Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A nőknek higgyünk, ne az erőszakolóknak!

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. november 28. 13:42
Hiába a civilek tiltakozása és a nemzetközi média-felzúdulás, a rendőrség ragaszkodik az áldozatokat hibáztató kampányfilmekhez. Tóth Györgyit, a NaNe munkatársát kérdeztük, miért olyan nehéz elhinni, hogy nem az áldozat tehet az erőszakról, és mitől várható szemléletváltás.

Nők Lapja Café: A nőknek higgyünk, ne az erőszakolóknak!
  1. 2014. december 5. 21:02226.

    Ó dehogy! Hogyan gondolod? Ha én nyitva felejtem a bejárati ajtót, és egy besurranó meglép azzal amit fel tud kapni, akkor lakoljon az a szemét bűnös! Ha a gyerekemet kint hagyom a közért előtt és babakocsistul lenyúlja egy aberrált, akkor börtönbe a szemét alakkal! Hiszen én egyik esetben sem voltam vétkes, csak jóhiszemű.

    előzmény:
    varrólány (225)
    2014-12-05  20:35
  2. 2014. december 5. 20:35225.

    Jól írod van olyan igaz mondás hogy alkalom szüli a tolvajt, szóval jobb nem kísérteni a sorsot!


    Köszi , nincs kérdésem , ennyi épp elég volt !:-)

    előzmény:
    Sissi52 (224)
    2014-12-05  18:44
  3. 2014. december 5. 18:44224.

    Szoval azt gondolod, aki megeroszakol egy not, az artatlan, szegennyel elofordult, mert ugye alkalom szuli a tolvajt, eppen arra jart szegenyke, ahol nok tartozkodtak. Meg a vegen a szivem szakad megertuk, addig mondod.


    Nekem semmi gondom ugy altalaban a pasikkal, nincs veluk tobb gondom, mint a nokkel, sajat pasijaimat meg en dobtam ki mindet. Ha engem kerdezel. Ha meg nem hiszed, akkor engem ne kerdezz.


     

    előzmény:
    varrólány (219)
    2014-12-05  14:33
  4. 2014. december 5. 18:26223.

    Annak idején anyukámék (nem anyám nevelt) szomszédja volt egy srác, akivel nagyon tetszettünk egymásnak. Én akkor voltam 16 éves, a fiú 18 múlt. Jól ismerték egymást a családok, mostohaapám együtt járt suliba a srác apjával. Augusztus 20. előtt többször is beszélgettünk a sráccal amikor összefutottunk, majd megkérdezte tőlem, hogy van-e kedvem az unokatesójáékkal - lány és ő is a szomszédban lakott, ismertük egymást - megnézni a tüzijátékot az x-dik utcából nézve. Persze, hogy igent mondtam.


    Augusztus 20-án átjött hozzánk, értem, elbeszélgetett a szüleimmel. Majd elindultunk bandázva az ismerős csapattal. Beültünk a presszóba, üdítőztünk, sütiztünk, és aztán kimentünk a tüzijátékot nézni. Mikor vége volt én azonnal indultam volna haza. Nem annyira ismertem azt a környéket, így a srác az egyik játszótér felé vitt, ahol elkezdett velem erőszakoskodni, mikor nem hagytam magam, nagyon bevadult, iszonyúan féltem. Az volt a mázlim, hogy az unokanővéréék elkezdtek minket keresni, hogy hol vagyunk és ránk találtak.


    Nem ittunk, nem voltam pica szoknyában, se kivágott ruhában, nem húztam a srácot, összesen két szájpuszit váltottunk a tüzijáték alatt. Ez volt az első "randink". Ismerősökkel, rokonokkal voltunk, és ő kért el a szüleimtől. Életemben nem féltem annyira, mint akkor. Normális lányként viselkedtem az életem első randiján.

    idézet:
    maszi (215)
    2014-12-04 14:10:33

    Idegen sráccal ismeretlen környéken, ennyi bőven elég.

    előzmény:
    maszi (215)
    2014-12-04  14:10
  5. 2014. december 5. 18:20222.

    Nem tűnt fel, hogy már régen nem a nemi erőszakról csevegtünk Nikitával? Neked is bajod van a NANE-val? Mert éppen az is téma volt, meg a rossz házasságból kikecmeregni akaró nők szapulása.... 

    idézet:
    milf (?) (200)
    2014-12-04 12:25:50

    Én részemről a nemi erőszakról. Te kanyarodtál el, és megültél a NANE témán. Vegyük át még egyszer: engem nem érdekel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_899947 (200)
    2014-12-04  12:25
  6. 2014. december 5. 18:14221.

    És mi van az apukákkal??? Nekik milyen szerepük van a lányuk nevelésében? Apuka miért nem ül le beszélgetni a kislányával, hogy milyenek a frankó csávók? Vagy az nem férfias, beszélgetni a kislányunkkal? Apuka miért nem megy a gyerekéért, ha az buliba megy? Apukák hol vannak? Apukák mit csinálnak? Csak anyuka felelős a gyermeke neveléséért?


    Apukák miért nem tanítják meg a kisfiaiknak, hogy egy úriember hogy viselkedik a nőkkel? Miért nem figyelnek fel az aberrált fiaikra? A fiúk példaképe az apja, az apai mintát másolja! Ha bunkó és erőszakos a nőkkel, azért az apja is hibás, mert őt mintázza.


    A XXI. században élünk, és mégis ugyanúgy vonjátok felelősségre a nőket, mint kétszáz évvel ezelőtt, amikor az asszonyoknak más dolguk nem volt, mint a háztartás, és a gyereknevelés.


     

    idézet:
    maszi (195)
    2014-12-04 09:57:31

    Én már leírtam, sőt, mások is. Engedd meg, hogy ne ismételjük önmagunkat ötvenedszerre is.


    És szerintem ebben szinte mindenki egyet ért.

    előzmény:
    maszi (195)
    2014-12-04  09:57
  7. 2014. december 5. 14:36220.

    Lehet , nem tudom da a nyolcadikos bulin pár éve a lányokhoz kellett a szülőket hívni mert olyan ittasak lettek. De ez csak véletlen és egyszeri eset lehetetett, azóta már okosodtak!  :-))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (214)
    2014-12-04  13:52
  8. 2014. december 5. 14:33219.

    Persze gondolod célirányosan elmegy erőszakolni? Ti is mindenfélét írtok már mindent előszedtek az összes sérelmeiteket  ami az életetekben a férfiakkal kapcsolatos. Az nem baj , hát hogyne!:-)

    előzmény:
    Sissi52 (217)
    2014-12-05  12:49
  9. 2014. december 5. 12:54218.

    Aki legjobban hoborog, megjarhatja, de nagyon am. Addig ordibal meg osztja az eszt, amig vele nem tortenik meg a baj. Aztan magyarazkodhat, hogy de hat szepen voltam feloltozve, sotet sem volt annyira, nem is ittam stb, ugy viselkedtem, ahogy az illemkodban meg van irva, megis.


    Megeroszakolot letoltendo eletfogytiglanra, aztan a kovetkezo delikvens meggondolhatja. Mindenki at hiszi, o majd megussza, aztan megis kiderul, hogy volt egy bananhej.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_899947 (216)
    2014-12-04  15:14
  10. 2014. december 5. 12:49217.

    Csak hogy nagy kulonbseg van akozott, hogy apa otthagy anyat, babat,es elmegy szerencset probalni, vagy pedig elmegy eroszakolni. Itt eppen, nahat, az utobbi eset forog fenn a topic kapcsan. Nem baj?


     

    előzmény:
    varrólány (210)
    2014-12-04  13:20
  11. Torolt_felhasznalo_899947
    Torolt_felhasznalo_899947
    2014. december 4. 15:14216.

    Tök mindegy, kinek írtad, mert ez egy nyilvános fórum. Kösz, már elég régen kikecmeregtem, hál' istennek nem voltak ilyen "jóakaróim", mint pl. te is. Szolidaritás, hajrá csajok, szép az összefogás, együttérzés! 


    Lassan már olyan hangot üttök meg velem szemben, mintha legalábbis azon keseregnék, hogy részegen félmeztelenül fetrengve megizélt valaki. Csak annyit láttok, hogy valaki nem kántálja veletek, hogy minden pityókás és/vagy lengén öltözött tinilány megérdemli, hogy megerőszakolják. Azt meg észre sem veszitek, hogy az idősebb korosztályban mennyi hasonszőrű nő van. Tudom, ők is megérdemlik, amit kapnak...

    előzmény:
    varrólány (204)
    2014-12-04  12:55
  12. 2014. december 4. 14:10215.

    Annak idején anyukámék (nem anyám nevelt) szomszédja volt egy srác, akivel nagyon tetszettünk egymásnak. Én akkor voltam 16 éves, a fiú 18 múlt. Jól ismerték egymást a családok, mostohaapám együtt járt suliba a srác apjával. Augusztus 20. előtt többször is beszélgettünk a sráccal amikor összefutottunk, majd megkérdezte tőlem, hogy van-e kedvem az unokatesójáékkal - lány és ő is a szomszédban lakott, ismertük egymást - megnézni a tüzijátékot az x-dik utcából nézve. Persze, hogy igent mondtam.


    Augusztus 20-án átjött hozzánk, értem, elbeszélgetett a szüleimmel. Majd elindultunk bandázva az ismerős csapattal. Beültünk a presszóba, üdítőztünk, sütiztünk, és aztán kimentünk a tüzijátékot nézni. Mikor vége volt én azonnal indultam volna haza. Nem annyira ismertem azt a környéket, így a srác az egyik játszótér felé vitt, ahol elkezdett velem erőszakoskodni, mikor nem hagytam magam, nagyon bevadult, iszonyúan féltem. Az volt a mázlim, hogy az unokanővéréék elkezdtek minket keresni, hogy hol vagyunk és ránk találtak.


    Nem ittunk, nem voltam pica szoknyában, se kivágott ruhában, nem húztam a srácot, összesen két szájpuszit váltottunk a tüzijáték alatt. Ez volt az első "randink". Ismerősökkel, rokonokkal voltunk, és ő kért el a szüleimtől. Életemben nem féltem annyira, mint akkor. Normális lányként viselkedtem az életem első randiján.

    előzmény:
    varrólány (212)
    2014-12-04  13:29
  13. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. december 4. 13:52214.

    varró
    asszem sokkal több nőt dugnak meg úgymond akarata ellenére mint amit a tévében bemutatnak
    bulikban piásan, drogosan
    ezekből nem lesz hír az lehet

    előzmény:
    varrólány (212)
    2014-12-04  13:29
  14. 2014. december 4. 13:43213.

    szerencsed volt, es nekem is. de sokan nem mondhatjak el magukrol ugyanezt, hiaba nem voltak ittasak, nem voltak betepve. rosszkor voltak rossz helyen, ennyi a bunuk.


    azt kene megtanulni, hogy soha a masik testehez nem erek -ha o nem akarja, vissza nem elek vele - ha atmenetileg cselekvokeptelen. ez egy civilizacios alap. a masik teste TABU! minden esetben!

    előzmény:
    varrólány (207)
    2014-12-04  13:06
  15. 2014. december 4. 13:29212.

    Nézd én csak a saját példámat írtam le, de biztos szerencsém van hogy engem még nem vágtak fejbe vagy nem erőszakoltak meg !bocs elnyomódott a betű)

    előzmény:
    Eperke2222 (209)
    2014-12-04  13:10
  16. 2014. december 4. 13:28211.

    Ez mind igaz, addig, amig nem találkozol egy olyan emberrel, aki nem normális, és tök mindegy, hogy nem ittál, és tök mindegy, hogy milyen ruhában vagy.


    Miskolcon egy lakásban a 60 éves nőt erőszakolta meg az az őrült szemétláda, aki előtte egy fiatal lányt erőszakolt, de senki sem segített a lánynak a lakótelepen.


    Akkor ott rá lehetett fogni, hogy a lány minek megy olyan későn este haza (esetleg munkából??), de vajon milyen mentség áll most ennek a brutális baromnak, aki egy idősebb nőt a saját otthonában megerőszakol? Mivel fogják vádolni a nőt, rövid szoknya nem játszik, kihívó viselkedés nem játszik, piálás nem játszik, éjszakai kóringyálás nem játszik. Saját lakásban zárt ajtók mögött, amit rátörtek, úgymond az otthona biztonságában tették vele.


    Az más kérdés, hogy a videó az ugymond "erkölcstelen életet élő ifjú leányok" életét szeretné megregulázni. Hogy az az erkölcstelen nőszemély viselkedjen rendesen, mert ha nem, akkor ne csodálkozzon rajta, hogy ha megerőszakolják. Én ezt vettem le a videóból.


     

    előzmény:
    varrólány (207)
    2014-12-04  13:06
  17. 2014. december 4. 13:20210.

    Ti meg állandóan  a férfiak ellen vagytok! Csak kérdezel de a választ is tudod?


    Nem tudom melyik férfi vagy apa miért hagy el egy nőt anyát , minden eset egyedi .Nem én vagyok  a probléma megoldó , csak leírtam a véleményemet a tapasztalataimat, és ennyi!


    Rossz példák mindkét oldalon vannak mindkét nemnél , ez a valóság!


    A házasságodhoz családhoz meg gratulálok, tényleg!

    előzmény:
    maszi (208)
    2014-12-04  13:08
  18. 2014. december 4. 13:10209.

    Szted minden megerőszakolt/megfojtott nő embertelen módon viselkedett a férfivel, a cselekmény annak folyománya volt? Ha normlisan viselkedik, megússza? Ne hülyéskedj...


     

    előzmény:
    varrólány (207)
    2014-12-04  13:06
  19. 2014. december 4. 13:08208.

    Kérlek olvasd el mindkét hozzászólásodat, amiket nekem írtál, értelmezd és rájössz, hogy megint a nőket szapultad.


    Hol vannak az apák? Azok, akik elválnak a családjuktól? Mennyit törődnek a gyermekeikkel? Mennyire figyelnek rájuk? Mennyit beszélgetnek velük?


    Milyen példát mutat egy apa, egy férfi a fiának, aki lelép és úgy hagyja el a családját, hogy alig törődik velük, hogy még gyerektartást se nagyon akar fizetni?


    Miért a leánygyermek és az anya a hibás egy "csonka" családban nevelkedett leánygyermekkel kapcsolatos dolgokban?


    Miért az anya a hibás egy "csonka" családban, ha a fia nem tanulja meg a férfi mintát? Mert az apjától nem tudja?


    Minden kapcsolat oda-vissza működik. Csak azt a férfit lehet tisztelni, aki tiszteli a másikat, és fordítva igaz.


    Ne mentsük fel a férfiakat minden alól! Bármit tesz egy nő, azért megítélik. De ha egy férfi tesz valamit, akkor rögtön keresik a mentségeket számára. Nekem ez elfogadhatatlan.


    Tévedés ne essék, én egy jó házasságban élek, rendes férjem van, aki imádja a lányunkat, és maximálisan jó példát mutatott az első házasságomból született fiamnak, akinek apja apja helyett. Tisztelem és becsülöm a férjem, felnézek rá, de nem azért, mert férfi, hanem azért, mert egy csodálatos ember.


     

    előzmény:
    varrólány (198)
    2014-12-04  10:32
  20. 2014. december 4. 13:06207.

    Biztos úgy lesz!:-)) Ha én emberi módon viselkedtem egy férfivel , akkor ő  sosem ártott nekem. Mit nem lehet ezen érteni?  Sosem ittam annyit hogy ne tudtam volna hogy hol vagyok és miért.


    Más helyett meg nem gondolkozhatok ! Vigyázzon mindenki magára elsősorban !

    előzmény:
    saschamora (203)
    2014-12-04  12:48
  21. 2014. december 4. 13:04206.

    Nem tudhatod ránézésre, ki védelmező típus és kitől jobb ha nem kérsz segítséget.

    előzmény:
    varrólány (205)
    2014-12-04  13:00
  22. 2014. december 4. 13:00205.

    Nem  az összeset írtam hanem a többséget, azért nem mindegy!  Tudom hogy némelyiket jobb nagy ívben elkerülni , és  hát még jó hogy mindnek nem lehetek a felesége!:-))

    előzmény:
    Eperke2222 (202)
    2014-12-04  12:40
  23. 2014. december 4. 12:55204.

    Nem tűnt fel, hogy nem neked írtam? Leírtam  a véleményem aztán úgy elemzed ahogy akarod! Meg úgy kecmeregtek ahogy akartok.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_899947 (200)
    2014-12-04  12:25
  24. 2014. december 4. 12:48203.

    :-DDDDDD
    ha leteszed a nagyeskut, akkor ugy is lesz?


    mondd, egy ittas not meg lehet eroszakolni?


     

    előzmény:
    varrólány (199)
    2014-12-04  10:46
  25. 2014. december 4. 12:40202.

    A férfiak többsége védelmező? Ne esküdj meg rá, nem ismered az összes férfit - sztem... :) Ha ismernéd, ezt nem írnád le talán ilyen határozottan.


    Nincs rájuk írva, mindnek meg nem lehetsz a felesége, hogy kiismerd.


     

    előzmény:
    varrólány (199)
    2014-12-04  10:46

Címlap

top