mert végigfeküdtem szinte az egész terhességet(nem az SM miatt), de a baba érdeke is, hogy ne legyen shub-om a szülés után, nem akarom én a "könnyebbik végén megfogni a melót", és azért a csaszinak is megvannak a hátrányai. Téged altattak?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567949 (162)
     
  15. Torolt_felhasznalo_567949
    Torolt_felhasznalo_567949
    2005. február 7. 10:30162.
    Sziasztok! Bocsika, hogy csak most jelentkezem, de síelni voltunk. Igaz, én csak néző voltam, tavaly kipróbáltam, de annyira elfáradtam, főleg a lábam, ami egyébként is gyenge szokott lenni, hogy inkább feladom ezt a sportot.

    Kineziológusnál én még nem voltam, csak két ismerősöm, akik nagyon jó véleménnyel voltak róla. Több éve felhalmozódott gondoktól szabadította meg őket.

    Én is szültem SM-es múlttal, nagyon sokat konzultáltam mind a nődokival, és idegdokival is. A terhesség alatt nagyon jól éreztem magam, semmi schub, rosszullét. 10 hónapig szoptattam a kisfiamat, és annyi tejem volt, hogy a Heim Pál kórházból jöttek, és elvitték a felesleget. Egyébként császárral szültem, ráadásul programozott szülés volt, ezt az orvosokkal meg lehetett beszélni. Nem volt szabad kifáradnom, ez egy normál szülésnél eléggé elkerülhetetlen. Én jó véleménnyel, emlékekkel vagyok a terhességről, szülésről. Az igaz, hogy amire az idegdokim is felkészített előre, a szülés után jött egy schub. De csak 10 hónap múlva. (ezért kellet abbahagynom a szoptatást is) Hozzátartozik a dologhoz, hogy szinte mindig volt segítség mellettem, így volt időm pihenni az első időkben is. Aztán jött az óvoda, most pedig már elsős a gyermekem, így délelőtt mindig tudok pihenni, meg azért ahogy nő a gyerek, egyre jobban megért dolgokat, és segít is. És nem szabad eltitkolni előtte semmit a betegséggel kapcsolatban! Az injekciózást is végignézi, ha úgy adódik. Olyankor ő a telefonügyeletes.

    A kismamáknak kitartást, aki szeretne kisbabát, annak sok sikert, hogy összejöjjön! Ne féljetek tőle, nem lesz semmi baj!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. február 3. 20:50161.
    Milyen nevet gondoltal? Nekem is lanyom lett, mar felnott. . . . iszonyatosan orultunk mindketten a ferjemmel mert mindketten azt akartunk. . . . . . de vegig fiura gondoltam azert mert nem akartam hogy csalodast erezzek a lattara esetleg. . . . . nem lett tobb sajnos. . . de igy is boldog vagyok hogy van. . . . Nicolett a neve. . . . semmi bajod nem lesz, probalj azon az uj munkahelyen mindig vidam lenni. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243262 (158)
     
  17. Torolt_felhasznalo_243262
    Torolt_felhasznalo_243262
    2005. február 3. 20:48160.
    Szia bumika! Szóval ketten is vagytok itt kismamák! Gratulálok neked is! Én is szeretnék terhes lenni. . . a párommal most vagyunk a témán!
    előzmény:
    bumika (152)
     
  18. Torolt_felhasznalo_243262
    Torolt_felhasznalo_243262
    2005. február 3. 20:47159.
    Szia Grófnő! Gratulálok a bébihez és sok boldogságot kívánok hozzá, valamint jó egészséget mindkettőtöknek! Kata
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_516322 (149)
     
  19. Torolt_felhasznalo_243262
    Torolt_felhasznalo_243262
    2005. február 3. 20:45158.
    Szia leiw! Kislányt szeretnék. . . :) Éppen most vagyunk túl az első hónapi próbálkozáson, eredménytelenül. . . :( Majd jobban igyekszünk! Most kezdtem új munkahelyen dolgozni, úgy tűnik, enyhülnek is a panaszaim. Sokszor meg tudom győzni magam, hogy az én panaszaim lelki eredetűek, de sokszor nem. . . és olyankor nagyon nehéz. De minden erőmmel azon vagyok, hogy én legyek az erősebb, ne a folyton kalandozó agyam. . .
    előzmény:
    leiw (148)
     
  20. Torolt_felhasznalo_243262
    Torolt_felhasznalo_243262
    2005. február 3. 20:43157.
    Szia nipa! Igyekszem összeszedni magam, elhiheted. :) Rendszeresen beleolvasok a topicotokba, és nagyon felnézek rátok, amiért mind tele vagytok elszántsággal, akarással és amiért olyan bátran viselitek a bajotokat. Anyukámat is mindig nagyon becsültem, de inkább ma, felnőtt fejjel érzem át, mekkora lelki ereje is volt neki. Sosem volt könnyű élete és bátran állíthatom hogy én hoztam az életébe a legnagyobb örömet (40 évesen szült engem, első és egyetlen vér szerinti gyerekét). Betegen is mindent amit tudott megadott nekem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282009 (147)
     
  21. 2005. február 3. 16:31156.
    Hát igen, a császár se egy fáklyásmenet, de reméljük minden úgy történik, hogy mindenkinek jó legyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_516322 (155)
     
  22. Torolt_felhasznalo_516322
    Torolt_felhasznalo_516322
    2005. február 3. 16:19155.
    Hát ez az. Csak átlag azt mondják, jobb ha rendesen, a tej belövelés miatt, hát nem tudom, néha én is a császárra szavazok, az álítólag nem olyan magterhelő. Bár a seb miatt nem tudom. Na mindegy egy kicsit bizonytalan vagyok ez ügyben, mint látod. :))
    előzmény:
    bumika (154)
     
  23. 2005. február 3. 16:14154.
    Ugyanez a bajom nekem is. Nem akarok teljesen kimerülni a szülés miatt, őszintén szólva én örülnék a császárnak, de nem kívánságműsor:-(( A nőgyógyász majd eldönti, hogy mi lesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_516322 (153)
     
  24. Torolt_felhasznalo_516322
    Torolt_felhasznalo_516322
    2005. február 3. 16:10153.
    Én mondom eddig jól vagyok, de mivel mind a két subom kimerulés miatt volt, nem szeretnék, a szülés után, még egy látóideg gyulladást.
    előzmény:
    bumika (152)
     
  25. 2005. február 3. 15:41152.
    Szia Grófnő!
    Én is babát várok, 36. héten vagyok, úgyhogy nemsokára szülés. A neurológus nem látja akadályát a normál szülésnek, sőt!!! Én viszont félek, mert le vagyok gyengülve, mivel végig feküdtem, de nem az SM miatt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_516322 (151)
     

Címlap

top