Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

6 osztályos felvételi 2013

Torolt_felhasznalo_616140
Torolt_felhasznalo_616140
Létrehozva: 2013. január 20. 13:46

Sziasztok,

 

Elsősorban Eötvös, Apáczay, Veres Pálné valamint Fazekas és Trefort gimnázumokra vonatkozóan szeretném megtudni a szóbelire behívás ponthatárát. Tavalyi tapasztalatok...

 

Az írásbeli kinek hogyan sikerült?  

 

Előre is köszi! 

  1. 2014. március 18. 09:102976.
    Érdeklődnék, hogy a Trefortban milyen menza lehetőség van a Vas utcain kívül? Nekünk az nem esik útba hazafelé. Köszönöm
    előzmény:
    kallo (2960)
    2014-03-17  14:36
  2. 2014. március 17. 22:372975.
    Köszönöm, remélem, így lesz.
    előzmény:
    ilkaa (2973)
    2014-03-17  21:28
  3. 2014. március 17. 22:022974.

    Köszönöm az érdeklődéseteket.

    A majd 5 kilós gyerekemet könnyebben szültem meg, mint ezt a döntést meghoztuk.

    Volt pos/neg lista a gimikről....voltak meggyőzős, kiabálós estéink is, de a kislány nem tudta egyedül eldönteni, mit hogyan soroljunk. 

    Az E5-ben vagyunk jó helyen, de várakozós sorban, a Toldy, a Radn, a Treff pedig megvan már. A T igen-igen szép helyen, és angolon.

    A R az áhított szakon is megvan.

    Ezzel együtt nem volt könnyű, így az is lehet, hogy Hrumm-poronyttyal még talizunk szeptemberben.

     

    Ha mégsem, akkor ugye a Toldy automatikusan adva van, hisz a kislány szíve oda húz leginkább. Felmenők után a férjem is ezt preferálja.

     

    Az E5 a bátyja miatt lenne neki nagyon rendben. 

    Sajnos a hangulat miatt nem nagyon lehet felülírni, mindegy a többi szempont a gyerekek szemében. 

    A Radnótit pedig én szerettem volna, magam után szabadon, de úgy tűnik, hogy egy gyerekemnél se tudom elsütni. 

    Az észérvek alapján a Treff nagyon ott lenne a szeren, de a mi szóbelink elvette a kedvét.

    A VMG-t kiiktattuk...

     

    A bőség zavara. ..pedig sokan cserélnének vele, mégsem volt könnyű.

    Talán kicsik még minden szempontot egyszerre értékelni.

    vagy van, ahol ez könnyebben ment? 

    Tippelhetünk lassan, ki kivel hol lesz oszttárs? 

    előzmény:
    ilkaa (2970)
    2014-03-17  20:49
  4. 2014. március 17. 21:282973.
    Ez tényleg nagyon meggyőzően  hangzik! Érezzétek ott nagyon jól magatokat! :)
    előzmény:
    hruum (2972)
    2014-03-17  21:07
  5. 2014. március 17. 21:072972.

    Igen, fájó szívvel lemondtunk a Radnótiról. Bár nem olyan magabiztosan, mint az összes többi helyen, de felvették volna (azt hiszem 37. volt a legkedvesebb tagozaton, tavaly 53., tavalyelőtt 8x. helyről vették fel az utolsó gyereket), de írtunk egy pro/kontra listát a gyerekkel együtt és végül győzött az Eötvös.

     

    Akkor nyugodtunk bele végül, amikor március 15-én az Eötvös környékén  jártunk, mondtam, hogy nézzük meg a sulit legalább kívülről - mert én még nem is láttam -, és a suli nyitva volt. Gyerekek jöttek-mentek, zenéltek a kémia előadóban, a faliújságok teli voltak, a portás beengedett, körbejárhattuk a sulit. Sőt, a portás kinyitott nekünk egy info termet, hogy azt is lássuk. Nagyon bizalomgerjesztő élmény volt.

     

     

     

     

    előzmény:
    ilkaa (2970)
    2014-03-17  20:49
  6. 2014. március 17. 21:012971.
    Igen,szerettem a Trefortot,a legjobb egyetemekre ment mindenki az osztályból.es regen a legjobbak meg nem mentek külföldi egyetemekre,mint most.de az egyetemről nem mondanám ugyanezt.a corvinuson végeztem ,volt színvonal,de a ket gyerekemet nem adnám oda.semmikeppen.
    előzmény:
    kallo (2965)
    2014-03-17  16:06
  7. 2014. március 17. 20:492970.

    Megkérdeztem a lányomat és ő azt felelte, hogy ebben az évben mindössze egy kistanár volt náluk. Állítólag hamarosan érkezik a következő, de ez akkor sem sok. Persze lehet, hogy később nő majd a számuk. 

    Az azért tényleg nem lehet valami jó, ha folyamatosan kistanárok tanítják őket.

    Hruum: Akkor az Eötvös mellett döntöttetek végül? 

    Rimini: Engem is érdekelne a sorrendetek.

    Hello: Bekerültetek  a Radnótiba? 

    előzmény:
    kallo (2965)
    2014-03-17  16:06
  8. 2014. március 17. 20:432969.

    Akkor reméljük, hogy NEM az érettségi/felvételi előtt álló osztályokban próbálgatják a leendő tanárok az oroszlánkörmeiket. 

    Az Apáczaiban egy félévre két jelöltet vállalt anno az én vezetőtanárom, és elsősorban kisebbeket kellett tanítani (a 3. - most 11. - évfolyamon csak négy órát tartottam). Nem gondolom, hogy ez változott volna.

     

    előzmény:
    tamtamtam (2967)
    2014-03-17  20:24
  9. 2014. március 17. 20:402968.

    Én időnként kifejezetten sajnáltam azokat a kistanárokat, akik a lányom osztályában tanítottak a Radnótiban, különösen az angolosokat. Csupa erős egyéniség, "a tekintélyt ki kell érdemelni" típus, nagyon jó angol tudással, akik néha az egyébként igen kiváló rendes angoltanárjukat is meg tudták lepni, mert a filmek, internet miatt élőbb volt a tudásuk.

     

    Viszont úgy emlékszem, hogy a  kistanár által adott jegyek csak a vezető tanár áldásával lehettek élesek, érdekes, hogy kallo mást tapasztalt.

     

    RIMINI, végül mi lett a sorrendetek?


     

    előzmény:
    RIMINI (2966)
    2014-03-17  19:59
  10. 2014. március 17. 20:242967.

    "De képzeld el, hogy hány tanár végez az Eltén egy évben, azok mind a trefortban, apáczaiban vagy radnótiban gyakorlatoznak."

     

    Ez így nem igaz, átlagos gimnáziumokban is vannak kistanárok az ELTE-ről is, meg más egyetemekről is. Hogy hányan, az nagyjából attól függ, hogy hány vezetőtanár van az ott tanítók között. És vannak azért máshol is, elég szép számmal, nem csak a kimondottan gyakorló gimikben. 

    előzmény:
    kallo (2965)
    2014-03-17  16:06
  11. 2014. március 17. 19:592966.

    Akkor, hogy ne fájjon a szívetek!

    Az E5.ben is van nem egy kistanár az ELTE-ről, sőt...

    Ők sem állnak a helyzet magaslatán...Pedig az igazi angoltanár pl szuper, sőt annál is szuperebb. A gyermekem próbál mindig ellenszegülni, hogy ezzel büntesse, alig tudjuk lebeszélni. Pedig nem gyakorlósuli, de ha van olyan tanár, aki beveszi ezeket a hallgatókat, akkor azok ott is vannak, és próbálnak tanítani.

    Radnótis voltam, voltak rossz jelöltek, de nem ennyire sokan, nem ekkora találati aránnyal. De ebbe bele nem szólhatunk.

    A Radnótiban ma sem rosszak a kistanarak, sőt.... 

    Azt hiszem, hogy inkább sínylődjenek a gyerekeink ilyen kistanaraknál, ha ennek ellenére is ilyenek a kimeneti eredmények. Mint sem egy normál suliban a nagyon gyengén muzsikáló gyerekeknél.

    Nem tudom pl., hogy Ti tudtok-e arról, milyen a szint egy normál budapesti gimiben? Másutt? vagy vidéki kisvárosokban?

    Nekünk vannak azért ismerőseink, de ...

    Ezért én azt mondom, hogy adjunk hálát, hogy ilyen kendermagban válogathatunk.

    Igaz, én is nagyon nehezem tartom kordában a fiamat, mikor lázadozik. 15 évesen úgy érzik, hogy ők jobbak a kistanaraknál. Ez meg talán azért egy kicsit  túlzás, és emiatt le kell szerelnünk őket. 

    Vígasztaljuk meg őket azzal, hogy hány kisdiák cserélne most velük ebben a szituációban, ha bekerülhettek volna....talán így könnyebb nekik elviselni. 

    előzmény:
    kallo (2965)
    2014-03-17  16:06
  12. 2014. március 17. 16:062965.

    Potyka, nagyon tetszik, hogy így kiállsz a régi iskolád mellett :)

     

    Tényleg sok jó tanára van a lányomnak, egyébként nagyon kevés az a tanár aki (még) nem vezető tanár. Bár ezek a tanárok tanítanák... Imádta az angoltanárát, erre félév óta nem is tartott nekik órát, csak a kistanárok, akivel tele van a hócipője.

     

    Tökéletesen igazatok van egyébként, nincs jogom hőbörögni, mert tudható volt, hogy kistanárok képzése zajlik az iskolában. Talán inkább az ért váratlanul, hogy ez ennyire rányomja majd a bélyegét a lányom haladására. Ha csak egy-egy tárgyból, kivételes esetben lenne kistanár, bőven tolerálható lenne. De képzeld el, hogy hány tanár végez az Eltén egy évben, azok mind a trefortban, apáczaiban vagy radnótiban gyakorlatoznak. És főleg a trefortban, mert csak egy utcányira van.

    Az okozott leginkább csalódást, hogy alig van tantárgy, amit a saját, tényleg kiváló tanáruk tanít.

     

    Persze lehet, hgoy ez mást kevésbé zavar, nem vagyunk egyformák. Én leginkább a gyerekeket sajnálom, mert olyan terhet kapnak ezzel a nyakukba, amire (az én gyerekem speciell) nincsenek felkészülve.

    Ráérnének egyetemista korukban alkalmazkodni ehhez a folyton változó, sokszor kiszámíthatatlan tanári attitűdhöz, követelményrendszerhez.

     

     

    előzmény:
    Potyka (2964)
    2014-03-17  15:44
  13. 2014. március 17. 15:442964.
    Persze, hogy gyakorlatlanok, hiszen még csak tanárok lesznek..ha sok kistanár van, az azt jelenti, hogy a gyermeked osztályában sok a vezető tanár, mert csak ott taníthatnak kistanárok,ahol vezető tanár  tanít..ez egy jó jel...még szerencsétek is van,hiszen a vezető tanárok a legjobb tanárok..
    előzmény:
    kallo (2960)
    2014-03-17  14:36
  14. 2014. március 17. 15:022963.

    Ez így van, az ELTE iskolákban adott, hogy vannak kistanárok..és mivel manapság nem a legjobbak mennek tanárnak, így magas színvonal sem várható.

    Én is túléltem a Trefortot,akkor is voltak kistanárok.. egyik ilyen volt, a másik olyan, de nyilván nem lehet mind olyan jó, mint az adott vezetőnarár a gyakorló iskolában..ez alapján ne vessétek el a Trefortot.

    A Toldyban pocsék a menza, ehetetlen, a nagyok a kicsikat sűrgetik, mi is visszük naponta  a szendvicset és otthon eszik meleget a kislány

    előzmény:
    abak (2961)
    2014-03-17  14:42
  15. 2014. március 17. 14:532962.

    Sziasztok!

     

    Nálunk az Apáczai van az első helyen a fiamnál.  Sajnos elég kevés információnk van a suliról. A felvételi nagyon korrekt volt és a gyerek ragyogva jött ki. Ha van esetleg vki, akinek aktuális infói vannak a suliról, nagyon megköszönöm, ha megosztja.

    előzmény:
    abak (2961)
    2014-03-17  14:42
  16. 2014. március 17. 14:422961.

    Ez előre ismert, hogy az ELTE-s gyakorlóiskolákban nagyon sok a "kistanár", akikhez a gyerekeknek alkalmazkodniuk kell.

    előzmény:
    kallo (2960)
    2014-03-17  14:36
  17. 2014. március 17. 14:362960.

    Szia,

     

    1 évvel ezelőtt ugyanebben a dilemmában voltunk, Toldy, Trefort vagy VPG? Mindhárom helyen biztos befutó volt, mi a Toldyt prefelráltuk, ez volt az első helyen. Azért tetszett, mert ezt láttam a leg kiegyensúlyozottabbnak, bármi felé nyílna meg az érdeklődése, talál sulin belül motiváló tanárokat és szakköröket, verseny-felkészítéseket.

     

    A felvételin viszont a gyerek beleszeretett a Trefortba , így azt választottuk. nagy hatással volt rá az ott tanuló 7-es kísérő gyerekek "fontossága", teteszett neki, hogy ő is ilyen lehet.

     

    Sajnos azt kell mondjam, megbántuk a Trefortot. Nagyon jó suli, minden igaz, amit a tájékoztatókon hallottunk. Egyetlen óriási bibi van. A kistanárok. Azt látom, hogy a legtöbbje olyan gyakorlatlan, tapasztalatlan, hogy nem tud mit kezdeni ezekkel az okos, ambíciózus gyerekekkel. Nagy szenvedés megy. Sokszor a lányom azt se tudja minek szurkoljon, amikkor egy új kistanárt kapnak, hgoy csak 2-3 órát maradjon és jöjjön a következő, vagy maradjon összefüggő gyakorlaton egész félévben.

    Szerintem agyonvágja a folyamatos munkát a tanárok gyakori cserélgetése és gyenge színvonala. Remélem később, ha már idősebbek lesznek, jobban fogják tolerálni, de most gyakran kiakad a gyerek, amikor egy-egy igazságtalan osztályzatot kap egy kistanártól. Ami főleg azért fájó, mert  általában nagyon Kevés jegyük van, simán lezárják őket félévkor 2-3 jegy alapján.

    Csalódtam az iskolában, persze fontos a tanárképzés, de ne az én gyerekem legyen az áldozat ezért!!! 

     

    A menza megoldása a Vas utcában jól hangzik, de sajnos nem működik. csak a 6. óra után tudnak kimenni, 3/4 2-kor és akkor van a legnagyobb tömeg ott, van hogy fél órát kell sorban állniuk. Pár hónap után fel is hagytunk vele, inkább itthonról visz ebédet, amit a büfében lévő mikróban megmelegít.

     

    Összességében nem tudnám rávenni a lányt az iskolaváltásra, bármennyire is zavar a sok hiábavalóan elpocsékolt kistanáros óra, ragaszkodik már az osztályához. Ha visszatekerhetném az időt, biztosan a Toldyt választanánk...

    előzmény:
    Hóha (2952)
    2014-03-15  09:34
  18. 2014. március 17. 14:032959.
    akkor írjátok bele mindegyiket...mi nem írtuk bele, de tényleg ne kockáztassatok.
    előzmény:
    hruum (2957)
    2014-03-17  13:32
  19. 2014. március 17. 13:332958.

    Szia!

     

    Mi egyértelműen a Trefort mellett döntöttünk.

    A lányomnak nagyon bejött, ott voltunk ismerkedős napon. Nagyon szimpatikusak voltak neki a gyerekek.

    Azt mondta, hogy már holnapotól oda járna.

    Van itt valaki akinél a Trefort a biztos befutó?

    előzmény:
    Hóha (2952)
    2014-03-15  09:34
  20. 2014. március 17. 13:322957.

    A tájékoztatóban az van, hogy az összeset be kell írni újra:

     

    "Az eredetileg benyújtott Tanulói adatlapon feltüntetett iskolák tanulmányi területeit újabb tanulmányi területekkel kiegészíthetik, illetve az eredetileg beírt tanulmányi terület sorrendet tetszőlegesen megváltoztathatják, de

    szerepeltetni kell minden olyan jelentkezést, amely az eredeti Tanulói adatlapon is megtalálható."

     

    Szerintem is hülyeség, de nem kockáztatunk.

    előzmény:
    Potyka (2956)
    2014-03-17  13:26
  21. 2014. március 17. 13:262956.
    Felesleges elővenned újból a 6 iskola azonosítóját, elég csak addig beírni a módosító lapon az iskolákat, ahová már biztosan bekerültök...tehát a felvehető létszámon belül vagytok az ideiglenes listán..
    előzmény:
    hruum (2955)
    2014-03-17  13:09
  22. 2014. március 17. 13:092955.

    Egy tanács a jövőre próbálkozóknak: fénymásolják le a jelentkezési lapot. Mi nem tettük, és most keresgélhetjük elő újra mind a hat suli címét, OM azonosítóját, tanulmányi terület kódjait.

     

    Akkor is, ha nem gondolják, hogy módosítani  fognak. Mi se gondoltuk március elejéig, hogy tényleg feladjuk a Radnótit az Eötvös kedvéért. Egy kicsit még most se hiszem el. :)

     

     

  23. 2014. március 15. 16:012954.
    A Trefort egy hajszallal jobb iskola,mint a Toldy.en a Trefortba jártam,mindig egyenletesen jó teljesítményt nyújtó iskola volt.a nagyobbik lányom a Toldyba jár,imádja.en azt választanám,de ezt a döntést csak és kizárólag nektek kell meghozni.a toldy jó helyen van,nem mindegy milyen levegőt szív a gyerek a következő 6 évben,de a menzaja pocsék.
    előzmény:
    Hóha (2952)
    2014-03-15  09:34
  24. 2014. március 15. 15:572953.
    Igen,az nagyon fontos,hogy ne legyen messze az iskola,mert akkor rengeteg idő,energia elmegy az utazással és nem szerencsés,ha a gyerek a szüleihez kötött,hogy autóval tudjak vinni.nalunk is van olyan,akik szeentendrerol,vacrol jarnak ,mi ezt nem vállaltuk volna.viszonylag jó helyzetben vagyunk,mert a Kútvölgyi útnál lakunk,a Varosmajor nehany percre van,de a Toldy,Fazekas,Trefort,stb sincs annyira messze.igy meg tudtuk találni azt az iskolat,amelyik megfelelő a gyerekeknek.
    előzmény:
    RIMINI (2951)
    2014-03-15  08:56
  25. 2014. március 15. 09:342952.

    Sziasztok!

     

    Véleményeteket szeretném kérni. Trefort vagy Toldy ? 

Címlap

top