Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ajándékötlet gyereknek!

Bbohar
Létrehozva: 2013. december 3. 15:29

SOS!

Alig pár hét van karácsonyig, és nem állok jól. Máskor hónapokkal előbb elkezdem, ilyenkor már csak a kiegészítéseken gondolkozom. Idén elröpült az idő és mostanában betegség miatt itthon vannak a gyerekek is, még kevesebb időm van.

 

Arra gondoltam, akinek már megvan az ötlet, vagy megvan az ajándék leírhatná, hátha "csemegézhetnénk" egymáséból!

 

Milyen nemű gyerek, hány éves, konkrétan milyen társasjáték, melyik mesekönyv, milyen baba milyen játék amit kapni fog! 

  1. 2014. december 5. 08:0576.

    hát sajnos nekem nem..nincs a környezetemben még 10 éves fiú:) a hét évesnek is nehezen találtam. ( legó lett)


    De biztos vannak ebben a témában jó kis könyvek amiket írtál.


    Vagy repülő makett!

    előzmény:
    Bbohar (75)
    2014-12-04  22:15
  2. 2014. december 4. 22:1575.

    Sziasztok,


    10 éves fiúhoz lenne ötletetek?


    Természet és tudománykedvelő, érdeklik a repülők, a horgászat, az ásványok, a sárkányok, a történelem, szereti a könyveket.


    Tudnátok ajándékötlettel segíteni?

    előzmény:
    mesekeksz (74)
    2014-12-02  15:11
  3. 2014. december 2. 15:1174.

    Én sem. Amit lehet netről rendelek, olcsóbb is!


     


     

    előzmény:
    galile (73)
    2014-12-02  09:57
  4. 2014. december 2. 09:5773.

    Nagyon hangulatos az a babaház, öröm lehet bele a vásárolgatás. :)) (Nekem sajnos lányom nem szereti különösen a babaházakat, babákat, a fiúk garázsmániája meg kevésbé lelkesít. )


    Tegnap megrendeltem a könyveket még, így én is készen vagyok. (Decemberben nem szeretek boltok közelébe sem menni...:))

    előzmény:
    mesekeksz (72)
    2014-12-01  08:10
  5. 2014. december 1. 08:1072.

    Köszi :) Én már nagyjából megvagyok a karácsonnyal ( ami a gyerekeket illeti, játékok és könyvek) Már a január eleji szülinap gondolkodtat....


    Nagyon akar a kislányom a Sylvanian házába cuccokat..

    előzmény:
    galile (71)
    2014-12-01  08:00
  6. 2014. december 1. 08:0071.

    Szia, túl sok hozzászólás nem érkezett, de közben megérkeztek a társasjátékok, amiket használtam vettem. Szerencsére gyönyörű állapotúak, egynek a doboza kopottabb, azt odaadtam nekik .


    A Hugó a kastély szelleme játék az, zseniális , nagyon-nagyon ajánlom! Pénteken vettük elő, azóta legalább 30-szor játszottak a gyerekek vele, a legkisebb éppen úgy élvezi, mint a legnagyobb. (Nélkülünk is.) Nincs igazi kudarcélmény, mert aki veszít, az a többieket kergeti és azt is nagyon élvezik.)


    Kicsit az miatt aggódok, hogy ezt nehéz lesz a karácsonyi játékokkal "túlszárnyalni." Bár legalább meghozta a kedvet a társasokhoz...

    előzmény:
    mesekeksz (70)
    2014-11-27  14:54
  7. 2014. november 27. 14:5470.

    Jó, hogy mondod a kirakókat, az is jó ötlet, enyémek is szeretik!

    előzmény:
    galile (69)
    2014-11-26  16:07
  8. 2014. november 26. 16:0769.

    Üdv újra!


    Én is gyűjtögetek már lelkesen.


    Azt még nem tudom, mikor mit kapnak (Mikulás is fog hozni társast, kirakót.)


    Idén a kicsi (4,5 éves fiú) kirakókat kap, mert hiába válogatom, a nagyokéból alig van hiánytalan. Kipp-kopp kalapács játékot. Bogyó és Babóca nagy könyvét (Lehet nem pont ez a címe)


    Ezt is kapja:


    http://providajatek.hu/images/products/4/0/5/4056/SmartGa mes-Magnetic-Travel-Noe-barkaja.extralarge.jpg


     


    Középső (9 éves lány), egy nagyon szép rajzolni tanító könyvet kap, meg egy hercegnős könyvet , Tea Stiltontól, sorozat, nagyon szereti. (Meg általában a könyveket.) Nagy ajándéka lesz még, ha nem is meglepi, hogy Karácsonyra várható, hogy a pónijának kiscsikója születik.


    Nagy (11 éves fiú), kijelentette, hogy könyvet nem szeretne kapni. (Lexikonok, Térképek jöhetnek, de abból meg van itthon bőven, bogarászhatja még egy darabig.)


    Ezt kapja:


    http://providajatek.hu/images/products/4/0/5/4053/SmartGa mes-Legikikoto_1_6470.extralarge.jpg


    Xbox-hoz kap majd egy játékot, még nem tudom, melyiket, de lövöldözős játékot továbbra sem szeretnék.


     


    Több használt társast veszek az 5-12 évig kategóriában, mert önállóan azzal tudnak még csak játszani, viszont ha egyedül játszanak, abból a játékból előbb-utóbb eltünedeznek a dolgok.


    (Lotti Karotti, Hugó a kastély szelleme, Kosmos- Nagy Dínós játék, MaxMümmelmann, -Ebből az elsőt ismerem, a többire kíváncsi leszek)


    Azért kettő felnőttebb játék is lesz. (Mississippi, Bang)


    A Lélekpillangót már régebben megvettem, de meghozta a fogtündér...Érdekes játék, lehet belőle tanulni magunkat, de pár játék után megunható. El is indult körútra a barátoknál.:)


    Elsőre ennyi, nagyszülők helyett is én vásárolok, de ott kapják meg. Nagyon lelkesek a nagyok, várják a társasokat, kicsi nem tud róla, neki Jézuska jön még.


     

    előzmény:
    Bbohar (65)
    2014-11-26  14:23
  9. 2014. november 26. 15:3868.

    Lányok körében most nagyon népszerűek ezek a karkötőkészítők...meg ezek a kreatív füzetecskék. Milyen összegben gondolkodsz?


    Nekem is lányok vannak, négy és fél , hat és fél évesek.

    előzmény:
    Bbohar (67)
    2014-11-26  15:27
  10. 2014. november 26. 15:2767.

    Ó hát saját gyerek: fiú 10 éves, lány 8 éves, fiú 6 éves.


    A nem sajátok: lányok: 3,6,8 éves


    fiúk: 4, 7, 9 évesek. 


     


     

    előzmény:
    mesekeksz (66)
    2014-11-26  14:31
  11. 2014. november 26. 14:3166.

    És hány évesnek?

    előzmény:
    Bbohar (65)
    2014-11-26  14:23
  12. 2014. november 26. 14:2365.

    Sziasztok!


     


    Tavaly és korábban annyi jó játék, társasjáték könyv ajándék ötletet kaptam itt, remélem a jó hagyomány megmarad és segítjük egymást az ötletekkel. Sokkal jobban, mint a játékbolt és könyvkínálat rengetegében magunk keresgélünk.


    Hahó itt vagytok? 


    Én összesen 9 gyereknek (3 saját) keresek ötleteket :)

    előzmény:
    galile (59)
    2013-12-28  15:47
  13. 2014. február 5. 20:4464.

    Tisztelt Forúm Társak!

    Keresnék dinó jelmezt 4 éves kisfiúnak SOS!

    Ha valakinek lenne kérem írjon privit.

    Üdv. 

    előzmény:
    mesekeksz (63)
    2013-12-30  13:08
  14. 2013. december 30. 13:0863.
    ez tényleg ötletes, jó!
    előzmény:
    galile (62)
    2013-12-30  12:39
  15. 2013. december 30. 12:3962.

    Képek a tábláról: (egyik oldal "kintire", másik "bentire" van festve.) Elrendezésből rengeteg a lehetőség, egy doboznyi papírt lehet vagdosni, rendezgetni. :)

     

     http://gallery.site.hu/d/23483943-2/058.JPG

     

     ht tp://gallery.site.hu/d/23483946-2/059.JPG

     

     

    előzmény:
    galile (61)
    2013-12-30  07:56
  16. 2013. december 30. 07:5661.

    Bocs a félrevezetésért, utánanéztem, belville. (Bár amennyire én tudom, mindkettő a nagyobbik legóméret, vagy?)

    (Az 5940-es és a 7577 készlet van meg.)

    Fényképet majd csinálok!

    előzmény:
    mesekeksz (60)
    2013-12-29  10:13
  17. 2013. december 29. 10:1360.

    A lego friends-nek van babaháza????

     

    Majd lefotózod nekem azt a mágnes táblát? biztos nagyon jó.

     

     

    előzmény:
    galile (58)
    2013-12-28  15:32
  18. 2013. december 28. 15:4759.

    Írtátok a legókat, szerintem azt "rontjuk" el mi szülők, hogy túl fiatalok, amikor megkapják a gyerekeink. Lili most kezd rájönni, hogy a legó friends babaházat milyen jól össze lehet építeni, de már vagy három éve megkapta...a legós hercegnős kastéllyal  kicsit jobb a helyzet, mert nagyobbak a darabjai, azzal többször játszott..Nekem csalódás volt a két nagynál, hogy amilyen sokat a duplóval játszottak, a sima legóval annyira nem...aztán ahogy már nagyobbak, egyre többet veszik elő. :)

     

    Bbohar: Dixit felvéve a leendő ajándékok listájára. :)))

     

     

    Nyaralás: Jöhetnek az ötletek, januárban februárban milyen jó is a nyárról ábrándozni.:))) Mi Horvátországba szoktunk menni a gyerekekkel apartmanba, idén/jövőre viszont férfirészleg (apa, Levente)  ragaszkodik Erdélyhez...persze teljes joggal, de a női részleg (Lili és én) tenger és vízimádatával ez kicsit nehezen fér össze....Lehet nyitunk megint nyaralósperselyt, aminek az a lényege, hogy ha 500 ft-os kerül a család bármely tagjához, azt beletesszük, így fél év alatt úgy gyűlik össze a nyaralásra való, hogy akár mindkét helyre eljuthatunk...

     

     http://gallery.site.hu/d/23471356-2/005 .JPG

    előzmény:
    galile (58)
    2013-12-28  15:32
  19. 2013. december 28. 15:3258.

    Sziasztok,

     

    jó olvasni a beszámolókat. :)

     

    Nálunk is megvolt a Karácsony -itthoni része-kicsit beárnyékolta, hogy ugyan a gyerekek sorba meggyógyultak 24.-re, de én elkaptam tőlük, de azért jó volt..

     

    23.-án úgy kezdtünk, hogy csak elmentünk kislányommal cicáért ...:)

     

    A nagyfiú (most lesz a 10. születésnapja, neki is mondtam, hogy születésnapjára választhat, Karácsonykor örüljön annak, amit kap) mp3 lejátszót kapott, meg könyveket meg a csótánypóker nevezetű kártyajátékot. A kütyüjén lelkesen hallgatta a kapott zenéket, történeteket. ez volt az első Karácsony, hogy nem hitt a csodákban, örömmel bontogatta a csomagokat, de az a hatalmas öröm nem volt, mint tavaly. Nála azt érzem, hogy titkon még autónak, legónak örülne, vagy telefonnak, kézikonzolnak. Az első kettőt azért nem kapja meg, mert éveken keresztül annyit kaptak, hogy feleslegesnek érzem, a másik kettőt meg elvből.

     

    Lili lányom a Mon Petites Hercegnői Kastélyt kapta meg, meg könyveket. A kastély nekem csalódást okozott, de gondolatébresztő volt, mert Csanád mágnestáblájával kombinálva nagyon jó kis játék lett belőle. :))Lányom még hinni akarta idén, hogy a Jézuska hozta az ajándékot (8,5 éves), még felhőtlen volt az öröme .:)))

     

    Csanád (3,5 éves) könyveket kapott (Boribon meg Rosszcsont Pauli), és egy mágnestáblát -ami valójában egy kályha elé rakható lemez-, amihez megvarrtam az Anna Peti Gergő könyvekből anyát és Gergőkét, különböző képeket, amikből vágtunk ki karácsonyfát, cicát meg mindenféle kutyafülét....Az utolsó napokban jutott eszembe, hogy a kedvenc mesefiguráit kéne elkészíteni, hogy mágnestáblán tudja őket rakosgatni, csak a betegségek miatt nem lettem készen..Azért így is jót játszottak vele, a többieket pedig lassan készülgetnek. :) (Anna készen van, Petike majdnem, aztán jöhet apa, Bogyó, Babóca, Boribon ...

    Ehhez a táblához rakosgatja Lili a Mon Petites képeket, úgy hogy felragasztgatja őket keménypapírra, kivágja, és zsebet csinál a hátuljára a mágnesnek, így cserélhető a díszlet. Kár, hogy későn találtam ki ezt a játékot, mert így nem lett nagy  ajándék, bár a közös munka bár csendesebb, de legalább olyan szép öröm..

    A három gyerek közösen kapta meg a Monstermánia társasjátékocskát, többször játszottunk vele, jó mert a három gyerek együtt és egyedül tud vele játszani.:)

     

    Tegnap elvitték őket a nagyszülők, ott még lesz ajándék, bár nem túl sok, mert az építkezés miatt túlsúlyban vannak a hasznos segítségek. :)

    előzmény:
    mesekeksz (56)
    2013-12-28  13:32
  20. 2013. december 28. 13:4057.

    Ez a dixit tényleg jónak tűnik!!!

    ez már való hat-hét éveseknek is?

     

     

     

    lassan térhetünk rá a Ki hova megy nyaralni témára is:)))

    előzmény:
    Bbohar (55)
    2013-12-27  20:17
  21. 2013. december 28. 13:3256.

    szia

    lánykámnak is nemsokára lesz a szülinapja, nézegette ő is ezeket a színezhető festhető táska-plüssöket...na meg a divatos rajzoló is bejönne neki.

     

    Karácsony: ismét jó sok mindent kaptak...pedig megfogadtam nem lesz sok ajándék.)

    na ehhez képest, hat éves kapott sok lego freindszet, egy bagoly bábot, egy little pet shopos kvartett kártyajátékot ( nagy kedvence lett)

    sok sok könyvet.

    a kicsi kapott egy barbit ( nagy ritkán veszi elő egyenlőre...) ő is legót ( hát azt se nagyon veszi még elő, amúgy ő lassan négy éves)

    de nagyon bejött neki egy nyávogó, doromboló plüss cica.

    Kaptak még szivárványkigyó kártyajátékot.

    Spiralg djecos társast, itt mutogatni kell, ez is tetszett nekik élvezik ( nekem annyira nem jön be az, hogy alig van mutogatni való benne, szinte ugyanazok , és sok nehéz is van benne) de ők nagyon élvezik.

    Kaptak egy Janod-os társast ( ebbe meg a magyar leírás kb két mondattal el van intézve...elolvastuk az angol szabályt, hát csomó minden van még benne, nesze neked drága játékok, nem képesek lefordítani normáisan)

     A nagy kapott még egy smart game játékot is, bogárvilág a neve.

    És a mamához kaptak egy társast, Cseresznyéskert. Ezzel még nem játszottunk mert ott hagytuk.

    Ja és kirakót is kapott a kicsi , 1oo db-os, az is bejött neki. Na meg focilabda és focis melegitő ( lány amúgy.) na ezeknek nagyon örült :)

     

    Nemsokára jön a nagyobb lányzó szülinapja....arra is legó frendszet szeretne.

     

     

    előzmény:
    Bbohar (55)
    2013-12-27  20:17
  22. 2013. december 27. 20:1755.

    Köszönöm a kérdést :)

    Egyik, hogy ígértem a Dixitről megírom, hogy bevált e. Hát nagyon! Odavagyok érte, mindannyian megszerettük. Gyönyörű és nagyon jó!

    Itt egy olyan leírás, ami a lényegét jól megfogja. 

     http://dixit.insta.hu/

     

    Meséljek?

    Volt rossz élményem is,  a 9 éves fiamnak, akinek ritkán van "vágya" és arról sem igen beszél könnyen, nehéz kihúzni belőle. A csomagbontogatás közben egyre csalódottabb és szomorúbb lett, ez rossz volt érzés volt nagyon. Nem is könnyen derült ki, hogy mire vágyott  volna, de most már tudjuk, és a születésnapja közel van. Fémből készült igazi-másolat játékrepülőkre vágyott, egyelőre azt sem tudom, hol lehet ilyeneket kapni, de majd kiderítem. Mikor ezeken túltette magát, akkor már örült, és szerette amiket kapott. Ő kapott lego creatorból repülőset, kapott egy halas-horgászos társasjátékot, egy nagy anyahajót amire repülők tudnak leszállni, sok (műanyag) repülővel, és két könyvet. Ruminiből azúj, és egy másikat.

    A kislányom nagyon örült a színezhető oldaltáskának, mindennap színez belőle egy kicsit, egy barbie testvérpár, két kislány nem a szokásos barbie kinézet, hanem bájosabbak, emberibbek, activity junior-ezzel nagyon sokat játszunk,  könyv, és egy olyan  rajzolós füzetke sablonokkal amiben ruhákat lehet tervezni a lányoknak, ő ezt nagyon szereti.

    A kicsi pedig: nagy jáva, lego superhősös, majmos pálcikás társas, tini ninja társas, könyv. Neki van sok vágya, beszél is róla, bejelölgeti a szórólapújságokban, angyalkának nincs nehéz dolga vele.

     

    Eleve egyébként a magic  fa-ajándék témát elég nehezen hoztuk össze az idén, már nagyok, nem alszanak délután, rokonok nincsenek a városban, szőval elég nagy szervezés volt részünkről.

    Mesélsz Te is? Ti is meséltek? 

     

    előzmény:
    mesekeksz (54)
    2013-12-27  08:50
  23. 2013. december 27. 08:5054.

    No végül kinél milyen játékok kerültek a fa alá? És milyenek?

     

     

    előzmény:
    Bbohar (1)
    2013-12-03  15:29
  24. 2013. december 21. 15:4753.
    Szerinted minek fognak örülni a legjobban a gyerekek? Milyen ajándéknak? Sikerült kitalálni a vágyaikat? 
    előzmény:
    Bbohar (1)
    2013-12-03  15:29
  25. 2013. december 16. 18:3252.

    Én nem bírtam magammal...kitaláltam, hogy magamnak szeretném karácsonyra a DIXITet :)

    Én reménykedek, hogy a család többi tagjának is tetszeni fog.

    Holnap kiszállítják.

     

    Köszi a topikot és mindenkinek az ötleteket! Ez a Kapla is nagyon tetszik. Na majd jövőre. :)

    előzmény:
    Bbohar (49)
    2013-12-15  22:57

Címlap

top