Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Iskolába MINDENÁRON ????!!

pötyike
Létrehozva: 2013. január 18. 09:04

Csak nekem van problémám azzal, hogy a mostani 6 éveseket ha törik ha szakad, de be akarják rakni iskolába?


Az én lányom az iskola érettségi tesztet, amit a logopédus csinált meg velük az óvodai év elején 16 pontosra írta meg. A teszt maximális pontszáma 30 pont, 20 ponttól iskolaérett a gyermek. A 16 pontra az óvónő csak legyintett!!!! Akkor miért a teszt????


Ügyes, okos, értelmes és szabálykövető a lányom. A teszt különböző részeit kiemelkedően csinálta meg. Az alacsonyabb pontszám azért lett, mert még nem alakult ki a jobb és a bal kéz dominanciája. Ez sem érv az óvodának.


Az sem, hogy még 107 cm. és 17 kiló. Az iskola érettséghez 110 cm és 18 kg. kell, amit talán akkorára el is ér, de akkor sem túl jó, hogy 18 kilósan 23-25 kilós 7-7,5 évesekkel kezdi az iskolát.
Ma már egyértelmű, hogy a hátránnyal indult gyerekek cipelik magukkal a lemaradásukat az iskolai évek alatt, annak minden frusztrációjával együtt. Nem hozzák be a lemaradást!!!!


Értem én, hogy az is ugyanolyan káros, ha olyan testileg és szellemileg érett gyerekek unatkoznak az ovis nagycsoportban, akiknek már iskolában lenne a helye, de az én tapasztalatom az, hogy ezzel a szigorral nagyon sok olyan gyerek is bekerül az iskolába akinek még jót tenne az egy év!


Ezzel a törvénnyel életeket tesznek tönkre!


Minket a nevelési tanácsadóba irányítottak, de nagyon félek, hogy ott is kiadták azt az utasítást, hogy akit csak lehet küldjenek iskolába.
Az is elképesztő, hogy egyéb családi szempontokat nem vesznek figyelembe. Például, abban az évben amelyben apa és anya el fog válni, indokolt lenne nem terhelni a gyereket az iskolával, vagy ahol mondjuk az egyik családtag beteg. (Nálunk a nagyinak újult ki a tüdőrájka, a legjobb esetben is egy kemoterápiákkal terhelt, betegápolós nagyon nehéz évnek nézünk elébe, a legrosszabbra gondolni sem merek) Miért nem érdekel ez senkit?


MIT GONDOLTOK ERRŐL? MILYEN TAPASZTALATAITOK VANNAK? NÁLATOK IS NAGYON NYOMJA EZT AZ OVI? A NEVELÉSI TANÁCSADÓTÓL LEHET VÁRNI NÉMI SEGÍTSÉGET? VÁROM A VÉLEMÉNYEKET, TAPASZTALATOKAT!


(Szeretném egy blog bejegyzésben, cikkben megírni mindezt, aki nem járul hozzá, hogy közzé tegyem a szavait – név nélkül természetesen kérem írja meg)

  1. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. január 18. 13:56126.

    elég 16 éves korig tanulni,

     

    Lehet tovább is, nem muszáj 16 évesen abbahagyni, de aki csak melegedőnek használta/ja az iskolát, az 18 éves koráig sem haladt tovább, csak éppen még 2 évig lehetetlenítette el az osztály életét.

     

    Gondolod, hogy attól lesznek kiművelt fők az emberek, mert valami kötelező?

     

    2 évvel ezelőtt is mehetett nyári gyerek, sőt még az is, aki decemberben töltötte be a hatot, pont ezt írtam.

    előzmény:
    ardian (96)
    2013-01-18  12:34
  2. 2013. január 18. 13:54125.
    Nem fizikai állapotokról van szó, továbbra is tartom, hogy nem verekedni mennek. Amúgy a te lányod sem kórosan kicsi, nálunk az oviban a lányomon kívüli többi kislány mind akkora, mint a tied. Lányomtól öröklik a kortársai a ruhákat, úgyhogy nem lehetnek sokkal nagyobbak... Arról nem beszélve, hogy attól még, hogy te nyitottad ezt a topicot, a témának nem vagytok főszereplői, csak általánosságban lehet nyilatkozni (és szabályokat hozni is) a nagy többség az egy év visszatartáshoz azért ragaszkodik, hogy az ő gyerekének ne a saját súlycsoportjában kelljen érvényesülnie, hanem kisebbek közt (nem méretre!), akkor is, ha ezt próbálja szebben megfogalmazni.
    előzmény:
    pötyike (112)
    2013-01-18  13:30
  3. 2013. január 18. 13:53124.

    De látok fejlődést. Otthon is csinálgatta a feladatlapokat és otthon is (persze csak amennyit örömmel csinált.)

     

    És igen... A termete miatt féltem leginkább...

     

    Mindenképpen kell a szakember véleménye, mert én szülőként nem látok rá mélyebb dolgokra (motorikus mozgás stb.).

    előzmény:
    csutak51 (123)
    2013-01-18  13:50
  4. 2013. január 18. 13:50123.

    "de én ilyen (második) tesztről nem tudok..."

     

    Talán csak AZOKNÁL csinálják meg, ahol gyanú van, hogy nem iskolaérett még. Kérdezz erre rá az oviban.

     

    Fejlesztetted, és Te nem látsz eredményt év eleje óta?

    Nem lehetséges, hogy túlfélted, mert pici, és sovány az alkata?

     

     

     

     

    előzmény:
    pötyike (119)
    2013-01-18  13:45
  5. 2013. január 18. 13:49122.

    1, mint látod (előttünk írták), vannak intézmények, ahol egyéni érdekből továbbra is visszatartják a gyereketket.

     

    de nem ez a fő, hanem:

     

    2, a tanárok ugyanazok maradnak. nem változtatnak módszert, nem lesznek kevésbé poroszosak az iskolák (sőt), tehát semmi sem indokolja, hogy korábban kerüljenek be a gyerekek

    előzmény:
    csutak51 (120)
    2013-01-18  13:46
  6. 2013. január 18. 13:46121.

    "A gyermekpszichológus szerint viszont "Mindennapi tapasztalatok és vizsgálatok egyaránt azt látszanak igazolni, hogy a gyerekek iskolaérettsége nem hatéves korukra, hanem inkább a 7. és 8. életévre következik be. Még pontosabban az az érdeklődési folyamat, amelyik tulajdonképpen az 5. életév táján veszi kezdetét - kortikalizációs folyamatnak is nevezhetnénk -, a 7-8. életévre jut el mintegy a nyugvópontra. Ekkorra állnak készen azok a készségek, melyek a folyamatos iskolai munkavégzésben elengedhetetlenek."

    Vannak persze országok, ahol még 6 évnél iskorábban kerülnek iskolába a gyerekek. De ott az első pár évben az óvda és iskola közötti átmenet van, ahol sok játékos foglalkozás, mozgás, művészi tevékenység mellett tanulnak (szép lassan) írni, olvasni.

     

    Hogy miért romlanak a mutatók, annak nagyon sok oka van.

     

    Kezdve azzal, hogy a napokban kitárgyaltuk, hogy a mai fizetések mellett csak az megy pedagógusnak, akit máshová nem vesznek fel. (Tisztelet akivételnek, akit őrült elhivatottság hajt.) Vagyis a "maradék" marad tanárnak.

     

    Minket még kiváló szakemberek tanítottak, akiknek személyisée a mai nap hat ránk (épp valamelyik nap jutott eszembe, mennyire emlékszem a régi tanáraimra, ki milyen volt, kitől mit tanultam, nem csak tantárgyilag!)

    előzmény:
    csutak51 (115)
    2013-01-18  13:39
  7. 2013. január 18. 13:46120.

    Nade MINDKÉT gyerekednek a SAJÁT korcsoportjában kell teljesítenie!

     

    Attól függetlenül, hogy hány év is kettőjük között a különbség!

    Miért számít az utóbbi???

    előzmény:
    ardian (114)
    2013-01-18  13:38
  8. 2013. január 18. 13:45119.
    Igen. Év elején felmérték őket. Akkor a logopédus hölgy elmondta, hogy mire kell figyelni, mit kell otthon fejleszteni. Elméletileg most kellene egy újabb teszt, hogy mégis mi a helyzet, mit fejlődött a gyerek pár hónap alatt, de én ilyen (második) tesztről nem tudok...
    előzmény:
    csutak51 (117)
    2013-01-18  13:42
  9. 2013. január 18. 13:43118.

    Szerintem ugyanarról írsz, amiről én, csak a ti ovitoknak a visszatartás az érdeke!

     

    A lényeg ami engem is felháborít, hogy nem a gyerekek érdekeit veszik figyelembe!

     

    Nálunk tovább kell lökni, nálatok visszatartani..

     

    KI A FENE TÖRŐDIK AZZAL, HOGY EZ A GYEREKEKNEK NEM JÓ???

    előzmény:
    a1g1i1 (116)
    2013-01-18  13:39
  10. 2013. január 18. 13:42117.

    "Az én lányom az iskola érettségi tesztet, amit a logopédus csinált meg velük az óvodai év elején 16 pontosra írta meg. A teszt maximális pontszáma 30 pont, 20 ponttól iskolaérett a gyermek. A 16 pontra az óvónő csak legyintett!!!! Akkor miért a teszt????"

     

    Év ELEJÉN írnak iskolaérettségi tesztet??? Év végén meg nem?

    Vagy miért az év ELEJI teljesítményét nézed a gyerekednek?

     

    Ezt nem értem.

     

    (most mennem kell, majd később elolvasom a választ.)

    előzmény:
    pötyike (1)
    2013-01-18  09:04
  11. 2013. január 18. 13:39116.
    Sajnos incs időm végigolvasni a topicot, de ahhoz mit szóltok, mikor az egész csoportot önkényesen visszatartják? Csak emrt a lányom ovijában most pont ez van. A 2007-es születésű gyerekek járnak egy csoportba, kivétel a lányom, aki 2008. januári (meg is kaptam érte a magamét anno - miért akarom már olyan korán iskolába küldeni, blablabla - 6 éves és 7 hónapos lesz, mikor elballagnak), tehát mostanában a gyerekek elkezdik betölteni a 6-ot, és előre megmondták, hogy SENKINEK nem írják alá a papírját, tehát mindenki marad még egy évet. Merthogy ez az ovi 4 évesre volt tervezve, és kész (ezért "hisztiztem" ki tavaly, hogy a 4 évesen 18 kilós és 116 centis lányom, aki több szakember szerint is megelőzi a korát, ebbe a csoportba kerüljön, mert megkérdeztem, hogy ha 6 és fél évesen érett lesz, akkor kivesszük-e középsőből?). Amúgy tudjuk, hogy egyszerűen nem akarnak vegyes csoportot, de engem iszonyúan felháborít (bár nem érint szerencsére, mert ugye a lányom a legfiatalabb, csak 5 éves lesz most), hogy egyáltalán nem nézik a gyerekek érdekeit, nem is vizsgálják őket, csak nekik maradjon egybe a csoport, és kész...
  12. 2013. január 18. 13:39115.

    Valahol meg kell húzni a korhatárt, nem?

    S változhat is a korhatár, nem?

     

    Ha 4 éve más volt, MEDDIG kellene ugyanannyinak maradnia, bebetonozva???

     

    A "gazdasági érv"-eken eltanakodtam, nem tudom, mi lehet az előnye az államnak az iskolakezdés "előbbrehozásával", ha ugyanakkor az óvodaköteles korhatárt is előbbrehozza?

     

    Nagyobb gondnak látom az oktatás MINŐSÉGI változását, mint azon vitázni, 6 vagy 7 évesen kezdjék-e az iskolát.

     

    Ha régebbi eredményekhez hasonlítod, nemzetközi mezőnyben a magyar gyerekek teljesítménye sajnos,  romlott.

    EZEKET a "kutatási eredményeket" kellene inkább figyelgetni, ezen kellene inkább vitázni, -az iskolaköteles-korhatár helyett- a teljesítményromlás miértjét keresgélni, és VÁLTOZTATNI, én úgy vélem.

     

     

     

     

    előzmény:
    ardian (107)
    2013-01-18  13:19
  13. 2013. január 18. 13:38114.

    konkrétan az én gyerekeimnél az történik, hogy a nagy 7 év 2 hónaposan, a kicsi 6 év 1 hónaposan megy suliba

     

    és a gyerekek között lévő 4 éves korkülönbség kvázi 3 évre változik hirtelen... ami pl. a nagyban is ébreszt (már erről beszélgettünk a családban) ambivalens érzéseket

    előzmény:
    Milu (111)
    2013-01-18  13:27
  14. 2013. január 18. 13:36113.

    Nem kellett betöltenie a 7 évet.

    Akik május 31.-i betöltötték a hatot, azok mentek iskolába.

    A nyári gyerekek valóban 7 éves kor után.

    előzmény:
    ardian (107)
    2013-01-18  13:19
  15. 2013. január 18. 13:30112.

    Kedves Milu!

     

    Kérdezném, hogy elolvastad-e a topikindító hozzászólásomat? Abból neked az jött le, hogy az én nagy és erős lányomat vissza akarom tartani, hogy ő legyen majd a kisebbek és a gyengébek között a nagy és erős???

     

    Ha olvastad amihez hozzászóltál akkor olvashattad, hogy én leányzóm, ha egy évet vissza marad sem lesz akkora súlyú és magasságú, mint egy hét éves!

     

    Pont az a gondom, hogy nála öt kilóval nehezebb és másvfél évvel idősebb gyerekekkel akarják együtt iskolába küldeni.

     

    Pont az lenne a lényege a visszatartásnak, hogy a saját súlycsoportjába próbáljon meg majd érvényesülni! 

     

    Figyelj itt nem arról van szó, hogy egy testileg, szellemileg, érzelmileg érett gyereket akarok visszatartani, hogy majd egy év múlva ő legyen a "valaki"!

     

     

    előzmény:
    Milu (109)
    2013-01-18  13:23
  16. 2013. január 18. 13:27111.
    Ez azért csúsztatás. Nem egy évvel hozták hamarabbra az iskolakezdést, csak 3 hónapról van szó. És szerintem teljesen részletkérdés, hogy hol van meghúzva a korhatár, ha mindenkire egyformán vonatkozik, max. 1 év korkülönbség lehet az osztálytársak között, az meg normális és elkerülhetetlen. Amit te írsz, az az, hogy a 7 év 1 hónapost 7 évesnek nevezed, a 6 év 11 hónapost pedig 6 évesnek:-)
    előzmény:
    ardian (107)
    2013-01-18  13:19
  17. 2013. január 18. 13:24110.
    És ennek mi köze van ahhoz, hogy 6 vagy 7 évesen menjen- e a gyerek iskolába?
    előzmény:
    pötyike (106)
    2013-01-18  13:18
  18. 2013. január 18. 13:23109.
    Szar az élet ma Magyarországon, nehéz érvényesülni, de erre nem megoldás, hogy már 7 évesen arra nevelem a gyerekemet, hogy kisebbek, gyengébbek között próbáljon érvényesülni, a saját súlycsoportjában meg se próbálja.
    előzmény:
    pötyike (106)
    2013-01-18  13:18
  19. 2013. január 18. 13:22108.

    Nekem 2 augusztusi gyerekem van.,

    Az egyik 6, a másik 7 évesen ment iskolába, az akkori rendszer szerint.

     

    Semmi probléma nem volt.

    előzmény:
    ardian (107)
    2013-01-18  13:19
  20. 2013. január 18. 13:19107.

    de, nekem a tologatással van gondom

     

    a két gyerekem között nem egy bődületes korkülönbség van: 4 év

     

    és míg az egyiknél még az volt az elv, hogy töltse be a 7. évét, a másiknál már elég a 6

     

    és mint mondtam, íg az előbbi meg volt indokolva kutatási eredményekkel, utóbbiakról csak gazdasági érvek szólnak

    előzmény:
    csutak51 (105)
    2013-01-18  13:05
  21. 2013. január 18. 13:18106.

    Nem, nem azt akarom mondani, hogy minden tinédzser kábítószerezik, és persze, hogy régen is volt válás.....

     

    Szerinted, minden rendben van? Szerinted a családok ma is ugyanolyan nyugalomban és biztonságban tudnak élni, mint 20-30 éve?

     

    Szerinted egy mai fiatalnak ugyanúgy esélye van megtalálnia a helyét a világban, ha okos, ügyes és talpraesett mint 20-30 éve?

     

    Szerinted ma is a tudás számít és az értékek? Szeretet tartja össze a családokat? Az anyáknak van ideje foglalkozni a gyerekeikkel? Az ember a fontos? Ha egy lány találkozik egy fiúval nem egymás családi hátterét és anyagi helyzetét csekkolják, hanem őszintén szerelembe esnek? Az állam megbecsüli a nyugdíjasait, akik ledogloztak egy életet?

     

    Komolyan érdekel a véleményed!

     

    Tudom, tudom, hogy én, hogy van ilyen. (Én saját magam is egy kivételnek tartom, egy pár kivételével már az összes ismerősünk elvált, akikell közel egyszerre házasodtunk), de én azt gondolom, hogy ELTOLÓDTAK AZ ARÁNYOK!

     

     

    előzmény:
    csutak51 (105)
    2013-01-18  13:05
  22. 2013. január 18. 13:05105.

    Vagyis, NEM az iskolaköteles kor ide-oda tologatása a gond, hanem az oktatási rendszer lehet rossz.

    Hogy mi a gond, nem tudom, hisz nincs iskolás korú gyerekem már.

     

    A környezeten, a világon NEM tudsz változtatni, az minden korban adott, ahhoz csak alkalmazkodni lehet, megpróbálni kihozni belőle a legjobbat a Magad, és gyerekeid számára.

     

    Semmi köze az oktatás minőségének ahhoz, hogy 6 vagy 7 évesen kezdi a gyerek az iskolát!

    Ha MIND 6 éves, vagy MIND 7, egyformábbak az esélyek, ha a korukat nézzük csak.

     

    "Egy reménytelen, értékvesztett világban kell érvényesülniük, ahol a pénz a mértékegység, ahol ha nem kapod be a trendi kis tablettádat buli előtt akkor nem vagy senki. Ahol nincs Anya meg Apa mert elváltak, de ha mégsem akkor reggeltől estig güriznek!"

     

    Ugye, nem akarod azt mondani, hogy ma MINDEN tini kábszerezik, és AZT SEM, hogy régen nem volt válás???Mert ez egészen egyszerűen NEM IGAZ!

     

    A lakásomat én nem "kaptam", és bizony, az én ifjúkoromban sem KAPTA mindenki,sőt, megkockáztatom, a TÖBBSÉG nem kapta!

    Márcsak, mert az ország nagyobb része VIDÉKEN él, ahol nem épültek állami lakások.

     


     

     

    előzmény:
    pötyike (100)
    2013-01-18  12:50
  23. 2013. január 18. 13:03104.

    Teljesen igazad van. Nem szabad, hogy az elfogolt szülő döntsön. Nem szabad érett gyereket visszatartani. Nem szabad, hogy 7, 7.5 éves gyerekek untakozzanak a nagycsoportban éééés nem szabad, hogy azt a gyereket aki még nem iskolába való belekényszerítsék egy olyan helyzetbe, amelyet még nem bír el.

     

     

    előzmény:
    Milu (102)
    2013-01-18  12:59
  24. 2013. január 18. 13:00103.
    én is úgy érzem, hogy gondtalan volt a gyerekkorom, de szerintem ha megkérdezném a szüleimet, hogy ŐK hogyan emlékeznek vissza arra az időre, hááát, nem hiszem, hogy gondtalannak neveznék... 
    előzmény:
    pötyike (100)
    2013-01-18  12:50
  25. 2013. január 18. 12:59102.
    Ezeknek a dolgoknak, amiket itt írsz, semmi köze a topichoz. Azt kéne megérteni, hogy nem szabad, hogy az elfogult szülő döntsön olyamiben, amihez gyakorlatilag nem ért és semmi más nem érdekli, csak hogy a gyereke túlkorosan könnyebben érvényesüljön a normál korúak között. Mert most ez van. Én nem lennék rá büszke, ha a gyerekem a több évvel fiatalabbak között úgy tűnne, hogy milyen jól veszi az akadályokat. És nem hiszem, hogy hosszú távon a gyereknek nem tűnik fel, hogy nem a helyén van és nem okoz neki semmi konfliktust, hogy kisebbek között próbál király lenni.
    előzmény:
    pötyike (100)
    2013-01-18  12:50

Címlap

top