Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2017. december 7. 06:0141326.

    Love. 

  2. 2017. december 7. 05:1041325.

    Jó reggelt Angyalok.

  3. 2017. december 7. 01:1341324.

    Szép jó reggelt!


    Hogy mi lesz a meglepi az úthengerelt macska kapcsán, még nem tudom, de ha ragaszkodtok hozzá, Őkelme is lehet az ajándék 


    De inkább valami szépség lesz a befutó, de az titkos 


    A tegnapi adventi játékot már buktam, eddig be se jött a fórum, se bármi az nlc-n.


    Nah, lépek 

  4. 2017. december 6. 22:0241323.

    Sziasztok!


     


    Nekem se sikerül mindig belépnem....


    Időm se nagyon van...nagyon rohan! Nekem legalábbis!


    Borcsamama! Én is nagyon boldog névnapot kívánok!


    Gondolom Ti is érzitek, hogy nagyon közeledik már a Karácsony! :)  Mindenhol nagyon sokan vannak....és olyan türelmetlenek , meg lökdösödőek az emberek.....


    Viszont olyan szépek a világítások!  Nem szeretem a sötétet, de ilyenkor úgy szeretek bámészkodni! 


    Nem tudom, hogy ezt elküldi-e....


    Majd megpróbálok újból reagálni mindenkinek, de nem most......most kicsit megsértődtem a ráncfelvarrásra!

  5. 2017. december 6. 21:5241322.

    sziasztok


    a rancfelvarras nem sikerult


    ha hozza akartam szolni, kivagott a fooldalra egesz nap es tegnap is tobbszor


    Bubcsi


    tetszik a szoveg, amit ajanlasz, koszonom, hogy gondoltal ram


    fenci


    ha megtenned, hogy ha utba esik bemesz egy Intersparba, nagyon megkoszonnem


    csak ujra tudom mondani: nagyon jol bansz a pirossal:-)


    macska


    mennyi szep kep


    azok a mosolygo hoemberek...


    jut eszembe: az angyalka, amit toled kaptam majusban, epp egy Telapoval kokettal egy fenyofa alatt a hangfalamon :-)))


     


     

  6. 2017. december 6. 21:4041321.

    Sziasztok!


    Borcsamama: Utólag is Boldog névnapot kívánok!


    Mindenki nagyon jó képeket, videókat hozott.


    A  munka megint beszippantott, talán hétvégén tudok jönni. 


    Millió puszi, és ölelés!  

  7. 2017. december 6. 21:2641320.

    Adventi vásár és kettö kirakat képe


     


     


     

  8. 2017. december 6. 21:2341319.

    A bögre és néhány kép.

  9. 2017. december 6. 21:1241318.

    Sziasztok!


     


    Ladyzso


    A vasaló talán 3-4 éves lehetett, még bírnia kellett volna. Az előző tovább bírta,  az meg szikrázott és majdnem kigyulladt amikor bedugtam a konnektorba,  így kénytelen voltam lecserélni, akkor nagyon mérges voltam és nem voltam hajlandó nagyobb összeget kiadni érte és egy olcsóbb, nem túl márkásat választottam, hát ez lett az eredménye, nem sokáig bírta.  Most tefalt vettem, remélem ez jobban bírja majd a kiképzést. 


     


    Tegnap este már megpróbáltam képet feltölteni, majdnem sikerült is de az utolsó pillanatban meggondolta magát a telefonom és még sem tudtam megmutatni a képeket, mindjárt teszek még egy próbát és mutatom a bögrét.


     


    Fenci


    A szánkón nagyon jól néz ki a korcsolya. Én tennék egy kis pirosat  tobozos koszorúra, de szerintem így natúran is szép. Hú milyen ügyes az apuka, hogy tervez és barkácsol és egy új ágy születik mire hazaér a lányod, biztosan nagyon fog neki örülni. 


     


     


    Gabriella


    Sok szép ajándékot hozott a télapó.


     


    Borcsmama


    De jó lehet a sok szép madárkát figyelni a meleg szobából.


     


    Kellemes télapózást mindenkinek!

    előzmény:
    ladyzso (41303)
    2017-12-06  00:28
  10. 2017. december 6. 20:4741317.

    A mai nap pár képben.  


    Bécs 2017. 12. 06.


    Mindenkinek további szép estét....


     

  11. 2017. december 6. 15:1341316.

    Szóval most fejeztem be a tobozkoszorúm vagy nem fejeztem be és a tobozok közé kis piros gömböket ragasztok vagy hagyom idén natúrban csak némi zöld fenyőágra helyezem, kellett nekem idő, ahhoz hogy most szépen elbeszélgessek magammal vagy csak egy nagy piros masni kerül rá vagy idén semmi .....ahhhhh Enci!

    előzmény:
    fenci (41315)
    2017-12-06  14:52
  12. 2017. december 6. 14:5241315.

    Londonka, bemehetek és megkérdezem?

    előzmény:
    LondonEye (41311)
    2017-12-06  11:27
  13. 2017. december 6. 14:5041314.

    Ez a ráncfellvarrás! Sem a tegnap, sem az este, sem ma nem sikerül bejönni! És így hogy pontozzam a Lady macskáját! Vagy makkáját ... 10!


    Alkotunk, a 2 fiú kárpitozza a lányom új meglepetés ágyát. A matracot vettük fekete pénteken, apuka tervez, kalapácsol, némi faanyagot barkácsol, nos ágy lesz abból. Tavaly csinált egyet már a fiunknak is.


    Én ragasztgatok, tobozolok. Jó nagy a szél, de azért kirohantam megnézni a korcsolyák legújabb helyét. Szerintem így valahogy kellene összehozni, mit szóltok?

    előzmény:
    Gabriella2 (41313)
    2017-12-06  13:19
  14. 2017. december 6. 13:1941313.

    Borcsamama,


    csalóka, mert egyrészt a gyerek a sok, a csizmák minden évben ugyanazok és főleg narancs, banán, mogyoró, pisztácia van bennük, a csomagok a munkahelyemtől vannak, szóval a két világító üveg ami igazán ajándék, a legkisebbnek meg harisnyák (mert még úgyis mindegy neki )

  15. 2017. december 6. 11:2841312.

    bocsi megtalaltam:-)

    előzmény:
    LondonEye (41311)
    2017-12-06  11:27
  16. 2017. december 6. 11:2741311.

    Tudja valaki, ha egy Spar-ba bemegyek, ott vehetek vasarlasi utalvanyt?


    az oldalukon nem irjak, hogy tudom beszerezni...

  17. 2017. december 6. 11:2041310.

    ladyzso


    mar ketten is mondtuk az uthengert, szoval valami tenyleg tortenhetett szegennyel a ti segitsegeteken kivul is


    tegnap meg az is eszembe jutott, hogy valaki konyvjelzonek nezte, es szepen racsukta a nagylexikont


    de en csak jatekon kivul sziporkazom itt


     


     

  18. 2017. december 6. 10:1441309.

    Jó reggelt, szép napot Angyalok!


    Annyit vigyorogtam tegnap  a laposmacskás történeten és a hozzászólásokon, hogy nagyon jó lett a tegnap estém.  Már a vacsorán kezdtük a viháncolás, aztán itthon meg ti vártatok rám.  


    Remélem ma is jó napunk lesz. Mi ragyogó napsütésre ébredtem, fagy is alig volt, ma reggel könnyen kiolvasztottam a madaraim itatóját.  Minden reggel azzal kezdem a napot, hogy jégolvasztás, etetés, de nagyon élvezem csinálni.  Mot már ott tartunk, hogy százával járnak ide enni, és nagyon sok féle, mi meg nagyon élvezzük a meleg szobából lesni őket.  /a mieink nem ilyen csúnyák/.


    Macsek, a mai képeid csodásak.  Köszönjük hogy ránk is gondolt a mikulás, én azt a macska feliratos zacskót szeretném a jobb alsó sarokból.  Az olyan igazi zsákba macska. 


    Jajj nekem a második képeddel, azt úgy ahogy van, mindenestől szeretném!!!!!!!!


    A negyedik képen pedig szeretnék valami pici élőlény lenni - hogy ne kelljen sokat cipelned- a hátizsákod zsebében, és onnan végigélvezni a mai napodat.  Alig várom hogy lássam a képeidet. 


    Fenci, nagyon csini dekorok készülnek nálad folyamatosan, egyenlőre a legnyerőbb a korcsolyacipős.


    Az ilyen meggyeső takarítás után  tudja a legnagyobb örömet okozni. 


    Démi, szuper hogy már ilyen jól vagy, és nem csak a karácsonyra készülsz, hanem már a túrázás is bekerült a programba. 


    Azért csak vigyázz magadra, nem kis dolog volt az amin keresztül mentél.


    A kisvasutad mesés, ha lenne helyem hova tenni, akkor mondanám hogy nekem is kell olyan, meg kell körhinta, meg kell minden ami karácsonyos, de hát itt nincs egy talpalatnyi felesleges hely sem, ráadásul a szanáláskor azt a szekrényt is száműztük, ahol addig télen a városkám kapott helyet. Most csak a viszonylag széles ablakpárkány maradt neki, azt kell beosztanom.


    Gabriella, gazdag volt a mikulásotok, sok szép ajándékot vitt a gyerekeknek.


    Narocsi, örülök hogy mosolyogni látlak!


     

  19. 2017. december 6. 09:3241308.

    Persze hozom majd. 

    előzmény:
    Gabriella2 (41306)
    2017-12-06  08:08
  20. 2017. december 6. 08:5141307.

    10 pont, már azt is értékelni kell, hogy hozzákezdtél!


    Egyébként ez egy medve, aki betévedt a városba, és elütötte egy úthenger szegényt!!!


    A meggyért kár, de tényleg tanultál Havasbabától!  Az olaj kiborítása lehetett a csúcs, már  csak ha a feltakarításra gondolok!


    Mindenkinek puszit küldök, azért nem vagyunk állandóan szomorúak ám!


     

    előzmény:
    ladyzso (41273)
    2017-12-05  20:14
  21. 2017. december 6. 08:0841306.

    Macska,


    érezzéteknmagatokat nagyon jól! várjuk a képeket!

    előzmény:
    macska54 (41304)
    2017-12-06  05:05
  22. 2017. december 6. 08:0541305.

    sziasztok,


    Bubcsi, Borcsamama, köszönöm a többiek nevében, mert kicsit idegen tollakkal ékeskedem, végül én nem igazán tudtam tevékenyen segíteni. Bubcsi, ez amolyan szülői közösséget összekovácsolandó közös házi feladat volt, személyes véleményem már egyszer kifejtettem


    Ladyzso, most látom, hogy játékként hirdetted a pontozásdit, mi lesz a nyeremény? egy macskapárna esetleg? 


    Borcsamama, hát cicának tényleg elég malackás de ha nem mondod, senki nem tudja, hogy ezt elrontottad! mint a Rút kiskacsa meséjében a hattyú


    Shephard, tudom, milyen is otthagyni a gyermeket, de annak tényleg örülni kell, hogy Oli jól veszi, nálunk voltak nagy sírások (persze kizárólag nekem címezve)


    meséljetek, nálatok is megteltek a csizmák?

  23. 2017. december 6. 05:0541304.

    ladyzso: " gyárthatok még pár ilyesmit"  Minden pénz megérne. 


    Jó reggelt Angyalok!   



     


    Gép lesz velem. Nem maradtok kép nélkül. (már akinek hiányzik)

  24. 2017. december 6. 00:2841303.

    Nagyon szépen haladtál, ügyes vagy. 


    Majd teszel fel képet az új bögrédről? Biztos szuper volt a vásár. 


    Mennyi idő után ment tönkre a vasalód?


    A mosógép köszöni szépen jól érzi magát. Szerencsére 2 program sikeresen lefutott. Remélem, hogy holnap is hajlandó lesz az együttműködésre.

    előzmény:
    Mágika (41302)
    2017-12-06  00:19
  25. 2017. december 6. 00:1941302.

    Sziasztok!


     


     


    Jó sokat írtatok megint :)


     


    3 napot itthon voltam szabin, igyekeztem ez idő alatt nagytakarítással végezni, ami egész jól sikerül már csak a fürdi 


    maradt hátra a többi megvan, most már lehet díszítni a lakást.  Készülget az angyalkám ajándéka is, szerintem hétvégén 


    be is fejezem és akkor jövő héten indulhat a posta. Még egy egész napos kirándulás is belefért, igaz, másnap csak kóvályogtam, 


    mivel hajnali 4-kor keltem és csak éjfél körül kerültem ágyba, de megérte. Adventi vásárban voltunk, sok szép dolgot láttunk,


    de drága volt minden, mondjuk erre számíottam is, de megérte, mert ittunk egy pucsot és legalább van egy bögrém. 


     


     


    Gratulálok a játékban nyerteseknek, borcsamamának és nem is tudom talán ladyzso volt a másik. (elnézést, ha rosszul emlékszem)


     


     


    Macska


    Neked nagyon jó kirándulást kívánok az adventi vásárba és kellemes pihenést a karácsonyi utatokhoz is.


     


     


    Ladyzso


    Végig olvastam ezt az anorexiás macska varrásos történetet, hát jókat nevettem a sok hozzászóláson.


    Remélem meggondolja magát a mosógéped, összeszedi magát és rendesen működik.


    Nekem a vasalóm mondta be az unalmast,  egyik reggel még kivsaltam a fehér blúzomat és este amikor bedugtam semmi nem


    történt, egyszerűen nem működött, így kénytelen voltam venni egy másikat, remélem ez tovább fogja bírni, mint az előző.


     


    Shepard


    Gratulálok az üzlethez,  gondolom most ezerrel készülnek a kanalak.


    Oli milyen ügyesen veszi az ovis akadályokat,  neked kitartást amíg megszokod, hogy nincs mindig melletted, szerintem neked rosszabb mint a gyerkőcnek. Gondolom nagy izgalommal várja az oviban is a mikulás érkezését. 


     


    Szedna


    Mostmár tudom, hogy te küldted a képeket, légyszíves nekem is küld el mégegyszer, mert én sem tudtam megnyitni.


    Szombaton kora reggel mentünk végig az Andrssy úton, olyan szép volt kivilágítva és főleg, hogy alig volt autó végig 


    lehetett látni az egész utcát.


     


    fenci


    Elképzeltem a jelentet amint meggy eső hullott nálatok, jót nevettem rajta.  


    Jók a dekorjaid,   a szánkóból mi készül?


     


    Borcsamama


    Nagyon klassz lett a fehér szőlő ágas díszed, a kopogtató is szép. Gyönyörű ajándékokat is kaptál.  Boldog névnapot kívánok


    neked itt is.


     


     


    Dém 


    Örülök, hogy túl vagy már a műtéten és minden rendben, sőt már kisebb túrákat is vállalsz.


     


    Havastáj


    Jobbulást kívnok a Nórinak.


     


    Madlena


    Szép lett a koszorúd.


     


    Jó éjszakát kívánok mindenkinek!

Címlap

top