Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az igazság ára!?

lindia
Létrehozva: 2014. december 21. 14:34

Két és fél éves párkapcsolatban a párom azzal a kéréssel fordult hozzám, hogy egy pár hónappal ezelőtt történt kétes helyzetet poligráfos hazugságvizsgálattal tisztázzak!


A lelkiismeretem tiszta, és 100%-ban az én igazamat igazolná... de úgy érzem nekem ez nem fér bele... Ellent mond minden társkapcsolatról alkotott nézetemnek és elveknek!


Bizalmat ilyen áron? Ki az aki megtenné?

  1. 2014. december 22. 11:2676.

    A mai este meghozta a végső döntést! Kedden délelőtt ha sikerül időpontot kapni elmegyek!


    Közöltem, hogy addig látni sem bírom, és hogy szeretném ha utolsó kérdés az lenne 2014.12.21-ig vele terveztem e az életemet!


    A baj nagyobb mint gondoltam... Közöltem, hogy a megvetésemet és a dühömet ha nem tudom palástolni és vége lesz vállalja e a következményeket... Volt képe annak a felelősségét is rám hárítani, hogy ha ezzel véget ér a kapcsolatunk, az ő lelke nyugodt lesz és megtalálja majd a boldogságot!


    Megkaptam a kérdéseket:


    - Volt -e szexuális közeledésem, kontaktom xy felé


    - Ha nem történik a baleset szexeltem -e volna vele


    - Az elmúlt 2.5 évben létesítettem e bárki mással konkrét szexuális kapcsolatot


    Innentől kezdve már nem kérdés, hogy nem csak azt az egy estét, a balesetem körülményeit, hanem a teljes hűségemet megkérdőjelezi...


     

    idézet:
    lindia (45)
    2014-12-21 22:06:39

    Kitől kaptad meg a poligráfiai vizsgálatod kérdéseit előre?? 


    Merthogy a  vizsgálat kérdéseit mindig szakember állítja össze és soha nem mondják meg előre a vizsgálandó személynek!!! Valamint a vizsgálatot végző, a kérdéseket összeállító és az eredményt értékelő szakember nem lehet semmilyen formában érintett az ügyben!!


    Talán rajtad kívül mindenki más számára logikus,hogy miért nem.


     


    Szóval a pasid hiába állított össze kérdéseket számodra,biztosan nem azt kapod,hacsak nem ő a vizsgálatot végző,értékelő "szakember" is!  Vagy talán valamelyik hasonszőrű haverja.  


     

    előzmény:
    lindia (45)
    2014-12-21  22:06
  2. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2014. december 22. 10:4475.

    Végiggondoltam, és azt hiszem, én ezt az ügyet a legelején elvágtam volna: miután meggyőződtem arról, hogy nem viccel, hanem komolyan gondolja, akkor a kezeim közé fogta volna az arcát, belenéztem volna a szemébe, és azt mondtam volna neki komolyan: egy kapcsolat a bizalomra épül. Ha ez nincs meg köztünk, akkor nem érdemes a kapcsolatot fenntartani. Ennyi, és már csomagoltam is volna.

    előzmény:
    lindia (1)
    2014-12-21  14:34
  3. 2014. december 22. 10:4174.

    Egy pszichopatának,komoly személyiségzavarral kűzdőnek SOHA semmi nem jelent elegendő bizonyítékot,mindig kételkedni fog mindenben,szó szerint (!) semmivel nem lehet meggyőzni éppen azért,mert pszichopata,beteg!! Mindig talál újabb és újabb kifogásokat,a laikusok számára mindig logikusnak tűnő érveket fog mondani!


    Az ilyen személyiségtől mindig menekülni kell,amíg nem késő!


    Orvosi kezelésre szorulnak.

    előzmény:
    Sushi (72)
    2014-12-22  10:30
  4. 2014. december 22. 10:3873.


     


    Tökéletes leírás az aláhúzott rész!

    előzmény:
    Lédienn (71)
    2014-12-22  10:13
  5. 2014. december 22. 10:3072.

    Nekem volt egy baratom, aki szinten mesterien üzte a lelki terror c. müsort, 5 evembe került, mert en is mindig probaltam megfelelni, bizonygattam, hogy nem ugy van stb.


    Talan ezert mondanam en, oke megcsinalom a vizsgalatot, a kepebe vagnam, hogy itt van a s......t töröld ki vele, es huzzal el de nagyon gyorsan.


    Az egyetlen, amiröl vitatkozhatunk itt, hogy legyen-e a vizsgalat vagy sem, de hogy lapat kell az tuti.


    Igaza van annak, aki azt mondja, ugyse lesz eleg a vizsgalat, mert te (TI) olyan vagy, hogy meg azt is manipulalod.


     

  6. 2014. december 22. 10:1371.

    A kommentelők 99%-a ezt írta le eddig is.


    Csak néhány hasonlóan zakkant nick már csak cukkolásképpen is sunyi és "logikus" magyarázattal bíztatták a vizsgálat elvégzésére.


    Ez az egész sztori ijesztő,szürreális és tragikomikus!


    Ha vannak ilyenek a mai 20-30-asok között is (úgy tűnik!) akik ugye nem analfabéták,ráadásul irodában,vezető pozícióban is dolgoznak,háát akkor siralmas a jövő nemzedék és az ilyen főnökkel "megáldott" beosztottak sorsa is.


    Mert a példa "ragadós" és az elmebajok ill. az arra való hajlam nagy része bizony örökölhető.


    A pszichopaták (sokan közülük igen okosak!) észrevétlenül és mindig logikusnak tűnő magyarázatokkal szisztematikusan teszik tönkre lelkileg,idegileg a környezetükben élőket.


    A gyengébb idegzetű,kevésbé okos emberek,és emiatt hiszékenyebbek hamarabb áldozatul esnek. A pszichopaták mindig fantasztikus érzékkel és sikerrel választják ki,gyötrik a későbbi áldozataikat! Szinte mindig az idegileg,lelkileg kikészült áldozataik kerülnek jó esetben hamarabb orvosi kezelésre,mint maga a pszichopata. 


    A pszichopaták sajnos gyakran megússzák az orvosi kezelést és 'röhögve' működnek tovább.

    előzmény:
    veresildi (65)
    2014-12-22  09:25
  7. 2014. december 22. 10:1070.

    Aha. Ő szervezi.


    Tán már az eredményt is megrendelte előre...????

    előzmény:
    lindia (63)
    2014-12-22  08:40
  8. 2014. december 22. 10:0969.

    mindig megmagyarázta, hogy ok-okozat... az én viselkedésem generálja az ő viselkedését... és én mindig el is hittem/ hiszem... és mindig képes letolni magáról a felelősséget..


     


     


    Ez egy felnemnőtt óriáscsecsemő! Nem képes felelősséget vállalni a tetteiért! Folyamatos hárításban van, ő soha nem lehet hibás semmiben.


    Ismétlem a kérdést: tényleg vele akarod leélni az életedet...??


     


    Én a következő hetet sem bírnám ki egy ilyen pszichopata állattal!


     


     

    előzmény:
    lindia (61)
    2014-12-22  08:16
  9. 2014. december 22. 10:0768.

    Elmehetsz a hazugságvizsgálatra, "átmehetsz" rajta, mad megmondja, annyira jól hazudsz, hogy a gépet is átvered...


     


    tipikus pszichopata viselkedés, zártosztályon lenne a helye, a baráttal együtt...


     


     


    Pontosan ezt akartam én is leírni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984024 (60)
    2014-12-22  01:56
  10. 2014. december 22. 10:0567.

    Micsoda beteg lélekre vall,aki ilyen esetben ilyet követel a partnerétől és az is,aki ilyen esetben alá is veti magát ilyen vizsgálatnak. 


     


     


    Lám, megelőztél. :)


    A TI meg valszeg egy áldozattípus. Plusz kapcsolatfüggő.


    Na most mindjárt megkapom a köveket, hogy töredékinformációk alapján konkrét diagnózist állítok fel...


    előzmény:
    Lédienn (53)
    2014-12-21  22:41
  11. 2014. december 22. 10:0366.

    Bocs, de ez a pasi BETEG!!!!!


     


    Tényleg vele tervezed a jövődet...???


     


    Mi lesz a kkövetkező topikod...?


    "Ver a pasim, lécci, mit tegyek..??? "


     


     

    előzmény:
    lindia (45)
    2014-12-21  22:06
  12. 2014. december 22. 09:2565.

    Ne haragudj meg a kérdésért, de ezt Te tényleg végig akarod csinálni? Egyszerűen nonszensz az egész. Úgy sem lesz elégedett az eredménnyel, mivel nem 100%-os.


    Ez a férfi önértékelési problémákkal küzd, egy jó nagy adag kisebbségi komplexussal megspékelve vagy idézhetném "a ki mint él úgy ítél" örökbecsű aranyköpést.


    Minden elismerésem a Tiéd, én nem mennék oda, de mondjuk már akkor lapátra tettem volna  a figurát, amikor ezt az egész témát felvetette és nem nekem hitt.

    előzmény:
    lindia (64)
    2014-12-22  08:46
  13. 2014. december 22. 08:4664.

    Most kaptam az üzenetet:


    "Alkohol fogyasztása és gyógyszer szedése az előző 24 órában nem lehetséges, kérte továbbítani az infot, mert ezt is tesztelni fogja és akkor a vizsgálatot nem folytatja"


     

    előzmény:
    lindia (1)
    2014-12-21  14:34
  14. 2014. december 22. 08:4063.

    Ő fizeti, ő szervezi, együtt megyünk... (Azt már jeleztem, hogy külön jövünk...)


    Irónikus az egész!


    Holnap délutántól megkezdődött volna a karácsonyi hangulat, közös programmal, de neki fontosabb az önigazolás...


    Most írta: holnap 14:00

    előzmény:
    Lédienn (54)
    2014-12-21  22:51
  15. 2014. december 22. 08:2662.

    Igazából ez a történet -onnantól kezdve, hogy a kérdések már nem csak egy adott eseményre terjednek ki- nem arról szól, hogy mi is történt azon az estén...


    Amúgy teljesen igazad van abban, hogy az eredmény csak részigazságot fog közölni, és a teljes igazsághoz mind a 3 fél kellene... 

    előzmény:
    Koncentráció (59)
    2014-12-21  23:56
  16. 2014. december 22. 08:1661.

    Mindenkinek köszönöm az építő hozzászólást... Új kérdéseket, új gondolatokat kapok, és segítenek abban, hogy kihúzzam a fejemet a homokból... de még így sem egyszerű...


    Egyszerű kérdéseket kapok tőletek, tényszerű mondatokat, és "józanul" a válaszok is ennyire egyszerűek...


    Milyen is a párom:


    Nem durva és nem agresszív.


    "Esetleg próbál benned bűntudatot kelteni, ami miatt te kellemetlenül érzed magad?" Természetesen! Sokszor!


    Ennél a konkrét esetnél is az volt a fő probléma, hogy mi lesz ha az irodában "kitudódik". Vezető beosztásban dolgozik, ami fontos neki, és ami még jobban rontja a helyzetet az az, hogy én is, ugyanannál a cégnél, csak fizikálisan másik irodában...


    Tagadja, de valójában nagyon ad arra, hogy ki mit mond, ki hogyan vélekedik róla...


    Valaki korábban kérdezte volt e valami hasonló vagy gyanús a korábbi viselkedésében? Igen volt, de nem akartam róla tudomást venni... és mindig megmagyarázta, hogy ok-okozat... az én viselkedésem generálja az ő viselkedését... és én mindig el is hittem/ hiszem... és mindig képes letolni magáról a felelősséget... mindig azt hangoztatja, hogy Ő egy tükör, és úgy viselkedik ahogy én viselkedek vele... Nem tud nem kedves lenni ha én kedves vagyok... Viszont én pedig nem tudok kedves lenni, ha folyamatosan azt kérik számon tőlem hogy miért nem vagyok kedves...


    Mással viszont kedves vagyok, mással figyelmes vagyok... de ő "nem szokott engem számonkérni, csak az érzéseit fejezi ki"...


    És ha leírnám a konkrét dolgokat amiken túl léptem, szerintem a nagy többség engem tartana elmebetegnek, hogy én bármit is tettem/ teszek ezért a kapcsolatért...


     


     


     

    előzmény:
    Koncentráció (57)
    2014-12-21  23:19
  17. Torolt_felhasznalo_984024
    Torolt_felhasznalo_984024
    2014. december 22. 01:5660.

    Első körben azt mondtam volna, menj el, csináld meg a vizsgálatot, aztán éljen tovább az eredménnyel, te meg vissza se nézz...


    viszont jobban belegondolva, aki ilyet kér, az elmebeteg, de komolyan... én sürgős költözést, telefonszámcserét, ismerősök értesítését, hogy semmi módon ne adják ki a hollétedet, hobbicserét stb. javasolnék, és a pasival is közölném, hogy ha a te vagy a családod közeébe megy, felejlented (és már most nézz utána mit tehetsz ha zaklat, mert fog...).


    Elmehetsz a hazugságvizsgálatra, "átmehetsz" rajta, mad megmondja, annyira jól hazudsz, hogy a gépet is átvered...


    tipikus pszichopata viselkedés, zártosztályon lenne a helye, a baráttal együtt...

    előzmény:
    lindia (1)
    2014-12-21  14:34
  18. 2014. december 21. 23:5659.

    Van egy ötletem ha mindhárman elmennétek kitől mit kéne kérdezni.


     


    Tőled ezt kéne kérdezni:


    - Volt -e szexuális közeledésed, kontaktod xy felé?


    - A barátja idézte e elő a balesetet?


    - Az elmúlt 2.5 évben létesítettél e bárki mással konkrét szexuális kapcsolatot?


    -Zaklatott e már xy többször is?


     


    A barátjától:


    -Zaklatott e téged?


    -Erőszakoskodott e veled?


    -Miatta kerültél e kórházba?


    -Tudott e róla a barátod, hogy erőszakoskodott veled?


    -Vannak e olyan dolgaik, neki és a barátodnak, amelyeket elhallgatnak előled az üggyel kapcsolatban?


    -Van e barátnője?


    -A barátod kérte e meg, hogy környékezzen meg téged?


     


    A barátodtól:


    -Megcsalt e már a barátod, amióta együtt vagytok?


    -xy pártján áll e?


    -A te pártodon áll e?


    -Tudott e arról, hogy a barátja meg akart környékezni téged?


    -Ő mondta e a barátjának, hogy környékezzen meg téged?


     


     


    Őszintén megmondom neked, ha csak te mész el a hazugságvizsgálatra az a legjobb esetben is csak a te igazadat és a "barát" bűnösségét fogja igazolni. Úgy gondolom, hogy a történet teljes megismeréséhez mindhárom félnek jelen kéne lennie. Ez így lenne fair play. Aki ebben benne van annak nincs rejtegetnivalója. Aki bármilyen indokkal is kitér az valamit rejteget. Az élet számos területén tapasztaltam és többektől hallottam azt, hogy a legjobb védekezés a támadás. Természetesen a barátod is lehet bűnös és ő is megcsalhatott téged, ami benned esetleg fel sem merül. Mivel barátok az is lehet, hogy benne vannak mindketten és bűntársak. Fontos az igazság és fontos, hogy bebizonyítsd az igazad, de ami még ennél is fontosabb az a teljes igazság megismerése. Remélem megfogadod a tanácsom, mert nekem erősen bűzlik valami a barátoddal kapcsolatban is. Alapvetően furcsa ez a nagyfokú bizonytalanság.


    Voltak a barátodnak korábban nőügyei, vagy egyéb furcsa stiklijei?


    Írnál róla pár dolgot? Úgy értem jellembeli pozitív- negatív belső tulajdonságokat.


     


     

    előzmény:
    lindia (1)
    2014-12-21  14:34
  19. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. december 21. 23:2758.

    Most komolyan beszélsz? ha engem valaki úgy ellökne hogy  a sürgösségin látnak el éjjel onnan csak látlelettel távozom aztán irány a rendőrségi feljentést tenni női bántalmazás miatt.


    A pasitól lépj gyorsan mert nincs nála rendben. Betegesen féltékeny. De ez a rendes haver is megéri a pénzét... A rendőrség pedig megkereshetné munkaidőben is hogy lássák micsoda egy tetű.


    Én lépnék mihamarabb, cirkuszoljon magában a kedves szerelmed hazugság vizsgálattal. De ha már kért időpontot neked erre a vizsgálatra, kérhetnek magának is a pszchiáterhez...


     


     


     

    előzmény:
    lindia (1)
    2014-12-21  14:34
  20. 2014. december 21. 23:1957.

    Szerintem az ilyen vizsgálatnál nagyon fontos az, hogy az érintett felek együtt menjenek be egy ilyen vizsgálatra.


    Tehát a pasidnak és az érintett barátjának is be kéne fáradni veled együtt.


    Így mindhárom fél igazáról, nem igazáról meg lehetne bizonyosodni.


    Van az a gyanúm, hogy van valami saruk, amivel téged próbálnak vádolni.


     


    Lenne egy kérdésem.


    Egészen véletlenül a jelenlegi pasid nem durva és agresszív?


    Esetleg próbál benned bűntudatot kelteni, ami miatt te kellemetlenül érzed magad?


     


    Fontos, hogy úgy alakítsd, hogy mindhárman elmenjetek a vizsgálatra és egymás után mindhármótokon elvégezzék.


    Amelyik fél kihátrál az egyértelműen bűnös.


    Mi a párod foglalkozása ha lehetek indiszkrét?

    előzmény:
    lindia (45)
    2014-12-21  22:06
  21. 2014. december 21. 23:0356.

    Egyetértek.:)

    előzmény:
    no_signal (33)
    2014-12-21  19:54
  22. Torolt_felhasznalo_998541
    Torolt_felhasznalo_998541
    2014. december 21. 23:0155.

    hogy a csalad is lassa ha latogatoba jonnek Karacsonykor 

    előzmény:
    Lédienn (54)
    2014-12-21  22:51
  23. 2014. december 21. 22:5154.

    A "szerelmed" kér holnap időpontot!!??


    Azért majd elmondod,hogy ki fizette a vizsgálatot és mennyibe fájt az neki?


    Ha a "szerelmed",akkor ez lesz tőle a karácsonyi ajándék számodra?  


    Az igazi persze az lenne,ha az eredményt a fa alá tennétek szépen bekeretezve,majd az ágyatok fölé akasztanátok.  Tudod úgy,mint régen az esküvői fotót.

    előzmény:
    lindia (51)
    2014-12-21  22:22
  24. 2014. december 21. 22:4153.

    Tudom,tisztában vagyok mit takar a poligráfos vizsgálat. Láttam ilyen vizsgálatokról több tudományos műsort.


    Engem már maga az ötlet döbbent meg. Micsoda beteg lélekre vall,aki ilyen esetben ilyet követel a partnerétől és az is,aki ilyen esetben alá is veti magát ilyen vizsgálatnak.  


    Mert valóban nem ad 100%-os biztos eredményt. A bíróság is esetleg csak figyelembe veszi az eredményt a bizonyítási eljárásoknál,de önmagában soha nem perdöntő az eredmény.


    Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés.

    előzmény:
    terdszelikatica (47)
    2014-12-21  22:09
  25. 2014. december 21. 22:2652.

    Nem én szervezem a szerelmem kér holnap időpontot


     


     

    idézet:
    lindia (61)
    2014-12-21 22:22:20

    Keddig erenyovet is vegyetek am 

    előzmény:
    lindia (51)
    2014-12-21  22:22

Címlap

top