Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2018. március 2. 21:3942501.

    Szívesen.


    És egy jó hír ma nekem. Megjött Tóbiás a fekete gólyánk. Este 17:05h-kor.  


    Nem merek betenni képet. Mégis csak ez egy karis topik. Ha többen mondjátok akkor megmutatom.


    Mindenkinek további szép estét, jó éjszakát.

    előzmény:
    ladyzso (42499)
    2018-03-02  19:48
  2. 2018. március 2. 19:5042500.

    Gratulálok a dédunokához!


    Most már meggyógyultál?

    előzmény:
    Zsumama (42491)
    2018-03-01  15:20
  3. 2018. március 2. 19:4842499.

    Szaisztok!


    Felénk nincs semmi különös. Szinte egész nap szállingózott a hó.


    Borcsamama: aranyosak az unokák. Hogy sikerült a lövészet?


    Macska: köszi a képeket és az infókat.

  4. 2018. március 2. 10:3042498.
    Ha ezt el tudnám adni akkor már jönne a jó idő és velük együtt a mi gólyáink is. 

     


     
  5. 2018. március 2. 04:4942497.

    Borcsamama nem voltál értetlen, én is 6-7 éve tanulok gólyául. És még "semmit" sem tudok sokakhoz képest. De ezzel a téma körrel minden nap lehet mit tanulni. 


    Jó reggelt mindenkinek!

    előzmény:
    borcsamama (42496)
    2018-03-01  22:16
  6. 2018. március 1. 22:1642496.

    Köszi a tájékoztatást, most már legalább tiszta, és tudom hogy semmi tévedés, én voltam az értetlen.  :-)

    előzmény:
    macska54 (42495)
    2018-03-01  21:52
  7. 2018. március 1. 21:5242495.

    Na akkor hogy ne keverjük: Tóbiás nem JELADÓS, de gyűrűzött gólya és a fészke bekamerázott. Azon a linken lesz látható amit alább betettem. Feltéve ha megérkezik és el is foglalja a ledőlt fészket. Ha nem akkor keres másikat ahol fészekharcra kerülhet sor. Az sosem jó.


    Zoltán a JELADÓS, de a fészke nincs bekamerázva. Őt nem látjuk. Csak a szakemberek. A gemenci ZRT. munkatársai. Zoltán is fekete gólya és szintén a gemenci erdőben van a fészke. Azért is tudják, hogy úton van, mert látják a vételen a jeladójának a jeleit. 


    Zoltán haza útja a térképen. Ezen az oldalon is sok érdekesség található.


    Remélem érthetően írtam le.


    Mindenkinek további szép estét, jó éjszakát. 


     

    előzmény:
    borcsamama (42494)
    2018-03-01  20:34
  8. 2018. március 1. 20:3442494.

    https://sokszinuvidek.24.hu/viragzo-videkunk/2018/02/24/ha zaindult-afrikabol-az-egyetlen-jelados-magyar-fekete-golya/


    Macsek, még februárban olvastam arról, hogy útnak indult a Gemencbe az egyetlen jeladós magyar fekete gólya, Zoltán. 


    Én tavalyról is arra emlékszem, amelyikről te írsz. Ezek szerint nem csak egy jeladós van. 


    Dóriról egyenlőre nem csináltam képeket, nem volt idő átöltözgetni, majd alkalomadtán.   Igérem, mutatok majd képeket.


    Zsumama, örülök hogy bejelentkeztél, persze hogy emlékszem rád.  Gratulálok a dédunoka születéséhez, jó egészséget kivánok neki. Nőjön nagyra!

    előzmény:
    macska54 (42493)
    2018-03-01  17:18
  9. 2018. március 1. 17:1842493.

    Borcsamama képet kérünk a kis tündér jányról a ruhácskákban. Addig nem hisszük míg nem látjuk.  A viccet félre téve (de minek is?) ha lesz rá mód szívesen megnézném a szép ruhácskákba Dórikát. 


    A gólyák nagy vonulásban vannak. Rengeteg érkezett Németországba. Hozzánk később jönnek. A gemenci feketénk (Tóbiás) tavaly 02. 26. érkezett, de most nem jött. És ami nagy baj leszakadt a fél fészke, de asszem írtam. Gemenc-Keselyűs-élő webcam.


    A másik korán érkező gólyánk Őrhalomba (Báró) kéne hogy érkezzen szombaton a tavalyi dátum szerint. Neki elméletileg lenne jeladója, de 2017. 09. óta nem működik. Őrhalom webcamerája. Most amúgy jobb ha nem érkeznek. Ebben a havas időben nem taliznak élelmet. Bár a legtöbb helyen segítenek a gólyáknak. A helyi lakosok szokták etetni őket. 


    Zsumama sok boldogságot egészséget kívánok a családodnak. 


    Akihez nem szóltam azokra is szeretettel gondolok. 


     

    előzmény:
    borcsamama (42492)
    2018-03-01  16:03
  10. 2018. március 1. 16:0342492.

    Sziasztok Angyalok!


    A megszólításom Tavasz Tündérek akart lenni, de felnéztem a gépről és mit látok? - odakint hatalmas pelyhekben szakad a hó....................  Szegény madaraink, rossz világ van rájuk.  Nem győzzük őket etetni, és vinni nekik a meleg vizet, mert folyton befagy az itatójuk.  Néhány napja ide költözött egy pár fekete rigó is, már reggel itt ülnek a szobám ablakában a virágcserépben.  Az összes piros bogyót leették, ami a karácsonyi dekor volt, most naponta legalább kétszer viszek nekik felszeletelt almát, mert ők a magokat nem igazán eszik meg.


    Bubcsi, jól tetted hogy szóltál egy főnöknek, nem lehet az ilyenre ráhagyni, mert vérszemet kap, aztán sose lesz nyugtod tőle.  


    Havastáj, remélem már jobban vagy, és mindenki gyógyul akit elkapott az influenza. 


    Mágika , köszi a linket, és remélem a legújabb alkotásodról is kapunk képet. 


    Narocsi, mi is készülünk Pécsre , talán akkor már nem lesz ilyen hideg és hó sem. Jó lesz találkozni, örülök neki.


    Londonka, én is nagyon szeretem azt a filmet.  Veled minden rendben, jól vagy?  Kicsit megijesztett az az idézet amit valamelyik nap írtál, bármennyire is szép és igaz, mert valahogy nem jókedvet és boldogságot sugároznak. 


    Fenci,  ha lehet én is szeretném.


    Macsek, a gyólyákkal mi újság?


    Velünk nem igazán történik semmi , amikor lehet unokázunk.  Ma este pl. papa Ádámot viszi lövészetre mert apja ügyeletes.  Még nem tudjuk mi sül ki belőle, az iskolában jelentkezett, ma este 7-re  mennek először.


    Tegnap itt volt Dóri is, hozta bemutatni az új ruháit, amiket Angliából rendeltek neki.  Onnan szoktak hozatni neki ünneplő ruhákat főleg. Ezek is gyönyörűek, az egyik egy tüllszoknyás sötétkék bársony felsőrészes ujjatlan kis ruha boleróval, a másik egy hosszú ujjú szintén sötétkék csipkeruha.  Kérdeztem tőle, hova fogja ezeket felvenni? 


    Válasz, a bársonyt karácsonyra, a csipkeruhában pedig hegedű koncertet fog adni.  ????  Még nem is jár zeneiskolába!


    Ettől függetlenül már tudja, hogy hegedűn, furulyán vagy pánsípon fog játszani.  


    Ja és hogy az oviban a ballagásra is muszály neki kiöltözni, mert a csoportjukból hat fiú ballag, ő lesz az egyedüli hölgy. Eszméletlen, hogy milyen dumája van sokszor.


    Vegyes csoportba jár, a többiek kisebbek, ill. még egy nagycsoportos kislány van, de ő még nem mehet iskolába. 

  11. 2018. március 1. 15:2042491.

    Szép napot kedves Angyalok az első tavaszi napon, ami ígen csak hidegre sikerült.


    Nagyon régen írtam, de olvastam az elmúlt ídőszakban is. Mikor én géphez kerülők addigra már mindenki alszik. Azért remélem van még köztetek aki emlékszik rám. A Fb lévőkkel tartottam jobban a kapcsolatot, mert az egyszerűbb. 


    Most akkora öröm ért minket, hogy meg kell osszam Veletek is, ígaz karácsonykor a meglepetés még pocaklakó volt, de február 28-án este megszületett az első dédunokánk, Alex Tamás 3880 és 59 cm. Mama és baba jól vannak, pénteken du már haza is mehetnek. 


    A betegeknek gyors gyógyúlást - én hetek óta beteg voltam, a harmadik adag antibiotikum utolsó szeme van mára - a két kisebb uncsim is többször betegeskedett, minden ídőnk az ővék. 


     


    Mindenkinek meleg tavaszt és jó egészséget kívánok. Nagy baráti öleléssel Zsumama

  12. 2018. március 1. 14:2942490.

    Bubcsi én a csoki mikire fognék minden bajom. 


    narocsi jó hallani ilyet is hogy letakarítanak. Most már tessék meggyógyulni, jobbulást. 

  13. 2018. március 1. 14:0242489.

    Ja, most megjött a cidri rendesen: -21 fok C   Nagyon hideg volt reggel, de legalább nem rögtön locs-pocs van a hóesés után!


    Havastáj: Épp a napokban akartam írni, hogy most a kedvedre van az idő, mert -havas a táj! Erre olvasom, hogy te is beteg vagy! Nagyon levert a tél az idén... Gyerkőc jobban alszik? Vagy még mindig buli van éjjel?


    Fenci: Én is kérem az olvasni valót, köszi! És nem is kérdeztem, hogy felébresztetted az ágyas pálinkát? Jó lett??


    Macska: Nálunk az idén kis traktorokkal is takarítják a havat, valamelyik este a lakótelep járdáit is megcsinálták. Teljesen meglepődtem, mert régen nemigen jöttek felénk. Tavaly egyszer szóltam az alpolgármesternek, hogy sok öreg lakik erre: azóta jönnek füvet kaszálni is, meg most havat takarítani.


    Bubcsi: türelem, nyugodj meg egyedül lenni sem egyszerű egy irodában. 3 nap + egy hétvégét  voltam otthon, hogy a 39 fokos lázat kipihenjem, mert meló volt... nagyon hónap vége.  Már jobban vagyok, de nem csilingelő a hangom, és tudok még köhögni!  Nagyon hideg volt reggel: kész öröm ilyenkor besétálni!  Reggel megkérdeztem, hogy megint karácsony lesz??  mert olyan a táj, de nem tudom hol veszek fát...  Lehet nálam is elő kell szedni a pillangós díszeket, hátha megenyhül az idő!!!


    A csoki mikulást meg megkellett enni, nehogy az akadályozza a tavaszt!


     


    Borcsamama: márciusban Pécsett találkozunk a varrós napon??


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    Bubcsi28 (42488)
    2018-03-01  12:58
  14. 2018. március 1. 12:5842488.

    Macsek hamar elfogyott a kitartásom. Ugyanolyan pozíciója van mint mindenki másnak, csak mindig keres valakit akit oktathat. Beszéltem nemrég a csoportunk megbízottjával ( mert a mi csoportunk vezetője egyben az osztályt is vezeti, tehát hozzá nem akartam rögtön futni). Szóval a csoportmegbízott egy kicsit se volt meglepve, azt mondja már a többedik vagyok aki ez miatt szólt, meg nálam szerinte nagyon messzire is ment. Ő most beszél egy szinttel feljebb, hogy legyen valami megoldás. Nálam alapvetően elég soká lehet töltögetni azt a bizonyos poharat, de itt most hamar betelt. Meg ugye nem tudtam hogy tényleg ennyire béna vagyok, vagy csak a szívemre vettem vagy mi.


    De nem vagyok ám nyuszi, nem hagyom magam


    Képzeljétek, volt még a fiókomban egy csoki mikulás. Úgy döntöttem, hogy időjárás alapján aktuális a megevése....mert ugye mi van, ha holnaptól meg nagyon meleg lesz?


    Tegnap este kitettem a főbejáratra a csibés ajtódíszt, hátha bevonzom a tavaszt.


    Londonka imádom azt a filmet meg a színésznőt is. Ja, este azt mondták a tvben, hogy megy felétek a cidri. Öltözzetek fel jól.


    A betegeknek további javulást kívánok.


    Szép napot!


     


     

    előzmény:
    macska54 (42487)
    2018-03-01  11:54
  15. 2018. március 1. 11:5442487.

    Bubcsi nem tudom milyen státuszban  van a kolleginád, de ha főnök kedvenc akkor gáz. Ha viszont nem különösebben akkor a főnökkel beszéld meg, hogy te tudsz önállóan is dolgozni és nem kéne bele szólnia a te munkádba. Nem toom mi a szitu a meló helyeden. Kitartást kívánok.

    előzmény:
    Bubcsi28 (42484)
    2018-03-01  09:19
  16. 2018. március 1. 10:2242486.

    Szép napot!


    fenci, én is kérném, szívesen megnézném!

    előzmény:
    fenci (42480)
    2018-02-28  19:31
  17. 2018. március 1. 10:1342485.

    jaj Bubcsi, valahogy le kene allitanod a kolleganot


    nyilvan ez jar konfliktussal, de teged meg tonkretesz...


     


    ma olvasom a cikket Emma Thompsonrol, hogy az Igazabol szerelemben, mikor rajon, hogy a ferje a nyaklancot masnak adja, es bemegy a szobajaba sirni, azt eljatszani nagyon fajdalmas volt neki, mivel az elso ferje is megcsalta egy szinesznovel


    az a jelenet egyebkent is annyira szivbemarkolo, es Emma Thompson zsenialis

    előzmény:
    Bubcsi28 (42484)
    2018-03-01  09:19
  18. 2018. március 1. 09:1942484.

    Jó reggelt!


    Én veszek kávét is, teát is, meg nyugtatót is.


    Egy kolléganőm kitalálta, hogy majd ő lesz az anyám, és megtanít engem olyan strukturáltan dolgozni, ahogy ő teszi.


    Értsd: nyissak ugyanúgy dossziét bizonyos dolgoknak, vezessek különféle excel táblákat, minden feladatot számon kér hogy kész-e, beleszól hogyan fogalmazzak mailt, ja és olvassa a bejövő és kinenő leveleimet!!!!!


    És ez még csak egy kis része. Szóval kész vagyok a csajtól.


    Elég motiválatlan vagyok most...


    Itt hó már nincs, reggelente -10- -13 fok.


    Azt ígérik, hétvégére "javul".


    Hát....éljen a tavasz!


    Mindenkinek szép napot!

    előzmény:
    macska54 (42483)
    2018-03-01  04:29
  19. 2018. március 1. 04:2942483.

    Jó reggelt mindenkinek!

  20. 2018. február 28. 21:0642482.

    Szép estét mindenkinek.


    Csak beléptem, benézni.


    Velem sem történik semmi.


    Igen, itt is sok a hó. De azt gondolom most mindenhol.


    De holnap már kezdődik a meteorológia tavasz.


    Persze még várni kell egy kicsit a tavaszra, de az is eljön.


    A csillagászati tavasz meg március 20-án lesz. 


    Na akkor már talán jó idő lesz. 


    Jó éjszakát kívánok mindenkinek. 

  21. 2018. február 28. 21:0442481.

    Szia!


    Hú de jó nektek!


    Én kérem szépen.

    előzmény:
    fenci (42480)
    2018-02-28  19:31
  22. 2018. február 28. 19:3142480.

    Sziasztok. Nálam vagy 30 cm hó esett, de az udvaron van vagy fél méter, mert oda toltuk el a havat, hogy a járdákon közlekedni lehessen. Ma volt a szombatom, olvastam. Reggel a színházas csoport pdf.ben feltette Dorian Gray-t. Most volt a bemutató az Operettben ugyanezzel a címmel. Hideg is van, jég is van, vissza is szólt a férjem reggel 7-kor, hogy csúszik az út, szóval elfoglaltam magam. Ha valaki kéri, email-ben átküldöm.


    Betegeknek jobbulást, mindenkinek további szép hetet.

    előzmény:
    ladyzso (42479)
    2018-02-28  17:43
  23. 2018. február 28. 17:4342479.

    Szaisztok!


    Tök jó, hogy ilyen sok helyen van ennyi hó.
    Mi is rákaptunk a filmezésre.
    Van egy macis kesztyűm, kissé szétszakadt, meg kéne varrni,
    LondonEye: szép idézetet hoztál


    Szuper, hogy ennyien kártyapartiztok.
    Mindenkinek jobbulást! Vigyázzatok magatokra!


    Bubcsi: de jó, hogy rendbe jött a férjed keze


    Mágika: régebben is sütöttem így sósat, így izgalmasabb.


    Mennem kell pirítóst gyártani, majd még benézek.


     

  24. 2018. február 28. 11:4142478.

    szijjasztok


    "Nem kötelességünk, hogy mindig szórakoztassunk másokat. Nem fontos, hogy mindig szerepeljünk és érdekesek legyünk. Meg kell tanulnunk, hogy kinek mit érdemes elmondani. És hallgatnunk is, ha nincs lényeges mondanivalónk." Popper Péter

  25. 2018. február 28. 11:0542477.

    Sziasztok Manók!


    Most elkél a manósipka is, olyan hideg van! Nekem csak mára kellett egy kis havat takarítani, nem sok esett, inkább vitte a szél. Most még megvan, de már olvad, ugyanis szikrázó napsütés van!


    Tegnap kártyaparti, holnap éneklés, kicsi élet a langyosvízben.


    Szép napot!


     

Címlap

top