Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvő 2016

bijuca87
Létrehozva: 2015. március 4. 12:38

Sziasztok!


 


 


 


Jó lenne olyan menyasszonyokkal beszélgetni, akik hozzám hasonlóan 2016-ra tervezik az esküvőjüket. Én már elkezdtem egy-két dolognak utána nézni a neten és ha minden jól megy akkor lassan a helyszín kiválasztása jön személyesen is, aztán apránként a többi dolog


Jó lenne tudni, mi mennyibe kerül, merre érdemes menni, milyen szolgáltatókat, helyszíneket ajánlotok! 


Nálunk egyelőre annyi biztos, hogy kb 70 fő lesz a vendégsereg, és nem szeretnénk nagy luxus esküvőt, valamint a dekor színe türkiz és sárga lesz. A helyszín valószínűleg Pest megyében, és mindenképp szeretném/nénk, hogyha a polgári szertartás külső helyszínen megoldható lenne.


Várom menyasszonytársaimat, hogy együtt ötletelhessünk a továbbiakban! 

  1. 2015. Április 16. 09:13151.

    Szerintem ez a honlap készítés tök fölösleges. Aki akart, az eddig is vezetett blogot, nincs benne sok újdonság.


    Így is túl sok mindenki érzi úgy, hogy bele kell szólnia a szervezkedésbe. Ha emellett még minden részletbe belelátnának az felérne egy természeti katasztrófával.

    előzmény:
    Pms (146)
    2015-04-14  10:38
  2. 2015. Április 15. 19:47150.

    Nagyon igenyes, szepen fotozott honlapok vannak. Szep munkak!


    En/mi rühelljük ezt a nyilvanossag-maniat, ami a FB-kal hihetetlen mereteket öltött. Nekünk nincs igenyünk vadidegenekkel megosztani a szerelmünk.


    (de mivel a FB-ot is milliardok hasznaljak, biztosan nem mervado a velemenyünk!)

    előzmény:
    Pms (146)
    2015-04-14  10:38
  3. 2015. Április 15. 19:33149.

    Nekünk sem lesz honlapunk, a szervezkedésről egy kis naplót vezetni fogunk, de a képek, videók a családnak maradnak meg.

    előzmény:
    Pms (146)
    2015-04-14  10:38
  4. 2015. Április 15. 18:19148.

    Én csak magam és a mostanában házasodó ismerőseim nevében tudok nyilatkozni, de nekünk nem lenne igényünk ilyesmi honlapra. Aki ismer az ismer, idegenek ne nézegessenek, ráadásul valószínűleg ezt sem ingyen vágják az emberhez, egy esküvőnél meg már így is olyan sok a kiadás. Ennek ellenére lehet hogy másnak lenne ilyesmire igénye.

    előzmény:
    Pms (146)
    2015-04-14  10:38
  5. 2015. Április 14. 18:47147.

    Kedves Menyasszonyok!


     


    Nekem tavaly júliusban volt az esküvőm. :) 


     


    A menyasszonyi ruhámat szeretném eladni. Tavaly varrattam egyedi kívánságra, én nagyon szerettem, könnyed volt, és kényelmes.


     


    Csatolok pár képet, próbáltam olyanokat válogatni, melyekből minden oldalról látszik.


     


    A ruha tulajdonságai:


     


    Pánt nélküli, merevítős, belül beépített melltartó betét. A felső részén nagyon szép csipke van. A türkízkék öv hozzá van varrva, ugyanis türkízkék, piros színek voltak az esküvőnkön, a cipőm is piros volt, a dekor és a torta is. :) Lehet ez valakinek tetszik és adok egy kis ötletet.


     


    A ruha alsó része elől nyitott düssesz anyag, nagyon kellemes viseléssel, hátul hosszú, de elől van még valamennyi tüll, ami finoman takarja a lábat, viszont, menet közben lehet látni, hogy egy nyitott ruháról van szó. Hátul a tüll sokkal több ezzel dúsabb hatást keltve. De mégis lágy az egész, nagyon szerettem. :)


     


     


     


    A ruhához, jár még 2 db boleró is. Az egyik csipke anyag, ami ugyanabból a csipkéből készült, mint a díszítés a felső részen. Én ezt viseltem a templomi szertartáson. És van hozzá egy selyem boleró is.


     


    Az árat és még több képet priviben tudok küldeni.


     


    Tavaly én is indítottam itt egy topikot. A esküvőm a Csónakház mulatóban volt a Római parton, ha van kérdésetek, vagy szolgáltatót keresnétek még mert nincs foglalásotok, akkor tudok adni címeket, elérhetőségeket. Fotós, videós, torta, dekor, fodrász, sminkes. A fotókon láthatjátok a hajam és a sminkem is. :)


     


     


    Szép napot!


     


    Kriszti

  6. Pms
    Pms
    2015. Április 14. 10:38146.

    Sziasztok, lányok :)


    Elnézést a zavarásért, nekem jövőre (még) nem lesz esküvőm, egy kérdésem lenne hozzátok.


    Külföldön egyre népszerűbb az esküvői honlap, amikor a fiatal pár egy saját honlapot készít, készíttet az esküvő alkalmából.


    Pl. ilyeneket:


    http://www.weddingwoo.com/examples


    Szerintetek nálunk lenne erre igény?

  7. 2015. Április 12. 19:57145.

    Sajnos csak annyit tudok a Lovardáról amennyi a honlapon van, mi elég hamar kizártuk a helyszínek közül mert nekünk az nagyon nagy.


     

    előzmény:
    nora13 (141)
    2015-04-10  13:52
  8. 2015. Április 12. 00:17144.

    Nagyon jól hangzik ez a leírŕs a helyszínről, bízzunk benne találtok köztes megoldást az árral kapcsolatban. Szállásra is van lehetőség? Ha igen, és élnétek vele lehetne kombinálni a kettőt, és lehet úgy már maradna a 9e/fő. (Bár szerintem a 10e/fő se rossz) őzek és az ifjú pár, nagyon jó képeket lehet készíteni, egyedi :) ha vmi eszetekbe jut bátran hívjátok fel akivel beszéltetek, és kérdezzétek meg. Mi is felhívtuk az üzletvezetőt min kétszer mielőtt döntöttünk, eszünkbe jutott pár dolog még. Hát igen... szerintem (és még a szolgáltók szerint is) időben el kell kezdeni szervezni a nagy napot, pláne ha kedvelt helyen/időszakban van. Jó éjt! :)

    előzmény:
    bijuca87 (143)
    2015-04-11  17:28
  9. 2015. Április 11. 17:28143.

    Sziasztok Lányok!


     


    Megtörtént nálunk is az első helyszíni szemle.


    Nagyon szép, igazi vidékies hangulatú. A belső térből ki lehet menni egy nagy terasz részre, ahol lehet dohányozni és levegőzni a nyári melegben.Külső szertartás megtartására is van lehetőség, ami nálunk fontos szempont volt. Gyönyörű erdei környezetben, ahol őzek is vannak. 


     


    Az árakkal kapcsolatban még egyeztetünk kell, mert mikor elmondtuk, hogy kb 70 fős lesz a vendégsereg a tulaj elkezdett gondolkodni, mert mondta, hogy általában 100 fős és afeletti lagzikat szoktak náluk tartani, de mint kiderült ebben az évben és a következőben is egyre több olyan megrendelésük van ahol csak 60-80 fős a létszám. Így mondta, hogy a mostani 9ezer ft/fős menü árat lehet h meg kell majd emelje 10ezer ft/fős-re , de ez majd az idei esküvők bevételeitől függ. Így megegyeztünk hogy majd még június végén beszélünk, hogy mi hogy döntöttünk a helyszínnel kapcsolatban és hogy ők emelik-e az árakat, vagy maradhat az eredeti 9ezer ft-os.Kérdezte hogy mégis akkor pontosan mikorra tervezzük a lagzit, megmondtuk a dátumot majd jelezte, hogy bocsi de akkora már van foglalásuk egy másik esküvőre. Azt hittem hogy csak én sietem így el a dolgokat, de úgy látszik, hogy más is gondolkodik előre a helyszíneket illetően.


     


    Remélem mindent megkérdeztem, mert annyira izgultam, hogy hirtelen azt sem tudtam h merre vagyok arccal!   

    előzmény:
    boikámé (142)
    2015-04-11  11:10
  10. 2015. Április 11. 11:10142.

    Sziasztok Lányok!


    Üdv az újaknak, és gratulálok én is :) Remélem egyre többen leszünk!


    Akik találtak már helyszínt gratula, akik előtte állnak kitartást, és ne szégyelljetek feltenni bután hangzó kérdéseket (pl. mióta működnek, hány fő szolgál fel, hogyan jelennek meg) amikor találkoztok személyesen is, hiszen ez a nap rólatok szól, illetve mi vagyunk a fizető fél, nem mindegy mire adjuk ki a pénzt.


    Nálunk szóba jött a polgári szertartás megtartása a helyszínen, szép és hangulatos lenne, de nem tudjuk mennyi plusz költséggel járna, így erről érdemben később tudok beszámolni. Nézegettünk templomokat is (csak képeken), lassan újra indul a szervezés, keresgélünk dekor ügyben is.


     


    Kivel mi újság? Hogy telt  Húsvét?


    Kellemes hétvégét, és jó tervezést 

    előzmény:
    boikámé (109)
    2015-03-24  22:22
  11. 2015. Április 10. 13:52141.

    Én is kinti szertartást szeretnék, de még konkrétumunk semmi nincs. Most fogjuk végigjárni a helyeket, a SZUSZ is benne van még a pakliba! :D Erdőspusztát néztem, nagyon szép a hely de én drágának találtam. Mi úgy néz ki olyan 100-120 között leszünk! Nekünk a Lovarda van még a kalapban arról hallottál valamit?


     

  12. 2015. Április 10. 13:21140.

    jaj de jó hogy van más debreceni menyasszony is!


    Az anyakönyvvezetőt egy rokonunk pár éve így oldatta meg, de azért utána kérdezek persze, lehet azóta változtak a szabályok.


    Mi a Szusz 80fős termében leszünk. 12000re van írva a menü/fő, de mi pl nem kérünk bele vendégvárást meg még pár dolgot, így változik az ár is. 


    Ti hányan lesztek? Milyen helyen terveztek? Nekünk fontos volt hogy kültéri szertartás legyen és legyen tó is a helyszínen. Van már kitűzött dátumotok?


    Még megnéztük a Szusz-on kívül a Paripás csárdát és a Erdőspuszta Club Hotelt is. utóbbit nagyon tudom ajánlani szép, hihetetlenül finom ételekkel, de végül nem az nyert, mert a nekünk megfelelő méretű terem egy borospincében lett volna és én nem vagyok jóban a föld alatti helyekkel (bár meg kell hagyni ez nagyon szép volt)

    előzmény:
    nora13 (139)
    2015-04-10  10:25
  13. 2015. Április 10. 10:25139.

    Anna665 mi is Debrecenbe szervezzük! :D Ti hol találtatok 10.000 Ft/fő étel + korlátlan italfogyasztással helyet! Elmondható? Vagy úgy is jó ha nem akarsz konkrét helyet írni hogy körülírod! Abból csak rájövök amennyit nézegettem már a helyeket!:D:D


    Az anyakönyvvezetőnél én úgy tudom csak közigazgatási határon belül mehet ki, ezt azért kérdezzétek meg!


     

  14. 2015. Április 9. 21:57138.

    Zenekarunk még nincs, de már kaptunk árajánlatokat... hát nem olcsók az egyszer biztos!


    A helyszínnél tényleg 10.000/fővel lehet átlagban számolni... bár nekünk abban már a korlátlan italfogyasztás is benne van rövidekkel. Persze ez vidéki nagyváros, Pest drágább. Érdemes még megkérdezni, hogy dekoráció ebben benne van-e vagy azért külön lehet/kell fizetni.


    Nekünk egy Debrecen melletti kis faluból (én ott laktam mikor még szüleimmel laktam) jön az anyakönyvvezető, de az esküvő Debrecenben lesz. Nekünk ezt ajánlották ismerősök, mert így biztosan meg lesz az az időpont amit mi szeretnénk. Szóval szerintem a térségen belül hívhatsz környező helyekről is, de persze érdemes utána járni ennek.


    Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én folyton nézegetem a dekorációkat, mit hogyan lehetne majd megcsinálni és szívem szerint már elkezdeném készítgetni őket... de mindig leállítom magam mert tudom hogy korai Ezzel szemben mondjuk az összes többi teendőt nem siettetem, csak kreatívkodni szeretnék már

    előzmény:
    flora88 (136)
    2015-04-09  16:52
  15. 2015. Április 9. 21:07137.

    Sziasztok!


     


    Mi most hétvégén megyünk megnézni az első helyszínt. A három kiválasztott hely közül ez tetszik a leginkább az internetes utánaérdeklődés alapján. Remélem élőben is olyan lesz amilyennek látszik, és a szolgáltatás is tetszeni fog nekünk. 


    Majd vasárnap írok, hogy mi történt a találkozón. 


     


     

    előzmény:
    flora88 (136)
    2015-04-09  16:52
  16. 2015. Április 9. 16:52136.

    Sziasztok!


    Üdv az újaknak: Szisza és nóra13! Jó, hogy egyre többen beszélgetünk! 


    Mi is elkezdtünk érdeklődni, bár egyelőre csak e-mailben. Kaptunk ajánlatokat, eléggé elképedtünk, hogy milyen árak vannak... Ahogy számolgattam általában 10.000 Ft/fős árakon lehet kalkulálni, néhol ebből még hiányzik a felszolgálási díj is... Van olyan hely, ahol hajnalban óránként terembérletet kell fizetni, van amelyik egyáltalán nem kér bérleti díjat. Érdemes utánakérdezni ezeknek. Rákérdeztünk a kültéri házasságkötés díjára, 100.000 Ft feletti összeget mondtak, a helyszínért nem kérnek semmit, ez a hivatal kiszállási díja... Esetleg abban tudtok segíteni, hogy a környező településeken is lehet érdeklődni kültéri esküvő ügyében vagy feltétlenül a helyi hivatalt kell felkérni? 


    Jövő hónapban mi is lefoglaljuk a helyszínt, mert bizony hamar elkapkodják a jobb helyeket. Utána valószínűleg a fotósnak fogunk szólni, őt már kiválasztottuk, így csak a dátumot kell egyeztetnünk vele. Majd a zenekar következik, őket is megkérdezzük, hogy szabadok-e az adott időponton, mert ilyenkor még talán lehet variálni, ha valakinek nem jó az a bizonyos szombat. 


    Anna665 sikerült a hétvégén lefoglalnotok a zenekart is?


    Ki hogy áll a szervezéssel?

  17. 2015. Április 9. 15:50135.

    Sziasztok!


     


    Mi is 2016-ra tervezzük az esküvőt párommal, csatlakoznék hozzátok én is. Mi most kezdünk helyszíneket nézegetni, de már a telefonos egyeztetés alatt is több helyen jelezték hogy 2016-ra májusra már nincs szombati hely........

  18. 2015. Április 3. 13:32133.

    Ohh de jó neked Anna665!!! Irigyellek, hogy már ezen túl vagytok! 


    Mi az ünnep után (jövőhét hétvégén) megyünk megnézni az első kiszemelt helyet.


     


    Igen fontos a zenekar mielőbbi lefoglalása és szerintem vőfély / ceremóniamester (persze ha lesz egyáltalán) terén is , mert ahogy olvasgattam és kértem ajánlatokat nagyon sokan írták már, hogy csak pár szabad helyük van a 2016-os évre.

    előzmény:
    Anna665 (132)
    2015-04-02  22:58
  19. 2015. Április 2. 22:58132.

    Hoztam egy kis helyzetjelentést:


    Megnéztük a helyszíneket és jelentem meg van a nyertes! Lefoglalózva még nincs, egy hónapig csak be vagyunk írva, de nem vagyunk kötelezve semmire. Azért egy hónap mert április végén szokták kihirdetni a következő évi áraikat, így addig nem várják el, hogy biztosra mondjuk mi sem.


    Az étterem és a hely is gyönyörű szép, hatalmas terasszal és a mellette lévő horgásztóra nyúló mólóval amin a polgári szertartás lesz. Meleg idő esetén a terem tó felé eső oldaláról lekerülnek a hatalmas ablakok így egy oldalra nyitott terünk lesz.


    A hét végéig szeretnénk lefoglalni még a zenekart (árajánlatokat várunk épp) és ezzel a mi részünkről egy időre le lesz rendezve az esküvő. Legalábbis tudtommal mást nem kell ennyivel előre lefoglalni, ugye? Úgy tervezzük, hogy kis pihi és ősztől újból ráállunk a témára


    Nálatok történt valami előre lépés azóta?

    előzmény:
    bijuca87 (1)
    2015-03-04  12:38
  20. 2015. Április 2. 16:46131.

    Köszönöm

    előzmény:
    bijuca87 (129)
    2015-04-02  15:24
  21. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. Április 2. 15:33130.

    Azt tudtátok, h ha -eseteg- lesz gyerek, akkor az anyakönyvezetőnél már megkérdezik, mikor a papirokat intezitek, h mi legyen a vezetékneve? 

    előzmény:
    bijuca87 (1)
    2015-03-04  12:38
  22. 2015. Április 2. 15:24129.

    Gratulálok Szisza. 


     

    előzmény:
    Szisza. (128)
    2015-04-02  11:59
  23. 2015. Április 2. 11:59128.

    Sziasztok!


    Múlt hét óta én is menyasszonyok táborát erősítem Mi is jövőre szeretnénk összeházasodni, bár mi külföldi, tengerparti esküvőben gondolkodunk, így sajnos kevésbé tudok veletek ötletelni :)  Ja és én is a kötőjeles megoldás mellett fogod dönteni nagy valószínűséggel :)

    előzmény:
    bijuca87 (1)
    2015-03-04  12:38
  24. 2015. Április 1. 08:31127.

    Én is azt javasolom, hogy ne azonnal döntsetek, hanem aludjatok még rá, ülepedjen az infó és az élmény. És azért óvatosan a foglalással, ha még nincs időpontotok az anyakönyvvezetőnél érhetnek meglepetések. 


    Ami még eszembe jutott: a felszolgálás módja - bár ez benne szokott lenni a menü ajánlatban. És az asztalok elrendezése (ez a létszámtól is függ és a terem elrendezésétől is).


    Nekem is fura lenne, ha egyszerre több lakodalom is lenne az étteremben, de érthető, hogy a vendéglátós, ha van rá módja kihasználja a kapacitását (neki komoly bevételkiesés, ha üresen állnak a termei). 

    előzmény:
    Anna665 (126)
    2015-03-31  23:23

Címlap

top