Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2018. november 26. 13:4143252.

    Csuda pofa vagy! Vicc vót! De nagyon fogok neki örülni, mert tényleg sajnos szeretem az édességet.


    Egyszer csináltuk, hogy nem szaloncukrot vettünk a fára, hanem jó minőségű bonbonokat . Jó volt, jó volt, de nem az igazi! A fiatalabb fiam meg is jegyezte, hogy az nem volt karácsonyi édesség. Az idén még nem is nagyon láttam jó minőségű


    cukit. Igaz, csak a kisebb boltokban jártam.


    Sziga: Fenyőfa ültetvényt csinálsz??

    előzmény:
    macska54 (43251)
    2018-11-26  12:45
  2. 2018. november 26. 12:4543251.

    narocsi!  


    Remélem oda is ér a szaloncukor. A csomagolást ne nézd. Ma septében, esőben, szélben csomiztam a kocsim csomagtartójában hajnalok-hajnalán...  ... de annál nagyobb szeretettel küldtem útjára. 


    Itt tudod követni - kb 3 nap múlva érkezik.


     


     

  3. 2018. november 26. 12:3643250.

    Na a kép lemaradt

    előzmény:
    sziga (43249)
    2018-11-26  12:35
  4. 2018. november 26. 12:3543249.

    Jó reggelt csajok, illetve már jó napot!


    Ahhh kihívtam a dokit Nórihoz, remélem meg is érkezik és nem kell bevinnem a rendelőbe. Nagyjából semmit nem ért az egy hét antibiotikum, köhög mint a nem is tudom mi és ráadásul be is lázasodott estére. Király


    Tegnap délután viszont elkezdtük

    előzmény:
    macska54 (43248)
    2018-11-26  03:39
  5. 2018. november 26. 03:3943248.

    Jó reggelt Angyalok! 


     

  6. 2018. november 25. 20:1543247.

    Jó éjszakát mindenikek.

  7. 2018. november 25. 15:1443246.

    nem tudom hogy láttam meg a címét, és gondoltam ránézek.... tök véletlen volt....


     


    Most már egyre kíváncsibb vagyok.. vajon mi a motiváció....

    előzmény:
    macska54 (43243)
    2018-11-25  14:23
  8. 2018. november 25. 15:1243245.

    Szia!!


    Hiányoztál tegnap, gondoltunk Rád, emlegettünk is,.... Biztos vagyok abban, hogy jól érezted volna magad, de majd legközelebb!


     


    Remélem már jobban vagy! Igen, felnőtt korban is fennáll a veszélyen annak hogy megbetegszik az ember ha sokáig nem volt közösségben, főleg a Te helyzetedben! Nagyon vigyázz magadra, erősödj meg!


     


    KArácsonyi vásár: tudtommal november 30-án nyit. Nem jártam mostanában a belvárosban. Ha jösz Pécsre, mindenképp szóljál, és ha tudunk, összefutunk. OK?:)))


    Gyógypusszedli

    előzmény:
    nicsak65 (43237)
    2018-11-25  11:36
  9. 2018. november 25. 15:1243244.

    Szerintem tökéletes a bokszod, látod az a kis szín adott neki egy kis plusz varázslatot:) olvastam a facen okos  tanácsokat... csináld újra, mert nem jó a színe, a mérete, a formája, az aránya stb, stb...:)))  na nem genyózok, Angyalfalván ilyen nincs:)


    Süti: terveim szerint holnap gyúrom tele a fagyasztót dupla/tripla adag: narancsos csokis; citromos fehércsokis; pöffeteg; és linzer kekszekkel melyek mind BorcsaMamánk varázskonyhájából valók:) Kerül még be sós keksz alap is, és a mézeskaláccsal kacérkodok, azt hiszem egy adagot kipróbálok fagyasztani... elvileg 3 adag van tervezve idénre. Mivel ivadékaim itthon lesznek és azt akarom, hogy nagyon sok keksszel és mézeskaláccsal legyenek ellátva itthon is és hazára is.


    Fa: azt hiszem "csíkos" lesz mint eddigi években, fentről lefelé sávokban lesznek rajta a kékes lilás zöld; zöldes fehér; fehér; fehér-ezüst; ezüst; ezüst-arany; arany; arany-piros; piros-bordó díszek...


    Igaz én mondtam a kölköknek, hogy csináljuk együtt, de azt mondták hogy nekik elég volt egyszer is a mammut fenyő díszítése, és különben is ők a gyerekek, és legyen nekik meglepetés...


    Nem tudom mennyire vagyok környezett tudatos, de csomagoló anyagot már csak a sokadik felhasználás után -amikor már tényleg menthetetlen- dobok el; szinte minden dobozt elteszek, mert a dobos, a karton, a hullámpapír egymillió dologra használható. Imádom a tejes, és papírzsepis dobozokból készült 3 db fiókos szekrénykéimet, amelyek minden apróságot elrejtenek.

    előzmény:
    havastáj (43241)
    2018-11-25  13:50
  10. 2018. november 25. 14:2343243.

    Már meg is lestem. érdekes én soha nem nézek más topikokat, tán ezért sem láttam.


    Csak ha így felhívják a figyelmemet. 

    előzmény:
    banyoc@ (43240)
    2018-11-25  13:15
  11. 2018. november 25. 13:5343242.

    Szoval, kicsit szinesebb lett. Mas a hangulata igy, de jo lesz ez.

  12. 2018. november 25. 13:5043241.

    Szep napot Manofalva!


     


    Itt gusztustalan ido van...most is az agyban fekve irok nektek.


    Narocsi, nyuszo, sajnalom, hogy nem tudtaok jonni tegnap. Gyors gyogyulast nektek.


    Karacsony, tetszik a felsod es a pocakod is imadnivalom


    Orulok, hogy mindenki szerencsesen hazaert tegnap. Csak hogy ertsetek, amire tegnap utaltam. Mire a metrohoz ertem, epp akkor zartak le...jellemzo...


    Mindjart mutatom milyen lett vegul a box. Koszonom a tanacsokat. Vegulis szeretheto szamomra. Nori meg egyenesen gyonyorunek talalja. Gyertya is van rajta, szoval a funkciojat is kepes betolteni, ugyhogy boldogsag van.


    Meg le kell kicsinyitenem a kepet, de elkuldom, nehogy elvesszen.


    Csajok, ki mikor kezs sutni? Fagyasztoba vagy elalos dolgokat? Miket fogtok kesziteni? 


    A fa kinel milyen lesz? 


    Nalunk picit a kornyezttudtossag jegyeben a csomagolasra probalok majd kitalalni valamit. Egyelore gondoltam a karacsonyi mintas textil zsakra es a becsomagolt, de meg kesobb hasznalhato dobozra is, de meg azt hiszem kutatok kicsit a temaban.


    Ja, LondonEye es ha van masik Katalin, Isten eltessen nevnapod alkalmabol!


     

  13. 2018. november 25. 13:1543240.

    Érdekes.


    Tavaszizápor még topikot is indított amiben képeslapot kér.... na mindegy, csak úgy beírtam. Lehet hogy ez csak nekem volt újdonság.

  14. 2018. november 25. 12:1543239.

    Küldöm. 

    előzmény:
    nicsak65 (43237)
    2018-11-25  11:36
  15. 2018. november 25. 11:5743238.

    Draga -ok


    MINDENKINEK halas vagyok a nevnapi koszontesert


    orommel, es persze kicsit szomoruan is olvastam, milyen jol sikerult a tali


    gyonyoru es szeretettel teli ajandekokat kaptatok es adtatok


    csak emlekezetbol:


    karacsony


    irto cuki vagy a karis cuccban


    Bubcsi


    csodaszepeket alkottal, mindet imadom, foleg a koszoruuuuut

  16. 2018. november 25. 11:3643237.

    Sziasztok!


    Nem enged be a sajátommal, csak Cs. régi nevén: narocsi vagyok


    Nagyon sajnálom, hogy tegnap nem tudtam elmenni hozzátok!!! Sajnos olyan vagyok, mint egy gyerek: másfél hónapig nem voltam dolgozni, amikor visszamentem a sok ember közé rögtön összeszedtem valami légúti fertőzést. Mivel a szervezetem le van gyengülve nem mertem vállalni az utazást, nehogy súlyosbodjon. Péntek délután összeraktam amit vinni akarok és estére fájt a hátam... 


    Nagyon örülök, hogy jól éreztétek magatokat és sokat nevettetek. Na az aztán nekem is hiányzik!!


    Jaj, Macska: nyugodtan postázd nekem a fölösleges cukrokat.  Ugyan nekem sem hiányzik a súlyomhoz, de sajnos nagyon szeretem.  


     


    Sziga sajnos nem tudtam neked az angyalt ellopni, mert ez egy kis város és ismernek a cukiban: szóval nem ment!  Majd jól írjál a Jézuskának, hátha felveszi a listára! 


    Banyóca: milyen a karácsonyi vásár Pécsett?? Az elég közel van, lehet valamelyik szombaton oda átlógok. 


    December közepén megyünk Szekszárdra operát hallgatni, talán egy kis szórakozásunk is lesz már .Eléggé hiányzik a jövés-menés most az életemből, mert az ősz a lábadozás jegyében telt. 


    Borcsamama: köszönöm a postás szerepét, hogy átadtad az üzenetem. A hiányzást igazoltnak tekinthetitek. 


    Puszi mindenkinek: narocsi

    előzmény:
    sziga (43235)
    2018-11-25  11:07
  17. 2018. november 25. 11:3343236.

    sziga-Bubcsi az a bögreeeeeeee.... na jó majd jól beszerzek egyet én is.


    sziga meglásd kitiltalak a topikból, mert nem hiányzik, hogy itt kapj infarktust, mert közeleg a .


    Amúgy meg van benne igazságod, bele tömhettem volna a zsebembe. 


    Én is szeretlek.  


    74_Marcsi nekem is kellett a pzs.


    banyoc@ Igazán nincs mit. Kép az kell. Szívem  az valóban nagy van. Így vagyok kódolva.


    Bubcsi28 gyönyörű kari díszeket csináltál. Nálam az ajtódísz viszi a pálmát.


    Borcsamama csak módjával azt a függöny mosást. 


    Bocsánat ha valakihez nem szóltam, szita a zagyam.


     


     

  18. 2018. november 25. 11:0743235.

    Az enyém szebb bibibííí és azonnal add vissza a piros homokozólapátom 

    előzmény:
    Bubcsi28 (43234)
    2018-11-25  10:59
  19. 2018. november 25. 10:5943234.

    Figyelj Sziga, Én igazán nem akarom elrontani az örömöd, de ...


     

    előzmény:
    sziga (43231)
    2018-11-25  10:16
  20. 2018. november 25. 10:4943233.

    Ejha! Jól beindultál ám Te is!:))  jól haladtál és gyönyörűeket alkottál!! a bordó egyébként is a legkedveltebb színem.


    Jó lesz ha össze kapom magam mert lemaradok.... a tervek gondolatra nem valósulnak meg, kéz is kell hozzájuk......


    Bár mentségem: a dekorcuccok egy része még a tárolóban, garázsban van, amit majd a  Párom fog felcincálni. Nekem még üres kézzel is nehezen megy a lépcsőzés, cipkedésről meg szó sem lehet...


    szóval van kire fogni a tökölésemet....)

    előzmény:
    Bubcsi28 (43227)
    2018-11-25  09:30
  21. 2018. november 25. 10:4843232.

    Figyúzzz  Sziga!


     


    biztos vagy Te abban, hogy az a bögre+kanál jól áll a Te kezedben??? azt hiszem hogy az én újjméret arányaimhoz sokkal jobban passzolna!!!


    Szerintem Te is így gondolod, ugye??:))))))))))))))))


     


    Viszont: az "Angyaltestületi figyelmeztetés" nagyon betalált!!:))) ezennel hivatalossá nyilvánítom!!! -persze ha mindenki elfogadja-))

    előzmény:
    sziga (43231)
    2018-11-25  10:16
  22. 2018. november 25. 10:1643231.

    Jó reggelt csajok!


    Na ide süssetek, mármint le a képre, hogy nekem mi van lehet bátran irigykedni, uccse adom!


    Lányok megtaláltam a megoldást! Karácsonyig nem olvasom el Macsek képein a számokat! Nem hagyom magam terrorizálni! HiábaszeretemMacsekotelegemvanbelőle


    Macsi: én betömködtem volna a zsebembe a maradék szaloncukrot, és akkor most semmi gondod nem lenne, rám számíthatsz látod! De a rászorulóktól nem sajnálom a szaloncukrot! Biztos örülni fognak neki. Mi idén a suliba adtunk le két dobozt. Most nem a cipősdobozos volt, hanem valami más, de lényegében ugyan az.


    Marcsi: itt a musical amit ajánlgattam, még mi sem láttuk, de tervezem a csajokkal! 


    Én tavaly csináltattam két szemüveget egy távolba látóst, meg egy olvasóst. A távoliba csak üveget kellett cserélni, de mivel a komplett szemüvegre meg valami akció volt nem is volt olcsóbb.


    Amúgy meg, ha van egy közeli meg egy távoli szemüvegem akkor elvileg van egy sáv amit tisztán látok csak még nem találom


    Gabriella: ha nagyon unatokozol (mert a 3 gyerekes anyukák sűrűn szoktak ) kérdezz rá légyszi a fa alapra!


    Banyóc: már megint igazam van! Na jó neked is


    Bubcsi: de szépeket csináltál! Nem is tudom melyik tetszik a legjobban!


    Havastáj: nekem két dolog jutott eszembe a bokszról, hogy elbírna egy kis természetes zöldet, mondjuk tuja vagy fenyőágat, vagy mohát. A másik, hogy talán a karácsonyfadísz akasztója zavaró.


    És akkor még a tegnap margójára, a betegek tényleg gyógyuljanak, de mondjuk az igazolt hiányzás, na de akik más okból nem jöttek! Na azok jövőre virgácsot kapnak, mert hiányoztak a röhögésből! És, hogy érezzék a törődést Angyaltestületi figyelmeztetésben részesítjük őket!

  23. 2018. november 25. 09:4843230.

    Londonka és persze az összes Katalin!


    Boldog névnapot kívánok! Isten éltessen sokáig, elsősorban egészségben, másodsorban közöttünk! Meg persze gazdagságban, hogy legyen miből karácsonyi cuccost venni

  24. 2018. november 25. 09:3843229.

    Neked akkora szíved van mint a Himalája a négyzeten!!!


    Komolyan mondom!!!!


     

    előzmény:
    macska54 (43225)
    2018-11-25  09:13
  25. 2018. november 25. 09:3643228.

    Annak ellenére, hogy baromira útálom az esőt, ma én is örülnék neki, ha ez lenne a feltétele a karácsonyi hónak.


     


    Képlékeny a mai napom, tegnap jött egy megkeresés a teknős terráriumára ami a rumli szobában van. Remélem tényleg eljönnek megnézni és meg is veszik és végre ELVISZIK! Ehhez viszont össze kell  ott pakolnom annyira hogy kiszedhető legyen a helyéről. Ennek értelmében ma ott nem tudok "dolgozni" pedig tervem lenne épp elég.


    Nekem kell főznöm, de halvány lila fingom sincs, hogy mit.... majd ha kinyitom a hűtő ajtót, talán árad belőle valami ihlet féle is.....


    Macsek videóját én is megkönnyeztem.....


    Lazulós vasárnapot Mamikám!

    előzmény:
    borcsamama (43224)
    2018-11-25  09:00

Címlap

top