Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sérülés és tanulás?

KJSman764wo
Létrehozva: 2020. február 24. 12:59

Sziasztok!


Nem fogok nagy körítést végezni. A fiam 15 éves, versenyszinten focizik és jelenleg pincérnek tanul. Múlt héten szombaton, vagyis tegnapelőtt felkészülési meccsen volt. Sajnos elszakadt a keresztszalagja. Azt tudjuk, hogy mindenképpen műteni kell, mert a sérült szalagot el kell távolítani. A sportot és a szakmát is elméletileg folytathatja, amikor rendbe jön. De, mivel versenyszinten sportol valamint maga a szakma is eléggé igénybe veszi a lábakat, így felmerült a szalagpótlás. Két orvossal is beszéltünk már. A két orvos közül az egyik megvárná a műtéttel azt, hogy megálljon a növésbe (ez kb. 3-5 év is lehet), míg a másik még a felmerülő kockázat (pl. növekedés lelassulás/leállás) ellenére is -figyelemmel éppen a sportolói mivoltára és a tanult szakmára- mielőbb elvégezné a szalagpótló műtétet. De, mivel még kiskorú, így kellene a beleegyezésünk is. Egyik felem igent, a másik felem nemet mondana rá. A feleségem sem tud dönteni. Elvileg 6 hetünk van rá, hogy válaszoljunk, hogy beleegyezünk-e vagy sem.


A kér(d)és első fele: Akinek van valamiféle tapasztalata ilyen jellegű sérüléssel és műtéttel kapcsolatban annak tanácsát, javaslatát kérnénk!? Figyelemmel arra, hogy a gyerek még csak 15 éves...


A kér(d)és másik fele: A fiam pincér szakon szakmunkás tanuló, amihez aláírt tanulószerződés is párosul. Annyit tudunk, hogy 10 nap betegszabadság jár neki, mint szakmunkástanuló a BSZ-re 70% jár. Az lenne a kérdés, hogy a betegszabadság letelte után milyen juttatásra jogosult, mint tanulószerződéssel rendelkező szakmunkástanuló?


A megtisztelő tapasztalataitokat, tanácsaitokat, válaszaitokat előre is köszönöm!

  1. 2020. február 28. 20:05126.


    Karinthy-színház... 


    (álmában sok macska volt, és játszott egymással) 

    előzmény:
    Csend Ike (125)
    2020-02-28  19:51
  2. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2020. február 28. 19:51125.

    Vihar a biliben.

  3. 2020. február 28. 18:43124.

    A jelenlegi kommentem megírásáig 121 válasz jelent meg.

    Ebből 5 olyan hozzászólás van, amibe valós tanács, javaslat került leírásra.
    Nagyjából 50-55 olyan komment jelent meg, ami vádaskodó valamint ezt a vádat alátámasztani szándékozó válasz.
    Ezzel nagyjából azonos számú védekező komment jelent meg.

    Azért mérlegelhető az a tény, hogy ki és mit rombol. Szerintem pont a vádaskodók azok, akik megpróbálják elvenni az emberek kedvét attól, hogy bármelyik fórumon regisztráljon és bármelyik megnyitott fórumon hozzászóljon. Ez pedig azt jelenti, hogy az "őskövületű" regisztráltak előbb-utóbb magukra maradnak és előbb utóbb összeomolhatnak a fórumok, mert azok az elvileg idősebb emberek, akik már régen regisztráltak, előbb-utóbb sajnálatos módon elhaláloznak, így ők is elfognak maradni. Az újakat pedig elijesztik.

  4. 2020. február 28. 18:42123.

    Le...rom, hogy mit zagyválsz össze-vissza (ráadásul az ékezetet nem ismerve). Azt látom, hogy itt mit művelsz. Csak a vádaskodás megy. Az viszont prímán.


    De igenis vádolsz! Hiszen már az előzményként megjelölt hozzászólásodban is így fogalmazol: Nem vádollak: Azt mondom , hogy felrevezeted az ittenieket , felrevezeted a szivesen tanacsolokat . Mi ez, hogyha nem vádaskodás, gyanúsítgatás? (Nem mellesleg egy olyan válaszolónak jegyzed meg, aki nem írt ki kérdést, csak válaszokat írt.)

    idézet:
    Father&Fivechild65 (110)
    2020-02-28 14:28:21

    .


    .


    En is azt hiszem , hogy a Mozdonj vadol.
    Mintha nem lenne mindenkinek joga arra , hogy felrevezessen felrevezetheto hulyeket

    idézet:
    cool (115)
    2020-02-28 15:07:51

    A helyzet az, hogy én egyetlen egy kérdést nem tettem sem itt, sem máshol fel. Én itt is kizárólag csak a saját tapasztalataimat osztottam meg és ezekkel kapcsolatos javaslataimat írtam meg. Bár ez nagy részben egyezik Nikita által írtakkal.

    előzmény:
    cool (115)
    2020-02-28  15:07
  5. 2020. február 28. 18:40122.

    Tenyleg vadol am ! Azzal vadol , hogy egy hazug elmebeteg vagy.


     

    idézet:
    peerszekamuu (114)
    2020-02-28 15:05:41

    Csakhogy nekem ez az első regisztrációm és saját tapasztalataimat, javaslataimat írtam le. Szemben itt több kommentelővel. A vádaskodás helyett igenis valós válaszokkal, tapasztalatokkal kell fordulni minden kérdéshez. Akinek ez nem megy, az ássa el magát valahova, ahogyan a strucc teszi.

    előzmény:
    peerszekamuu (114)
    2020-02-28  15:05
  6. 2020. február 28. 15:32121.

    előzmény:
    Mozdonj (119)
    2020-02-28  15:25
  7. 2020. február 28. 15:25120.

    A topiknyitó kábé egy két-hároméves gyerek értelmi szintjén van...


    Ha behúnyja a szemét, azt hiszi, őt sem látják. Vagy egy másik példa: fültől-fülig csokis a szája, de egyfolytában toppant, hogy neki semmi köze a tábla csoki eltűnéséhez.


    előzmény:
    penteki (116)
    2020-02-28  15:12
  8. 2020. február 28. 15:25119.

    /// off most , hogy mindenkinek okostelefonja van , megertik-e még az emberek , mit is jelent az , hogy leesik a tantusz ? //

    előzmény:
    Mozdonj (118)
    2020-02-28  15:21
  9. 2020. február 28. 15:21118.

    Tökéletes diagnózis!

    idézet:
    antironia (109)
    2020-02-28 13:55:57

    =


    =


    =


    hatha leesik a tantusz nekije ... hatha rajon mi miatt ismerjuk fel

    előzmény:
    antironia (109)
    2020-02-28  13:55
  10. 2020. február 28. 15:19117.

    Ezt mar annyi de annyi forumon megkerdezted .
    Tudod , kinek van a lenagyobb tapasztalata ilyen ugyben ?
    A veled foglalkozo  orvosnak .


    Az ide  beirogato 1*latott ilyet eleteben , az orvosod "napi szinten " , "versenyszeruen" ezzel foglakozik .


    Szerinted melyik a jobb takaritono ?
    Aki egyszer soporte le a gangot , vagy az , aki hivatasos takarito vallalat ?
    Melyikuknek lehet vajon tobb tapasztalata ?


    En is hazugnak talallak

  11. 2020. február 28. 15:12116.

    A struccosat erti itt valaki ?

    A strucc azt hiszi , hogy ha O nem latja a korulotte levoket  , akkor a tobbiek sem latjak Ot .


    Bedugja a fejet homokba , godorbe vagy egy vodor vizbe es hopp , azt hiszi lathatatlan...


     

  12. 2020. február 28. 15:07115.

    Le...rom, hogy mit zagyválsz össze-vissza (ráadásul az ékezetet nem ismerve). Azt látom, hogy itt mit művelsz. Csak a vádaskodás megy. Az viszont prímán.


    De igenis vádolsz! Hiszen már az előzményként megjelölt hozzászólásodban is így fogalmazol: Nem vádollak: Azt mondom , hogy felrevezeted az ittenieket , felrevezeted a szivesen tanacsolokat . Mi ez, hogyha nem vádaskodás, gyanúsítgatás? (Nem mellesleg egy olyan válaszolónak jegyzed meg, aki nem írt ki kérdést, csak válaszokat írt.)

    idézet:
    Father&Fivechild65 (110)
    2020-02-28 14:28:21

    .


    .


    En is azt hiszem , hogy a Mozdonj vadol.
    Mintha nem lenne mindenkinek joga arra , hogy felrevezessen felrevezetheto hulyeket

    előzmény:
    Father&Fivechild65 (110)
    2020-02-28  14:28
  13. 2020. február 28. 15:05114.

    Tenyleg vadol am ! Azzal vadol , hogy egy hazug elmebeteg vagy.


     

    előzmény:
    Father&Fivechild65 (110)
    2020-02-28  14:28
  14. 2020. február 28. 15:02113.

    Ezt pont ugyanolyan bizonyíthatatlan, mint ha azt írnád, hogy 16 gyereked van.


     

    előzmény:
    Father&Fivechild65 (112)
    2020-02-28  14:29
  15. 2020. február 28. 14:29112.

    Egyáltalán nem volt egyértelmű! Ráadásul a kérdező a saját szakmáját -ahogy olvastam- sehol nem említi. Én viszont írtam, hogy ácsnak, majd burkolónak tanultam. Ezért véltem úgy, hogy rám gondolsz.

    Még egyszer: Nekem ma reggelig sehol nem volt egyetlen egy regisztrációm, kérdésem, hozzászólásom sem. Ha elhiszed jó, ha nem engem az sem érdekel. Ráadásul a kérdezőt NEM ismerem!

    előzmény:
    antironia (106)
    2020-02-28  13:38
  16. 2020. február 28. 14:28111.

    Nem zavar, hogy az idézet szöveg volt Nikita 666 topiktárs #81-es hozzászólásából? Vagy nem tudsz olvasni? Egyébként én férfi vagyok.

    előzmény:
    antironia (107)
    2020-02-28  13:39
  17. 2020. február 28. 14:28110.

    Le...rom, hogy mit zagyválsz össze-vissza (ráadásul az ékezetet nem ismerve). Azt látom, hogy itt mit művelsz. Csak a vádaskodás megy. Az viszont prímán.


    De igenis vádolsz! Hiszen már az előzményként megjelölt hozzászólásodban is így fogalmazol: Nem vádollak: Azt mondom , hogy felrevezeted az ittenieket , felrevezeted a szivesen tanacsolokat . Mi ez, hogyha nem vádaskodás, gyanúsítgatás? (Nem mellesleg egy olyan válaszolónak jegyzed meg, aki nem írt ki kérdést, csak válaszokat írt.)

    előzmény:
    Mozdonj (108)
    2020-02-28  13:53
  18. 2020. február 28. 13:55109.

    Tökéletes diagnózis!

    előzmény:
    Mozdonj (108)
    2020-02-28  13:53
  19. 2020. február 28. 13:53108.

    Amikor eloszor idejottel , mas neven , es bepakoltad a boka temaidat , en voltam az elso valaszolo .
    https://nlc.hu/forum/?fid=441&csatid=828&topicid=327549&step=3


    Szepen gurizz le az elso hsz-ig

    Kb azt a valaszt adtam , amit az osszejart orvosi tanacsadast szolgaltato topikon kaptal valaszul ugyanezekert a kerdesekert .
    Udvarias voltam es nem szemelyeskedo .

    Valaszol egy sajat uj nicked , megvalaszolja a kerdeseidet , kioktatja a forumozokat , hogy nem a kerdesre valaszolnak , s engem kitanit , hogy nincs igazam , mert igenis , az orvosok semmir sem mondanak el Magyarorszagon a betegeknek , csak morognak .
    Beviharzik egy masik nicked es az is sajat magadnak ad tanacsot , plusz kitanit engem , hogy a gyogytornasz az igenis orvos . Aztan beviharzik megint egy harmadik nicked , aki megjegyzi , hogy "tenyleg nem orvos a gyogytornasz"...
    Aztan meg beviharzik egy rakas nick , egymasra mosolyogtok es beszelgettek egymassal , oda odavagva az ittenieknek , mert azok ki merik fejezni a nemtetszesuket ..
    Ezekkel a nickeiddel  azokat a szovegeket  pakolod be , mas es mas neven es mas es mas datummal , amiket  Antironiaval osszeszedtunk a kulonbozo orvosi es egyeb tanacsado forumrol .


    Nem vadollak : azt mondom , hogy  felrevezeted az ittenieket , felrevezeted a szivesen tanacsolot .

    Ismered a meset ? Addig kialltott szorakozasbol "segitseg , itt a farkas!!-t" a pasztor , mig a segitoknek töke nem telt töle....

    Van egy kerdesed , azt beirod , de tulajdonkeppen van ra 1000 helyrol osszeszedett valaszod .
    DE !
    Csak az erdekel , hogy Te valaszolj a feltett kerdesre es hogy mellet dullessz/feszegethess "hatalmas" , forumokon osszeherdalt "tudasoddal".... Ennyi .


    Erted ? Beteg vagy . Trollkodsz es energiavampir vagy . Pszichiater , surgosen  .

    előzmény:
    Father&Fivechild65 (102)
    2020-02-28  13:17
  20. 2020. február 28. 13:39107.

    Father&Fivechild65


    "Nő vagyok"


     


     


    Hmmmm... Ilyen nickkel ...?  Identitászavaros vagy?

    előzmény:
    Father&Fivechild65 (104)
    2020-02-28  13:25
  21. 2020. február 28. 13:38106.

    Tehát most bevallottad, hogy te vagy a topikindító KJSman764wo  is??


     


    Én ugyanis végig róla beszéltem/írtam!


    előzmény:
    Father&Fivechild65 (105)
    2020-02-28  13:26
  22. 2020. február 28. 13:26105.

    Ezt rettentően elnézted, hisz jómagam csak és kizárólag szakmunkás-képzőbe vagyis pontosabban fogalmazva ipari iskolába jártam. Egyetemre viszont soha nem jártam.

    előzmény:
    antironia (91)
    2020-02-28  10:35
  23. 2020. február 28. 13:25104.

    Nő vagyok, egyébként lényegtelen, vagyok aki vagyok.


    Az 5 hét fekvőgipsz kemény lesz. A hajlitást gyógytornász fogja kezdeni, de ne engedjétek hogy hirtelen behajlitsa, a fiad csillagokat látna fájdalmában. Üljön majd le az ágyára, a kezét tegye a térdhajlatba, és finoman huzogassa felfelé. A térde mindig többet enged majd. Amikor kicsit már hajlik, akkor az ágyon ülve nyújtsa ki, lógassa ki az ágyról, és saját erőből engedje el az izmait, hogy saját súlyát vigye le a láb. Ráadásként, kenegessétek az egész lábát izomlazitóval. Ha már majd be tud ülni a kádba, a forró viz is ellazitja, ugyanúgy nyúljon a térde alá és huzza fel lassan, majd nyújtsa ki. Mellé magnézium bőven.


    Vagy térdortézis, vagy pedig keress rá a Qmed-re, O-Tape térdszoritó. Ez fixen tartja a térdkalácsot, mellette lehet hogy tud majd edzeni, kérdezd meg a sportorvosát. Van még hasonló, biztos láttad már, szines ellasztikus ragasztószalagok. Arról hallottam ezt-azt, de engem az aggasztott amit mindenki mondott, hogy ha rosszul van feltéve, akkor az okoz sérülést. Én nem használtam.


    A szalagpótlás ne aggasszon, nagyon jól megcsinálják. a műtéti hegre is van egy olyan kence, ami gyors gyógyulást és szép sima sebet biztosit. Az mondjuk drága, de megéri.


    De a fiad még növésben van, én várnék a műtéttel ha az én gyerekemről lenne szó. Több betegtől (fiatal sportolók) és szüleiktől hallottam már, hogy vártak pár évet. És egy tipp, erre keress rá: OGK. Ne tévesszen meg a neve, fantasztikusak mindenben.

    idézet:
    Nikita 666 (81)
    2020-02-27 19:57:24

    Mindaz, amit leírtál, akkor válhat aktuálissá, amikor a gipsz lekerül a fiatalember lábáról, hisz térd esetében combtőtől lábujjig ér a gipsz, így azokat a gyakorlatokat igencsak lehetetlen megoldani.

    előzmény:
    Nikita 666 (81)
    2020-02-27  19:57
  24. 2020. február 28. 13:18103.

    Csak próbálom úgy megírni, hogy te is megértsd a dolgot:
    Én azért regisztráltam és osztottam meg a velem történteket, hogy ezáltal tapasztalattal szolgáljak, amire te vagy azért nem tudsz válaszolni, mert a sors olyan szerencsével áldott meg, hogy neked ilyen sérülésed nem volt, vagy azért mert akarat hiányában képtelen vagy valódi tanácsot írni, de megtámadni másokat kitűnően tudsz.

    előzmény:
    antironia (88)
    2020-02-28  10:29
  25. 2020. február 28. 13:17102.

    Ha nekem címezted, ha esetleg a topiknyitónak címezted eme soraidat - Először nézzél magadba és aztán oktass ki másokat.
    A betegség alapból ott kezdődik, hogyha valaki segítségért/tanácsért fordul egy fórum közösségéhez, akkor igenis a feltett kérdésére válaszolunk, azzal kapcsolatban megpróbálunk tanácsot adni neki és nem mindenféle vádaskodással hozakodunk elő. Lehet 1 órás, 1 napos vagy akár többéves a regisztrációja valakinek, ez akkor is igaz.

    előzmény:
    Mozdonj (86)
    2020-02-28  08:52

Címlap

top