Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cukorbetegség terhesen

angyalka007
Létrehozva: 2013. január 18. 15:08

Tanácsot szeretnék kérni, olyan kismamáktól, akik szintén cukorbetegek. A terheléses tesztem eredménye két óra végén 11 lett, így terhességi cukorbetegnek vagyok nyílvánítva. Azóta voltam diabetikusnál, aki összeállított egy diétát, amit két napja betűre pontosan betartok. A vércukrot naponta 8-szor mérem. reggel még 5,5-5,7 a cukrom, de estére ez felmegy 6-7-re, ma pl. ebéd elött 6,8volt, míg utána 7,7. Nem tudom hogy ez jó, vagy rossz, csak két hét múlva kell visszamennem. Azt szeretném tudni, mennyi idő alatt hat a diéta, és mennyi az az érték amivel már inzulinra tesznek.

 És még egy kérdés, normális ha szédülök naponta? Természetesen tudom hogy majd az orvos mondja ki a végső véleményt, de szívesen beszélgetnák másokkal is, akik átmentek ezen.

  1. Torolt_felhasznalo_594143
    Torolt_felhasznalo_594143
    2013. Április 23. 15:0152.
    Szisztok!nekem inzulin rezisztenciám van nemrég derült ki és mi is baba tervezés elött vagyunk jó olvasni aki már kitapasztalta mikor mit érdemes enni .Én most egy hónapja diétázom lement 5 kg de úgy,hogy szedem a gyógyszert Adimet 850 szedet valaki?Most tanulmányozom pontosan miböl mennyit ,lehet enni 175 g diétán vagyok 5 -ször kell étkeznem még azt nemtudom pontosan melyk hamarabb és lasabban felszivodó élelmiszer vagyis van amit még nem .

Címlap

top