Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Iskola ma Magyarországon

Vándorlány
Létrehozva: 2015. január 30. 18:22

Iskolai oktatás, rosszabb mint valaha, ilyen még gyerekkoromban sem volt, hogy annyi kötelező órája van egy kicsinek is már, hogy háromig tart. Padban ülni, egész nap, elméletben unalmasan tanulni, negatívan értékelni még az életkedve is elmegy a gyereknek, nem hogy a tanuláshoz való vágya.


Minden nap olvasok valami elkeserítőt a jelenlegi oktatási rendszerünkről, amivel egyébként is tökéletesen elégedetlen vagyok. Boldog lennék, ha a gyerekeim olyanban tanulhatnának, mint pl. az itt leírt holland, vagy akár az angol is. De mit tehet az, aki itt él, és az ittenit szörnyűnek találja, költözzön el emiatt boldogabb országokba még akkor is, ha a környezetét, munkáját szereti? Vagy nyugodjon bele, hogy az ő gyerekének ez jut. Lehet a megnyomorító, elsősöknek-háromig-padban-ülős-órájuk van rendszerből, ahol a 89 % már nem is jó stb... rendszerből egészséges felnőtt? Ezekről a kérdésekről nagyon szívesen olvasnék gondolatmeneteket Dr. Vekerdy Tamás-tól. De bárkitől. Rengetegen vagyunk, akik ezekkel a kérdésekkel küzdünk.


Egy egészséges, jól működő , motivált társadalom alapjai születnek meg a JÓ iskolában. 


Mikor fogják ezt végre belátni Magyarországon ?


http://divany.hu/kolyok/2015/01/27/se_orarend_se_lecke_u szni_es_angolul_viszont_mindenki_tud/


 


(Nem is tudom  hová tegyem, életmód, egészség, karrier, család,  és ez van csatornába is illik a téma úgy gondolom!)

  1. 2015. február 1. 09:54251.

    Én most kifejezetten a KRESZ oktatásba kötnék bele. 
    Szóval KRESZ. anyu  apu  hordja - viszi a gyereket   bölcsibe- oviba- suliba... és  betarja a  gyalogosokra  vonatkozó  kreszt... azaz.. ha lehet a zebrán megy át, nem szaladgál összevissza az autók között a négysávoson, körülnéz... stb...  Akár közben a  szembejövő kresztáblákat is   elmondogathtja  a gyereknek. Bringázni is leginkább a szülő tanit és ha már bicikliznek úgyanugy megtanithatja a  biciklizésre vonatkozó szabályokat... igen.. a szülő.. ÉS nem az iskola-  Az autós meg miért tanitsa már meg az iskola.. azt majd megtanulja az aki   jogsit akar.  


     jogi, kresz és diák munkával kapcsolatos dolgokról csak annyit, hogy a szülők mélységesen fel lennének háborodva ha a tanulásra szánt időt ilyen dolgok tanulására fordítanák. A gimnáziumba már azért íratják a gyereket, hogy felvételt nyerjen a egyetemre.


    Nézzük csak meg mekkora rinya megy a  közhasznú munkával kapcsolatban.  Ami némileg jogos  is, mert tökhülyén és  értelmetlenül van megszervezve. 
    Jog--- na igen... az az egy az  nem ártana...  főleg a szülőknek kéne  elsősorban jogi  ismeretet  tanitani, mert elsősorban ők nincsenek tisztában még a  jog fogamával sem. 


     


    Amikor a gyerekeim úszni és korcsolyázni jártak rendkívüli szülőit hívatott össze néhány anyuka miszerint azok veszélyes sportok és ők nem akarják, hogy megfázzon/elessen a gyerek mert aztán hiányozni fog miatta az iskolából.
    hm... úgy látom nemcsak nálunk szokás a rinya a szülők részéről, ha  valami  mást szervez a suli, netán valami különprogramot.  Rendkivüli szülői, nehogy szegény csemete kikerüljön kicsit a  komfortzónából


     


    ez pedig teljesen igaz


     




    De ahhoz, hogy ezt az oktatást megkapja a gyereke a szülőnek kell nagyon körültekintően iskolát választania. Igaz ez egy hosszadalmas és fáradságos feladat, tudni kell kérdezni és nem elég üres frázisokat, valótlan butaságokat fröcsögni a laptop mellett egy fórumon.


     


     

  2. 2015. február 1. 09:48250.

    Mondjuk, azzal, hogy bovitve megismetlodik az alt. iskolas tananyag pedagogiai szpontbol semmi baj nincsen. Sot, ez lenne a lenyeg, hogy spiralisan arra epitve, amit egyszer mar bevezettek alt. iskolaban a) tovabb szelesitsek b) elmelyitsek a tudasanyagot. 


    Amiben minosegi plusznak kellene jelentkezni, hogy sokkal inkabb  a tanuloi onallosag kerul fokuszba. Ez szerintem nem igazan valosul meg, me'g mindig tanarkozpontu az oktatas, es nagyon keves autonomia jut a diakoknak a tanulasi folyamatban. Nem erdekeltek, nem is motivaltak az onallo kutatasban, gondolkodasban, marad a kozeppontban az informacio-alapu tudas mechanisztikus atadasa. Sot, mintha romlana a helyzet mondjuk 20 evvel ezelotthoz, mert meg tobb adatot, meg tobb "anyagot" probalnak bepreselni ugyanabba az X evbe, ami meglehetosen kontraproduktiv. Ezt erositette meg volt egyetemi professzoraink velemenye par eve, amikor ilyesmirol beszelgettunk. Hogy mennivel nehezebb ma tanitani, mennyivel kevesbe receptivek az ujonnan feljovo generaciok. (Ennek persze sok mas oka is van, pl. a technologia terhoditasa, de ez mar egy mas tema.)

  3. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. február 1. 09:26249.

    Nekem is az az érzésem, hogy az a cél, hogy a most felnövő generációból kiverjék a kreativitást, a gondolkodást, a különbözni merést. Totálisan ki akarják venni a szülők kezéből a nevelést, egyszerűen nem hagynak neki teret, mert gyakorlatilag nem jut ideje a gyereknek a családra, meg úgy kb semmire az iskolán kívül. 


    Én biztos vagyok abban, hogy ez a cél. Az értelmes, gondolkodó emberrel csak baj van, mert meglátja az anomáliákat, elolvassa az apróbetűs részt és a végén nem hajlandó kiszolgálni a rendszert. Egy diktatúrának sok nemgondolkodó, behódoló, megnyomorított ember kell. Ez a cél és ez az irány is. 

    előzmény:
    Vándorlány (248)
    2015-02-01  08:13
  4. 2015. február 1. 08:13248.

    Nagyon nagyon jól összefoglaltad konkrétan, hogy mik a problémák! Bárcsak venné valami nagyokos a listádat és elkezdené törni a fejét, hogyan lehetne másképp..


    A fórumon még ezek a kommentek tetszettek nagyon, remekül megfogalmazzák, hogy mi a baj.


    "Ami szintén biztos, hogy se Petőfi népirüttyösei, se Ady busongásai, se a hatmillió évszám töriből, se a magasszintű matek nem kell a hétköznapokhoz. Az ideológiai baromságok meg egyenes felháborítóak... Kéne nyelv, nyelv, nyelv, Kresz, pénzügyi kultúra, összefüggések megtanítása, kreatív gondolkodás, értelmes megszólalás mások előtt, szövegértelmezés, értelmes internethasználat, meg egy csomó gyakorlati, sikerélményt adó dolog. 


    Ráadásul a magyar iskola büntetés-és sikertelenségérzésfejlesztés alapú


    mit er a gimnazium meg a diploma ha alap penzugyi ismereteik sincsenek?? meg a biciklis kreszt se tudjak nemhogy az autost? ha kemian bemagoltatjak az osszes kepletet de a haztartasi anyagok veszelyessegerol stb fel szo se esik? minek a sinusos egyenlet ha a sima szazalekszamitast csak 2 mondatban elintezik???


    ..


    Nagyon szomorúnak találom azt, ami itt folyik. Nekem még pici a gyerekem, nem aktuális még egyelőre az iskola, de már előre tartok tőle. Nekem is az az érzésem, hogy az a cél, hogy a most felnövő generációból kiverjék a kreativitást, a gondolkodást, a különbözni merést. Totálisan ki akarják venni a szülők kezéből a nevelést, egyszerűen nem hagynak neki teret, mert gyakorlatilag nem jut ideje a gyereknek a családra, meg úgy kb semmire az iskolán kívül. 


    Nekem az volt a nagy gondom, hogy a nagy motivációt értelmetlen célok érdekében várták el. Nekem ne mondja senki, hogy dögunalom, rég lejárt, koridegen grundtörténések, lúzer Nyilasmisi meg Tallérosi Zebulon majd motiválják a gyereket, hogy el kell olvasni mert majd dogát írunk belőle. Kizárt.  (Magyartanárként végeztem, belehaltam az unalomba , hogy ódon, béna szövegeken kéne megszerettetni az irodalmat.)


    Oké, az életben van nemszeretem dolog is, amit el kell végezni, ha nem fűlik a fogunk hozzá is. De nem ekkora dózisban. A magyar tananyag egy tragédia. Semmire nem jó. Felejtésre ítélt adathalmaz.


    ezt tartom a mai magyar iskolarendszer legnagyobb hianyossaganak, hogy gondolkodni nem tanit meg es nem kiteljesit, hanem beszukit. A projectalapu oktatast, amirol irsz, hogy a tantargyak atfedik egymast es osszekapcsoljak oket, ami az angolszasz rendszerekre(is) jellemzo, abszolut tamogatnam. Otthon a tantargyakat tul koran kulonvalasztjak, nem osszefuggeseikben tanitatjak oket. Pl a termeszettudomanyok eseteben otthon nem a termeszettudomany modszereit, osszefuggeseit tanitjak, hanem un. termeszettudomanyos alapismereteket magoltatnak. Pedig ez nagyon nem eleg, mert igy nem alakul ki az a bizonyos termeszettudomanyos szemlelet, avagy kreativ, innovativ gondolkodas, amire valoban epiteni lehetne kesobb. Es a tobbi targyra is inkabb ez a jellemzo


    "Anyukám 1938-ban született. A lányom 1999-ben. És UGYANAZOK a kötelező olvasmányok."


     Buta, érdektelen és mindenbe beletörődő "proletárokat" nevel az állami iskola. 

    előzmény:
    Vándorlány (1)
    2015-01-30  18:22
  5. 2015. január 31. 23:12247.

    Középiskola/gimnázium: NE az általános iskolai tananyag bővített megismétlése legyen a 4 év!


    Legkésőbb érettségire már valóban kéne tudni az életben való eligazodáshoz szükséges dolgokat.


    Pl. jogi ismeretek (vásárlás, szerződés, reklamáció, diákok munkavállalása), pénzügyek (hitel, kamat, takarékosság, stb.), KRESZ, elsősegélynyújtás, egészséges szexuális életre nevelés (nem csak az ivarszervek működése!), életmódbeli felvilágosítás (alkoholizmus, drogfüggőség megelőzése, táplálkozási tanácsok, stb.).


    És igen, nem ártana, ha minden gyerek megtanulna úszni, egyszerűbb házimunkákat elvégezni, a tisztítószereket és más háztartási eszközöket balesetmentesen használni, egyszerűbb barkácsmunkák (pl. bútor összecsavarozása, kerítésfestés, stb.).


    Nyelvoktatás: a vizsgán ne az agykutatásról vagy a megújuló energia hasznosításáról kelljen írni/beszélni, hanem a hétköznapi életben leggyakrabban előforduló szituációkban tudjon folyamatosan - és a valóságban használt - mondatokkal kommunikálni a gyerek. Hallgassák az adott nyelvterület populáris előadóit, nézzenek filmeket, sorozatokat eredetiben. Ma már szinte mindenkinek van internet, nem elérhetetlenek ezek. 


     

    előzmény:
    feleselek (246)
    2015-01-31  22:54
  6. 2015. január 31. 22:54246.

    A mai oktatási rendszer szerintem csapnivaló. Buta, érdektelen és mindenbe beletörődő "proletárokat" nevel az állami iskola. A tehetséges, de szegény családból származó gyerekeknek esélyük sincs.


    Mi hiányzik?


    Általános iskola: 


    - magabiztos írás-olvasás, szövegértés. Tanulnának lassabb tempóban, de mindenki jól megtanulná ezeket. Az a gyerek is, akinek a szülei nem olvasnak otthon még újságot sem.


    - négy alapművelet matematikából, törtek, mértékegységek használata. Alapvető geometriai ismeretek, összefüggések.


    - nyelvtani szabályok magolása helyett: helyesírás, szórakoztató irodalmi példák, versikék, jól megjegyezhető példák.


    - az irodalomból nem száműzném a verstanulást, de az elavult novellákat, regényeket igen. Ha a mai gyereknek a Pál utcai fiúk nem mond semmit (gyerekként engem sem kötött le!), akkor hadd szeresse meg az olvasást a Harry Potterrel. 


    - zene! Nem életrajzok, népdalok, kottázás, hanem egyszerűbb (dallamos) klasszikus zenei darabok, a popzene könnyen befogadható örökzöldjei. Ének, hangszeres játék vidám hangulatban.


     - a természetismeret ne legyen elválasztva a természettől, ne csak a suli udvarán vagy a közeli játszótéren "tanulmányozzák" a gyerekek a növényeket, állatokat. Ismeretterjesztő filmek vetítése, közös megfigyelések, kísérletek.


    - a testnevelés ne "katonai kiképzésre" hasonlítson, hanem minden gyerekkel, még a dagival is szerettessenek meg valamiféle mozgást. 


    - a "rajzóra" ne csak X dolog lerajzolásából álljon, legyen komplex kézműves foglalkozás, később művészettörténeti bevezetés.


    - történelem: ha magolós tantárgy, a gyereket nem fogja érdekelni. Ha a tananyagot valamihez, ami a mai gyerekeket is foglalkoztatja, hozzá lehet kötni (pl. kedvelt mese, filmsorozat, stb. cselekménye), azzal fel lehet csigázni az érdeklődést. Az angolszász minta sem rossz: adott kor szokásainak, öltözködésének, kultúrájának tanulmányozása, színjátszás, stb.


    Azt is hibának tartom, hogy alsóbb évfolyamok az őskorról, a régmúltról tanulnak először. Szerintem fordított kronológiát kellene követni. (Az irodalomban is.)


    Az a véleményem, hogy a kevesebb = több. Kevesebb lexikális tudás, de elmélyült ismeretek és az összefüggések felismerése lenne fontos.

    előzmény:
    Vándorlány (1)
    2015-01-30  18:22
  7. 2015. január 31. 21:41245.

    A vazolt eseten a topikindito hsz-t erted?


    Igazabol nem vonatkoztattam konkretan sehova, amit irtam, altalanossagban ertettem, mert mind szulokent, mind tanarkent sokszor talalkoztam a jelenseggel, hogy a kritika vagy epp sirankozas nagyon hamar jon szulok reszerol, de ha arra kerul sor, hogy fogjunk ossze, tegyunk valamit, segitsuk a tanitot, intezmenyt akar eron felul is, megtorpan a lendulet. Vagy ha ez nem megy, es uj utakat kellene keresni, akkor is.


    Semmikepp nem tartom peldanak a mi esetunket, mert tudom, masok sokkal tobb aldozatot is hoztak, de leirom, hogy amikor en alltam dilemma elott a gyerekem iskolajat illetoen,  es ugy tunt, nem partnerek a meghallgatasban, egyuttmukodesben, akkor kivettem onnan ot. Jo dontes volt. Amikor nem volt helye egy darabig sehol, csak varolista, en foglalkoztam vele otthon. Amikor felvettek a kivalasztott iskolaba, akkor kozelebb koltoztunk a sulihoz 8 evvel ezelott. Mivel nehez lett volna megoldani a munkaba jarasomat a gyerek iskolas napirendje miatt, ezert otthonvegezheto munkat alakitottunk ki, ami nem a vegzettsegemnek megfelelo ugyan, de a csaladom erdekeit sokkal jobban szolgalja. 


    Ez csak a mi esetunk, tenyleg nem erzem "aldozatnak", csak inkabb, hogy probaltunk minden tolunk telhetot megtenni.

    előzmény:
    Bbohar (222)
    2015-01-31  18:49
  8. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. január 31. 21:06244.

    Anyukám 1938-ban született. A lányom 1999-ben. És UGYANAZOK a kötelező olvasmányok.

    előzmény:
    Capuccino (240)
    2015-01-31  20:35
  9. 2015. január 31. 20:42243.

    a gyerekek nem hulyek, csak kicsik... es pont az otthon tudashoz juto gyereknek eleg hamar fel fog tunni hogy az oktatas elrugaszkodott reg a valosagtol...


     dicserheti a szulo akarhogy. max kozli a gyerek hogy anya apa hazudtal. azt mondtad jo a suli. meg fontos dolgokat fogunk tanulni. de akkor miert nem szabad kerdezni?? ......


    a gyerekek egy joresze nem vak rabszolgalelkulettel megy suliba. mindegy hogy varja. hamar kepencsapja a valosag... foleg ha a szulo a fenntemlitett otthon kerdesekre valaszolo kirandulos utazos kiserletezos fajta....ahhoz kepest plane nagy a kontraszt.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (234)
    2015-01-31  20:11
  10. 2015. január 31. 20:40242.

    Pontosan így van és ez tragikus. A tankönyveknen tartalmukban alkalmazkodniuk kellene, követni a változásokat.

    előzmény:
    Capuccino (240)
    2015-01-31  20:35
  11. 2015. január 31. 20:35241.

    Csak tetszik, jó szöveg :)

    előzmény:
    Capuccino (238)
    2015-01-31  20:27
  12. 2015. január 31. 20:35240.

    hat sokunknak szulokent pont ez az elkepeszto... hogy 30 eve volt vmi es ugyanaz van :o... a vilag valtozott az iskola szinte semmit.


     


     

    előzmény:
    hutchi (231)
    2015-01-31  19:48
  13. 2015. január 31. 20:27239.

    A tanító személyiségén nagyon sok múlik, így van. Lehet egy rossz rendszerben is nagyon sok JÓ és lelkiismeretes pedagógust találni és ugyanígy lehet egy szuper jó rendszerben is kifogni egy felkészületlen, és rosszindulatú tanítót. Kérdés hol kerülhetsz anyagi ráfordítás nélkül is választási pozícióba? 

    előzmény:
    hutchi (231)
    2015-01-31  19:48
  14. 2015. január 31. 20:27238.

    hogy ezt a mondatot honnan szedtem fogalman sincs :)) valamelyik forumon. vagy ismerostol... passz. az tuti hogy engedelyt kertem hasznalni mert azt mindig megteszem. szoval csak erre emlekszem hogy "elkertem" de mikor es hol a mult homalyaba vesz. viszont tokeletesen passzol a forumozashoz szerintem :)))

    előzmény:
    Bbohar (229)
    2015-01-31  19:47
  15. 2015. január 31. 20:23237.

    Nem titok, hogy Vándorlány és Bohar is az én nick-em, de hogy miért indítottam azon a néven, azt nem akarom mindenkinek elmesélni. Akivel már összebarátkoztunk itt virtuálisan, annak szívesen. Van rá okom, legyen elég ennyi, tudod, aki kíváncsi hamar megöregszik azt mondják :)


    Egyébként nem tettél óriás felfedezést a topic során többször utaltam rá, hogy ugyanaz vagyok. Azon a néven indítottam, de ezt használom rendszeresen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_525191 (236)
    2015-01-31  20:15
  16. Torolt_felhasznalo_525191
    Torolt_felhasznalo_525191
    2015. január 31. 20:15236.

    Te miért 2 néven szólsz a témához?


    Egyszer elindítod a topikot egy névvel, aztán azzal is hozzá szólsz, meg ezzel a névvel is.


    Miért?

    előzmény:
    Bbohar (235)
    2015-01-31  20:13
  17. 2015. január 31. 20:13235.

    Én is éppen így voltam, mint Te, hogy a két felsőoktatási intézményben, ahová jártam, ott voltam jó tanuló, kitűnő is, míg korábban nem. Sőt majdnem le is maradtam a felsőoktatásról, mert olyan hármas négyes tanuló voltam, ám az érettségin feltűnően szuperül szerepeltem, ami az elnöknek és helyettesének is feltűnt, már a vizsga alatt is, és a bizonyítvány átadásakor is beszélt erről nekem, de a banketten megtudtam a tanároktól, hogy kifejezetten téma voltam, és rólam beszélgettek, hogy hogy lehet ez a nagy különbség a korábbi osztályzatok és a vizsgán szereplés között, ekkor mondták el, hogy az elnök azt mondta, hogy akár mehettem volna továbbtanulni, egyetemre..-(ez az elmondott szituáció indított el csupán!)

    előzmény:
    hutchi (231)
    2015-01-31  19:48
  18. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. január 31. 20:11234.

    Bocs, de azt kell írnom, hogy mese habbal.Sajnálom.


    A gyereket az iskolára is fel kell készíteni.Pontosabban nem kell sem iskolát, sem ovit, sem más sulitsemmiféle negatív beszólásokkal ócsárolni.Átkokkal terhelni.


    Biztos vagyok abban hogy ha valaki (akár gyerek, akár felnőtt) csak ezt hallja otthon, még jó hogy egy kis piszok lesz az iskolában.Hisz ott van előtte a szülői minta.

    előzmény:
    hutchi (233)
    2015-01-31  19:57
  19. 2015. január 31. 19:57233.

    Mindenkinek igaza van valahol......


    Az iskolai oktatas nagyon fontos, mert amikor a gyerek a napja egyre nagyobb reszet az iskolaban tolti, es pont errol szol a topic, hogy egyre tobb idot toltenek mar alsoban is az iskolapadban, ugy a szulonek egyre kevesebb ideje jut arra, hogy ezt a "kiegyensulyozott eletszemleletet" atadja a gyerekenek otthon. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (230)
    2015-01-31  19:48
  20. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. január 31. 19:51232.

    Gondokoztam is, hogy hozaaszoljak-e a temahoz, mert Mo-gal kapcsolatban csak a sajat fiatalkori tapasztalataimra tudok hagyatkozni, es azota mar sokminden mashogy van (remelhetoleg).


     


    Pontosan, régi idők mozija már lejárt.

    előzmény:
    hutchi (231)
    2015-01-31  19:48
  21. 2015. január 31. 19:48231.

    Gondokoztam is, hogy hozaaszoljak-e a temahoz, mert Mo-gal kapcsolatban csak a sajat fiatalkori tapasztalataimra tudok hagyatkozni, es azota mar sokminden mashogy van (remelhetoleg).  Sajnos en is vegigszenvedtem a rendszert, a felsooktatasban tudtam csak igazan kiteljesedni otthon, ahol vmi csoda folytan az altalanos es kozepfoku rendszerrel totalis ellentetben elkezdtek ertekelni a kreativitast, a gondolkodast. Ugyhogy en a foiskolan voltam jo tanulo. Az a baj, hogy nemcsak nem tanitanak meg gondolkodni, hanem nem is a gondolkodast ertekelik, sot szinte "buntetik", mert arra kapod a rosszabb jegyeket. Hogy hogy lehet minimalizalni a karokat? Elottem irtak, hogy a tanito szemelyisegen nagyon sok mulik, ami nagyon igaz, mert vannak nagyon jo tanitok, akik tudjak ugy manipulalni a rendszert, hogy az inkabb elonyere valjon a gyereknek. Tehat ha otthon elnek, en iskolavalasztasnal elsosorban tanitot valasztanek a gyerekemnek. Felsoben persze ezt mar nem lehet. A 6-6 osztalyos rendszert tartom jobbnak, esetleg igy is lehet  kesleltetni a tul korai specializalodast. Habar nem tudom otthon hogyan mukodik a hatos rendszer.......ha van keret az alternativ oktatasra, az is jo lehet.....Mint szulo, sztem megteszel mindent, ahogy latom az irasaidbol. Talan meg annyi, hogy sztem nem szabad annyira komolyan vetetni a gyerekekkel az iskolai ertekelest, mert nem mindig fedi az osztalyzat a valodi tudast, es kepessegeket, es egyaltalan nem altalanos kepet ad a gyerekrol. Ha szulokent otthon batoritod, tamogatod es megprobalsz teljes embert nevelni belole, ahogy teszed is, akkor sztem sokat segitesz. 

    előzmény:
    Bbohar (225)
    2015-01-31  19:17
  22. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. január 31. 19:48230.

    Nem vártam semmit.Az a baj, hogy sajnos nem sajnos, igaza van és egyetértek vele.


    Másik oldalról meg az a helyzet, hogy be kellene látni, hogy vannak anyák akiknek nem csak az iskolai foglalkozás a  fontos, hanem már a gyerkőc  picurka korától   felkészítik a gyereket a kiegyensúlyozott életszemléletre.


    És akárhogyan is nézem, sok hsz-ó  beírásaira emlékszem, amikor éppen azt pedzegették hogy egy nagy túróst a gyerek fülébe.Majd az iskola megoldja, az nem az ő dolga.


    Ez van.


    Jó lenne ha  némelyeknek szintén jó emlékezet lenne.

    előzmény:
    hutchi (226)
    2015-01-31  19:18
  23. 2015. január 31. 19:47229.

    Honnan vannak ezek a jó kis mondatok? :) Elárulod?


    "A démonokat dobokkal elűző bennszülötteket nem értik meg azok a civilizált népek, akik dudálással próbálják szétoszlatni a dugót."


     


    Egyébként azt hittem, hogy majd jönnek most általános iskolában dolgozó pedagógusok, vagy más oktatási szakemberek, és mondanak valami hasznosat, kiutat, ötletet, reményt.


    Persze itthon hozzátesz amit lehet az ember, kirándul, olvas, múzeumba visz, bábcsoportba írat..

    előzmény:
    Capuccino (228)
    2015-01-31  19:30
  24. 2015. január 31. 19:30228.

    igazából a csapatmunka a legnehezebb. Sok ember szülő az iskolában totál bezár. mert lecke van, mert  teljesíteni kell.. mert mert... És akkor kimarad pont az amivel csapattá kovácsolódnak, barátságok alakulnak... Pedig a szociális fejlődés  is ugyanolyan tudás, mint a fizika vagy a kémia, vagy  a többi. A boldoguláshoz meg elengedhetetlen.


    Azért szerintem meg lehet teremteni otthon, csak keresni kell a helyeket, lehetőségeket, nyitottnak lenni mások felé. jönni menni. A tárgyi tudsok azok útközben épülnek, hiszen az egész vilg tudomány  is lehet :)

    előzmény:
    Bbohar (225)
    2015-01-31  19:17
  25. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. január 31. 19:20227.

    Nálunk az alsó tagozat hasonló volt, nagyon szerették a gyerekek. Ötödiktől viszont lassú hanyatlásnak indult a dolog. Nyolcadikra teljesen szétesett. 

    előzmény:
    Bbohar (222)
    2015-01-31  18:49

Címlap

top