Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2019. november 25. 17:0743779.

    Szaisztok!


    Köszi, hogy szóltál, én is összegyűjtöttem a diótörőket. 


    Azért szurkolok a vásárhoz, hátha mégis kapósak lesznek a cuccok.


    Örülök, hogy szimpatikus a fiad barátnője.

    előzmény:
    borcsamama (43778)
    2019-11-25  16:02
  2. 2019. november 25. 16:0243778.

    Sziasztok Angyalok!


    Először is Minden Katalinnak nagyon boldog névnapot kivánok!


    Nemrég jöttem haza egy névnapi ebédről.  Mostanában a családban egymást érik a név és születésnapok, köszöntéssel, ebéddel, vacsorával, kinél hogy.  Szóval elég mozgalmasak a napjaim.  Holnap  délelőtt tánc, délután klub,közben folyamatosan készülök a szombati első adventi vásárra is.   


    Londonka, én nem vagyok benne biztos hogy annyira kapósak lesznek a cuccaink.  A tapasztalat inkább az, hogy megnézik, megcsodálják, dicsérik, aztán tovább sétálnak.  Hát majd meglátjuk. 


    Tegnap is ünnepeltünk, a fiacskám hazahozta bemutatni a barátnőjét.  Nagyon izgultam, de minden szuperül sikerült, és nagyon kedves, szimpatikus a lányka. 


    Havastáj, azt még nem írtam, hogy a kandeláber tartó oszlopa is egy karton-rúd, olyan, amire az ajándék csomagoló papírok vannak feltekerve.


    Jó hogy már ilyen szuperül álltok, sütik, halászlé, stb. lefagyasztva.  


    Azt hiszem szerdán én is elkezdem megépíteni a karácsonyi falumat, és megcsinálom a teraszon a külső dekorációt. 


    Adventi játék!


    Nem tudom láttátok-e, ma elindult az nlc-n az adventi játék, én már meg is csináltam az első napit. Diótörőket kell összevadászni.

    előzmény:
    havastáj (43775)
    2019-11-24  08:47
  3. 2019. november 24. 10:5443777.

    Szia, koszi a beszamolot


    a kisebbik jon karacsony elott par nappal, azt tervezem, hogy kettesben megnezzuk 


    2 sarokra van egy mozi, amolyan hagyomanyos fajta, nem multiplex   


    borcsamama


    elfelejtettem irni milyen csodas dolgokat keszitettetek a taborban


    ugy elkapkodjak majd a vasaron, hogy nyoma ae marad, ki ne akarna ilyen szepsegeket

    előzmény:
    PMiry (43774)
    2019-11-24  07:13
  4. 2019. november 24. 10:5343776.

    Szia, koszi a beszamolot


    a kisebbik jon karacsony elott par nappal, azt tervezem, hogy kettesben megnezzuk 


    2 sarokra van egy mozi, amolyan hagyomanyos fajta, nem multiplex   


    borcsamama


    elfelejtettem irni milyen csodas dolgokat keszitettetek a taborban


    ugy elkapkodjak majd a vasaron, hogy nyoma ae marad, ki ne akarna ilyen szepsegeket

    előzmény:
    PMiry (43774)
    2019-11-24  07:13
  5. 2019. november 24. 08:4743775.

    Sziasztok! 


    Írtam egy hosszú hsz-t erre eltűnt....


    Borcsamama, szinte hihetetlen számomora, hogy ilyen egyszerű alapanyagokból ilyen csodaszép dolog készült, mint a kandelláberek.


    Én tegnap megfőztem a halászlé alaplevet, az a fagyasztóban várja a karácsonyt. 


    Összeraktam az adventi koszorú szerepét betöltő asztaldíszünket, de nem tetszik, még van ötletem, hogy lehetne feldobni, csak vennem kell ezt-azt.


    Ki csatlakozik idén ehhez az akcióhoz? 


    https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/hagyj-el-egy-mikulas csomagot-iden-is-meghirdettek-a-jotekonysagi-akciot/


    A takarítással jól állok, bár közben átrendeztük a fél házat meg a játékokhoz új tárolókat készítettem, karton dobozt vontam be pöttyös textillel, nekem nagyon tetszik.


    Most megyek. Szép napot!


     

  6. 2019. november 24. 07:1343774.

    Szerintem ne hagyd ki :)


    Oké, elfogult vagyok, nekem egy karacsonyi dísz elég egy filmben, hogy imádjam, de ez tényleg tetszett. 


    Nem a szokásos karácsonyi történet, igazából nem is az ünnepről szól, csak akkor játszódik... Jó poénok, jó zene, szerintem elgondolkodtató történet.

    előzmény:
    LondonEye (43771)
    2019-11-23  18:50
  7. 2019. november 23. 20:0743773.

    Sziasztok!


    Ladyzso, szép képeket hoztál,bár ezek a karácsonyfák nekem egy kicsit túl díszítettek,  és karácsonyfában jobban szeretem a szép zöldet, mint a havasat.  Az kint nagyon szép a kertben vagy az erdőben. 


     


    Londonka, kíváncsi leszek milyen lesz a bejgli és a mézes fagyasztva, de biztos ugyanolyan jó mint  frissen. 


    A filmet nem láttam, itt sajnos nincs is lehetőségünk moziba menni, mivel nálunk nincs.  Minimum húsz kilómétert kéne menni miatta.  Viszont valamelyik nap felhívott Nekezd, ő mesélte hogy látta ezt a filmet moziban és jó volt. 


    A privát üzenet írást megszüntették a legutóbbi "ráncfelvarrás" alkalmával, azóta szinte semmit nem lehet csinálni, csak válaszolni a hozzászólásokra. Hát, ez is valami.

  8. 2019. november 23. 19:0043772.

    Szia, mi ma nézzük meg, holnap beszámolok róla. 

    előzmény:
    LondonEye (43771)
    2019-11-23  18:50
  9. 2019. november 23. 18:5043771.

    Elhiszitek, hogy jovo vasarnap mar december?


    e,marta


    kuldtem emailt ponntal es pont nelkul is az e utan


     


    a mi utcankban mar van, aki estenkent kivilagitott karacsonyfaval relaxal, lattam a fuggonyon keresztul 


    a bejgli melle osszegyurt mezesteszta is kerult a fagyasztoba, ha mas nem, a lanyom majd megsuti :-)


    a Mult karacsony cimu filmet latta valaki moziban?


     

  10. 2019. november 22. 21:0343770.

    Sziasztok!


    Nagyon szépek a kandeláberek. Örülök, hogy 


    Hoztam pár képet.


    Ma nagy beszerző körúton voltam. Vettem mikulásra, karácsonyra pár apróságot, átvettem a rendelt könyvek egy részét.


    Holnapra sütök sajtos csigát.


     

    előzmény:
    borcsamama (43766)
    2019-11-20  12:52
  11. 2019. november 22. 09:2343769.

    Szia BiriBiri!


    Egyáltalán nem gond, sőt, köszönöm hogy megnézted az alkotásainkat. Használjátok fel őket nyugodtan, örülök ha tudtunk ötleteket adni.  Mivel kitettem nyilvánosan, bárki megnézheti és megvalósíthatja a saját szájíze szerint. 


    Szép napot,  vidám alkotást, örömteli készülődést!  

    előzmény:
    BiriBiri (43768)
    2019-11-22  07:48
  12. 2019. november 22. 07:4843768.

    Jó reggel!


    Erre jártam és "belebotlottam" a linkbe. Mivel biztosan látod Borcsa mama, hogy mit tettem, jelzem, "behatoltam".  Mivel a nyilvánosban van kint, belenéztem. És nagyon jól tettem, mert gyönyörű dolgokat láttam, amit a mi klubunkban is fel tudunk használni. Remélem nem haragszol érte..köszönöm a lehetőséget. 

    előzmény:
    borcsamama (43763)
    2019-11-20  12:06
  13. 2019. november 22. 05:3043767.

    Cső! Lám itt egy régi ismerős! :) -én és Te! :)


    Szóval azt szeretném megkérdezni, miből és hogy készítetted ezt a hópelyhet? Ez az egyik kedvencem Télen meg a Hóemberke, hiszen ismerhettek már, és tudhatjátok.


    Szóval érdekelne, és kösz a válaszért előre is. :)

    előzmény:
    Mágika (43762)
    2019-11-19  22:27
  14. 2019. november 20. 12:5243766.

    Mágika, elfelejtettem válaszolni a kérdésedre, és lemaradtak a fényképek.


    Szóval, a tűzhelyem kombinált, a sütője villany és Gorenje.  Kicsit megszenvedtem a kezelésével, mivel digitális és a beállytásokat meg kellett tanulni, de lassan belejövök.  Most próbálgatom a különböző funkcióit, és hogy mit meddig és melyik programmal kell sütni. Felül négy gázégője van,  sokkal jobban főz mint a régi, és ami még nagyon tetszik benne, hogy a takaréklángnál és jelzi a fokozatokat.  Egyenlőre úgy tűnik hogy jó barátságban leszünk egymással. 


    Ladyzsó,  köszönjük a dicséretet.  Ez egy három napos tábor volt, és 14-en voltunk.  


     

    előzmény:
    borcsamama (43763)
    2019-11-20  12:06
  15. 2019. november 20. 12:3943765.

    Nagyon szépek a hópelyhek 

    előzmény:
    Mágika (43762)
    2019-11-19  22:27
  16. 2019. november 20. 12:3743764.

    Sziasztok!


    Most csak benéztem, majd jövök még.


    Borcsamama: nagyon szépeket alkottál, gratulálok.


    Hányan voltatok a WS-ban?


     

  17. 2019. november 20. 12:0643763.

    Sziasztok!


    Szép napot mindenkinek, szebbet mint nálunk van.  Itt reggel óta esik az eső, sötét van, fúj a szél. 


    Eddig a konyhában ténykedtem, készült egy fazék bableves csipetkével és sajtkréves tekercset sütöttem, ez volt az új kályhám harmadik vizsgamunkája.  Nagyon szépen süt, és sokkal rövidebb idő alatt mint a régi. Elsőre rakott krumpli készült, tegnap muffint sütöttünk, ma pedig a kalács. 


    Borcsapapa ebéd után megint megy vissza a Balatonra, nem is annyira a horgászás, hanem dolgoznak a mesterek, ott kell lenni. 


    Fogott pontyot , balint, és keszeget is, de főleg süllőt, azt jó sokat. A legnagyobb több mint öt kilós volt. Újra be kellett kapcsolni a fagyasztóládánkat, mert az újban nem férnek el. 


    Elkészült a két kandeláberem, az egyiket a menyem kapta tegnap a névnapjára.  Nagyon örült neki.  A másik nálunk lesz, én is nagyon szeretem.  Kartonpapírból és celofánból van, lefestettem feketére, hópasztával , csillámporral és apróságokkal dekoráltam.


    A tábor nagyon jó volt, sokmindent varrtunk, csináltam egy albumot az elkészült munkákról, bemásolom a linket, remélem meg is tudjátok nyitni.


    https://photos.google.com/share/AF1QipOch1fSRG9DfnRRIpdf _4MXMLEhB9XLDb-D03P7s5ad1IAz-rLq-aihvzplIC-Csw?key=QWdBYTRzR 1A5RkFERjdLLTJQVHBBc0czbnp2NG9n


     


     

    előzmény:
    Mágika (43761)
    2019-11-19  21:59
  18. 2019. november 19. 22:2743762.

    Londonka


    Az ibolya nálam a kertben virágzik, lehet nem írtam egyértelműen.  Szeretem a karácsonyi kaktusz, de nálam sajnos egy idő után meghalnak.


     


    Havastáj


    Ügyes vagy hogy ilyen jól haladsz a takarításal és már az ajándékok is gyűlnek. Valamelyik nap én is megvettem az elsőt. Mostanában elég sokat járunk barkács áruházakban, mindig megnézem a karácsonyi részleget is, az egyik helyen vettem egy aranyos karácsonyi tálkát 700,- forintért, ugyanez egy másik barkács an már 1200, - Ft volt. 


     


    e. marta


    Remélem jól jegyeztem meg a nevedet,  ha nem akkor elnézésedet kérem.  Szerintem ezért is maradtak el sokan a fórumról, mert mindig volt valami gond.      Sajnálom nagyon hogy így alakult, mert olyan jó volt itt régen amikor még többen voltunk. 


     


    Vasárnap megint megyek egy kreatív ws-re,  már nagyon várom, kíváncsi vagyok mit fogunk készíteni. 


    Jó éjszakát! 


     

    előzmény:
    LondonEye (43758)
    2019-11-17  13:50
  19. 2019. november 19. 21:5943761.

    Sziasztok!


    Mindenkinek köszönöm a dícsérő szavakat.  


    Borcsamama 


    Milyen tűzhely vettél, márkára gondolok. Nálam is tervben van már a csere elég rég óta, de tavasszal azt hiszem tényleg belevágunk a konyha felújításába is, most elég a nappali. Szeretném a konyhaszekrényt is kicserélni és a tűzhely is beépíthető lesz, a sütő rész kicsit magasabbra fog kerülni nem a föző lap alá, ne kelljen annyit hajolgatni, sajnos nem bírja a derekam.


    Hogy sikerült a tábor, milyen csodaságokat készítettél?


    Borcsapapa mit fogott? 


     


    Havastáj


    Nálam végül elmaradt az ablak pucolás, mert szinte minden nap esett az eső,  igaz azóta már egy szobában sikerült megcsinálni. A héten, max jövő héten végeznek a fiúk a nappalival utána lehet majd takarítani. 


    Lassan én is szeretném elkezdeni a karácsonyi kekszek gyártását.   


     


    Üdvözlöm az újakat.


    Esténként nagyban készülnek a karácsonyi díszek, a hópelyhek már készen vannak, a szaloncukik is befejezésre várnak.  Vettem mezei ezüst gömböket, amikre gyurmát ragasztottam, már csak festeni kellene őket. 


     


    Ezt most elküldöd, aztán jövök és mutatom milyenek a hópelyhek. 


     


     

    előzmény:
    borcsamama (43747)
    2019-11-08  20:37
  20. 2019. november 17. 21:3443760.

    Az biztos, hogy sokkal sokkal rosszabb lett ez az oldal mint anno volt.  A nevem és freemail.hu. Oda tudsz írni. 


     

    előzmény:
    LondonEye (43759)
    2019-11-17  13:52
  21. 2019. november 17. 13:5243759.

    nincs is olyan opcio hogy privi

    előzmény:
    LondonEye (43758)
    2019-11-17  13:50
  22. 2019. november 17. 13:5043758.

    meg par eve osszevonodtunk, szoval most mi vagyunk 


    irok privit (ha a magassagos nlc is ugy gondolja)

    előzmény:
    e.marta (43757)
    2019-11-16  22:47
  23. 2019. november 16. 22:4743757.

    A többi  karácsonyi topik hová tűnt? Semmit sem találok. Az Fb van egy Kézzel készített karácsony csoport, de nem olyan ott a közösség, mint itt. Hiányzik ez a társaság. Főleg így karácsony előtt. Nagy élmény volt legalább a régi, összegyűjtött anyagokat megtalálni a blogon. Vajon a többi hová lett. Jó, hogy még kitartotok. A nevemet még tudta az NLC , mert időnként benéztem, de minden cucc eltűnt. Nagyon sajnálom. Igyekszem majd gyakrabban enézni. Sok minden változott, de ez most hosszú.

    előzmény:
    LondonEye (43756)
    2019-11-16  13:01
  24. 2019. november 16. 13:0143756.

    Szijja


    probalunk paran kitartani, hogy legalabb mostanaban legyen itt elet


    Liverpoolba koltoztunk, es imadom:-)


    en mar minden edesitoszert vegig probaltam, de nekem nem jon be egyik se


    meselj, mi tortent veled, miota errefele jartal?


    a hibakat sajna nem lehet javitani, az nlc egy oskovulet...no comment


    Demi regen jart erre, de a Csengettyuvaros mesei cimu oldalon megtalalod a neten, a konyve is megjelent nemreg ezzel a cimmel


     

    előzmény:
    e.marta (43755)
    2019-11-15  22:21
  25. 2019. november 15. 22:2143755.

    Cukor helyett javaslom az Eritrolt. A nyírfacukortól nagyon megbarnult a a baracklekvár, pedig nem főztem sokat. Édesítés nélkül csak nagyon kevés lekvár jó. Visszaköltöztetek Mo-ra?

    előzmény:
    LondonEye (43739)
    2019-11-05  14:08

Címlap

top