Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cica a lakásban!

momo1
Létrehozva: 2004. október 11. 12:00
Ezt a topikot azért indítottam, hogy meg tudjuk egymással beszélni a cicáinkban lelt örömünket, kedvenceink mindennapjait, betegségeit. Én imádom Őket! Van is egy cicám, akit Cicerónak neveztem el.:)

Nagyon eleven, borzasztó játékos, és igen: néha kegyetlen rossz! Hát mit tegyek, Ő mégiscsak egy öntörvényű macsek. De találtam egy neki megfelelő időtöltést. A lézerfényt imádja üldözni! A kedvencem ilyenkor a végkimerülésig elfárad. Ennek azért örülök, mert lakásban tartom, ami nem nagy mozgást tud biztosítani neki. Néha azt is követeli, hogy kergessem meg. Addig kiabál, amíg nem teljesítem a kérését. Felpúposodik és jön felém, de amint egyet lépek az irányába, elszalad. Ilyenkor tudom, hogy nincs mit tenni, hát jól megkergetem...:)

Ilyen az én Ciceróm, neki csak úgy szép a világ, ha körülötte forog!:)

És a Te cicád?
  1. 2004. október 12. 14:3576.
    nem borítja ki, de minden nap tisztát kap. De ha valamihez nincs gusztusa, akkor finnyásan arrébb tolja a tányérját. Én bolond , meg adok kézből mást. Hát ilyen a gazdik élete. A cicusok nevelnek bennünket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_830980 (73)
     
  2. Torolt_felhasznalo_306713
    Torolt_felhasznalo_306713
    2004. október 12. 14:3575.
    Nekem is ki szokta borítani a vizet, na de nem azért, mert nem friss. Csak akkor, ha a közelben vagyok, ugyanis tudja, hogy akkor előkapom a felmosófát és ő tud vele harcolni (ugyanis az a kedvenc ellensége). Múltkor egymás utám 3X borított, huhh, azért a végére mérges lettem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_830980 (73)
     
  3. Torolt_felhasznalo_112400
    Torolt_felhasznalo_112400
    2004. október 12. 14:3174.
    nagyon szerencsés , azt mondhatom "kivételes " ällatkäkkal hozott össze a sors! nekem mindig volt vagy kutyäm vagy macsim, de együtt csak 7 éve és ugylätszik nem engednek maguk közé ujat?!! lehet, hogy én vagyoka hibŕs, mert a kicsit kényeztetem? na nem feltünöen, de a sok -2rokon" megérzi. . . mert akik ugye életünk jo részét velünk élik ät rokonnak szämitanak. ! legaläbis nälunk söt csalädtagnak. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_830980 (67)
     
  4. Torolt_felhasznalo_830980
    Torolt_felhasznalo_830980
    2004. október 12. 14:2973.
    Ez édes . Nálunk hajnalban kezd el nyávogni . Olyankor tiszta vizet kell adni neki , mert önagysága nem hajlandó beleinni abba vízbe amiböl a kutya is ivott. Addíg nyávog amíg nem megyek ki hozzá, akkor el kell mosnom a tányérját és vigyáznom amíg iszik mert a kutya is menne inni. Ez mind 4-5óra között. A ti cicátok nem csinál olyat , hogy kiborítja az edénykéjét mert nem friss benne a víz?
    előzmény:
    ovics (72)
     
  5. 2004. október 12. 14:1772.
    Kedves Cicás Barátaim!

    Mindent visszavonok Marciról, ma hajnalban írtó rossz volt. Sziámi a lelkem, biztos tudjátok, hogy ennek a fajtának a hangja még a halottat is kizavarná a koporsóból. Enne kapott, elmentünk wc-re együtt, gondoltam na végre aludhatok.
    Erre őkelme rázenditett. UNATKOZOTT. Kénytelen voltam felkelni, el kezdtem újságot olvasni, mire bebújt az ölembe és elaludt. Én is. a lányom ébresztett bennünket 13 órakor:-)
    Minden mérgem elszállt. Lehet a kedvencre haragudni?!
    Közben rájöttem, hoy a férjem a hibás, mert elutazott konferenciára, az ágyban én voltam Marcival. mikor a drága felébredt azt hihette, hogy férjuram már felkelt és mintmár irtam, akkor engem is kinyávog az ágyból. Most is visszadőlt aludni.

    Kaparó: volt egy kis csalás, mert a kaparófa helyett az előszobafalat kaparta. Na odatettem filcet. A hely tehát ismerős volt neki.
    A kaparófán max. az én körmeim mentek tönkre, mert előkapartam, ő nézte és kaparta a falat. Gondolom mi járt a buksijában a bolond gazdiról :-)
    előzmény:
    momo1 (68)
     
  6. 2004. október 12. 14:0671.
    Ezt én is kipróbálom, mert a miénk a kanapéra meg a kis puffra jár. :) Kéne neki vmi jó kaparófa.
    előzmény:
    momo1 (68)
     
  7. 2004. október 12. 13:0570.
    Anicska! A bemoldaladon hogyan lehetne megnézni a "gyermeket"? (sajnos hülye vagyok hozzá!).
    előzmény:
    Anicska (18)
     
  8. 2004. október 12. 11:2269.
    Helló! Hát sajnos azt nem tudom hogy a kaparófára hogyan lehet rászoktatni a cicust mert még én is elötte állok. Azt hogy rájön a haraphatnék szerintem természetes. Az én Ciceróbra is rájön az 5 perc és harapdál. Szerencsére soha nem karmól. Ez ritka jelenség, valószínűleg azért van így mert mert már nagyobb és felfogja hogy azzal fájalmat okoz. . . :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_306713 (66)
     
  9. 2004. október 12. 11:1668.
    Sziasztok! Tényleg hatásos a kaparófa? Én nem hittem benne. Azt gondoltam hogy őkelme úgyis oda jár ahová kedve tartja. Ovics a te cicád nagyon jól nevelt! Kipróbálom én is valamelyik megoldást vagy a tiedet a filcet, vagy Szörpke kaparófáját. . . . . . . :))
    előzmény:
    ovics (59)
     
  10. Torolt_felhasznalo_830980
    Torolt_felhasznalo_830980
    2004. október 12. 10:5767.
    Sziasztok!
    Nálunk különösebb gond nem volt az összeszoktatásnál. A macseszom 4 éves volt amikor a kutyám idekerült. A kutya próbálgatta a hatalmát a macsesz felett . Egy párszor odakapott a kutyámmak és onnantól klezdve mind a 2 tudta hol a helye . (Macska a vezér kutya behódolt). Ez nagyon állatfüggö mert az elözö kutyám nem szerette a cicákat.
    előzmény:
    jumeira (63)
     
  11. Torolt_felhasznalo_306713
    Torolt_felhasznalo_306713
    2004. október 12. 10:2866.
    Sziasztok!

    Én azt hittem, hogy Franciskám átok rossz macska, de olvasva a kalandokat kezdem azt hinni, hogy nem is annyira. Augusztus vége óta van nálam, már elmúlt háom hónapos. Imádom! Persze vannak gondjaim, örülnék, ha segítenétek, mert kezdő cicatartó vagyok. Szóval nem hajlandó az egér alakú, kenderkülsejű kaparóját kaparni, sőt barájának tekinti és mellébújik ha megszídom. . . Minden mást persze kapar (szennyestartó, kanapé, stb. ) Egyelőre nem válogatós - szerencsére. Viszont elég sokat harapdál és olykor rájön az 5 perc és jól megkarmol. Amikor álmos, akkor meg állandóan rágna (gondolom szpona), tiszta nyál leszek ha engedem neki, mert megsajnálom. Virágokat néha kitúrja, de nem vészes. Ja, és hagy aludni!!! Persze reggel azért felvernyákol.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_477827
    Torolt_felhasznalo_477827
    2004. október 12. 10:0165.
    Az én testvérem is tart lakásban cica-micát, állitólag nagyon rossz, ha nem figyelne rá oda tönkre tenné a butoraikat. Mesélte hogy az ő erkélyükről átugrik a szomszédéra, így bejut a lakásba is. A Szomszéd gondolom nagyon örülhet neki, szoktuk hallani mennyire. Most van a kamasz korban szerintem azért ilyen szeles. Ha nincs vele foglalkozva követeli magának. De ezektől a hülyeségeitől olyan aranyos. Mert ha kedve van nagyon tud szeretni. Én is nagyon szeretnék lakásban cicát tartani, csak nálunk még erkély sincs. Nem szeretném azt hogy ne érezze jól magát , azért neki is jobb ha kint van egy kicsit a szabad levegőn.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_112400
    Torolt_felhasznalo_112400
    2004. október 12. 09:3464.
    hypo meg floraszept helyett ecettel lehet öblögetni, söt ha ne adj isten még szönyegre is jut valami, az ecet elveszi a szagot és nem mennek ujra oda végezni. . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_517779 (17)
     
  14. Torolt_felhasznalo_112400
    Torolt_felhasznalo_112400
    2004. október 12. 09:2763.
    hogy tudtad a kutyät a macska haverjävä tenni? van egy kutyäm és két 8 éves macskähoz hoztak szeretett gyermekeim egy 8 hetes macskät. . . hogy az öregebbje fuj és kergeti öt, még egye fene, de nem létezik öket összeszoktatni. . hiäba probälom öket egy szobäba -én is ott vagyok- szoktatni . . nem megy. a kutya meg (mert nöstény) rögtön a kcisi védelmére kel, de ha öt is zargatja akkor vége a barätsägnak! szoval van gond!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_830980 (58)
     
  15. Torolt_felhasznalo_830980
    Torolt_felhasznalo_830980
    2004. október 11. 21:4062.
    Mára én is elköszönök . További jó macsekozást.
    Sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. október 11. 20:3661.
    marciról tudok felrakni, de a főfelügyelő a tekikkel még scanelésre vár
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_830980 (60)
     
  17. Torolt_felhasznalo_830980
    Torolt_felhasznalo_830980
    2004. október 11. 20:2660.
    De aranyosak lehetnek nincs fent képed róluk?
    előzmény:
    ovics (59)
     
  18. 2004. október 11. 20:0859.
    Nekünk még 2 ékszerteknősünk van és mikor az "éttermükben" etejük őket Marci van megbizva, hogy felügyeljen rájuk. Komolyan veszi a feladatát, mert ha valamelyik ki akar jönni, akkor gyengéden a mancsával visszalöki a vizbe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_830980 (58)
     
  19. Torolt_felhasznalo_830980
    Torolt_felhasznalo_830980
    2004. október 11. 20:0258.
    Nagyon aranyos lehet . Nálunk is éjszaka jön rá az 5 perc . A kaparás nálunk is megoldott mert én csináltam neki kaparófát. Van egy csincsillám is, azt édesen figyeli. És van egy kutyám , egy westi nagyon jó haverok.
    előzmény:
    ovics (57)
     
  20. 2004. október 11. 19:5757.
    Én most vettem először ilyen almot és tuti jó. A régiekbe marci cicám mindig belefetrengett és tiszta por-piszok volt.
    Marci is nagyon válogatós, utálja a konzerveket, csak a szaftot hajlandó lenyalni. Imádja a vesét, májat, szivet, de egymás utáni nap nem eszi meg ugyanazt.
    Nálunk a férjem kijelentette, hogy ide aztán macska be nem teszi a lábát.
    Mit gondoltok, ki vette megMarcikát?A FÉRJEM. Kosarat, játékokat vett és ezt kaptam névnapomra 2 éve. Nálunk reggeli ritusok vannak:férj felkel, engem Marci kinyávog az ágyból. Forditva nem. Rohan a kanapéhoz, várja a vitaminjait. Aztán férjem "elveri a száját"azaz bírkózik vele, majd jön a reggeli. közben, ha valaki bemegy a wc-re, ő is besurran és fetreng. Ott van az alom. Majd muszáj látnia, ahogy a viz leviszi a tartalmat. Ha joghurtot-kefirt eszünk, ott ül mellettünk és várja, hogy kinyalhassa.
    Éjszaka mellettünk alszik az ágyban. Este jön rá az ötperc, rohangál le-fel. Nagyon szeret ölben lenni, ránk feküdni. Az előszobafalra ragasztottam filcet, oda jár kaparni, igy nálunk megmarad minden. A virágokhoz spriccnit raktam és eleinte lefröcsköltem őkelmét, mikor a földet kaparta, most elég a flakon láátványa.
    IMÁDNI VALÓ, akkor is ha éppen rosszalkodik. Mostanában leborit mindent ott ahol vagyunk és netán nem rá figyelünk. Lerugdossa egyenként, mint mikor a kisgyerek kidobálja a játékaita járókából.
    Nagyon el van kényeztetve, dehát nagyon szeretjük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_830980 (56)
     
  21. Torolt_felhasznalo_830980
    Torolt_felhasznalo_830980
    2004. október 11. 18:3756.
    Sziasztok!
    Az alom neve :OKÉZOO
    Spéci macskaalom. 3, 8 literes kiszerelésben van. Én most elég olcsón vettem 1190 forint volt. Praktikerben is lehet kapni. www. okezoo. hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_804483 (33)
     
  22. 2004. október 11. 18:3355.
    . . . . folyt. : működött: Pl. lefekvés előtt játék a kidölésig, huzat a székekre, törékeny cuccok végleges elpakolása. . . . December közepéig aludni nem tudtunk tőle, általában éjfélig nem nyugodott le és hajnali 5-6 körül már miákolt, a szomszédok is beszóltak párszor. . . Karácsony előtt jött meg az esze pár nappal, ez volt az ajándék. . . . Azért a fával voltak történések. . . . . Műtét előtt volt 2x 5 nap párzási ordibálás, utána nyugi lett. . . . . Azóta egy ágyban alszik velünk, hiába tiltakoztunk, csak odaszokott, általában a lábunknál, de van úgy hogy közénk bújik. . . még mindig szopizza a ruhánkat napi 2x legalább, főleg éjjel! Olyan mint egy gyerek, iszonyú kényeztetett, mi meg ezen kívül is egy csomó hülyeséget csináltunk meg már érte:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. október 11. 18:2654.
    Na itt vagyok ismét! Az én maccsom is válogatós, de nagyon! totál elkényeztettük, lassan más csak az alutasakos, meg ha husit sütök, főzök, az kell Az ivartalanítással hogy álltok??Őnagyságának 8 hónapos korában volt, én azt hittem, túl sem élem, olyan szörnyű bűntudatom volt, meg ahogy szenvedett 1 napig utána! De nagyon jót tett, lehiggadt és azóta lehet tőle aludni, kedvesebb is lett. ja, a sztori folytatása:
    Miután hozzánk került Milky, olyan rossz volt, hogy sokat tapasztalt macskásként sem láttam még ilyet! összesen kb. 8 órát aludt a 24-ből, éjjelente az első 2 hétben max. 5 órákat tudtunk tőle aludni, azt is 2 részletben. Alapelv volt, hogy nem alszik 1 szobába velünk, a végén beengedtük, hogy nem ordibáljon, akkor meg rajtunk ugrált, játszani akart. 2 hét alatt összetört: 1 vázát, a kristály(nászajándék!!) padlóvázámat, 2 tányérat, 2 CD-t, 1 porcelánfigurát, kinyírt 2 cserepesvirágot, összekente a falat vagy 4 helyen, eltépte a függönyt. Láthatóan szenvedett a lakásban, mi meg tőle, így hát a férjem feladott egy hírdetést, hogy családi házas gazdit keresünk, miután rokoni , baráti körben senkinek sem kellett. Még a megjelenés napján jelentkezett is gazdi, akinek jól utánanéztünk. . . . . én akkor már nagyon nem akartam megválni tőle (Előtte sem, de hát a férjem. . . ), egész nap bőgtem a munkahelyemen, stratégiát találtam ki a cica beszocializására, de párommal nem lehetett beszélni! Este az amúgy nagyon szimpi gazdik jöttek is érte. . . . miután elmentek, én heveny sírógörcsöt kaptam, amolyan jófajta hisztérikusat, és üvöltöttem a párommal, hogy "elabortálta" a macskámat, ő meg inkább elment futni. . . . . másfél óra múlva merészkedett haza, de ugyan olyan állapotban talált, csak már nem láttam a bedagadt szemeimtől, dadogtam a sok bőgéstől, de nem tudtam befejezni. . . . Elkezdtünk normálisan beszélgetni, most már előadtam a stratégiámat is, de már késő volt. késő éjjel lefeküdtünk aludni, de én csak bőgtem, ahogy láttam az elárvult játékait, alomtálat. . . . . . . Pár óra alvás után reggel már a férjem is azzal ébredt, hogy lényegében van egy ötlete, hogyan szerezzük vissza Milkyt! És beindult a gépezet:felhívtam az új gazdit, elmondtam, hogy nem tudunk élni a cica nélkül, és belemegy e abba, hogy szerezzünk neki egy cicát helyette és hogy adja vissza ŐT! nagyon ari volt a hölgy, mondta, hogy 1 éjszaka alatt még nem nőtt hozzá, beleegy a cserébe, bár Milky áldott jó(!!!) cica. Munka után kimentünk az állatmenhelyre, kiválasztottunk egy féléves cicát (hálisten nem volzak sokan!) vittünk cserébe cicakaját, fizettünk egy kis pénzt, és irány Milkyért. A megmentett cica is hálásan dorombolt, igazán gyönyörű helyre került, ahol Milky lakott volna: szép nagy családi ház, forgalommentes zöldövezetben, félig kinti, félig benti cica lett. A hölgy csak nevetett, nagyon tetszett neki az új cica ( nekem is:)) Milkyke meg csak bújt hozzánk, rohantunk vele haza. A nagy kaland után napokig jó cicc volt, aztán minden kezdődött újra, csak azért a kezelési stratégia is
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_611270
    Torolt_felhasznalo_611270
    2004. október 11. 18:1053.
    maiuuuuuuuuuuuuuu:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2004. október 11. 16:4852.
    Sajnos mára be kell fejeznem az írást, de holnap reggel szintén itt leszek. SZÖRPKE majd írd meg az alom nevét jó?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top