Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hova fordulhatnánk?

SzKBmu78
Létrehozva: 2020. május 9. 14:13

Sziasztok! Három gyermekem van. Van két fiam (20 és 17) és egy lányom (13) van. A múlthét második felében (csütörtök-péntek) kipakoltuk a vendégszobát és a mi szobánkat, majd a nagyobbik fiam és a férjem a múlthét végén valamint e hét elején kifestett. Aztán már kedden elkezdhettünk visszapakolni. A kisebbik fiamnak még szerdán délelőtt roppant egyet a dereka és azóta sem tud rendesen felegyenesedni. Hiába fekszik (mellékhelységbe és zuhanyozni mégis csak kell menjen), de folyamatosan fáj neki. Mivel egyébként sportol is, így izomlazító gél, ill. kenőcs is a biztonság kedvéért mindig van itthon, így megpróbáltuk azzal is bekenni, de az is csak enyhíti a dolgot.


A házi gyermekorvos 65 év feletti, a helyettese pedig 3 körzetet lát el, így nem is tudtuk elérni őt. Legjobb esetbe talán kedden lesz rá mód, hogy legalább telefonon értekezzünk vele. A háziorvos (felnőtt) pedig mivel még nincs 18, így nem fogadja. Pest megyeiek vagyunk és még az SZTK szakrendelést sem tudtuk elérni, mert jelenleg szünetel vagy új betegeket csak akkor fogadnak, hogyha a kórházi zárójelentéssel vagy háziorvosi beutalóval megy. De a sürgősségire is hiába vittük be.


Hova fordulhatnánk ezzel? Egyáltalán mi lehet a derekával? Becsípődhetett egy idegszál neki?

  1. 2020. május 11. 22:2051.

    Irigylem a gondjaidat! Irigylem, hogy tudsz idegen emberek után kutakodni (ami alapján sikeresen letudsz téves következtetéseket vonni). Irigylem, hogy van bátorságod a segítségkérőknek nem konkrét (és lehetőleg ténylegesen teljesíthető) tapasztalatot, javaslatot tenni, hanem vádaskodni. Amivel pedig látványos módon veled egy követ fújók alá dicstelenül adhatod a lovat.

    Gratulálok!

    előzmény:
    antironia (49)
    2020-05-11  20:45
  2. 2020. május 11. 22:2050.

    Nagyon szépen köszönöm a korrekt válaszodat. Teljesen igazad van. Egyébként éppen ők állítanak ki magukról negatív bizonyítványt. Bár az is igaz, hogy egyébként díjazom, hogy nekik nem áll másból a napjuk, mint itt lőcsöljenek és különböző kérdezőkkel szemben vádaskodjanak, ahelyett hogy valós javaslattal éljenek.

    Az a helyzet, hogy amikor bekövetkezett a fiam sérülése nem hívtuk azonnal a mentőket. Bár még akkor abban reménykedtünk, hogy a sportolói mivolta miatt volt itthon izomlazító, aminek használata és a pihenés hatására javul majd a helyzet. Sajnos nem így lett. A helyzete, érzései stagnáltak. A kezelőorvos szerint a gélek, kenőcsök használata a gyulladásos helyzet csökkentése miatt előnyös volt.

    A korábban említett 3 kg felső határ a derekának jelenlegi helyzetből való felgyógyulásáig érvényes, de hosszabb távon sem lesz ajánlott 5-10 kg nehezebb súly megemelésére.

    Ahogyan egyébként talán éppen az Index Fórumon jeleztem, hogy a gyerek súlyemelő, így erről le kell, hogy mondjon. Legalábbis jelenállás szerint.

    előzmény:
    Nikita 666 (48)
    2020-05-11  19:19
  3. 2020. május 11. 20:4549.

    idenézz, mire bukkantam! Tök véletlenül, valami mást kerestem.... 


    https://www.hazipatika.com/betegsegek_a_z/paranoia/143?forceview=www&autorefreshed=1


    A paranoid zavar vezető tünete a jól rendszerezett, sokszor gondosan kidolgozott téveszmék ill. téveszmerendszerek fennállása, melyek között belső logika érvényesül, és amelyek igazság tartalmában, valóságosságában a személy megingathatatlanul hisz. Ezek a téveszmék sohasem bizarrak, emiatt gyakran hihetőnek tűnnek, annál is inkább, mert a betegek sokszor magas érzelmi hőfokon, nagy meggyőző erővel hangoztatják kóros gondolataikat. A nyílt ellentmondás, a "leleplezés" néha heves indulatot, dühreakciót válthat ki.


     


     

    előzmény:
    Csend Ike (42)
    2020-05-11  13:48
  4. 2020. május 11. 19:1948.

    Szerencse hogy csak ennyi a baj. 


    Máskor (bármikor bármi előfordulhat), mentő. A körzetissel nem sokat ér senki egy sérülés esetén, rendes ellátáshoz pedig beutaló kell. Akit a mentősök visznek be, azokat előre veszik. Persze a mentőhivás egy villámgyors mérlegelés eredménye kell hogy legyen, ne másoktól vegyétek el az autót. 


    Jobbulást.


    Egyébként nem igazán értem hogy itt miért hadakozol, miért bizonygatod idegeneknek az igazadat? Feltettél egy kérdést ami számodra fontos, aki feltételezte hogy valós a probléma, az úgy válaszolt. Az hogy melléktermékként ki hogyan vádaskodik, hát nem teljesen mindegy? Hálaistennek hogy nincs más dolguk, mint mások után kutakodni, ellenőrizni, jelentgetni. 

    előzmény:
    SzKBmu78 (47)
    2020-05-11  17:45
  5. 2020. május 11. 17:4547.

    Akkor itt röviden leírnám, hogy mi történt az elmúlt kb. 24 órába.


    Miután tegnap valamikor 15 és 16 óra között a férjem hazaért a munkából újra megtörtént mindennek a mérlegelése és úgy döntöttünk, hogy inkább bevitetjük a kórház sürgősségijére a gyereket. A mentőszolgálat tárcsázását követően a diszpécsernek mindent elmondunk, ami a megelőző időben történt. Aztán valamivel 20:30 után megérkezett egy betegszállító a gyerekért. A férjem kísérte el, mert valakinek itthon kellett maradjon a legkisebbel (közben a nagynak vissza kellett menjen az egyetemre, mert vizsgázik a héten).


    A kórházi vizsgálatok alapján kiderült, hogy az L2 és L3 csigolyája elmozdult, az L4 és L5 pedig megzúzódott. Az orvos a férjemnek azt mondta, hogy bár mehettünk volna előbb, de a gyulladás minimalitása miatt mégis hasznosnak lehet mondani az izomlazító géllel/kenőccsel való kezelést. A következő 3-4 napra bennfogta. Várhatóan pénteken jöhet haza. A következő 2 hétben nagyon szigorú fekvés és legalább 1-2 hónapig nem emelhet 3 kg nagyobb súlyt.

  6. 2020. május 11. 17:4546.

    Csak annyit jegyeznék meg, hogy az Indexen bármelyik topikban hozzászólhatok, csak az általam nyitottat törölték.

    előzmény:
    antironia (40)
    2020-05-11  13:14
  7. 2020. május 11. 17:4445.

    Melyik rész haszontalan?


    Én a sérülés előzményeit írtam le. Azt elismerem, hogy talán túl részletesen. De szerettem volna elkerülni azt a kérdést, hogy miért így és miért nem úgy.

    előzmény:
    sabangela (37)
    2020-05-10  21:27
  8. 2020. május 11. 17:4444.

    Nem csak rá hallgattam, hanem a tőle kapott elérhetőségeket is lekövettem. A honlapjukon világosan leírják, hogy a járványhelyzet ideje alatt a vizsgálatok szünetelnek.

    előzmény:
    sabangela (36)
    2020-05-10  21:20
  9. 2020. május 11. 17:4343.

    Mielőtt valamit ajánlasz és állítasz, járj utána, hogy jó-e amit ajánlani akarsz. A magánrendelések csak vidéken vagyis(járványügyi megfogalmazás valamint az április 30-i miniszteri rendelet, amelyben a március 14-i rendelet került módosításra) Budapest és Pest megye kivételével mindenhol és csak fokozatosan.

    Online vajon tud rtg-t, vagy CT-t csinálni egy orvos, ami a sérülés valódi súlyát megállapítja? Hát nehezen hinném...

    előzmény:
    sabangela (35)
    2020-05-10  21:15
  10. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2020. május 11. 13:4842.

    Igen.Ehhez nagyon ért.


    Ungot berket baranyát összehord...

    előzmény:
    antironia (39)
    2020-05-11  13:12
  11. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2020. május 11. 13:4841.


     

    előzmény:
    antironia (40)
    2020-05-11  13:14
  12. 2020. május 11. 13:1440.

    Az Indexről kicsapták, mint a macskát sz...ni.  :-DDD


     


    A moderátorok is azonnal levették, hogy a bokás rém áltörténeteivel van dolguk.


    Nem a gyerekének van baja, hanem neki! Vállon felül.


    (persze az lenne a legjobb, ha itt se etetnénk, mert erre gerjed....)

    előzmény:
    Csend Ike (32)
    2020-05-10  19:19
  13. 2020. május 11. 13:1239.

    Ja, persze, marha fontos....


    Esetleg azt nem akartad volna leírni, hogy mi volt ebédre, sőt, reggelire - és utána hánykor kellett wc-re menni? :-DDD


     

    előzmény:
    SzKBmu78 (31)
    2020-05-10  18:29
  14. 2020. május 10. 21:3438.

    "Gyujtsuk  almainkat "topicban van orvos /aki a magyaroknal el /


    szizsuzsoka nick .


    Ird be ott a problemadat hatha tud valami tanacsot adni Neked  szizsuzsoka .

    előzmény:
    SzKBmu78 (30)
    2020-05-10  18:28
  15. 2020. május 10. 21:2737.

    Legalább annyi esze lenne, hogy Gipsz Jakab, vagy valami frappáns nicknevet választ magának...


    De direkt arra megy, hogy felismerjék... Mindig ott a szám a Nickben. És persze az összes többi árulkodó körülmény: a felesleges szófosás, hogy hány gyereke van, meg hány évesek, stb. stb. - ami az adott balesethez/esethez SEMMILYEN mértékben nem tartozik...


     


    LOL

    idézet:
    antironia (27)
    2020-05-10 17:00:16

    Off. Teljesen igazad van rengeteg temahoz nem illo info van az inditasban.


    En is 3x elolvastam h mi a problemaja is a topic inditonak ?  

    előzmény:
    antironia (27)
    2020-05-10  17:00
  16. 2020. május 10. 21:2036.

    Ne a kolleganodre hallgass hanem kapd elo a telefonodat es hivd vegig a maganintezeteket !  


    Ja es irtal mar levelet az egeszsegugyi allamtitkarodnak szerda ota?


    Megkerdezted mit tegyel jelen esetben ?

    előzmény:
    SzKBmu78 (29)
    2020-05-10  18:28
  17. 2020. május 10. 21:1535.

    Online tanácsadással sokra megyünk, amikor a gyerek alig tud menni és majd megőrül annyira fáj a dereka.

    idézet:
    SzKBmu78 (30)
    2020-05-10 18:28:43

    online orvosnak meseld el azt amit itt irtal es majd hozd vissza melyik milyen lehetoseget ajanlott a problemad megoldasara .


    de valtozatlanul  mondom magan klinikak azonnal segitsegedre lesznek .

    előzmény:
    SzKBmu78 (30)
    2020-05-10  18:28
  18. 2020. május 10. 20:2234.

    Te észkombájn! A mai helyzetben ugyan merre induljunk! A házi gyermekorvos kijelölt helyettese, akinek a beutalója kell, hetente egyszer helyettesíti a körzeti háziorvosunkat. Amikor az ügyeletre elvitte a férjem, akkor ott meg a doki rá sem nézett, sőt ki se ment hozzájuk csak az asszisztensnő. Próbálkoztunk az SZTK-val, de sem a reumatológián, sem pedig a traumatológián nem fogadnak beteget, csak beutalóval. Ez pedig -a fenti okok miatt- nincs a birtokunkba. Megpróbálkoztunk a háziorvossal (a férjem és az én háziorvosommal) ő ugyan nagyjából megvizsgálta, de mivel a gyerek kiskorú, ő ezt hivatalosan nem tehette volna meg. Ezért nem is adhat beutalót sehova, ahogyan gyógyszert sem írhat fel.
    Mivel a gyerek sportol, így mindig van itthon izomlazító gél, ill. kenőcs. Ezen készítményekben van gyulladáscsökkentő is. Ezért abban bíztunk, hogy az állandó fekvés valamint napi 2-3 gélezés, kenőcsözés valamit használ. Hát sajnos nem teljesen vált be ez.


    Még egyszer: Legalább 4-5 szakorvossal értekeztem, de egyik sem fogadta a gyereket. Erről ennyit.


    Azért mertem idejönni tanácsért, mert folyton falakba ütköztünk.


    Sajnos igaz! A gyereknek folyamatos fájdalmai vannak, s mint korábban írtam is, hogy egyre nehezebben tud menni is.

    előzmény:
    Csend Ike (32)
    2020-05-10  19:19
  19. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2020. május 10. 19:2433.


    Megáll az ész.

    előzmény:
    antironia (28)
    2020-05-10  17:03
  20. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2020. május 10. 19:1932.

    Na, jó.


    Akár bokás vagy akár nem, mint szülő sehol sem vagy. Ez a véleményem.


    Ha a gyerekeddel tényleg baj lett volna , addig kellett volna menned akkor amikor a baj történt,  amíg  ég alatt föld felett előkerítettél volna orvost. Te ezt nem tetted.


    Csak ennyi lett volna a dolgod. Erre azzal jössz hogy ki mikor és hogy nem ért rá.


    Nem érdekel,  ha baj van akkor neked mint szülőnek dokit kell kerítened. Egyszer s mindenkorra


    Jó sok nappal ezelőtt elhajtottak ( szerdán),  erre szombaton 14 óra után jössz egy topikkal hogy hová menj.


    Rémes. Még most is itt kérdezősködsz és  írsz és cáfolsz és bizonygatsz, ahelyett hogy a nyakadba kaptad volna a sarjad és megoldást kerestél volna.


    Már ha igaz a történeted.

  21. 2020. május 10. 18:2931.

    Az, hogy érthetetlen vagy, csak a saját bizonyítványod magyarázata. Én a tegnapi napig biztosan állíthatom, hogy sehol nem voltam regisztrálva.


    Egyébként azért osztottam meg némi háttér információt, mert a sérülés bekövetkezte miatt a háttér is fontos.

    előzmény:
    antironia (27)
    2020-05-10  17:00
  22. 2020. május 10. 18:2830.

    Online tanácsadással sokra megyünk, amikor a gyerek alig tud menni és majd megőrül annyira fáj a dereka.

    előzmény:
    sabangela (25)
    2020-05-10  14:49
  23. 2020. május 10. 18:2829.

    Az egészségügyi miniszter által március 14-én kiadott miniszteri, valamint az április 30-án kiadott kormányrendeletre hivatkozva Pest megyében (és legjobb tudomásom szerint Budapesten) nem üzemelnek a magánorvosi rendelések az olyan szakterületeken, ahol bármiféle személyes kontakt létfontosságú vagyis szükséges.


    Ezt onnan tudom, hogy a mai napon beszéltem az egyik kolléganőmmel, hogy elkérjem annak a magánrendelőnek az elérhetőségét, ahova a férjével és a fiával is jártak valamint. Ő jelezte, hogy bár megadhatja a telefonszámot, de nem fogok ott senkit elérni, mert a járványra hivatkozva nincs ott senki.

    előzmény:
    sabangela (24)
    2020-05-10  14:30
  24. 2020. május 10. 17:0328.

    Csendike, a drága  jó szíved.... :-) 


    Légy résen, ahogy a régi cserkész mondás is tartja! :-DDD


     

    előzmény:
    Csend Ike (7)
    2020-05-09  17:07
  25. 2020. május 10. 17:0027.

    Legalább annyi esze lenne, hogy Gipsz Jakab, vagy valami frappáns nicknevet választ magának...


    De direkt arra megy, hogy felismerjék... Mindig ott a szám a Nickben. És persze az összes többi árulkodó körülmény: a felesleges szófosás, hogy hány gyereke van, meg hány évesek, stb. stb. - ami az adott balesethez/esethez SEMMILYEN mértékben nem tartozik...


     


    LOL

    előzmény:
    Mozdonj (22)
    2020-05-10  13:31

Címlap

top