Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hazudozik a párom:-(

k0506
Létrehozva: 2004. augusztus 10. 08:57
Rájöttem,hogy a párom rendszeresen hazudik nekem.Van olyan,hogy csak mellé beszél,nem mond el dolgokat,de olyan is van,hogy komoly dologban nem mond igazat.Mit csináljak?Megváltozhat egy ilyen ember?Vagy valamit én nem csinálok jól,hogy nem tud velem őszinte lenni?
  1. 2004. augusztus 10. 13:25151.
    Szerintem 3 év után 30 évesen ennyit elvárhat az ember.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. augusztus 10. 13:24150.
    És ebből számomra úgy tűnik, hogy a barátom húzni akarja az időt. Holott én megkértem, hogy foglaljon állást ebben az ügyben, hogy tudjak dönteni, kell-e ez így nekem vagy sem.
    előzmény:
    queency (149)
     
  3. 2004. augusztus 10. 13:23149.
    Vagyis az aggaszt, hogy annyira messze van a cél, hogy elmegy a kedvem küzdeni érte. És ráadásul lehet hogy kiderül hogy nem is érdemes. Ezek után nem kell csodálkozni azon, hogy ki vagyok akadva.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. augusztus 10. 13:21148.
    De kb. 1 év mire kigyűjtjük a használt kocsit, és részleteket is kell fizetnünk utána. Utána kezdhetünk gyűjteni a lakásfelújításra. Szóval ez aggaszt. Ha most kocsit veszünk, leghamarabb 2 év múlva tudnánk felújítani a lakást. Ha még motort is, akkor 3. Szóval ez a helyzet.
    előzmény:
    feketekez (145)
     
  5. 2004. augusztus 10. 13:20147.
    viszont k0506 eltünt. . . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. augusztus 10. 13:20146.
    Nem beleszólni akarok, csak azt szeretném látni magamban, hogy hogy állnak hozzám. Mert akkor el tudnám dönteni, hogy akarok-e maradni vagy sem. Ha úgy ahogy leírtam, akkor menekülök, mert szerintem nem szabad így kezelni embereket. Pont azon gondolkoztam, hogy ha a barátom egyedül lenne, akkor ugyanezt akarnák-e? Megvetetnék vele a kocsit tőlük? Kötve hiszem.
    előzmény:
    feketekez (145)
     
  7. 2004. augusztus 10. 13:17145.
    bocsi, hogy én queency pártjára állok, de azt hiszem, abban igaza van, hogy a párjának vállalnia kell a véleményét és az akaratát és nem "sunyiban" végigvinni azt, miközben queency-t áltatja. . .

    queency! szerintem ne rágd folyton a fülét. .
    ha nagyon aggaszt a szitu, adj neki egy határidőt (mondjuk 1 év) és ha addig sem renováltatja a lakást, add ki az útját

    szavakkal lehet hazudni, de tettekkel nem. . .

    a fentiektől függetlenül: a párod és családja anyagi dolgaiba tényleg nem szabadna beleszólnod
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. augusztus 10. 13:11144.
    nem erőltetem rá. Én elmondtam hogy én hogy képzelem, erre ő azt mondta, hogy ok, akkor hamarabb lesz gyerek, de közben mégis úgy alakítja ahogy ő szeretné. Szóval én egyenes embernek tartom magam, megmondom hogy mit hogy szeretnék, hogy a másiknak esélyt adjak arra, hogy el tudja dönteni, hogy velem akar-e maradni vagy sem. És ugyanezt elvárnám tőle is. Nem pedig azt, hogy hiteget, hogy nála maradjon a döntés lehetősége.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_217748 (142)
     
  9. 2004. augusztus 10. 13:09143.
    Köszi az őszinte kritikát. Tudom hogy én is hibás vagyok, ezzel tisztában vagyok. És azt is tudom, hogy néha elég nyers stílusban írom le amit gondolok. Szívesen veszem egyébként priviben a visszajelzéseket, hogy hogy kéne másként előadnom. A barátom szüleinél inkább csak a szándékok a furcsák nekem, bár lehet azért, mert én azt láttam a családomban, hogy mindenki önzetlenül a gyerekeket segíti. Én csak egyet nem szeretnék: ha a párom szülei úgy állnának hozzám, hogy nehogy már a barátom révén anyagi előnyre tegyek szert. Mert ha ők így gondolkodnak, akkor az kicsinyes és régen rossz. Mert szerintem az nagyon durva, hogy ha két anyagilag különböző ember együtt él, és a másik nem tiszteli és szereti annyira, hogy vele egyforma életszínvonalat biztosítson a számára. Az ilyenektől meg rosszul vagyok, hogy nekem erre szükségem van, de neked ez minek?
    előzmény:
    Allyra (141)
     
  10. Torolt_felhasznalo_217748
    Torolt_felhasznalo_217748
    2004. augusztus 10. 13:03142.
    MIért lenne hibás ha nem akar gyereket?
    Meg kéne beszélni hogy egyáltaln mikor akar. Aztán te maje eldöntöd hogy vele maradsz-e. , vagy sem. De nem kéne ráeröltetned az akaratodat szerintem. .
    Viszont ha meg hiteget akkor meg dobd ki.
    előzmény:
    queency (140)
     
  11. 2004. augusztus 10. 13:02141.
    Sziasztok!

    Nos. . előre is bocs, de hosszú lesz.
    Queency. . nemtudom, nekem nagyon fura ez az egész történet.
    Kezdjük azzal, hogy énszerintem úgyjó, hogy ha hosszú távra tervezek valakivel, akkor közös kasszán legyünk, amibe mindenki beleteszi, amit keres, és mindenki kap a család anyagi helyzetétől függően valamennyi pénzt, ami viszont csak az övé, ha mondjuk az egészet el akarja fagyizni, azis az ő dolga, a másiknak nemsok köze van hozzá. Én legalábbis nemszeretnék hosszútávon ezaz én pénzem, aza tied, én ennyit költök, te annyit, meg hasonló jellegű dolgokba beszállni. . Bár biztos van, akinek a külön kassza jön be, szívük joga, ha mindkét félnek jó úgy.
    Viszont: a párom szüleinek pénzéhez se nekem, se a páromnak nincs köze, ha adni akarnak valamit, akkor köszönettel el lehet fogadni, de nem szabad erre alapozni (mondjuk, nálunk ilyen veszély nincs, mert az én szüleim nem élnek már, a férjem szülei meg nem állnak úgy, hogy segíthessenek). Azonkívül énszerintem nem kell ahhoz 2 kocsi, hogy külön tudjanak a felek mozogni. . nekünk pl. egysincs, mégis jól megvagyunk, ésha ittlesz a baba, vele is jól megleszünk. Szóval szerintem aztcsinálnak a kocsijaikkal a barátod szülei, ami nekik jólesik, bár lehet, énis jobbnéven venném hasonló helyzetben, ha szimplán annyit mondanának, h. eladjuk a kocsikat, és veszünk egy terepjárót, mert az esik jól. .
    Lakásfelújítás: amit leírtál, azokat tényleg nemárt megcsinálni, viszont hacsak ez kell, ezzel is ellehet lenni akármeddig, azonkívül nincs is arányban az egymilliós motorral. . . ha arra vanpénz, vagy egy használt kocsira vanpénz, akkor ez simán bele kell, hogy férjen melléje. .
    Szóval sztem ha valami itt gázos, akkor az, hogy a lakásfelújítás tényleg szükséges előbbutóbb, pláne, ha nem akartok átköltözni a másik lakásba, és ezt a párod is figyelembe veheti. Demondjuk, kérlek, ne haragudj, de ha neki is hasonló stílusban adtad elő, mint itt, akkor lehet, hogy csak megmakacsolta magát, ésmert neki jó ígyis a lakás (elvégre nem lakhatatlan), csakazértse akarja felújítani. . és megis értem, mert ahogy itt lejön, énis úgyérzem, hogy te csak sokadsorban gondolsz arra, hogy a párod mit szeretne, a fontos, hogy a te elképzeléseid megvalósuljanak. Ezt egy idő után mindenki rossznéven veszi.
    Végülis, nemarról van szó, hogy nemlesz mit ennetek, ha megveszi a motort, vagy nemlesz meleg ruha télire. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. augusztus 10. 13:01140.
    Szóval itt szerintem ő a hibás, ha nem akar, és közben hiteget. Akkor ne akadjon ki, hogy én mindent ebből a szemszögből nézek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. augusztus 10. 12:58139.
    Ha a pasid már ebben sem őszinte, akkor az elég gáz, nem?
    előzmény:
    queency (138)
     
  14. 2004. augusztus 10. 12:58138.
    Hát ez az, azt mondta hogy igen, de ki tudja mit gondol valójában.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_217748 (136)
     
  15. 2004. augusztus 10. 12:57137.
    És még egy fontos dolog: szerintem egyik félnek sem szabad éreztetnie a másikkal, hogy kiszolgáltatott helyzetben van. Milyen dolog már az, hogy ha valaki többet keres, akkor a másiknak több mindent kell eltűrnie? AKkor az nem is kapcsolat, hanem egy úr-szolga viszony. Ki szeretne egy párkapcsolatban alárendelve lenni? Senki. Pontosan azért, mert ma már a XXI. században az intelligens párkapcsolatok titka az egyenlő erőviszonyok. Ha valaki visszaél valamilyen előnyével, ott már nem beszélhetünk szeretetről.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_217748
    Torolt_felhasznalo_217748
    2004. augusztus 10. 12:57136.
    akkor talán őt kéne megkérdezni hogy akare -e gyereket, meg családot már.
    ennyi. sztem rögtön meglenne a megoldás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. augusztus 10. 12:56135.
    . . . ezekszerint a ti kapcsolatotok a pénztől olyan varázslatos?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. augusztus 10. 12:54134.
    És régen miért nem volt ezekkel a dolgokkal gond? Több házasság is volt, meg több normális család. Ennek a felfogásnak köszönhető az, hogy egyre kevesebb a házasság meg a gyerek. Pont ez a lényege egyébként: hogy együtt többre mennek mint külön. És nem azt kell észben tartani, hogy mi van ha elválnak, mert akkor el is fognak. Hanem azt, hogy ki akarnak tartani egymás mellett, és ki is fognak, és minden problémát meg akarnak oldani együtt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. augusztus 10. 12:51133.
    Hát ez az. Pontosan ezért szeretném tudni hogy mi az állás. Mert most még nem késő váltani. Nem akarok egy olyan kapcsolatban benne lenni, ahol nem szeretnek igazán.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828005 (131)
     
  20. 2004. augusztus 10. 12:49132.
    Hát akkor mi? Szerintem pedig ha valaki szereti a párját, akkor nem nézi hogy mennyit áldoz rá. Hogy mi lenne ha én lennék a pénzesebb? Ha szeretném a páromat úgy igazán, és már családot terveznénk, akkor nem foglalkoznék vele. Egyébként meg szerintem ezt így nem lehet lemérni, mert pl. egy nő máshogyan járul hozzá a családhoz, anyagiakban nem mérhető módon, és az is normálisabb, hogy többek között emiatt a férfi keresi a több pénzt. Egy nő mindig kiszolgáltatotabb, és egy férfinek nem szabad ezzel visszaélnie, mert akkor nem szereti igazán. Emiatt gondoltam azt, hogy ezt az anyagi dolgot nem így kéne kezelni. Pont a lényegét veszíti el ezzel egy kapcsolat: a varázsát.
    előzmény:
    szszilva (128)
     
  21. Torolt_felhasznalo_828005
    Torolt_felhasznalo_828005
    2004. augusztus 10. 12:48131.
    És azon gondolkoztál már, hogy mi van, ha csak te szeretnél családot? Mert feletted ketyeg az idő, de a párod még ráérhet.
    Úgy érezheti, ha most nem vesz motort, később sem, mert ha gyerek lesz, már akkor sem vehet.
    Ő szeretne családot? Talán nem igazán, ha a motor fontosabb. Nem kéne ezen görcsölni. . .
    Ha tényleg mindketten szeretnétek majd családot, akkor ő is meg szeretné majd teremteni az ehhez kellő feltételeket (lakás, nyugalom, biztos meló. . . ).
    előzmény:
    queency (125)
     
  22. 2004. augusztus 10. 12:48130.
    Mi pl. , bár semmink sincs, mégis különválasztjuk.
    És ebben mind a kette egyetértettünk. Persze sokat vitatkoztunk, de valahogy kompromisszumot kell kötni.
    És bár már régóta együtt vagyunk, soha nem házasodnánk úgy, élnénk úgy, hogy minden közös. Nem egy olyat láttam a környezetemben, hogy 10-20 évnyi házasság, két gyerek után, tönkrement a kapcsolat, férj/feleség kifordult magából, és hihetetlen nagy problémákat okozott a pénz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. augusztus 10. 12:48129.
    Mi pl. , bár semmink sincs, mégis különválasztjuk.
    És ebben mind a kette egyetértettünk. Persze sokat vitatkoztunk, de valahogy kompromisszumot kell kötni.
    És bár már régóta együtt vagyunk, soha nem házasodnánk úgy, élnénk úgy, hogy minden közös. Nem egy olyat láttam a környezetemben, hogy 10-20 évnyi házasság, két gyerek után, tönkrement a kapcsolat, férj/feleség kifordult magából, és hihetetlen nagy problémákat okozott a pénz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. augusztus 10. 12:45128.
    Nos, ez igaz, valószínűleg a legnagyobb probléma itt a más értékrend. És nem is bírálni akarok, mert annyira relatív a dolog.
    Csak azt vettem észre, hogy :
    1. a párodtól olyat kérsz, amit, ezekszerint ő nem akar, és akkor te fejre is állhatsz. . . csak a kapcsolat fog tönkremenni.
    2. Érdekes helyzet lenne, ha mondjuk nektek lenne több pénzetek, te hogyan látnád ezt a helyzetet? te is akarnál e vaj'h közösködni?
    3. áldozatot KÖVETELSZ a barátodtól. . . akárhogy is nézzük(cél szenesíti az eszközt) anyagi áldozatot.
    Neked nem kell meghozni ezt, mivel nincs miből, illetve nincs annyi.
    Az a baj, hogy korlátoltan nézed a dolgokat.
    Persze, hogy te ezen a véleményen vagy, mivel ő a pénzesebb. És lehet, hogy benned semmi ilyen gondolat nincs, akkor is úgy jön le, a párod is gondolhatja így, hogy a pénzre hajtasz.
    És egyáltalán nem természetes, hogy minden közös.
    ha ezt láttad, ezt tanultad, akkor rosszul tanították neked a szüleid.
    És a saját kapcsolatodat ne mérd máséban. ne azt nézd, hogy a nővéred férje mindent megad, meg pénzeli a nővéred. Te nem a nővéred vagy, a párod pedig nem a sógorod.
    Hidd el, hogy ez nem bizalmatlanság a párod részéről.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2004. augusztus 10. 12:45127.
    És engem ez bosszant, hogy a párom még mindig ezt csinálja, és nem a közös érdekeket nézi. Akkor éljen egyedül basszus, és költheti arra a pénzét amire akarja. Néha áldozatot is kéne hozni a szeretteink érdekében.
    előzmény:
    queency (125)
     

Címlap

top