Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem akarjuk a gyereket

Ludmillabp
Létrehozva: 2016. október 19. 16:45

A férjemnek viszonya volt egy nőcskével. Nem tartott túl sokáig.  Fűt fát ígért és úgy döntöttem megbocsátok neki. Főleg mivel van három kicsi gyerekünk. Erre a csaj benyögte hogy csinált tesztet és olyan hat hetes terhes lehet. A férjem határozottan megmondta neki hogy vetesse el, mert semmiféle felelősséget nem vállal azért a kölyökért. És hogy csak úgy szülje meg ha egyedül vállalja, mert neki három gyereke van, sem több sem kevesebb. 


A lotyó viszont fenyegetőzik hogy majd a tartásdíjat fizethetjük. 


Mit csináljunk? Gondolom abortuszra nem kötelezhetjük de tehet a férjem írásban lemondó nyilatkozatot? Semmiféle formában nem kell nekünk az a gyerek. Nem szeretnénk azt sem, ha a családunk és a barátaink tudnának erről a kis malőrről. 

  1. 2016. október 27. 11:02451.

    ohh, nem kell 50 evet varni a katasztrofara, mar most folyamatban van. olvastam egy cikket hogy sok millio (a pontos szamra nem emlekszem, es most nincs kedvem keresgelni a neten) ferfinak nem jut feleseg, mert nincs eleg no. de ez nemcsak a Kinaban van igy, hanem tobb muzulman orszagban is.

    előzmény:
    Amarynda (445)
    2016-10-27  10:51
  2. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. október 27. 11:01450.

    valszeg könnyebb tovább fennmaradni, mint jóval hamarabb elaludni


    persze a nagy döglősöknek meg mindegy


    dec majd igy kezdem, hawaii-aleutian standard time  UTC/GMT -10 hours ebből megyel  cancun, quintana roo, mexico UTC/GMT -5 hours


    és vissza magyar

    előzmény:
    Amarynda (441)
    2016-10-27  10:42
  3. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. október 27. 10:56449.

    Persze, szabad véleménynyilvánítás van, mindenki azt ír, amit akar, nincs ezzel gond. Csak én már kicsit unom egyes fórumozók "mert én már régóta vagyok itt, és én bizony emlékszem arra, amikor 4 éve, 3 hónapja, 12 napja és lássuk csak... igen, pont 5 órája és 23 perce azt írta, hogy..." típusú "érveket". Az, hogy valakinek jó a memóriája, emellett meg még kurvára rá is ér, igazán magánügy :) Ráadásul ez az állandó múltban turkálás annyira szánalmas. Ezt nem veled kapcsolatban írtam, hanem úgy általában. Nem mindegy, ki mit csinált a múltban? Minden nap egy új esély, és mindenkinek joga van új lapot húzni.

    előzmény:
    Amarynda (439)
    2016-10-27  10:40
  4. 2016. október 27. 10:55448.

    a ferjemek is 3 an voltak testverek. 3 total kulonbozo ember lett beloluk pedig ugyanazok a szulok es ugyanaz a neveles hatott rajuk.

    előzmény:
    évi* (446)
    2016-10-27  10:54
  5. 2016. október 27. 10:54447.

    azert nagyon szornyu hogy Mo on meg mindig ez a szemlelet. itt pl. az intezmenyekben nevelt sulyosan nyomorekokat is kihozzak a toloszekben elviszik oket a parkba stb. es senki nem tesz rajuk semmifele megjegyzest , rajuk mosolyognak az embere, pedig sokon latszik hogy fel se fogja.


    mint ahogy nincsenek indiszkret kerdesek a "mikor jon mar a baba es a mennyi a havi jovedelmed es mibol vetted a legujabb izedet, es mibol telik neked a Bahamakra menni es meg sorolhatnank.


    ezek a maganelet intim szferai akiket meg a nagyon alulkepzett egyszeru ausztralok sem lepnek tul soha.

    előzmény:
    Jucigirl (443)
    2016-10-27  10:44
  6. 2016. október 27. 10:54446.

    3 teljesen különböző gyerekem van, így egyetértek abban, hogy a nevelés nem mindenható.

    előzmény:
    Amarynda (444)
    2016-10-27  10:48
  7. 2016. október 27. 10:51445.

    sokszor legondolkozom mi lesz 50 ev mulva Kinaban ha nem engednek elegendo lanyt szuletni. fogalmam sincs ez miert nem jut sokaknak az eszebe?


    az anyai osztonok , szeretet egy olyan bonyolult szoveveny hogy legtobbszor maguk az erintettek se ertik se az indulataikat se az erzeseiket.

    előzmény:
    saschamora (442)
    2016-10-27  10:43
  8. 2016. október 27. 10:48444.

    Igen igy van. Nekem pl. az allataim borzaszto nagy energiat adnak mert tudom hogy mi a ferjemmel szeretjuk oket es ellatjuk oket, tehat vigyaznunk kell magunkra es egymasra hogy ok ne keruljenek kiszolgaltatott helyzetbe.


    Tudom ez furcsa hogy az allatokkal kapcsolatban igy erzek, de en azt gondolom( tapasztalatom igy mutatja) hogy az emberek , gyerekek sokkal tobb fajdalmat kepesek akarva vagy akaratlanul adni egy embernek mint az allatok. es nekem mondhat mindenki amit akar nem minden azon mulik hogy a szulo hogyan nevelte milyen peldat mutatott a gyerekenek.


    a genek orokseget nem lehet teljesen semlegesiteni ezt ma mar mindenki tudja.

    előzmény:
    évi* (440)
    2016-10-27  10:41
  9. 2016. október 27. 10:44443.

    Mondjuk ez nagyon jó tanulság arra, hogy nem kell előre ítélkezni. Mert ugye ha hamarabb írja, hogy mitől sérült a gyerek, akkor már más a megítélése. (Bár a topic témáját illetően még az sem igazán lényeges, hogy beteg-e vagy nem). De ha mondjuk ezt az anyukát valaki látta volna az úton a beteg kisfiával, miközben terhes a másikkal, már ment volna a pusmogás, hogy "na ha első beteg lehet, hogy a másik is az lesz. Minek kockáztat még egy beteg gyereket?" És ez nagyon jellemző, az emberek ítélkeznek anélkül, hogy ismernék a másikat, vagy a körülményeit. 
    Akár lehet egy gyerek fogyatékos valami későbbi betegség miatt is. Vagy például sok minden van, amit nem lehet méhen belül kimutatni, sőt még születéskor sem.
    Az meg, hogy két éves gyerek szintjén van a kisgyerek: nem tudom, hogy mennyire fejleszthető, vagy milyen szinten áll pontosan, de egy két éves már simán megy, beszél, eszik önállóan, van aki már szobatiszta is ennyi idősen, de attól még nyilván állandó ellátásra szorul. Legalábbis ha az én lányomból indulok ki, hogy milyen volt anno. 

    előzmény:
    Amarynda (432)
    2016-10-27  10:04
  10. 2016. október 27. 10:43442.

    ha a TERMESZETROL beszelunk, akkor "termeszetesen" nincsenek abszolutumok!:) kivetelek vannak, voltak, es lesznek, de ezek nem gatoljak meg a genetikai kod egyetlen celjat, ami a tuleles, es szaporodas. hogy ez lehetseges legyen, megaldotta, vagy megverte (kinek mi) a not az osztonos kotodessel a kolyke fele, amit akar szeretetnek is nevezhetunk. mert ugye, ha nem lenne az a melyen kodolt osztonos "cucc", rosseb szorakozna a sok kis -kezdetben testen belul, kilenc honappal kesobb kivul- kovetelezo kis "parazitaval". persze a kultura is segitette a folyamatot, aminek eredmenyekent mar 7 milliard testverunk van. de a kulturat ne keverjuk a biologiaval. a kinai, (es az indiai is) egy ilyen "kulturalis" eset. a kinai tradicio szerint a fiugyermek hazaviszi a feleseget, es egyutt gondoskodnak a szulokrol, mig a lany elmegy. a biologiai kod elsodleges celja, es szuksege a tuleles. a leanygyermekuket vizbe fojto nok ezt a szukseguket biztositjak. tehat gyorsan megfojtjak, hogy ne kelljen etetni, gondoskodni rola, ne legyen ideje elovenni a bombabiztos tulelesi strategiat, a mosolyvalutat, mert akkor vege, elkezdodik a kotodes, es onnantol problemas lenne kiirtani. nem veletlenul vegeznek a csunya feladattal azonnal, a szules utan.  (kinaban igen sok ember el anyakonyvi regisztracio nelkul, az egy gyerek politikajanak okan. ok azok, akiket a mamajuk nem tudott elpusztitatni)

    előzmény:
    Amarynda (429)
    2016-10-27  09:48
  11. 2016. október 27. 10:42441.

    amikor megerkeztunk ide 1988 ban teljesen ossze voltunk zavarodva a sok atszallas, varakozas miatt (elso repuloutam volt) itteni ido szerint 2 ora volt delutan, senki se fekudt le este 11 ig es egesz jol atalltunk par nap alatt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (438)
    2016-10-27  10:36
  12. 2016. október 27. 10:41440.

    Ehhez kell igazán erősnek lenni, amiket Te kibírtál. :-(


    Igen, mások vagyunk, és valóban nincs ezzel gond. Én arról sem gondolok semmi negatívat, aki a sérült gyereket intézetbe adná, mert abszolút semmi közöm hozzá. Csak magamról tudok nyilatkozni, én úgy éreznék vele szemben, hogy ő a legkiszolgáltatottabb, és ha már az anyjára sem számíthat, akkor tényleg tök egyedül van ezen a világon, és itt nem számítana, hogy nekem mennyire nehéz.


    Öngyilkosság: Ezzel úgy vagyok, hogy ezt a "luxust" nem engedhetem meg magamnak, ha gyerekeim vannak.

    előzmény:
    Amarynda (436)
    2016-10-27  10:34
  13. 2016. október 27. 10:40439.

    en megprobaltam. nem egyszer tobbszor. kertem hogy ne szolitson meg ne irkaljon hozzam hozzaszolasokat velemenyeket stb. mert nem akarok vele erintkezni.


    mivel nem hasznal hat igy kezelem a konfliktust.


    azt hogy ki miota van itt nem elony vagy hatrany miatt irtam hanem azert mert  sokszor vannak olyan elozmenyek amiket egy ujabb forumozo nem tudhat. a BF es koztem levo viszont pl. asztanaviszta ismeri amennyire itt ismerhetjuk egymast mert mar regota itt van. kizarolag ezert irtam.


    az meg hogy ki mit ir le egy hszolasban szinten az o dolga, ahogy te leirtad a te velemenyedet ugy leirtam /leirtak masok is. gondolom ez igy fog menni ezen tul is. ez egy nyilvanos hely ahol nyilvanosan szol mindenki hozza , ha zart topic lenne akkor pl. akit nem erdekel a tema es nem akarja olvasni nem is latna. de ezt te is tudod.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (437)
    2016-10-27  10:35
  14. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. október 27. 10:36438.

    azt elhiszem. sokszor ha valaki hazajon hosszabb utrol (baratnomek Franciaorszagban voltak 3 honapig) ket hetbe telt mire visszaalltak raadasul par hete allitottunk orat is.

    idézet:
    Amarynda (421)
    2016-10-27 08:50:10

    keletről nugyat felé nincs bajom


    aznap annyival többet maradok ébren + 6-10 óra, ottani este fekszem le és simán kelek az ottani reggel


     

    előzmény:
    Amarynda (421)
    2016-10-27  08:50
  15. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. október 27. 10:35437.

    Értem, de erre írtam, hogy ez a kettőtök magánügye, rendezzétek le egymás között, a ti konfliktusotokhoz semmi köze harmadik személynek. Se nekem, se másnak. Se te, se Babyface nem vagytok óvodások, hogy az óvó néninek kelljen köztetek rendet tenni.


    A másik. Szerintem egy fórumnak semmi szüksége önkéntes rendőrökre. Az, hogy ki mióta fórumozik itt, ki mire emlékszik, ki kinek a hozzászólását jegyezte meg, és kinek mi a véleménye X vagy Y fórumozóról, teljesen magánügy. Ha én nem kedvelek egy fórumozót, akkor nem lépek vele kapcsolatba: nem olvasom el a hozzászólásait, vagy legalábbis nem reagálok rá. Senki nincs itt feljogosítva arra, hogy többnek képzelje itt magát - mondjuk pusztán azáltal, hogy régebben van itt. Ez nem előny, nem hátrány, pusztán csak egy tény.

    előzmény:
    Amarynda (425)
    2016-10-27  09:09
  16. 2016. október 27. 10:34436.

    Nem vagyunk egyformak es ez igy van jol ettol kerek a vilag. Amennyire en megismertelek teged egy eros egyeniseg lehetsz es jo idegeid is vannak hozza azt hiszem.


    Ram is sokan azt mondjak hogy eros vagyok mindig talpra esek mint a macska viszont rendkivul rosszak az idegeim. Azutan romlott meg ilyen extreme allapotra amikor meghalt a fiam es elotte evben lettem rakos. a ket dolog 9 honap alatt tortent es  valoszinuleg ezert is vagyok sokkal turelmetlenebb ugy altalaban az "elettel" szemben.


    Azt gondolom keptelen lennek elviselni egy beteg gyerekkel a megsokszorozodott kotelessegeket, es azt is gondolom hogy nagyon hamar meggyulolnem szegenyt amiert "ezt dobta a gep". Biztosan mindent megtennek hogy a legmagasabb szintu legjobb ellatast kapja nem hagynam magara es latogatnam stb. de nem lennek kepes arra hogy az otthonomban folyamatosan vele legyek.


    Tulajdonkeppen az is elofordulhatna hogy elkeseseredesemben nem ot bantanam hanem ongyilkos lennek mert nem birnam a megterhelest.


    Jobb ha az ember tisztaban van a sajat terhelhetosegevel es annak megfeleloen cselekszik.


     


     

    előzmény:
    évi* (433)
    2016-10-27  10:11
  17. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. október 27. 10:32435.

    a legtőbb örül, hogy végre van pina és nem recska


    ja és cseléd az anyja után

    idézet:
    ugyintezo.a (322)
    2016-10-25 13:54:22

    Olvasgatom itt az asszonyságokat, és nem hiszem el amit látok.


    Adott egy nő (több is akár), aki átlag alatti kinézettel megismer egy átlag alatti palit. Szül neki egy fogyatékos gyereket. Teljesen mindegy hogy a gyerek miként sérült, súlyosan fogyatékossá vált. Erre, a férj kérésére még rászül egy másodikat, hogy a harmadikat ki erőszakolta ki, az rejtély.


    Nevelgetik a csöppségeket, apa szereti anyát, apa szereti a gyerekeit, főleg a fogyatékosat, és semmim pénzért nem válna meg tőle. Sem a kis családtól. Ebben a fene nagy szeretetben és összetartásban anyuka mégis valahogy leamortizálódik, de apuka még így is szereti anyát és a családot.


    Csak éppen félrelép. Csak éppen gyereket csinál házasságon kívül. De apa nagyon szereti anyát és a gyerekeit...


    És még azt sem lehet rájuk mondani hogy parasztok lennének az ilyen nők, mert egy parasztasszony az egyszerű eszével már régen feladta volna  helyükben ezt a hatalmas szeretetképet a családról.


    És ismételten kik a hülye bugrisok? Hát azok, akik meg merik mondani hogy hogyan kell normálisan élni. Ezeknek a libáknak csak az nem tűnik fel a hatalmas emancipált szívükkel és fene nagy okosságukkal, hogy szart sem érnek mint nők. Irigyek, házsártosak, panaszkodnak. Szerintük minden bajnak a férfi az okozója. Mi a francért kell ezeknek férj, gyerek?

    idézet:
    Nikita 666 (416)
    2016-10-26 23:33:29

    babajáték kell a jószágösztönből eredően


    a csóróknak pasi is hozzá, hogy a hóbortjukat tudják finanszíroztatni, egészben vagy részben


     


    valahogy leamortizálódik, nem valahogy,


    hanem a szüldögéléstől + az idő vasfogától


    mert egy parasztasszony az egyszerű eszével már régen feladta volna  helyükben ezt a hatalmas szeretetképe


    mondják van a józanparaszti ész


    itt van, mert a nő számol és látja gebasz van a buxában, ha apucit bassza ki


     

    előzmény:
    Nikita 666 (416)
    2016-10-26  23:33
  18. 2016. október 27. 10:14434.

    igen, az is tarsadalmi halal volt, ha beteg gyerek volt a csaladban, de ez hatalmasat valtozott az utobbi evtizedekben. a sulyosan beteg gyerek specializalt intezetbe adasaval kapcsolatosan nem mozdult egy lepest sem a mentalitas.

    előzmény:
    Babyface83 (418)
    2016-10-27  02:31
  19. 2016. október 27. 10:11433.

    Ez csak a többi hozzászóló számára nem mindegy, mert max. más a TI-ről a véleményük.


    Ez a család helyzetén nem változtat, mert ugye ezt Apu eddig is tudta. Ebben a tudatban vállaltak még 2 gyereket. Apu is ott volt.


    Nem, nem jó nekik így. Már attól a perctől nem jó, hogy nem egészséges a gyerekük. Attól valószínűleg nem lenne jobb, ha lepasszolnák. Anyunak lenne szabadideje, ez tény, de lehet, hogy ilyen áron nem kér belőle. Mondom, én megértem, én is vállalnám a beteg gyerekemet, és nem, nekem sem lenne jó. Szar lenne, nagyon, de ilyet dobott a gép... :-(

    előzmény:
    Amarynda (432)
    2016-10-27  10:04
  20. 2016. október 27. 10:04432.

    350 hozzaszolasig "elfelejtette " megemliteni hogy a gyerek nem volt beteg szuletese elott es szuleskor serult meg. es addig azt se mondta hogy a gyerek kommunikal, jar jatszik hordjak fejleszteni stb.


    erdekes modon ez csak akkor lett tudatva, pedig nagyon nem mindegy .

    előzmény:
    évi* (427)
    2016-10-27  09:27
  21. 2016. október 27. 09:56431.

    Persze igazad van ez mindenkinek a sajat dontese. Ha nekik igy TENYLEG JO az az o dolguk. sajnos nekem ebbol az egesz topicbol nem az jott le hogy ebben a szituban barkinek barmi is jo lenne.


    en oszinten megmondom alapbol azt nem hiszem hogy a ferj elso es utolso felrelepese volt mivel ez is fel evig tartott es ha a feleseg nem talalja meg a bizonyitekot ki se derul.


    es azt is o irta hogy a ferj fizetesebol elnek, ami azt mutatja hogy barmennyi ujabb "malor" lesz meg fog bocsajtani vagy szemet huny mert a ferfi keresete nelkul tehetetlen lenne.

    előzmény:
    évi* (424)
    2016-10-27  09:09
  22. 2016. október 27. 09:52430.

    hat van akinel belefer hogy mellette "szeretnek egy masik no", nem mindenkinel. Foleg ugy nem hogy ennek a szeretetnek a kovetkezmenyet egesz eletben viselni kell.


    nagyon nem ferne bele nalam hogy egyszerre tobben legyunk szeretve.


    Nem poligamiaban elunk akkor ha valaki igy akar elni azt elore tisztazni kell. gondolom a TI eseteben errol szo se volt.

    előzmény:
    kacsa76 (419)
    2016-10-27  05:54
  23. 2016. október 27. 09:48429.

    ha ez igy lenne akkor nem lenne anya aki esetleg tobb gyereket is megoli. nincs osztonos anyai szeretet MINDENKIBEN.


    van aki mar akkor gyuloli a gyereket (ez egy nagyon sarkos pelda) amikor meg a mehben van.


    es van aki mar akkor is szereti amikor meg meg sem fogant.


    Ha az osztonos anyai szeretet mindenkinel mukodne akkor nem lennenek halalra razott falhoz vagott csecsemok WC be dobott ujszulottek stb.


    ez csak egy idealis "kivansag" lenne . Gondolod hogy Kinaban ahol a nok sokszor maguk fojtjak vizbe MA IS a lanycsecsemot ott mukodik barmilyen anyai oszton?

    előzmény:
    saschamora (411)
    2016-10-26  20:23
  24. 2016. október 27. 09:37428.

    Nem forgattam ki amit írtál. A feltétel nélküli szeretet olyan szinten, ahogy írtad... Paradoxon. Akiben csak egy csipet szeretet pislákol, vannak vannak olyan gyűlöletes tettek, amiket nem szeretni, de elfogadni sem tud, még akkor sem, ha a gyereke csinálja. 

    idézet:
    Carpaccio (379)
    2016-10-25 20:20:30

    Nalad a pont.


    Vannak megbocsajthatatlan bunok amikre semmi fele feltetel nelkuli szeretet nem magyarazat.


     

    előzmény:
    Carpaccio (379)
    2016-10-25  20:20
  25. 2016. október 27. 09:27427.

    Nekem pl eszembe sem jutott felelőtlennek tartani. Annyi dolog miatt lehet egy gyerek sérült, hogy fel sem merült, hogy ő ezt "magának akarta".


    Lehet, hogy eü-s múltam miatt...akár elüthette egy autó, vagy más baleset. Ezer és egy oka lehet. Egy rossz másodperc, és örökre megváltozik a világ egy család számára.

    előzmény:
    Amarynda (426)
    2016-10-27  09:18

Címlap

top