Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kertészkedők csere-beréje!

tibikat
Létrehozva: 2014. január 4. 18:11

Sziasztok!

 

 

Évek óta hobbi szinten kertészkedem,amibe annyira belejöttem,hogy decembertől őstermelő is lettem.

Évről-évre bővítem a felhozatalt, szeretem a különlegességeket (is), imádok magról nevelni, az olyan bensőséges!

 

Hozzám hasonló kertszeretők már most várják a tavasz közeledtét. Gondoltam szívesen csatlakoznátok egy kis tavaszi-nyári hangulathoz,új növények tervezése - beszerzése által. 

 

 Nekem cirtos-narancs színű bokros bársonyka és színes liliput rézvirág magjaim vannak dögivel,melyeket lutrira is elcserélnék.

 Ezeken kívül vannak bordó- és napsárga dísznapraforgó, törökszegfű színkeverék magjaim,melyek megbeszélés tárgyát képezik.+Vannak még ilyenek, kis mennyiségben sokféle (pl.: héj nélküli tökmag/nem kell törni,gránátalma,koktélparadicsom,leander magok...stb.)

 

  "Sárga babarózsa" néven ismert teltvirágú boglárkacserjéből pedig dugványokat tudok felajánlani cserére.

 

 Hirtelen ennyi ami eszembe jutott.De biztosan bővül idén is majd a felhozatal,meg ha még eszembe jut bármi,jövök.

 Ti is tegyétek ezt. Várlak Titeket szeretettel!

  1. 2014. január 10. 17:54101.

      Majd testvériesen osztom hármatok között. 

      Mondd,  ha kivenném őket e hét végén, elültetnéd esetleg cserépbe? Aztán majd meglátod, tavasszal hova teszed.

      Ha hétfőn levélként feladom, kedden nálad lesz.

    előzmény:
    inmélius (97)
    2014-01-10  17:41
  2. 2014. január 10. 17:52100.
    :)))) de, belemennek a zsizsikek, eleve benne vannak (ha vannak), amikor elteszed őket a mélyhűtőbe, csak nem kelnek ki....
    előzmény:
    Klara46 (54)
    2014-01-08  15:48
  3. 2014. január 10. 17:4999.

     Kedves Inmelius!

     Azonnal jelentkezem a lugaspaprikára, 2-3 szemre és a spenótfára, szintén 2-3 szemre. Aloe verát azonnal tudok küldeni. Nézz még széjjel nálam, mi kellene értük?

      Magokat tudok még ajánlani, azuki babot, de meg kell mondjam, hogy ennek elvetése tavaly elmaradt, remélem, jó még idén.

       Milyen paprika terem a futón? Rajongok minden futónövényért!

     

    előzmény:
    inmélius (94)
    2014-01-10  17:09
  4. 2014. január 10. 17:4998.
    Kérek szépen:)
    előzmény:
    klára13 (51)
    2014-01-08  14:30
  5. 2014. január 10. 17:4197.
    Sssssssszamóca palántát ssssssssssszabad-e? :)))
    előzmény:
    klára13 (37)
    2014-01-07  11:37
  6. 2014. január 10. 17:3296.
    Sssssssselyemakác... egy darabka nekem, ha lesz.... 
    előzmény:
    ardian (18)
    2014-01-05  09:30
  7. 2014. január 10. 17:1195.
    Szia:) Nálunk, ahol tyúk van, szép ződ gyepről szó sincs:) mindent lekopasztottak, pedig pár száz négyzetméterük van azért jönni-menni...:)
    előzmény:
    klára13 (89)
    2014-01-10  09:57
  8. 2014. január 10. 17:0994.

    Nézem, mim van:) Vannak egzotikus vetőmagjaim, meg teljesen hétköznapiak is.

     

    - Egész hajdina, 10-20 szemet tudok adni

    - Gyógyszivacstök (Luffa cylindrica) (3-5 szem)

    - Lugaspaprika (Cyclanthera pedata var. edulis) 3-5 szem, fut

    - Hokkaidó (japán sütőtök) 3-5 szem

    - Spenótfa (Spinacia oleracea) 5 szem

    - Kínai hosszúbab (Ssp. sesquipedalis) 5 szem, fut

     

    Jövőre, ha sikerül, lesz licsiparadicsomom, madagaszkári kutyatej, Bíborkirálynő bab, Zalán bab (Lima bab) is cserére.

     

    Idénre (őszre) - ha a bujtás sikerül, lesz fekete ribizli, és köszméte szaporulat is.

     

    Amit szeretnék: aloe vera, aztán még nézelődök:)

  9. 2014. január 10. 16:4893.
    Ha valami fajtaspecifikus tulipánt veszel, azt teljesen külön ültesd a többitől, mert valóban elfajzik....
    előzmény:
    ardian (30)
    2014-01-05  17:05
  10. 2014. január 10. 15:4692.

    Katikám szia!

     

    Örülök, hogy látlak. 

    Ahogy elmúltak a fagyok megy a boglárka cserje.

    Még én sem tartottam szemlét a kertben mert nagyon nyírkos

    minden, itt majdnem mindig ködös volt az idő. Ma délutánra lett egy kis napsütés rövid időre.  

    előzmény:
    babettakati (90)
    2014-01-10  12:04
  11. 2014. január 10. 15:4291.

    Szervusz Klára!

     

    Nagyon örülök, hogy talákozunk, itt ezen a fórumon. Én egy időre abba hagytam a fórumozást, de ez a kertészetei virág stb. csere-bere kicsit kiváncsivá tett. 

    Ámulok-bámulok a paradicsomod láttán, ha szabad kérek belőle egy pár szem magot, mert ha ekkorára megnő, talán még a házat is benövi.

    Gyönyörű a kerted, a zöld gyep csodálatos, na és a tyúkocskák is tüneményesek.  Szabad nekik itt csipegetni? A fű szigurú gazdája hagyja ezt?

     

    Felírtam a sárga babarózsa cserjét, ha a fagyok elmultak kiások pár ágat gyökerestől és akkor hamar megered. 

    Itt most délután szikrázó napsütés volt, de sajnos minden nedves nyírkos,  még nem csináltam semmit a kertben az idén. 

     

    Hol lehet megnézni a különlegességeket? 

     

     

    előzmény:
    klára13 (89)
    2014-01-10  09:57
  12. 2014. január 10. 12:0490.

    Szia Évikém!

     

    Örülök, hogy találkoztunk.

     

    Boglárkacserjére vevő vagyok.   Tavasszal tudok jönni a felajánlásokkal, akkor látom meg, hogy mi hogyan bújt ki.

    előzmény:
    ezüstfátyol (71)
    2014-01-09  13:58
  13. 2014. január 10. 09:5789.

      Szintén örülök. hogy idetaláltál, Évike!

      A sárga babarózsa sarjért bármit megadnék!

      Van-e valami vágyad? Különlegesség utáni? Mert most szándékozom magokat rendelni egy profi nemzetközi magkereskedésből, és nekik minden van! Öt szemenként forgalmazzák a különlegességeket. Aligha tudsz olyasmit mondani, ami nekik nincs. Én a sarkköri paradicsomot szerzem be, amelyet Kanadában fejlesztettek ki, a rövid nyár miatt, és két hónap alatt terem.

      Tavaly vásároltam ilyet maszek magyartól, de nem az volt! Felnőtt az ereszig,imádtam, tele volt terméssel, ám hiába vetettem el Újév napján, júniustól érett.Magját fel tudom kínálni, mert így is csoda volt!

     

     

     

      Íme, a paradicsommammutom! És közelebbről.

      A szép ződ gyepet tyúkocskáim is nagyon kedvelik!

    előzmény:
    ezüstfátyol (71)
    2014-01-09  13:58
  14. 2014. január 10. 09:2588.

     Harmadik éve élek a zöldségeskert bűvöletében, de mint mondtam, idén szeretném felvirágoztatni a gyep szegélyét.

      A fű fiam mániája - a fű nagyon férfias dolog! -,éveken át kínlódott, mígnem rájött, hogy a szép és jó fű titka a tápdús föld, a jó vetőmag és az öntözés. 

      Hittétek volna?

        Ha belegondolok, mennyi jó paradicsom teremhetne helyén!

        Persze nagyon élvezzük a látványt a végébe levő teraszon üldögélve, mert a fű tényleg -  fiam szerint szinte - kifogástalan, amióta fáradságot nem kímélve automata öntözőrendszert létesített, amely naponta háromszor pásztázza a gyepet. (A vízdíjat ő fizeti.)

       A napokban remek módszert találtam: a bácskai fehér paprika komposzttal töltött vödörben történő nevelését. Csilit, balkonparadicsomot eddig is tartottam teraszomon - aztán - behoztam őket és még mindig szedjük a paprikát -, de a fehérhúsút nem. 

        Nos, nincs jobb annál, mint  étkezés előtt megszedjük magunknak a friss, vegyszer nélkül nevelt paprikát, paradicsomot!

         Már csírázik nálam  a bácskai fehér, lehet, kissé korán, és bőven maradt magom. Felajánlom cserére.

      A módszerrel itt lehet megismerkedni:

    Kertészet 8 

     

      A paprika vödörben, és a szép ződ gyep!

  15. 2014. január 10. 08:5987.

       Szép és jó napot kívánok!

     

       Csuda jó ebben a rögtönzött kis tavaszban kezdeni a napot. Ezk a virgocskák csak úg y maguktól kelnek...

     

  16. 2014. január 9. 21:0486.

      Klárika druszám, mindjárt itt a tavasz, és az eső lemossa! De ha türelmetlen vagy, elmondok egy jó módszert, úgy tanultam.

       A virág lombja alatt textileket kell leteríteni, aztán lespriccelni az ágakat, leveleket. A vizet megfogja a rongy.

       Persze én megvárnám a tavaszt, mert a növény a levél fonákjával lélegzik, az a kis por meg sem kottyan neki! És így a legkényelmesebb.

     

     

      Kukacvirág magból sok van. A mi családunkban Délike volt a neve. Mint a Hajnalkának.

    előzmény:
    Klara46 (82)
    2014-01-09  18:44
  17. 2014. január 9. 20:5385.

      Kikutattam szépséges aloe növényeid titkát! Tiéd az aloék királynője, a reginae aloe aristata, amely valóban nagyon arisztokratikusan hangzik. Enyém pedig a kis "kopott" szolgálóleány, az aloe vera. Verus, veruska. Jól szolgál, "vérével", azaz levelének zselatin szerű tartalmával remekül gyógyít, ám királyi bálba aligha engednék belépni.

       Liventa, szívesen cserélnék veled! Csodás királynőd valamelyik lányáért szívesen küldeném az enyém büszke és jó kondícióban levő, cselédnek való leánykáját. Tényleg gyógyít mindent, de biztosan ismered, vagy talán tulajdonodban van ilyen is.

       Ha erre nem tartasz igényt, akkor tudok csereként felajánlani egy szép kis szobai hibiszkuszt, vagy  több kertit, amelyeket nem kell teleltetni. És sok egyebet, melyeket felsoroltam, és előkotorhatok még emlékezetemből például kétféle árnyékliliomot - csíkos levelű szerény virágút és nagy zöld levelű, nagy virágú illatosat. 

      

    előzmény:
    liventa (21)
    2014-01-05  10:16
  18. 2014. január 9. 20:0784.
    A nagyobbik a nővéremé volt,de nem tudta hol tartani,ezért került hozzám.Nyáron kiteszem a teraszra és azóta sokat virágzik. A másikak a folyosón vannak,ahol bőven éri őket napfény és ezek is kora tavasztól-késő őszig tele vannak virággal.Majd tavasszal megmetszem mindegyiket,egyrészt,hogy szebb legyen a formájuk,illetve,hogy még több virág legyen rajtuk.
    előzmény:
    gella20 (83)
    2014-01-09  19:46
  19. 2014. január 9. 19:4683.

    Klári, ezek tényleg jól megnőttek!

     

    előzmény:
    Klara46 (82)
    2014-01-09  18:44
  20. 2014. január 9. 18:4482.
    Készítettem képeket a hibiszkuszról,de ezek most nem virágoznak.Le kell mosnom őket,mert a leveleik kicsit porosak.
    előzmény:
    gella20 (81)
    2014-01-09  18:02
  21. 2014. január 9. 18:0281.

    Sajna:

    Nyár végén félfás dugványról, vagy ősszel magról, konténerbe vetve

     

    Várunk fél évet, az már semmi:)

    előzmény:
    ezüstfátyol (76)
    2014-01-09  16:41
  22. 2014. január 9. 18:0080.
    Majd megnézem, hátha van leírás róla...a korai virágzást irigylem:)
    előzmény:
    ezüstfátyol (76)
    2014-01-09  16:41
  23. 2014. január 9. 17:5779.

    Szia !

     

    Az előző hsz-nél tettem fel képet  a paprikáról.Erős, de nem tudom, mennyire...

    Igazad van, a méretet illetően, csak kicsit egybeolvadt. De gondolhattam volna.

    A címet priviben írom./ ne tedd ki közszemlére az adataidat! .Telszámot sem, azt meg nem is szabad./

    előzmény:
    csabeszka (77)
    2014-01-09  17:01
  24. 2014. január 9. 17:2678.
    Új vagyok itt! Szívesen küldök magot! Frissen trágyázott földet igényél(mint minden paradicsom). Nagyon sokat terem! De van körte alakú,zebra,sárga,zöld paradicsom magom is. Honnan fogom megtudni a címedet? Én tolna megyei vagyok.
    előzmény:
    gella20 (75)
    2014-01-09  16:25
  25. 2014. január 9. 17:0177.
    1000m2 a kertünk! Bocsi,ha félreérthető volt! Nekem extra erős paprika kellene habaneró,trinidad scorpion stb. A te paprikád milyen? Fotó? A macskapöcse az nekem nem erős! :-)
    előzmény:
    gella20 (75)
    2014-01-09  16:25

Címlap

top