Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kommentek

Lillaréka
Létrehozva: 2019. július 4. 17:24

Hol vannak a kommentek- a cikkek alól? 


letiltották a kommentelési lehetőséget minden előrejelzés nélkül?


 

  1. 2019. július 7. 17:0851.

    Mivel a fész-nlc- oldalon ezerrel megy a gyalázkodás.. nem hinném, hogy lenne összefüggés.

    előzmény:
    Nikita 666 (48)
    2019-07-07  16:03
  2. 2019. július 7. 16:4450.

    Ez szerinted egy épkézláb kérdés volt?


    Mi az hogy ki vonzódik a saját neméhez?

    előzmény:
    Jenny Wilson (49)
    2019-07-07  16:35
  3. 2019. július 7. 16:3549.

    No. Ki vonzódik a saját neméhez?

    előzmény:
    Nikita 666 (48)
    2019-07-07  16:03
  4. 2019. július 7. 16:0348.

    Csak szerintem véletlen, hogy a Pride most zajlott?


    Most már minden közösségben van minimum egyvalaki, aki a saját neméhez vonzódik. Ha leszbikus lennék és a médiában dolgoznék, én is rövidzárlatot okoznék néhány napra.


     

  5. 2019. július 7. 14:1647.

    Az NLC ugyanúgy a "virtuális" valóság része, mint pl.  a Facebook. Sőt, ebből a szempontból rosszabb, mert míg ott az emberek túlnyomó többsége azért könnyen beazonosítható módon (névvel, fotóval, nyilvánosan vállalt ismerősökkel) van jelen, itt mindenki úgy jelenik meg, és ezáltal azt csinál, amit csak akar.


    A reklámok nem lettek kevesebbek, csak átpozicionálták őket.

    előzmény:
    Lillaréka (46)
    2019-07-06  16:58
  6. 2019. július 6. 16:5846.

    Köszönöm az információt


    Nem tudtam a vezetőváltásról.


     


    Ahogy néztem a cikkek azóta is éppen olyan silányak. 


    Jó lenne a forumot visszahozni a régi formájában.. ha akad még itt olyan régi nlc-s aki nem tünt el a virtuális valóságban


     


    Régen  voltak érdekes témákban topikinditások és jó- rossz viták is. 


     


     


    Ettől még a véleményem maradt a régi


    Ezzel a húzással az ide látogatók 80%át elveszitették. 


    és ezzel a reklámbevételüket. 


    Sajnálnám ha a cél a portál megszüntetése lenne. 

    előzmény:
    Lédienn (45)
    2019-07-06  16:16
  7. 2019. július 6. 16:1645.

    Az oldalt üzemeltető Central Médiánál vezetőváltás volt. Feltételezhető,hogy ez (is) az oka annak,hogy megszűnt a cikkek alatti kommentelés lehetősége,arculatváltás történt.


    Én nem sajnálom,mert egyrészt már évek óta mélyrepülésben volt az NLC,az egész honlap döbbenetesen primitív bulvár szintjére süllyedt,tele hazugságokkal,csúsztatásokkal,kattintásvadász írásokkal. A cikkírók hihetetlen dilettantizmusáról,tájékozatlanságáról,primitivitásáról már ne is beszéljünk. Az egyre csökkenő számú olvasókat semmibe vették. Voltak az írásokat megjelentető megélhetési cikkírók és voltak az olvasók,kommentelők.


    Amikor az írásokra negatív kommentek érkeztek,(jogosan!) nem egyszer előfordult,hogy a "szerző" meglehetősen alpári stílusban beszólt a kommentelőknek. Ilyet egy jól képzett,tanult médiamunkás soha nem engedhet/ne/ meg magának,még az online médiában sem,akkor sem,ha az olvasók,kommentelők nem úri stílusban mondanak negatív,elmarasztaló véleményt az írásokra. Némelyikük hatalmas öntudattal nyomta ide rendszeresen az irományát és negatív kritika esetén fel sem tételezte,hogy nem az olvasók,kommentelők készülékében van a hiba.


    A tanult,profi médiamunkások tanultak sajtóetikát is,de itt ilyenek nem dolgoztak. 


    A kezdetekben voltak modik az NLC-n is,de ész nélkül töröltek kommenteket,topikokat,szubjektíven moderáltak,ezzel beindult az egyre durvább kommentháború,feljelentgetés a Fórumon,mely persze további alpári módon megnyílvánuló,egyre primitívebb nickeket vonzott és már csak ők uralták a terepet. A modik meg csak ezeket hagyták érvényesülni,majd megszűnt a moderáció is és végleg lezüllött a Fórum is.


    A másik gond azóta van az online médiával,az ott kommentelőkkel,amióta bárki,bárhol hozzáférhet az internethez. Kezdetekben ugyanis internetezni csak egyetemeken,könyvtárakban,internet kávézókban,munkahelyeken lehetett és ez meghatározta a valódi beszélgetések(!) a kommentelők stílusát,színvonalát is. 


     

  8. 2019. július 6. 14:4444.

    Ez a "gerinc" es "vallald a neved" mindig megnevettetett...
      Ezek szerint tuntetni is csak az mehessen/menjen emberi jogokert-kutyaert-macskaert-dohanyzasert-nemdohanyzasert-Or banert-nemOrbanert , aki kiaggatja az anyakonyvi kivonatjat a mellenyere ?
    A velemeny az velemeny : nincs se fule , se szaga ...
    Ha meg valaki becstelen  , az nevvel es nev nelkul is becstelen .
    Aki nev nelkul olyat tesz , amit nevvel nem tenne , az egy becstelen szaralak .

    előzmény:
    Elenia.now (41)
    2019-07-06  13:52
  9. 2019. július 6. 14:1343.

    17 ora alatt 0 kommentet kapott ez a cikk es most mar a Joisten sem fogja megtalalni 

    előzmény:
    Mozdonj (40)
    2019-07-06  13:52
  10. 2019. július 6. 14:1142.

    Megtalaltam a cikket : 17 oraja lett felteve es mar 48 tema takarja... Lehetetlen beszelgetni ilyen korulmenyek kozott

    előzmény:
    Elenia.now (41)
    2019-07-06  13:52
  11. 2019. július 6. 13:5241.

    A facebookos hozzászólásoknak egy nagy előnyük feltétlenül van: távol tartja azokat, akik a névtelenség homályába burkolózva csak mocskolódni járnak a fórumokra. Tudom, lehet kamu profilt létrehozni a Facebookon is, de arányaiban ott mégis kevesebb az ilyen, mint egy "hagyományos" fórumon. Ilyen értelemben én pártolom a facebookos hozzászólásokra való átállást. Van véleményed? El is akarod mondani? Oké. De akkor legyen benned annyi gerinc, hogy vállalod a neved. Ettől persze a hagyományos fórumok agonizálása szomorú...

    előzmény:
    Maat (38)
    2019-07-06  13:41
  12. 2019. július 6. 13:5240.

    Ra kellene venni a facebook-ba megallas nelkul bepakolo  Nlc nevu szemelyt , hogy szanjon ra egy percet es topikkent inditsa el a forumon is a cikkeket , amiket oda belinkel .

    Hiaba csavarok , csavarok , nem talalom a facen ezt a cikksorozatot..
    Biztosan ott van , de ki a fenenek van ideje arra , hogy percekig keresgeljen ?....

  13. 2019. július 6. 13:5039.

    azt hittem az en gepemmel van valami, ezek szerint nem. en meg a facen nem fogok az NLC hez csatlakozni.

  14. 2019. július 6. 13:4138.

    Nem vagyok fenn a facebookon. Nem is szeretnék oda regelni. Én már csak ilyen "őskövület" vagyok...:)))

    előzmény:
    Elenia.now (34)
    2019-07-06  12:44
  15. 2019. július 6. 13:3837.

    Maat, ez szép végszó, a búcsúhoz!

    előzmény:
    Maat (31)
    2019-07-06  10:58
  16. 2019. július 6. 13:3536.

    Húúú, mennyire igazad van, én is azért jártam ide régen, annyi élettörténet, és különböző látásmód volt! Kedveltem.

    előzmény:
    Lillaréka (27)
    2019-07-06  08:25
  17. 2019. július 6. 13:2835.

    Hát igen, ahogy egyre kevésbé volt a régi önmaga az nlc, egyre kevesebben maradtunk. Már egy jó ideje alig járok én is. Csak ha megláttam egy-egy cikk címét, rákattintom, és idevezetett, akkor néztem körül is.


    Biztos, hogy nem lehetne feléleszteni a régi fórumot, az totál más volt, emberebb, a sok vita, és nézetkülönbségek ellenére is. De látszatra is úgy tűnik, hogy az nlc gazdája se akarja!

    előzmény:
    Lillaréka (22)
    2019-07-05  22:29
  18. 2019. július 6. 12:4434.

    Az nlc Facebook-oldalán is fenn vannak a cikkek, és ott lehet kommentelni.

    előzmény:
    Maat (31)
    2019-07-06  10:58
  19. 2019. július 6. 11:2933.

    Nézd, nem sokat írogattam eddig sem az oldalon, mert valóban sok olyan kommentet láttam, ami kicsapta nálam a biztosítékot. Vannak emberek, akik ilyen helyeken élik ki a visszafojtott frusztrációjukat, élvezik, ha belemarhatnak másokba. Ha ezek miatt történt a változtatás, akkor azt kell mondjam, nem áll a helyzet magaslatán az oldal üzemeltetője, hiszen moderálással lehetne szűrni a problémás kommentelőket. De ezek szerint erre nincs erőforrás. Az is egy lehetőség, hogy a cikkek témáját itt a fórumban megvitassa a nép, de nem észszerűbb közvetlenül az adott helyen beszélgetni azokról úgy, ahogy eddig? Persze, nem Téged kell győzködnöm, akit meg érint, azt valószínűleg nem érdekli a véleményem.  A miértekről meg úgyis hiába érdeklődnék, max. olyan válaszra számítok, mint annak idején a Família Kft-ben a buta szépasszony: "Hajnalkám, te ezt nem tudhatod".

    előzmény:
    Lillaréka (32)
    2019-07-06  11:06
  20. 2019. július 6. 11:0632.

    Pedig akár


    vissza is térhetnénk a forumra


     


    ezért is inditottam a topikot.. hátha a régi forumozok visszatérnek. 


     


    ha elsüllyed a topik, akkor ennyi. 


    Akkor tudomásul kell venni, hogy a centrál media megszüntette a Nők Lapja Cafet


     

    előzmény:
    Maat (31)
    2019-07-06  10:58
  21. 2019. július 6. 10:5831.

    Azt hiszem, ma járok utoljára ezen az oldalon. Így, hogy elvették az lehetőségét annak, hogy leírjam a  véleményemet a közölt cikkek tartalmáról, semmi értelme itt tölteni az időmet. Gondolom az a koncepció, hogy tudhatok sok mindenről, csak éppen a számat ne jártassam (ill. az ujjamat), hanem húzzak el a konyhába, mert ott a helyem, hiszen nőnek születtem...  Béke poraidra NLC!

  22. 2019. július 6. 08:4030.

    Valahogy nekem is ez jutott eszembe

    előzmény:
    Mozdonj (29)
    2019-07-06  08:39
  23. 2019. július 6. 08:3929.

    Ugy nez ki , hogy ugyanez a helyzet a Cafeblogokkal...
    Most Face vagy google regisztracioval lehet hozzaszolni a cafeblogokhoz .
    Nem sikerult Google cimmel bejelentkezni : ures oldal jelenik meg s tovabbmenni nem tudok...
    Az nlc szakerto , a Dagi nevu sarlatan angyalisegitseg blogja ellenvelemeny nelkul , szabadon sugarozhatja a sok ajtatoskodo hazug marhasagot 
    Szoval valahol itt van egy kis szolasszabadsag megnyirbalasa.

    előzmény:
    Lillaréka (28)
    2019-07-06  08:27
  24. 2019. július 6. 08:2728.

    regisztráltam, de nem éri meg a fáradtságot


     


    talán visszatér a forumra az élet- talán nem., 

    előzmény:
    Mozdonj (25)
    2019-07-06  08:09
  25. 2019. július 6. 08:2527.

    Csak magamból tudok kiindulni


    engem az emberek véleménye érdekelt sok témában


    idegeneké is. ezért forumoztam. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_153412 (24)
    2019-07-06  07:42

Címlap

top