Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Idős ápolás munka mellett?

erika48
Létrehozva: 2013. március 28. 10:39

Apósom egyedül él, heti egyszer meglátogatjuk.

Hétfön nem volt jól, kihivtuk a háziorvost, aki kórházba utalta, kiderült a cukra 50 fölött, egyéb bajai mellett.  

Inzulint kell(ene) majd kapnia, de mivel tőlünk majd 20 km-re él, ki fogja ezt neki beadni? Magának tuti nem, régebben vérvételektől is elájult.

 

Milyen segíteséget kérhetek/kaphatok az Önkormányzattól? Ha valaki ilyen cipőben jár, kérem segítsen elmondani. 

  1. 2013. március 29. 11:3476.

    Ott a szociális otthon! Tehát, valamilyen szintű állami ellátás jár, de a gyermek a lehetőségeihez mérten anyagilag hozzá kell járuljon, ha semmi jövedelme nincs a rászorulónak. ( Azért valami csak van!)

     

    Egyedi mérlegelés minden vitás eset. 

    előzmény:
    Amarynda (67)
    2013-03-29  07:41
  2. 2013. március 29. 11:3075.
    hat az hideg vizre se eleg
    előzmény:
    asztanaviszta (73)
    2013-03-29  11:05
  3. 2013. március 29. 11:1874.

    Ha most jár hozzá vki az önkormányzattól, akkor nem jogosult még egy szolgáltatótól igénybe venni ugyanazt a szolgáltatást, akár egyházi akár állami, akár fizetős akár nem.

    Inkább azt próbáljátok a meglévő szolgáltatóval megbeszélni, hogy több időre lenne szüksége a mamának - esetleg háziorvossal vmi papírt iratni, hogy napi X óra gondozást igényel. (4 fölé ne menjetek, az már az intézményi ellátás lenne  - még a végén telhetetlennek tűnnétek). 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_305914 (72)
    2013-03-29  10:50
  4. 2013. március 29. 11:0573.

    Van.

     

    Ha jól tudom 28500 Ft a nyugdíjminimum.

    Vannak olyanok, akik semmilyen nyugdíjat nem kapnak, hanem helyette valamilyen szociális ellátást és az is 30 ezer alatt van.

    előzmény:
    Amarynda (71)
    2013-03-29  10:39
  5. Torolt_felhasznalo_305914
    Torolt_felhasznalo_305914
    2013. március 29. 10:5072.
    Ágica! Írnál nekem erről az ingyenes egyházi szolgáltatásról bővebben? Sajnos a Párom Édesanyja is gondokkal küzd. (86. éves.) Fizikailag jól van, még el tudja látni magát. Ám a memóriájával már kezdődnek a gondok. Nem régen volt kórházban vérnyomás beállítás miatt, és ott megállapították, hogy agyzsugorodása van. Ennek a jeleit kb. fél éve érezzük. A Mama gyakorlatilag mindent elfelet 2 percen belül, ami a jelenben történik vele. Én eddig annyit tudtam intézni, hogy napi egy órában - hétköznaponként - jár hozzá egy gondozónő az Önkormányzat Szociális Osztályáról. Felügyeli a reggeli gyógyszerbevételt, vérnyomást mér és egy kicsit beszélget vele. Munka után a hét minden napján egy családtag felmegy hozzá. Hétvégén általában velünk van. Sajnos odaköltözni nem tudunk. Még el vagyunk így, de félek, hogy előbb vagy utóbb hathatósabb segítségre lesz szükségünk.
    előzmény:
    ÁgicaT (64)
    2013-03-29  05:34
  6. 2013. március 29. 10:3971.
    Van olyan akinek annyi a jovedelme???
    előzmény:
    asztanaviszta (70)
    2013-03-29  09:38
  7. 2013. március 29. 09:3870.

    Az önkormányzat által biztosított házi betegápolás jövedelem függő.

     

    Tehát aki igénybe veszi, annak a saját jövedelme alapján állapítják meg a fizetendő díjat.

    A gond csak az, hogy ezek a határok elég életszerűtlenül vannak meghatározva.

     

    Az ingyenes ellátás kb. havi 30 ezres jövedelem alatt jár.

     

     

    előzmény:
    Amarynda (66)
    2013-03-29  07:39
  8. 2013. március 29. 08:3369.

    Csak akkor, ha a saját megélhetését nem veszélyezteti.

     

    Ellentétben egy kiskorúval, akit a szülője a saját megélhetése terhére is köteles eltartani.

    előzmény:
    csutak51 (60)
    2013-03-28  20:57
  9. 2013. március 29. 08:2968.

    Erika-több dolog is nyitva maradt kérdésként.

     

    Szóval a valaki -aki oda jár, nem köteles porszívózni.. De ha mégy hetente ,-akkor egy  5000 pénzet neked is megérne nem?

    - az Apósod mire igényli ezt az ellátást egyáltalán??
    -ellátja magát / akkor gondolom vásárol is hozzá/  nem ágybfekvő beteg ugye ahogy írod -akkor minek  a pótlány?

    Ennyit egy jó szomszéd is segít- becsenget, ránéz, rossz időben visz egy kis kenyeret.. stb.

     

    Ha tényleg segítesz a Papának- vagy akarsz- akkor már miért ne költöztethenétek magatokhoz????  A fia tiltakozik vagy Te?

    Azért ,mert van lakása - az nem kizáró ok ebben a témában!!!!

     

    Ez a megoldás hidd el!!!

     

  10. 2013. március 29. 07:4167.

    Na akkor toled is megkerdem csutak:

     

    mi van ha a betegnek a hozzatartozoi NEM KEPESEK ANYAGILAG semmi ilyet finanszirozni?

    vagy ha nincsenek is gyerekei?

    előzmény:
    csutak51 (60)
    2013-03-28  20:57
  11. 2013. március 29. 07:3966.

    Mivel te otthon vagy a temaban kerdezek valamit toled:

     

    MI van akkor ha valaki nem tudja ellatni a beteg hozzatartozojat mert:

    a beteg nem hajlando hozzakoltozni

    a csaladtag nem TUD hozzakoltozni

    nincs penz arra hogy fizetos segitseget kapjon az illeto

    a beteg nyugdija sem eleg arra hogy fizessen valakinek ezert

     

     

    ezek szerintem teljesen valos es fennallo lehetosegek .

     

    Mert senkit se lehet kenyszeriteni

    a csaladtag nem hagyhatja a gyerekeit/munkajat/ messsze lakik

    a 3. pont es a 4. anyagi vetuletu

     

    ui. gondolom semiramisnak mindez lof@sz meg semmi de mi tortenik ilyen esetben???????

    előzmény:
    eda-1952 (55)
    2013-03-28  20:28
  12. 2013. március 29. 07:3165.

    Tudod ilyenkor mindig szegyellem magam a kulfoldon elok neveben . Ahogy ez a bunko viselkedik azt tukrozi (remelhetoleg nem mindenkire), hogy mi innet jobban tudunk mindent.

     

    En is azert irtam amiket irtam hogy HATHA  van lehetoseg ilyesmire .

     

    Az meg hogy jogilag kotelezettek lennetek egyszeruen nevetseges.

     

    Vicces lenne ha koteleznenek hogy 6 orankent rohanj el 20 km re  es inzulinozz valakit. Hagyd a munkahelyedet, ha nincs kocsid akkor gondolom

    előzmény:
    erika48 (29)
    2013-03-28  14:18
  13. 2013. március 29. 05:3464.

    A mi egyházi szolgáltatásunk ingyenes.

    Igaz, évi sokmilliós veszteséggel működik, de ingyenes. Ezt vállalta az egyházi vezetés, hogy máshonnan csoportosít át pénzeket, de az idős, kiszolgáltatott embereket nem húzza le erejükön felül.

     

    Mondtam volna, hogy jelentkezzen nálunk a topikindító, de a 15. kerületben nincs gondozónőnk, és egyébként is full létszámon megyünk. 

    előzmény:
    csutak51 (60)
    2013-03-28  20:57
  14. 2013. március 28. 21:1563.

    Erika-több dolog is nyitva maradt kérdésként.

     

    Szóval a valaki -aki oda jár, nem köteles porszívózni.. De ha mégy hetente ,-akkor egy  5000 pénzet neked is megérne nem?

    - az Apósod mire igényli ezt az ellátást egyáltalán??
    -ellátja magát / akkor gondolom vásárol is hozzá/  nem ágybfekvő beteg ugye ahogy írod -akkor minek  a pótlány?

    Ennyit egy jó szomszéd is segít- becsenget, ránéz, rossz időben visz egy kis kenyeret.. stb.

     

    Ha tényleg segítesz a Papának- vagy akarsz- akkor már miért ne költöztethenétek magatokhoz????  A fia tiltakozik vagy Te?

    Azért ,mert van lakása - az nem kizáró ok ebben a témában!!!!

     

    Ez a megoldás hidd el!!!

     

     

     

    előzmény:
    erika48 (1)
    2013-03-28  10:39
  15. 2013. március 28. 21:0562.
    Az utólsó mondat. hogy meg kell kérdezni, természetesen NEM Neked szól, hiszen Te, a hsz-eidből jól láthatóan, tudod ezt!
    előzmény:
    Zsumi45 (58)
    2013-03-28  20:51
  16. 2013. március 28. 21:0261.

    Gondolom, a házi gondozás feltételeit -amik egészen biztos, hogy VANNAK- megmondja az illetékes önkormányzat, ha a hozzátartozó megkérdezi.

     

    Egyszerűen meg kell kérdezni, és nem találgatni, mi "jár" és mi nem "jár".

     

     

    előzmény:
    Zsumi45 (58)
    2013-03-28  20:51
  17. 2013. március 28. 20:5760.

    Én ugyan nem feledem!Ezért írtam be, amiket beírtam!

     

    Úgy láttam, inkább Te feledted ezt el, legalábbis a hsz-eidből nem tűnik ki eléggé világosan, hogy igen, van minden, csak épp ki kell fizetni az árát!

     

    Ha minden cukorbeteg idős mellé gondozó és életvitelét segítő "járna", az igencsak sok pénzbe lenne az OEP-nek.

     

    Nagy valószínűséggel itt is MINDENÉRT, és minden órát ki kell majd fizetnie valakinek, a bácsinak, vagy a gyerekeinek, hiszen utóbbiaknak kötelességük gondoskodniuk a szülőről. (Törvényben van már leírva.)

    előzmény:
    ÁgicaT (56)
    2013-03-28  20:38
  18. 2013. március 28. 20:5459.

    Egyformán beszélünk!   

    előzmény:
    ÁgicaT (56)
    2013-03-28  20:38
  19. 2013. március 28. 20:5158.

    Tökéletesen leírtad a házi "ápolás" feltételeit.

     

    A házi "gondozás" is él államilag támogatott formában, s ez az önkormányzatok hatásköre, illetve léteznek vállalkozói és egyházi fenntartású szervezetek.Mindhárom valami térítés (óradíj) ellenében szolgáltat.

     

    Utóbi mindhárom formát gyakorlatból ismerem,  jól működik jelenleg is !

     

     

    előzmény:
    csutak51 (54)
    2013-03-28  20:22
  20. 2013. március 28. 20:3957.

    évenként havonként 10ezer Ft/fő

     

     bocsi 

    előzmény:
    ÁgicaT (56)
    2013-03-28  20:38
  21. 2013. március 28. 20:3856.

    Azt ne feledjétek, hogy a házi segítségnyújtás és a házi (szak)ápolás két külön dolog! Mert OEP-finanszírozása csak ez utóbbinak van, az előbbi normatív finanszírozás alatt van - évenként kb. 10 Ft/fő normatívát utal az állam. Egy nap 12 embert kéne ellátnia a gondozónőknek ahhoz, hogy legalább a fizetésüket kitermeljék. Mivel ez 8 órás munkaidőben lehetetlen (Bp-n én napi 5-6 embert tartok reálisnak), ezért a "kieső" részt az ellátottaknak kell finanszírozniuk. Ha most csak minimálisan kalkulálok is, napi 3000 Ft bevételnek kell lenni minden gondozónőnél, hogy NULLÁRA jöjjön ki maga a fenntartó. 

    De mivel itt is vannak a rendszerben főnökök - de legalábbis egy mindenképpen - ezért ez az összeg még magasabb, az adott főnök alá tartozó gondozónők számától függően. 

    előzmény:
    csutak51 (54)
    2013-03-28  20:22
  22. 2013. március 28. 20:2855.
    Semi, NEM iratja fel az eltűnt gyógyszereket, mert a háziorvos gépén a program nem engedi, ha még nem jár. A kórházból meg kiteszik, oldja meg otthon. Kórházi gyógyszer ügy: amikor anyám a balesete után 3 hónapig várt, hogy bekerüljön a rehabra, a gyógyszereit természetesen bevittük. Sajnos a zöldhályogjára kapott szemcsepp pont  a 2.hét végén fogyott el. A szemészeten írják neki, mentem érte, ahol mondták, ha benn van, ők nem írhatják fel, semmi gond, szóljunk az osztályon, ahol kikérik a kórházi gyógyszertárból. Feltételezem valami keretük vagy mifene lehet, mert ijedten közölték, hogy hű, azt a cseppet nem lehet kihagyni egy napra sem, inkább holnap hazaküldik, aztán ennyi volt a rehabja! Nem hagytam, kikönyörögtem az ismerős gyógyszertárban, hogy tekintettel  a helyzetre, adják ki recept nélkül, aztán amint hazajön, hozom a receptet. Hadd ne mondjam, mivel cukros is, 3 hét alatt egyszer sem nézték meg a cukrát, a vérnyomását sem, ugye elvégre is nem azért volt benn....
    előzmény:
    semiramis (34)
    2013-03-28  14:27
  23. 2013. március 28. 20:2254.

    http://idosgondozas.net/haziapolas.html

    Fentiből, idézem:

    " Támogatott-e, és ha igen, mikor és milyen mértékben a háziápolás?
    A háziápolásnak vannak az OEP, illetve az Egészségpénztárak által támogatott elemei, illetve önfinanszírozó formái. A háziápolás ellátást (szakápolói vizitek, gyógytorna, fizikoterápia, logopédia) az Országos Egészségpénztár -jogosultság esetén- teljes mértékben támogatja. Esetenként 14 vizitet rendelhet el a házi- vagy szakorvos, amely háromszor 14 alkalommal meghosszabbítható szakorvosi javaslatra.
    Fontos tudni, hogy ezek a vizitek legalább 30 percet, legfeljebb 3 órát vehetnek igénybe. Az esetek 80-90%-ában a gyógytorna, a fizikoterápia kezelések élveznek elsőbbséget a szakápolási, gondozási feladatok terhére, így az infúziózást, katéterezést vagy más szakellátási feladatot a betegek túlnyomórészt térítés ellenében tudják csak igénybe venni."

     

    Tehát erre számíts! A háziorvos (vagy a szakorvos) rendelheti el, leírja, mennyi alkalmat fizet ki az OEP.

     

    A többit -pl a porszívózást is- szerintem MIND már csak piaci alapon (vagyis, ha megfizeted) kérheted/veheted igénybe.

     

    Amit itt belinkelt valaki, 2007-es, 2008-as, urambocsááááá 1999-es rendelet, na, az már a múlté!

    De nehogy rosszat írjak, jobb, ha végigellenőrzöd azokat, él-e még, és ha igen, mit írnak bennük.

    (Én is rákerestem a linkre, ott a lap tetején, ARCHÍV ANYAG)

     

     

     

    előzmény:
    erika48 (1)
    2013-03-28  10:39
  24. 2013. március 28. 20:1953.

    Megnéztem én is ezt a linket, számomra nem derül ki, hogy ennek a szolgálatnak ki a fenntartója, csak az, hogy a XV. kerületben van.

     

    Nekem nagyon drágának tűnik, nem hiszem, hogy államilag támogatott. 

    előzmény:
    tapsifüles (38)
    2013-03-28  15:01
  25. 2013. március 28. 20:0452.

    Ha olyan állapotban van apósod, amire utaltál, belátható időn belül nem lesz elegendő az itt leírt szolgáltatás, mert max. 4 óra vehető igénybe naponta.

    Nem elég a látogatása, vagy "megbeszélni vele", mert nem képes jól szervezni a dolgait.Erre épp elég indok a 84 év, előző életmód, stb.

     

    Vagy privát fizetős segítségre, vagy a család rendszeres segítségére is szüksége lesz! (ha nem szeretne intézetbe menni).

     

     

     

    előzmény:
    erika48 (46)
    2013-03-28  18:46

Címlap

top