Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kertészkedők csere-beréje!

tibikat
Létrehozva: 2014. január 4. 18:11

Sziasztok!

 

 

Évek óta hobbi szinten kertészkedem,amibe annyira belejöttem,hogy decembertől őstermelő is lettem.

Évről-évre bővítem a felhozatalt, szeretem a különlegességeket (is), imádok magról nevelni, az olyan bensőséges!

 

Hozzám hasonló kertszeretők már most várják a tavasz közeledtét. Gondoltam szívesen csatlakoznátok egy kis tavaszi-nyári hangulathoz,új növények tervezése - beszerzése által. 

 

 Nekem cirtos-narancs színű bokros bársonyka és színes liliput rézvirág magjaim vannak dögivel,melyeket lutrira is elcserélnék.

 Ezeken kívül vannak bordó- és napsárga dísznapraforgó, törökszegfű színkeverék magjaim,melyek megbeszélés tárgyát képezik.+Vannak még ilyenek, kis mennyiségben sokféle (pl.: héj nélküli tökmag/nem kell törni,gránátalma,koktélparadicsom,leander magok...stb.)

 

  "Sárga babarózsa" néven ismert teltvirágú boglárkacserjéből pedig dugványokat tudok felajánlani cserére.

 

 Hirtelen ennyi ami eszembe jutott.De biztosan bővül idén is majd a felhozatal,meg ha még eszembe jut bármi,jövök.

 Ti is tegyétek ezt. Várlak Titeket szeretettel!

  1. 2014. január 15. 18:32151.
    Így ismeretlenül is hadd kérdezzelek, a borsóvetés érdekelne engem is.  Azt szeretném, ha úgy május közepére ki lehetne szedni és paradicsomot meg paprikát ültetnék a helyébe. Szerinted megmarad a borsó, ha most elvetem?
    előzmény:
    klára13 (143)
    2014-01-14  21:51
  2. 2014. január 15. 18:31150.
    Semmi probléma:) Én kérek elnézést, Klárikám. 
    előzmény:
    klára13 (147)
    2014-01-14  23:19
  3. 2014. január 15. 18:17149.

    Klára, kedves!

     

    Én sem szóltam a módosítandóhoz!

     

    Ha priviben intézzük, nem tudom, mi maradt még, mit adna, mit küldhetek másoknak?

     

    Mindenki mentese el aneki szólókat, vagy vezesse füzetbe, kinek mit ad, mit küld? Abba írhatja is a címeket...mint én a GAZ-os levelezéseket. később is mindig átláthatom...

    De aztán úgy csinálja mindenki, ahogy akarja, vagy ahogy a topik indító szeretné...

    előzmény:
    klára13 (146)
    2014-01-14  22:01
  4. 2014. január 15. 14:21148.

    Szia Évi!

     

    Igen, ez a kínai szellőrózsa érdekel. Ha tudsz tavasszal küldeni, szívesen elfogadom.  Maj megbeszéljük, hogy mit küldjek cserébe.

    előzmény:
    ezüstfátyol (139)
    2014-01-13  18:58
  5. 2014. január 14. 23:19147.

      Kedves Inmélius, minthogy eltűntél, megrendeltem a magokat az általad megadott címen. És egyebeket is, óriáspaprikákat.

      Köszönöm, kínálatodat átengedem a többieknek.

    előzmény:
    inmélius (104)
    2014-01-10  18:14
  6. 2014. január 14. 22:01146.

      Szívem, Kati, ha privátba száműzzük a beszélgetéseket, leül a topik. Mert ugye minden csoda három napig tart!

     

    előzmény:
    tibikat (132)
    2014-01-12  14:44
  7. 2014. január 14. 21:58145.

      Köszönöm, Gizikém, van sárga is. Nagy rajongója vagyok ennek a büdös virgának. Gyönyörű. Azért a szaga is elviselhető.

      Sok hagymásat raktam le ősszel, van miért várni a tavaszt.

    előzmény:
    gella20 (140)
    2014-01-13  19:57
  8. 2014. január 14. 21:55144.

      Nagyon szívesen, Gizikém. Azt mondtam, hogy nem túlságosan zamatos. De bőtermő.

      A szabadon levő magocskák tavalyi maradékok, az igaziak.  Kettőt megtartottam. A papíron a saját szedések, nem tudhatom, összeporzódtak-e a növények, hiszen nem vagyok magtermelő.

    előzmény:
    gella20 (142)
    2014-01-14  18:18
  9. 2014. január 14. 21:51143.

      Évike, úgy értettem, hogy tűzliliomra vágysz. Ez annak a gumója. De mert nem ismered, ez azt jelentheti, hogy eddig nem volt neked. Nyugodtan ásd el a kertben, ebben a ragyogó időben. Ez mindent kibír.  Én ma borsót vetettem.

       Megnéztem, mi is az a boglárkacserje? Hát ezt nagyon szeretem! Gyermekkorom egyik kedvenc virága. Ráér a fagyok elmúltával. Mert valószínűleg jönnek előbb-utóbb.

       Lehet, hogy miénk a topik legelső csereberéje?

    előzmény:
    ezüstfátyol (141)
    2014-01-14  12:04
  10. 2014. január 14. 18:18142.
    Klára, köszönöm szépen a magokat. Megyek érte Évihez.
    előzmény:
    klára13 (138)
    2014-01-13  14:07
  11. 2014. január 14. 12:04141.

    Kedves Klára!

     

    Képzeld, csengetett a postás és hozott egy kis csomagot.

    Nagyon szépen köszönöm, ez igazán gyors volt.  Nagyon örülök neki, mert imádjuk a paradicsomot az unokák is. Most éppen itt vannak, mutatom nekik a képet a paradicsomról. Köszönik ők is. 

    Szólok Gizinek is a paradicsom magok miatt. 

     

     

    De mik azok a  kis gumósak a zacskóban?  

     

    Mégegyszer köszönöm. 

     

     

    előzmény:
    ezüstfátyol (122)
    2014-01-10  19:34
  12. 2014. január 13. 19:57140.

    Klára, van sárga császárkoronád?

     

     

    Hát, én a táblázatkészítésben nem vagyok jó...vagyis semilyen...Nekem füzetem van...:)ja, meg tollam

    Igaz, még semmit nem írtam be ebből a cs.-berésbőlDe majd ezután.

    előzmény:
    klára13 (135)
    2014-01-12  21:04
  13. 2014. január 13. 18:58139.

    Szia Kati!

     

    Igen ez a boglárka  cserje két néven  is fut.

     

    Amit Te   kérdeztél , az a kínai szellőrózsa. Évelő , semmilyen gondozást nem igényel a locsoláson kívül. Tövet tudok küldeni tavasszal ha kérsz.

    előzmény:
    babettakati (133)
    2014-01-12  18:36
  14. 2014. január 13. 14:07138.

      Jársz-e errefelé, Inmélius? Ha 17 óráig ideérnél és elküldenéd postai címedet, küldeném az aloe verát a magokkal. Megyek ma a postára Ezüstfátyolnak elküldeni az ígért dolgokat.

      Mi igaz, igaz, szívesen elvetném a két szem magot - ennyire számíthatok? hátha kell a porzótárs - mert rettenetesen érdekel ez a paprika, melyről most, tőled hallottam először. 

       Olvasva leírását, már egészen beleszerettem! Helyét is kigondoltam. Küldöm címemet!

      

    előzmény:
    inmélius (106)
    2014-01-10  18:19
  15. 2014. január 13. 10:37137.

    Klári!

     

    Ez az ötlet sem rossz, nekem tetszik. Így egy táblázatban valóban jól át lehet látni az összes felajánlást, cserét. Az ember könyebben eldöntheti, hogy mire lenne szüksége, kitől kell kérnie és mit tud adni cserébe.

     

     

    előzmény:
    klára13 (135)
    2014-01-12  21:04
  16. 2014. január 13. 09:21136.

     

     

         Virágos, szép napot!

        Nálam bekövetkezett: e hibiszkuszom köszöntött a napsütéses, kellemes reggelen!

        Legyen hasonló jókban részetek nektek is!

     

        E fácskámról küldhetek dugványnak való ágacskát. Mit kaphatok érte?

  17. 2014. január 12. 21:04135.

       Kati, tényleg lehetetlen észben tartani itt a cserenövényeket. 

       Javaslatom:

       Készítsen valamelyikünk egy táblázatot a gmailen, amelynek jelszava közös lesz. Első rubrika becenevünk. Aztán fent sorban: évelők, kétnyáriak, egynyáriak, zöldségeskert. 

        Nevünknél két sor miénk: kér

                                             ad.

        Évelőknél beírhatjuk pl, hogy leánderág vagy leándermag, amit kérünk vagy kínálunk.

        Kétnyáriaknál: harangláb palánta(5cm) vagy harangláb mag.

        Zöldéges: paradicsommag vagy paradicsompalánta, természetesen feltüntetve fajtáját, egyebeket.

       Ez csupán vázlat. Férjen bele a rubrikba például az, hogy elkelt. Hogy lássuk, valóban történnek cserék.

       Lakcímünket igazi nevünkkel  privátban cseréljük ki.

       A táblázat kidolgozásához mindenki mondja el ötletét, hogy valóban jól szolgálja a csereberét.

       Itt pedig ugyanúgy megbeszéljük a dolgokat, kérdezünk, barátkozunk. 

     

        Nos?

       

     

       Van Gogh császárkoronái. E virág gumóját majd felajánlom cserére május végén.  Lám, kell rubrika a hagymásoknak is!

      

     

    előzmény:
    tibikat (132)
    2014-01-12  14:44
  18. 2014. január 12. 18:37134.

    Szia Kati!

     

    Egyetértek a javaslatokkal, szerintem így nagyon praktikus lesz.

    előzmény:
    tibikat (132)
    2014-01-12  14:44
  19. 2014. január 12. 18:36133.

    Szia Évi!

     

    Bocsi, de azt hiszem rosszul írtam, mert nekem boglárka cserjém van. (sárga színű) Köszönöm, abból nem kérek. Engem az a virág érdekelne, ami a feltett képeidből a 3.-on van. Az is valami boglárkaféle nem?

     

     

    előzmény:
    ezüstfátyol (71)
    2014-01-09  13:58
  20. 2014. január 12. 14:44132.

    Kedves KERTÉSZKEDŐK CSERE-BERÉJE fórumozók! A jó átláthatóság érdekében szeretnék kezdeményezni két pici változtatást,amennyiben Nektek is megfelel,1.: hogy a csere-levelezéseket privátban folytassuk le.

    Mert például a kardvirágos,akit még meghívtam,rögtön jelezte is,hogy nem tud itt eligazodni és hát ahogy most pár nap után benéztem,már meg tudom érteni. Eleinte szépen Mindenki jött a felajánlásokkal,aki benézett láthatta mit talál,lehetett szépen bogarászni és további felajánlásokat tenni.Nemtudom érthető-e,mit szeretnék?

    Nem szétrobbantani a topik magját,vagy ilyesmi, beszélgessünk bátran a növényeinkről,de például ha kiválasztottam,hogy na XY-al cserélnék,akkor ez innentől legyen szerintem privát megbeszélések tárgya,hogy ez itt ne vegyen el féloldalakat és ne ijessze el esetlegesen az új topiktagokat.:)

     

    Mert reményeim szerint jó sokan leszünk itt,egy igazi nagy,minőségi "NLC Kertészet" van kialakulóban.

     

    Plusz még az átláthatóság témájában az jutott eszembe,2.: hogy a felajánlásokat lehetne mindig vastagon szedett betűkkel írni. (Példa erre a topiknyitóm.) Mit gondoltok?

     

    Szerintem ha ezt a két dolgot bevezetnénk (konkrét cseremegbeszélések-privátban + felajánlások-vastag betűvel) sínen is lennénk. 

     De fontos a véleményetek,nyugodtan vétózzátok meg ezt a két ötletet!:) Mert azt szeretném,hogy Mindenki számára élvezetes és használható legyen a topik és teljesen demokratikus.

  21. 2014. január 12. 14:03131.

    Köszöntelek Téged is! Nagyon örülök,hogy elfogadtad a meghívásom!

    Már jeleztem,hogy a Dél-Amerikaiból kérnék szépen,de ha ilyen sokféléd van,akkor még írom majd privátban vagy a hirdetésednél,hogy mi kell.:)

    előzmény:
    csabeszka (72)
    2014-01-09  15:45
  22. 2014. január 12. 13:59130.

    Ha a "sárga babarózsa" alatt Te is a teltvirágú boglárkacserjére gondolsz,akkor az Nekem is van dögivel (mint azt már a topiknyitóban írtam). Ha Ezüsfátyolnak esetleg elfogyna,akit ezúton is szívélyesen köszöntök és PERSZE,hogy lehet még csatlakozni!

    előzmény:
    klára13 (89)
    2014-01-10  09:57
  23. 2014. január 11. 22:09129.

    Klára, ismerem a versikét...bár nagyon régen hallottam már.

    Köszi szépen aképeket, én is szeretem

     

    Múlt hétvégén voltunk a Szépművészetiben, a Caravaggio-kiállítást láttuk. Nagyon jó volt, sokáig voltunk bent, és a meglepő, rnegetegen voltak!

    előzmény:
    klára13 (128)
    2014-01-11  17:42
  24. 2014. január 11. 17:42128.

       Gizikém, köszönöm, majd biztosan találkozunk még, és akkor csereberélünk, jó?

       Emlékszel a gyerekkori versikére? Ideje felidézni:

     

      "Cseregere fogadom,

       Többé vissza nem adom.

       Ha visszakéred,

       Folyjon el a véred!"

     

      Bájos, igaz?

      Tegnap este csodás albumot nézegettem, Van Gogh virágfestményeit. 

      Micsoda zseni volt! Talán tudod, hogy összesen három hónapot járt festőiskolába. És érdekes módon, szívesen mutogatják éppen azokat a képeket, amelyek  kissé amatőrnek hatnak. Persze nagy alkotások is közismertek, mint a Varjak a mező felett, amit nemrég szarkákként említettek a tévében. Napraforgóit mindenki ismeri, és csodás íriszeit is.  Este csak  álmélkodtam, hogy mennyi csodás virága van, amelyekkel nemigen lehet találkozni.

      Amikor nincs más képtéma, hozom egy-egy képét, reményeim szerint mindenki örömére - topikomba éppen így -, hiszen ide nagyon illenek.

     

    előzmény:
    gella20 (127)
    2014-01-11  15:15
  25. 2014. január 11. 15:15127.

    Klára, nagyon szépen köszönöm, nem kérek mást. Neked mit küldjek cserébe?

     

    Köszi a tanácsokat, az idén megpróbálok tápdúsabb gazdi lenni

    előzmény:
    klára13 (126)
    2014-01-10  22:04

Címlap

top