Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Porckorong sérv

Gina424
Létrehozva: 2012. augusztus 30. 21:58

Sziasztok!

 

A terhességem 29. hetétől vannak fájdalmaim, egészen pontosan a jobb lábam fáj, hol itt hol ott, hol az egész. A kislányom most négy hónapos, és semmi javulás, szóval gyakorlatilag fél éve nagyon fáj a lábam, és már nagyon elegem van.

Megvan az MR vizsgálatom eredménye:

A Lumbális V porckorong nagyfokú hernialisatioja figyelhető meg, mely részben centrális, részben jobb oldali paramedialis helyzetű.

Én nagyon szeretném megműttetni magam. Sajnos apukámnak is volt porckorongsérve, és neki a gyógytorna kifejezetten rosszat tett, kiszakadt a sérv. Végül mire megműtötték már majdnem lebénult. Most teljesen jól van.

Nagyon szeretném a műtétet, de félek, hogy nem fogja kiírni a doktornő. Másrészt a szoptatás miatt nem is tudom lehet-e műtét, szteroidos injekció nyilván nem, a gyógytornában és a fizioterápiában meg nem nagyon hiszek. Meg azt sem tudom, hogy két gyerek mellett hogyan tudom megoldani a folyamatos tornára – úszásra járást. De azt sem, hogy a műtét utáni rehabilitációt hogyan lehet megoldani egy öt kilós és egy tizenhárom kilós gyerek mellett.

Továbbá félek attól, hogy lebénulok. Vagy azért mert elrontják a műtétet, vagy azért mert nem műtenek meg, és elszakad az ideg. Rengeteget kell nyilván emelgetnem a picit.

Mit tennétek a helyemben? Két kisgyermek mellett mikor érdemes, ha egyáltalán érdemes megműttetnie magát az embernek. Várja meg, amíg a pici járni tud? Szeretnénk még egy gyermeket, őt mennyivel a műtét után vállalhatom majd? (Egy csomó kérdés van a fejemben)

Hallottam olyan eljárásról, hogy nem vágják fel az embert, hanem kis lukon keresztül műtik. Elérhető ez TB finanszírozottan is, vagy csak magánban? Mikor mondják azt a dokik, hogy műtét kell. Mert mindenki azt mondja, hogy ez csak végső megoldás. Na de mi a vég? Nekem hat hónapja fáj a lábam, igaz a gyógytornát még csak jövő héten fogom kezdeni, eddig semmit nem tettem a gyógyulásért. De a jövőben sem fogok tudni túl sokat tenni két gyermek mellett...

 

Előre is köszönömk minden segítséget.

 

Üdvözlettel

 

Gina

  1. 2012. szeptember 3. 20:2351.
    gratulálok. legközelebb nehezebb dolgot cipelj. nem tudsz megoldást találni hogy elkerüld ezeket a cipeléseket ? nem hiszem el.
    előzmény:
    Gina424 (50)
    2012-09-03  19:17
  2. 2012. szeptember 3. 19:1750.

    Szia!

     

    Most pár napig nagyon csökkentek a fájdalmaim. Aztán ma szépen felcipeltem kicsi tesót autósüléssel együtt az ovi felső szintjére. Hát ezután minden újra visszajött. Komolyan nem tudom, hogy mit csináljak. Nem hagyhatom lent, nem hagyhatom otthon, nem jön még a saját lábán...

     

    Üdv

    Goma

    előzmény:
    someone (48)
    2012-09-03  12:48
  3. 2012. szeptember 3. 19:1449.

    Sziasztok!

     

    Voltam a háziorvosomnál, és bizony nem sok jóval kecsegtetett. Azzal kezdtem, hogy odaadtam neki az MRI leletet, és erre azt mondta, hogy jó akkor ír beutalót idegsebészetre, hogy megbeszéljem a műtétet. Én meg köpni nyelni nem tudtam, mondtam neki, hogy az interneten mindenki le akar beszélni a műtétről. Ekkor mondta, hogy na jó, azért nem eszik olyan forrón a kását, az idegsebész fogja megmondani, hogy kell-e műtét. Nagy valószínűséggel először ő is a hagyományos kezelést fogja ajánlani. De azt mondta, ezentúl nem árt, ha folyamatosan kapcsolatban állok egy idegsebésszel. Hát ez nem vidított fel.

    Egyébként meg azt mondta, hogy bármi megtörténhet, meg annak az ellenkezője is. Lehet, hogy meggyógyulok, de lehet, hogy egy rossz mozdulatnál úgy maradok. Kiszakadhat, és hirtelen iszonyatos fájdalmaim lehetnek, meg bármikor le is bénulhatok. Na ezt szörnyű volt hallani, de aztán megnyugtatott, hogy van akinek 6 sérve van, és simán így végigéli az életét.

    Na mindegy először gyógytorna és fizioterápia, ha nem használ, akkor gyógymasszázs. Ha az sem, akkor steroidos injekció, aztán a műtét. Az ortopéd szakorvos meg fel fog írni nekem egy derékkötőt, az sokat tud segíteni, azt mondta.

    Azt mondta, hogy az emelésekkel és a rossz mozdulatokkal azért kell vigyázni, mert kiszakadhat a sérv és az bizony nem lenne jó. A sétára azt mondta, hogy van akinek használ, van akinek kifejezetten rosszat tesz. Na hát ebből igazodjon ki az ember.

     

    Üdv

    Gina

    előzmény:
    Gina424 (1)
    2012-08-30  21:58
  4. 2012. szeptember 3. 12:4848.

    Szia!

    Mindenképpen próbáld meg elkerülni a műtétet. Az már tényleg csak a legeslegutolsó opció legyen.

    Próbálj meg manuálterapeutához eljutni. Pár alkalom is csodát tud tenni. 

     

    Engem 2 hónapja műtöttek, már lebénült a bal lábam, neurológiai problémáim voltak, kábító injekciókat kaptam,h ne nagyon érezzem már a fájdalmat. Viszont így utólag azt mondom,h ha odafigyelek és nem hagyagolom el, akkor simán elkerülhettem volna.

    A műtét utáni 3-4 hétig sokszor örültem,h élek és még az ágyból is alig bírtam kimászni. Első két hétben ellátni sem tudtam magam, pedig nem vagyok az a magát elhagyó típus.

    És ahogy a többiek is írták, nem lehet emelni, hajolni, ülni és még egy csomó alapmozgás van, amit nem fogsz tudni csinálni egy jó darabig. És nagyon nem is ajánlatos,h elkerüld a későbbi kiújulást, hegesedést stb.

     

     Jobbulást kívánok Neked!:) 

     

     

    előzmény:
    Gina424 (1)
    2012-08-30  21:58
  5. Torolt_felhasznalo_302455
    Torolt_felhasznalo_302455
    2012. szeptember 2. 19:3647.

    Mutet utan egyaltalan nem szabad emelni 4 kg-nal nehezebbet,6 hetig.Szoval a baba a padlon csuszik maszik,Te meg leterdelhetsz hozza,ha valamit csinalni akarsz vele....Volt olyan,hogy a lanyom kakis pelusban varta az estet,hogy az apja atpelenkazza....

    Kegyetlen az a 6 het segitseg nelkul,de megeri.(legalabbis nekem megerte)

     

    Mutet elott szerintem ovatosan-tehat tehat a terd behajlitasaval,egyenesen tartott derekkal emelheted.Csak mindig emlekeztesd magad arra,hogy hogyan mozdulj.

     

    A seta szerintem nem art,persze csak ha nem cipekedsz kozben:)

    Annyit setalj amennyit jolesik es mindig a bokadat jol tarto,kenyelmes cipoben legyel.

     

    Soha ne emeld a babakocsit babastol,foleg ne tedd fel jarmure egyedul,vagy lepcson magad mellett fogva oldalasan.Ez iszonyatosan terheli a csigolyak kozti rest,szerintem javareszt en ennek "koszonhetem" a servet es,hogy rohamtempoban romlott az allapotom.

     

    A gerincservesek egyetlen celja,hogy megszabaduljanak a fajdalomtol.Az a baj,hogy a mutettel csak kis szazalekuknak mulik el a fajdalma teljesen,a tobbsegnek valamilyen szinten megmarad(sot neha rosszabb lesz a hegesedes miatt)

     

    A gerinc melletti izmok ellazitasa azert fontos,mert ha gorcsben vannak akkor fokozottan van nyomas alatt az egesz terulet,igy a fajdalom is nagyobb....

    előzmény:
    Gina424 (46)
    2012-09-02  10:36
  6. 2012. szeptember 2. 10:3646.

    A három évesem nekem is egyedül felmászik a pelusozóra.

    Ezek szerint a kicsit meg le kell tenni a földre és nem nagyon emelgetni?

    A séta árt vagy használ? Mert ugyebár a fogyáshoz kell valami mozgás, anélkül nem fog menni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302455 (35)
    2012-09-01  23:30
  7. 2012. szeptember 2. 10:3145.

    Szia!

     

    Hát én bizony nem szedhetek fájdalomcsillapítót a szoptatás miatt. Egyébként sem akarok, mert attól bizony nem fogok meggyógyulni. Bár nem értem, hiába lazulnak el az izmok, ha a kitüremkedő porckorong továbbra is nyomja őket. Akkor ez csak átmeneti javulás lehet. Viszont úgy látom nincsenek olyan erős fájdalmaim, mint neked voltak. (Mondjuk én is hang nélkül szültem.)

     

    Ami viszont fura, hogy a doktornő kiírta nekem az MRI-t, és amikor megkérdeztem, hogy mikor kell visszajönni, hát azt mondta, hogy majd, ha nem javulnak a panaszaim. Olyan érzésem volt, mintha a gyógytornával és a fizioterápiával véget is érnének a terápiás lehetőségeim, és hogy a doktornő még az MRI leletre sem igazán kíváncsi. Ez nagyon fura volt, mert most félek, hogy itt van az egyértelmű diagnózis, és úgy érzem, hogy ez egyetlen gyógymód, amit a doktornő ajánlani tudott az a gyógytorna, fizioterápia, fogyás hármas. Márpedig akkor nem sok jóra számítok, nem vagyok meggyőződve arról, hogy ez meg fog gyógyítani.

     

    Mindegy 09.13. megyek hozzá vissza, 09.18. megyek reumatológushoz. Holnap megyek a háziorvoshoz, kérek beutalót idegsebészetre és egy másik ortopédushuz az Országos Gerincgyógyászati Központba. Kedden meg elmegyek a gyógytornás megbeszélésre a leletemmel. Csak aztán lehet, hogy a neurológus meg azt fogja mondani, hogy ezzel a lelettel nem szabad gyógytornázni. A fene se tudja. Majd meglátom mi lesz.

     

    Üdv

    Gina

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302455 (39)
    2012-09-01  23:52
  8. 2012. szeptember 2. 10:1844.
    Ja és volt röntgen is a Jánosban, de az MRI leletemet nézve az már egy elvault módszer.
    előzmény:
    Rena__ (34)
    2012-09-01  23:11
  9. 2012. szeptember 2. 10:1743.
    Nekem mindenki azzal kezdte, hogy MRI alapján lehet csak biztosat mondani. A MÁV kórházban is adtak beutalót, de ott hat hét lett volna avárakozási idő. Ugyanígy az Országos Gerincgyógyászati Központban. Viszont ott 30.000 Ft-ért magánban is megcsinálják. Végül János Kórház ortopédián kaptam beutalót, és két hét volt a várakozási idő.
    előzmény:
    Rena__ (34)
    2012-09-01  23:11
  10. 2012. szeptember 2. 00:2942.

    Figyusztok, emelgetni nem szabad, akkor, hogy jön ide a kettlebell, mint torna lehetőség?

     

    Azt még érteném, hogy meg kell erősíteni a vázizomzatot, na de ott azért elég rendesen kell tornázni, földről felpattani, súlyt lóbálni.

    Amikor egy zacskó krumplit sem vihetsz hazua a boltból, akkor ez a torna mégis hogy?

     

     

  11. Torolt_felhasznalo_302455
    Torolt_felhasznalo_302455
    2012. szeptember 2. 00:1241.

    Ne sirj,mert akkor hisztisnek gondol....

    Viccet felreteve: a leheto legegyszerubben megfogalmazva mondd el,hogy a -fajdalmad allando,semmilyen testhelyzet felvetel nem csokkenti a merteket.

    -a  recept nelkuli fajdalomcsillapitok sem hasznalnak,tobbszoros adagban beveve sem( nem tudom ez nalad fenall-e,nalam igy volt)

    -nem tudsz aludni a fajdalomtol.

    -ha felalsz,nem tudsz azonnal elindulni,mert az elso lepes elott varnod kell,hogy "elinduljon a labad" es a helyzetvaltoztatas okozta plusz fajdalom elviselhetove valjon.

    -nehezen tudod kitorolni a hatsodat wc-zes utan,mert annyira faj ahogy fordulsz es hajolsz,hogy sikitani szeretnel

     

    Kb ennyire emlekszem a serves idoszakombol,most igy fajdalom nelkul visszagondolva.

    (En biztos,hogy rosszul kommunikaltam az orvosi rendeloben,valoszinu mert a fajdalom elboritotta az agyam:))) )

     

    Egyebkent,ha nem kuld el CT vagy MR vizsgalatra,akkor se ess ketsegbe,szimplan tartsd be azokat a tanacsokat amit Gina kezdojere irtam,meglatod sokat segit majd.(tobbet mint az elektrosokk:)))

     

    A mutet pedig tenyleg meggondolando,mert a korteremben kb 6-an voltunk mutetesek es en voltam az egyetlen,akinek minden fajdalma elmult.

     

    előzmény:
    Rena__ (40)
    2012-09-01  23:56
  12. 2012. szeptember 1. 23:5640.

    Hát ez lehet, visszafelé is működik, mert én anno szintén hang nélkül szültem. Lehet az a gond, hogy nem tudom elég jól eladni a fájdalmat? Nem látszik rajtam, hogy fáj?? 

    Még a jövő hétre van 3 alkalom fiziom, aztán, visszamegyek a doktornőhöz,és????? Mi a jóistent mondjak neki, vagy tegyek vele, hogy elhiggye, fontos lenne, hogy megvizsgáljanak, ne csak kézrátéttel? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302455 (39)
    2012-09-01  23:52
  13. Torolt_felhasznalo_302455
    Torolt_felhasznalo_302455
    2012. szeptember 1. 23:5239.

    Sajnos en igy jartam.A csaladtagok vermerseklettol foggoen akartak feljelenteni,vagy jol megagyalni a "nagytudasu" reumatologus doktornot,akihez 4 honapig jartam,a vegen mar potyogtak a konnyeim a varoteremben,mert a vegen mar akarmit csinaltam iszonyuan fajt a hatam-csipom-labam.

     

    Es kuldozgetett a fizikoth-ra es nem ertette miert nem javulok.....

    Meg mindig iszonyu indulatot valt ki belolem,ha ragondolok.Pokoli fajdalmam volt,mire kiszakadt es lebanultam....

     

    Egyetlen haszna a tortenetnek,hogy hozzaszoktam a fajdalomhoz,szulni pl. egy hang nelkul szultem,mindenfele fajdalomcsillapitas nelkul......

    előzmény:
    Rena__ (37)
    2012-09-01  23:36
  14. Torolt_felhasznalo_302455
    Torolt_felhasznalo_302455
    2012. szeptember 1. 23:4638.

    A mutet utani rehabilitaciorol:en nem vettem reszt rajta,mert megoldhatatlan volt.

     

    A szemelyes velemenyem,hogy akinek jol sikerul a mutete annak felesleges elmenni ra (sajat tapasztalat)

    Akinek viszont nem sikerult a mutetje,azon a rehabilitacios uszas + egyebek se fog segiteni,a fajdalom megmarad (ismeros jart igy)

     

    Gyerekvallalas:en belevagtam megegyszer,nem rontott semmit az allapoton,de  en egy jol sikerult mutet utan vagyok tobb mint 10 evvel....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302455 (35)
    2012-09-01  23:30
  15. 2012. szeptember 1. 23:3637.
    Hát ez naccerű, szóval várjam meg, míg lebénulok, akkor elhiszik, hogy fáj?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302455 (36)
    2012-09-01  23:34
  16. Torolt_felhasznalo_302455
    Torolt_felhasznalo_302455
    2012. szeptember 1. 23:3436.

    En ugyanigy voltam vele...A reumatologus doktorno szerint tul erzekeny es kimerult  voltam,ezert voltak a fajdalmak.A CT es az MR pedig egy draga vizsgalat,amit az allapotom nem indokolt.

    Aztan 2 het mulva lebenult a labam es az idegsebeszeten mar nem gondoltak ugy,hogy a kimerultsegtol vannak fajdalmaim(szerencsere:))).

    előzmény:
    Rena__ (34)
    2012-09-01  23:11
  17. Torolt_felhasznalo_302455
    Torolt_felhasznalo_302455
    2012. szeptember 1. 23:3035.

    Szia,a kihuzassal vigyazz,eleg ha valamennyire egyenesen tartod magad.Az egyik legrosszabb dolog amit a serves gerinceddel elkovethetsz,ha magasra nyujtozol ,hogy felkezzel levegyel valamit pl egy polcrol.Evvel tobbet arthatsz,mintha hajolasbol emelsz fel nehezet!

    2 pici gyerek mellett volt mutetem,nem volt valasztas mert kiszakadt a serv,lebenult a labam.

    A mutet utan nem emelhetsz 4 kilonal nehezebbet,nem ulhetsz es nem hajolhatsz 6 hetig.Ha van segitseged az ok,mert megoldhato a gyerekek ellatasa,nekem nem volt segitsegem,ugyhogy a 10 honaposom padlon elo eletmodot folytatott napkozben,a 2 es fel evesem meg megtanult felmaszni a szekre-agyra,igy megoldottam a peluscseret,etetest,amig a ferjem haza nem ert.Nem volt egyszeru,de mindenre lehet megoldast talalni,ha muszaj.

     

    Viszont neked meg van valasztasod,ne akard mindenaron a mutet,mert nem hiaba az az utolso allomas,100 emberbol egy lebenul a mutet kovetkezmenyekent.

    Amik nekem nagyon sokat segitettek mutet utan:betartani,hogy nem hajolsz,ha valamit fel kell emelj,akkor gugolasbol,egyenes derekkal teszed.Nagyon figyelj arra,hogy sose hajolj le felvenni valami konnyu dolgot ugy,hogy kozben fordulsz is(nem tudom jobban leirni).Gyerekeknel millio dolog hever szerteszet a szonyegen...

    En kalcium+magnezuium tbl-at szedtem,szinte fajdalomcsillapitokent mukodott,probald ki.Azt is megprobalhatod,hogy erosebb fajdalomcsillapitot iratsz ki reumatologussal vagy ortopedussal,mert ha csokken a fajdalom,akkor el tudnak lazulni azok a gerinc elleti izmok,amik most be vannak gorcsolve,pont a fajdalom miatt.(ez egy ordogi kor).Ha egyszer sikerulne kilazitani,akkor a fajdalom is joval kisebb lenne (utana viszont nagyon kell vigyaznod,hogy mozogsz)

     

    A gyogytornaval,csontkovacsolassal vigyazz,mert szinten ronthat az allapoton.

     

    előzmény:
    Gina424 (33)
    2012-09-01  22:55
  18. 2012. szeptember 1. 23:1134.

    Egyet árulj el: hogy érted el ezt a vizsgálatot, mert én két hónapja szenvedek, annyit értem el, hogy házidoki---reumatológus---fizioterápia---elektrosokk

     

    S e röntgen, se semmi. És fájok.  

    előzmény:
    Gina424 (1)
    2012-08-30  21:58
  19. 2012. szeptember 1. 22:5533.
    Képzeld megfogadtam a tanácsodat, és pulcsit kötöttem a derekam köré. És nagyon kihúztam magam. Sokkal jobb volt. Persze nem tudom mennyi volt ebből a pszichológiai faktor... De fogok venni egy derékkötőt a gyógyászati segédeszköz boltban.
    előzmény:
    éjszakás (28)
    2012-08-31  13:24
  20. Torolt_felhasznalo_940001
    Torolt_felhasznalo_940001
    2012. augusztus 31. 22:2132.

    Mint írtam, anyukámnál ugyanígy a lába fájt, sokáig nem is tudták, hogy gerince beteg. Mondták, "idegi alapon" van, úgy értve, hogy hisztis. De nem, hanem arról volt szó, hogy a lábból feljövő ideget nyomta a sérült  porckorong. 

    Az öv, ami megtartja a derekat, viszont mindenképp jó, hiszen megelőzi, hogy a sérv továbbfejlődjön.  

    előzmény:
    Gina424 (21)
    2012-08-31  12:05
  21. 2012. augusztus 31. 19:3431.

    Még azt szeretném kérdezni, hogy hajolni egyáltalán nem szabad?

     

    Továbbá láttam egy különleges széket, amin térdel az ember, nem ül. Azt erre találták ki? Ismeri valaki?

    előzmény:
    éjszakás (24)
    2012-08-31  12:37
  22. 2012. augusztus 31. 19:3330.

    Köszönöm, mihelyt lesz időm megpróbálkozom ezzel is.

     

    Üdv

    Gina

    előzmény:
    Gittu (29)
    2012-08-31  16:29
  23. 2012. augusztus 31. 16:2929.

    Szia, Gitta vagyok és a Tét a Lét Betegségmegelőző Alapítványt vezetem. Már 19. éve foglalkozom a hozzám fordulókkal, nagyon sok gerincsérves klienst kezeltem már a saját technikámmal. Ebbe bele tudsz nézni a www.tetaletalapitvany.hu honalpon. Közülük orvosilag (MR CT) igazoltan mind meggyógyultak kb. 4 hónap alatt, műtétek maradtak el.

    Pesten vagyok elérhető, és ha gondolod szívesen találkozom Veled.

    Sok örömöt kívánok gyermekedben, szép napot: Gitta.

    előzmény:
    Gina424 (1)
    2012-08-30  21:58
  24. 2012. augusztus 31. 13:2428.

    Sok gyümölcsöt egyél , pláne ha szoptatsz jó a vitamin, sok folyadékos vitamindus kajákat ,,,ne keksszel csapd el az éhséged. és ne koplalj.

    Biztos lehet kapni , én egyszerü háromszögletü erős anyaggal , lehet az kendő , vagy bármi , na azt jó erősen a derekamra kötöm és sokkal könnyebb a mozgás

    tudod mint a magasszáru cipő,,,, az is tartja a bokát ,,,itt a kendő vagy az amivel jól bekötöm a derekam ,  na ez tart. 

    előzmény:
    Gina424 (25)
    2012-08-31  13:07
  25. 2012. augusztus 31. 13:0927.
    Most hirtelen úgy érzem magam, mint egy nyomorék akinek minden mozdulatára vigyáznia kell. És egyenlőre még pontosan azt sem tudom mire. Van amikor meg tudom, hogy na ezt nem kéne, de hát a gyereket kénytelen vagyok felemelni. ÁÁÁÁ nem tudom mi lesz.
    előzmény:
    Gina424 (26)
    2012-08-31  13:08

Címlap

top