Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2014 novemberi babák

msimon
Létrehozva: 2014. március 11. 11:14

Sziasztok!

 

Várok mindenkit, aki 2014. novemberére várja a babáját, hogy megosszuk egymással a babavárás örömeit, és minden mást:)

  1. 2014. május 11. 17:38451.
    Lányok van olyan közületek aki már megkaptam a kombinált tesztjének az eredményét?Én ma kaptam meg e-mailben,és az egyik adat csillagos lett,úgy mint a vérvételnél ha nem az értéken belül vannak a dolgok.Viszont a végén azt írja alacsony kockázat van mindkettőre...Akkor most ez jó vagy nem?
  2. 2014. május 11. 15:38450.
    Sziasztok! Szeretnék én is csatlakozni, mielőtt zárttá válna a topik. Már az elejétől olvaslak Titeket, csak szerettem volna megvárni a 12.heti vizsgálatokat. Még csak kedden leszek 11hetes, csak az előző babavárásnál is úgy jártam, hogy zárt lett, mielőtt regisztráltam volna. Szóval üdvözlök mindenkit és zavartalan, boldog babavárást kívánok Nektek!
  3. 2014. május 11. 12:40449.

    Sziasztok!

     

    Csatlakozni szeretnék hozzátok!

     

    Én holnap leszek betöltött 14 hetes! Az első babánkat várjuk. :) Úgy néz ki, hogy minden rendben velünk. :) Az első pár hét borzasztó volt. Hányás, hányinger, puffadás, szédülés.... ahogy olvastam szinte mindenkinek ismerős a helyzet. Aztán egyik a napról a másikra, egycsapásra elmúlt minden. 

    De szeretnék is már tanácsot kérni. Tegnap előtt óta a hasam alján érzek egy kis feszülést. De olyat mint amikor nagyon kell pisilnem és már feszít a hasam. Viszont nem mindig kell pisilnem. Ezt hívják hasfeszülésnek vagy csak nyomhatja a baba a húgyhólyagomat? Érzett már ilyet valaki? Magnéziumot nem szedek.

     

    Boldog babavárást mindenkinek. :) 

  4. 2014. május 11. 11:43448.

    Hát igen, akkor pénz szempontból egyszerűbb lett volna egyből integráltra menni! :) Nekem most hónap végén lesz majd meg az eredmény! Így sok időben, de csak a második vérvételig, mert utána 2-3 napon belül van eredmény!

     

    Azért szerintem jó már ilyenkor is a 4D! :) Igen, én is sok képet kaptam! :)

    előzmény:
    ananász1 (447)
    2014-05-11  08:54
  5. 2014. május 11. 08:54447.

    Az integráltra nekem 10.000 Ft-ot kell majd fizetni. (a 28.000 Ft kombináltra.)

    Igen-igen átkapcsoltak 4d-re:) bár még nem sok értelme volt..én kaptam 4d-s képeket is. (nem csak egy képet adnak,hanem legalább 15-öt)

     

    Babikar! egy kis gyomorrontás nem árt a babának! Igyál sokat! és jobbulást!!:)

    előzmény:
    snikolett87 (446)
    2014-05-10  22:11
  6. 2014. május 10. 22:11446.

    Az integrált tesztet viszont hol csinálják meg 9000 Ft-ért? Ilyen helyet még nem hallottam! Itt nálunk a kórházban az UH-n kívül semmilyen tesztre nincs lehetőség például...Valahol legalább ott a kombi, hát itt még az sincs. Ha lenne, persze én is ide mentem volna megcsináltatni.

     

    A genetika 18-20 hét között kell meglegyen. Első fiammal 19. héten volt például!

     

    A 4d-s UH az milyen? Nem babamozira gondoltál, ugye? Mert az 15 hetesen még elég korai lenne, de 18 hetesen is. Itt amúgy a 12 hetesen már volt 4d meg a genetikain is átkapcsolnak.

    előzmény:
    msimon (442)
    2014-05-10  15:51
  7. 2014. május 10. 22:07445.

    Hát igen, én is hasonló okok miatt fizetem ki inkább ezt a pénzt! :) Itt nem kell panaszkodni, hogy nem kaptál képet vagy nem mondtak el semmit, az biztos! :)

    Másodszor fizetem ezt az összeget (első babámnál is ugyanitt ugyanezt a vizsgálatot csináltattam), de szerintem 2x az életben ki lehet bírni! 

    előzmény:
    ananász1 (443)
    2014-05-10  16:35
  8. 2014. május 10. 17:23444.

    Hani86 gratu a dupla örömhöz! :D

     

    Én most jól megjártam, csütörtökön gyrost ettem ebédre. Délután elkezdett nagyon fájni a fejem, mire hazaértünk munkából, szaladtam hányi. Este tudtam enni, de tegnap a pohár víztől kezdve minden kijött! Este megbeszéltük, (orvosom javaslatára) ha ma reggel is ez lesz, akkor irány a kórház. Aztán szerencsére bennem maradt már ropi, pirítós, krumpli, keksz  , a vajas pirítós az kijött, szóval itthon maradtam. Jó kis gyomorrontás lehet :( :( Ennél a terhességneél nem  hánytam egyszer sem az első 3 hóban, azért lepett most meg. Meg aggódom is jobban. Valamennyi száraz kaja, meg azért víz is van bennem, de úgy aggódom a pici miatt! Ennyi hányástól össze-vissza rángott a testem, le is ment a hasam, úgy féltem, nehogy baja legyen! Tudtok bíztatót mondani hogy másfél nap hányástól még nem lesz baja?

  9. 2014. május 10. 16:35443.

    Lehet,hogy sok, de itt nem kell várni, kultúrált körülmények közt zajlik minden,és az orvos is mindent elmond, nem kell harapófogóval kihúzni belőle,hogy éppen mit kellene látni :)

    A genetikai ultrahangot a 18.-20. hét között kell megcsinálni.

     

     

    előzmény:
    msimon (442)
    2014-05-10  15:51
  10. 2014. május 10. 15:51442.
    Azert 28000ft -ot elkerni olyanert ami mashol 9000 ft szerintem nagyon durva!

    4d uh-ra en is szeretnek majd menni. A fiammal 15 hetesen voltam es 90%-ra megmondtak hogy fiu lesz. Most a 18. het korul tervezem, mivel nekem a doki a kovetkezo uh-t 20. Hetre mondta. Genetikai, ahova az afp eredmenyevel kell menni. Tobben irjatok hogy nektek a 18. Hetenlesz. Ez sem egyseges?
    előzmény:
    ananász1 (435)
    2014-05-10  11:25
  11. 2014. május 10. 15:47441.
    Ha hanyingered is van a fejfajastol akkor az sajnos migren lesz:-( kitartas! Ket ismerosom is vegig szenvedte migrennel a terhesseget. Sajnos nekik semmi nem hasznalt. Ami hasznalna az meg terhesen nem mehet!

    előzmény:
    Hani86 (440)
    2014-05-10  15:40
  12. 2014. május 10. 15:40440.

    Sziasztok,

     

     

    köszi a tanácsokat, venni fogok most már Algopyrint akkor, mert a mai napom is teljesen KO... ráadásul ilyenkor nem akar bennem megmaradni semmi, pedig nem vagyok nagyon hányós...

     

    Ami az ikreket illeti, érdekes, szerintem még nem fogjuk fel igazán, hogy mit jelent ez, egyelőre nagyon boldogok vagyunk, de nyilván nem lesz könnyű. Nekem az első babám elment elég korán, kicsit olyan ez most, mintha kárpótolt volna bennünket az élet... Én csak arra tudok gondolni, hogy minden rendben legyen velük, és a többit meg fogjuk oldani!

     

  13. 2014. május 10. 15:02439.

    Úgy emlékszem engem is a Harsányi ultrahangozott..

    Megcsináltatom az integrált részt is, de külön..Tudom,hogy így többe kerül, de ha egyben csinálom később tudom meg az eredményt..Én meg tuti megbolondulnék..így  ez kiderül a jövő héten, az integráltra meg elmegyek majd a 16. héten :) 

    előzmény:
    snikolett87 (438)
    2014-05-10  13:12
  14. 2014. május 10. 13:12438.

    Egyetértek! Én is hasonló okokból voltam a magzatiban! :) Ki UH-zott? Engem most a Harsányi Lehel! Nagyon rendes volt! :) Még első terhességemnél a 18 hetes genetikát is ő csinálta!

    Hogyhogy nem integrált tesztet csináltattál? Én inkább azt, ha már egy árban van a kombinálttal! 

    előzmény:
    ananász1 (435)
    2014-05-10  11:25
  15. 2014. május 10. 13:09437.

    Gratulálok a 14. héthez! :)

    A 18 hetes genetikai vizsgálaton már biztosan meg tudják mondani a nemét, ne aggódj! Nekem ott a fiamat már 98 %-ra mondták! 

    előzmény:
    mkata04 (427)
    2014-05-09  15:48
  16. 2014. május 10. 13:07436.

    Szia! Üdv köztünk! :)
    Hát nem semmi, hogy ikreket vársz! Biztosan nem lesz valami könnyű akkor ez a 9 hónap! De ha 2 babót szeretnétek, akkor egyszerre születnek, egyszerre nőnek fel! :) Van benne pozitívum, az biztos! :)

    Itt válaszolok a kérdésedre: én Rubophent szedtem első terhességemnél, ha esetleg fájt valamim. De nagyon ritkán...De Panadol és Algopyrin is jó! A lényeg, hogy paracetamol hatóanyagú legyen a gyógyszer, azt szedhetik kismamik is!  

    előzmény:
    Hani86 (426)
    2014-05-09  14:26
  17. 2014. május 10. 11:25435.

    Sziasztok!

     

    első terhességnél nekem is azt mondták,hogy algopyrin mehet.

    Mi a magzatiban csináltattuk a 12 hetest /a kombinált miatt+jobban értenek szerintem ezekhez  a dolgokhoz :) /,és ott adtak videót, képet, elmesélt mindent a doki. :)

    és a videó is benne volt az árban. (mondjuk 28.000 Ft volt) 

  18. 2014. május 10. 09:44434.
    Hani amikor a fiammal voltam terhes azt mondta a doki,hogy algopirint lehet szedni fejfájásra. Szerencsére ritkán fáj mostanában, de bevettem fél algopirint és az is használt nekem. Sajnos a fejfájást nem tudom elviselni, bármi más fájdalommal elszenvedek, de ha elkezd fájni a fejem muszáj bevennem bogyót.  És az a fél is hatott. :)
    előzmény:
    Hani86 (433)
    2014-05-10  09:22
  19. 2014. május 10. 09:22433.

    Az ultrahanggal kapcsolatban, én is azt képzeltem, hogy a 12. hetes vizsgálat kicsit emberibb lesz, se kép, se semmilyen plusz információ nem hangzott el nálunk, csak a méretek, nem is volt kedvem kérdezni a dokitól. Bár ennek is nagyon örülök, a lényeg, hogy minden rendben van. Mi biztosan el fogunk menni fizetős uh-ra, mert úgy látszik sztk-ban nem várhat jobbat az ember (vagy nagyon ritka). Itt lakunk Zuglóban, a Mini Manó Babacentrumot néztem ki, majd a 15-16. hét körül elmegyünk, akkor már vszeg a nemüket is látni fogják. Adnak képet, és DVD felvételt is, egyszer szerintem megéri.

     

    Két kérdésem lenne, kíváncsi vagyok a véleményetekre:

     

    1. viszonylag gyakran fáj a fejem, nem migrénes, de pont elég, hogy kettévágja a napomat, dolgozni sem nagyon tudok, de nem merek bevenni gyógyszert. Ti hogy vagytok ezzel? Úgy hallottam, ha nagyon muszáj Panadol és Algopyrin mehet.

     

    2. A Sote Tömő utcai klinikájára járok nőgyógyászhoz (ő nagyon rendes), és vszeg ott is fogok szülni. Nekem elsősőrban az orvos volt a fontos, igaz a Sote-ról is jókat hallottam, csak azt most renoválják, és átköltöztek a Tömő utcába, arról viszont nem hallottam túl jókat. Persze ki fogom kérdezni az orvosomat is, de kíváncsi vagyok, van-e infótok róla...

     

    Szép napot mindeNkinek!

     

     

  20. 2014. május 10. 08:11432.
    Az ilyen bunkoknak en sem adnek egy ft sem. Ha megerdemli kap, ha nem, nem kap!
    előzmény:
    Kisszyyy (430)
    2014-05-09  18:41
  21. 2014. május 10. 08:08431.
    Igazad van egyebkent! Elso babanal en sem adtam( na nem is kaptam csak 2 db kepet a 9 honapalatt) most csak azert adok mert akkor is rendes es normalis volt mikor nem adtam meg neki semmit. Meg reggel 7-kor is fogad, ugy hogy csak 9-tol van uh rendeles. Megadta a privat mob. Szamat, barmikor hivhatom, nem kell idopont, csak hivom hogy mennek. Nekem ezert megeri. A dokinak mostanaban ugy sem adok mert nem vizsgal ( vagy nem annyit adok mintha vizsgalna is). Igazabol par honapig csak az uh a vizsgalat.
    előzmény:
    Kisszyyy (430)
    2014-05-09  18:41
  22. 2014. május 9. 18:41430.

    Üdv Hani86!Gratulálok a babáidhoz,biztosan megbirkóztok a kettő picivel is!Jó kis meglepetés lehetett!

     

    Hát igen,elég bunkó volt,biztos azt várta tőlem is hogy nyomjak a kezébe egy kis pénzt,de azt várhatja....Nem azért fizetem magam után a majd 7000 ft-os TB-t hogy még minden másra is mellé fizetgessek!Felháborító ami itt megy,nagy ívben tesznek az emberre ha nem adsz egy kis mellékest,elszomorító ez a helyzet! 

  23. 2014. május 9. 16:19429.
    Kisszyy milyen szivtelen ultrahangosnal voltal. Nem tudja hogy az anyukaknak ez milyen fontos? Bunko! Nekem meg ugy mutattak meg, hogy: na anya, biztos hogy van ket kezem, biztos hogy van ket labam, itt vannak a szemeim, orrom, es EZ AZ ELETEM! es bekapcsolta a szivhangot. Meg kaptam 5 db kepet is. Igaz szoktam adni 2000 ft a nonek, de akkor is. Nem csodalom hogy kiakadtal.
    előzmény:
    Kisszyyy (422)
    2014-05-09  08:54
  24. 2014. május 9. 15:56428.
    Szia Ani! Udv kozottunk:-) gratulalok a picikhez! De azert nem irigyellek;-)
    Elso babamnal az elejen minden alkalommal megkerdeztem, hogy ugye csak egy baba van?:-)
    előzmény:
    Hani86 (426)
    2014-05-09  14:26
  25. 2014. május 9. 15:48427.
    Sziasztok!
    Mi most voltunk dokinál. Már hivatalosan is elértük a 14. hetet és minden rendben. :) Reméltem, hogy meg tudja majd mondani, hogy fiú vagy lány, de a baba az uh alatt végig mocorgott, annyira, hogy lemérni is nehéz volt, čs persze így nem látszott a neme. Viszont azt nagyon jó volt látni, hogy már most milyen eleven. Amikor meg kicsit megpihent, akkor fejen állt. :)

    Kívánok mindenkinek legalább ilyen jó uh-s élményeket!

Címlap

top