Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Társak a 90 naposhoz

KCarola
Létrehozva: 2013. Április 3. 11:33

Sziasztok!

 

Hétfőtől szeretnék nekiállni a 90 napos diétának. Nem rég múlt 1 éves a kisfiam, és tervben van a második baba. Szeretnék azonban megszabadulni a súlyfeleslegtől még a terhesség előtt. Olyan módszert kerestem, ami nem határozza meg betűről betűre, hogy mit egyek, hanem hagy döntési szabadságot is. 

Rengeteg dolgot találtam a neten a 90 napos-ról, így most egy kicsit meg is vagyok kavarodva. Szívesen venném azok segítségét is, akik már végigcsinálták, de olyan társakat is keresek, akik velem tartanának. Kicsit félek, hogy egyedül nem mindig lesz meg a motiváció...

  1. 2013. Április 4. 14:5876.

    Igazad van, nem lelkesítő nagyon,ha apránként tűnnek el a kilók (vagy inkább dekák), de állítólag így nem jönnek olyan hamar vissza. Főleg ha az ember hozzászokik a kisebb adagokhoz, a másfajta étkezéshez.

    Én péksütifüggő vagyok - konkrétan a kakaós csiga a gyengém, gyerekkorom óta. Tényleg sokat számít, ha az ember nem eszik ilyen finomságokat!

     

    A  90 naposban az a jó szerintem, hogy négy naponta alig eszik az ember - a gyümölcsnap miatt. Legalábbis nálam ez így volt, mert napi 1-2 banán meg pár szem egyéb, ami éppen van, és bőven elég. A három hónap leteltével alig tudtam ránézni a gyümikre...

     

     

    előzmény:
    KCarola (44)
    2013-04-03  19:46
  2. 2013. Április 4. 14:5775.

    Igen, bp-i vagyok, és szerencsés, hogy a babás torna közel is van hozzánk, itt se sok helyen van.

     

    Az én lányom is 10-11 kg között van, az se könnyű, de legalább a torna is nehezebb. De ha nagyon nem bírod lehet a babakocsit is tempósan tolni, ha van emelkedő, azokat mindenképp mászd meg. :-)

    előzmény:
    KCarola (74)
    2013-04-04  14:07
  3. 2013. Április 4. 14:0774.

    Fú de jól hangzik ez a babás torna! Ez biztosan nem vidéken van, igaz?

    Én sem akarnék gyorsan fogyni, csak szeretnék második babát nyáron a pocakba. Tudom milyen eleve túlsúlyosan terhesnek lenni, és nem szeretném még egyszer átélni. Lehet, hamarabb kellett volna észbekapnom?... Én sajna nem igazán bírom már el a babám magamon, mert már 13kg 14 hónaposan.

    előzmény:
    Pashmina (73)
    2013-04-04  12:51
  4. 2013. Április 4. 12:5173.

    Már úgy fél éve számolom, de ki is maradt idő hatékony idő, mert karácsony volt.

    Meg hát ember vagyok, bűnözök is. :-)

    De épp az a jó benne, hogy így, hogy már tudom mi mennyi kalória, nem észt nélkül bűnözök, és ha mondjuk ettem csokit, akkor a normál kaját aznap visszafogom. Vagy másnap. Vagy többet mozgok.

    Nekem ez vált be hosszútávon.

     

    Én nem akarok gyorsan fogyni, inkább tartósan, és szeretném ha a bőröm sem sínylené meg.

     

    A torna nagyon fontos, és gyerek mellett is lehet, én most 20 percet tornáztam, de felébredt, majd folytatom később, vele együtt. :-)

    Sőt, olyan tornára is járunk, ami babás mamáknak van, gyereket is viszem, olyankor én tornázok, ő meg más gyerekkel bandázik.

    előzmény:
    KCarola (72)
    2013-04-04  12:16
  5. 2013. Április 4. 12:1672.

    Ez a honlap tényleg nagyon jó! Te mióta számolod a kalóriákat? 

    Én is próbáltam az aelején akkor tornázni, amikor a Picur aludt, de a zuhanyzásra már sosem maradt időm...

    előzmény:
    Pashmina (70)
    2013-04-04  11:14
  6. Torolt_felhasznalo_368838
    Torolt_felhasznalo_368838
    2013. Április 4. 11:2871.

    Igen, óriási önuralom kell hozzá, az biztos.

    Én már nagyon sokszor belefogtam, akkor egyszer sikerült végigvinni, amiről már meséltem. És dühös is voltam magamra, mert tényleg nem olyan sok ám az a 3 hónap, mégha most borzasztóan hangzik is, viszont cserébe mennyivel jobban éreznénk magunkat a bőrünkben! Ahhoz képest nem olyan nagy áldozat, csak kár, hogy ezt mindig utólag látja be az ember.. 

    előzmény:
    KCarola (69)
    2013-04-04  10:57
  7. 2013. Április 4. 11:1470.

    Bocsánat nem olvastam végig a tipicot (az én kislányom is 1 éves, úgyhogy nem sok időm van:-).

     

    Nem akarlak lebeszélni a 90 naposról, ha elkötelezett vagy biztosan meg tudod csinálni, de nekem nem jött be.

    Én már 8 kg mínusznál tartok, és én kalóriaszámlálással csinálomk a diétát. Plusz persze életmódváltással, mert a mozgás mindennapos része az életemnek már.

    Tudom, hogy gyerek mellett nehéz, de én úgy oldom meg, hogy akkor tornázom mikor alszik és ha ez nem jönne össze, akkor magamra kötöm kendőben és helyben járós tornát csinálok (marching exersize néven van fent pár a youtube-on). Így a gyerek is élvezi, nekem meg így nehezebb a mozgás, duplán jó. :-))

     

    Nekem a kalóriaszámlálás azért jön be, mert mindent ehetek, de a mértékre figyelni kell, és ez az éltmódváltást is segíti.

    Van egy nagyon jó honlap, amin tudod vezetni, hogy mit ettél és számolja neked, sőt a mozgást is tudod vezetni, célt állíthasz fel, kiszámolja mennyi idő alatt éred el, úgyhogy motiváló (szerintem).

     

    kaloriabazis.hu

     

    előzmény:
    KCarola (69)
    2013-04-04  10:57
  8. 2013. Április 4. 10:5769.

    Én csak azért tartok a gyümölcsnaptól, mert akkor főzök másnapra... pffff.

     

    Jó a kabát motíváció, csak lenne már végre tavasz!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368838 (68)
    2013-04-04  10:22
  9. Torolt_felhasznalo_368838
    Torolt_felhasznalo_368838
    2013. Április 4. 10:2268.

    Igen, én a sok sav miatt nem bírtam a gyümölcsnapokat..Meg folyton a kajákon járt az eszem, mivel tudtam, hogy nem szabad, így szépen elértem, hogy a végén már semmi másra nem tudtam gondolni..

     

    Most nem sürget semmi, nincs tétje a kúrának, szépen, lassan, de biztosan. Próbálok tudatosan étkezni, és életmódot is váltani. Jó, hogy tavasz van, talán jobb lesz a kedvem is, na meg a télikabát elhagyása is motivál...  

    előzmény:
    KCarola (67)
    2013-04-04  10:10
  10. 2013. Április 4. 10:1067.

    Pillekosbor: hasonló paraméterekkel kezdek neki. Remélem, hogy nekem is sikerül! Szerintem azért is jó a hétfő, mert addig még rendesen fel is lehet rá készülni. Gondoltam, hogy addig elkezdek itthon tornázni is, de nem biztos, hogy összejön. Viszont a reggelinél már figyelek, hogy kevesebb legyen.

    Fifi: ez a kávézacc nagyon jó ötlet! Én csak annyit olvastam, hogy fontos, hogy hetente egyszer leradírozzuk a bőrünket. Az is jó, ha egy törölközőt átitatsz hideg vizzel, és azzal dörzsölöd le magad még szárazon, zuhanyzás előtt. Ami nekem még régebben bejött az a magnézium. Felgyorsította az anyagcserémet. A C-vitamin is nagyon fontos a fogyáshoz! Használtam még fahéjas krémet is korábban. Az a narancsbőrre jó.

     

    A banánnal kapcsolatban annyit még, hogy lehet, hogy sok benne a kalória, de számomra az egyetlen gyümölcs, ami éhgyomorra fogyasztva is jólesik. Szerintem reggelente megeszek majd egyet és annyi.

     

  11. Torolt_felhasznalo_993929
    Torolt_felhasznalo_993929
    2013. Április 4. 09:4066.

    Banán kalória tartalma 100/db a táblázat szerint amit megnéztem a legnagasabb.Szt ezért nem mindegy hogy alma/banán /kiwi akármit eszel

     alma 31,kiwi 52

     

    Megpróbálom a linket betenni: 

     

    http://www.vital.hu/?q=/node/5067

     

     

     

    előzmény:
    KCarola (64)
    2013-04-04  09:29
  12. Torolt_felhasznalo_368838
    Torolt_felhasznalo_368838
    2013. Április 4. 09:3365.

    De hát az tele van keményítővel...

    Olyan, mintha krumplit ennél...

     

    Oks, ha szabad, akkor legyen szabad.

     

    előzmény:
    KCarola (64)
    2013-04-04  09:29
  13. 2013. Április 4. 09:2964.
    Épp a mindmegette.hu-n olvastam a gyakori kérdések között, hogy nyugodtan lehet banánt is enni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368838 (61)
    2013-04-04  09:18
  14. Torolt_felhasznalo_368838
    Torolt_felhasznalo_368838
    2013. Április 4. 09:2663.

    Még az jutott eszembe, hogy gyümölcsnapon, ha nagyon megéheztem, gyümölcslevet ittam. Jól csillapítja az éhséget.

    Meg a rooibos tea is.

     

    És érdemes magatokat valamilyen feszesítő kencével krémezni, feszesebb kontúrokat csinál, olyan, mintha fogynátok.. Nem kell méregdrága csodakrém, pl. kávézaccot kis olivaolajjal összepancsolni, majd a zuhany alatt lemosni. 

     

    Meg tornához betekercselni magatokat folpackkal (alá valamilyen fogyasztó krémet, én pl. paprika masszázskrémet szoktam, amit a sportolók is használnak bemelegítéshez, nagyon brutális!!!).

     

     

     

    Nektek nincs valamilyen tuti tippetek? 

  15. Torolt_felhasznalo_993929
    Torolt_felhasznalo_993929
    2013. Április 4. 09:2562.

    Sziasztok!

     

    Tegnap már nem tudtam jönni.

    Köszi igen jó lesz a hétfő mert a hétvégen még nagyon zsúfolt az életem több dolgot is egyszerre kell tenni-venni így nehezebb lenne  oda figyelni.

     

    Jó pár éve volt  akkor 86-ról 72-re sikerült lefogyni. Lassán vissza jött 3 most megint szeretnék néhánytól megszabadulni.

     

     Hétfőig csak ritkán jövök .

     

    Legyen szép napotok  

    előzmény:
    KCarola (32)
    2013-04-03  16:02
  16. Torolt_felhasznalo_368838
    Torolt_felhasznalo_368838
    2013. Április 4. 09:1861.

    A banánon gondolkodom, szerintem az tele van keményítővel. Nem pont ideális gyümölcsnapra..

    Meg még valamelyik gyümölcsről írja, talán a gesztenyéről? Az is keményítős, tehát lehet zöldségnapon enni.

     

    A mindmegettén található egy nagyon jó ismertető a kúráról.

  17. Torolt_felhasznalo_368838
    Torolt_felhasznalo_368838
    2013. Április 4. 09:1560.

    Hát persze, a többiek is így hívnak. :-)

     

    Nem azt mondtam, hogy ne mérd magad... Én pl. naponta ráálltam a mérlegre.. 

    Csak azt meséltem, hogy milyen érdekes volt, hogy bár naponta diétáztam, mégis számottevő eredmény a 8. napok után mutatkozott.

    Azt akartam csak mondani vele, hogy ne csüggedjetek el, ha esetleg nem láttok azonnali eredményt. Nekem nagy csalódás volt, hogy egész nap semmit nem ettem, és mégsem ment le egy deka sem, vagy ráadásul még többet is mutatott a mérleg.. Hosszabb távon kell gondolkodni, nem szabad azonnal feladni. Így soknak tűnik a 90 nap, de mikor utólag visszanézek, mindig azt mondom: óó, csak 3 hónap, nem igaz, hogy nem bírtam ki! 

    előzmény:
    KCarola (58)
    2013-04-04  08:55
  18. 2013. Április 4. 08:5659.
    habem????? pffff Béna vagyok!  De jókedvű!
    előzmény:
    KCarola (58)
    2013-04-04  08:55
  19. 2013. Április 4. 08:5558.

    nem akattam, habem akartam. 

    Fifi! (hívhatlak így? nem személyyeskedés ? Ezek szerint két hetente egyszer érdemes magam mérni... Ez nem jó hír, mert el kell rakatnom a mérleget a férjemmel. Ha Ő dugja el, mindig megtalálom...

    előzmény:
    KCarola (57)
    2013-04-04  08:52
  20. 2013. Április 4. 08:5257.
    Igenis! (szalutálós arcoska nincs?!) Úgy tervezem különben, hogy nem szándékozom bűnözni, de ha mégsem jön össze, akkor inkább ilyet bűnözzek, mint befaljak egy tábla csokit! Sajnos hajlamos vagyok ez utóbbira. Szoptatás alatt annyi csokit ehettem, amennyit akattam, mégsem híztam. Ó, a régi szép idők!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368838 (56)
    2013-04-04  08:46
  21. Torolt_felhasznalo_368838
    Torolt_felhasznalo_368838
    2013. Április 4. 08:4656.

    De KIS kilengés ám, Karola! 

    Én is hajlamos vagyok arra, hogy hosszabb koplalás után hamm! bekapjam a hűtőt tartalamával együtt..

     

    Annyit akartam még elmesélni, hogy érdekes volt, én mindennap mértem magam, és mindig a 2.ciklus gyümölcsnapja (tehát minden 8. nap) után vettem észre, hogy fogytam.

     

    Közben tojássaláta mellett döntöttem.

     

    Szénhidrátnapon én is pizzát ettem, vagy szendvicset kis sajttal, sonkával. Fehérjenapon rántottához nagyon kevés (fél darab) teljes kiőrlésű zsemlét. NAgyon nehéz 100 %-ban megvalósítani ezt a diétát.

     

     

    előzmény:
    KCarola (55)
    2013-04-04  08:28
  22. 2013. Április 4. 08:2855.

    Jó reggelt lányok!

    Már ezzel a témával fekszem és kelek. Nagyon bízom most a sikerben!

    Te vagy az én emberem Rituci! Jól hangzik, hogy egy kis kilengés is megengedett. Épp kérdezni akartam, hogy mit jelent pontosan a pizza szénhidrátnapon, mit lehet feltétnek rátenni, de megválaszoltad. Nem tudnám megállni a húsfogyasztást! Nem semmi vagy! Szeretem a salikat is, meg a zöldséget, főzelékeket, de husival az igazi. 

    A kisfiam épp műanyag birkát főz ebédre. Nem tudom, hogy fogom megállni, hogy egyek belőle.

  23. 2013. Április 3. 21:3754.

    na, a gyümölcsös rész, kicsit zavaros lett, szóval, banánt egyáltalán nem eszem, hanem gyümölcsnap ebédre és vacsorára is almát vagy mandarint eszem (de leginkább almát, na meg egy kis mogyorót)

     

    előzmény:
    Rituci (53)
    2013-04-03  21:33
  24. 2013. Április 3. 21:3353.

    Sziasztok!

     

    Én a víznapot nem tartottam, de, aki érez magában erőt, annak érdemes belevágnia.

     

    nagy igazság, hogy a fogyókúra (is) fejben dől el. Tényleg így van, amíg az embernek nem sikerült magát átprogramoznia, nem lesz sikeres. Tapasztalatból tudom, én a második gyerekem születése után, amikor már nem szoptattam, vagy háromszor vágtam bele a 90 naposba, de mindig feladtam nagyon hamar, kb. két hét után.

     

    Én reggelire almát vagy mandarint eszem, van, hogy 3-4 darabot is, egy kis mogyoróval, (bár van, aki szerint vigyázni kell a gyümölcsökkel is, mert ízlalhatnak). Banánt nem szoktam enni. Gyümölcsnap ezt eszem ebédre meg vacsorára is. Viszont, ha rohanós a reggel, akkor van, hogy cak egy műzliszeletet eszem. Fehérje napon rengeteg nyers zöldséget eszem, és sajtot, néha egy kevés grillezett husit, de amióta csinálom, egyre kevesebb húst eszem, és erre most már tudatosan is próbálok törekedni. Keményítő napon brokkoli vagy karfiol pörkölt jó sok őrölt köménymaggal rizzsel, vagy tepsis vagy grillezett zöldségek (cukkini, répa, krumpli), esetleg vega paprikás krumpli, stb.  Ezekből néha jó nagy adagokat bevágok, a töbi napon, még a tésztánál is meg tudom állni, hogy ne egyem sokat. (Na jó, néha a pizzánál sem sikerül...)

    Az igazi vegán receptek között érdmes szétnézni, sajnos, a mindmegettén nagyon sok olyan recept van fenn, amiben valamelyik hozzávaló nem az adott napba való. Néha csak egy zacsi pattogatott kukoricát ettem, mert filmet akartam nézni, és akartam közben valamit nasizni. Szénhidrát napon főként pestos tészta vagy margherita pizza (ezen ugyan van sajt - de úgy látszik ennyi még belefér), vagy édes tészták (grízes, stb), palacsintát is ettünk már többször. Én nem szoktam ugyanazt enni ebédre és vacsorára.

    Jó sokat iszom, erre van, hogy sikerül odafigyelnem, van, hogy nem.

  25. Torolt_felhasznalo_368838
    Torolt_felhasznalo_368838
    2013. Április 3. 21:0352.
    Valszínűleg vagy tojássalátával (meg bírom enni kenyér nélkül is, kevés lilahagymát is teszek bele), vagy grillezett csirkemell görög salátával. Attól függ, mit találok a zöldségesnél. Gyümölcsöt mindig mandarint szoktam..
    előzmény:
    KCarola (49)
    2013-04-03  20:36

Címlap

top