Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Dean R.Koontz kedvelők

Torolt_felhasznalo_852995
Torolt_felhasznalo_852995
Létrehozva: 2004. augusztus 31. 13:38
Sokáig csak "klaszzikusokat" olvastam, aztán egyszer,nem lévén más könyv a közelben, kezembe került egy Koontz könyv. Roppant érdekfeszítőnek, és jól megírt műnek tartottam, mostanra már több írását is elolvastam.
most valaki azt mondta, hogy ennél sokkal jobbak Stephen King könyvei.
így aztán olvastam tőle is!!
Hááát, nekem nagyon nem jött be ez az igazi horrorisztikus stílus.
Ami pedig roppant hiányzik, az a katarzis, a remény adása, hogy minden jóra fordulhat a végén!!! Kingnél a befejezés szörnyűbb mint maga a történet(ezt nem irodalmi értelemben mondom)
Nektek mi a véleményetek erről, és az ehhez hasonló "lektűrökről"?!!
  1. Torolt_felhasznalo_397042
    Torolt_felhasznalo_397042
    2004. szeptember 4. 19:3176.
    Antikvárium? Régebben volt a köbányai piacon egy könyvárus, nála volt sok "használt"Koontz, meg King is :o) Talán érdemes körülnézni a piacokon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_966376 (75)
     
  2. Torolt_felhasznalo_966376
    Torolt_felhasznalo_966376
    2004. szeptember 4. 19:2175.
    Sziasztok!!
    Én is imádom Koontzot. Kb. 3 éve a férjem által kaptam rá, azóta minden könyvét megvettem, amit csak elö tudtam ásni. Sajnos egy bizonyos idö elött megjelent könyveit sehol sem lehet megszerezni! Nincs vkinek ötlete, hogy a régebbi darabokat hol lehet megvenni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_397042
    Torolt_felhasznalo_397042
    2004. szeptember 4. 18:2874.
    A Koontz történetekben az a nagyszerü, hogy történhet bármi borzalom az emberrel (elképzelhetö vagy elképzelhetetlen, mindegy) , mégis van remény. És erre a hitre nagy szükségünk van a túléléshez.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852995 (71)
     
  4. Torolt_felhasznalo_852995
    Torolt_felhasznalo_852995
    2004. szeptember 4. 14:3873.
    na igen, igazad van, az ember valahogy a dícséretre kevesebb szót talál, mint a kritikára!!!
    azt vettem észre, azok a topicoc élnek sokáig, ahol jónagy veszekedések vannak, vagy valakit kollektíven szidni lehet(kell). . . . . !!!!:-)))))))))))))))))))))))))
    mindenesetre én az amerikai életformát, mindennapokat, a középosztály problémáit Koontz-féle könyvekből ismertem meg, és jó barátnőm, aki évekig élt New-Yorkban azt mondja, nagyon hitelesen van leírva!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_350231 (72)
     
  5. Torolt_felhasznalo_350231
    Torolt_felhasznalo_350231
    2004. szeptember 4. 14:3172.
    Azt kedvelem, hogy mindig jó a vége :-) Szimpatikusak a szereplők, és minden könyvének van valami valóságalapja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852995 (71)
     
  6. Torolt_felhasznalo_852995
    Torolt_felhasznalo_852995
    2004. szeptember 4. 13:3271.
    üdvözöllek a Koontz-kedvelők társaságában!!!
    le tudnád írni, hogy miért kedveled, és mi az, ami jobban tetszik a könyveiben, mint a King -könyvekben?!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_350231 (70)
     
  7. Torolt_felhasznalo_350231
    Torolt_felhasznalo_350231
    2004. szeptember 4. 11:0570.
    Nekem - szerintem - az összes magyarul megjelent könyve megvan Koontz-nak (kb 30db). Legelőször a Rettegés ajtaját olvastam, aztán vettem meg szépen lassan a többit.

    Kingtől a nagy kedvencem a Sárkány szeme, olvastam tőle is sokat, de nekem túl horror. Dean R. Koontz viszont zseniális. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852995 (63)
     
  8. Torolt_felhasznalo_852995
    Torolt_felhasznalo_852995
    2004. szeptember 3. 19:5269.
    az a Túlélőből készült, a könyv sokkal jobb!!
    lehet, hogy csak úgy jó, ha mindenki saját magának képzeli el a szereplőket?!!
    ezért is mondom, h. sokkal hétköznapibbak a szereplők és a történések, mint Kingnél, ezért áll pl. hozzám közelebb Koontz!!!
    előzmény:
    azelfafage (68)
     
  9. 2004. szeptember 3. 19:3668.
    Igen, én is láttam filmen, '76-ban készült, Sissy Spacek játszotta a főszerepet, és asszem ebben a filmben játszott először Travolta is :-)

    Koontz könyveiből készült filmek miért nem olyan jók? Legutóbb HBO-n volt egy film: Billy Zane családja meghalt repülőbalesetben, de megjelent egy nőci, aki egyedüli túlélő volt. Hát, csak mély ásításokat váltott ki belőlem :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852995 (67)
     
  10. Torolt_felhasznalo_852995
    Torolt_felhasznalo_852995
    2004. szeptember 3. 18:3467.
    Köszi. csakugyan Carrie volt a címe!!! ez nem volt megfilmesítve?!! vagy pedig olyan mély nyomokat hagyott bennem, mintha valóban láttam volna?!!!
    előzmény:
    azelfafage (66)
     
  11. 2004. szeptember 3. 18:0466.
    Az a Carrie volt, nem?

    Izlések és papnék; nekem a Bilincsben tetszett (a Dolores, a Tortúra vagy a Sárkány szeme - nem).

    Koontztól nekem is a Rossz hely a kedvencem, meg az a kettő, amelyik a bőrbeteg srácról szól, tán "Soha ne félj" az egyik címe?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852995 (65)
     
  12. Torolt_felhasznalo_852995
    Torolt_felhasznalo_852995
    2004. szeptember 3. 17:3165.
    Így jár, aki éhgyomorra tömi magát King-gel!!!:-)))))
    még a legerősebb férfigyomrokon is ki tud fogni!!!:-DD
    az viszont igaz, rettenetesek voltak!!!
    áruljátok már el, mi is volt a címe annak a könyvnek, ahol egy kislány(?!) akit mindig csúfoltak, olyan rettenetes dolgokat művelt a természetfeletti erőivel?!!
    előzmény:
    coren (64)
     
  13. 2004. szeptember 3. 17:1064.
    na az egy szar volt:_)) egyszerre jelent meg akkorian a dolores meg a bilncsben akkor még faltam könyveket 3 nap alatt olvastam ki mindkettőt de hát irtozatosan megszenvedtem velük:-) nem tetszettek az akettő gyenge volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852995 (63)
     
  14. Torolt_felhasznalo_852995
    Torolt_felhasznalo_852995
    2004. szeptember 3. 16:5163.
    Legalább többször is el tudod olvasni!!!
    de valóban igazad van!! én is akkor jövök rá, miről is szólt, ha kézbeveszem a könyvet, vagy nemrég olvastam!!!
    Most jut eszembe egy King könyv, a Bilincsben, talán annak a vége nem olyan pesszimista?!!
    előzmény:
    azelfafage (62)
     
  15. 2004. szeptember 3. 16:2762.
    Ragyogás szerintem is szuper, bár a film alig hasonlít a könyvre. Pár éve ment a tv-ben sorozatként egy olyan változat, aminek King írta a forgatókönyvét, na azon meg folyton elaludtam (szegényem a könyv minden betűjét bele akarta zsúfolni, és ezzel szerintem az ellenkezőjét érte el. . . ) :-)
    Azért az is érdekes, hogy ha olvasok egy King könyv címet, azonnal tudom, beugrik, hogy miről szól, Koontz esetében viszont nincs így, per pillanat kellemesek, érdekesek a könyvei, az idővel azonban elhalványulódnak. . .
    előzmény:
    kati73 (61)
     
  16. 2004. szeptember 3. 16:0261.
    Nekem egyetlen egy King kedvencem van, és az a Ragyogás!Félelmetesen jó könyvben is, és hát a filmben hatalmasat alakított benne Nicholson.
    előzmény:
    azelfafage (60)
     
  17. 2004. szeptember 3. 15:5860.
    Én is azok közé tartozom, akik Koontz-ot és Kinget is szeretik, asszem, az összes könyvüket elolvastam, ami magyarul megjelent. Félni én még egy Koontz könyvön sem tudtam (Kingen annál inkább, az "Az"-nál félelmetesebbet, és a "Köd" című novellánál nyomasztóbbat még életemben nem olvastam).
    Valóban, King szeret borzalmas módon kinyiffantani gyerekeket, vagy más "ártatlanokat", de ha belegondoltok, a szinte mindenki által szeretett Rossz Helyben Koontz is kinyír szinte mindenkit :-)
    Rossz könyveik is vannak, nekem pl. a Rémkoppantók Kingtől, vagy az Amnézia Koontztól a "mikor lesz már vége?" kategóriába tartoznak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_904421
    Torolt_felhasznalo_904421
    2004. szeptember 3. 15:5259.
    A Farkas halt meg, azt hiszem, a fiú anyja meggyógyult.
    Júúúj, meg volt egy olyan novellája, hogy egy pasi hajótörést szenvedett, egyedül volt egy lakatlan szigeten, nuku kaja, és naplót írt, és véletlenül eltörte a bokáját, és üszkösödött, levágta, és megette, aztán lassan megette az egész lábát. . . . az valami iszonyat volt!!!!!!
    előzmény:
    coren (53)
     
  19. Torolt_felhasznalo_852995
    Torolt_felhasznalo_852995
    2004. szeptember 3. 14:4158.
    hát én sha nem rettegtem Koontz könyveit olvasva, mert valahol a tudat alatt mindig ott volt a megnyugtató érzés, hogy minden megoldódik a végén, és ha nem is happy -end
    de van kiút, a rossz legyőzhető!!!. .
    én valamikor először az "A túlélő"-t(Sole Survivor) olvastam, nagyon tetszett!!! ajánlom neked is!!!
    egyébként tudod ízlések és pofonok. . . . te kell kitapasztald!!!:-))))))))))))))))))))))))
    előzmény:
    sziccyca (57)
     
  20. 2004. szeptember 3. 14:2357.
    Sziasztok!

    Jaj, de jó, hogy van ilyen topic! Én is szeretem Koontz-ot, bár még csak a Rossz helyet olvastam, évekkel ezelőtt, hát mit mondjak, iszonyat jó volt - nagyon félelmetes, de az 1ik legjobb, ami valaha is a kezembe került. . . (A Demon Seed-et angolul kezdtem el vagy 3x, de annyira unalmas volt, hogy mindannyiszor vissza is tette ma polcra. )

    A polcunkon ott sorakoznak a könyvei, mert a barátom is nagy rajongója (mit szóltok, még1 pasi, aki szereti!), és annak, hogy nem fogtam még hozzá 1ikhez sem, csak az az oka, hogy sokat vagyok otthon 1edül, és nagyon félnék. . . :-)

    Kingnél engem is idegesít, amit említettetek: úgy fejezi be a történeteit, hogy az ember utána szétnéz a szobában: "a borzalom tehát új életre kelt, még akár itt is lehet. . . " Volt viszont 1 (azt hiszem, 3részes) sorozata (vmilyen Torony), Thomasnak hívták benne a királyfit. Na, az lebilincselő volt, ajánlom mindenkinek.

    LLL szintén a kedvenceim közé tartozik - de míg eleinte nagyon féltem, miközben olvastam, most már inkább akkor veszem kézbe 1-1 írását, ha ki akarok kapcsolódni. Kicsit félelmetes, de ugyanakkor +szokott fordulatokkal van tele, viszont happy end van benne. . . és jól mutat a kézben a villamoson, (és mivel nem keményfedeles, még tartani is könnyű :-D).

    Ja, szóval mit ajánlotok, mi l1en a következő Koontz-tól? (1 könyvesboltban volt már olyan, hogy vmelyik könyvéről 6ározottan állították, hogy nagyon rossz. Ezért kérdezem. Ha már félek, ne l1en hiába :-D)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. szeptember 3. 11:3056.
    Igazad volt!Nagyon szuper a könyv. Bár még eléggé az elején vagyok, de már most nagyon izgi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852995 (54)
     
  22. Torolt_felhasznalo_471602
    Torolt_felhasznalo_471602
    2004. szeptember 2. 17:5655.
    Hahó!
    Lvicának és Zsófinak ment a teljes lista.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_852995
    Torolt_felhasznalo_852995
    2004. szeptember 2. 17:2254.
    hoppá!!! rávezettél ezzel, miért is nem tetszik annyira King!!
    ő tulajdonképpen pszihohorrort ír, amitől betegesen írtózom, (ezért nem tetszik pl az X -akták sem) míg Koontz egy mindennapi elmével is feldolgozható olvasmányos egyveleget, amelyben van egy kis horror, egy kis krimi, egy kis sci-fi, mindenből akkora adag, amitől borzongsz, de nem lesznek utána átrettegett éjszakáid!!!
    előzmény:
    coren (53)
     
  24. 2004. szeptember 2. 16:1553.
    nem tudoim már nem emlékezem a végére, de azttudom hoyg nagyon tetszett, és meghalt az egyik főszereplő.
    egyébként kingnek a novellái nagyon jók:_)) volt egy az volt a címe hogy az újj, és az egész arról szolt hogy a pasi mosdó lefolyójában egyszercsak megjelent egy újj, ő probálta onnan kiszedni levágta, savat önött bele, de az újj csak egyre nőt:-))tényleg beteges az ötlet, de hihetetlen szorakoztató mert annyira jól meg van írva:-)) kicsit az Átváltozásra emlékeztetett Kafkától, ahogyan leírja a gondolatokat és probálja észszerűen megmagyarázni atörténéseket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904421 (52)
     
  25. Torolt_felhasznalo_904421
    Torolt_felhasznalo_904421
    2004. szeptember 2. 09:5852.
    Úgy emlékszem, a Talizmánnak jó a vége. . . Nem?
    Kingtől a Carrie is naggggyon jó könyv, csak nem mindegy, milyen fordításban, először egy jó fordításban olvastam, aztán meg egy szörnyű rosszban, alig lehetett ráismerni.
    előzmény:
    coren (44)
     

Címlap

top