Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Penészes fal -aquapol-

kisvirag11
Létrehozva: 2013. február 19. 09:06
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni azoktól, akik a falvizesedési problémájukat a fórumtémában megadott módszerrel próbálták megoldani.
Nagyon szeretnénk ha lehet véglegesen átlendülni a problémán, mert az eddigi módszerek nem váltak be. (gyakori szellőztetés, a bútorok elhúzása a faltól, különböző penészölő szerek használata)
Nyáron a szigetelést szeretnénk még megpróbálni, de lehet annál többre lenne szükség, és lehet beválna a kettő együttes hatása??!
Abban bízom itt találok olyan személyt, aki szintén ezt a módszert próbálta, és be is vált neki. Szívesen felvenném a kapcsolatot olyannal, aki nem csak elmondja, hogy neki ez milyen jó volt, de vállalja, hogy meg is nézhetjük a házát referenciaként, leginkább heves megye határain belül, max. Budapesten.

Előre is köszönöm a segítségeket!!
  1. 2013. február 19. 17:21101.

    Passzívházhoz sajna nem jó megoldás, de ez nálatok nem is volt cél :-D

     

    A bejárati ajtó fölött nincs egészen véletlenül a biztosítéktábla bevésve a falba?

    előzmény:
    .feketeözvegy. (99)
    2013-02-19  17:18
  2. 2013. február 19. 17:20100.

    Én leszedettem és le is fogom.

     

    Az un U tényezőre nem hat (elmélet). Gíkorlatilag minimális a hastása, mert lassú áramlás alakul ki, ami miatt nem hűti túl a külső falfelületet, íg többlet hőáram sem alakul ki. Mértünk ilyeneket anno, kb 1% volt a diff.

    Tehát egy 500W-os helyiségnél kb 5W. Egy ülő ember kb 120-132W-ot ad le...

    előzmény:
    payaboy (97)
    2013-02-19  17:17
  3. 2013. február 19. 17:1899.

    Lehet,hogy ez a neve nem tudom, laikus vagyok.De a lényeg,hogy penészünk az nincs.Nem került 100ezres tételekbe.Bent van az ablakban nem is látszik,nem fogyaszt áramot,csak egyszerűen "szellőztet".

    Néha az egyszerű megoldások a legjobbak. 

    előzmény:
    kukacapja (92)
    2013-02-19  17:11
  4. 2013. február 19. 17:1898.
    A ház szigetelésének aljához és a tetejéhez hozzáférsz?
    előzmény:
    Adena (94)
    2013-02-19  17:13
  5. 2013. február 19. 17:1797.

    Ha a szigetelés és a fal között áramló levegő van, mennyire hatékony a szigetelés?

     

    (Mielőtt leírtad a problémát is értettem, a saját házamnál azért is alkalmaztam lélegző kőzetgyapotot hőszigetelésre.)

     

    Utólag, szerintem senki nem fogja leszedetni a polisztirol hőszigetelést.

    előzmény:
    kukacapja (79)
    2013-02-19  16:32
  6. 2013. február 19. 17:1796.

    Ha elemenként veszi a légkezelőt, nem kompaktba, sokkal olcsóbb... szabályzást meg egy átlag villanyszerelő is megcsinálja...

     

    előzmény:
    Adena (94)
    2013-02-19  17:13
  7. 2013. február 19. 17:1495.
    Mi a 36000 Ft?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_164954 (90)
    2013-02-19  17:04
  8. 2013. február 19. 17:1394.

    OK, csak a házat 10 évesen vettük, és 3 éve élünk itt, így ez a visszabontatás nem annyira opció - még ha így is van, ahogy írod. Nekünk marad a kész házakra optimalizált megoldás...

     

    Hogy mennyibe kerül(ne) a rendszer, azt nem tudom, persze, és az 5öd árat is elhiszem (bár a férjem elég jó alkudópartner :D, így nem az eredeti ajánlati áron csinálják), mint ahogy az élet bármely területén szeretik lehúzni az embert bekerülési érték vs eladási ár különbözettel.

    A biffiduszokat ne bántsd, jók azok a bélbaktériumok, mondjuk nem a joghurt fogja helyreállítani a kinyírt bélflórát persze. :o) 

    előzmény:
    kukacapja (88)
    2013-02-19  17:02
  9. 2013. február 19. 17:1393.

    Igaz.

    Minden német 70-100ezerből él, mint itt.

     

    Nem mellesleg van némi állami dotálás a kWh-ra is... ha emlékem nem csal nyáron még 70% volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_164954 (90)
    2013-02-19  17:04
  10. 2013. február 19. 17:1192.

    Aereco, de van több gyártó is...

    higroszabályzósak.... párára nyitnak...

    előzmény:
    .feketeözvegy. (89)
    2013-02-19  17:02
  11. 2013. február 19. 17:0591.
    Ott a hoval puffer!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_164954 (84)
    2013-02-19  16:45
  12. Torolt_felhasznalo_164954
    Torolt_felhasznalo_164954
    2013. február 19. 17:0490.

    "Majd elmagyarázza neked magyarul a főtudor."

     

    Ha rám gondoltál a főtudor alatt, akkor nem, nem magyarázza el. Azt elmagyarázza, miért nem magyarázza el:

    Mert nem értenéd meg akkor sem, ha egy hétig tenném.

     

    A jövőre:

    Továbbra is essél hasra attól, hogy juróp, meg dajcse spakke...

    Tervezek No-ba társasházakat. Van Lüftung, csak szarnak rá. Deutsche mannschen sagten: ich will! Foggalma sincs miért, csak köll...

     

    Amúgy meg a passzívházat nem kell egybemosni a penészesedési, szigetelési kérdésekkel... semmi közük egymáshoz... és amit belinkeltél az sem támasztja alá... a németeknél óccsó a villany, ott baromi könnyű ilyeneket csinálni... jöjjön ide, üzemeltesse itt... hány svábot látsz itt falukban felvásárolt házakba lakásszellőztetőt szereltetni, meg víz.levegő hőszivattyút? Das ist teuer! Ah so...

    idézet:
    kukacapja (85)
    2013-02-19 16:50:02
    36000Ft + 75-80Ft/Kwh tényleg sokkal olcsóbb, mint Magyarországon! Lényeg, hogy tudjuk mit beszélünk!
    előzmény:
    kukacapja (85)
    2013-02-19  16:50
  13. 2013. február 19. 17:0289.

    Hát ahogy itt olvasgatok én hálát adhatok mindennek,mert nem penészes a házunk.Kb 5 éve cseréltünk nyílászárókat,műanyagra.A kivitelező javasolt valami levegőztető rendszert az ablakokba(Nem tudom hivatalosan mi a neve) mert állítólag nem lesz penész.Pár ezer forint volt a külömbség így bele mentem.Azóta sincs penész még a fürdőben sem.Egyetlen helyen szokott néha előjönni:a bejárati ajtó feletti sarokban,télen.

    A szomszédunk 3 éve cseréltette ki a nyílászáróit,de neki szó szerint fekete penész van mindenhol.

    A  mi házunk egy alapnélküli tömésház,amíg az övék egy kb 30 éves gyönyörű téglaház. Elvileg a miénknek kellene penészesednie.

     

    előzmény:
    Adena (83)
    2013-02-19  16:41
  14. 2013. február 19. 17:0288.

    Persze.

    HAvonta xezer forintért. Amit azért fizetsz, mert volt egy barom, aki azét kapott pénzt, hogy te többet fizess... és mindezt évekig. :-DDD

    Végülis jó megoldás.

    Az épületszerkezet (ld szigetelés is) 10 év a garancia. Trv. írja elő. Általában ezek a mesteremberek a szerződésekre 5 évet írnak (Btk csalás). Lebontatni velük és megcsináltatni rendesen. Nem plusz pénzt költeni, ő meg járkál a bömbivel vígan, mert mindenki szellőztet :-DDDD

     

    De lelketek rajta gyerekek. Én visszabontattam/tatom...

    előzmény:
    Adena (83)
    2013-02-19  16:41
  15. 2013. február 19. 16:5887.

    Segítek.

    G4-es síkszűrő van benne.

    Tehát nem pollen.  Viszont hangzatos.

    Aki nem basz át, az kiírja a szűrő fokozatot. Miért? Mert szabvány és előírás kötelezi rá!

     

    "csökkenthető"

    Adok a kezedbe egy kistányérat. Egy szép nyári meleg napon fogok egy slaugot, és lefröcsköllek. Ha magad elé tartod a kistányérat, CSÖKKENTHETED a testedre érkező hideg vízcseppek mennyiségét... ;-)

    Magyarul:

    Adhatsz a szarnak egy pofont. :-D

     

    Ne értsd félre. A lakásszellőztető nem rossz. Köztünk legyen mondv,a kb 5öd áron összerakható, mint amenyniért megveszed... de ez van. Csak nem megoldás többletenergia pazarlása egy olyan problémára, amit máshogy is meg lehet oldani...

     

    Gondolkodj logikusan:

    Van egy terméked. El szeretnéd adni. Melyiket választanád az alábbi két szlogen közül:

    1. Szarra sem jó, de kérem vegy meg, mert enni kell adjak a családnak!

     

    2. Mindent tud, kérem, süt-főz-takarít-szellőztet és még a kutyát is kiviszi...!

    :-D

    Van egy etikai határ, amit a mai piac már átlépett. Nem csak az én szakmámban, majdnem mindenhol. Ld biffidus essensis és társai...

    előzmény:
    Adena (78)
    2013-02-19  16:29
  16. 2013. február 19. 16:5286.
    előzmény:
    payaboy (77)
    2013-02-19  16:29
  17. 2013. február 19. 16:5085.

    "Majd elmagyarázza neked magyarul a főtudor."

     

    Ha rám gondoltál a főtudor alatt, akkor nem, nem magyarázza el. Azt elmagyarázza, miért nem magyarázza el:

    Mert nem értenéd meg akkor sem, ha egy hétig tenném.

     

    A jövőre:

    Továbbra is essél hasra attól, hogy juróp, meg dajcse spakke...

    Tervezek No-ba társasházakat. Van Lüftung, csak szarnak rá. Deutsche mannschen sagten: ich will! Foggalma sincs miért, csak köll...

     

    Amúgy meg a passzívházat nem kell egybemosni a penészesedési, szigetelési kérdésekkel... semmi közük egymáshoz... és amit belinkeltél az sem támasztja alá... a németeknél óccsó a villany, ott baromi könnyű ilyeneket csinálni... jöjjön ide, üzemeltesse itt... hány svábot látsz itt falukban felvásárolt házakba lakásszellőztetőt szereltetni, meg víz.levegő hőszivattyút? Das ist teuer! Ah so...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_164954 (76)
    2013-02-19  16:27
  18. Torolt_felhasznalo_164954
    Torolt_felhasznalo_164954
    2013. február 19. 16:4584.

    A masinák oldalán megtalálod a szűrőket is.

     

    Látod milyen szívás utólag egy kis élvezet is?

     

    előzmény:
    Adena (78)
    2013-02-19  16:29
  19. 2013. február 19. 16:4183.

    Köszi, ez végre korrekt információ!

     

    De ha feltesszük, hogy "el van bacva" a szigetelés a házunkon, akkor mit tehetünk? Utólag a falba nem tetethetek légréseket! Viszont ez a szellőzőrendsezr mégiscsak vmi ilyesmit csinál nekem, vagyis egy folyamatos szellőzést, akkor meg mégiscsak jó ez a megoldás?!

    Nyilván nem akarok "szigeteletlen és szar légzárású" ablakokat.

    előzmény:
    kukacapja (79)
    2013-02-19  16:32
  20. 2013. február 19. 16:3982.

    Már nem :-D

    Egyébként: Az, hogy én megölöm-e magam sem nem tesz hozzá, sem nem von le abból, mennyire értek a penészhez :-DDDDD És egyébként a cigi szárít, ezéltal penészt öl... Viccet félretéve valóban a bagó a panész légúti fertőzése ellen védelmező hatású. Nem írom le a folyamatot.

    előzmény:
    Adena (74)
    2013-02-19  16:15
  21. 2013. február 19. 16:3781.

    Ez előtt megtalálod.

     

    Egy technológiai hiba, azaz az előírások be nem tartása vezet oda, hogy a leszigetelt házak (ld panelprogram) penészesednek, mint a szar.

    Veled meg elhitetik, hogy a szigetelés természetes velejárója. Szart! El van baszva a szigetelés.

    A hőáram vízszintes irányultságú, elenyésző energetikai különbség van, ha kiszellőzteted a légrést...

    De teszeld le magad:

    www.bausoft.hu

     

    (kikicsodásnak üzenem, ez a weblap egy volt tanáromé. Ő a mo-i energetika, pára,  épületfizika egyik nagy tudora, úgy híjják Baumann Mihály)

    előzmény:
    payaboy (73)
    2013-02-19  16:13
  22. 2013. február 19. 16:3680.

    Köszönöm!

     

    Akkor ennyivel kevesebb párát vesz fel a levegő, és vajon mennyivel kevesebb termelődik, mert 4 fős + 2 kutya családom nincs otthon? :o) 

    Na, a lényeg, h annyira nem rossz nálunk a helyzet, h ne engedhessünk meg egy hét szellőzőrendszer kikapcsolást. 

     

    A szifon, meg az ő páratermelése :D:D 

    előzmény:
    payaboy (77)
    2013-02-19  16:29
  23. 2013. február 19. 16:3279.

    Rengeteg szakmai vitám van, mert a szakma etikátlan. A legtöbbje nem tervez, nem semleges, hanem valamit el akar adni... és ezért bármire képes, sajnos ez a tapasztalatom....

     

    Itt van egy korrektebb anyag a szűrőfokozatokról (minimális eltérések lehetnek gyártónként, de érdemi különbség nincs):

    http://www.oktoklima.hu/?cmd=100.200

    Ezek az osztályok és szemcseméretek, illetve a leválasztási %-kok.

    A pollen az F osztálytól kezdődik... A G osztály nem pollen, csak por.

    Ez egy olyan szakmai vita, ami vitán felül áll. Nemzetközileg elfogadott szabvány rögzíti a fokozatokat...

     

    A megoldást hosszútávon az jelenti, ha megfejted, hogy a pára miért marad bent. Az összehasonlítási alap egy szigeteletlen és szar légzárású ablakozással ellátott épületszerkezet. Ott nem volt gond a pára. Se télen, se nyáron. Tehát ez az alapok. A falazatod a párát kivezeti. A falfelület vonza a hőkülönbség miatt, ott lecsapódik (nem látható) a fal "beszívja". majd a hőárammal kifelé távozik. Ha az épületszigetelés el van bacva, 99%-ban el van, köszönhetően az építész tervező kollégáknak, akik 20 éves múlttal is meglepődne, hogy a fal és a zártcellás közé függőleges KISZELLŐZTETETT légrás kell. A légrés vastagsága arányos a helyiségben várhatóan keletkező pára mennyiségével. Pld ha egy ipari konyha, akkor nagyobb légrés (4-5 cm), ha lakószoba, akkor elegendő kb 2 cm.

     

    Ez az elsődleges oka. Az esetek 95%-ban. Elő szokott fordulni, hogy az épület vizet kap (alulról, felülről, oldalról), de ez a ritkább. Valaki írta, hogy 30-40 éves épületeknél hiányzik a lábazati vízszigetelés, de ez így nem volt pontos. Ott., ahol megfelelő alap volt (30-40 éve már építettek), ott belső párát nem okoz a vízszigetelés hiánya, inkább salétromosodik a fal. Ahol nem ovlt sávalap, ott előfordul...

     

    Ezek a hallomások. És hidd el nekem, a "szakemberek" 80%-a ilyen hallomások alapján dolgozik.... Ezért adnak el napelemet, napkollektort, elektromos fűtőpanelt, vízlágyítót háztartási célra, vízszűrőket, víztisztítókat, szarul készített padlófűtéseket, sorolhatnám....

     

    És még egyszer: Ha nem lehetne beledögleni egy penészes épületbe, nem lennék pipa, ha hülyéket beszélnének a témában. De bele lehet dögleni egészen konkrétan. És a legbosszantóbb, hogy az, aki ezeket a szarokat eladta, annak se hír, se hamva nem lesz, mire emberünk eldől...

    előzmény:
    Adena (72)
    2013-02-19  16:10
  24. 2013. február 19. 16:2978.

    Simán analfabéta vagyok :o), nem találok ilyeneket (linkelt oldal, pdf doksi, 18. oldal, Air filter rész - ez volt az instrukció).

    Link:http://www.antipollen.hu/termekek.php?te rmek=16

     

    Nekem az van odaírva:

    Air filter: multidirectional fibrous fleeces

    (többirányú rostos izék) 

     

    De tényleg lehet, h béna vagyok, h nem találom a releváns részt, viszont Kukacapjától ez megnt egy olyan "érv" volt az ellen, h a hővisszanyerős szellőzőberendezések pollenszűrők, hogy semmilyen.  

     

    Ha semmi pdf-be nem megyek, csak a linkelt oldalra nézek, oda van írva: "Alkalmazásával csökkenthető a szellőztetés alkalmával bejutó káros anyagok (pl.: por, pollen, zaj) mértéke."

    Én meg pont ezt idézem, h sok-sok készüléknél ezt olvasom. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_164954 (75)
    2013-02-19  16:20
  25. 2013. február 19. 16:2977.

    18 fokon vagy 5g/köbméter-el kevesebb vizet bír felvenni a levegő, mint 21-en.

     

    Egészséges a 40-60%-os relatív páratartalom. Most ránéztem az egyik (lakatlan) házamra a neten, az alábbi értékek láthatók. 

    A másik, amiben éppen élünk, a fürdőszobában  42% a relatív páratartalom.

     

    Szóval a szifon mégsem párásít annyit...

    előzmény:
    Adena (72)
    2013-02-19  16:10

Címlap

top