Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Baj van a lányommal!

Adni
Létrehozva: 2017. Április 30. 17:01

Sziasztok!


Egy kis segítségre lenne szükségem. Az egész pár hete kezdődött mikor a lányom említette hogy lesz valami osztálytábor és hogy menni szeretne rá. Ezzel eddig semmi baj nem volt. Viszont az indulás előtti reggel kicsit összekaptunk. Szép hátközépig érő haját le akarta vágatni valami szörnyen rövidre. A témát már előtte is megpróbálta fel-fel hozogatni de sose mondta ki. (nem is nagyon engedtem volna maximum egy picit) A vita úgy fejeződött be hogy közölte: Nem baj az én életemet úgy se te döntöd el! A tábor közel egy hetes volt. Ezalatt beláttam hogy egy kicsit igaza van és én is engedhettem volna kicsit úgy hogy gondoltam magam hogy majd amikor hazajön megbeszéljük a közös elképzelést és egy kicsit váll alá vagy lapockáig érő hajat vágatunk. A tábornak vége lett. Egyedül jött haza mivel közel lakunk az iskolához. Mikor beállított éppen főztem és csak annyit hallottam hogy halkan az orra alatt köszön hogy szia. Kicsit fura volt de gondoltam még haragszik rám. Mikor felszóltam hogy kész az ebéd lejött és amikor megláttam leejtettem a tányérokat. NEM VOLT HAJA. Vagyis a magam módján az az 1 cm ott volt de gondolom egyik nőnek se kell mondanom hogy az nem haj. Majdnem sírtam és mikor megkérdeztem mi történt csak visszaszólt: ez csak haj és úgy is visszanő! Amiben mondjuk igaza is van de kérdés hogy 3 vagy 4 év alatt. Mi lehet a baja? Lehet nem is ő volt hanem valami tábori csíny áldozata lett? Vagy ilyenkor mit kell tenni? Még sosem voltam ilyen szituációban. kérlek segítsetek.
a válaszokat előre s köszönöm

  1. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. május 3. 07:05276.

    már a történelem megmutatta


    idomítással, diktátumokkal, kuss a neved kölyökkel.....


    nem lesznek a gyerekekből normális felnőttek


    századokon át tűzre tették a papok kínozták, felnégyelték..... az embereket és még se lettek angyalok


    egyre több tróger lett csak


    az arab nyilvánosan leüti a fejét a kezét...... a bűnösnek még ma is


    és még se lesznek angyalok


    ameddig nem tanítják az embereket és nem érzik magukénak a tisztességes életvitelre az igényt


    csak azzal fenyegetik, hogy büntetést kap ha elkapják....... az istenük kibbassza a paradicsomból őket....


    addig nagy eredmény nem lesz


     


    egy tinilánynak magától kell érezni, hogy szánalmas szerencsétlenek a szabott varrott feltöltött műpicsák


    erre kell megtanitani 14 éves koráig


    mert azok neki fesza emberek, akkor közéjük akar tartozni


    és azzal nem lehet visszatartani, hogy megtiltja szóban az anyja és az apja ha egyáltalán apja is van


     


     

    előzmény:
    Nikita 666 (268)
    2017-05-02  21:08
  2. 2017. május 3. 06:10275.

    Ez a -kell a férfiaknak- kifejezés  nálam eléggé kiveri a  biztositékot


    mi az hogy kell a férfiaknak.. mire kell?   egy dugásra vagy társnak??


    aki társat keres az nem hajhosszúságot és hasonlókat fog nézni..a férfi.. mondom. férfi--- nem  valami himnemű képződmény. 


    aztán ahhoz a -kelléshez- remélhetőleg a nőnek is lesz egy- két szava.. A nőnek vajon kell -e az adott hímnemű egyed... vagy örüljön ha a teremtés koronája szemet vetett rá.


    Ha meg nem müködik a kémia akkor megette a fene az egészet... 


     

    előzmény:
    Babyface83 (274)
    2017-05-03  01:51
  3. 2017. május 3. 01:51274.

    Egy kicsit bővebben kifejtem, mert már előre látom, hogy mibe fogsz belekötni. Szóval ennek a lényege szerintem az, hogy nem akkor kell megfogni egy kislányt/nagylányt, amikor el akar menni egy plasztikai sebészhez. Akkor már késő. Az már baj, ha ő úgy érzi, hogy neki erre szüksége van ahhoz, hogy boldog legyen. Mármint az óriás cicikre, kacsaszájra, stb (most nem arról beszélek, amikor egy nő aránytalanul lapos, vagy mondjuk hatalmas kampós orra van, mert azt valahol megértem, ha valaki korrigáltatni akarja a feltűnő testi hibákat). És ezért hatalmas öngól, amit magyarázni próbáltál, és utána ezzel a példával érveltél. Ha egy kislány fejében elültetjük a gondolatot, hogy csak akkor fogsz kelleni egy valamirevaló férfinak, ha így és így nézel ki, pont az vezethet szélsőséges esetben ilyen tragédiákhoz. Persze még ezer más oka is lehet, de ez az egyik...


    Az nem baj, ha tetszeni akarunk a másik nemnek. Sőt, az normális, természetes. És pont azért, mert természetes, nem kellene erőltetni, túlzásokba üldözni egy lányt/nőt azzal, hogy meg akarjuk neki szabni, hogy milyen külső az, ami tetszik a férfiaknak. Már csak azért sem, mert a férfiak ízlése is elég különböző. És közhely, de nagyon igaz úgy általánosságban, hogy azok a nők szoktak tetszeni a férfiaknak, akik jól érzik magukat a bőrükben. Ha valaki 1 centis hajjal érzi csinosnak magát, azon mindig látszani fog, hogy feszeng a hosszú, számára kényelmetlen loboncával. Mondom ezt seggig érő hajjal, mert én így érzem jól magam, annak ellenére, amit már korábban kifejtettem, hogy kislány koromban nagy harcot vívtam a szüleimmel, hogy egyszer levágathassam :)

    előzmény:
    Babyface83 (271)
    2017-05-02  21:28
  4. 2017. május 2. 21:41273.

    Már megint ennek a kamu homoki négernek a haknijával van tele a topik?

  5. 2017. május 2. 21:33272.

    hm... szerintem jó meglátás...  


     

    előzmény:
    Babyface83 (271)
    2017-05-02  21:28
  6. 2017. május 2. 21:28271.

    Szerintem az ilyen plasztikai műtét függő lányok, nők érzelmileg sérültek. Mondjuk mert arra nevelték őket, hogy az életcéljuk legyen az, hogy a pasiknak bejöjjenek, és beléjük lett verve, hogy márpedig csak akkor találsz normális férjet, ha nagy cicid van, feszes segged, lapos hasad. Vagy épp hosszú hajad...

    előzmény:
    Nikita 666 (268)
    2017-05-02  21:08
  7. 2017. május 2. 21:22270.

    Mármint kit? A gyerekemet? Nem, nem ütötte meg soha senki, legalábbis ahogy én tudom. Persze lehet, hogy az oviban odasózott neki egyet egy kölök a kislapáttal, de most nem ilyesmiről beszélünk.


    Én nem gondolom, hogy egy férfi attól lesz férfi, hogy az anyja üti. A harcművészetes dolgot pedig még mindig nem értem, biztos nem vágott fejbe elégszer az anyám... De nem látom az összefüggést a harcművészet és aközött, hogy egy gyerek erőszak áldozata lesz a szülei által. Mert az anyai pofon is erőszak. Törvény bünteti. Megszeged a törvényt azáltal, ha megütsz egy kiskorút, akkor is, ha a kiskorú a saját gyereked. Igen, akkor is, ha a fenekére versz, vagy szájon vágod egyszer. Az más kérdés, hogy mennyire valósul meg a gyakorlatban ennek a szankcionálása.


    Egy kamasz pofozását pedig még egy kisgyerek ütlegelésénél is értelmetlenebbnek tartom. A kisgyereknél még működhet, olyan szempontból, hogy nem csinálja a tiltott dolgot, mert fél a pofontól. Ez sem helyes, sokkal több értelme van, ha azért nem csinálja a tiltott dolgot, mert megértetik vele, hogy miért tiltott, bár az utóbbi a nehezebbik út, ez tény. De egy kamasznál a pofozkodás csak dühöt és dacot szül. Valamint totálisan aláássa a szülői tekintélyt, ha a szülőnek nincs más eszköze arra, hogy jobb belátásra bírja, mint a pofon.

    előzmény:
    Nikita 666 (265)
    2017-05-02  20:31
  8. 2017. május 2. 21:15269.

    hozzászóltam


    azért ez nem ugyanaz mint  haj. 


    a haj ugyanis kinő- lenő  ill mindenféle frizura vágható belőle. 

    előzmény:
    ladybird65 (266)
    2017-05-02  20:38
  9. 2017. május 2. 21:08268.

    Liilla, most olvastam egy cikket az NLC-től, egy 23 éves fiatal nő halt meg a műtőasztalon. 17 éves korától végeztetett magán rengeteg plasztikai műtétet.


    Tudom, ez nem a hajvágás kategória, de az alap ugyanaz. Ugyanis ennek a lánynak biztosan volt édesanyja, aki bizony hagyta hogy a lánya azt tegyen amit akar. És az első látványos műtét után már nincs megállás, nincs anyai szép szó, megbeszélés. Megy a feje után.


    A cikk bemutatja azt hogy mi történik akkor, amikor egy szülő, egy anya nem tud hatni a gyerekére, mert a gyerek szabad ember, azt tesz amit akar, a saját kárán tanul. Anyuka ezzel az elgondolással elvezette a gyerekét a sírhoz.


    A kommentelők a lányt szidják. Csúnya. Valóban csúnya lett. De volt egy pont amikor ez megállítható lett volna, csak épp nem a megfelelő szülők nevelték a lányt. Egy 23 éves már nem kislány, de a nőtől érzelmi és szellemi szempontból igen messze áll. A nagykorúság csak egy szám, a nevelés, az érés a 25., 30. életév táján fejeződik be.

    előzmény:
    Lillaréka (267)
    2017-05-02  20:45
  10. 2017. május 2. 20:45267.

    Látszik is a topikon... 

    előzmény:
    ladybird65 (266)
    2017-05-02  20:38
  11. 2017. május 2. 20:38266.

    Milyen igaz. A főiskolán didaktika órán szokta mondani a tanárunk, hogy "Hosszú és rögös a tanítás útja, ám rövid és hathatós a példáé." De már nem emlékszem, kitől van a bölcselet.

    előzmény:
    Lillaréka (263)
    2017-05-02  20:20
  12. 2017. május 2. 20:31265.

    Te tényleg nem érted.


    Megmutattad hogy bírsz egy kisgyerekkel. Én kamaszról beszéltem.


    A ti családotokban nem szokás soha egyetlen pofont sem adni. Rendben. Megkérdeztem, őt sem ütötte meg soha senki? Kétlem.


    De egy valamit árulj már el. Hogyan akarsz férfit nevelni a fiadból, ha nem tudod hogyan "működik" egy férfi? Amire te azt mondod hogy orbitális baromság, az azt mutatja hogy fogalmad sincs mit takar a harcművészet.


    Imádom hogy ennyire értetlen vagy. Most kábé negyedszerre fogom leírni, de nem baj. Egy fiú az ütésekből tanulja meg hogy mi a fizikai fájdalom, és a saját ütlegeiből tanulja meg azt, hogy mekkorát kell ahhoz ütnie, hogy ne okozzon maradandó károsodást.


    És még egyszer rágjuk át magunkat rajta a gyenge felfogás miatt, NEM verésről, és NEM verekedésről írtam.


    Attól hogy te kifigurázol dolgokat, még nem leszel jópofi.

    előzmény:
    Babyface83 (259)
    2017-05-02  20:13
  13. 2017. május 2. 20:22264.

    Nem hinném, hogy Niki trollkodásából kellene tanulnunk a muzulmán világról. Elhiszem, hogy vannak olyan családok is, akik ilyen barbár módon működnek, ahogy ő felvázolta, de szerintem hiba lenne általánosítani.

    idézet:
    Babyface83 (261)
    2017-05-02 20:15:35

    Nem is tudom, arra nem gondolsz, hogy más népeknek esetleg az a barbár, amit te teszel?

    előzmény:
    Babyface83 (261)
    2017-05-02  20:15
  14. 2017. május 2. 20:20263.

    Épp arra gondoltam hogy  hiba általánositani 


    és az biztos hogy európa közepén nekem  inkább a nyugati civilizáció a követendő példa...  ill onnan majd azt teszem magamévá ami nekem szimpatikus.. nevezetesen hogy ha a topiktémánál maradunk.. akkor az hogy a gyerek.. legyen az akár fiú akár lány.. szabad akarátából döntsön a saját dolgaiban..  a korának megfelelően persze. 


    legyen az hajviselet  ruházkodás.. vagy továbbtanulás.. 


    nevelni meg példával nevelünk... elsősorban. 

    előzmény:
    Babyface83 (261)
    2017-05-02  20:15
  15. 2017. május 2. 20:20262.

    Nekem is a marhapiac jutott eszembe.....

    idézet:
    ladybird65 (253)
    2017-05-02 19:51:37

    Isten adja hogy mindenről az jusson eszedbe.


    Most mit tudok erre mást mondani? Ahelyett hogy kérdeznél ha nem tudsz valamit, az alapján ítélkezel amit TV-ből hallasz, könyvben olvasol.


    Még szerencse hogy a négerek messze élnek tőlünk, szegény fejük hová lenne a tudatlan megbélyegzésetek miatt? Esetleg az indiaiak. Mindegy. Ha egy népcsoport más kultúrával bír, azt eleve elutasítja a jó magyar nép. Csakis és kizárólag az a jó, amit mi teszünk. Másokat pokolra lehet küldeni, mert más értékeket követnek.

    előzmény:
    ladybird65 (253)
    2017-05-02  19:51
  16. 2017. május 2. 20:15261.

    Nem hinném, hogy Niki trollkodásából kellene tanulnunk a muzulmán világról. Elhiszem, hogy vannak olyan családok is, akik ilyen barbár módon működnek, ahogy ő felvázolta, de szerintem hiba lenne általánosítani.

    előzmény:
    Lillaréka (227)
    2017-05-02  18:59
  17. 2017. május 2. 20:14260.

    Feleslegesnek tartok ilyesmit közölni, hiszen a mi életünk, mi éljük, senkinek semmi köze hozzá.


    Soha nem mondtam olyasmit hogy nem élhet más nővel nemi életet, ami nem azonos azzal, hogy nemi életet él más nővel is.


    Ügyintézővel elég lazák vagyunk, időnként beszélgetünk. És ha én azt írom hogy elment a társam csajozni, akkor pontosan tudja hogy vagy itt van mellettem mint ahogy most is, vagy a barátainak segít, vagy pedig edzésen van, esetleg valami más. Ha más nővel is szeretne nemi életet élni az pedig az ő dolga, nem vagyunk egymás tulajdonai. A teste az övé, a lelke az enyém. Mérlegre téve a kettőt nem kétséges hogy merre billen a mérleg nyelve.


    Kevés nő képes elérni azt, hogy egy férfi úgy maradjon mellette, önszántából úgy legyen hűséges, hogy közben bármit megtehetne. Nekem pedig elég önbizalmam van ahhoz, hogy egy testi hűtlenség esetén ne verjem a fejem a falba.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (252)
    2017-05-02  19:48
  18. 2017. május 2. 20:13259.

    Nikike, nekem már a gyerekem születése előtt megjósoltátok, hogy 1-2 éven belül nyitogatom a topicokat, hogy nem bírok vele, amikor akkor szóba került, hogy nem kívánok majd rajta fizikai erőszakot alkalmazni. Sőt, azt is megkaptam, hogy majd a 3 éves kort sem éri meg, mert majd biztos elcsapja az autó, ha nem képelem fel, amikor ki akarna menni az útra. Mondjuk azt is megjósoltátok, hogy majd jól megcsal és elhagy a férjem. Még hosszan folytathatnám a sort, el kell keserítselek, egyik jóslat sem jött be.


    Emberek vagyunk, civilizáltak. Van agyunk, és tudunk kommunikálni. Vannak egyéb eszközeink is a gyereknevelésre, nem a verés. Nálunk így szokás. Nem ütjük azt, akit szeretünk. Akkor sem, ha a másik olyat tesz, ami nekünk nem tetszik. A férjem sem képel fel, ha nem tetszik neki valami, és én sem vágom pofán fordított esetben. Az egyik legrosszabb példa az, ha a szülő azt tanítja a gyerekének, hogy ha valami nem tetszik, ütni kell.


    Hogy a harcművészeteket ide kevered, orbitális ostobaság, de tőled megszokhattuk. Úgy tanuljon meg ütni, hogy én ütöm? Ilyenkor vissza kéne ütnie, vagy hogy érted? Nem hiszem, hogy a gyerekemnek úgy kellene megtanulnia megvédeni magát, hogy én felpofozom. Az izmai erősítésére is el tudok képzelni optimálisabb megoldást annál, mint hogy az anyjával verekszik :)

    előzmény:
    Nikita 666 (207)
    2017-05-02  18:18
  19. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2017. május 2. 20:10258.

    A meglehetosen taszito, korlatolt, felsobbrendu attitud, ami a hszeidbol lejon, bizony maga a valosag. 

    előzmény:
    Nikita 666 (248)
    2017-05-02  19:40
  20. 2017. május 2. 20:10257.

    Igen, eszrevettem.

    előzmény:
    ladybird65 (250)
    2017-05-02  19:43
  21. 2017. május 2. 20:05256.

    Ahogy az lenni szokott volt.... kár is komolyan venni. Még inkább felesleges vitatkozni.


    Szerintem az előremutató, konstruktív vitához nagyjából hasonló szintű partnerek kellenek. Ez itt nem állja meg a helyét.

    idézet:
    ladybird65 (250)
    2017-05-02 19:43:49

    Épp ezt mondtam neki én is.


    Egy alacsonyabb értelmi szinten lévő ember képtelen a megfelelő kommunikációra. Ha valaki nem tud lépést tartani mások gondolatmenetével, ha valaki elutasítja azt amit a másik mond, nem érti meg és nem is akarja megérteni egy másik világ kultúráját, akkor szükségtelen a kommunikáció, maradjon a saját szintjénél.


    Az pedig, hogy másokkal nem értünk egyet, senkit nem jogosít fel a kötekedésre, személyeskedésre.


     


     

    előzmény:
    ladybird65 (250)
    2017-05-02  19:43
  22. 2017. május 2. 20:03255.

    Jó kérdés


     nem tudom a választ


     


    jó lenne visszatérni az eredeti témához... korlátozó anyuka- mit enged és mit tud a lányáról témakörhöz


     

    előzmény:
    ladybird65 (254)
    2017-05-02  20:01
  23. 2017. május 2. 20:01254.

    Igen, lehet, hogy keveset tudunk.


    De mi közünk nekünk ehhez, 2017-ben, itt Magyarországon?


    Nem értem, hogy egy magyar női oldalon miért kell evidenciaként elfogadni egy idegen kultúrából jött nő szokásait, a (magyar) nők örökös gyalázását és azt, hogy egy nőt (lányt) egy darab árucikként kezelnek.


    Én azt szeretném már egyszer megérni, hogy ezeket a hsz-ket egy az egyben kimoderálják. Szerintem akit ez érdekel, gyűljenek össze zárt topikban és istenítsék ezt a témát, hogy mi a szokás muzulmániában.


    De már a sokadik topikot teszi tönkre, hogy valaki(k) mindig ugyanide lyukadnak ki, tök mindegy, hogy mi volt az indító.

    előzmény:
    Lillaréka (227)
    2017-05-02  18:59
  24. 2017. május 2. 19:51253.

    Nekem is a marhapiac jutott eszembe.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (202)
    2017-05-02  17:55
  25. 2017. május 2. 19:48252.

    De akkor miért nem írod azt, hogy nem, nem élhet más nővel nemi életet, csakis velem, mert engem szeret, és csak hülyéskedésből írtam, hogy nőzik? Felfognám ezt is, akármilyen primitív vagyok, szövegértésem még van. És akkor nem kérdezgetném, hogy is van ez a szabad kapcsolat, hanem elhinném, hogy mindketten hűek vagytok egymáshoz. Miért ne hinném, hiszen én is ebben élek és hiszek. 

    előzmény:
    Nikita 666 (251)
    2017-05-02  19:44

Címlap

top