Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Paleósok help-csúnya bőr:(

pipacs78
Létrehozva: 2014. február 5. 16:54

Sziasztok!

 

Azokhoz szeretnék fordulni kérdésemmel, akik már régóta paleóznak és esetleg tudnak segíteni válaszukkal.

 

Kb. 2 év óta időről időre nagyon csúnya lesz a bőröm, pattanások, gyulladt piros csomók jelennek meg rajta. A laboreredményeim, allergia tesztem negatív.

A bőrgyógyász szteroidos krémet antibiotikumot adott, ami egy rövid időre tünetmentessé tett. Sajnos kb. másfél hete megint előlről kezdődött az egész :(

Akkor döntöttem úgy, hogy nem akarok több gyógyszert, pláne így, hogy nem is segít.

1 hete kezdtem el paleo módon táplálkopzni, annak reményében, hogy ez megoldás lehet.

Sajnos a bőröm azóta is napról napra romlik, minden reggel újabb gyulladt csomó jelenik meg rajta :(

 

Az lenne a kérdésem, hogy ha kitartóan folytatom a paleózást, kb. mennyi idő után várható egyáltalán némi látható eredmény? 1 hónap? 2? Illetve az normális-, hogy kezdetben romlik az állapotom? Bár valószínű paleó nélkül is romlott volna.

 

Bőrgyógyászhoz nincs bizalmam visszamenni, a múltkor már a roaccutant emlegette, ami egy brutális mellékhatásokkal bíró gyógyszer, nem akarom :(

 

 

  1. 2014. március 13. 06:17706.
    Ezek szerint mégis jó a paleo, csak türelem a hatás kifejtéséhez. :)

    Kitartást, a candida diéta "csak" 2-3 hónap. Ha a paleot megcsináltad elsőre ez is sikerülni fog! :)
    előzmény:
    pipacs78 (704)
    2014-03-12  18:26
  2. Torolt_felhasznalo_454305
    Torolt_felhasznalo_454305
    2014. március 12. 18:33705.

    Ez volt az egyik tippem.

     

    Jobbulást és kitartást a diétához!

    előzmény:
    pipacs78 (704)
    2014-03-12  18:26
  3. 2014. március 12. 18:26704.

    Sziasztok!

     

    Én indítottam ezt a  fórumot, bár már igencsak elment más irányba.

     

    Gondoltam, ha valakit esetleg még érdekel, leírom, mi történt velem azóta.

     

    Voltam néhány orvosnál góckutatás céljából, eredménytelenül.

    Míg végül a nőgyógyász candida fertőzést állapított meg. Szerinte ez okozhatja az aknékat. (csak remélni tudom, hogy tényleg ez, és akkor megvan az OK!!!)

    Viszont a bőröm az utóbbi időben sokat javult, mégpedig anélkül, hogy gyógyszert szedtem volna. Lehet, hogy a paleó miatti szigorú szénhidrátmegvonásnak köszönhető ez, ami a candida diétának is az egyik fontos pontja?

     

    Mindenesetre most áttérek a candida diétára, ami keményebb, mint a paleo :(

     

     

     

    előzmény:
    pipacs78 (1)
    2014-02-05  16:54
  4. 2014. március 12. 00:18703.
    előzmény:
    hutchi (700)
    2014-03-07  16:50
  5. 2014. március 10. 21:02702.
    de vicces, amikor belinkeltem még élő oldal volt...
    előzmény:
    bigacsiga2 (694)
    2014-03-06  23:35

Címlap

top