Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mohamed lesz a Charlie Hebdo címlapján

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2015. január 13. 16:25
Hatvanezer helyett hárommillió példányban és 16 nyelven jelenik meg a lap következő száma.

Nők Lapja Café: Mohameddel a címlapján jelenik meg szerdán a Charlie Hebdo
  1. Torolt_felhasznalo_698753
    Torolt_felhasznalo_698753
    2015. január 17. 19:54326.

    Pontosan!

    előzmény:
    Steampunk (320)
    2015-01-17  19:38
  2. Torolt_felhasznalo_698753
    Torolt_felhasznalo_698753
    2015. január 17. 19:52325.

    Gáz, hogy a saját országod külpolitikájával nem vagy tisztában. Biztosan sikeres a megvezetés nálatok a médiában! Érdekel, hogy miért nincs pénz rendes szociális rendszerre (pl. rendes iskolákra) nálatok? Mert fegyverekre költi a vezetésetek, ahelyett, hogy a saját népét támogatná!

    előzmény:
    Sissi52 (323)
    2015-01-17  19:45
  3. Torolt_felhasznalo_698753
    Torolt_felhasznalo_698753
    2015. január 17. 19:47324.

    Na, szuper, teljesen igazad van, Magyarországon is megvannak a rendszernek a visszásságai.


    Azt is jól mondod, hogy te ott, én itt, tehát én itt sepregetek, te meg épp egy magyar nyelvű fórumon tartózkodsz, csak szólok, hogy tudd, hol a helyed! Nem mondom, hogy nem szólhatsz hozzá a témához, de mivel nem itt élsz, ezért erősen korlátozott a rálátási képességed - ezt vegyük figyelembe!

    előzmény:
    Sissi52 (319)
    2015-01-17  19:38
  4. 2015. január 17. 19:45323.

    Szoval te ettol rettegsz? El ne hidd mar, hogy ennyire fontos vagy. Uldozesi maniad van? legkozelebb ne nyisd ki az ajtot,mert meg Amerika bemegy hozzad.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698753 (315)
    2015-01-17  19:26
  5. Torolt_felhasznalo_698753
    Torolt_felhasznalo_698753
    2015. január 17. 19:44322.

    Hát ja, a legújabb hírek szerint még olyanok is mennek a Közel-Keletre terroristáskodást tanulni, akik amúgy fehér embernek születtek, de megtértek az iszlámra.


    Én meg lassan nem szeretnék európai lenni, látva egyes embertársaim véleményét... persze, muzulmán sem lennék, de szerencsére van még más választásom is!

    előzmény:
    Steampunk (317)
    2015-01-17  19:31
  6. 2015. január 17. 19:43321.

    Te nem hogy vitapertner nem vagy, de meg normalis sem. Naci vagy te. En itt elek, mint te ott, es bunugyekben, amikhez semmi kozom, soha nem jartam a rendorsegre. De te csak nyugodtan menj es hoborogj.


    Abban mi a naci, hogy a feher ember fogjon ossze es ne tamadja egymast, ne huzzon szet? Ha te ebbol naci kovetkeztetest vonsz le, a hiba nem az en keszulekemben van. Nem vagy normalis.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698753 (316)
    2015-01-17  19:27
  7. 2015. január 17. 19:38320.

    Amerika a legnagyobb áldemoktratikus ország. Már eleve amit az afrikai emberekkel művelt a rabszolgatartastol kezdve a megkulonboztezesig a mai napig. Ő hurcolta be szerencsétlenek, az őslakos indianokat irtotta,  most meg panaszkodik,  hogy sok a különböző rassz az "Ő" országukban. Szép kis demokrácia ;-) szabad fegyverviseles,  nem csoda hogy egymást írtjak. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698753 (313)
    2015-01-17  19:20
  8. 2015. január 17. 19:38319.

    En is lattam a kamerafelveteleket, nos az is elterjedt roluk, hogy hamisitva vannak. En is eppen ezt gondoltam, hogy miert nem a lababa lottek, aztan lett egy masik gondolatom, attol meg lohetett volna. Ja, mert hogy nem igazi fegyver volt, csupan megteveszthetetlensegig hasonlitott arra, es ha legkozelebb igazi fegyever, a rendor ha kozelrol akarna megvizsgalni, mar keso lenne, nem? Miert van ez igy? Gyere es kerdezd meg az illetekeseket. Ugy mellesleg az artatlan emberek vedelmeben van igy. A rendorseg felszolitotta, hogy emelje fel a kezet, ha megteszi, meg ma is elne.


    De tudod mit, ha te ilyen kivalosag vagy, gyere el es beszelj szemelyesen a rendorokkel, miert ilyen szigoruak, mikor Magyarorszagon az elkovetoket vedi a rendorseg, meg ha el is fogjak oket szabadlabon randalirozhatnak tovabb vagy hamar szabadulnak, ha eppen nem felfuggesztettet kapnak. Nem vagyok rendor, sem ott nem voltam. Mellesleg olvasni az ujabb meg ujabb megeroszakolasi hireket Magyarorszagon, rovid idon belul, hat akkor ott hogy lehet, ha akkora nagy??? a kozbiztonsag? Nem ott kene eloszor sepregetned?  Nos, hogy itt, tehat mas haztajan szigoruan veszik a bunozest, neked az is baj,meg az is, hogy itt lovoldozesek szoktak lenni, az nem, hogy otthon, ahol te elsz, nyugodtan lehet bunozni. Szoval neked semmi sem jo? Vagy mi a jo?


    Sajat szemmel lattatoka tornyok lerombolasat, majd azt a kovetkeztetest vontatok le belole, hogy Amerika megtamadta sajat magat. Ti jobban tudjatok. En nem tudom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698753 (313)
    2015-01-17  19:20
  9. Torolt_felhasznalo_698753
    Torolt_felhasznalo_698753
    2015. január 17. 19:37318.

    "Problemak meg vannak mindenhol a kulonbseg talan az hogy USA mindig kimaszik belole valahogyan."


    Hát igen, leginkább más országok vállán szokott kimászni, mint ahogy az előző évek hitelválságából is. Most is egyfolytában környékezi Európát (is), ha EUnak egy kis esze van, bemondja neki az unalmast! Ha nincs, akkor köszönöm szépen, leszavazom az Uniót. És nem leszek vele egyedül, asszem.

    előzmény:
    Amarynda (269)
    2015-01-17  11:47
  10. 2015. január 17. 19:31317.

    Eléggé értelmetlenül fogalmazol,  így nehéz értelmezni. Fehér embernek össze kell fogni... Ki a fehér ember? Az európai? A keresztény? És mi van a feherboru muszlim vallasúval?  Hmm, csak fura nekem ez a fehérezés... 

    előzmény:
    Sissi52 (312)
    2015-01-17  19:19
  11. Torolt_felhasznalo_698753
    Torolt_felhasznalo_698753
    2015. január 17. 19:27316.

    Rád bezzeg szükségük van, gondolom, a kvázi náci nézeteid (amiket az imént fejtettél ki) biztosan sokat segítenek odaát!

    előzmény:
    Sissi52 (294)
    2015-01-17  16:41
  12. Torolt_felhasznalo_698753
    Torolt_felhasznalo_698753
    2015. január 17. 19:26315.

    Én szeretném legjobban, ha igazad lenne, de sajnos Amerika rendszeresen kopogtat Magyarország ajtaján.

    előzmény:
    Sissi52 (294)
    2015-01-17  16:41
  13. 2015. január 17. 19:25314.

    Mint írtam, nem elfogadható a gyilkosság, de a vallások ilyen szintű alazasa és mocskolasa sem. Ez nem sajtószabadsag és nem szólás szabadság, hanem más emberek hitének megsértése, gyalazasa. Ezt szabályozni kéne. A szólás és sajtó szabadság teljes szabadsága értelmében akkor adhatok ki meztelen gyerekekről is ki magazint? 

    előzmény:
    Lillaréka (310)
    2015-01-17  19:11
  14. Torolt_felhasznalo_698753
    Torolt_felhasznalo_698753
    2015. január 17. 19:20313.

    Bocs, de nem a pletykák jöttek el idáig, hanem az utcai kamera felvételek. Mire a rendőrség kiérkezett, közel s távol nem volt ember a gyerek körül, tehát bőven elég lett volna, ha lábonlövik mondjuk. Másrészt aki bejelentette a rendőrségen, az azt is mondta a diszpécsernek, hogy valószínűleg nem igazi fegyver van a gyereknél - persze lehet, hogy Amerikában normális dolog ilyenkor lelőni egy gyereket, de itt nálunk azért óvatosan bánunk a lőfegyverekkel.


    És ha még csak egy eset lett volna, azt mondom, okés, előfordul legjobbakkal is - de nálatok egy hónapon belül volt vagy három ilyen! Marha nagy rend van az USÁ-ban, mondhatom, és ők akarnak demokráciát oktatni másoknak! Erre mondja a magyar, hogy "fenn az ernyő, nincsen kas", meg azt, hogy "mindenki a saját háza előtt seperjen!".

    előzmény:
    Sissi52 (300)
    2015-01-17  18:09
  15. 2015. január 17. 19:19312.

    Szaladj visza az iskolaba. Te mondtad, hogy tobbet er, nem en primitiv meg te vagy,mert nem azt vetted ki, amit mondtam, hanem amit te akartal,nem azt, amit en mondtam.


    Megismetlem, hogy te is ertsed: a feher embernek ossze kell fognia az ot ert tamadasok elol. Hogy kik tamadjak, lasd a mostani eset, igy nem leszek a szemedben rassziszta es nem kell a bizonyitvanyomat magyaraznom,a tobbi osszesen meg ragd tovabb magadat. En tudom, amit en gondolok, nem kell, hogy te kitekerd nekem. Ok? Mas nepeket nem nezek le,mert minek alapjan? Addig, amig engem beken hagynak, en is oket. Mellesleg en nem neveznem a kulturalatlansagot kulturanak, de tudod, mindegy. Nincs kedvem olyan emberekkel tarsalogni, akik kitekergetik az ember szavat vagy gondolatat. Egyszeruen nincs kedvem hozzad.


     

    előzmény:
    Steampunk (308)
    2015-01-17  18:50
  16. 2015. január 17. 19:17311.

    A fehér bőrű ember mindig is azt hitte, hogy felettébb áll minden más ember típusnál. Ennek az oka elsősorban a gyarmatosítások. Akkor kezdte ölni a nem feherboru embertarsait és hurcolta el, és taszította rabszolga sorba. Utána meg csodálkozik,  hogy vissza kapja... 

    előzmény:
    *Diorella* (307)
    2015-01-17  18:49
  17. 2015. január 17. 19:11310.

    Az iszlám terroristákat sem  kell félteni egy cseppet sem ezen a téren.
    De nagy különbség , hogy valaki a forumom  irkál, karikatúrát rajzol vagy gépfegyvert ragad  ,  bombát szerel magára és ártatlan embereket öl.

    előzmény:
    Steampunk (308)
    2015-01-17  18:50
  18. 2015. január 17. 19:07309.

    Okosnak probalod felmutatni magadat. A te szemetkedeseidet bolcsen kifelejtetted beidezgetni. Amikert is en igy reagaltam. Azt mar csak a vegen kerdezted meg, hogy en meg hogy kerultem az USA-ba, amire az volt a valaszom, hogy semmi kozod hozza. Tudod mit, semmi kozod hozza. Plane neked nem.


    Nem fogom tanulmanyozni a becsavart nok oltozkodeset. Tudok rola, hogy van sok fajtaja meg vallfaja. Szegeny nok. Sot, mint mondtam, muzulmanok kozott dolgoztam egy ideig. Itt kotelezo volt a noknek a nagy hosszu fejkendo, hosszu bo tunika, ami eltakarta az alatta levo ruhazatot,meg telen nyaron hosszu uju ing, ferfiingnek latszo ing. Baratnom is volt egy muzulman, ok sem voltak szigoru muzulmanok, azert a no mindig alatta volt jogokban a pasinak, engedelmeskedni kellett. O is felvett rendes utcai holmikat. Meg kendot se viselt. Szoval ha engedelyezed,mas iranyokban folytatom a tanulmanyaimat, mivel ezzel kapcsolatban meg szemelyes tapasztalataim is vannak. Talalkoztam Katival, fekete rendornevel itt, akibol a szeme feherjevel sikerult megismerkednem, a tobbi testresze takarva volt, igen fekete burka altal, Magyar no Amerikaban,magyarul szolt hozzam. Kati vagyok, mondta szemefeherje.


    Jo is, ha nem szolsz hozzam, megtisztelsz vele. Azert irtam, hogy szerelmes vagy belem, mert tapadtal ram, mint a pioca meg mindig pattantal ram, mint a boomerang.


    Az amerikai meg europai no meg ugy villantgat kedvere, ahogy a muzulman tekergeti magat feketere. Joga van hozza. Ha neked tetszik, vagy nem tetszik, akkor is.


    Muzulman orszagba megy a rosseb. Sokkal job otleteim vannak.

    előzmény:
    *Diorella* (302)
    2015-01-17  18:27
  19. 2015. január 17. 18:50308.

    emberfaj csak egy van! semmivel nem ér többet egy feherboru mint egy fekete vagy azsiai vagy bármilyen más rassz. Tény,  hogy más más kultúra és hagyomány van,  de azt kijelenteni hogy a feherboru többet ér mint más,  igen korlátolt gondolkodásra vall. 

    előzmény:
    Sissi52 (305)
    2015-01-17  18:42
  20. 2015. január 17. 18:49307.

    És miért nem szolgálják ki őket? Talán büdös a pénzük? Ha csak azért, mert muszlimok és nem fehér emberek, akkor eléggé primitív fehér emberek lakhatnak arra felé és semmivel sem különbek, még ha  felsőbbrendűnek is tartják magukat.

    előzmény:
    Amarynda (285)
    2015-01-17  13:30
  21. 2015. január 17. 18:45306.

    Ahogy a pápa is mondta : ha az anyámat szidod,  számíts rá,  hogy pofont kapsz.  Hát itt is hasonló a helyzet.  Más vallását szidni, undorító, sértő karikatúrával ábrázolni nem szólás és sajtószabadsag,  mert akkor meztelen gyerekekről is lehetne árulni magazinokat, ilyen elven.  Természetesen a gyilkolás nem megoldás, és nem elfogadható, de aki kurvának áll, ne sírjon ha megb... k. 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-01-13  16:25
  22. 2015. január 17. 18:42305.

    A feher embereknek ossze kell fogni. Ez az egyetlen eselyunk. Az mereg meg konkoly, aki feher es meg a fehereket tamadja. Egyik emberfaj sem hibatlan, de lassunk peldat, ok hogy osszefognak. Ha a feher egymast tamadja, milyen konnyu dolguk lesz. Mellesleg a feher egyre kevesebb lesz, ok meg egyre tobben. Akik oket partoljak,meg akiknek ok a jok, menjenek oda kozejuk, most meg ma. Par leany mar megprobalta. Most hiaba "rinak" mar. Onnan ok mar nem szabadulnak. Odaut volt, visszaut nincs. Onkent es dalolva mentek, most elvezhetik, amig elnek.

    előzmény:
    Lillaréka (299)
    2015-01-17  17:54
  23. 2015. január 17. 18:37304.

    Hát igen, ennyit a szabad szólásszabadságról. A nagy Franciaországban, mely most a szabad véleménynyilvánítást élteti, ha valaki pl. kiáll egy tömeg elé és tagadni meri a holokausztot, akkor akár 2 év börtönt is kaphat, Magyarországon meg 3-at. Érdekes ez a mérce. Pedig hát mindenkinek joga van mindenről olyan véleményt mondani, amit akar, vagy nem? Ja, nem.

    előzmény:
    gazpacho (262)
    2015-01-17  00:31
  24. 2015. január 17. 18:34303.

    Nyilván mostanában többször használják ürügyként az iszlám vallást, de ne feledkezzünk el arról, hogy a kereszténységnek van 622 év előnye. Hol is tartott a kereszténység 622 éve?


    De nem kell ilyen régre visszamenni, lásd ETA, IRA, szélsőséges zionista és palesztin terrorizmus...


    A bevándorlás problémái meg elsősorban gazdasági-szociális jellegűek. Persze nem ártana foglalkozni velük. De az álszent dolog, hogy a CH eset előtt Európában nagyon nem volt PC emlegetni ezeket a problémákat, bezzeg most. Pedig nincs közvetlen összefüggés a terrorizmussal.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676497 (293)
    2015-01-17  16:39
  25. 2015. január 17. 18:27302.

    Ha már a másik megsértéséről beszélünk, akkor nagyon gyorsan elfelejtetted a Mész-e tüntetni topikban történt elmebeteg kirohanásodat, ahol mindennek elmondtál, miután arról érdeklődtem, hogy hogyan kerültél az USA-ba. Nem is értem, hogy most minek szóltál hozzám, ha mint írtad senki vagyok. Minek szólsz egy senkihez? Hogy abból a topikból idézzelek, úgy látom te nem bírsz megválni tőlem, tán ahogy ott írtad nekem szerelmes vagy belém? De remélem, hogy a jövőben sikerül majd átugranod a beírásaimat. Az biztos, hogy nekem a tieidet sikerülni fog.


     


    És még 1. A muszlim nők öltözködését pedig tanulmányozd egy kicsit, mert mint az átlagemberek fejében neked is kavarodás van e téren. Az iszlám életmódnak erre vonatkozóan több hagyománya van,  nem lehet minden muszlim nőre ráhúzni az arceltakaró burka hagyományt, sőt közöttük is van, aki alkalomnak megfelelően akár farmerban megy el valahová, mert másként öltözködik pl. egy török vagy egy egyiptomi. Szóval máris téves az elképzelésed, mert ha odamész külföldiként, akkor a  legtöbb helyen csak azt várják el, hogy ne villantgassál, mint ahogy az Európában és az USA-ban mostanság nagy divat lett.

    előzmény:
    Sissi52 (292)
    2015-01-17  16:36

Címlap

top