Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hazudozik a párom:-(

k0506
Létrehozva: 2004. augusztus 10. 08:57
Rájöttem,hogy a párom rendszeresen hazudik nekem.Van olyan,hogy csak mellé beszél,nem mond el dolgokat,de olyan is van,hogy komoly dologban nem mond igazat.Mit csináljak?Megváltozhat egy ilyen ember?Vagy valamit én nem csinálok jól,hogy nem tud velem őszinte lenni?
  1. 2004. augusztus 10. 16:12251.
    De már három éve próbálom vele megbeszélni a dolgokat. Az a baj, hogy ez nagyon nehez menne, csak megbeszélés alapon. Szerintem az érzelmeknek magunktól kéne jönniük, nem? Egyébként a papája sem bánik kesztyűs kézzel az anyukájával. Úgy kiosztja előttünk, hogy csak na. Iszonyatosan odapörköl neki. Aztán a mama meg vissza. Szeretet nem igen sugárzik ezekből a megnyilvánulásokból. Állítólag puszit se nagyon adnak egymásnak. Mert az ő családjuk nem puszilkózós. A tesója esküvőjén még zene sem volt, mert a papája azt gáznak tartja.
    előzmény:
    szszilva (246)
     
  2. 2004. augusztus 10. 16:12250.
    Orvosi. . . hosszú idő, amíg az ember magától ráébred helyzetének tarthatatlanságára. . . de lehet , hogy egy kiadós beszélgetés, és még egy, meg még egy helyrerak mindent?Lehet. Ki kell deríteni. . . sok sikert.
    előzmény:
    queency (244)
     
  3. 2004. augusztus 10. 16:12249.
    Ki nem hülye vezetés közben:-)?
    előzmény:
    queency (247)
     
  4. 2004. augusztus 10. 16:10248.
    Tudom én, h őrlödsz. . . . és azt is, h nem könnyű, de te választottad őt és ezért neked kell szembenézni a kapcsolatotok mumusaival. . .
    Azért adok 1x neked igazat, 1x meg neki, mert csinálsz hülyeségeket és ő is. . . .
    Ha tényleg van megoldás akkor dolgozzatok rajta és ne duzzogjatok, ha pedig nincs, akkor jobb most továbblépni és lezárni, mint gyűrűvel az ujjadon és gyerekkel karodon.
    EGy biztos : 30 éves embereket már nem lehet megváltoztatni, főleg nem erőszakkal!
    előzmény:
    queency (238)
     
  5. 2004. augusztus 10. 16:09247.
    De neki nagyon alacsony az ingerküszöbe. Iszonyú hamar felhúzza magát. Mikor vezet, az összes életkedvem elmegy!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_697974 (245)
     
  6. 2004. augusztus 10. 16:09246.
    queency, te vagy az egyetlen, aki ezt tudja, senki más. Tényleg gondolkozz ele ezeken a dolgokon, amiket ma itt olvastál, mert sok igazság van bennük. Egyébként meg, akármelyikőtök is a hibás( szerintem mindketten azok vagytok, ki miben. . . ) ez csak úgy derülhet ki, és csak úgy oldódhat meg, ha leültök és megbeszélitek. És nem úgy, hogy vadidegenek, mint akár én, kiosztanak téged neten keresztül.
    Persze a pasival nehéz lesz beszélni, mert már megmakacsolta magát. . . jajaj de ismerős helyzet:)
    Türelem, higgadtság. Én eléggé hirtelen természetű vagyok, de ilyenkor muszáj magamraeröltetnem a nyugalmat. És ha azt látod, hogynem érdekli, akkor inkább próbálkozz később, és nem hisztizz. Saját tapasztalat!!:)Ne hisztizz, ne követelőzz, és főleg ne durva hangnemben. Be fog jönni, hidd el, csak a párodnak is idő kell, hogy megenyhüljön.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. augusztus 10. 16:08245.
    Lehet úgy gondolja nem számítanak a durva dolgok, majd kiengeyztel egy új ruhával, ha elfogadod, talán jogosan is gondolja, hogy minden megbocsátva. Én nem tűröm azt sem, hogy kicsit felemelje rám a hangját a párom (nagyon ritkán, de előfordul, hogy idegesebb a kelleténél, de akkor sem) ha én vagyok vele ingerültebb bocsátanot kérek azonnal, és ő is pedálozhat amíg elröhögöm magam:-)
    előzmény:
    queency (241)
     
  8. 2004. augusztus 10. 16:08244.
    Hogy érted hogy kezelés?
    előzmény:
    kema (242)
     
  9. 2004. augusztus 10. 16:08243.
    Mondasz valamit. Most is volt egy ilyen eset, és mikor említettem hogy akkor én is megyek, arra fogta hogy akkor mégsem megy, hogy a kutyámra vigyázni kell amíg a szüleim nyaralnak, és nem akarja egyedül hagyni a kutyát éjszakára megint. A többi részével is egyetértek. De szerinted ebből még kisülhet valami jó? Ha nem jön magától, akkor sztem megette a fene. Ha mindent mondani kell, meg ki kell követelni. . .
    előzmény:
    macskoszka (240)
     
  10. 2004. augusztus 10. 16:07242.
    Valami elfolytott elégedetlenség lehet mögötte. . . magával vagy veled vagy a világgal szemben?kezelés. . . addig meg szünet. . .
    előzmény:
    queency (241)
     
  11. 2004. augusztus 10. 16:05241.
    Nem így értettem ezt hogy az egyik kezével elvesz a másikkal meg ad. Fordítva. mindegy. Szóval úgy értettem, hogy bár sok mindent megtesz értem, amit más pasik nem, de ezzel egyidőben nagyon durva dolgokat is megcsinál. Inkább ne tenne meg ennyi mindent, csak ne lennének ezek a durva dolgai.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (237)
     
  12. 2004. augusztus 10. 16:04240.
    Te is hibás vagy és ő is. . . Egy kapcsolatot két ember ront el, csak a felimerés telik időbe.
    Amit te tudnál tenni kettőtökért:légy sokkal türelmesebb és kedvesebb vele, próbáld nem számonkérni, hanem beszélgetni vele, nem vágni pofikákat, ha elmegy a barátaival, sőt!te is csinálj magadnak progit és ne félj 5x meggondolja, h elmenjen-e vagy sem.
    Azért jár el, mert menekül és, mert nem érzi jól magát veled a balhézások miatt.
    amit ő tehetne: megérteni a te álláspontodat is és felelősséget vállalni a 3 év tükrében, (szerintem egyébként nagyon fél az elköteleződéstől)!
    előzmény:
    queency (234)
     
  13. 2004. augusztus 10. 16:03239.
    Nem futna szerintem, csak felhívja egy próbát megér alapon. Ilyen kapcsolatra családot, jövőt alapítani? Inkább az lehet, hogy mindketten lusták vagytok kilépni és elölről kezdeni valakivel, mert akkor a 3 év elvesztegetett idő lenne. Ha annyira nyomulnak rád a pasik biztosan találsz valakit:-)
    előzmény:
    macskoszka (235)
     
  14. 2004. augusztus 10. 16:03238.
    Látod? Egyszer nekem adsz igazat, egyszer neki. Én is így vergődöm: egyszer magamat hibáztatom, egyszer őt. Tényleg nem tudom hogy mit csináljak, mert ha én vagyok a hibás, akkor egész máshogy kéne viselkednem, mintha ő lenne. Mert ha bűnbánóan viselkedek és megértően, közben meg kihasznál, akkor az olaj a tűzre. Ha viszont úgy állok hozzá, hogy kemény vagyok vele mert őt tartom hibásnak, és közben nem az, akkor azzal rontom el. Szóval ez okozza nálam az őrlődést.
    előzmény:
    macskoszka (235)
     
  15. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. augusztus 10. 16:03237.
    Elmarod Magadtól, és kész.
    Egyik kezével ad, másikkal elvesz. . . . amit elvesz, azt nem adod szívesen? Amit Te adsz, azt elveszi, amit ő ad, azt TE VESZED EL! Ez komoly, hogy 4 évvel vagy idősebb nálam, és én mondjam el Neked, hogy a párkapcsolatban adunk és kapunk egyszerre?!
    Durván szól Hozzád, és megsért? Mert egy elkényeztetett hisztis kölyök, aki ha olyat hall, ami nem jó neki, a másik a hibás - ebben egyébként kicsit úgy érzem, hasonlítasz rá. Talán ezért az ellentét, mert mindketten akaratosak vagytok, a magatok stílusában.
    Hú, milyen gyereketek lenne. . . . .

    Szerintem csak az idő sürgetését érzed. Hány esküvő, meg babavállalás volt az elmúlt fél évben a környezetedben a korosztályodban? Talán ezért ez a görcsösség Benned.
    Ha nem tudod az ő szemszögéből is megnézni a kapcsolatotokat, pár hónap, és költözhetsz az üres lakásodba.
    Megyek haza, puszipá.
    előzmény:
    queency (231)
     
  16. 2004. augusztus 10. 16:00236.
    Tudom. Két barátnője volt előttem, de mind a kettő otthagyta. Másik partnerrel leléptek.
    előzmény:
    macskoszka (235)
     
  17. 2004. augusztus 10. 15:58235.
    A férfiak így kezelik, ha gáz van. Nem otthon ülnek, hanem kimozdulnak. Ezzel nincs semmi gond. .
    Ha pedig így viselkedik veled(kidobálja a cuccaid, csúnyán beszél, bár ez gondolom a tehetetlen dühtől van) akkor 2x is gondold meg a hosszútávú latolgatásokat. .
    előzmény:
    queency (231)
     
  18. 2004. augusztus 10. 15:58234.
    De most tényleg, szerintetek én vagyok a hibás?
    előzmény:
    queency (233)
     
  19. 2004. augusztus 10. 15:57233.
    Nem, én tényleg szerettem, és ő is azt mondja hogy szeretett. Szerinte rendbe tudnánk hozni a kapcsolatot, ha akarnánk.
    előzmény:
    macskoszka (232)
     
  20. 2004. augusztus 10. 15:55232.
    Ezt nem lehet a végtelenségig csinálni. . . . egyszer megunja az örök feszkót és a gyomorgörcsöt. . . és te is. . . és, ha egy mód van rá ez ne akkor következzen be, amikor ott lesz már 2 gyerek, akikért ti ketten lesztek felelősek. Tényleg hozzá mennél vagy csak az idő sürgetését érzed a zsigereidben?
    előzmény:
    queency (228)
     
  21. 2004. augusztus 10. 15:55231.
    Ki volt adva, de elköltözött az albérlő Pestre. És most meg már nem merem kiadni, mert akkor visszaél vele, hogy nem tudok mozdulni. Igazad van nagyrészben, de akkor miért van az a sok durva dolog a másik oldalon? Pontosan ez az ami kiborít, és megingat saját magamban, hogy egyik kezével ad, a másikkal elvesz. A szándékaval egyedül csak ő van tisztában. Ja, és mikor ezek az elköltözések zajlanak, a forgatókönyv: szeretném vele nyugodtan megbeszélni a problémát, ő nem érti, megbánt, de nagyon durván, erre én összecsomagolok. Vagy elmegy közben kerózni, vagy elkezdi kidobálni a cuccaimat az előszobába, és mondja hogy menjek a francba. De másnap már fel is hív. Ja, és az utolsó két alkalomnál elment a haverjaival beülni inni. Állítólag nem akart egyedül otthon lenni, ezért ment el (pont péntek este volt). Mondjuk azon csodálkoztam is, mert nagyon kiütötte magát, és másnap pedig Pestre kellett mennie.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (227)
     
  22. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. augusztus 10. 15:55230.
    Mármint a Te üresen álló (így pénzt nyelő) lakásodat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (227)
     
  23. 2004. augusztus 10. 15:51229.
    Szerintem meg futna utána, mint a nyúl. . . . csak könnyebb fenyegetőzni, mint elgondolkodni, h miért akar elköltözni tőle. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_697974 (225)
     
  24. 2004. augusztus 10. 15:50228.
    Igen, én is valami ilyesmit gyanítok. De miért csinálja? Sokkal egyszerűbb lenne neki is és nekem is külön. Ennyire kényelmes lenne? Ő úgyis talál magának mást, ha akar, egy nőnél ez már nehezebb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_697974 (225)
     
  25. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. augusztus 10. 15:49227.
    Akkor én őszintén leírom:
    - havonta 1 este a haverokkal nem sok és nem túlzás
    - ha egyet sóhajtasz, és megkapod, hoz-visz, akkor fontos vagy neki
    - ha bankkártyáját is Rád bízza, az olyan, mintha az életét bízná Rád, hiszen anyagias szemléletű nevelést kapott

    Érzelmi részével gubancok? Mert nem zeng ódákat, mint egy trubadúr a romantica csatornán? Tudod, ha egy férfi szereti a családját, nem az égre írja fel piros tintával, hanem felkel hajnalban és ellapátolja a járdáról a havat, hogy amikor az asszony meg a gyerekek kimennek, tudjanak közlekedni.
    Ne vallomásokat meg féltérdes lánykérést várj habos-babos esküvővel. Veled van, fontos vagy neki, és sokat tesz érted. Te mit teszel érte? Ha bérbeadnád a lakásotokat, be tudnátok fizetni egy autóra. Közösen lehetne a neveteken, hisz a lakbér Tőled van, de Nála laksz cserébe. Ennyire egyszerű.
    előzmény:
    queency (217)
     

Címlap

top