Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2020. július 25. 13:3744379.

    nekem se csatolja a kepet jaj


    előzmény:
    LondonEye (44378)
    2020-07-25  13:35
  2. 2020. július 25. 13:3544378.

    Borcsamama


    ezt a maszkot rendeltem, szeptember 23-ra igerik


    itt tegnaptol boltba is csak maszkkal lehet bemenni, szoval nem gondolom, hogy hiaba rendeltem


     


    csuda egy nagy halat fogott a kisunokad, de arany keze van, hogy mindig fog valamit

  3. 2020. július 25. 13:3344377.

    Borcsamama


    ezt a maszkot rendeltem, szeptember 23-ra igerik


    itt tegnaptol boltba is csak maszkkal lehet bemenni, szoval nem gondolom, hogy hiaba rendeltem


     


    csuda egy nagy halat fogott a kisunokad, de arany keze van, hogy mindig fog valamit

  4. 2020. július 24. 22:0944376.

    Persze hogy nem látod, egyszerűen nem csatolja az nlc a képeket.  Most megint megpróbálom, hátha....

    előzmény:
    ladyzso (44375)
    2020-07-24  16:49
  5. 2020. július 24. 16:4944375.

    Sziasztok!


    Én nem látom a képeket, sajnos.


    Örülök, hogy mindenkinek ilyen szépen alakul a nyara. 


    Estére lángos készül, ebédre spenót volt.


    Nemrég esett az eső, persze, jön a hétvége, és vele együtt a rossz idő.

  6. 2020. július 24. 11:4344374.

    Hát erről ennyit, az nlc megint és újra és újra egyre  sz.......bb lesz.  

    előzmény:
    borcsamama (44373)
    2020-07-24  11:42
  7. 2020. július 24. 11:4244373.

    Az előbb valamiért nem tette be a képeket, újra próbálom.

    előzmény:
    borcsamama (44372)
    2020-07-24  09:24
  8. 2020. július 24. 09:2444372.

    Sziasztok!


    Jó régen írtam már nektek, azóta sok minden történt amiről igyekszem röviden beszámolni.


    Voltunk Ádámmal és Dórival 5 napot a Balatonon, pont akkor amikor Mágikáék, ráadásul egészen közel egymáshoz.  Nálunk is csak a gyerekek fürödtek, a fájós térdeimmel én nem mertem megkockáztatni.


    Nagyon jól sikerült, volt sok élmény.  Menetben az első napot a Katica tanyán töltöttük, ahol nagyon jól érezték magukat, rengeteg mindent kipróbáltak, szóval érdemes egyszer elmenni.  A Balatonon már szinte mindent láttunk amiket javasolsz Mágika, általában minden évben ugyan ott nyaralunk. Most a horgászás volt a legnagyobb attrakció, ugyanis mindjárt a második este Ádám fogott egy "krokodilt", azaz egy 10 kg-os 97 cm hosszú csukát.  Tényleg olyan ronda volt mint egy krokodil.  Mondanom sem kell mennyire örültek papával együtt.  Szerintem azóta is a föld felett jár tíz centivel, annyira boldog és büszke. 


    A héten horgásztáborban van, ott is volt verseny, ahol első lett, fogott egy 6 kg-os pontyot.  Volt éjszakai horgászat is, ahol szintén két szép ponty sikerült.  Általában minden napja sikeres volt. Tegnapra már nagyon elfáradt, de élvezi nagyon. 


    Jövő héten foci tábor lesz, hát ott se fog pihenni, főleg ha nagyon meleg lesz.


    Dóri ebben a két hétben "mama táborban" van, és kívánságára idén sütni-főzni tanulunk.  Már tud tojás levest főzni, krumplit és halrudacskát sütni, limonádát készíteni, csúsztatott palacsintát sütni, dinnye formájú linzert sütni, ma pedig kókuszkrémes keksztekercset csinálunk és megpróbáljuk a varrást varrógéppel.  Szeretné nagyon, de egyenlőre kicsit fél tőle.  A kertben is ügyeskedett papával.  Ezek mellett minden nap olvastunk, szorzótábláztunk , szókirakóztunk  és filmeztünk vagy társasoztunk.


    Ő a jövő héten is itt lesz, még nem tudom mit fogunk csinálni.


    Az ünneplős hétvégénk nagyon jól sikerült, minden kaja és süti amit rendeltem nagyon finom volt, mindenki jól érezte magát. Régen voltunk már így együtt ennyien, jó volt találkozni.


    Borcsapapától kaptam 50 szál gyönyörű vörös rózsát, nagyon meghatódtam.  Majd mutatok képeket, ha az nlc is úgy akarja.


    Londonka, milyen maszkot rendeltél, biztosan nagyon cuki.  Jó ötletet adtál, azt hiszem varrok egy csomót karácsonyi anyagokból, hiszen nyakunkon a karácsony. :-) 


    Mágika, szép helyeken jártatok, szépek a képeid is. 


    Ladyzsó, jó hogy ilyen sokat tudtok menni kirándulni, csak vigyázz a térdedre, nem lehet vele játszani, ha fáj.


     

  9. 2020. július 23. 09:5544371.

    nagyon szepek a kepeid Magika, kosznjuk


    sajnalom, hogy nem tudtatok furdeni, azert azt nagyon varja az ember


     


    en beszereztem neten 2 karacsonyos szajmaszkot :-))))), Wishrol jon, szoval nem hamar, de idom van, es remelem, tenyleg ideer

    előzmény:
    Mágika (44370)
    2020-07-19  23:03
  10. 2020. július 19. 23:0344370.

    Az előző képek a Gömbkilátó és az óriáskerék esti kivilágításban.


     


    Mostani képek a Tűhegyről. 


     


    Jó éjszakát! 

    előzmény:
    Mágika (44369)
    2020-07-19  22:53
  11. 2020. július 19. 22:5344369.

    Sziasztok!


    Ladyzso


    Nekem is vackok a térdem,  vigyázz magadra,  lehet még kéne mutatod egy dokinak,  lehet én is kérek  új időpontot.  Az tuti, hogy a testsúly is számít, nekem is le kéne adnom néhány kilót.


    Legalább a gyerkőc rollelezett meg játszott a többiekkel. 


    Ma pihenősen telt a nap, főztem gulyáslevest, meg a tegnapi grill kajához egy kis köretet. 


     


    Mutatom a képeket. 

    előzmény:
    ladyzso (44368)
    2020-07-19  19:25
  12. 2020. július 19. 19:2544368.

    Szaisztok!


    Örülök, hogy jók sikerült a nyaralás. Sajnálom, hogy nem volt elég meleg a víz a fürdéshez, de legalább volt más program.


    Hú de jó lehetett bográcsolni.


    A lábam változó hogy érzi magát, ma épp semmi baja. Biztos segítene, ha leadnék pár kilót. Ez. kb. olyan, mintha rányomnának egy zsemlét, amitől nem mozog rendesen, és ha sokat mozgatom, akkor a kattan egy nagyot, és akkor egész jól van. Alapból vacak mind a két térdem.


    Nem voltunk kirándulni, csak a másik nagyiéknál. Gyerkőc tudott kicsit rollerezni, de ez az esős idő annak se kedvez. Ma se jutottunk el sehova, szinte egész nap esett az eső. Anyuékhoz jött a bátyám a gyerekekkel, és együtt játszottak kicsit. 


    Holnap milánói lesz az ebéd.

    előzmény:
    Mágika (44366)
    2020-07-19  12:45
  13. 2020. július 19. 12:4744367.

    Bubcsi!


     Merre jársz, mi van veled?


    Remélem minden oké, csak a szorgos hétköznapok lefoglalnak. 


     


    Mindenkinek kellemes vasárnap délutánt kívánok!  

  14. 2020. július 19. 12:4544366.

    Ladyzso


    Finomakat főztél, sütöttél, guszta a hotdog is.


    Cuki a mókus.  


    Összejött a hétvégi kirándulás, merre jártatok?Nem áztatok el?   Kiránduláshoz kellemes az idő, nincs túl meleg, csak eső ne legyen. 


     Mi van a lábaddal, fáj is?   

    előzmény:
    ladyzso (44361)
    2020-07-16  21:43
  15. 2020. július 19. 12:3744365.

    Londoneye


    Szuper kis kaspóra tettél szert. Mindkét ötlet tetszik akár díszek kel akár édességgel jól nézne ki. 


    Itt is elég vacak idő van, reggel 16 fok volt, de azért napközben feljebb kúszik a hőmérő és néha még a nap is kisüt.  

    előzmény:
    LondonEye (44353)
    2020-07-11  20:59
  16. 2020. július 19. 12:3244364.

    Havastáj!


     


     Gyere csak és mesélj! Örömmel olvasuk a beszámolóját a gyerkőcökről.


    Boldog szülinapot utólag is a párodnak! Ötletes ajándékot találtál ki a párodnak. Nóri cuki lehetett a nagy napon, de hát nem lehet rájuk haragudni én is nevettem volna rajta. 


    Hogy szalad az idő, pici fiad még csak most született és már 1 éves lesz. 


    Gratulálok az újabb Havasbabához!   Gondtalan, boldog babavárást kívánok neked! 


    Látom te is szorkoskodsz és sok mindent elteszel télre, de olyan jó olyankor előkapni egy egy üveggel a nyár ízeiből.  


    Ház kérdés,  ismerős, mi is tele vagyunk tervekkel, de nagyon nehezen haladunk a megvalósulással. Nálunk most a konyha van soron, az első lépésben már túl vagyunk, az ajtó, ablak már kicserélésre került, már csak a csempét kellene megvenni, és lehetne burkolni, már nézelődtem, de még nem vettük meg. 


    Gyere máskor is és mesélj mi van veletek. 


     

    előzmény:
    havastáj (44350)
    2020-07-09  22:06
  17. 2020. július 19. 12:1344363.

    Borcsamama


    Jó ünneplést nektek a hétvégére! még egyszer gratulálok a sok együtt töltött időhöz. Jól teszed, hogy megrendeltem a kaját és nem te főzöcskézel ennyi emberre.


    Jó sok minden terem a kis kertetekben. Uborka salátának való uborkát rakott már el valaki télire?  Nem fagyasztás gondoltam, hanem üvegekbe elrakva amiből aztán ubi salit lehet télen varázsolni. Párszor már próbáltam savanyúságot is eltenni, de az valahogy nem sikerül, viszont volahol mintha olvastam volna hogy sóval tartósítva tettek el uborkát télire, azt még kipróbálnám.


    A Katica tanya biztos nagy élmény volt a gyerekeknek, láttam is nagy plakátokon hírdetik magukat.  Mentek még Balcsira a gyerekekkel?   Bogláron van a Gömbkilátót amit érdemes megnézni, gyönyörű róla a kilátás és nem vészes a feljutás sem. Lellén van egy kalandpark ha bevállalósak a gyerekek, fák között a magasban lehet kalandozni, csúszni, mászni, szerintem van gyerekeknek való pálya is. Szintén Lellén a kikőtőnél egy óriáskerék ami még érdekes lehet, este ki van világítva, gyönyörű látvány a sötétben,  majd mutatok róla fotókat csak előbb kicsinyítenem kell őket, lehet csak este tudom hozni. 


     


     

    előzmény:
    borcsamama (44349)
    2020-07-09  14:11
  18. 2020. július 19. 11:4544362.

    Sziasztok!


     Visszatértem, itt vagyok, csütörtökön jöttünk haza a Balcsiról.  Minden szuper volt,  jól éreztük magunkat,  az idő is jó volt, egyedül a víz volt hideg, úgy hogy én csak egyszer dugtam bele a lábam a vízbe, elég is volt.  Sokat sétáltunk, kirándultunk, egyik nap Keszthelyen voltunk a kastélyban, megnézzük a Gömbkilátót, felmásztunk a Tűhegy tetejére, mini golfoztunk, jól éreztük magunkat. Kellemesen csalódtam a Balatonban, szépen fejlődik, parkosítanak és figyelnek a vírus helyzet miatt a higiéniára és az árak sem szálltak el.


    Ja és még Borcsamamáéknak is integettem a partról.  mintkiderült majdnem egymás melletti településeken voltunk, mi Lellén ők meg Fonyódon. 


     


    A hétvégén elég vacak lett az idő, néha volt egy kis zápor meg a levegő is lehűlt, de pont jó volt az idő bográcsozásra meg sütögetésre a teraszon, fedett helyen van egy sütőgetönk így nem zavar az eső sem. Pénteken lecsót főztem bográcsban, tegnap meg átjöttek húgomék grilleztünk és egy jót zsugáztunk, kanasztáztunk utána.


    Gyorsan elküldöd mielőtt elszáll aztán jövök még. 

  19. 2020. július 16. 21:4344361.

    Az tényleg kellemes, brrr...


    A torta tuti fincsis lesz. Kekszes alap: szuper. 


    Nemrég sült csípős debreceni kolbászt ettünk mustárral, hot-dog kiflivel.

    előzmény:
    LondonEye (44360)
    2020-07-16  21:08
  20. 2020. július 16. 21:0844360.

    Itt is kellemes 16 fok van:-))), mit mondjak...


    holnap valami dietas-joghurtos tortat kell oszzeutnom a lanyom szulinapjara, kekszes alappal csinalom, lustasag fel egeszseg:-)))


     

    előzmény:
    ladyzso (44357)
    2020-07-16  18:20
  21. 2020. július 16. 18:2444359.

    Annyira hiányzott ez a jó sok reklám..


    Ebédre pizzáztunk, nagyon finom volt.


    Kedd este meg én sütöttem pizzát, jó volt nagyon.


    Persze hétvégére jön a rossz idő, de legalább lehet kirándulni, ha nem esik az eső.

  22. 2020. július 16. 18:2144358.

    A Margitszigeten láttunk mókust.

  23. 2020. július 16. 18:2044357.

    Sziasztok!


    Nagyon eltűnt mindenki.


    Ma kellemes hűvös idő volt. Rendeltem tésztaszűrőt, az első kanyarban leesett a füle.


    Pepcoban kaptam nyári trikókat gyerkőcnek.


     

  24. 2020. július 13. 21:4644356.

    Szaisztok!


    Tegnap hotdog készült, nagyon finom lett.


    Délután a Margitszigeten sétáltunk, fagyiztunk is közben.

  25. 2020. július 11. 22:3144355.

    Amúgy épp csokis muffint sütök. Jó illata van, mindjárt kész.


    Mai ebéd rántotthús, sült krumpli, tojásosnokedli és húsleves volt. Holnap talán milánói lesz, de még nem tudom.


    Jó meleg volt ma, késő estére ideért az eső. Remélem, hogy holnap kellemesebb idő lesz, mint ma volt.

    előzmény:
    ladyzso (44354)
    2020-07-11  22:01
9 10 11 12 13

Címlap

top