Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ennyibe kerül egy újszülött

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. november 23. 14:26
Egy újszülött érkezése rengeteg örömmel és - legyünk racionálisak is - költségekkel jár, és a szülőknek érdemes a lehető legtöbb szempontból felkészülni az új családtagra: át kell rendezni a környezetet, lelkileg és rá kell hangolódni és biztosítani kell a pénzügyi hátteret. Ezért aztán jó, ha előre kalkulálunk. De mennyire is lesz szükség az első babánál?

Nők Lapja Café: Ennyit kell félretenni egy újszülöttre
  1. 2014. november 24. 22:18151.

    Tudtommal hasfájós babának nem probiotikumot szoktak adni, hanem vagy ezeket az édeskömény teákat javasolják, vagy pedig az Infacol meg hasonló készítményeket, amiknek fizikai hatóanyaguk van (Lillaréka, kapaszkodj;) : állítólag a sok kicsi buborékból, ami a baba hasában összegyűlik, nagyot csinál, és könnyebben kijön) Nem tudom, az én gyerekeimnél nem véltem semmi pozitív hatását felfedezni...de hallottam olyanról, akinek bejött. Most hogy placebó-hatás volt-e vagy sem, azt nem tudni.

    előzmény:
    Lillaréka (147)
    2014-11-24  22:01
  2. 2014. november 24. 22:14150.

    Azért írtam a flaska teát, mert pejoratíven megjegyezted, hogy manapság ördögtől való a teáztatás; én meg kifejtettem, melyik az a típusú teáztatás, amit valóban nem szorgalmaznak manapság. De azzal szerintem senkinek nincs baja, ha hasfájást akar valaki édesköményes teával enyhíteni.

    előzmény:
    Lillaréka (143)
    2014-11-24  21:51
  3. 2014. november 24. 22:12149.

    Az édeskömény meg hasonló teák ma is léteznek (pl. Mecsek Baby, stb.), az ellen nem ágál senki.

    előzmény:
    Lillaréka (143)
    2014-11-24  21:51
  4. 2014. november 24. 22:09148.

    Nem tudom, de én sok példát látok arra, hogy itthon is megoldják ezt az emberek.

    előzmény:
    Lillaréka (145)
    2014-11-24  21:55
  5. 2014. november 24. 22:01147.

    Semmit sem forgattam ki. 


    bár lehet te úgy érezted... bár nem értem miért..de vissza lehet olvasni.


    67: Nem beszélt arról sem a cikk, ha hasfájós a baba, lehet kísérletezni a drágábbnál drágább probiotikumokkal, kinek mi jön be.


     


    Erre irtam választ késöbb, amin megsértődtél.

    előzmény:
    natika75 (144)
    2014-11-24  21:52
  6. 2014. november 24. 21:58146.

    Szerintem Kivi! Igazából nem feltétlenül azok a kicsi  vagy akár nagyobb korban  adott ajándékok számitanak.


    Ami számit.. ha az egyik  különórára járhat.. akkor a másik is járhasson.
    Ha az egyik elmegy az iskolai kirándulásra.. akkor mehessen a másik is.. táborba is, nyaralni is.
    Ha az egyik nyelvvizsgázhat, akkor a másik  is megtehesse..- A lehetőségeket   jó  ha minden gyereknek  meg tudod teremteni. 
    A tárgyak nem számitanak.

    előzmény:
    kivi39 (142)
    2014-11-24  21:44
  7. 2014. november 24. 21:55145.

    Mi lehet fontosabb szempont a megélhetésnél és az   egzisztencia megteremtésénél egy fiatal esetében?


    Meddig éljen a szülei nyakán? 40-50 éves koráig?


    Miért baj az ha egy fiatal nemcsak tengődni akar, mininálbérért?


     


     

    előzmény:
    biobula (136)
    2014-11-24  21:05
  8. 2014. november 24. 21:52144.

    Nem az ellenvéleménnyel van bajom. Hanem a stílussal. Ahogy nekem írtál. Ennyi.


    Amúgy szerintem pont te forgatod ki más mondandóit, nem először. De jó szórakozást hozzá!

    előzmény:
    Lillaréka (141)
    2014-11-24  21:43
  9. 2014. november 24. 21:51143.

    Nem flaskateáról volt szó- ha olvastad.


    Édesköményről, ami jó a hasfájós babának mindenféle gyógyszerek helyett.


    Sőt..  továbbmegyek.. van rá trükk, amivel segithetsz a  babának amikor fáj a pocakja.


    Nem kell átesni a  paci túlodalára, mert azt nem irtam, hogy  cumisüvegből  kell itatni ha szomjas.
    Tudom mennyire fontos a szoptatás.. tudok az igény szerinti szoptatásról is.


    De ettől még nem értek egyet a mindenáron-szoptatással sem.

    sőt.. azzal sem, hogy  bármi baja van mellre  kell tenni és megszoptatni. akkor kell megszoptatni ha szomjas vagy éhes. AZT meg  kitapasztalja a kismama, mert egészen másként sir olyankor, mint  amikor  telekakilta a pelust vagy fáj valamije... sőt akkor is ha unatkozik


    ezenkivül a gyerekorvos és a védőnő , biztos vagyok benne, hogy már régesrég nem basztat  az éjjeltaludjákáttal a kismamákat.
    aki meg mégis, azt nem kell meghallani


     


    Sok -sok tanácsot adnak, de nem kell bedőlni mindennek.. 
    és főleg nem kell  konzumidiótává válni csakazért mert gyereked lett.
    Ha  kivülről nézed a dolgokat és kételkedsz, akkor rádöbbensz hamar, mennyi mindent akarnak rád sózni-- nemcsak  a gyerekvállalás kapcsán- hanem máskor is-- amire igazából semmi szükséged nincsen.

    előzmény:
    biobula (135)
    2014-11-24  21:04
  10. 2014. november 24. 21:44142.

     



    ma mások gyerekeinek szoktam ajándékokat venni
    nehéz, különneműek, más korúak
    pénzt, utalványt, csekket nem adok
    töröm a fejem de megoldom, hogy árban ne legyen lényegi különbség


     


    És van olyan gyerek, aki tudja, érdekli, hogy amit kapott, mennyibe kerül? Az enyémek biztos ufók, de soha nem kérdezték, nem érdekelte őket, hogy amit kaptak, mennyibe került. Ha tetszett nekik, ha eltaláltuk a vágyukat, akkor is tetszett, ha 5 Ft volt, ha nem tetszett, lehetett egy fél fizetés is, az se kellett. Ezt én akkor tanultam meg, amikor a fiam volt kicsi. 18-20 évvel ezelőtt még nagyon sok pénz volt 5 ezer Ft játékra. Ő kisírt magának Karácsonyra valami akkor hirdetett műanyag társasjátékot. Megkapta, használtuk vagy kétszer, aztán ment a sarokba, mert kiderült, hogy nehezen használható, élvezhetetlen játék. Rossz a konstrukció, akad, tehát a gyerek utálta. Anyámtól kapott valami plüss vízilovat harmadáron, évekig játszott vele, imádta. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha két gyereknek veszel valamit, a legkevésbé az fontos, hogy mind a kettőnek ugyanannyiba kerüljön. Az sokkal fontosabb, hogy mind a kettő azt érezze, nem csak le akartad tudni az ajándékozást, hanem olyat akartál neki adni, aminek örülne. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (113)
    2014-11-24  14:59
  11. 2014. november 24. 21:43141.

    Előzőleg a hasfájást irtad és nem a mama- antibigyó problémát.


    Nem kell kiforgatni.


     


    hát.. igen.. ez itt egy forum.


    van olyan, hogy nem értenek veled egyet. nincs olyasmi a forumszabályzatban, hogy  mindenkinek ugyanazt kell gondolni.


    A jó öreg nlc-  meg kb 14 éve müködik.  és mindig is volt olyan, hogy nem értettek egyet a  forumozók.  Azt gondolom ez kb az összes létező forumra igaz. Csak máshol el birják viselni az ellenvéleményt.

    előzmény:
    natika75 (132)
    2014-11-24  20:29
  12. Torolt_felhasznalo_244793
    Torolt_felhasznalo_244793
    2014. november 24. 21:24140.

    Légzésfigyelő-szerintem nem felesleges. 3 gyerekem van. A nagyobbiknál a légzésfigyelő kb. 5-6 alkalommal jelzett, s ilyenkor nem ébredt fel az éles hangra, hanem fel kellett ébreszteni - ergo valóban extra mélyen aludt. Aztán 2 év múlva megszülettek az ikertestvérei, és egyikük ugyanazt a légzésfigyelőt kapta, amit a bátyja használt, másikuknak vettünk egy ugyanolyan márkájút. Érdekes, hogy az ikreknél (akik elvben "rizikósabbak", bár ők nagy súllyal, betöltött 38. héten születtek) soha nem jelzett a légzésfigyelő. Úgy gondolom, hogy a nagyobbik fiunknál nem voltak véletlenek azok a jelzések. El is vittük őt a Heim Pál kórházba egy éjszakára, ahol 24 órán keresztül megfigyelték, vizsgálták, stb. Szerencsére nem találtak nála semmi gondot.


    A 2. és többi gyerek által örökölt ruhákkal kapcsolatban soha nem gondoltam volna, hogy ügyintézővel egyetértek, de ebben a témában kivételesen igen. Én nem érezném jól magam, ha az ikrek csak a nagyobbiktól örökölt ruhákban járnának (ha nem ikrek lennének, akkor sem). Pedig azonos évszakban születtek, tehát ez sem gond. Ennek ellenére egyszerűen úgy érzem, hogy nekik is kijár az új ruha. Nem az első hónapokról beszélek, de pl. ovis kortól már igen.  

  13. 2014. november 24. 21:14139.

    Eszembe jutott Dudley a Harry Potterből, mikor kiveri a balhét, hogy idén csak harmincakárhány ajándékot kapott, eggyel kevesebbet, mint tavaly...:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (133)
    2014-11-24  20:50
  14. 2014. november 24. 21:10138.

    Na, ezzel a gyógyszertári cuccos dologgal viszont teljesen egyetértek!


    Négy éves is elmúlt a nagyobbik fiam, de még mindig gyógyszertári fürdetővel fürdik ő is.

    előzmény:
    Lillaréka (130)
    2014-11-24  20:06
  15. 2014. november 24. 21:06137.

    Pontosan! Erről van szó!

    előzmény:
    dunakanyar (127)
    2014-11-24  19:39
  16. 2014. november 24. 21:05136.

    Azért nem akar mindenki külföldre húzni. Van, akinek más szempontok is számítanak.

    előzmény:
    Lillaréka (125)
    2014-11-24  19:24
  17. 2014. november 24. 21:04135.

    Nem ördögtől való bűn. Csak inkább a szoptatást pártolják helyette. Magyarán, ha szopik rendesen a gyerek, és van tej, akkor nem fog szomjan halni, és nem kell beletölteni napi nem tudom, hány flaska világos teát. Illetve, ha éjjel felsír a kis csecsemő, akkor is nyugodtan meg lehet szoptatni, nem b.sztat senki védőnő meg gyerekorvos, hogy adj neki inkább teát, mert nem tanulja meg a rendet, hogy éjjel aludni kell.

    előzmény:
    Lillaréka (121)
    2014-11-24  18:07
  18. 2014. november 24. 20:51134.

    Azért ez el van túlozva rendesen. Nem minden a kib.szott versenyről szól. Legalábbis én ezt nem érzékeltem sose. Aki tanulni akar nyelvet, az megteheti később is, nem áll meg az élet 18 évesen (sőt!).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (116)
    2014-11-24  17:17
  19. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. november 24. 20:50133.

    "amennyiben valakinek számít az igazságosság az nem vitatja, hogy fillére egyformán költ mindegyikre"


     


    Na ezt a baromságot már nem bírtam szó nélkül:-))


     


    Fillérre, persze.


    1.A gyerek már csak tudja, melyik ajándék mennyibe került. Főleg, míg kicsi, a mérete többet számít:-)) Vagy hogy ő minek örül éppen a legjobban. Látszik, hogy fogalmad sincs az igazi testvériességről, meg a gyerekek lelkivilágáról.


    2.De még nagyobb korban is, csak a teféléd által nevelt gyerekek fogják lesni, ha a másiknak egy fillérrel több került.


     


    Mindig rádöbbenek, milyen jó, hogy nincs gyereked.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (104)
    2014-11-24  14:33
  20. 2014. november 24. 20:29132.

    Nem írtad, a légzésfigyelő feleslegességét, arra akartam utalni, hogy egy csomó minden régen nem volt, ma meg van és nem luxus, illetve nem felesleges.


     


    Probiotikum: képzeld el, van olyan, hogy kell adni a csecsemőnek. Mondok egy példát: anya megbetegszik és antibiotikummal kezelik, és lám lám a baba is kap probiotikumot. Biztosan nem kéne, ha te mondod, az orvos meg azt mondja, hogy kéne, ugyanis a csecsemőnek hasmenése van tőle. De ez biztos csak kitaláció, ha te még nem találkoztál vele, nem is létezik.


    Miért is kéne neki? jó.. majd gyártasz hozzá valami magyarázatot. Hát íme, gyártottam egy magyarázatot.


     


    Eddig bírtam a hsz-eidet, de amióta utoljára itt voltam, látom sikerült átvenned a jó öreg nlc stílust.


     

    előzmény:
    Lillaréka (130)
    2014-11-24  20:06
  21. 2014. november 24. 20:20131.

    Te is azok közé tartozol, akikről beszéltem. Mivel nem lett a gyereküknek semmi baja, ezért felesleges a légzésfigyelő.


    Az tök jó, hogy úgy érezted normálisan lélegzik, ettől még ugye lehetett volna bármi baja?!


    Bölcsőhalálban nem csak a parázós szülők gyerekei szoktak meghalni. Nem gondolom, hogy ráparázás lenne, hogy van egy készülék, ami segíthet elkerülni azt, hogy halva találjam a gyerekem!


    Én mindenképpen akartam légzésfigyelőt, mai napig előttem van a kép (pedig nem tegnap voltam 15 éves), ahogy ének órára készülődtünk és bejött a földrajz tanár, hogy az ének tanár kislánya meghalt bölcsőhalálban. Másfél éves volt. :(((


    Ha csak 1%-kal tudom csökkenteni az esélyét, hogy a gyerekem meghaljon annyit nekem megért az a 30 ezres cucc!


    Most is használjuk, pedig lassan másfél éves lesz!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (98)
    2014-11-24  14:23
  22. 2014. november 24. 20:06130.

    Te jöttél a hasfájós baba- ergo probiotikum problémával.


     


    Nos.. vannak és maradnak egy újszülött és csecsemő életében tökfelesleges kismama- beetető  dolgok.
    mint pl a  probiotikum. Miért is kéne neki? jó.. majd gyártasz hozzá valami magyarázatot.


    A többi dolog amit meg összehordtál.. azt nem én irtam, hanem te találtad ki.


    Nem irtam ilyesmit, hogy a légzésfigyelő felesleges.. mert  bizonyos esetekben életmentő.
    A  nadrágpelenkáról sem irtam..  mert ami jó és kényelmes babának és mamának az nem felesleges.


     


    DE a probiotikumnál van természetesebb módszer is..  
    Valamint.. ha már itt tartunk..  a mindenféle agyonillatositott babaápolók helyett teljesen jó a gyógyszertári cucc.


     


    Néha nem árt  ésszel élni és átgondolni azokat, amikkel a babacucc gyártó cégek teletömik a  kismamák fejét.
    Anno is volt ilyen.. ne hidd , hogy nem.


    A pampers a Jonhson már a kórházba  küldte a termékmintát.   Hogy felhivja a  figyelmet mi mindent vehetnék náluk.. ill mik a termékeik.

    előzmény:
    natika75 (128)
    2014-11-24  19:52
  23. 2014. november 24. 19:56129.

    Eszedbe jutott már az, hogy akkoriban volt valami ami ma nem létezik!


    és   nem az a lényeg, hogy mi mibe kerül


    anyám nem tudott nekem cumit venni, amikor elvesztettük,  mert nem volt rá pénze.
    én a fiamat.. aki ma már 23 éves egyetemista textilpelenkával pelenkáztam..


    De 20 évvel ezelött is volt még valami, ami ma nincs.


    Ha dolgoztál, meg tudtál élni. Ha ketten dolgoztatok, akkor  még félretenni is lehetett. Nem rúghattak csak  ki úgy a munkahelyedről...  Ezenkivül ha találtál  olyat, amit ma piaci résnek hivnék, akkor vállalkozhattál és sok -sok munkával haladni is tudtál, fejlődhettél,  jutottál egyről a kettőre.


     


    Ma..2014ben nincs  biztos munkahely. Nincs biztos lábakon álló vállalkozás..  nincs semmi, csak "rizsacsökkentés"  ill van. azoknak akik közel vannak a tűzhöz.


    Tehát az emberek számolgatnak.  Kalkulálnak...terveket gyártanak és felkészülnek a rosszabb verziókra.


     


    Ezenfelül ügyintézőnek..  pl teljesen igaza van abban, hogy  gyereket vállalni  hatalmas felelősség.. és a XXI. században,   idióta az, aki pénztelenségre, nyomorra vállal gyereket.


     


     


    és még egy gondolat.
    Szerintem a szüleink is számolgattak-Csak akkor más  volt a költségvetési  pioritás.

    előzmény:
    dunakanyar (127)
    2014-11-24  19:39
  24. 2014. november 24. 19:52128.

    Mivel egyik gyerekemnek sem fájt a hasa, nem gondolkodtam azon, hogy mit adtak régen hasfájásra. Nem kell a két db ? a mondat végére, és furcsállom, a stílust is, hogy "elárulom". Nem kérdeztem, és még 1x mondom, sose volt rá szükségem.


     


    Ha meg már itt tartunk, régen sem volt légzésfigyelő, meg még sokminden. Ha ezen kezdenénk el lovagolni, akkor visszamehetünk egészen az eldobható pelenka kontra mosható pelenkáig is. Sőt odáig is, hogy mosógép sem volt. De nem erről szól a fórum.

    előzmény:
    Lillaréka (121)
    2014-11-24  18:07
  25. 2014. november 24. 19:39127.

    Nem vagyunk egyformák. Én pl. nem tudnék külföldön élni, távol a szeretteimtől, akármennyi pénzről lenne is szó.


     


    Eszetekbe jutott már az, ha a mi szüleink legtöbbje így számolgatta volna, hogy mibe kerül minket fölnevelni, és azon aggódott volna, hogy mi lesz 18 év múlva, tudnak-e majd taníttatni, akkor valószínűleg  meg sem születtünk volna. 


     

    előzmény:
    Lillaréka (125)
    2014-11-24  19:24

Címlap

top