Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ketelkedni szuksegszeru

weepingangel
Létrehozva: 2013. március 23. 20:32
"Hinni kenyelmes

 

tudni hasznos

ketelkedni  szuksegszeru,

na de mi a helyzet a hiszekenyseggel ? "

 

FIX TV | Szkeptikus vagyok... - "Televíziós jósműsorok" | 2013.02.04.

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=-olGlOLoQ54&gl=TW 

  1. Torolt_felhasznalo_768770
    Torolt_felhasznalo_768770
    2013. március 31. 00:03126.

    Zsákban akarod kihordani a sötétséget, ahelyett, hogy meggyújtanál egy gyertyát.

     

    mast se tesz bizik abban hogy vilagotgyujt

    Bar egy draga jo tanarom mondta :Sotet fejekben nem lehet vilagossagot gyujtani . 

    idézet:
    weepingangel (135)
    2013-03-30 22:06:02
    Saját munkátokról írod ezt Ha nem lehet víllágosságot gyújtani akkor ti miért próbálkoztok ? ... Hát elmondom
    Ezo : Amire figyelsz és amivel foglalkozol azt terjeszted növeled ...kíváncsivá tesztek rá ezreket ingyen reklámot gyúrtok itt tv-s jósoknak évek óta .Annyira jól csináljátok olyan menő ....hogy az nlc is beszerzett pár szakit  e téren. S a horoszkópjuk az egyik leglátogatottabb.
    előzmény:
    weepingangel (122)
    2013-03-30  22:06
  2. Torolt_felhasznalo_768770
    Torolt_felhasznalo_768770
    2013. március 30. 23:53125.
    Egy ezos se fog veletek vitára összeülni ...még én se tenném ...mert fárasztóak vagytok meg mindig mellékvágányra viszitek a témát .
    Bárki aki olyan mint én vagy Rose az aurás topikon szkeptikus fórumon ... végig röhögi az olvasottakat és hálás azért hogy nem egy légtérbe szívjuk veletek a levegőt .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_436470 (123)
    2013-03-30  22:48
  3. Torolt_felhasznalo_768770
    Torolt_felhasznalo_768770
    2013. március 30. 23:44124.
    Az a  jóslás amit ide hoztál nem ezó hanem a szórakoztató ipar része
    A valósnak látoknak nincs szüksége nyilvánósságra. Akiket én ismertem személyesen azok kerülték .Társaságba sem beszéltek a témáról csak négyszemközt mindenkinek csak erről ami őt érintette . Családi bulikon vagy barátok közt sincs műsor csupán szórakozásból .
    Ezért tűntök időnként mert ti csalókkal harcoltok s ezónak nevezitek a fiktiv ellenséget .

    Megérzések márpedig vannak ...még a kutyáknál is ....mindig tudják mikor érkezik a gazdi .
    Előre vetített életképek meg válaszok  is vannak ....számomra tény és nem hit kérdése .
    Aura is van vagyis a saját energia kép ....ez megint tény számomra mivel látom ...a kozmikus meg egyeseknek hozzáférhető infókat szolgáltat szinkronicitással ....ami bárki számára használhatóvá válik ha lazán figyel a jelekre .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_436470 (105)
    2013-03-30  00:06
  4. Torolt_felhasznalo_436470
    Torolt_felhasznalo_436470
    2013. március 30. 22:48123.

    Én több alkalommal ajánlottam fel hogy üljünk össze néhányan egy vitára. Ami felvételre kerül és vágatlanul felmegy a videó megosztokra

     

    minden sertes nelkul, de en tized  akkora sem vagyok  mint nehanyan a Szkeptikusoknal , de biza en sem fogadok el minden meghivast , es nem megyek el sajto meghivasra sem sot felkerem a hivatlanul megjelenot, hogy tavozzon, mert nekunk nincs szuksegunk arra, hogy ilyen szakmaisaguak barmit is irjanak rolunk.

     

    Kulonben meg jut eszembe volt egy ilyen

     

    Asztrológia 

     

    http://www.harmonet.hu/ket-f erfi-egy-eset/

     

     

     

    Harmonet - Két férfi, egy eset

     

    A Harmonet nevű ezoterikus irányultságú portál sorozatot indít Két férfi, egy eset címmel. A sorozatban Hraskó Gábor a Szkeptikus Társaság elnöke és Balogh Béla ezoterikus író a legkülönfélébb témákban "ütköztetik" a tudományos és ezoterikus állításokat.... " 

     

    es bizony nem Dr Hrasko Gabor volt aki feladta 

    előzmény:
    vitopmd (106)
    2013-03-30  07:39
  5. 2013. március 30. 22:06122.

    Zsákban akarod kihordani a sötétséget, ahelyett, hogy meggyújtanál egy gyertyát.

     

    mast se tesz bizik abban hogy vilagotgyujt

    Bar egy draga jo tanarom mondta :Sotet fejekben nem lehet vilagossagot gyujtani . 

    előzmény:
    Ipiapacs (117)
    2013-03-30  13:14
  6. -1-
    -1-
    2013. március 30. 22:02121.

    Legyszives leallni az offolassal . 

     

    Miert kersz olyat amire keptelen ?

     

    Te viszont annyira jól csinálod, hogy csak dícsérni lehet érte.

    előzmény:
    weepingangel (119)
    2013-03-30  21:44
  7. 2013. március 30. 21:57120.

    Vito ! Mond Neked valamit az ,hogy torzitott asszimilacio? Nezz utana . Roviden : aki ezt alkalmazza az erzelmi alapon donti el  , hogy mit tekint igaznak ,

     

    majd kognitiv /megismero /tapasztalati / torzitasok reven ezek segitsegevel 

    megprobalja allaspontjat  racionalizal , majd erre epiti fel ervrendszeret .

    Nezz utana  megeri . 

      

    előzmény:
    vitopmd (108)
    2013-03-30  08:16
  8. 2013. március 30. 21:44119.

    Legyszives leallni az offolassal .
    Ez tematikus topik.
    A hiszekenyseg a tema .

     

     

    ****************

     

    Mit gondolsz a hiszekenysegrol ?

     

    Meregtelenitesz , igy tavasszal ?

     

     

    A bevalt meregtelenito termekek neve/hirneve  szajrol  szajra terjed : tudomanyos alapjuk ugyanis nincs , nem orvossagok , be vannak sorolva az etrendkiegeszitok koze....

     

    Mit gondolsz ezekrol a tanuskodasokrol ? 

     

    itt1

     

    itt2

     

    itt3

     

    itt4

     

    Ez Neked eleg ahhoz , hogy megvegyel egy termeket ?

    Mi miatt hiszunk ilyen tanuskodasokban ?

    idézet:
    Mozdonj (122)
    2013-03-30 09:30:19

    Legyszives leallni az offolassal . 

     

    Miert kersz olyat amire keptelen ?

    Ki szolt az ukranoknak, hoyg Juscsenko fia van a kepen ?  ami meg elborzaszt az az hogy latom hanyszor hivatkozak ra hogy  : na akkor miert van hogy annyian irjak hogy hasznal nekik ?

     

    haaaaaaaaat ezert mert gyanutlan emberek fotoit helyezik fel .

    Elmeseltem  tobbeknek bemutatva a nyilvanos csalast es valaki azt irta, hogy allitolag  egy magyar szinesz fotoja is megjelent valami fomaguskent 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814295 (111)
    2013-03-30  09:30
  9. 2013. március 30. 21:37118.

    A Vito boszorkanynagymester .


    Sajnalatos , hogy nem akar errol beszelni , mert bizony ilyen tv-s emeltdijas joslas bevezetese miatt hagyta ott a lelekTV-t .

     

    "gagyizas es emeletdijas szarsag" a velemenye , szerintem.--->


    Es en , amikor ezt olvastam , nagyon buszke voltam a mi ** boszorkanymesterunkre...

     

    // engedelyezve van az idezes topikbol topikba : elso a Cruz , masodik vito topikbol// 

     

    ** mi , nlc-sek

    idézet:
    Mozdonj (117)
    2013-03-30 07:42:51

    Jol emlekeztem ne ra . Ami vegig itt meglep az az hogy latjak a kezenfekvo szelhamossagot

    ahogy vito annak idejen

    meg is jegyezte :"gagyizas es emeletdijas szarsag" 

    es ennek ellenere  azt uldozik aki szova meri tenni.

    Mondam en hogy ezek olyan megelhetesi ezoterikus josok, asztrologusok, szellemuzok , rontaslevevok...sorolhatnam a sok kozepkori marhasagokat. Igaz azok akkor ezert elhettek mert az emberek nem jutottak informaciohoz es tanulni sem tanultak. Lehet hoyg aranyaiban ma sem. 

     

    Joyeuses pâques !

  10. 2013. március 30. 13:14117.

    Aha! Szóval ezzel azt akarod mondani, hogy azt hiszed, ha kiraksz egy képet vagy cikket...bármit, és hozzáfűzöl valamilyen negatív véleményt, ennek hatására a "célszemélyek" (ahogy ti nevezitek őket) a homlokukra csapva megvilágosodnak?! Pusztán azért, mert te azt akarod. 

     

    Zsákban akarod kihordani a sötétséget, ahelyett, hogy meggyújtanál egy gyertyát.

     

    Sok sikert hozzá!

     

     

  11. -1-
    -1-
    2013. március 30. 12:31116.

    Értem.

    Szóval nem tudod? 

  12. -1-
    -1-
    2013. március 30. 12:17115.

    Kedves szerelmetes Mozdony, írtam én olyat, hogy miben hiszek?

     

     

    Te a Hold vagy, vagy az ujj? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814295 (114)
    2013-03-30  11:45
  13. Torolt_felhasznalo_814295
    Torolt_felhasznalo_814295
    2013. március 30. 11:45114.

    Nem . Az , hogy nem hiszel a gyogyszerek gyogyito erejeben nem valasz a feltett kerdesre.


    De ha azt hiszed , hogy pl tbc-bol vagy vesezsugorodasbol kigyogyulsz energias hokuszpokusszal , raolvasassal vagy  meditacioval , akkor szerintem a hiszekenyek koze tartozol es mint olyan , ebben a topikban helyed van.

    Neked fogom feltenni a kerdeseimet.

     

     

    Kibujtal a meregtelenitesrol feltett kerdesem alol . De sebaj , valaszolok.

     

    Tehat a kiindulopontom az volt , hogy a meregtelenites es a meregtelenito csodaszerek nem estek at olyan hivatalos vizsgalaton , ami megengedne nekik a gyogyszer kategoriaba valo besorolast.  Nem lehet buntetlenul szorakozni a hiszekenyek eletevel/egeszsegevel , kell egy "kategoria". 
    Igy tortent , hogy  etelkiegeszito csodaszerek szerepelnek a termeszetgyogyaszok portekai kozott .
    Hatekonysaguk a felhasznalok halas levelei ,  elmenybeszamolasaik es velemenyuk publikussa tetelevel terjed.

    Es nagyon terjed , mert most mar az emberek nem a 150 evvel ezelotti Vasarnapi Ujsagbol olvassak a hosszu haj- rovid esz titkat , hanem Weblapokon , facebook-on , twitteren . Egy gombnyomasra szarnyra kel a pozitiv tanuskodas….

     

     

    Itt 1…………….itt is 1

     

    itt is 2

     

    itt is 3

     

    Itt 4……………itt is 4   es hoppa1... hoppla2.....megahoppla3....supermegabuktahoppla4

     

    Roland a gyoztes : már 2005-ben , Ukrajnában ilyen szép mosolygós volt : 3 oldalon szerepel afenykepe a googliban . Mara ki lett torolve a ceg velemenyhirdetese... szerencsere lekoppintottam eltuntetes elott.

     

     

    ---------------------------------------------------------- -----------------------

    A bolcs a Holdat mutatja , a buta az ujjat nezi

    előzmény:
    -1- (112)
    2013-03-30  09:43
  14. 2013. március 30. 11:19113.

    Most már ki vele! Mennyit kapsz a terjesztésért? Ha nem reklámozni akarnád, kitörölted volna a cég nevét, mielőtt ide kiteszed! Le vagy ám bukva!

     

    És még te gúnyolódsz mások szellemi képességein?!

    Ejnye! Te "nyeszettpenge eszes"! ;))

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814295 (111)
    2013-03-30  09:30
  15. -1-
    -1-
    2013. március 30. 09:43112.

    Már leírtam alant a hiszékenységgel kapcsolatos észrevételemeet. Te vagy a főszereplője.

     

    A többi kérdésedre nincs válaszom, nem az én témám, hozzád ez jobban illik.

     

    De azt elmondhatom, hogy NEM HISZEK a gyógyszerek gyógyító erejében.

    Ez is egy válasz. Elfogadható?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814295 (111)
    2013-03-30  09:30
  16. Torolt_felhasznalo_814295
    Torolt_felhasznalo_814295
    2013. március 30. 09:30111.

    Legyszives leallni az offolassal .
    Ez tematikus topik.
    A hiszekenyseg a tema .

     

     

    ****************

     

    Mit gondolsz a hiszekenysegrol ?

     

    Meregtelenitesz , igy tavasszal ?

     

     

    A bevalt meregtelenito termekek neve/hirneve  szajrol  szajra terjed : tudomanyos alapjuk ugyanis nincs , nem orvossagok , be vannak sorolva az etrendkiegeszitok koze....

     

    Mit gondolsz ezekrol a tanuskodasokrol ? 

     

    itt1

     

    itt2

     

    itt3

     

    itt4

     

    Ez Neked eleg ahhoz , hogy megvegyel egy termeket ?

    Mi miatt hiszunk ilyen tanuskodasokban ?

    előzmény:
    -1- (110)
    2013-03-30  08:50
  17. -1-
    -1-
    2013. március 30. 08:50110.

    Jaj, köszönöm, köszönöm, hogy ilyen jó kedvre detrítettél pénzlehúzás nélkül.

        Nagggyon jó, nagggyon tetszik, mikor még mindig visszalehet menni az elcsépelt mondathoz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814295 (109)
    2013-03-30  08:37
  18. Torolt_felhasznalo_814295
    Torolt_felhasznalo_814295
    2013. március 30. 08:37109.

    Hat akkor most mondj valamit a topiktemaval kapcsolatban is :

     

     

     

    Te , aki az online josok bevetele miatt  hatat forditottal  a lelekTv-nek , mit gondolsz , miert jon hivas hivas utan az emeltdijas vonalakon ?

    előzmény:
    vitopmd (108)
    2013-03-30  08:16
  19. 2013. március 30. 08:16108.

    Hai!

     

     

    Remélem csak a szokásos információs káoszod miatt írtál hülyeséget s valótlanságot és nem más ok miatt, de kijavítom mert nem lényegtelen.

     

    1-Sosem voltam a "boszorkányszövetségnek" sem tagja sem más érintettje, így nem lehetett periódusom sem.  Ezt jó lenne végre észbe vésned. Példaként ez olyan mintha azt állítanád hogy Orbán Viktornak volt kisgazdás periódusa vagyis volt kisgazda. Nem volt. Ahogy én sem voltam soha boszorkányszövetséges érintettségű. A Mágusszék szövetség alapítója és vezetője voltam, aminek, egy ideig míg ki nem rúgtam őket a boszorkányszövetség is tagja volt mint csoport. Ennyi.

    Azért ez nem ugyan az mint amit te állítasz felelőtlenül, otrombán, meghamisítva a tényeket.

     

    2-Sólyom barátom soha nem volt tagja sem a boszorkányszövetségnek sem a Mágusszék szövetségnek. Így ez is csúsztatás.

    Ő bizonyos értelemben külsősként(amúgy ősmagyar kultúrában jártas) az én barátomként jelent meg például a lélek tv-ben is.

     

    Nem az a bajom hogy te és a klónjaid folytatnak bizonyos dolgokat.......hanem a módja a stílusa és a célpontjai nem jók.

    Ugyanis alapfokon, szándékosan kevered össze az ezotéria szereplőit s hívőit a kóklerekkel. Ez súlyos gond.  Ahogy már többször utaltam rá én is és pl -1- is.......hiszen ez pontosan olyan, mint az orvosi műhibát elkövető orvossal minősítenénk az egész egészségügyet. De mondhatnék még ezer példát más szakmákból hivatásokból működési területekről......

    Aztán a személyes hadjárat sem elegáns. Amit ellenem(is) művelsz úgy három éve. De nem korrekt elegáns módon teszed. hanem a háttérből.....névtelenül, arctalanul, tények elferdítésével kifordításával, sokszor provokatív és sértő módon.

    Ezzel mit is bizonyítasz?

    Azt biztosan nem hogy én kókler vagyok. Azt soha nem tudnád......

    De azt biztosan hogy a hozzád hasonlóak NETTROLLOK......tudománytól és ezótól függetlenül.

    Ennyi.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814295 (107)
    2013-03-30  07:55
  20. Torolt_felhasznalo_814295
    Torolt_felhasznalo_814295
    2013. március 30. 07:55107.

    En azt hiszem , hogy Te tudnal meselni a hiszekenysegrol , mivel  ezt , a josnok "munkajat" a TV-ben , nem hiszed el.

     

    Mit gondolsz , miert jon megis hivas hivas utan az emeltdijas vonalakon ?

     

    Es van mas dolog is : Te is harcoltal Boszorkanyszovetsegi periodusodban a Solyom baratoddal az elszaporodo megelhetosegi ezo ellen.

    Mi a problemad azzal , hogy pl en ezt folytatom? 

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    ------- ------------------------------------------------------------ ---

     

    Az en ellenszenvem es a Te ellenszenved verik a Mi ellenszenvunket

  21. 2013. március 30. 07:39106.

    Hai!

     

    """" termeszettudomanyok nem kepzelgesre epulnek, hanem bizonyitasokra, bizonyitekokra.""""

     

    Ez nagyjából igaz. Ugyan számtalan tudományos tételnél vagy tannál hiányos a bizonyítás mert csupán elméleti, de rendben van legyen így.

     

    Akkor azt megmondanád nekem, hogy például az ide(is) be másolgatott sok szemét és ezó köpködés mit bizonyít? 

     

    Megmondom mit. Két dolgot.

     

    1- Igen vannak ezen a területen is csalók, kóklerek, másokat becsapó vagy megvezető emberek. Ahogy -1- is utalt rá, mint szinte minden más területen. Orvosi műhibák, ügyvédi szemétségek, és felsorolhatatlanul más és más "terület jöhetne most, ahol emberek embereket csapnak be, vezetnek meg, pénzért...

    Például Európában van egy valláskultusz több szekcióban, amely immáron 1600 éve zsarolja és mételyezi a lelkeket, hazugságokra alapozva. Azokat is ostorozod?

    A lényeg a lényegben, az hogy ezen a területen is vannak olyanok akik szégyent hoznak a többire nem új és nem egyedi. Majdnem azt mondtam hogy emberi jelenség.....

     

    2-Azt, hogy a köpködők is jellemhibásak. Mert nem köpködni kellene, hanem ahogy te is próbáltál érvelni a természettudománnyal.....bizonítani. Igen, bizonyítani, legalább írásos formában megfogalmazva s nem bemásolgatva innen onnan a szemetet. 

    Én több alkalommal ajánlottam fel hogy üljünk össze néhányan egy vitára. Ami felvételre kerül és vágatlanul felmegy a videó megosztokra. Az ezó oldaltól és az állítólagos szkeptikus oldaltól.

    Én már most megtudom mondani magamon kivül kit vinnék.

    NLC szkeptikusok oldaláról az a szöveg hogy ők nem alkalmasak mert nem tudosók nem top játékosok érthető, de akkor úgy is kellene viselkedni. És nem megjátszani a nagyokost, aztán ha lépni kell akkor máris nem vagyunk tudósok.

    De erre a felajánlásaimra soha nem jött bátor válasz.....igen megyünk.

    Innentől a bizonyítás egyik formája máris megvan. Itt...az állítólagos szkeptikusok több alkalommal bizonyították hogy csak másolgatni, minősítgetni és offolni tudnak.

    PONT.

     

    Vagyis egy valamit mát bizonyítottatok............. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_436470 (105)
    2013-03-30  00:06
  22. Torolt_felhasznalo_436470
    Torolt_felhasznalo_436470
    2013. március 30. 00:06105.

    En is mondom ,nagy baj lehet e termeszettudomanyi oktatassal a magyaroknal , amikor nem tudjak, hogy a termeszettudomanyok nem kepzelgesre epulnek, hanem bizonyitasokra, bizonyitekokra.

    A topic meg ,ha jol megnezted joslarol szol. Joslas meg az ezoteria "mufaja" es gondolom ezert van itt helye. A bajos holgy meg felejtos.Nem rola szol a topic hanem  egy olyan szelhamossagrol amivel tudatlan embereket celoznak meg.

    előzmény:
    Ipiapacs (96)
    2013-03-29  18:38
  23. -1-
    -1-
    2013. március 29. 22:43104.

    Köszönöm, kedves vagy, hogy így látod. Megdolgoztam érte.

     

    Ma már annyira elvesztették jelentőségüket, a hitelesség messze elkerüli minden megnyilvánulásukat, így már könnyű dolgom van. 

    Egyre inkább csupán a nevetségesség az, ami megmaradt általuk. 

     

    A hsz-aimat folyamatosan töröltetik.

    És tudod miért? Mert veszélyes amit kimondok, amit meglátok. 

     

    (Az már csak hab a tortán, hogy betettem két szó meghatározását, és valahogy törlődött. Vaj' kit bántottam vele? A két szó a protekció és a bennfentes meghatározása volt. Semmi személyes.)

     

    Pontosan látom amit csinálnak, pontosan tudom, hogy az életük egy romhalmaz. Az ilyen embertípus inkább sajnálatra méltó, mint irigylésre.

     

    Arról meg már szót sem ejtek, hogy vaj ők kit vagy mit képviselnek?

    Mert ahogy írod is, valaki a dolga mellett ennyi időt nem tud fórumozással tölteni.

    Talán egy gyógyszergyár ajánlotta fel ezt a munkát? Mert csak úgy tudom elképzelni, mint egy munkát.

    Ekkora érzéketlenséggel, ekkor hazugsághoz való tehetséggel csak ilyen munkát képes valaki felvállalni.

    előzmény:
    vitopmd (100)
    2013-03-29  22:15
  24. 2013. március 29. 22:41103.

    Hai!

     

    Nem vagyok mágus...és nem foglalkozom ilyen szarokkal......bocs.

     

     

    előzmény:
    weepingangel (102)
    2013-03-29  22:31
  25. 2013. március 29. 22:31102.

    Orulok hogy ltlak vito !

     

    Neked mint magusnak mi a velemenyed a felvetelrol a joslasrol amit akar az utcarol beesett ujsagiro is megtehet , ha jol jatsza a szerepet ? Mi a velemenyed hogy hisznek a hajlitott r ezdrot magikus gyogyito hatasaban a kepernyon keresztuli gyogyitasban ? Hiszekenyseg ? Sarlatanasag ? Szelhamossag szabadlabon avagy egy  erdek es dacszovetseg egy telefon tarsasaggal ? 

     

    Szerinted a musor sugarzok feleloseggel tartoznanak a hitelessegben ?

     

    vagy ez ilyenre legyinteni kell , mert ez csak egy show musor ?

    előzmény:
    vitopmd (100)
    2013-03-29  22:15

Címlap

top