Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hova fordulhatnánk?

SzKBmu78
Létrehozva: 2020. május 9. 14:13

Sziasztok! Három gyermekem van. Van két fiam (20 és 17) és egy lányom (13) van. A múlthét második felében (csütörtök-péntek) kipakoltuk a vendégszobát és a mi szobánkat, majd a nagyobbik fiam és a férjem a múlthét végén valamint e hét elején kifestett. Aztán már kedden elkezdhettünk visszapakolni. A kisebbik fiamnak még szerdán délelőtt roppant egyet a dereka és azóta sem tud rendesen felegyenesedni. Hiába fekszik (mellékhelységbe és zuhanyozni mégis csak kell menjen), de folyamatosan fáj neki. Mivel egyébként sportol is, így izomlazító gél, ill. kenőcs is a biztonság kedvéért mindig van itthon, így megpróbáltuk azzal is bekenni, de az is csak enyhíti a dolgot.


A házi gyermekorvos 65 év feletti, a helyettese pedig 3 körzetet lát el, így nem is tudtuk elérni őt. Legjobb esetbe talán kedden lesz rá mód, hogy legalább telefonon értekezzünk vele. A háziorvos (felnőtt) pedig mivel még nincs 18, így nem fogadja. Pest megyeiek vagyunk és még az SZTK szakrendelést sem tudtuk elérni, mert jelenleg szünetel vagy új betegeket csak akkor fogadnak, hogyha a kórházi zárójelentéssel vagy háziorvosi beutalóval megy. De a sürgősségire is hiába vittük be.


Hova fordulhatnánk ezzel? Egyáltalán mi lehet a derekával? Becsípődhetett egy idegszál neki?

  1. 2020. május 10. 16:5526.

    Nahát...! 

    előzmény:
    Mozdonj (8)
    2020-05-09  18:35
  2. 2020. május 10. 14:4925.

    Jarvany alatt online orvosi tanacsadok mukodnek szep szammal a nagyvilagban .


    Fordulj hozzajuk bizalommal tanacsert .


    de megismetlem maganorvosi szolgalatok jol felszerelten minden orszagban mukodnek jarvany alatt is.


    Veluk vedd fel a kapcsolatot ha surgos .!

  3. 2020. május 10. 14:3024.

    Fordulj magaegeszseg szolgalatokhoz / szolgaltatasokhoz ! Biztosan van olyan nalatok is nem egy . A jarvany alatt Ok nagy valoszinuseggel jol felszerelten mukodnek .Sok sikert , jobbulast !

    előzmény:
    SzKBmu78 (23)
    2020-05-10  14:02
  4. 2020. május 10. 14:0223.

    Folyamatosan vádaskodsz! Ahogy az elmúlt órákban nézegettem a válaszaidat, elég nagy számban mások elszámoltatása, kioktatása és a vádaskodás, amit csinálsz. Mind ahelyett, hogy megpróbálnál tanácsot adni.


    Egyébként sajnos vannak olyan testrészek, amelyek az erőteljesebb és rendszeresebb igénybevétele miatt sérülékenyebb. Vannak olyan testrészek, amelyek bár ritkán sérülnek, de az akár maradandóak is lehetnek.


    A helyzet az, hogy a fiam miatt szeretném, hogy a leírtak kitalációk legyenek, mert akkor nem kellene ilyeneken gondolkodni a mai vírusos helyzet miatt. A csontkovácsot itt Nikita, az indexen pedig pimpa vetette fel. A mentő hívását illető kérdés pedig azt hiszem (szintén) mindkettő oldalon felvetődött, amire talán éppen az Indexen írtam először, hogy elgondolkodtunk már rajta. Egyébként éppen azért próbáltunk először orvosi ügyeletre, majd az SZTK-ba bejutni, hogy a nagyobb leterheltségű kórházat kikerüljük. A háziorvosi ügyelet nem fogadta, a háziorvos (felnőtt) ugyan megnézte, de mivel kiskorú nem adhat beutalót, sem receptet. Az SZTK-ban pedig nem fogadták.


    Nem nekem kellene segítségként orvoshoz fordulni, aki egy fórumon mer kérdést feltenni és a kérdésében tanácsot kérni, hanem a hozzád hasonló bomlasztóknak, akik nem képesek válaszokat, javaslatokat adni, azonban sértő módon kitudják oktatni a kérdezőt. És ez a momentum visszatérő sokatoknál.

    előzmény:
    Mozdonj (22)
    2020-05-10  13:31
  5. 2020. május 10. 13:3122.

    ???????????


    Egyszeruen visszaelsz az itteniek segiteniakarasaval... ennyi .
    Nem vadaskodik itt senki : felismerheto a stilusod . Egyszer apa , egyszer fiu , egyszer anya , egyszer testver...s mindig a szamok : ennyi ora , ezen a napon , ennyi gyerek , ennyi evesek... ezek arulnak el. Es az egyugyuseged : leseggelsz trecselni es ingadozol mento vagy csontkovacs kozott , s mig kint dul-ful a koronavirus , leszeded  egy zabi kitalacioval a szenteltvizet a magyar egeszsegugyi szolgalatokrol .


    A sajat erdekedben orvoshoz kellene fordulnod , mert ez a kenyszeres nyitogatas elhatalmasodik rajtad .


    Mikor beneztem az Indexre , ott volt egy Karoly nevu nick , aki beirta , hogy szolni kell a moderacionak "miattad" , mert az IP cimed  valoszinuleg ugyanaz mint az apaMatyiPapa49 trollé .
    Nem "vadaskodni" akarok , de az ittenieknek tudniuk kell , ha mar TE BESZENNYEZED az ellened szolokat , hogy az Indexen "indexre " lettel téve a sok bokaseruleses nyitas miatt : az ottaniak agyara mentel ...
    Valoszinuleg Te kerted a topik torleset , itt is kerted mar tobbszor , de ha VELETLENUL nem Te kerted , akkor Karoly nick tehette meg a lepest a Moderacional.
    En az Indexen joideje jelen vagyok , azonnal irok a Moderacionak es felteszem a kerdest , hova tunt az a topik.

    előzmény:
    SzKBmu78 (21)
    2020-05-10  09:35
  6. 2020. május 10. 09:3521.
    idézet:
    SzKBmu78 (3)
    2020-05-09 14:14:46

     


     


    .

    idézet:
    Mozdonj (18)
    2020-05-10 07:44:47

    Mivel én jeleztem, hogy ott is kiírtam a kérdést, így felesleges idézgetned. Egyébként kb. negyedórája törölték a hozzád hasonló vádaskodók miatt.

    előzmény:
    Mozdonj (18)
    2020-05-10  07:44
  7. 2020. május 10. 09:3520.

    Ott is jeleztem -még mielőtt a topikot a hozzád hasonlók miatt törölték-, hogy ez a mondás, amit a kommunista tempóval kapcsolatban írtam még az előtt vált szállóigévé, hogy én 1978-ban megszülettem volna. Attól, hogy ezt esetleg többen használják még nem kell vádaskodni, hanem a feltett kérdésre kell válaszolni.

    előzmény:
    Mozdonj (17)
    2020-05-10  07:42
  8. 2020. május 10. 09:3519.

    Mivel a férjem délelőtt dolgozik (15 óráig), úgy beszéltük meg vele, hogy miután hazajön a munkából beviszi a srácot a sürgősségire, mert egyszerűen nem javul a helyzet.
    Ráadásul nem sokkal ezelőtt elmondta a gyerek, hogy csütörtök óta aludni sem nagyon tud a fájdalomtól, ami felvetette bennem újfent a "mentő kérdést".

    Reméljük, hogy nem annyira komoly, mint a tied volt.

    előzmény:
    castaneasativa46 (16)
    2020-05-10  06:12
  9. 2020. május 10. 07:4418.
    idézet:
    SzKBmu78 (3)
    2020-05-09 14:14:46

     


     


    .

    előzmény:
    SzKBmu78 (3)
    2020-05-09  14:14
  10. 2020. május 10. 07:4217.

    Tisztelt Asszonyom/Uram! Én csak azt kívánom, hogy élje át szülőként azt, amit én napok óta. A fia szenved és bárhova fordul, csak falakba ütközik. Aztán persze lehet vádaskodni.

    idézet:
    SzKBmu78 (9)
    2020-05-09 18:49:40

     


     


     


     


    ????????????????????
    Meg szerencse , hogy csak hazudozol es igy az "atkod" / aljas kivansagod csak beteg elmedet mutatja


    Ezt nezd meg /kep alul/ : lazong az Indexen is a nep a hulye loditasaid miatt

    előzmény:
    SzKBmu78 (9)
    2020-05-09  18:49
  11. 2020. május 10. 06:1216.

    Én 20 évvel ezelőtt leestem mintegy 2 méterről. A derekam roppant egyet, éles fájdalom, és nem tudtam felkelni. Minden testrészemet tudtam ugyan mozgatni, de csak nagy fájdalmak árán mozdultak a lábaim.


    Bevittek a Balesetibe - mentővel - irány a CT röntgen. Kiderült, hogy a porózus szerkezetű ágyékcsigolya roppant meg és friss töréssel "lefaragódott" belőle egy darab anélkül, hogy a gerincideg sérült volna. Csak feküdni tudtam mintegy 6 - 8 napig, de a helyzet lassan - minden beavatkozás nélkül - rendeződött. 


    Persze kaptam egy - hosszabb távon használhatatlan - műanyag  csigolyakímélő mellényt, melyben alig kaptam levegőt. A TB mintegy 300 ezret térített, az én részem - akkor - 15 e volt. Három hét után eldobtam, azóta sincs rá szükségem.


    Persze emelni korlátozottan tudok, de működök. Remélem a Ti esetetekben kisebb a baj.Jobbulást!


    /A csontkovácsot én nem tudom javasolni!/ 

    előzmény:
    SzKBmu78 (15)
    2020-05-09  20:52
  12. 2020. május 9. 20:5215.

    Köszönöm, mint a tanácsodat vagyis tanácsaidat, mint pedig az együttérzést.
    Talán a mentő lesz az utolsó opció, de pont attól tartok, hogy ezzel az lesz a baj, hogy Miért nem rögtön...

    Egyébként azt már ezerszer megbántam, hogy legkésőbb szerda reggel (amikor már látható volt, hogy az izomlazítóval való "kezelés" hatására sem javul az állapota) nem hívtuk a mentőt.

    előzmény:
    Nikita 666 (13)
    2020-05-09  19:35
  13. 2020. május 9. 20:5214.

    "Én a te helyedben, mivel irtad a roppanó hangot, ebben a vészhelyzetben megpróbálkoznék azzal hogy csontkovácsot keresek. Aki hajlandó arra, hogy ne csak távdiagnosztizáljon, hanem ki is jöjjön a gyereket legalább megnézni."


    Elnézést, hogy idézek a hozzászólásodból.
    Ez egy nagyon jó ötlet.



    "Ha a gyerek érzi a lábát, lábujjait, nem zsibbad, képes mozgatni, akkor hatalmas probléma nem lehet."


    Elnézést, hogy egy újabb idézetet szedtem ki a hozzászólásodból. De erre külön kitérnék, mert ez egy olyan kérdés, ami lehet, hogy fontos részletet tartalmaz.
    A lábát ugyan érzi, de a jobb lábát nagyon nehezen tudja használni és a balt is fájlalja. Szóval fájdalmak árán tud csak mozogni és csakis annyit, amennyit nagyon fontos.

    előzmény:
    Nikita 666 (12)
    2020-05-09  19:23
  14. 2020. május 9. 19:3513.

    Még valami. Ha közelit a 18-hoz, próbáljátok meg a betegjogi képviselőt elérni, hátha tud segiteni. 


    Mentő esetleg? Beviszik a sürgősségire teszt nélkül. De ezzel csak az a gond, hogy ennyit vártatok vele, azt azonnal kellett volna. 


    Jobbulást a fiadnak. Az enyém nemrég múlt 18, együttérzek veletek. 

  15. 2020. május 9. 19:2312.

    Én a te helyedben, mivel irtad a roppanó hangot, ebben a vészhelyzetben megpróbálkoznék azzal hogy csontkovácsot keresek. Aki hajlandó arra, hogy ne csak távdiagnosztizáljon, hanem ki is jöjjön a gyereket legalább megnézni. Még úgy is, ha nem mutattok fel negativ koronatesztet. Ez most a rendelőintézetekben alap. Ha kérne, akkor azt mondanám hogy én sem kérek teszteredményt tőle, és megfizetjük. Ez igy még működőképes. Vagy maradna az, hogy időpontot kértek dokinál, csináltok egy tesztet vagy ha a szűlőnek is ott kell lenni akkor kettőt. De én nem vinném jelenled a gyerekemet ilyen problémával sem rendelőintézetbe, sem pedig kórházba. Ha a gyerek érzi a lábát, lábujjait, nem zsibbad, képes mozgatni, akkor hatalmas probléma nem lehet. 

    előzmény:
    SzKBmu78 (11)
    2020-05-09  18:49
  16. 2020. május 9. 18:4911.

    Nem tudom, hogy ki és kit ismer fel. Nekem ez a mai az első két regisztrációm. Itt jeleztem is, hogy az Index Fórum oldalára is kiírtam a kérdésemet. Az, hogy valaki (aki vélhetően erről a fórumról is táplálkozhat) már rögtön válasz helyett vádaskodik és gúnyolódik, az magáról állít ki bizonyítványt.

    előzmény:
    Mozdonj (8)
    2020-05-09  18:35
  17. 2020. május 9. 18:4910.

    Lehet, hogy itt nem írtam le világosan:


    A házi gyermekorvosunk helyettese hetente egy napon rendel, mégpedig kedden. A háziorvos (felnőtt) nem adhat gyógyszert, sem beutalót, mert kiskorú (17 éves) a fiam. Szerdán bevitte a férjem az ügyeletre, de onnan is elküldték őket. Még rá sem nézett az ügyeletes orvos, amin még az asszisztens is kiakadt. De sajnos ugyanaz a doki volt csütörtökön is ügyeletben.

    előzmény:
    Csend Ike (7)
    2020-05-09  17:07
  18. 2020. május 9. 18:499.

    Tisztelt Asszonyom/Uram! Én csak azt kívánom, hogy élje át szülőként azt, amit én napok óta. A fia szenved és bárhova fordul, csak falakba ütközik. Aztán persze lehet vádaskodni.

    előzmény:
    antironia (6)
    2020-05-09  16:29
  19. 2020. május 9. 18:358.

    Az Indexen is felismerték  es elkuldték tanacsert a Dr apamatyipapa49-hez

    előzmény:
    antironia (6)
    2020-05-09  16:29
  20. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2020. május 9. 17:077.

    Jaj, lehet hogy bedőltem!?


     


    Az meg külön érdekes, hogy szerdán elhajtották  őket ( lejjebb olvastam) és akkor most szombaton kérdezi hogy hová menjenek?!


    Miért? Eddig mit csináltak?

    előzmény:
    antironia (6)
    2020-05-09  16:29
  21. 2020. május 9. 16:296.

    CSak a múltkori bokás rém... 

    előzmény:
    Csend Ike (4)
    2020-05-09  14:32
  22. 2020. május 9. 15:125.

    Elküldték a férjemet és a gyereket, amikor szerdán bevittük.

    előzmény:
    Csend Ike (4)
    2020-05-09  14:32
  23. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2020. május 9. 14:324.

    Orvosi ügyelet?

  24. 2020. május 9. 14:143.
  25. 2020. május 9. 14:142.

    Itt is megjelent a kérdésem: https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9244 054

Címlap

top